Setari Cookie-uri

o parere,un sfat daca se poate....

cred ca uni se vor enerva cand vor vedea iar un topic de genu asta...va cred ca sunteti plictisiti dar totusi am si eu nevoie de un sfat pt ca nu stiu ce sa mai fac...sunt in italia de 6 luni cu prietenul meu am renuntat la parinti la facultate pentru el dar nus fericita aici in tara asta numi gasesc locul is mai tot timpul deprimata,mama lui nu ma suporta ,stau in chisa in casa toata ziua singura...fac curetenie mancare calc,nimeni nui multumit nici chiar el cateodata,servicii nu se prea gasesc iar can gasesc ma simt ca un rahat si mam hotarat sa ma duk acasa.iam cerut si lui lucrul acesta dar nu vrea zice ca lui ii e foarte bine aici dar mie NU!nu vrea sa ma inteleaga si pe mine si imi pare rau ca risc despartirea de el dar daca mai stau mult aici o sa innebunesc...oare e bine sa plec...sper ca nu voi regreta mai tarziu
onyque_2008
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:39

spune-ne in primul rand de cat timp esti cu prietenul tau, si cum a decurs relatia pana acum

_fantoma_
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:41
ce sa regreti?ca stai inchisa in casa si gatesti toata ziua?nu prea cred...
normal ca iubitului tau ii e bine atata timp cat el are un servici,poate are deja prieteni acolo si cand ajunge acasa gaseste menajera care ia facut curat,spalat,si de mancare.crede-ma ca nu ai de ce sa ramai acolo mai ales daca nu ai un job,nu esti maritata cu el si nici nu stii daca o sa te mariti...deci chiar nu vad sensul pt care ai avea de ce sa regreti daca pleci din italia...
oricum bafta!si gandeste-te bine ce vrei de la viata ta!

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:42
Bun , ti-ai parasit parintii la indemnul prietenului banuiesc ....promitandu-ti marea cu sarea si defapt nici macar nu este langa tine sa te inteleaga prin ce treci .
Sau ma insel ?

De ce nu te intelegi cu mama lui ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:44
suntem de 5 ani impreuna dintre care 2 ani am fost despartiti din cauza parintilor mei dar tineam legatura prin telefon.ne certam cam des el voia sa vin neaparat in italia si sa las facultatea iar eu nu voiam dar pana la urma asta am facut si sincer imi pare rau...dar si de el ca va ramane singur...
onyque_2008
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:47
stii vorba aia "mai bine sa planga ma-ta decat sa planga mama" asa ca vezi-ti tu de treba ta si nu ii plange lui de mila ca sigurat nu moare daca il lasi singur,oricum ai facut o greseala ca ti-ai lasat facultatea,te-ai certat cu ai tai...si pt ce??sa fi menajera lui si a lui maica-sa?

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:49
cel mai mult ma doare ca nu ma intelege m-a dezamagit foarte mult mia zis ca daca voi pleca o va termina cu mine.in alte probleme sunt putenica stiu sa iau decizii dar in fata lui is atat de slaba...poate ca de asta mam intors si a 2-a oara la el
onyque_2008
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:52
adica te ameninta?? si tu accepti asta?pai ti-am zis normal ca lui nu ii convine sa pleci ,cine ii mai face lui mancare si il asteapta cu masa pusa daca nu tu???daca te iubea punea problema altfel ,nu cum tu i-ai zis ca deja te-ai plictisit sa stai inchisa in casa el in loc sa gaseasca o solutie te ameninta ca te lasa,pai asa se face????e clar ca esti dezamagita,ma gandesc ca tu cand ai plecat de aici iti imaginai ca e total alceva nu ca o sa stai inchisa in casa...
oricum e naspa situatia,eu iti spun sigur ca as pleca...acum tu stii ce vrei sa faci cu viata ta...

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:56

ce nu a mers prima data, fii sigura ca nu vamerge nici adoua, nici a treia oara

parerea mea ( cu toate ca sunt barbat ) , daca dupa ce discuti cu el cum trebuie, sa-i expui toate pasurile tale, nu da nici un semn ca s-ar redresa ceva in relatia voastra, eu zic sa-l lasi, acum pana nu e prea tarziu, esti tanara totusi

_fantoma_
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:58
va multumesc din suflet pentru sfaturi stiu ca aveti dreptate mi-au zis toti apropiatii aceleasi lucruri candva dar nu am vrut sa-i ascult eram prea oarba sa vad ca el nu se va schimba...oricum voi pleca no sami mai suceasca mintile si de data asta
onyque_2008
Postat pe 20 Octombrie 2008 18:04
sa ne povestesti si noua ce ai facut

Postat pe 20 Octombrie 2008 18:09
De la: onyque_2008, la data 2008-10-20 17:39:22daca mai stau mult aici o sa innebunesc...oare e bine sa plec...sper ca nu voi regreta mai tarziu


cred ca ti-ai raspuns singura
sandra33
Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:02
nu ai de ce sa regreti...pleaca de acolo...vino acasa la ai tai si iti va fi mult mai bine..el nu a stiut sa te aprecieze si nu va sti niciodata. te pup
sandranik2000
Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:48
ce ai mai facut?ce decizie ai luat pana la urma?te-i intors sau i-ai mai dat o sansa?
diana_md
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:33
sufletul tau e pustiit, simti ca nimeni nu te intelege? uitate in sufletul tau si fa exact cum iti dicteaza inima, reactioneaza asa cum simti. Doar tu singura vei gasi solutia cea mai buna pt tine, in primul rand reflecta asupra problemei cu care te confrunti si vezi daca meriti TU felul in care te trateaza cei din jur. Ca ACASA nu e niciunde iar dragostea e trecatoare, daca nu e intelegere si comunicare e NIMIC. Iti doresc succes!
Andreea_Lucia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:48
Parerea mea e ca sa-i dai papucii rapid si sa te intorci la ai tai. Are sa-ti fie greu dar trece. Gandeste-te la tine in primul rand, nu meriti sa fii umilita. Si baiatul care e pentru tine...vine el si te va aprecia la adevarata ta valoare. CURAJ si sa fii FERICITA.
IUBIRE4
Postat pe 18 Noiembrie 2008 01:50
Dupa parerea mea el este un egoist,nu te ajuta cu nimik,nu te sustine sa faci ceva,ce astepti sa il parasesti?
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:45
da..tu ai facut totul pt el, asta inseamna iubirea.. lasi totul..lasi orice..iti lasi propria familie si mergi la el.. si el cum e.. nici macar nu e multumit ca ii faci atatea.. ar fi trebuit sa fie in al 9`lea cer doar pt ca ai mers l el.. sa vada cat fac toate astea..si ca sa revenim la intrebare nu o sa regreti , vorba unei fete de mai sus de pe forum regreti ca stai la cratitza? mergi la parintii tai cat mai repede..pt ca ei o sa te inteleaga.. cat despre iubitul tau.. o sa vezi cum sta treaba de la distamntza, daca e dispus sa vina si el aici pt tine, ai tai nu il suporta ai lui nu te suporta sunteti chit! va va fi greu.. dar nu imposibil, asta daca exista iubire adevarata! te-am pupat, toate cele bune!
frosi_ssimonica
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:15
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:05
Nimeni nu crede pana nu se afla chiar in situatia data. Viata nu trebuie luata asa cum ni se arata. Stiu din experienta proprie ca viata trebuie sa o traim NOI, nu sa ne traiasca ea.Fa ce-ti dicteaza inima si experienta de viata,n-are rost sa te gandesti ca " daca incercam.......".
Crede-ma,va merita!
Servus si toate bune!

Postat pe 7 Ianuarie 2009 00:22
pff..viata ne pune l multe incercari ..totusi cred k uh ai facut mult prea multe pt baiatu respectiv (i-ai dovedit iubirea ta) , iar el ...nu a apreciat ji nu apreciaza tot ce ai facut pt el...
ji pt un astfel de om nu merita sa traiesti aja..departe de tara ta, de familia ta ji intr-un mediu in care nu ejti acceptata//parerea mea e k o viata ai ji nu merita traita aja..stand toata ziua inchisa in casa ji plangand pt k aia nu se mai poate numii viata ...gandeste-te bn ce ai sa faci ...eu iti urez mult noroc ji sper sa iei o decizie inteleapta ..pwp :*:*

Postat pe 7 Februarie 2009 14:21
De la: onyque_2008, la data 2008-10-20 18:04:47va multumesc din suflet pentru sfaturi stiu ca aveti dreptate mi-au zis toti apropiatii aceleasi lucruri candva dar nu am vrut sa-i ascult eram prea oarba sa vad ca el nu se va schimba...oricum voi pleca no sami mai suceasca mintile si de data asta
mai bine terminai facultatea ca se vede ca ai nevoie sa te duci la scoala
nor_pufos
Postat pe 7 Februarie 2009 15:22
Eu am plecat!!!!!!!!!!!!!!!!!........am fost in aceeasi situatie ca tn,si am ales.Chiar daca acm sunt singura si dezorientata am avenit in tara.Am stat cu el 2 ani in Spania.Aveam un serv super bun.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 16 Februarie 2009 10:55
De la: nico_dana2006, la data 2009-02-16 10:55:36Eu am plecat!!!!!!!!!!!!!!!!!........am fost in aceeasi situatie ca tn,si am ales.Chiar daca acm sunt singura si dezorientata am avenit in tara.Am stat cu el 2 ani in Spania.Aveam un serv super bun.

Intr-o situatie asemanatoare sunt si eu,doar ca la mine si el,nu pot spune la noi,nu a existat nici macar partea erotica,cautand diverse scuze.Am stat si mi-am batut capul sa il inteleg sa vad unde gresesc dar de fapt singura mea greseala a fost sa ii ofer dragostea mea si tot sprijinul de care a avut nevoie.
Acuma sunt confuza,ranita si nu mai pot sa am incredere in el desi el zice ca ma iubeste.
Parintii lui sunt in regula,dar daca cu el nu ma inteleg,nu are sens.Nu tine in tine problemele astea,eu asa am facut,mama acuma de cateva zile a aflat cum ma simt cu adevarat si mi-a zis ca ea mas sprijina orice decizie iau,dar ca nu merita sa sufar pt ca imi fac doar mie rau.
Ei daca au nevoie de o menajera sa isi angajeze una!
Sper ca ai decis ceea ce este mai bine pt tine.
Toate cele bune!!!
alina_20012
Postat pe 16 Februarie 2009 11:09
ce sa regreti? indiferenta lui la cererile tale si criticile tuturor in legatura cu tot ceea ce faci sau statul in casa toata ziua?
mai gandeste-te o data...si mai gandeste-te si la tine, nu uita de tine pe drum(in relatia asta)
CandyCloudOfLullaby
Postat pe 27 Februarie 2009 21:18
www.VreauSfat.ro
Miruna2
Postat pe 4 Iunie 2009 22:45
Va rog sa ma ajutati si pe mine.Si eu trebuie sa plec in Italia peste 2 luni ca acolo e prietenul meu.Am fost o data de sarbatorile Pascale in care am stat 3 zile si mi s-a parut ok.Cu prietenul meu sunt de un an si jumatate dar a fost plecat mai mereu,ma inteleg cu el dar parca nu sunt pregatita sa fac pasul asta si sa renunt la tot pt el.Toata familia lui e acolo...nu stiu ce sa fac va rog dati-mi un sfat!
kudika003824
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:24
De la: kudika003824, la data 2009-11-01 11:24:39Va rog sa ma ajutati si pe mine.Si eu trebuie sa plec in Italia peste 2 luni ca acolo e prietenul meu.Am fost o data de sarbatorile Pascale in care am stat 3 zile si mi s-a parut ok.Cu prietenul meu sunt de un an si jumatate dar a fost plecat mai mereu,ma inteleg cu el dar parca nu sunt pregatita sa fac pasul asta si sa renunt la tot pt el.Toata familia lui e acolo...nu stiu ce sa fac va rog dati-mi un sfat!


eu zic sa incerci totusi sa mergi si daca te dezamageste iti faci bagajul si pleci nu ai cum sa -l cunosti cu adevarat de la distanta(sa-ti pui bani deoparte)
1dana2
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:31
De la: 1dana2, la data 2009-11-01 11:31:53
De la: kudika003824, la data 2009-11-01 11:24:39Va rog sa ma ajutati si pe mine.Si eu trebuie sa plec in Italia peste 2 luni ca acolo e prietenul meu.Am fost o data de sarbatorile Pascale in care am stat 3 zile si mi s-a parut ok.Cu prietenul meu sunt de un an si jumatate dar a fost plecat mai mereu,ma inteleg cu el dar parca nu sunt pregatita sa fac pasul asta si sa renunt la tot pt el.Toata familia lui e acolo...nu stiu ce sa fac va rog dati-mi un sfat!


eu zic sa incerci totusi sa mergi si daca te dezamageste iti faci bagajul si pleci nu ai cum sa -l cunosti cu adevarat de la distanta(sa-ti pui bani deoparte)


Bun sfat! Asa sa faci! Mergi la el, dar asigura-ti intoarcerea! Nu te arunca cu capul inainte, fara plasa de siguranta!
gina37
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:45
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atat de greu... 13 De la: forioana 26 Februarie 2013 22:16
cum pot fi indiferenta? 37 De la: simonica_yo 5 August 2009 18:03
CARE ESTE DIFERENTA DINTRE O CARPA SI O CAPRA ? 72 De la: INVIZIBILUL2011 9 Mai 2012 16:44
Ancorata in prezent dar cu sufletul in trecut!!! 21 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21
a 77 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 19:21