Setari Cookie-uri

Sa il iert sau nu?

noi n avem dc sa te judecam.
daca asta te face sa te simti mai bine, f tare ca l-ai iertat.
cu trecerea timpului iti vei da seama daca ai facut alegerea corecta...
morticia_adams
Postat pe 9 Noiembrie 2008 01:20
deschide bine ochii si vezi ce iti doresti cu adevarat de la viata! esti inca tanara si nu e bine sa te ,,legi la cap cand nu te doare",sa nu iti para rau mai tarziu (cand apar copii e si mai rau!)

Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:37
daca se mai intampla inca o data lasa l
swedeza
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:25
nu'l iert..
indiferenta mea o sa'l doara
si o sa vina el la mn...chiar dak el n'are nici o vina
dak te iubejte asa o sa fak
fii sigura;)
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:35
dap...asta e parerea mea...dai o sansa,dar fal sa inteleaga ca e ultima si ca nu puteti avea o casnicie in felul asta..
jupaneasa1
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:10
te inteleg perfect draga mea.noi eram casatoriti,iar el,la o "sueta"cu colegii,a luat o mademoiselle,de mijloc.mai in gluma,mai in serios.si ...zdup...atunci am intrat eu.va dati seama ce a urmat.pt mn chiar si o simpla atingere,cum a fost aceea,voluntara sau involuntara,inseamna ca m-a inselat.ooo,a durat mult si bn pana l-am iertat.l-am lasat sa se taraie ca un sarpe dupa mn,sa planga,sa boceasca,l-am lasat sa vada ce pierde daca mai greseste asa.si uite ca acum,multumesc lui d-zeu,ne e bn.oricum,o mica indoiala va ramane mereu.de asta zic...trebuia sa-l mai lasi o perioada sa te implore,sa nu-l ierti asa usor.numai asa puteai vedea daca intradevar te vroia pe tine sau nu.nu zic ca nu te iubeste.dar asemenea greseli ar fii bn sa nu se mai repete.pupici

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:39
Saruturile nu sunt mici infidelitati,sunt tot un mod de a insela o persoana. Daca intr-un moment te gandesti la altcineva e clar ca persoana iubita nu e in mintea ta...si da, nu exista relatii perfecte, dar nu sunt perfecte in sensul ca ii accepti celuilalt defectele, slabiciunile..nu ca il lasi sa te insele..daca te iubeste cu adevarat nu se lasa prada tentatiei
Andeena
Postat pe 18 Noiembrie 2008 22:05
perfect de acord cu tine andeena
pucca22
Postat pe 20 Noiembrie 2008 00:04
Faza k t insela in sensul k numai se saruta cu alte femei si nimic mai mult mi se pare banala...sincer...n-ai d unde sa stii k n-a facut mai mult d atat si dk tu t consumi k numai s-a sarutat cu altele inseamna k trb sa mai cresti, sa t maturizezi.fetele carora le zburda prietenul din asternut in asternut c sa mai zik?
Eli22
Postat pe 23 Noiembrie 2008 23:45
Va rog,m-a ajutati cu un vot?
http://concurs.infopro.ro/ferma_animalelor/toate-8121/pagina -2.html

angy8
Postat pe 23 Noiembrie 2008 23:57
Lupul isi schimba parul dar naravul ba'...iar tu ai acceptat asta..cine stie poate data viitoare va face mai mult de un sarut!!! Observ ca aveti genul de relatie MODERNA acceptati mici infidelitati..nu-i bine asa
ana_maria1987
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:30
cum de l-ai iertat ma???????nu trebuia!!!!11cn stie peste cat timp ne vom mai gasi p-aici tot cu acelasi subiect!!!!!cn stie poate iar aud ca sa sarutat cu cu alta!oricat l-ai iubi onoarea e mult mai importanta si e cel mai greu lucru de obtinut!nu te lasa calcata in picuioare!!!
sweet_simona2007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:23
De la: ana_maria1987, la data 2009-01-14 18:30:21Lupul isi schimba parul dar naravul ba'...iar tu ai acceptat asta..cine stie poate data viitoare va face mai mult de un sarut!!! Observ ca aveti genul de relatie MODERNA acceptati mici infidelitati..nu-i bine asa

Am aceeasi parere! Azi din dragoste i-ai iertat spui o greseala minora...
Maine v-a face alta,dar.....nu v-a mai fii atat de mica,si se v-a baza pe faptul c-al iubesti si-l vei ierta...
Iar acest procedeu greseala - iertare,v-a lua amploare,pana iti v-a parea rau ca l-ai adoptat,dar v-a fi prea tarziu !!!!
V-a stii si e convins ca-l vei ierta,pt faptul ca il iubesti si v-a gresii mereu !!!!
Floare_de_castan
Postat pe 24 Martie 2009 17:16
Tu ar trebui sa stii daca merita sau nu! Eu am avut oi relatie de 4 ani jumate si au existat multe minciuni din partea lui...oricat am incercat sa trec peste ele nu s-a mai putut!
In schimb,parerea mea e ca orice om merita o sansa pt a-si reface gresala, mai mult k era beat! Acuma, tu stii cel mai bine daca , consideri k gresala pe care a facuto poate fi iertata si chiar merita!
Pune-te si in situatia lui...
Mult succes in rezolvarea situatiei si sa faci pasul potrivit!
hanne_marie
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:34
Fa-i ceea ce simti.Daca crezi ca merita sa mai incercati o data iarta-l daca nu trimite-l sa culeaga floricele.Tu trebuie sa-l cunosti destul de bine ca totusi sunt 7 ani si sa stii ca daca l-ai ierta nu ar mai face-o.si faza ca era rupt de beat nu e o scuza nu o sa fie nici prima nici ultmia oara cand o sa se imbete,daca astea sunt comportamentele lui at cand e beat...nasol
klaudyaO
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre mine PLSSS IN SPECIAL NUMA FETE SA RASPUNDA 38 De la: ella_c 4 Mai 2010 22:44
Iubirea vietii vs. sufletul pereche 21 De la: kudika029236 4 Martie 2010 16:57
Barbatul scorpion si femeia pesti. 27 De la: lilyfleur81 28 Februarie 2012 03:24
Barbatul balantza 19 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 18:12
combatibilitate 12 De la: amr2009 3 August 2009 11:48