Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII FECIOARA??

De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 13:23:55
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 12:25:11
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

imi pare rau sa te contrazic, dar cele de mai sus nu cred ca au nici o legatura cu zodia


Nici n-am afirmat ca e musai din cauza zodiei, dar dupa cum vezi defectele celor din fecioara cam coincid , cel putin ale celor in discutie.Mai sunt de luat in calcul, caracterul, educatia, principiile de viatza si altele.

Postat pe 2 Martie 2010 14:52
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 14:52:42
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 13:23:55
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 12:25:11
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

imi pare rau sa te contrazic, dar cele de mai sus nu cred ca au nici o legatura cu zodia


Nici n-am afirmat ca e musai din cauza zodiei, dar dupa cum vezi defectele celor din fecioara cam coincid , cel putin ale celor in discutie.Mai sunt de luat in calcul, caracterul, educatia, principiile de viatza si altele.

se pare ca pana la urma ajungem sa ne intelegem ...stii....si eu sunt fecioara
vocea_inimii
Postat pe 2 Martie 2010 19:17
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 19:17:02
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 14:52:42
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 13:23:55
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 12:25:11
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

imi pare rau sa te contrazic, dar cele de mai sus nu cred ca au nici o legatura cu zodia


Nici n-am afirmat ca e musai din cauza zodiei, dar dupa cum vezi defectele celor din fecioara cam coincid , cel putin ale celor in discutie.Mai sunt de luat in calcul, caracterul, educatia, principiile de viatza si altele.

se pare ca pana la urma ajungem sa ne intelegem ...stii....si eu sunt fecioara


Orice padure are uscaturile ei, n-am cum sa generalizez doar nu-i cunosc pe toti, ne referim doar la cei pe care-i stim.

Postat pe 3 Martie 2010 08:23
De la: scorpio67, la data 2010-03-03 08:23:53
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 19:17:02
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 14:52:42
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 13:23:55
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 12:25:11
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

imi pare rau sa te contrazic, dar cele de mai sus nu cred ca au nici o legatura cu zodia


Nici n-am afirmat ca e musai din cauza zodiei, dar dupa cum vezi defectele celor din fecioara cam coincid , cel putin ale celor in discutie.Mai sunt de luat in calcul, caracterul, educatia, principiile de viatza si altele.

se pare ca pana la urma ajungem sa ne intelegem ...stii....si eu sunt fecioara


Orice padure are uscaturile ei, n-am cum sa generalizez doar nu-i cunosc pe toti, ne referim doar la cei pe care-i stim.

si totusi...se zice ca exceptiile intaresc regula
vocea_inimii
Postat pe 3 Martie 2010 08:27
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-03 08:27:38
De la: scorpio67, la data 2010-03-03 08:23:53
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 19:17:02
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 14:52:42
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 13:23:55
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 12:25:11
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-02 12:02:18
De la: scorpio67, la data 2010-03-02 11:53:52
De la: kudika117717, la data 2010-03-02 11:47:35 sotul meu este feceora si este un mare curvar;mincinos nu se ocupa copii este dificil de a spune;;multumesc


La fel ca si iubitul meu tata, odihneasca-se in pace, dar asta a fost adevarul.

v-ati intrebat totusi...oare de ce?
e cel mai usor sa judeci pe cineva fara drept de replica


Scumpete, la vremea potrivita l-am intrebat si raspunsul stii care a fost: ca scopul vietii lui a fost intotdeauna sa-si traiasca viata( bautura, femei, distractia)si ca nu-l interesa in rest nimic.
Citez din raspunsurile celebre ale lui:"V-am facut, nu-i destul? Trebuie sa va mai si cresc?"Cred ca am spus destul, iar dreptul la replica l-a avut crede-ma , o viatza intreaga.

imi pare rau sa te contrazic, dar cele de mai sus nu cred ca au nici o legatura cu zodia


Nici n-am afirmat ca e musai din cauza zodiei, dar dupa cum vezi defectele celor din fecioara cam coincid , cel putin ale celor in discutie.Mai sunt de luat in calcul, caracterul, educatia, principiile de viatza si altele.

se pare ca pana la urma ajungem sa ne intelegem ...stii....si eu sunt fecioara


Orice padure are uscaturile ei, n-am cum sa generalizez doar nu-i cunosc pe toti, ne referim doar la cei pe care-i stim.

si totusi...se zice ca exceptiile intaresc regula


E adevarat, niciodata nu stii ce evenimente ale vietii te vor schimba, depinde doar de vointa si taria de caracter sa nu inclini spre panta care le-ar face rau altora dar si tie insuti.

Postat pe 3 Martie 2010 08:46
nici eu nu stiu ce sa cred! si priteneul meu este fecioara, eu sunt leu. suntem totusi la inceput si din contra mi se pare si afectuos, si dezinhibat si f sociabil. parca ar avea alta zodie. nici nu mi-a venit sa cred!
kudika094952
Postat pe 10 Mai 2010 22:00
De la: kudika094952, la data 2010-05-10 22:00:29nici eu nu stiu ce sa cred! si priteneul meu este fecioara, eu sunt leu. suntem totusi la inceput si din contra mi se pare si afectuos, si dezinhibat si f sociabil. parca ar avea alta zodie. nici nu mi-a venit sa cred!


deci el e virgin si tu esti o leoaica in pat. aveti un viitor mare...
Tazmanian
Postat pe 10 Mai 2010 22:02
Buna tuturor,

As vrea sa trec direct la subiect... asa ca pot spune ca multe dintre calitatile cat si defectele barbatului fecioara sunt adevarate... si in mare parte majoritatea femeilor de aici o pot demonstra....
Sunt barbat si DA fecioara din punct de vedere zodiacal ... si da la inceputul unei relatii , noi barbatii cerem cam multe, suntem atenti la detalii, la orice... gelosi sa zic asa dar mai mult posesivi, ne place sa ne mandrim cu ce avem si tinem sa pastram acest lucru. Suntem sau sunt pot sa zic... foarte timizi la o prima intalnire si da asteptam sa fim cautati.Femeia potrivita pentru barbatul fecioara pot sa zic dupa parerea mea ca e femeia Taur... Lipsurile femeii Taur le completeaza barbatul Fecioara cat si invers... Banii nu sunt o problema, nu suntem sau sunt econom deoarece sincer daca as avea o avere cam pe toata as cheltuio.
totul consta in temperamentul fiecaruia si cum a crescut cum e invatat cat si din cei 7 ani de acasa.
Totusi... cand e vorba de familie (nevasta , copii) pentru barbatul fecioara aceasta este pe primul loc. Intradevar nu suntem poetici, nu va stam in fata balconului cantandu-va serenade... sau orice altceva, dar sa stiti ca va iubim si daca nu o aratam destul de des. Mereu in stomacul nostru (adolescenti cat si barbati in toata firea) vor exista "fluturi" cand vine vorba de persoana iubita. Am doar 23 de ani , dar am trait si am vazut multe... asa ca doamnelor si domnisoarelor daca ati pus mana pe un "fecior" nu o luati de pe el ca nu o sa va para rau. As mai avea multe de spus.. dar o lasam si pe data viitoare... Multa bafta!
PersonaNonGrata
Postat pe 6 Iulie 2011 12:30
Buna tuturor.Da asa cum spunea cinva pe aici zodiile conteaza si nu mult foarte mult.Cine cunoaste oameni o sa vada ca fiecare reactioneaza mai mult sau putin dupa un tipar anume ,si care da ,este dat si de zodii.Toate viata mea m-am lovit de fecioare, si am trait sentimente contradictorii , am invatat si multe de la ei dar m-au si ranit foarte tare.Majoritatea se incadreaza perfect in tipul 3 si anume placerile pe primul loc.Doar un singur fecior din prima categorie am intalnit.Ambii bunici (barbati) din familia mea au fost fecioare.Din pacate nu erau genul familist , protector sau devotat asa ca ambii au divortat si restul vietii au trait satisfacand-si toate poftele fara sa tina cont de copii lor(parintii mei) si au facut lucruri grave ex dezmostenire sau au risipit bani ce urmau sa le revina alor mei.Dar sa revenim si la barbatii fecioare mai tineri.Eu sunt de zodie Sagetator iar barbatii Fecioare sunt foarte fascinati de mine.E drept si pe mine ma atrag foarte tare pentru ca sunt printre putinii barbati cititi, umblat sau culti sau asa vor sa para.De multe ori aveam senzatia ca vorbeam cu o femeie nu cu un barbat, o femeie care intelegea prin ce trec.Felul lor de a fi, pur si timid ,ma captiva si incita .Imi placeau ca erau atenti la detalii cand simteai ca iti cade cerul pe tine te incurajau si iti spuneua sa mergi mai departe dar...........cel mai frumos vis al meu s-a transformat intr-un cosmar.Primul barbat fecioara: un tip rocker , rebel cu parul lung , betiv , si abandonase si scoala.Era de varsta cu mine pe atuncea 17 ani .A fost prima mea dragoste.Ne intelegeam perfect comunicam , ne placeam enorm dar niciodata nu isi dorea sa fim impreuna.Simteam amandoi ceva unul pentru altu.Eu ii dadeam sfaturi cu fetele .El ma dezamagea mereu.Se incurca cu toate femeile cu probleme, fie cu legea sau violente si posesive.Cat era cu ele parca era posedat nu vroia sa stie de nimica de nimeni si nimica .Cand se despartea de ele imi spunea ce dreptate am.Ne-am placut mult dar la cat de stingaci si emotiv era cu mine nu am ajuns cu el nicaieri.Dar cum atractiile aste nu le putem controla a venit si randul barbatului feciaora nr 2.Era in persoana colegului meu de facultate .Un tip inalt, frumos , tatuat, carismatic si el un rocker tot cu parul lung.A fost nevoie de o privire sa imi taie respiratia.Amandoi am fost atrasi din prima clipa unu de altu.Dar .......si el ascundea ceva.Era cu o colega din an cu mine.Desi s-au impacat de atitea ori si despartit ,niciodata nu a fost in stare sa renunte la ea.Ea il ameninta ca se omoara daca o praseste, il santaja .Si mei mi se parea ciudat ca o fecioara sa suporte asta dar am preferat sa stau departe desi ne placeam enorm amandoi.Ba mai mult desi avea o relatie evidenta cu ea, de mine se ferea nu vorbea despre ea si nici nu vroia sa se afiseze cu ea in fata mea.Nu conta ca tipa era urata si banala, ca el deja canta intr-o formatie de rock si aparea si la Tv.Pur si simplu nu stiu cum putea sa se afiseze cu asa o fata.Pe mine ma critica si imi spunea sa renunt la tricourile mele negre de rock ca nu ma ajuta cu nimica.De fiecare data cand se certa cu ea era foarte vorbaret si atent cu mine.El m-a invatat sa imi urmez visele sa fac si lucruri nebunesti daca vreau ceva cu adevarat.Imi spuneam cand o sa am si eu varsta lui ( el era cu 7 ani mai mare ca mine) vreau sa realizez si eu cat el.Si el era omu placerilor si aventurii.Era foarte pasional.Anii au trecut scoala s-a terminat noi am mai pastrat legatura dar mai rar desi nu l-am putut uita .Dupa 5 ani ne-am intalnit pe strada si m-a invitat in oras.Binentles ca am petrecut toate ziua impreuna dar a considerat ca dupa 5 ani ma poate invita si la el in casa.Bad idea.Desi o stiam si pe sora lui si am gandeam ca sunt in siguranta daracolo m-am confruntat cu adevarata latura a unui barbat fecioara .Da ei tin in ei sentimentele dar si cand dau totu pe fata atuncea simti cat de putine lucruri sti despre ei.Nu mai conta ca se ascunsese atita timp.Mi-a marturisit cat d emult ma placea si tinea la mine.Omu nu numai ca nu era asa pur si calm cum il stiam dar mi-a rupt rochia la propriu de disperare.M-am speriat foarte tare, desi l-am implorat si i-am zis ca nu vreau sa stric o prietenie cu el culcandu-ma si apoi regretand ,dar a preferat sa continue.Si in final cuprins de remuscari mi-a povestit de colega noastra pe care o insela la greu.Prea tarziu.Dupa acel episod nu m-a mai cautat poate de frica sa nu reactionez eu cumva .Desi i-am zis ca tin la el si oricum viata ne aduce mereu unu linga altu si ar fi totusi intelept sa pastram loc de buna ziua.Si acuma imi vine greu sa cred ca barbatul in care aveam incredere si ii povesteam tot si ma confesam de cum ma raneau barbatii mi-a putut face asta.Tin la el enorm si nu stiu de ce nu il pot uita.Si chiar si asa am aflat multe lucruri pe care nu mi le spusese.Am ramas surprinsa cand am constatat ca agentia mea de publicitate care lucra cu mine il avea si pe el .Niciodata nu mi-ar fi trecut prin cap ca ar fi mers sa lucreze cu ei si in domeniul modei si nu numai nici macar nu ma sunase sa imi zica. Concluzia: fecioarele sunt cu 2 fete si foarte imprevizibile si ascunse .Chiar daca te iubesc sau tin la tine felul lor haotic si cu capu in nori ii face sa aleaga o cale gresita in viata.Desi promit ceva nu se prea tin.Sunt total opusi de tauri care se tind e cuvant si sunt foarte darnici chiar mana larga.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea.Chiar ma bucur ca am spus ce am pe suflet,Va pup si sa fiti iubiti sau iubite
kudika513344
Postat pe 5 Martie 2012 02:03
Buna kudika513344 si eu sunt tot o sagetatoare....care in traiesc langa un barbat fecioara de vreo 2 ani...am citit in amanunt ceea ce ai scris tu si cam in 80% ma regasesc ai dreptate asa sunt barbatii fecioara,cu toate astea f putini se casatoresc cu femei sagetator datorita firii vulcanice si puternice a sagetatoarelor, majoritatea barbatilor fecioara isi aleg femei gemeni,taur rac leu etc pe care de obicei le conduc ei,am vazut multe astfel de cupluri...si feciorelul meu cand o ia la vale cu ideile il plesnesc sa isi revina :))) si de multe ori imi spune ca e dependent de mine si de felul meu de a fi, si am mai observat ca intre un barbat fecioara si o femeie sagetator e o atractie erotica f mare, dar cam atractie ramane,ca sunt firi f diferite cu principii diverse etc barbatii fecioara din ce am remarcat eu da la inceput sunt timizi dar apoi se obisnuiesc cu tine si lasa rusinea la o parte, daca esti o femeie slaba te inseala de te rupe, dar daca esti una care bate din picior la propriu nici nu se gandeste macar :))) sunt genul de barbati atenti ,cam plictisitori pt un Sagetator mereu in miscare si care vorbeste multe,e mereu cu curatenia si ordinea iarasi opus de sagetator, ii place sa gateasca , ii place sa dea sfaturi ,face destule compromisuri pt persoana iubita si intr un caz mai dificil tu trebuie sa iei initiativa nicidecum el :) asta cu rochia rupta mi s a intamplat si mie :))) acum cand imi aduc aminte mi se pare ceva hazliu...noi am ramas impreuna cu multe eforturi mai mult din partea lui,mai ales ca era obisnuit cu altfel de caractere si eu i am impus destule in favoarea mea , si o astfel de relatie cam are sanse deoarece sagetatorii sunt calmi ,discreti,sinceri si fecioarele apreciaza asta,si unui sagetator haotic ii mai prinde bine o fecioara calculata,decat alte zodii care il trage in jos sau niste gemeni infideli cum multi sagetatori sunt in relatii,am vazut ca ai mai scris de tauri,de obicei taurii sunt prea posesivi pt sagetatori si ideile lor se cam bat cap in cap mai mult k la fecioare:))....sper ca nu te-am plictisit :P
Princess1990
Postat pe 7 Martie 2012 16:49
egdfgdgthth
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 19:59
De la: kudika_9331, la data 2012-06-07 19:59:55egdfgdgthth



Ca bine zici !!
GHEISA_
Postat pe 7 Iunie 2012 20:05
sunt un barbat din zodia fecioara si vad ca unele femei de pe aici ne cam desconsidera,sper sa nu fie mangleala,
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:15
-mai uite care-i treba cu noi

-spuneti ca suntem zgarciti,ei bine nu-i asa,cheltuim dar cu masura si ne gandim si la ziuz de maine,nu aruncam totul pe geam pt ce vrea femeia de langa noi,vrejeala asta nu tine
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:17
-suntem mai cumpatati,ne plce si noua distractia,iesirile cu prietenii,caterinca,dar cu masura,pt ca se poate ajunge rau,spitale,puscarii,datorii la banci
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:19
De la: kudika_9331, la data 2012-06-07 20:17:40-mai uite care-i treba cu noi

-spuneti ca suntem zgarciti,ei bine nu-i asa,cheltuim dar cu masura si ne gandim si la ziuz de maine,nu aruncam totul pe geam pt ce vrea femeia de langa noi,vrejeala asta nu tine




Da
GHEISA_
Postat pe 7 Iunie 2012 20:19
-nu ne plac femeile destrabalate,cheltuitoare,care ne iau la misto,ne plac femeile cumpatate care au ceva in cap,sociabile,indraznete
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:25
-pt noi cei din zodia fecioara femeia nu trebuie sa fie frumoasa la fata,ci simpatica macar,sa aiba carisma,nu ne intereseaza sanii prea tare,DAR LA PICIOARE SI FUND NU SE MAI DISCUTA
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:26
ne intelegem bine cu-RACII,CAPRICORNII,TAURII,GEMENII

-relatii de iubire exceptionala cu FEMEILE DIN ZODIA PESTI,unde zboara orice forma de inhibitie,DAR DEZSTRUOASA DIN PUNCT DE VEDERE SOCIAL,am trait exemplul asta
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:32
in incheiere vreau sa spun sa nu va mai dati voi unele cu parerea urata de noi,intai sa va uitati la defectele voastre si dupa aia se vorbiti,SI SA LASAM IPOCRIZIA LA O PARTE CA NU FACE BINE LA SUFLETEL


VA PUP DULCE PE TOATE,ORICE FEMEIE ESTE FRUMOSA IN FELUL EI,SI TREBUIE RESPECTATA


VA PUP
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:35
DACA ESTI FEMEIE NU TE SUPARA PT CE AM SPUS AICI,DAR ASTA E PAREREA NOSTRA DIN ZODIA ASTA


PUPICI
kudika_9331
Postat pe 7 Iunie 2012 20:38
Buna scz ca te contrazic, eu am iubit un baiat fecioara am stat cu el 2 ani si 7 luni iar in urma unuiteribil accident de masina el a murit chiar si acum dupa ii simt prezenta, traiesc dupa regulile lui il caut mai tot timpul, eu sunt gemeni, ii simt lipsa ne potriveam de fapt ne complectam unul pe celalalt, era soooper insa acum treburile au luat o intorsatura nasoala imediat dupa am decis alaturi de prietena mea sa imi mai acord o sansa banuiesc ca si el ar fi dorit sa imi refac viata ei bine nu a mers, asa ca am decis sa raman singura viata fara el nu mai are acelasi sens, singuratatea e singurul meu loc unde ma regasesc stau si visez cum ar fi daca ar fi, traiesc prin clipele petrecute alaturi de el, traiesc prin amintirile lasate si prin mine insa-mi m-a schimbat eram o fata fara sens monotona el mi-a animat prin tot ceea ce facea prin tot ceea ce . . . . imi dau lacrimile e prea tarziu, culmea e ca nu l-am putut salva nu am putut sa il feresc de acest accident, tin minte in acea zi m-a sunat sa imi zica buna dimineata cum facea mereu sa ma trezesc eu stateam cu ai mei, urma sa ne mutam impreuna imediat dupa logodna dar dupa logodna cineva acolo sus l-a chemat, iti spun era un Inger de om o putere umitoare mi-a adus echilibrul mi-a dat sens nu am nimik de reprosat as fi dorit sa fi fost cu el in masina dar nu, eu am ramas sa duc povara o voi duce cu fruntea sus, doresc sa povestesc tuturor despre drama ce am trait-o, apreciati fiecare clipa, moment din viata voastra iubiti-va ca, si cum ar fi pt ultima data apreciati-va atat calitatile cat si defectele nu lasati lucrurile marunte sa va desparta i-am dedicat inclusiv o carte, de ar fi trait ar fi fost mandru de mine, ba mai mult m-am inscris la medicina unde am intrat abia a treia oara fara sens am renuntat, oricum eu inca il iubesc si il voi iubi mereu v-a ramane mereu Aimee - ul meu, asa ii spuneam vine de la inima mea . . . suna minunat si ma bucur ca am putut sa va povestesc si voua aceasta intamplare nu doresc la nimeni sa treaca peste asa ceva . . . o seara faina, era plin de viata mai ceva ca un titirez:):* love y Aimee
pity_82
Postat pe 20 Iunie 2012 20:44
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII FECIOARA??

eu una personal nici o parere pt ca nu ii cunosc dar tu???
criszoe
Postat pe 20 Iunie 2012 20:55
De la: pity_82, la data 2012-06-20 20:44:59Buna scz ca te contrazic, eu am iubit un baiat fecioara am stat cu el 2 ani si 7 luni iar in urma unuiteribil accident de masina el a murit chiar si acum dupa ii simt prezenta, traiesc dupa regulile lui il caut mai tot timpul, eu sunt gemeni, ii simt lipsa ne potriveam de fapt ne complectam unul pe celalalt, era soooper insa acum treburile au luat o intorsatura nasoala imediat dupa am decis alaturi de prietena mea sa imi mai acord o sansa banuiesc ca si el ar fi dorit sa imi refac viata ei bine nu a mers, asa ca am decis sa raman singura viata fara el nu mai are acelasi sens, singuratatea e singurul meu loc unde ma regasesc stau si visez cum ar fi daca ar fi, traiesc prin clipele petrecute alaturi de el, traiesc prin amintirile lasate si prin mine insa-mi m-a schimbat eram o fata fara sens monotona el mi-a animat prin tot ceea ce facea prin tot ceea ce . . . . imi dau lacrimile e prea tarziu, culmea e ca nu l-am putut salva nu am putut sa il feresc de acest accident, tin minte in acea zi m-a sunat sa imi zica buna dimineata cum facea mereu sa ma trezesc eu stateam cu ai mei, urma sa ne mutam impreuna imediat dupa logodna dar dupa logodna cineva acolo sus l-a chemat, iti spun era un Inger de om o putere umitoare mi-a adus echilibrul mi-a dat sens nu am nimik de reprosat as fi dorit sa fi fost cu el in masina dar nu, eu am ramas sa duc povara o voi duce cu fruntea sus, doresc sa povestesc tuturor despre drama ce am trait-o, apreciati fiecare clipa, moment din viata voastra iubiti-va ca, si cum ar fi pt ultima data apreciati-va atat calitatile cat si defectele nu lasati lucrurile marunte sa va desparta i-am dedicat inclusiv o carte, de ar fi trait ar fi fost mandru de mine, ba mai mult m-am inscris la medicina unde am intrat abia a treia oara fara sens am renuntat, oricum eu inca il iubesc si il voi iubi mereu v-a ramane mereu Aimee - ul meu, asa ii spuneam vine de la inima mea . . . suna minunat si ma bucur ca am putut sa va povestesc si voua aceasta intamplare nu doresc la nimeni sa treaca peste asa ceva . . . o seara faina, era plin de viata mai ceva ca un titirez:):* love y Aimee


Imi pare rau pentru pierderea suferita, insa nu trebuie sa iei o decizie atat de radicala si, simbolic, sa renunti la viata ta si la portia ta de fericire.

Chiar daca ai avut o alta relatie, dupa ce fostul iubit a murit, iar relatia aceea nu a mers, ar trebui sa iei in considere ca o relatie esuata nu reprezinta o viata esuata si ar mai trebui sa iei in considerare ca tu ai gresit acceptand sa intri intr-o relatie, desi mai sufereai si suferi inca dupa fostul.

Pentru ca fostul tau iubit a murit subit, ai suferit o trauma care te macina si acum si nu mai poti iesi prin puterile proprii din acest labirint dureros, de aceea iti recomand nu sa-ti petreci viata in singuratate, ci sa-ti faci programare la psiholg, doar el te poate ajuta sa depasesti impasul sufletesc in care te afli.

Te pup si nu renunta la viata si fericire, chiar daca ai pierdut un om drag! Fa-ti programare la psiholog cat mai urgent!
kokeshi
Postat pe 21 Iunie 2012 11:04
De la: kudika_9331, la data 2012-06-07 20:26:46-pt noi cei din zodia fecioara femeia nu trebuie sa fie frumoasa la fata,ci simpatica macar,sa aiba carisma,nu ne intereseaza sanii prea tare,DAR LA PICIOARE SI FUND NU SE MAI DISCUTA



Ame_li
Postat pe 21 Iunie 2012 11:09
Barbatii fecioara? Pai daaaa,e fratemiu - sept si e mai mare ca mine cu 5 ani,mereu gasea motiv de bataie la adresa mea.Mai tarziu cu 10 ani in urma am invatat s joc table tu sti ce ma fura????
Eu cred ca barbatii fecioara sant haiosi daca sti cum sa vorbesti cu ei si cum le oferi dragostea ,nu zodia vorbeste si dicteaza!
Titanika
Postat pe 21 Iunie 2012 11:19
De la: Ame_li, la data 2012-06-21 11:09:16
De la: kudika_9331, la data 2012-06-07 20:26:46-pt noi cei din zodia fecioara femeia nu trebuie sa fie frumoasa la fata,ci simpatica macar,sa aiba carisma,nu ne intereseaza sanii prea tare,DAR LA PICIOARE SI FUND NU SE MAI DISCUTA





sunt dati pe foc astia din zodia fecioara, stiu exact ce vor de la o femeie!
Alvin
Postat pe 21 Iunie 2012 12:01
De la: Alvin, la data 2012-06-21 12:01:16
De la: Ame_li, la data 2012-06-21 11:09:16
De la: kudika_9331, la data 2012-06-07 20:26:46-pt noi cei din zodia fecioara femeia nu trebuie sa fie frumoasa la fata,ci simpatica macar,sa aiba carisma,nu ne intereseaza sanii prea tare,DAR LA PICIOARE SI FUND NU SE MAI DISCUTA





sunt dati pe foc astia din zodia fecioara, stiu exact ce vor de la o femeie!


nu ca voi astialalti ,niste nehotarati
Ame_li
Postat pe 21 Iunie 2012 12:41
Stie cineva cum recuceresti un barbat din zodia Fecioara?
kudika_10068
Postat pe 29 Noiembrie 2013 16:42
De la: kudika_10068, la data 2013-11-29 16:42:27Stie cineva cum recuceresti un barbat din zodia Fecioara?


cu grija !!!
yurei_
Postat pe 29 Noiembrie 2013 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu cu ascendent in rac el taur cu ascendent in rac 10 De la: tony_blue_ice 27 Ianuarie 2009 20:55
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
femeia leu-barbatul peste 26 De la: gabi_kapa 27 Septembrie 2012 19:32
Vrajitoare buna, testata de voi, in Bucuresti? 63 De la: kudikara 7 Decembrie 2014 19:08
salut!! 8 De la: Barbie30_ 22 Noiembrie 2010 11:41