Setari Cookie-uri

In interior cu totzii suntem niste bestii..suntetzi de acord?

De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:08:27
vasi a luat cuvintele tale mot a mot ,stii foarte bine ca toata lumea ar face la fel in orice alta conditie, sunt sigura ca ai observat ca asa se procedeaza pe aici.


La fel de mot a mot am luat si eu treaba cu calcatul in picioare. Oricum, precizasem ca nu am de gand sa fac treburi casnice "pentru un barbat" din primul meu post, ar fi trebuit sa fie destul de clar.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:15
vas, nu prea ma intereseaza ce s-a sustinut pe aici. Mi-am spus parerea vis a vis de subiectul care mi s-a parut ca se discuta. De ce spun "mi s-a parut"? Pt ca la mine kudika merge foarte greu, o pagina se incarca in 5-7 minute sau mai mult.
Inca nu imi dau seama de un lucru: ce legatura au "bestiile" din interiorul nostru cu treburile casnice? Dupa cum am spus, la mine pagina se incarca greu si gandesc ca e posibil sa fi ratat explicatia (daca ea ar fi existat).
amme22
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:25
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:05:55Wolfy , s-ar putea sa te incurci in cate mesaje de genul asta a postat etta asa ca te-as sfatui sa o lasi balta.
Atata lucru puteai sa-ti dai seama ca era vorba de o gluma , daca tu iti lasi prietenul sa manance singur cand vine de la munca e alta situatie , stiu insa ca etta isi asteapta sotul sa manance impreuna si sunt convinsa ca stii si tu ca unele familii asa procedeaza


Nu urmaresc ce scrie etta deci nu am cum sa ma incurc in mesajele ei. Ca sa ma incurc in niste mesaje ar trebui macar sa le citesc, nu?

Eu nu am spus ca-mi las prietenul sa manance singur, am spus numai ca nu ii pun eu de mancare (deoarece nu e invalid). Scrie negru pe alb.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:27
De la: amme22, la data 2008-10-24 21:09:32fac parte dintre cei carora nu li se pare normal ca femeia sa faca totul intr-o familie.
Azi majoritatea femeilor lucreaza, unele mai mult de 8 ore pe zi. Nu numai ca ele nu traiesc pe spinarea nimanui, insa mai si aduc bani in casa. In plus, se preocupa de educatia copiilor (cele care ii au). Fac curat, fac mancare, spala, calca, sunt multifunctionale.
E corect? Eu zic ca nu e nici corect nici normal.
Intr-o familie treburile se impart intre membrii ei. E normal ca si copii baieti sa spele vasele si sa faca curatenie, e normal ca atunci cand femeia nu e acasa ceilalti sa stie sa-si faca macar un ou sa nu crape de foame. E foarte normal sa isi spele si singuri rufele atunci cand acea femeie e bolnava, lipseste de acasa, ori pur si simplu nu are timp.
Nu scrie niciunde ca un barbat in casa are rol de planta, pt simplul motiv ca e mascul. Decat sa aleg asta, mai bine aleg sa am grija doar de mine, ori de mine si un copil, in loc sa ma intretin pe mine si un trantor de barbat.
Poate unii gandesc ca, in cazul in care femeile au un serviciu f solicitant, ar fi bine sa renunte la slujba pt treburile casnice. Ei bine, NU sunt de acord. In ce ma priveste, casnica nu am de gand sa fiu niciodata, oricat de multi bani ar avea familia mea. Nu mi-a placut niciodata sa cer nimic de la nimeni si nu mi-a placut niciodata sa slugaresc pe cineva. Si sunt de acord sa platesc nesupunerea mea prin singuratate, daca va fi necesar. Si sunt sigura ca asa cum gandesc eu mai gandesc si multe alte femei.
Domnilor, timpurile de demult nu se mai intorc.


Foarte frumos post. Perfect de acord.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:30
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:08:27
vasi a luat cuvintele tale mot a mot ,stii foarte bine ca toata lumea ar face la fel in orice alta conditie, sunt sigura ca ai observat ca asa se procedeaza pe aici.


Atunci inseamna ca si treaba cu calcatul in picioare e tot mot-a-mot, nu-i asa?
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:32
De la: wolfy, la data 2008-10-24 21:27:26
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:05:55Wolfy , s-ar putea sa te incurci in cate mesaje de genul asta a postat etta asa ca te-as sfatui sa o lasi balta.
Atata lucru puteai sa-ti dai seama ca era vorba de o gluma , daca tu iti lasi prietenul sa manance singur cand vine de la munca e alta situatie , stiu insa ca etta isi asteapta sotul sa manance impreuna si sunt convinsa ca stii si tu ca unele familii asa procedeaza


Nu urmaresc ce scrie etta deci nu am cum sa ma incurc in mesajele ei. Ca sa ma incurc in niste mesaje ar trebui macar sa le citesc, nu?

Eu nu am spus ca-mi las prietenul sa manance singur, am spus numai ca nu ii pun eu de mancare (deoarece nu e invalid). Scrie negru pe alb.


Ce ti-e si cu interpretarile astea
gata , trecem de partea in care treburile casnice ar trebui sa fie impartite in mod egal , mai nou prietenul isi pune singur de mancare ca doar nu este invalid ce d-zeu si dupa ce-si pune omu de mancare stau cu el la masa sa nu-l las singur
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:32
Da, Iris, that's the idea!
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:34
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:32:54
Ce ti-e si cu interpretarile astea
gata , trecem de partea in care treburile casnice ar trebui sa fie impartite in mod egal , mai nou prietenul isi pune singur de mancare ca doar nu este invalid ce d-zeu si dupa ce-si pune omu de mancare stau cu el la masa sa nu-l las singur


Asa, si ce-i cu asta? Eu nu sunt servitoarea nimanui - fa-i mancare, pune-i mancare, spala vasele dupa el si altele de genul. Mi se pare firesc ca fiecare sa-si curete propria mizerie.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:35
De la: wolfy, la data 2008-10-24 21:35:35
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:32:54
Ce ti-e si cu interpretarile astea
gata , trecem de partea in care treburile casnice ar trebui sa fie impartite in mod egal , mai nou prietenul isi pune singur de mancare ca doar nu este invalid ce d-zeu si dupa ce-si pune omu de mancare stau cu el la masa sa nu-l las singur


Asa, si ce-i cu asta? Eu nu sunt servitoarea nimanui - fa-i mancare, pune-i mancare, spala vasele dupa el si altele de genul. Mi se pare firesc ca fiecare sa-si curete propria mizerie.


asta inseamna ca trebuie sa te si spele dupa "calcatura" ???....ca si sperma e propria lui mizerie !!!!!........

fetelor,scuzati dar nu ma pot abtine la asemenea afirmatii !!!.......

dar gata,ma duc sa-i tin de urat sotului la masa !!!.....ca doar asta e ideea !!!.......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:40
De la: wolfy, la data 2008-10-24 21:35:35
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:32:54
Ce ti-e si cu interpretarile astea
gata , trecem de partea in care treburile casnice ar trebui sa fie impartite in mod egal , mai nou prietenul isi pune singur de mancare ca doar nu este invalid ce d-zeu si dupa ce-si pune omu de mancare stau cu el la masa sa nu-l las singur


Asa, si ce-i cu asta? Eu nu sunt servitoarea nimanui - fa-i mancare, pune-i mancare, spala vasele dupa el si altele de genul. Mi se pare firesc ca fiecare sa-si curete propria mizerie.


Draga mea , singurul lucru pe care stiu sa-l fac eu este sa dau drumul la masina sa spele in rest ..de calcat am incercat odata si mi-am stricat camasa preferata , de facut mancare numai eu stiu cate oale si cratiti am aruncat ca le-am ars , de sters praful nici atat pentru ca nu suport praful in general iar daca chiar trebuie sa o fac folosesc servetele umede in schimb cand e vorba de mancat cu prietenul meu ....eu incalzesc mancarea ( daca e ) si el pune farfuriile pe masa sau deschide o sticla de vin .

De la: wolfy, la data 2008-10-24 20:59:31
Prietenul meu isi pune singur de mancare, /quote]


Nimeni nu spune ca daca faci ceva in casa te-ai transformat in servitoare


iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:44
Mie uneie nu mi se pare deloc ca sperema ar fi mizerie. Din moment ce ne nastem si din ea sa intelegem ca suntem murdari chiar noi?
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:44
De la: etta, la data 2008-10-24 21:40:48
asta inseamna ca trebuie sa te si spele dupa "calcatura" ???....ca si sperma e propria lui mizerie !!!!!........ :



pana mea , asa ar fi logic nu ?

iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:46
De la: vas25, la data 2008-10-24 18:05:25
Stim ca o femeie pentru a arata ca cele din reviste dupa care se scurg ochii barbatilor are nevoie de mult timp si bani pentru cosmetice, saloane de infrumusetare etc, dar dupa o zi de munca si la serviciu si acasa va intreb mai are timp si chef de toate astea.Din proprie experienta va spun ca nu, iar cand barbatul vine acasa si vede o femeie obosita, nearanjata si poate mai are si ceva celulita pentru ca nu a avut timp sa mai treaca pe la sala ca atunci cand statea singura, ce face? Mananca, se asaza pe sofa la meci, mai schimba canalul si vede o moderatoare cu pielea stalucitoare, un ten perfect,mijlocel de albina, picioare lungi,subtiri, fine si uitandu-se la a lui nu-l atrage ce vede, credeti ca atunci cand ajung in pat, cu toate ca ea incearca sa-l provoace la ceva cu putina energie ce i-a mai ramas dupa o zi incarcata, sa-l dezmierde, si sa-i sopteasca la ureche cu un glas stins "mi-e dor de tine" el mai face ceva? Nu. Replica lui va fi "iubito sunt prea obosit" sau, in cel mai bun caz, cu o fata scarbita ii ofera consoartei ceea ce isi doreste din simpla obligatie, el probabil venind de la alta femeie, iar ea, nesatisfacuta, accepta toate astea pana la un punct, cand se trezeste si incepe sa se preocupe din nou de propria-i persoana. Deja satula de animalul de langa ea, incearca sa-si refaca viata, si renaste ca pasarea pheonix din propria-i cenusa. Atunci inevitabil va incepe sa atraga priviri asupra ei, inclusiv cea a animalului de langa ea, care orbit de gelozie, nu va vedea ca ea face toate astea pentru a capta atentia lui, si ii va reprosa ca nu a facut patul, sau ca mancarea nu e buna, ca nu are camasa calcata, iar ea ca o iubita/sotie buna ii va spune "imediat dragul meu" si asa vor merge lucrurile zile si saptamani la rand, pana va aparea cel care o va invita la o cafea, iar ea satula de ce primeste acasa va accepta.Finalul povestii mele va las pe voi sa vi-l imaginati.E povestea vietii fiecaruia dintre noi asa ca fetelor fiti mai atente cu voi inseva si nu-i invatzati pe barbati cu narav ca mai devreme sau mai tarziu se va intoarce impotriva voastra. Facetii partasi la fiecare dintre activitatile casei pentru ca numai asa veti avea timp si pentru voi.

SCUZAMA CA ITI SPUN

GRESESTI DESTUL DE MULT

cum gaseai timp inainte sa te faci frumoasa si acum nu?

stiu vei spune ca nu aveai atata treaba

dar eu vin si iti spun ca barabatul nu sta numai latelevizor toata ziu ( orice va fi insemnand asta )

cand l-ai cunoscut, nu era asa

numai ca o data cu mutatul impreuna ( inclusiv casatoria ) intervine comoditatea ( de ambele parti )

exact aici intervine rolul femeii

sa stie sa subjuge barbatul ( ma vor injura barbatii, dar imi asum riscurile ), la modul sa stie sa-l folosesca fara ca acesta sa-si dea seama

dar este ffffffff greu ptr foarta multa lume

si de aceea, au succes mai mult barbatii decat femeile in chestiile astea

si crede- ma , nu sunt misogin

nu stiu cat ai inteles, nu conteaza, important este sa inteleaga cat mai multe persoane





subscriu...

Postat pe 24 Octombrie 2008 21:47
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:44:51Mie uneie nu mi se pare deloc ca sperema ar fi mizerie. Din moment ce ne nastem si din ea sa intelegem ca suntem murdari chiar noi?


asa e , sperma nu-i mizerie , praful este

Dar...sa stii ca de praf scapi dintr-o miscare de pamatuf sau servetel umed mai nou in schimb sperma se ia mai greu , indiferent ca este localizata in vagin sau pe corp
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:48
Ah, gentelmanul meu preferat. Ei, intrebat-ai la Academie de mine? Sau mai ai nevoie de timp?
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:49
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:44:08Draga mea , singurul lucru pe care stiu sa-l fac eu este sa dau drumul la masina sa spele in rest ..de calcat am incercat odata si mi-am stricat camasa preferata , de facut mancare numai eu stiu cate oale si cratiti am aruncat ca le-am ars , de sters praful nici atat pentru ca nu suport praful in general iar daca chiar trebuie sa o fac folosesc servetele umede in schimb cand e vorba de mancat cu prietenul meu ....eu incalzesc mancarea ( daca e ) si el pune farfuriile pe masa sau deschide o sticla de vin .


Bravo tie! For the record, ma refeream la cele care aleg sa fie sclave.

De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 21:44:08Nimeni nu spune ca daca faci ceva in casa te-ai transformat in servitoare


Ba da, o spun eu. Daca fac asa ceva in casa mea dar nu pentru mine, ci pentru el(si asta intotdeauna), cred ca se numeste transformare in servitoare.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:50
De la: amme22, la data 2008-10-24 21:09:32fac parte dintre cei carora nu li se pare normal ca femeia sa faca totul intr-o familie.
Azi majoritatea femeilor lucreaza, unele mai mult de 8 ore pe zi. Nu numai ca ele nu traiesc pe spinarea nimanui, insa mai si aduc bani in casa. In plus, se preocupa de educatia copiilor (cele care ii au). Fac curat, fac mancare, spala, calca, sunt multifunctionale.
E corect? Eu zic ca nu e nici corect nici normal.
Intr-o familie treburile se impart intre membrii ei. E normal ca si copii baieti sa spele vasele si sa faca curatenie, e normal ca atunci cand femeia nu e acasa ceilalti sa stie sa-si faca macar un ou sa nu crape de foame. E foarte normal sa isi spele si singuri rufele atunci cand acea femeie e bolnava, lipseste de acasa, ori pur si simplu nu are timp.
Nu scrie niciunde ca un barbat in casa are rol de planta, pt simplul motiv ca e mascul. Decat sa aleg asta, mai bine aleg sa am grija doar de mine, ori de mine si un copil, in loc sa ma intretin pe mine si un trantor de barbat.
Poate unii gandesc ca, in cazul in care femeile au un serviciu f solicitant, ar fi bine sa renunte la slujba pt treburile casnice. Ei bine, NU sunt de acord. In ce ma priveste, casnica nu am de gand sa fiu niciodata, oricat de multi bani ar avea familia mea. Nu mi-a placut niciodata sa cer nimic de la nimeni si nu mi-a placut niciodata sa slugaresc pe cineva. Si sunt de acord sa platesc nesupunerea mea prin singuratate, daca va fi necesar. Si sunt sigura ca asa cum gandesc eu mai gandesc si multe alte femei.
Domnilor, timpurile de demult nu se mai intorc.
foarte frumos post!!!!!!!!!!asa ca domnilor la treaba nu la intins mana dupa telecomanda
cotidian
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:51
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:49:07Ah, gentelmanul meu preferat. Ei, intrebat-ai la Academie de mine? Sau mai ai nevoie de timp?

nu ma face sa te desconspir,asa ca mai bine sa nu ne intersectam parerile.ok?

Postat pe 24 Octombrie 2008 21:51
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-24 21:51:58
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:49:07Ah, gentelmanul meu preferat. Ei, intrebat-ai la Academie de mine? Sau mai ai nevoie de timp?

nu ma face sa te desconspir,asa ca mai bine sa nu ne intersectam parerile.ok?


Ce sa ma desconspiri?! Sunt sau nu sunt asa cum am zis? Din moment ce sunt, nu ai ce deconspira, de acord?
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:53
De la: etta, la data 2008-10-24 21:40:48 asta inseamna ca trebuie sa te si spele dupa "calcatura" ???....ca si sperma e propria lui mizerie !!!!!........

fetelor,scuzati dar nu ma pot abtine la asemenea afirmatii !!!.......

dar gata,ma duc sa-i tin de urat sotului la masa !!!.....ca doar asta e ideea !!!.......


Stai putin ca n-am inteles, am spus eu undeva ca sperma e mizerie?
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:53
si cum se face ca unde se semn de scandal apare compania?si normal voi contra tuturor.cand posteaza kathara hop la cateva minute si wolfy.hmmmm....

Postat pe 24 Octombrie 2008 21:54
mai, acum ce sa spun... imi place enorm cand masculul ala curata si "mizeria" dupa ce m-a "calcat". Zau ca e super bine
amme22
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:55
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:53:13
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-24 21:51:58
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:49:07Ah, gentelmanul meu preferat. Ei, intrebat-ai la Academie de mine? Sau mai ai nevoie de timp?

nu ma face sa te desconspir,asa ca mai bine sa nu ne intersectam parerile.ok?


Ce sa ma desconspiri?! Sunt sau nu sunt asa cum am zis? Din moment ce sunt, nu ai ce deconspira, de acord?

doar tu stii ca esti,altii nu, si mai stiu si ce nu esti.dar e o alta chestiune,si nu imi pierd timpul cu viata ta ca nu am interes.

Postat pe 24 Octombrie 2008 21:55
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-24 21:54:21si cum se face ca unde se semn de scandal apare compania?si normal voi contra tuturor.cand posteaza kathara hop la cateva minute si wolfy.hmmmm....


E foarte simplu: eu vizitez profilul katharei foarte des si sunt unele subiecte pe care le abordeaza ea(nu toate), in legatura cu care simt nevoia sa-mi spun parerea.

In alta ordine de idei, lumineaza-ne cu ce ai aflat: lucreaza sau nu la academie?
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:58
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-24 21:55:46
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:53:13
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-24 21:51:58
De la: Kathara, la data 2008-10-24 21:49:07Ah, gentelmanul meu preferat. Ei, intrebat-ai la Academie de mine? Sau mai ai nevoie de timp?

nu ma face sa te desconspir,asa ca mai bine sa nu ne intersectam parerile.ok?


Ce sa ma desconspiri?! Sunt sau nu sunt asa cum am zis? Din moment ce sunt, nu ai ce deconspira, de acord?

doar tu stii ca esti,altii nu, si mai stiu si ce nu esti.dar e o alta chestiune,si nu imi pierd timpul cu viata ta ca nu am interes.


Bun. Multumesc. Intelgeg ca asta a vrut sa fie un bluf din partea ta. Acum sper ca e clar ca lucrez la Academie - nu ca ar avea vreo importanta pentru majoritatea discutiilor, but still.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:00
mai daca voi vreti va pun lista la dispozitie aici pe site sa va vedeti care cum cate masterate ati facut ,unde ce si cum lucrati,ce ip -uri folositi de unde tastati.voi chiar credeti ca pe cineva intereseaza lucrurile astea?sau nascocim al treilea topic pentru a demasca pe cineva?vad ca e la moda sa spui in public despre userii de aici.ori nu ma intereseaza soarta nimanui.am postat aici strict la obiect,hop si voi sa va luati de mine.puteti s-o faceti in continuare,nu ma deranjeaza. scrieti ce vreti,raman la parera mea despre voi si nu vreau sa o repet stiti si voi care e. asa ca,o seara placuta !

Postat pe 24 Octombrie 2008 22:02
De la: wolfy, la data 2008-10-24 21:50:42
Bravo tie! For the record, ma refeream la cele care aleg sa fie sclave.


Bun , de aici ar trebui sa intelegem ca o femeie care stie sa calce,spele si sa gateasca ar trebui sa nu faca toate astea doar ca sa nu intre in categoria sclavelor

Aha , hai sa murim de foame si sa se imputa casa iar pe sot sa-l trimitem naiba la munca cu camasa jegoasa si necalcata

Sau mai bine platesc o menajera sa faca toate asta in timp ce eu imi fac unghiutzele si ma uit la dansez pentru tine dar ...sunt o femeie emancipata,ce pana mea

De la: wolfy, la data 2008-10-24 21:50:42
Ba da, o spun eu. Daca fac asa ceva in casa mea dar nu pentru mine, ci pentru el(si asta intotdeauna), cred ca se numeste transformare in servitoare.


Cred ca mai degraba se numeste intelegere reciproca , se numeste atentie fata de imaginea ta de femeie.
Ce crezi ca ar gandi lumea daca ti-ar vedea sotul necalcat si cu camasa murdara ? ca el e nesimtit si neatent cu ce se imbraca sau ca nevasta-sa nu stie sa-si tina barbatu' curat ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:03
De la: wolfy, la data 2008-10-24 21:53:56
De la: etta, la data 2008-10-24 21:40:48 asta inseamna ca trebuie sa te si spele dupa "calcatura" ???....ca si sperma e propria lui mizerie !!!!!........

fetelor,scuzati dar nu ma pot abtine la asemenea afirmatii !!!.......

dar gata,ma duc sa-i tin de urat sotului la masa !!!.....ca doar asta e ideea !!!.......


Stai putin ca n-am inteles, am spus eu undeva ca sperma e mizerie?


mai cum nu ma lasati voi sa savurez cina alaturi de sotul meu iubit !!!!........IUBIRE.....oare asta intelegi ???.....

deci......daca tu consideri ca mancarea e o mizerie.......atunci cum sperma nu ????......ca mancarea macar are miros frumos......spermaaa...... ....de gust nu ma pronunt ........ca nu-l stiu......sau il stii tu si de-aia sustii treaba asta ?????.......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:04
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-24 22:02:29mai daca voi vreti va pun lista la dispozitie aici pe site sa va vedeti care cum cate masterate ati facut ,unde ce si cum lucrati,ce ip -uri folositi de unde tastati.voi chiar credeti ca pe cineva intereseaza lucrurile astea?sau nascocim al treilea topic pentru a demasca pe cineva?vad ca e la moda sa spui in public despre userii de aici.ori nu ma intereseaza soarta nimanui.am postat aici strict la obiect,hop si voi sa va luati de mine.puteti s-o faceti in continuare,nu ma deranjeaza. scrieti ce vreti,raman la parera mea despre voi si nu vreau sa o repet stiti si voi care e. asa ca,o seara placuta !


Bun, daca stii toate astea si deja ai lista la dispozitie, atunci iti va fi usor sa confirmi ca nu am mintit. Oricum, ideea cu demascatul nu imi apartine mie, ci tie - parca tu imi salvai pozele si hotarasesi sa pui mai multi key-loggers sa-mi desluseasca misterele.

In fine, am inteles, o seara placuta si tie!
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:05
De la: amme22, la data 2008-10-24 21:55:15mai, acum ce sa spun... imi place enorm cand masculul ala curata si "mizeria" dupa ce m-a "calcat". Zau ca e super bine


Cine stie cunoaste
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28
Oare ma inseala? 16 De la: kudika098645 11 Aprilie 2010 16:44
Ce inseamna de fapt a fi romantic(a)? 64 De la: angelo_micnegrusiurat 21 Septembrie 2010 11:05
Love 18 De la: rox_rbz 7 Iulie 2009 20:11
scoala de soferi 1 De la: kudika_14994 28 Aprilie 2013 20:18