Setari Cookie-uri

o iubire imposibila

,,,Astea sunt textele lor,cum poti sa crezi ca el nu o iubeste daca ea este insarcinata,si...si chiar dac era insarcinata si nu se iubeau la ce au mai facut nunta???ar trebuii sa-ti dea de gandit,e pacat sa "investesti"sentimente intr-o persoana care nu te merita,el te minte tu nu intelegi asta???nu te judec,nici pe departe ...vreau sa te ajut sa vezi realitatea......mult succes
o_inima_pustie
Postat pe 5 Februarie 2009 22:23
De la: larevedere, la data 2008-10-17 18:38:19Ne-am indragostit unul de altul fara sa facem nimic, pur si simplu s-a intamplat, ma refer la mine si la seful meu. Sa nu se inteleaga gresit, el are 26 de ani si eu 23, ca de multe ori sefii sunt ai mai pe la 50 si ceva in sus.Avem 2 luni de cand continuam aceasta poveste pe car sincer nu o regret deloc si ma gandesc cu groaza cand stiu ca el peste 2 saptamani se insoara. Are o relatie de 3 ani cu o fata pe care sincer nu o iubeste si se insoara doar pt ca e e insarcinata si nu a mai putut avorta, deci l-a legat bine, iar eu am nunta la anul asa ca amandoi suntem constienti ca o sa facem o greseala pe care sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu o sa o regretam amandoi, dar nu putem face nimic, asa ca acum ne iubim in secret iar eu chiar as vrea ca sa rup totul, bineintekes ca el nici nu vrea sa aud , spune ca nu vrea sa ma piarda.
Astept pareri.

Ar fi bine sa-ti intiparesti in minte si in suflet principiul „No f*u*c*k in the factory"
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Februarie 2009 22:29
intr-o buna zi vei realiza cat de mult te-a mintit si te va durea cumplit.pacat de sufletul tau.ai grija de tine.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 22:35
Chiar am incercat sa rup aceasta relatie , Dumnezeu imi este martor ca am incercat si el sufera , sufera cumplit, vad asta pe chipul lui, deci chair am inteles ca omul asta chiar ma iubeste din tot sufletul luisi nu stim nici unul ce sa facem,. El spune ca nu poate sa stea fara mine iar eu ma simt din ce in ce mai rau ca am ajuns sa fac asta. Chiar nu stiu ce sa fac , la mine in cap si in suflet e un haos total
larevedere
Postat pe 10 Februarie 2009 15:20
si eu am crezut intr-o iubire tot atat de sincera,pana mi-am dat seama ca unii oameni sunt actori desavarsiti.
dana_mv
Postat pe 10 Februarie 2009 21:54
Nu sriu daca e chair vb de actorie...nu ca as fi naiva dar chiar nu cred ca ar avea de ce sa ma minta. Ma gandesc ca daca ar fi vb doar de sex o terminam de mult , nu mai avea nici un rost sa mai minta.
larevedere
Postat pe 12 Februarie 2009 13:49
Pasiunile se sting, o sa se apropie de nevasta , de copii,...incearca sa te desprinzi si sa-ti cladesti un viitor alaturi de un barbat care sa te ocroteasca pe tine si nu pe... altii.
Iti dai seama ca se foloseste de tine , chiar daca tie iti si place....
Dar oare nu meriti mai mult?
Oare nu ar fi mai frumos sa te trezesti dimineata alaturi de un barbat?

Bye!
icaxx
Postat pe 12 Martie 2009 10:05
De la: o_inima_pustie, la data 2009-02-05 22:23:20,,,Astea sunt textele lor,cum poti sa crezi ca el nu o iubeste daca ea este insarcinata,si...si chiar dac era insarcinata si nu se iubeau la ce au mai facut nunta???ar trebuii sa-ti dea de gandit,e pacat sa "investesti"sentimente intr-o persoana care nu te merita,el te minte tu nu intelegi asta???nu te judec,nici pe departe ...vreau sa te ajut sa vezi realitatea......mult succes

nu poti generaliza,.eu cunosc un caz de cuplu care ea a ramas insarcinata si chiar dak el era evident k nu are nici o treaba cu ea afectiv ci doar material si-si dorea copilul f mult au facut nunta pt k ea il ameninta k face avort.nu poti sti care e adevarul de fapt din partea lui in acest caz
lacrasar
Postat pe 30 Martie 2009 16:02
De la: larevedere, la data 2009-02-12 13:49:27Nu sriu daca e chair vb de actorie...nu ca as fi naiva dar chiar nu cred ca ar avea de ce sa ma minta. Ma gandesc ca daca ar fi vb doar de sex o terminam de mult , nu mai avea nici un rost sa mai minta.


Draga fetita, nu fii asa naiva. Adevarul gol-golut este ca sunteti amandoi niste copii care s-au trezit ca nu fac fata lumii "reale". Sa le luam pe rand:

1. Tu de ce mentii relatia ta "oficiala"? Il iubesti? daca spui ca da, atunci cum poti sa-l minti? Si este cu atat mai grav cu cat il minti constant si premeditat, in fiecare zi, ceea ce este diferit de o aventura punctuala.

2. El cum adica sta cu ea pentru ca nu a mai putut sa avorteze? Asta este o poveste care merge intotdeauna la fetele indragostite, dar adevarul este ca el nu te vrea suficient de mult ca vrea sa fie doar al tau. In plus, nu are taria de caracter sa fie sincer cu viitoarea lui sotie (sau de acum sotia ca suntem deja in martie).

Nici unul dintre voi nu doreste aceasta relatie suficient de mult ca sa-i dea o sansa. Nici unul dintre voi nu-si iubeste cu adevarat partenerul, nici macar nu-l respecta suficient de mult incat sa fie sincer. De ce suferiti? Pentru o alegere pe care nu sunteti capabili sa o faceti, nu din dragoste.
kudika003986
Postat pe 31 Martie 2009 13:16
"povestea noastraaaaa. .... de iubireeeeee s'aaaaa sfarsitttttttttttttttttttttttttttttttt"


Nu'i asa larevedere??
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 00:37
Am citit asa multe povesti pe aici despre femei care s-au casatorit fara sa il iubeasca si la urma si-au dat cu pumnii in cap...si eu am terminat o relatie de 1 un jum acum 2 sapt pt ca asa credeam eu ca asa e mai bine si pentru ca nu as putea niciodata sa il iubesc profund,cum l-am iubit pe celalalt....poate daca as fi stat inca 2 ani asa s-ar fi ajuns la casatorie si m-as fi intrebat :chiar asta vreau?????multumesc lui Dumnezeu ca am reusit sa fac pasul asta...fetelor daca stiti ca nu-l iubiti nu mai continuati relatia,analizati-va pe voi insiva sa nu va para rau mai taziu...legat de amante nu stiu..fiecare face ce vrea dar nu e bine,el s-a legat de tipa aia doar pentru ca avea un copil..ai grija sa nu te minti pe tine si sa ajungi la alte concluzii
Lady_Gaga9
Postat pe 11 Mai 2009 15:24
Ce vrei sa spui cu asta?
larevedere
Postat pe 12 Mai 2009 08:35
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 00:37:47"povestea noastraaaaa. .... de iubireeeeee s'aaaaa sfarsitttttttttttttttttttttttttttttttt"


Nu'i asa larevedere??



Ce vrei sa spui?
larevedere
Postat pe 12 Mai 2009 08:36
De la: larevedere, la data 2008-10-17 18:38:19Ne-am indragostit unul de altul fara sa facem nimic, pur si simplu s-a intamplat, ma refer la mine si la seful meu. Sa nu se inteleaga gresit, el are 26 de ani si eu 23, ca de multe ori sefii sunt ai mai pe la 50 si ceva in sus.Avem 2 luni de cand continuam aceasta poveste pe car sincer nu o regret deloc si ma gandesc cu groaza cand stiu ca el peste 2 saptamani se insoara. Are o relatie de 3 ani cu o fata pe care sincer nu o iubeste si se insoara doar pt ca e e insarcinata si nu a mai putut avorta, deci l-a legat bine, iar eu am nunta la anul asa ca amandoi suntem constienti ca o sa facem o greseala pe care sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu o sa o regretam amandoi, dar nu putem face nimic, asa ca acum ne iubim in secret iar eu chiar as vrea ca sa rup totul, bineintekes ca el nici nu vrea sa aud , spune ca nu vrea sa ma piarda.
Astept pareri.


Te inteleg, ai fluturasi in stomac, iti vei reveni, dar aveti grija sa nu fiti prinsi. La un moment dat ii vor trece si lui fluturasi, chiar dupa ce se v-a naste copilul.
AVETI MARE GRIJA!
anastas
Postat pe 12 Noiembrie 2009 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a iubi o persoana casatorita 1118 De la: 6262 27 Iunie 2012 08:08
Sa merg incontinuare sau sa-l refuz? 68 De la: twincle 1 Septembrie 2010 16:52
un mic sfat 12 De la: veronimus 6 Martie 2012 14:27
Buna....... 7 De la: GODZILA 15 Noiembrie 2011 19:49
Creme salvatoare 8 De la: valy90 6 Februarie 2011 20:52