Setari Cookie-uri

In interior cu totzii suntem niste bestii..suntetzi de acord?

De la: vas25, la data 2008-10-24 20:31:28
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 20:26:52hai mah vasi , ti s-a luat asa de la doua pagini ?


pai cand vad incapacitatea unora de a stii ce vor ( a se vedea postarile katharei, ca io nu am inteles nimic; cand vrea , cand nu vrea sa stearga praful ), mi se ia instantaneu

mai ales ca astea doua sunt ca doua catele in calduri; se tin una dupa alta de nu ai vazut



Catele in calduri - asa se vobeste pe la tine prin casa? Frumos, n-am ce zice, stii sa vorbesti cu femeile mai ales cand nu mai ai argumente.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:33
De la: etta, la data 2008-10-24 20:32:38
nu am citit acolo....dar am citit in alte parti.....de-ale cu virginitate,cu islam......si mi-a fost de ajuns.....


Nu poti trece de la particular la general.
De la: etta, la data 2008-10-24 20:32:38
si in fond,ce trebuia citit acolo ,raportand la ce se vorbeste aici ????......


Nimic, tu ai invocat prima topicul celalalt.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:35

nu am argumente?

pe prima pagina spui ca nu o sa faci nimic din toate astea niciodata

pe urmatoarea pagina spui ca se fac impreuna

mai apoi spui ca mai bine le-ar face el singur pe toate

ptr tine ce inseamna asta?

chiar sunt curios

ai noroc ca nu stiu eu sa iau afirmatiile in parte si sa le pun pe acelasi post la un loc, sa vezi ce ti-a iesit pe gura

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:37
Eu una tind sa o inteleg pe kathara de ce s-a exprimat asa e normal sa nu fie de acord sa-i calce si spele unui barbat de vreme ce nu are nimic de impartit cu el .

Asa ca nu va inteleg de ce va stresati atat din cauza unui mesaj
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:39
De la: etta, la data 2008-10-24 20:20:25 hopaaaaaaaaa....sosisi repede Wolfy......v-ati plictisit de topicul cu Oana,sau acolo nu va mai asculta nimeni ????......

si mai usurel cu cuvinte gen "greata",asa ,dintr-o data......ca stiu ca tu esti o fata civilizata !!!....avem pretentii .....


Da, urmaresc ce scrie kathara si asa am descoperit topicul asta."Greata" ti se pare un cuvant necivilizat?
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:40
De la: vas25, la data 2008-10-24 20:37:50
nu am argumente?

pe prima pagina spui ca nu o sa faci nimic din toate astea niciodata

pe urmatoarea pagina spui ca se fac impreuna

mai apoi spui ca mai bine le-ar face el singur pe toate

ptr tine ce inseamna asta?

chiar sunt curios

ai noroc ca nu stiu eu sa iau afirmatiile in parte si sa le pun pe acelasi post la un loc, sa vezi ce ti-a iesit pe gura



1. Nu o sa fiu niciodata sclava in casa mea(ca sa te citez pe tine, ca cineva care face singur toate treburile domestice e un sclav, da?)

2. In mod normal, ar trebui sa fie impartite treburile caznice. (pun intended)

3. In cazul ideal, el face toate treba prin casa si eu stau la televizor.

Ai inteles? Acum ca m-ai gratulat cu numele unei specii de animale, imi permit sa completez, magarule?
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:42
De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:35:02
De la: etta, la data 2008-10-24 20:32:38
nu am citit acolo....dar am citit in alte parti.....de-ale cu virginitate,cu islam......si mi-a fost de ajuns.....


Nu poti trece de la particular la general.
De la: etta, la data 2008-10-24 20:32:38
si in fond,ce trebuia citit acolo ,raportand la ce se vorbeste aici ????......


Nimic, tu ai invocat prima topicul celalalt.[/quote

pai tocmai asta iti spuneam ca daca nu te-am citit "acolo",nu inseamna ca nu te pot comenta aici,prin prisma a ceea ce zici !!!.......si cum bine zice vasi,incepi cu o afirmatie si termini cu alta opusa !!!....si mai esti si putin obraznica !!!!.......eu am fost ,daca se poate spune,mai glumeata....ca asta e felul meu .....asa caaaaaaaaa........
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:43
De la: wolfy, la data 2008-10-24 20:40:05
De la: etta, la data 2008-10-24 20:20:25 hopaaaaaaaaa....sosisi repede Wolfy......v-ati plictisit de topicul cu Oana,sau acolo nu va mai asculta nimeni ????......

si mai usurel cu cuvinte gen "greata",asa ,dintr-o data......ca stiu ca tu esti o fata civilizata !!!....avem pretentii .....


Da, urmaresc ce scrie kathara si asa am descoperit topicul asta."Greata" ti se pare un cuvant necivilizat?


nu ma lua la tehnici prin invaluire ,ca nu tine !!!.....
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:44

deci nu am gresit

vei ajunge sa fi " calcata in picioare "

chiar am terminat

o viata " usoara " iti doresc

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:45
De la: vas25, la data 2008-0-24 20:21:31quote]
vai de capul tau wolfy
acum inteleg de ce se ia oana mereu de tine
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:46
De la: vas25, la data 2008-10-24 20:45:07
deci nu am gresit

vei ajunge sa fi " calcata in picioare "

chiar am terminat

o viata " usoara " iti doresc



Da, sunt sigura ca din tot ce am scris pe forum asta rezulta. Ce ti-e si cu misoginii astia!
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:47
Meeeeyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!! Sunteti
Lucia1971
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:47
si eu va doresc o noapte buna .....ca mi-a venit barbatul si trebuie sa-i pun de mancare .......ca sa fie vanjos si sa-mi dea aspirina la noapte cum trebuie !!!!...... ......si ce bine e cand ai cui sa-i spui "buna dimineata" si sa-ti primesti pupicii cuveniti !!!.....
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:48
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.



De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:42:11
1. Nu o sa fiu niciodata sclava in casa mea(ca sa te citez pe tine, ca cineva care face singur toate treburile domestice e un sclav, da?)

2. In mod normal, ar trebui sa fie impartite treburile caznice. (pun intended)

3. In cazul ideal, el face toate treba prin casa si eu stau la televizor.



Acum te stresezi aiurea pentru ca primul tau mesaj este suficient de clar incat sa nu lase loc de intrepretari dar , te intelegem .

In momentul in care ai postat mesajul aici erai ocupata si cu celalalt topic
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:48
De la: etta, la data 2008-10-24 20:44:43
De la: wolfy, la data 2008-10-24 20:40:05
De la: etta, la data 2008-10-24 20:20:25 hopaaaaaaaaa....sosisi repede Wolfy......v-ati plictisit de topicul cu Oana,sau acolo nu va mai asculta nimeni ????......

si mai usurel cu cuvinte gen "greata",asa ,dintr-o data......ca stiu ca tu esti o fata civilizata !!!....avem pretentii .....


Da, urmaresc ce scrie kathara si asa am descoperit topicul asta."Greata" ti se pare un cuvant necivilizat?


nu ma lua la tehnici prin invaluire ,ca nu tine !!!.....


N-am inteles unde e tehnica de invaluire. Ti-am pus o intrebare cat se poate de directa: "Greata" e un cuvant necivilizat?
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:49
De la: etta, la data 2008-10-24 20:43:32
pai tocmai asta iti spuneam ca daca nu te-am citit "acolo",nu inseamna ca nu te pot comenta aici,prin prisma a ceea ce zici !!!.......si cum bine zice vasi,incepi cu o afirmatie si termini cu alta opusa !!!....si mai esti si putin obraznica !!!!.......eu am fost ,daca se poate spune,mai glumeata....ca asta e felul meu .....asa caaaaaaaaa........


Daca esti mai glumeata, nu-i bai. Dar vezi ca multe din glumele tale, cum ca trebuie sa fiu calcata (sunt mamifer totusi) si ca nu ma baga nimeni in seama sunt cel putin nesarate.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:49
De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:49:19
De la: etta, la data 2008-10-24 20:43:32
pai tocmai asta iti spuneam ca daca nu te-am citit "acolo",nu inseamna ca nu te pot comenta aici,prin prisma a ceea ce zici !!!.......si cum bine zice vasi,incepi cu o afirmatie si termini cu alta opusa !!!....si mai esti si putin obraznica !!!!.......eu am fost ,daca se poate spune,mai glumeata....ca asta e felul meu .....asa caaaaaaaaa........


Daca esti mai glumeata, nu-i bai. Dar vezi ca multe din glumele tale, cum ca trebuie sa fiu calcata (sunt mamifer totusi) si ca nu ma baga nimeni in seama sunt cel putin nesarate.


nu-mi place sarea ,desi stiu povestea "Sarea-n bucate ".......dar asta e....imi asum raspunderea ......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:54
De la: wolfy, la data 2008-10-24 20:49:18
De la: etta, la data 2008-10-24 20:44:43
De la: wolfy, la data 2008-10-24 20:40:05
De la: etta, la data 2008-10-24 20:20:25 hopaaaaaaaaa....sosisi repede Wolfy......v-ati plictisit de topicul cu Oana,sau acolo nu va mai asculta nimeni ????......

si mai usurel cu cuvinte gen "greata",asa ,dintr-o data......ca stiu ca tu esti o fata civilizata !!!....avem pretentii .....


Da, urmaresc ce scrie kathara si asa am descoperit topicul asta."Greata" ti se pare un cuvant necivilizat?


nu ma lua la tehnici prin invaluire ,ca nu tine !!!.....


N-am inteles unde e tehnica de invaluire. Ti-am pus o intrebare cat se poate de directa: "Greata" e un cuvant necivilizat?


esti fata desteapta ....stii ce raspuns ti-as da.......dar prefer sa nu ma bagi prin DEX.......ca e tarziu si n-am timp......ca am barbat de ingrijit ......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:57
gata gagici,acu' chiar v-am lasat !!!....si sper ca pentru totdeauna !!!........ca nu prea avem puncte comune de discutat .......deci....o viata frumoasa sa aveti ........si tot ce va doriti ......succes......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:58
De la: etta, la data 2008-10-24 20:48:45 si eu va doresc o noapte buna .....ca mi-a venit barbatul si trebuie sa-i pun de mancare .......ca sa fie vanjos si sa-mi dea aspirina la noapte cum trebuie !!!!...... ......si ce bine e cand ai cui sa-i spui "buna dimineata" si sa-ti primesti pupicii cuveniti !!!.....


Prietenul meu isi pune singur de mancare, ceea ce nu-l impiedica sa fie vanjos. Dar in fine, daca unele femei considera ca e normal ca numai ele sa curete mizeria si sa faca treburile casnice(cum sa stearga un barbat praful ca doar e barbat?), n-au decat. Dar nu trebuie sa extinda particularul la general.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:59
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 20:48:51
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.



De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:42:11
1. Nu o sa fiu niciodata sclava in casa mea(ca sa te citez pe tine, ca cineva care face singur toate treburile domestice e un sclav, da?)

2. In mod normal, ar trebui sa fie impartite treburile caznice. (pun intended)

3. In cazul ideal, el face toate treba prin casa si eu stau la televizor.



Acum te stresezi aiurea pentru ca primul tau mesaj este suficient de clar incat sa nu lase loc de intrepretari dar , te intelegem .

In momentul in care ai postat mesajul aici erai ocupata si cu celalalt topic


Da, dar se pare ca magarul de serviciu nu a inteles asa ca a trebui sa-l clarific.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 20:59
De la: etta, la data 2008-10-24 20:57:04 esti fata desteapta ....stii ce raspuns ti-as da.......dar prefer sa nu ma bagi prin DEX.......ca e tarziu si n-am timp......ca am barbat de ingrijit ......


Inteleg numai ca esti incoerenta si nu vrei sa raspunzi la o simpla intrebare. Ingrijeste-ti barbatul linistita!
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:01
De la: etta, la data 2008-10-24 20:58:59 gata gagici,acu' chiar v-am lasat !!!....si sper ca pentru totdeauna !!!........ca nu prea avem puncte comune de discutat .......deci....o viata frumoasa sa aveti ........si tot ce va doriti ......succes......


la revedere!
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:02
De la: wolfy, la data 2008-10-24 20:59:31
De la: etta, la data 2008-10-24 20:48:45 si eu va doresc o noapte buna .....ca mi-a venit barbatul si trebuie sa-i pun de mancare .......ca sa fie vanjos si sa-mi dea aspirina la noapte cum trebuie !!!!...... ......si ce bine e cand ai cui sa-i spui "buna dimineata" si sa-ti primesti pupicii cuveniti !!!.....


Prietenul meu isi pune singur de mancare, ceea ce nu-l impiedica sa fie vanjos. Dar in fine, daca unele femei considera ca e normal ca numai ele sa curete mizeria si sa faca treburile casnice(cum sa stearga un barbat praful ca doar e barbat?), n-au decat. Dar nu trebuie sa extinda particularul la general.


Wolfy , s-ar putea sa te incurci in cate mesaje de genul asta a postat etta asa ca te-as sfatui sa o lasi balta.
Atata lucru puteai sa-ti dai seama ca era vorba de o gluma , daca tu iti lasi prietenul sa manance singur cand vine de la munca e alta situatie , stiu insa ca etta isi asteapta sotul sa manance impreuna si sunt convinsa ca stii si tu ca unele familii asa procedeaza
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:05
De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:59:45
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 20:48:51
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.



De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:42:11
1. Nu o sa fiu niciodata sclava in casa mea(ca sa te citez pe tine, ca cineva care face singur toate treburile domestice e un sclav, da?)

2. In mod normal, ar trebui sa fie impartite treburile caznice. (pun intended)

3. In cazul ideal, el face toate treba prin casa si eu stau la televizor.




Acum te stresezi aiurea pentru ca primul tau mesaj este suficient de clar incat sa nu lase loc de intrepretari dar , te intelegem .

In momentul in care ai postat mesajul aici erai ocupata si cu celalalt topic


Da, dar se pare ca magarul de serviciu nu a inteles asa ca a trebui sa-l clarific.


tu chiar esti tuta?

chiar trebuie sa ti se puna ghilimele de fiecare data cand ti se spune ceva?

nu vezi ca ea a subliniat ceea ce am spus eu?

deasta nu ma bag eu in seama cu tine si cu altele ca tine

repet ai sa ajungi sa fi " calcata in picioare " exact ptr ceea ce nu vrei sa intelegi

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:06

nu stiu de ce ma mai chinui

ar trebui ca semnatura mea sa spuna totul

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:07
De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:59:45
De la: Iris4ever, la data 2008-10-24 20:48:51
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.



De la: Kathara, la data 2008-10-24 20:42:11
1. Nu o sa fiu niciodata sclava in casa mea(ca sa te citez pe tine, ca cineva care face singur toate treburile domestice e un sclav, da?)

2. In mod normal, ar trebui sa fie impartite treburile caznice. (pun intended)

3. In cazul ideal, el face toate treba prin casa si eu stau la televizor.



Acum te stresezi aiurea pentru ca primul tau mesaj este suficient de clar incat sa nu lase loc de intrepretari dar , te intelegem .

In momentul in care ai postat mesajul aici erai ocupata si cu celalalt topic


Da, dar se pare ca magarul de serviciu nu a inteles asa ca a trebui sa-l clarific.



vasi a luat cuvintele tale mot a mot ,stii foarte bine ca toata lumea ar face la fel in orice alta conditie, sunt sigura ca ai observat ca asa se procedeaza pe aici.
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:08
fac parte dintre cei carora nu li se pare normal ca femeia sa faca totul intr-o familie.
Azi majoritatea femeilor lucreaza, unele mai mult de 8 ore pe zi. Nu numai ca ele nu traiesc pe spinarea nimanui, insa mai si aduc bani in casa. In plus, se preocupa de educatia copiilor (cele care ii au). Fac curat, fac mancare, spala, calca, sunt multifunctionale.
E corect? Eu zic ca nu e nici corect nici normal.
Intr-o familie treburile se impart intre membrii ei. E normal ca si copii baieti sa spele vasele si sa faca curatenie, e normal ca atunci cand femeia nu e acasa ceilalti sa stie sa-si faca macar un ou sa nu crape de foame. E foarte normal sa isi spele si singuri rufele atunci cand acea femeie e bolnava, lipseste de acasa, ori pur si simplu nu are timp.
Nu scrie niciunde ca un barbat in casa are rol de planta, pt simplul motiv ca e mascul. Decat sa aleg asta, mai bine aleg sa am grija doar de mine, ori de mine si un copil, in loc sa ma intretin pe mine si un trantor de barbat.
Poate unii gandesc ca, in cazul in care femeile au un serviciu f solicitant, ar fi bine sa renunte la slujba pt treburile casnice. Ei bine, NU sunt de acord. In ce ma priveste, casnica nu am de gand sa fiu niciodata, oricat de multi bani ar avea familia mea. Nu mi-a placut niciodata sa cer nimic de la nimeni si nu mi-a placut niciodata sa slugaresc pe cineva. Si sunt de acord sa platesc nesupunerea mea prin singuratate, daca va fi necesar. Si sunt sigura ca asa cum gandesc eu mai gandesc si multe alte femei.
Domnilor, timpurile de demult nu se mai intorc.
amme22
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:09
De la: amme22, la data 2008-10-24 21:09:32fac parte dintre cei carora nu li se pare normal ca femeia sa faca totul intr-o familie.
Azi majoritatea femeilor lucreaza, unele mai mult de 8 ore pe zi. Nu numai ca ele nu traiesc pe spinarea nimanui, insa mai si aduc bani in casa. In plus, se preocupa de educatia copiilor (cele care ii au). Fac curat, fac mancare, spala, calca, sunt multifunctionale.
E corect? Eu zic ca nu e nici corect nici normal.
Intr-o familie treburile se impart intre membrii ei. E normal ca si copii baieti sa spele vasele si sa faca curatenie, e normal ca atunci cand femeia nu e acasa ceilalti sa stie sa-si faca macar un ou sa nu crape de foame. E foarte normal sa isi spele si singuri rufele atunci cand acea femeie e bolnava, lipseste de acasa, ori pur si simplu nu are timp.
Nu scrie niciunde ca un barbat in casa are rol de planta, pt simplul motiv ca e mascul. Decat sa aleg asta, mai bine aleg sa am grija doar de mine, ori de mine si un copil, in loc sa ma intretin pe mine si un trantor de barbat.
Poate unii gandesc ca, in cazul in care femeile au un serviciu f solicitant, ar fi bine sa renunte la slujba pt treburile casnice. Ei bine, NU sunt de acord. In ce ma priveste, casnica nu am de gand sa fiu niciodata, oricat de multi bani ar avea familia mea. Nu mi-a placut niciodata sa cer nimic de la nimeni si nu mi-a placut niciodata sa slugaresc pe cineva. Si sunt de acord sa platesc nesupunerea mea prin singuratate, daca va fi necesar. Si sunt sigura ca asa cum gandesc eu mai gandesc si multe alte femei.
Domnilor, timpurile de demult nu se mai intorc.


nu cred ca a sustinut cineva asa ceva pe aici

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:12
Auzi magarus? Calcata in picoare o fi nevasta-ta, vazi ca eu sunt facuta din alt aluat! Apari aici ca bezmeticu, iti permiti sa ma faci catea si o dai pe filosoful cand nu poti sa legi doua boabe. Ca sa nu mai spunem ca te contrazici singur, o catea nu mi se pare animalul care sa fie calcat in picioare.

Da, ti-am citit semnatura, de-aia nici nu ma obosesc.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Efecte secundare imediate si pe termen lung a steroizilor 12 De la: Lallz 25 August 2009 16:16
"Ma lasi sa-ti ofer un orgasm?" 19 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:24
prima discutie p forum :P 6 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:32
aici posteaza si barbatii mesaje???? 64 De la: shery 26 Mai 2014 09:00
Misoginismul 7 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:37