Setari Cookie-uri

Sa il iert sau nu?

Vreau si eu sa aud niste pareri subiective...
Santem impreuna de aproape 7 ani...a fost si bine a fost si rau dar am trecut peste toate.Ne-am cunoscut cand aveam 15 ani,ne-am combinat un an mai tarziu si de atunci am fost tot impreuna cu mici pauze in care ne mai certam din cauza infidelitatii unuia sau altuia.Cand zic infidelitate nu ma refer la sex...doar saruturi,dar de fiecare data ne-am impacat.
Acum un an de zile ne-am mutat impreuna si odata cu mutatul s-a terminat cu infidelitatile de toate felurile...urma sa fie ceva serios,ba chiar ne si facusem planuri sa ne casatorim pana cand intr-o seara a iesit in oras cu niste colegi(eu nu am putut sa merg cu el) si in drum spre casa a condus una dintre colege si am aflat ca s-a intamplat mai mult decat atat...s-au sarutat si nimik mai mult.Acum ii pare rau si da vina pe faptul ca era rupt de beat(chiar era). Nu stiu ce sa fac...sa il iert sau nu?
anka00
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:20
din moment ce ai acceptat de la inceput aceste"mici infidelitati" inseamna k poti sa ii mai dai o sansa.totusi mie mi se pare k aveti o relatie f ciudata din moment ce aman2 ati stat si cu alte persoane.parerea mea e sa vb serios sa vedeti ink o data ce anume vreti unul de la altul,dak intr-adevar merita sa ramaneti impreuna sau nu.iar cel mai bun raspuns il ai chiar tu! zbye-zbye
Onutza_bby
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:35
daca infidelitatea a fost iertata o data, a doua oara atunci va fi destul de greu sa va redresati....cel mai bine e sa discutati serios sa va intrebati daca chiar va doriti sa ramaneti impreuna. comunicarea e un lucru foarte important in orice relatie...si sinceritatea!
Lulli
Postat pe 23 Octombrie 2008 11:09
"cu mici pauze in care ne mai certam din cauza infidelitatii unuia sau altuia"...cuplul perfect
razz
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:56
De la: anka00, la data 2008-10-22 15:20:00Vreau si eu sa aud niste pareri subiective...
Santem impreuna de aproape 7 ani...a fost si bine a fost si rau dar am trecut peste toate.Ne-am cunoscut cand aveam 15 ani,ne-am combinat un an mai tarziu si de atunci am fost tot impreuna cu mici pauze in care ne mai certam din cauza infidelitatii unuia sau altuia.Cand zic infidelitate nu ma refer la sex...doar saruturi,dar de fiecare data ne-am impacat.
Acum un an de zile ne-am mutat impreuna si odata cu mutatul s-a terminat cu infidelitatile de toate felurile...urma sa fie ceva serios,ba chiar ne si facusem planuri sa ne casatorim pana cand intr-o seara a iesit in oras cu niste colegi(eu nu am putut sa merg cu el) si in drum spre casa a condus una dintre colege si am aflat ca s-a intamplat mai mult decat atat...s-au sarutat si nimik mai mult.Acum ii pare rau si da vina pe faptul ca era rupt de beat(chiar era). Nu stiu ce sa fac...sa il iert sau nu?



io zic sa nu-l ierti! nu merita un asemenea specimen ce bea ca porcu bautura ieftina, vodca la pet, pana devine inconstient si pe deasupra conduce colege acasa! cine stie ce s-ar fi intamplat daca nu era beat si ea il invita sa bea o cafea inauntru! nici nu vreau sa ma gandesc la ce orori ar fi fost supus, ce chinuiala pe saracu!
oooh doamne!!

Postat pe 23 Octombrie 2008 23:01
7 ani, hmm, mi se pare tare conoscuta povestea asta. Vreau sa spun c a trecut 1 an de cand am pus capat unei astfel de relatii. Stii cum e zicala aia: boala lunga moarte sigura? Gandeste-te bine daca intr-adevar merita sa te sacrifici!
Calinutza
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:03
nu chiar perfect dar ne-am descurcat si noi cu am putut...nimeni nu e perfect,daca stai si astepti dupa perfectiune...astepti mult si bine...
anka00
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:15
De la: Luli2, la data 2008-10-23 11:09:06daca infidelitatea a fost iertata o data, a doua oara atunci va fi destul de greu sa va redresati....cel mai bine e sa discutati serios sa va intrebati daca chiar va doriti sa ramaneti impreuna. comunicarea e un lucru foarte important in orice relatie...si sinceritatea!



Am tot dicutat...si a ramas ca s-a terminat cu tot ce a fost in trecut..dar eu am impresia k pur si simplu nu se poate abtine :|
anka00
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:17
NU ESTI MULT PREA TOANTA DACA O FACI SOROO ESTI CEA MAI VARZA DE PE LUME!!!!!!!!!!
BERBEACA
Postat pe 25 Octombrie 2008 12:47
De la: anka00, la data 2008-10-22 15:20:00Vreau si eu sa aud niste pareri subiective...
Santem impreuna de aproape 7 ani...a fost si bine a fost si rau dar am trecut peste toate.Ne-am cunoscut cand aveam 15 ani,ne-am combinat un an mai tarziu si de atunci am fost tot impreuna cu mici pauze in care ne mai certam din cauza infidelitatii unuia sau altuia.Cand zic infidelitate nu ma refer la sex...doar saruturi,dar de fiecare data ne-am impacat.
Acum un an de zile ne-am mutat impreuna si odata cu mutatul s-a terminat cu infidelitatile de toate felurile...urma sa fie ceva serios,ba chiar ne si facusem planuri sa ne casatorim pana cand intr-o seara a iesit in oras cu niste colegi(eu nu am putut sa merg cu el) si in drum spre casa a condus una dintre colege si am aflat ca s-a intamplat mai mult decat atat...s-au sarutat si nimik mai mult.Acum ii pare rau si da vina pe faptul ca era rupt de beat(chiar era). Nu stiu ce sa fac...sa il iert sau nu?




mooama !! daca era beat putea sa gaseasca si el scuza asta: a profitat gagica de mine...doamne ca ma bufnete si rasu...
di_cristina
Postat pe 26 Octombrie 2008 03:50
Draga Cristina,

A fost un sarut. Era beat. Si tot la tine s-a intors.

Daca tu gasesti in inima ta loc pentru iertarea lui... Eu zic sa ii dai o sansa.


Pupicei,
sa auzim de bine!
shrekutza
Postat pe 26 Octombrie 2008 08:38
Buna! Din ce ai povestit mai sus, seamana mai mult a dragoste de adolescenti, niciunul dintre voi nu iubiti cu adevarat ca sa puteti sa faceti compromisuri. El s-a imbatat intr-o seara si a condus o tipa acasa pe care a si sarutat-o de ramas-bun, dar ai facut si tu la randul tau acelasi lucru sarutandu-te cu altii. Eu zic ca treaba asta cu sarutul nu se numeste inselat in adevaratul sens al cuvantului si mai cred ca nu asta cu "inselatul" in sensul ca s-a sarutat cu alta e problema voastra. Sunteti impreuna de 7 ani, ar trebui sa aveti o relatie matura, sa fiti siguri ca vreti sa va petreceti restul zilelor impreuna, nu sa sarutati pe cine apucati si cand apucati. Ti-ai pus vreodata intrebarea de ce inca mai esti cu el? Gandeste-te bine la asta si daca ajungi la concluzia ca va leaga mai mult obisnuinta decat iubirea, eu zic sa il lasi ca amandoi aveti dreptul sa cunoasteti dragoastea adevrata, dragoastea matura, dragostea care iarta tot, spera tot si care te face sa iti doresti sa imbatranesti langa el. Din moment ce iti pui intrebarea daca sa-l ierti pentru ca a sarutat pe alta in stare de inconstienta, eu zic mai degraba sa iti pui intrebarea daca il mai iubesti si daca el te mai iubeste. Stati de vorba despre relatia voastra, despre toate greselile voastre si vedeti la ce concluzie ajungeti. Si ca sa-ti raspund si la intrebarea daca sa il ierti sau nu, daca dupa ce vorbiti serios despre voi ajungeti la concluzia ca va iubiti sincer si vreti sa imbatarniti impreuna, da, iarta-l si explica-i ca nu mai aveti 15 ani, ca relatia voastra a trecut intr-o alta etapa, una mai serioasa. Multa bafta!
andreeabl
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:03
oricum nu va fi bine,nici daca il iertzi nici daca nu il iertzi,reprosuri iti vei face oricum.....insa esti tanara inca,ai tot timpul din lume,asa ca poate e bine sa mai ai rabdare.Nu lua niciodata decizii radicale la nervi,stai si judeca la rece.
matracucu
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:52
MERGI DRAGA MAI DEPARTE PT CE SUNT BAIETI CARE NICI BETI NI TE AR INSELA SAU FAI O SI TU SA VEZI PAREREA LUYI SI ATUNCI MAI DISCUTAM
gratuit89
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:23
De la: andreeabl, la data 2008-10-26 11:03:10Buna! Din ce ai povestit mai sus, seamana mai mult a dragoste de adolescenti, niciunul dintre voi nu iubiti cu adevarat ca sa puteti sa faceti compromisuri. El s-a imbatat intr-o seara si a condus o tipa acasa pe care a si sarutat-o de ramas-bun, dar ai facut si tu la randul tau acelasi lucru sarutandu-te cu altii. Eu zic ca treaba asta cu sarutul nu se numeste inselat in adevaratul sens al cuvantului si mai cred ca nu asta cu "inselatul" in sensul ca s-a sarutat cu alta e problema voastra. Sunteti impreuna de 7 ani, ar trebui sa aveti o relatie matura, sa fiti siguri ca vreti sa va petreceti restul zilelor impreuna, nu sa sarutati pe cine apucati si cand apucati. Ti-ai pus vreodata intrebarea de ce inca mai esti cu el? Gandeste-te bine la asta si daca ajungi la concluzia ca va leaga mai mult obisnuinta decat iubirea, eu zic sa il lasi ca amandoi aveti dreptul sa cunoasteti dragoastea adevrata, dragoastea matura, dragostea care iarta tot, spera tot si care te face sa iti doresti sa imbatranesti langa el. Din moment ce iti pui intrebarea daca sa-l ierti pentru ca a sarutat pe alta in stare de inconstienta, eu zic mai degraba sa iti pui intrebarea daca il mai iubesti si daca el te mai iubeste. Stati de vorba despre relatia voastra, despre toate greselile voastre si vedeti la ce concluzie ajungeti. Si ca sa-ti raspund si la intrebarea daca sa il ierti sau nu, daca dupa ce vorbiti serios despre voi ajungeti la concluzia ca va iubiti sincer si vreti sa imbatarniti impreuna, da, iarta-l si explica-i ca nu mai aveti 15 ani, ca relatia voastra a trecut intr-o alta etapa, una mai serioasa. Multa bafta!


multumesc pentru raspuns
anka00
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:37
daca merita,da daca nu merita nu il ierta
gabytza59
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:10
nu stiu ce sa zic.....depinde de cat il iubesti.......ma gandesc sa nu profite el de chestia asta cu iubitul ,stiind ca tii la el si ca il ierti de fiecare data.........pt mine si un sarut inseamna inselat...daca tii la o persoana,nu poti nici macar sa saruti alta....asa sunt eu.......n-as putea sa tin de mana pe cineva dar sa-l sarut!!!!!!!! asa ca....mai vb cu el,dar de data asta pt ultima data.......mai da-i o sansa si daca si acuma greseste at lasa-l........succes
elenaalina
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:52
nu
ama391
Postat pe 27 Octombrie 2008 03:40
De la: shrekutza, la data 2008-10-26 08:38:02Draga Cristina,

A fost un sarut. Era beat. Si tot la tine s-a intors.

Daca tu gasesti in inima ta loc pentru iertarea lui... Eu zic sa ii dai o sansa.


Pupicei,
sa auzim de bine!




pt mine este mesj asta??
multumesc frumos dar nu eu sunt fata care a deschis subiestu...
di_cristina
Postat pe 27 Octombrie 2008 06:39
Draga mea ce pot saßti spun este ca eu nu sunt de acord cu aceste "mici infidelitati".Ce inseamna asta???Daca ai fost de acord de la bun inceput cu ele acum satura-te...Asa o sa-ti faca si dupa ce va casatoriti plus ca nu o sa aiba incredere in tine, pentru ca si tu ai spus ca ca ai fost infidela.Parerea mea este sa termini cu aceste tampenii.Orice relatie , oricat de moderna ar fi ea , se bazeaza pe INCREDERE.Dar poate sunt eu mai conservatoare....cine stie....
annelutza
Postat pe 27 Octombrie 2008 07:53
ai perfecta dreptate!!!!
annelutza
Postat pe 27 Octombrie 2008 07:57
Mii de scuze! Atat pentru Anca, cat si pentru Cristina.


:(


De obicei, verific de multe ori ce scriu si pentru cine. Nu stiu ce s-a intamplat aici de s-a creat aceasta confuzie:(
shrekutza
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:21
draga mea raspunsu meu chiar de sunt barbat si mai gresec NU il ierta ia bata de beisbol si croieste-i cateva peste capatana sai intre mintile in cap si sa lasa schimbu de salive cu altele cred ca si alea bete.....deci acu pe bune daca a facut-o o data de ce s-ar opri (beutura nu e o scuza)
mickyyo_parintele
Postat pe 29 Octombrie 2008 04:18
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-29 04:18:46draga mea raspunsu meu chiar de sunt barbat si mai gresec NU il ierta ia bata de beisbol si croieste-i cateva peste capatana sai intre mintile in cap si sa lasa schimbu de salive cu altele cred ca si alea bete.....deci acu pe bune daca a facut-o o data de ce s-ar opri (beutura nu e o scuza)


multumesc pt sfat... :)
anka00
Postat pe 29 Octombrie 2008 21:37
Eu nu l-as ierta...
carasani
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:43
F Bine pus punctul pe IIIIIIII
babymadalusha
Postat pe 7 Noiembrie 2008 17:19

Fugi ca vreau si stai ca-mi place....
babymadalusha
Postat pe 7 Noiembrie 2008 17:21
Iarta-l ca sigur nu o sa mai faca....pana data viitoare.Cred ca daca nu era beat facea el mai multe .
samsonics
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:14
l-am iertat...sper sa fie bine si sa mearga...nu ma judecati,nu aruncati cu pietre...il iubesc!
multumesc la toata lumea pt sfaturi :*
anka00
Postat pe 9 Noiembrie 2008 00:50
De la: anka00, la data 2008-11-09 00:50:40l-am iertat...sper sa fie bine si sa mearga...nu ma judecati,nu aruncati cu pietre...il iubesc!
multumesc la toata lumea pt sfaturi :*

e bine ca l-ai iertat...probabil ati avut si o discutie mai serioasa privind aceste mici infidelitati sper din suflet sa nu se mai intample..ai mare grija de tine si...numai bine
adinuta_as
Postat pe 9 Noiembrie 2008 01:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ! 4 De la: miss_darine 22 Mai 2010 20:43
sa renunt sau sa incerc sa ma impac cu ideea.... 20 De la: ella13 24 Martie 2010 19:33
Eu sunt problema? 21 De la: kudika2909 3 Martie 2010 21:38
Sondaj:Single sau in o Relatie de Valentine's day 2011? 13 De la: kudika_pudika 14 Februarie 2011 21:02
DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA AIBA GRIJA DE SUFLETUL LUI 8 De la: badkitty 25 Septembrie 2009 20:02