Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII FECIOARA??

Fiecare om poate decide SINGUR care este starea in care vrea sa traiasca. Daca vrea sa ramana asa toata viata - treaba lui.
ema_rice
Postat pe 10 Martie 2009 23:08
mie imi este indiferent zodiacul... nu as putea sa judec un barbat dupa zodie...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 23:18
Barbatii fecioara.....greu de trait cu ei, si totusi...de ce nu-i putem lasa?! iata un subiect la care am putea sa meditam o data! Iubitul meu ,sau fostul de o zi ,este fecioara si a fost mult timp cel mai minunat barbat din lume, nu mi-as fi putut dori nimic mai mult decat el. Chiar daca isi arata latura critica desori o facea cu un fel de tandrete care facea sa dispara orice tentativa de a ma supara pe el. Apoi...cu trecerea timpului a inceput agonia, mai intai a venit asa...fara sa o bag prea mult in seama, ca mai apoi totul sa se transforme intr-o adevarata nebunie. el a inceput sa fie din ce in ce mai nervos, si bineinteles EU eram vinovata de toate starile lui. Nici o incercare de a tempera aceste manifestari nu duceau cam la nimic ! Urmau si perioade mai placute cand ii vedem din nou latura aceea minunata, care ma facea sa simt ca traiesc din plin, si in care era in stare sa-mi ofere ,,luna de pe cer,, dar...fara sa-si recunoasca niciodata greselile. Am incercat sa-li nteleg exact asa cum este el, sa inteleg ca poate este speriat de trairile lui, ca poate asa incearca sa se protejeze de eventuale suferinte, dar....nimic nu era destul de bine si de bun pentru el! Si mi-am dat seama ca devenisem si eu un pachet de nervi, si ca era intre noi o lupta a orgoliilor...el nu voia sa creada ca poate are si el o vina pt toate nemultumirile lui, iar eu nu mai puteam suporta acuzele lui nefondate. intr-un final am ajuns pana la a ne face rau reciproc( cuvinte grele, niciodata violenta) cu toate ca iubirea inca exista intre noi. Cel putin eu il iubeam mai mult decat oricand , si ma simteam neputincioasa.Il iubesc si acum la fel de mult, si sunt sigura ca are acele calitati pt care merita sa fie iubit asa! Concluzia? Cine mai stie cum trebuie sa o dai cu un barbat fecioara! Poate ca doar trebuie sa ai nervii foarte tari! Si totusi nu pot sa ma ,,rup,, de el! Ce este de facut?
alyna38
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:48
depinde ce zodie esti tu............eu sunt balanta si cel mai bun prieten al meu e fecioara......e un baiat capul pe umeri....ma ajuta mereu cand poate .....ma asculta chiar si cand nu are chef...e totdeauna acolo cand ai nevoie de el....o persoana pe care te poti baza
monik21
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:17
Al meu "FECIOR" pare fidel, suntem de 11 ani impreuna si nu mi s-a parut ca a calcat stramb vreodata. E "econom" dar nu zgarcit. In pat face de toate, tot ce ii cer si tot ce ii trece lui prin cap. Daca ii spun "nu" la ceva, se resemneaza, nu mai insista. E mai bun bucatar decat mine si daca are un ban deoparte il strange pentru a renova jumatatea de apartament unde nu am reusit sa zugravim si sa schimbam mobila in acest an. Ma enerveaza la el faptul ca are impresia ca el are intotdeauna dreptate. La hipermarkete el sta in linie dreapta cu femeile si pipaie fiecare conserva de pe raft cate 5 minute, se hotaraste greu. in acelasi timp eu spumeg alaturi de ceilalti barbati in timp ce pazim carucioarele. Ma gandesc ca daca i-as lua o cratita noua de ziua lui nu s-ar supara. Cam tot ce s-a spus mai sus despre fecioare i se potriveste, cu mici exceptii. Eu sunt GEMENI si meticulozitatea lui ma scoate din minti. I-au luat 9 ani sa vada ca eu sunt femeia potrivita pentru el, si-a petrecut timpul incercand sa ma schimbe ca, nu-i asa, el e "perfect" si "a-toate-cunoscator". Cateodata am senzatia ca el e femeia si eu sunt barbatul.
Jasmine10
Postat pe 28 Septembrie 2009 22:11
sunteti tinere si nu credeti. dar zodia conteaza mult. daca nu esti compatibil degeaba il iubesti ,e foc de paie cum se aprinde asa se si stinge adica repede.
cristy45cristy
Postat pe 21 Februarie 2010 23:18
De la: kudika126743, la data 2010-02-21 23:18:26sunteti tinere si nu credeti. dar zodia conteaza mult. daca nu esti compatibil degeaba il iubesti ,e foc de paie cum se aprinde asa se si stinge adica repede.





... ... schizofrenie ...
marco918
Postat pe 21 Februarie 2010 23:24
Draga mea gresesti enorm daca asa stii tu sa caracterizezi un barbat fecioara .Iti spun eu ca sunt un barbat fecioara.In primul rand barbatii care au familii sunt un pic mai gelosi in special daca sotia lui are o functie mai mare fata de el dar nu atat de exagerat cum spui tu iar barbatii fecioare sunt barbatii care sunt foarte familisti si foarte atenti in special cu familia lui depinde cu ce fel de feciorara ai verbit din ce decada ,se mai intampla dare eu sunt in a doua si ma inteleg super bine aproape cu toate fetele in orice discutie pe care o avem,ce nu am putut realiza pana in momentul de fata o familie deoarece nu am gasit fata potrivita pana in momentul de fata dar sa stii ca daca mai fi cunoscut pe mine ai fi avut astfel de pareredespre barbatul fecioara si sa stii ca suntem buni chiar si la bucatarie si la curatenie asa ca te rog sa ai grija ce scrii altadata ojk,mie nu mia placut sa dau cu parerea pana nu am fost cel putin sigur90%scz.poate te jignesc dar acesta este adevaratul barbat feciora ok si sa mai stii ca noi barbatii feciore suntem foarte stabili intr-o relatie nu ca voi daca nu are bani asa cum vreti voi ne dati papucii ok ,oricum ai spus si unele adevaruri dar altadata sa nu mai faci asa ceva ok cu mult respect de la un barbat fecioara romeo si imi cer scz.daca am fost prea dur ok.
kudika097380
Postat pe 23 Februarie 2010 10:26
sunt niste curvari ;;mincinosi ;;si egoisti;;
kudika117717
Postat pe 26 Februarie 2010 14:42
Bine spus: Cateodata am senzatia ca el e femeia si eu sunt barbatul.

Mi se intampla si mie, uneori, fiind vorba de el-feciorul in discutie. Dar la urma urmei, un mic schimb de roluri nu pica rau...Ba din contra, anima situatia.
floaredecolt26
Postat pe 26 Februarie 2010 18:03
Din cate am observat eu, barbatii in zodia fecioarei sunt destul de pretentiosi, si destul de calculati...
ice_flower
Postat pe 26 Februarie 2010 22:12
citind aici despre 'calitatile' barbatilor din zodia fecioara si comparand cu exemplarul pe care-l stiu eu incep sa cred ca toata lumea il descrie pe el !!!
mahy33
Postat pe 26 Februarie 2010 22:37
Hei vezi nui baga pe toti in aceeasi oala ca gresesti enorm de mult nu toti barbatii fecioara sunt cum iai descris tu.Deci pe viitor te rog sa ai grija cum vorbesti nu este frumos sa vorbesti despre cineva pe care nul cunosti.Puteai descrie un barbat feciora asa cum spui tu la adresa prietenului tau daca ai avut vreodata un prieten feciora,nu toti suntem la fel, nu am nimic cu tine doar am vrut sa te atentionez putin ok iar daca am deranjat eu imi cer scz.ok.Gandeste un pic inainte sa scrii ceva.
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 17:50
De la: kudika097380, la data 2010-02-27 17:50:07Hei vezi nui baga pe toti in aceeasi oala ca gresesti enorm de mult nu toti barbatii fecioara sunt cum iai descris tu.Deci pe viitor te rog sa ai grija cum vorbesti nu este frumos sa vorbesti despre cineva pe care nul cunosti.Puteai descrie un barbat feciora asa cum spui tu la adresa prietenului tau daca ai avut vreodata un prieten feciora,nu toti suntem la fel, nu am nimic cu tine doar am vrut sa te atentionez putin ok iar daca am deranjat eu imi cer scz.ok.Gandeste un pic inainte sa scrii ceva.


Ca bine zici!! ca si eu sunt fecioara
heroes
Postat pe 27 Februarie 2010 17:53
... inca un topic despre schizofrenia cu zodiile ...
marco918
Postat pe 27 Februarie 2010 17:57
foarte prost gandit nici nu stii cat de fideli pot fi unii barbatii feciora deci nu toti sunt cuevarii ok si daca tot ai vrut sa descrii barbatul fecioara il puteai descrie pe prietenul tau nu pe toti sai bagi in aceeasi oala cu mult respect de la Romeo un barbat fecioara.
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 17:58
Si eu sunt fecioara.Dar ce mai conteaza zodiile? conteaza sa fii om.
kudika098645
Postat pe 27 Februarie 2010 18:01
Al meu "FECIOR" pare fidel, suntem de 11 ani impreuna si nu mi s-a parut ca a calcat stramb vreodata. E "econom" dar nu zgarcit. In pat face de toate, tot ce ii cer si tot ce ii trece lui prin cap. Daca ii spun "nu" la ceva, se resemneaza, nu mai insista. E mai bun bucatar decat mine si daca are un ban deoparte il strange pentru a renova jumatatea de apartament unde nu am reusit sa zugravim si sa schimbam mobila in acest an. Ma enerveaza la el faptul ca are impresia ca el are intotdeauna dreptate. La hipermarkete el sta in linie dreapta cu femeile si pipaie fiecare conserva de pe raft cate 5 minute, se hotaraste greu. in acelasi timp eu spumeg alaturi de ceilalti barbati in timp ce pazim carucioarele. Ma gandesc ca daca i-as lua o cratita noua de ziua lui nu s-ar supara. Cam tot ce s-a spus mai sus despre fecioare i se potriveste, cu mici exceptii. Eu sunt GEMENI si meticulozitatea lui ma scoate din minti. I-au luat 9 ani sa vada ca eu sunt femeia potrivita pentru el, si-a petrecut timpul incercand sa ma schimbe ca, nu-i asa, el e "perfect" si "a-toate-cunoscator". Cateodata am senzatia ca el e femeia si eu sunt barbatul. BINE SPUS CA SI EU SUNT FECIOARA-ROMEO DIN SEVERIN
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 18:03
De la: kudika097380, la data 2010-02-27 18:03:35Al meu "FECIOR" pare fidel, suntem de 11 ani impreuna si nu mi s-a parut ca a calcat stramb vreodata. E "econom" dar nu zgarcit. In pat face de toate, tot ce ii cer si tot ce ii trece lui prin cap. Daca ii spun "nu" la ceva, se resemneaza, nu mai insista. E mai bun bucatar decat mine si daca are un ban deoparte il strange pentru a renova jumatatea de apartament unde nu am reusit sa zugravim si sa schimbam mobila in acest an. Ma enerveaza la el faptul ca are impresia ca el are intotdeauna dreptate. La hipermarkete el sta in linie dreapta cu femeile si pipaie fiecare conserva de pe raft cate 5 minute, se hotaraste greu. in acelasi timp eu spumeg alaturi de ceilalti barbati in timp ce pazim carucioarele. Ma gandesc ca daca i-as lua o cratita noua de ziua lui nu s-ar supara. Cam tot ce s-a spus mai sus despre fecioare i se potriveste, cu mici exceptii. Eu sunt GEMENI si meticulozitatea lui ma scoate din minti. I-au luat 9 ani sa vada ca eu sunt femeia potrivita pentru el, si-a petrecut timpul incercand sa ma schimbe ca, nu-i asa, el e "perfect" si "a-toate-cunoscator". Cateodata am senzatia ca el e femeia si eu sunt barbatul. BINE SPUS CA SI EU SUNT FECIOARA


tare asta cu cratita!! si eu vreau
heroes
Postat pe 27 Februarie 2010 18:06
... cu ochii dupa caracterele descrise in zodii si compatibilitati imbecile ... multe/i ajung sa nici nu mai isi de seama ca traiesc cu idei preconcepute si se chinuie unii pe altii incercind sa anticipeze dezastre sentimentale ... si cind sint mai linistiti, conform zodiilor, atunci iau un sut mai sanatos ... ca apoi sa descopere un ''sens'' al unei fraze pe care nu l-au ''inteles'' bine ... cunosc schizofrenici din astia destui ...

... zodiile si zodiacele sint imbecilitati spuse in fraze suficient de generale ca sa corespunda si unei capre ...

... cu atitea zodii si zodiace ... prostimea isi inchipuie ca exista mai multe feluri de barbati sau de femei ... si care pot reactiona diferit numai datorita zodiei ... nu datorita prostiei, ignorantei sau proastei educatii ...


marco918
Postat pe 27 Februarie 2010 18:16
FOARTE FRUMOS SPUS DAR NU PRETENTIOSI SI NU VREM ALTCEVA DECAT MAI MULTA ATENTIE AFECTIUNE DIN PARTEA VOASTRA A FEMEILOR OK ESTI FOARTE DRAGUTA CU ACEL MESAJ
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 18:52
CEL MAI FRUMOS MESAJ PANA ACUM AI UN 10+ DE LA rOMEO UN BARBAT FECIOARA
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 18:55
eu balanta, intr-o relatie de 8 ani cu prietenul meu fecioara. sunt multe caracteristici care i se potrivesc din ce am citit pe acest forum, dar si multe care nu.

ne certam foarte rar, si atunci pana la urma nici nu mai stim a cui a fost vina, din cauza ca intoarcem problemele pe toate fetele posibile :P, si ne impacam foarte repede. este orgolios, ca orice barbat care se respecta :D, dar isi recunoaste greselile, asa cum si eu le recunosc pe ale mele.

si eu sunt zgarcita, deci trasatura asta i-o inteleg perfect...iar la lucrurile importante nu face economie deloc

imi incalzeste sufletul cu lumina din ochii lui atunci cand ma vede, caldura din palmele lui cand ma ia in brate (si o face foarte des, nu conteaza unde suntem sau cine e prin preajma :">), grija lui permanenta ca sa-mi fie bine... mai sunt foarte multe de spus despre calitati :), dar nu stiu daca ele depind de zodie, pentru ca mai cunosc baieti in zodia asta, pe care nu-i pot suferi :I

nu este posesiv in sensul acela ca nu-mi pot permite sa am amici sau sa ies cu fetele din cauza lui...in nici un caz! fiecare avem prietenii nostri cu care iesim impreuna sau saparat, eu am grija de mine, merg la sala, la coafor, etc, atat cat imi permit EU baneste, iar lui ii plac lucrurile astea la mine. avem incredere unul in celalt, ne respectam, iar comunicarea cu el este extraordinara...eu stiu doar uitandu-ma la el ce gandeste, si invers. cu alti fosti iubiti nu am ajuns nici pe deaprte la asa intimitate.

am crescut impreuna la propriu si la figurat, ne place impreua, si nu putem sta 24 de ore fara sa ne vedem. tot ce facem, facem impreuna. stim in permanenta unde suntem amandoi (adica si eu il intreb pe el unde este si ce face, si el pe mine). teburile gospodaresti le impartim egal fara discutii. este o persoana foarte practica, dar la realism il ajut eu un pic :D

eu cred ca intr-un cuplu totul depinde de cum se potrivesc cei doi, cat de bine se inteleg unul cu celalalt, cat de bine se sprijina unul pe calalalt, cat de bine se aseamana, si nu neapart de zodiile fiecaruia.
fiecare este in felul lui, si daca EL, fecioara sau nu, este potrivit pentru tine, atunci vei simti asta.

mult succes!


micky_mhl
Postat pe 1 Martie 2010 19:07
sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc
kudika117717
Postat pe 2 Martie 2010 11:47
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

Postat pe 2 Martie 2010 11:53
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica
vocea_inimii
Postat pe 2 Martie 2010 12:02
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

Postat pe 2 Martie 2010 12:25
Buna!! pana acum nu am mai scris pe forum. Dar in legatura cu barbatii fecioara ... nu vreau sa jignesc pe nimeni. Fostul meu prieten e fecioara eu balanta, la inceput a fost destul de bine dar cu timpul lucrurile s-au schimbat ieseam rar cu toate ca stam foarte aproape unul de altul, incepusera reprosurile... etc. cu toate ca eu mereu incercam sa fiu alaturi de el sa il ajut atunci cand avea nevoie. Normal era barbatul pe care il iubeam si inca il iubesc. Dar se pare ca nu a fost deajuns, el intotdeuna putea sa zica lucruri care ma deranjau si nu aveam voie sa ma supar ca vai Doamne sunt suparacioasa,dar eu daca ziceam ceva....gata punea botu.Pentru mine relatia cu un barbat fecioara a fost o experienta nu tocmai frumoasa. Recunosc poate am gresit si eu dar, nu doar eu asa cum am fost invinuita. Acum ma cauta iarasi dupa jumatate de an destul de insistent si mai nou se pare ca are pe altcineva( nu sunt sigura), dar tot ma sacaie.Ca ieri M-a sunat sa-mi zica La multi ani, o primavara frumoasa si sa fiu "Iubita", foarte amuzant ca dupa atatea reprosuri l-a apucat dorul de mine.
ojos_asi
Postat pe 2 Martie 2010 12:30
De la: kudika126743, la data 2010-02-21 23:18:26sunteti tinere si nu credeti. dar zodia conteaza mult. daca nu esti compatibil degeaba il iubesti ,e foc de paie cum se aprinde asa se si stinge adica repede.

da sigur...nu cred in zodii si nu le iau in considerare...!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Martie 2010 12:34
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 12:25:11
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

imi pare rau sa te contrazic, dar cele de mai sus nu cred ca au nici o legatura cu zodia
vocea_inimii
Postat pe 2 Martie 2010 13:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EL BALANTA EU SAGETATOARE 12 De la: frenchiegirl 2 Februarie 2010 20:26
spuneti-i si mie ceva pt cresterea parului.....am tot folosit tratam naturiste...trat de la gerovital cu petrol...am folosit ulei de ricin ,,,,si nimik..va rog afutati-ma...va multumesc 7 De la: kudika070433 28 Septembrie 2009 14:40
Eu Leoaica, El Sagetator... 25 De la: bruneagra25 13 August 2009 09:39
buna 3 De la: Aladiah 3 Mai 2009 14:24
am nevoie de un sfat 17 De la: GYPSI 28 Noiembrie 2009 20:57