Setari Cookie-uri

Topic pentru injuraturi si jigniri

ratiunea omoara pasiunea :)))
da' nu-i intotdeauna un lucru rau :D
googoodoll
Postat pe 8 Noiembrie 2008 13:40
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:16
De la: wolfy, la data 2008-11-08 11:39:58
Te rog eu mult de tot sa-mi arati unde am injurat.Dar inainte de asta uita-te in dictionar la definitia verbului a injura, nu de alta dar risti sa devii mai penibila decat esti deja.


postul asta abia acum l-am vazut...dar ca sa te lamuresc totusi...

ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


daca recitesti ce ai scris pana acum o sa iti dai seama ca intra totusi in categoria "a injura" dupa "standardele" celor de la dex online.

imi place exemplul d-rei de pe celalalt topic.....e de nepretuit
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:17
crysynutza
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:17
as vrea si eu sa ma cert k m-am plictitsit da' nu am cu cine

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:19
salutare lume...
crysynutza
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:24
Helllo !!!!!



Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:25
Eu vreau s-o injur pe Alexandra ca-mi face profilul psihologic fara sa ma cunoasca .... O fi medium cumva????

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:29
wolfy inca n-am primit update cu topicul care ma intereseaza, dar dupa definitia de sus se poate spune ca m-ai ainjurat si pe mine, chiar aici pe pagina 2......si am muuulte exemple, le stiu toti.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:31
De la: crista_galli, la data 2008-11-08 17:29:54Eu vreau s-o injur pe Alexandra ca-mi face profilul psihologic fara sa ma cunoasca .... O fi medium cumva????



coffff, este moda ,,psiholoagelor'', kudicelor ,astroloage'', alea alea

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:32
De la: googoodoll, la data 2008-11-08 13:16:35 Chiar daca veti considera ca ma bag unde nu-mi fierbe oala si in fond e un topic creat exact pt ceea ce se face aici, as vrea totusi sa-mi exprim mirarea ca unele persoane care sunt foarte istete si inteligente, si pariez ca au si alte calitati, se preteaza la discutii sterile presarate cu esenta de topic
cheer up ladies!
viata e mai frumoasa fara suparari artificiale!


Googoodoll esti o scumpa, dar eu ma distrez, serios.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:32
no...acu s-a postat ce vroiam de fapt de vreo 5 minute ma chinui ...sa spun ce vreau.....mai sus cu vreo cateva mesaje.

in sfarsit, no si tu crista ....
e bine ca macar incearca....

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:32
De la: crista_galli, la data 2008-11-08 17:31:07wolfy inca n-am primit update cu topicul care ma intereseaza, dar dupa definitia de sus se poate spune ca m-ai ainjurat si pe mine, chiar aici pe pagina 2......si am muuulte exemple, le stiu toti.


no ...daca tot e sa o iei asa ....cu rabdarea se trece marea.... adica stai sa ajung la loc linistit si iti trimit eu niste link-uri.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:34
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 09:29:59
Cred ca vad in tine lupul moralist sau mai degraba ala care striga lupul.

De la: Alexandra09, la data 2008-11-07 20:32:37Prea multe pudice si fitoase!
Faceti parte din categoria celor care isi ridica camasuta pana la buric,stai cu ochii in tavan pana se termina?
Cred ca da!

De la: Alexandra09, la data 2008-11-07 22:28:31
In trei saptamani te-ai implicat sentimental?! Pai asta este naivitate si barbati au un talent nemaipomenti in al depista!!
Si apoi nu inteleg,cum in trei saptamani sa ajungi sa ai asa sentimente puternice?


Na ca am invatat si eu cum e cu quote-ul
Deci, sunt moralista, pudica, fitoasa, naiva, habar n-am sa fac sex, fraiera in dragoste....
Alexandra esti foarte desteapta, ia-te de mana cu wolfy... Ptiu, ce bine va sta impreuna, sa nu va deochi
Ai dreptate si tu si te iubesc si pe tine

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 12:52:42

de data asta o citez pe kathara si te intreb
"citesti in craci" ???

"negru ca noaptea" nu ti se pare a fi o remarca rasista???
cred ca se referea totusi la culoare pielii individului pe care l-ai "apostrofat" ca de altfel si la caracterul sau nu ??? dar asta ...dupa...




Citatul ii apartine lui elmasri, iar negru ca noaptea se numeste comparatie. Stiu eu o poezie in care si Blaga se exprima cam la fel.
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:51
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 12:03:11inca vreo 2-3 exemple si pe urma va las in pace ca deja m-am plictisit ...

De la: wolfy, la data 2008-10-10 19:26:25
Din ce spui tu aici rezulta ca sunt si vaci neimbecile. Desigur ca nu e cazul neveste-ti!


De la: wolfy, la data 2008-10-17 23:13:15
Cleopatra draga, tu chair nu intelegi ca din punct de vedere al crestinismului Coranul este egal cu o? Cata inteligenta! Ca sa ne arati ca Biblia fost modificata ne citezi din Coran! Pai nu asta trebuia sa faci. Ca sa fii credibila trebuia sa citezi din niste versiuni extrem de vechi ale NT care sa iti ateste spusele. Si o chestie de logica: este firesc sa cred ca oamenii care l-au cunoscut pe Iisus au scris adevarul despre el, si nu cineva care a trait pesate 600 de ani.

Iisus in Coran nu zice nimic. Cuvintele lui sunt modificate de un analfabet care a trait peste sase secole

Ai aratat numai ca tu crezi in Coran, care repet, pentru noi este egal cu o.


De la: wolfy, la data 2008-10-18 20:03:37Draga Cleopatra, esti lipsita de logica ca de obicei. Nu poti sa-mi demonstrezi ca Biblia a fost modificata dandu-mi citate dintr-o carte pe care eu o consider egala cu o. Pentru asta ar fi fost nevoie de o sursa pe care ambele sa o consideram valida. Si cum ea nu exista, rezulta ca nu poti doved inimic. Apoi, oamenii care au fost contemporanii cu intampplarile narate sunt mult mai credibili decat cei care au trait cateva sute mai tarziu. Sper ca intelegi ce vreau sa spun.
M-am saturat de ignoranta ta!


De la: Kathara, la data 2008-10-19 10:53:35 Sa dea dracu' sa zica cineva ca femeia respectiva nu stie despre ce vorbeste!


De la: Kathara, la data 2008-10-19 11:01:51Poate ar fi cazul sa postez si depre executiile din Iran si Arabia Saudita, asa ca lasati-ma dracu' in pace cu fericirea musulmanelor. Femeile alea nu au absolut niciun drept si sunt mai jos decat animalele, daca le omoara vreun barbat ala nu pateste nimic si aveti si tupeul nemarginit sa-mi spuneti mie ca nu-i asa!

Uitati aici, mulumnanilor, bucurati-va de ce a zis profetul, o fata de 17 ani omorata cu pietre ca s-a indragostit de un sunit. 2000 de oameni au dat in ea - uite fericirea, uite respectul, uite egalitatea
Mi se face scarba de atata ipocrizie!


De la: wolfy, la data 2008-10-19 15:31:43
Si asta e religia despre care vor musulmanii sa ne convinga ca nu e discriminatoare la adresa femeii? Asta e religia pasnica? Mi-e mila de voi! Ramaneti acolo, in lipsa voastra de civilizatie, si lasati-ne in pace!


De la: Kathara, la data 2008-10-20 19:14:37Cum ar zice turcu: sictir!


De la: wolfy, la data 2008-10-20 22:07:34
Un ateu e mai bun decat un om cu o religie ca Islamul. Daca vrei sa te edifici uita-te la filmuletele postate cu cateva pagini in urma.


De la: wolfy, la data 2008-10-20 22:40:07O religie care indeamna la omorarea oamenilor si la bataia femeilor este o religie malefica(iertat sa-mi fie oximoronul), deci nu are cum sa fie o religie.

De acord, dar Allah si Coranul sunt egali cu o din punct de vedere al unei religii.


deja m-am plictisit sa dau exemple ... daca mai vreti exista si alte topicuri...



Care-i problema cu citatele astea? Ca ma revolt ca o adolescenta a fost omorata cu pietre? Sau tie ti s-o parea normal? Tu citesti ce citezi sau tocmai ai descoperit butonul si ai intrat intr-o frenezie?
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:53
De la: crista_galli, la data 2008-11-08 10:39:41
Si ca sa-ti demonstrez ca nici tu nu esti mai breaza.... tu nu ti-ai dat seama nici pana acum ca ma distrezi grozav? Nu ti-ai dat seama ca fac misto de tine? Pe bune, esti mai tare si decat Seinfeld!

De-aia te iubesc eu


Seinfeld este post postmodern deci autoironic. De unde rezult ain mod necesar ca wolfy e mai desteapta ca tine si ca ea face de fapt "misto" de persoana ta. Tu singura ai zis-o, de, asta e, mai incearca!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 10:41:54
De la: wolfy, la data 2008-11-08 10:14:52

Mai nene, nu se citeaza asa. Trebuie sa folosesti functia quote ca sa se vada clar cine a spus cuvintele respective, si trebuie sa dai si adresa de unde ai luat citatele. Asa oricine poate sa inventeze orice. Si vezi ca oricum ce ai citat tu acolo nu se compara cu propriile tale cuvinte. Cu ce apelativ i te adresai tu miei?????


probabil ca asa e mai pe intelesul tuturor...


De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:08:23
De la: elmasry, la data 2008-11-08 00:54:45
mafia lasa ma k stiu ce stiu......zic ceva si vor sa ma contrazica dar tot ce fac nu este decat sa intareasca cele spune de mine .....si tot ele alea destepte si restul prosti


Stii prostia ta din cap! Ghici pe cine l-am citat aici?


De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:05:26
De la: elmasry, la data 2008-11-08 00:47:53
stii ce nu inteleg eu .......tu porti o discutie cu mine sau cu sotul meu??????? knd pierzi teren te legi de familie si de profesie,,get lost!!


Nu, nu se preface .. chiar e atat de proasta!


De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:07:23

Sandra nu e nici indoctrinata si clar ca nici maritata pentru bani - alea de obicei isi pleaca jos joosss capsorul, ce naiba, rebuie eu sa-ti povestesc TIE cum sta treaba?


De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:09:18

Draguta, ia vezi ca te cheama alea prin harem, ti-a venit suveranu' du-te si-i pupa picioarele!


De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:16:17

Nu, elmasry, tu esti singura proasta dintre noi. Ti s-a dovedit de atatea ori pana acum, doar stii bine. Topicul nu mai exista dar daca e cazul iti dovedesc din nou ca stiu ca inteligenta e corelata cu o mamorie buna.



De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:23:05
Hahaha, cat de proasta esti, se zice acolite nu ocolite! ti-am zis ca prostia ta straluceste prea puternic ca sa nu se iveasca repejor? Iata dovada!



De la: Kathara, la data 2008-11-08 01:25:03

Sictir javra!





Bun, si acum citeaza si cele calora le-am raspuns nu numai raspunsurile. Ce naiba, nici macar sa manipulezi nu stii? Vrei sa te ajut eu cu partile in care elmasri ma injura de mama focului? Ca de-aia i s-a si sters contul, de altfel.

Deci ai dovedit prostia ta din cap. Sa vedem, esti mai breaza, tu stii pe cine l-am citat aici?
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:57
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 17:17:03
De la: wolfy, la data 2008-11-08 11:39:58
Te rog eu mult de tot sa-mi arati unde am injurat.Dar inainte de asta uita-te in dictionar la definitia verbului a injura, nu de alta dar risti sa devii mai penibila decat esti deja.


postul asta abia acum l-am vazut...dar ca sa te lamuresc totusi...

ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


daca recitesti ce ai scris pana acum o sa iti dai seama ca intra totusi in categoria "a injura" dupa "standardele" celor de la dex online.

imi place exemplul d-rei de pe celalalt topic.....e de nepretuit


Intra pe dracu'. A fi sarcastica la adresa cuiva nu inseamna nici a dracui, nici a ocari, nici a adresa invective etc. Mai incearca!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:59
De la: Georgia99, la data 2008-11-08 17:32:05
De la: crista_galli, la data 2008-11-08 17:29:54Eu vreau s-o injur pe Alexandra ca-mi face profilul psihologic fara sa ma cunoasca .... O fi medium cumva????



coffff, este moda ,,psiholoagelor'', kudicelor ,astroloage'', alea alea

Georgia nu ne spui si tu care are carii si careia ii miroase gura ?

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:13
De la: Kathara, la data 2008-11-08 18:55:20
De la: crista_galli, la data 2008-11-08 10:39:41
Si ca sa-ti demonstrez ca nici tu nu esti mai breaza.... tu nu ti-ai dat seama nici pana acum ca ma distrezi grozav? Nu ti-ai dat seama ca fac misto de tine? Pe bune, esti mai tare si decat Seinfeld!

De-aia te iubesc eu


Seinfeld este post postmodern deci autoironic. De unde rezult ain mod necesar ca wolfy e mai desteapta ca tine si ca ea face de fapt "misto" de persoana ta. Tu singura ai zis-o, de, asta e, mai incearca!


Seinfeld este post postmodern, deci autoironc?????

O rezulta in mod necesar, dar nu si suficient

Si pe tine te ador, hai sa facem dragoste

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:15
De la: Kathara, la data 2008-11-08 18:51:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 12:52:42

de data asta o citez pe kathara si te intreb
"citesti in craci" ???

"negru ca noaptea" nu ti se pare a fi o remarca rasista???
cred ca se referea totusi la culoare pielii individului pe care l-ai "apostrofat" ca de altfel si la caracterul sau nu ??? dar asta ...dupa...




Citatul ii apartine lui elmasri, iar negru ca noaptea se numeste comparatie. Stiu eu o poezie in care si Blaga se exprima cam la fel.


nu draguta citatul iti apartine tie ,dupa care wolfy te-a citat referindu-se la omul cu pricina ca fiind negru ca noapte nu doar la caracterul lui ci si la pielea lui....
ce faci acum "citesti in craci"????

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:21
De la: Kathara, la data 2008-11-08 18:53:18Care-i problema cu citatele astea? Ca ma revolt ca o adolescenta a fost omorata cu pietre? Sau tie ti s-o parea normal? Tu citesti ce citezi sau tocmai ai descoperit butonul si ai intrat intr-o frenezie?


problema citatelor este urmatoarea... contin cuvinte injurioase la adresa mai multor utilizatori....

nu mai vorbim de intoleranta religioasa ca oricum nu intelegi sensul expresiei....

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 19:21:57
nu draguta citatul iti apartine tie ,dupa care wolfy te-a citat referindu-se la omul cu pricina ca fiind negru ca noapte nu doar la caracterul lui ci si la pielea lui....
ce faci acum "citesti in craci"????



Haha, pai si este negru ca noaptea! Daca eu te fac blonda rezulta ca fac ura de rasa impotriva scandinavilor? WTF? "A citi in craci" ii apartine lui elmasri, da, eu l-am facut pe hasunel care EXCLUSIV a injurat pe forumul asta negru ca noaptea. Asta pentru ca in graba uitasem sa ii transmit si ca este prost ca noaptea, multumesc ca mi-ai dat ocazia asta!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:28
De la: Kathara, la data 2008-11-08 18:57:19
Bun, si acum citeaza si cele calora le-am raspuns nu numai raspunsurile. Ce naiba, nici macar sa manipulezi nu stii? Vrei sa te ajut eu cu partile in care elmasri ma injura de mama focului? Ca de-aia i s-a si sters contul, de altfel.

Deci ai dovedit prostia ta din cap. Sa vedem, esti mai breaza, tu stii pe cine l-am citat aici?


buuun ideea de manipulare mi se pare deplasata ,dar ca sa iti dau satisfactie macar intr-o privinta am sa iti spun un singur lucru, am scos din context exact "cuvintelesi expresiile triviale" la adresa celorlalti utilizatori.

adica draga mea nu sunteti mai breze...capisci????
daca trebuie sa iti fac un desen te anunt ca sunt antitalent...deci cere-i altcuiva sa faca treaba asta cu desenatul.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:29
De la: Kathara, la data 2008-11-08 18:59:07
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 17:17:03
De la: wolfy, la data 2008-11-08 11:39:58
Te rog eu mult de tot sa-mi arati unde am injurat.Dar inainte de asta uita-te in dictionar la definitia verbului a injura, nu de alta dar risti sa devii mai penibila decat esti deja.


postul asta abia acum l-am vazut...dar ca sa te lamuresc totusi...

ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


daca recitesti ce ai scris pana acum o sa iti dai seama ca intra totusi in categoria "a injura" dupa "standardele" celor de la dex online.

imi place exemplul d-rei de pe celalalt topic.....e de nepretuit


Intra pe dracu'. A fi sarcastica la adresa cuiva nu inseamna nici a dracui, nici a ocari, nici a adresa invective etc. Mai incearca!


draguta reciteste definitia ...si pe urma mai vorbim...
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:36
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 19:29:38
De la: Kathara, la data 2008-11-08 18:57:19
Bun, si acum citeaza si cele calora le-am raspuns nu numai raspunsurile. Ce naiba, nici macar sa manipulezi nu stii? Vrei sa te ajut eu cu partile in care elmasri ma injura de mama focului? Ca de-aia i s-a si sters contul, de altfel.

Deci ai dovedit prostia ta din cap. Sa vedem, esti mai breaza, tu stii pe cine l-am citat aici?


buuun ideea de manipulare mi se pare deplasata ,dar ca sa iti dau satisfactie macar intr-o privinta am sa iti spun un singur lucru, am scos din context exact "cuvintelesi expresiile triviale" la adresa celorlalti utilizatori.

adica draga mea nu sunteti mai breze...capisci????
daca trebuie sa iti fac un desen te anunt ca sunt antitalent...deci cere-i altcuiva sa faca treaba asta cu desenatul.


Trebuie sa fii capabila sa arati legatura cauza-efect, ceea ce e clar ca nu reusesti. Nu e cazul sa incerci sa fii ironica, asta e o arma a spiritelor fine. Tu esti de teapa lui Fanel, cu injuraturi ca la usa cortului. Oricum ar fi, nu ma intereseaza nici subiectul nici subiectii, pur si simplu am atras atentia ca eu una nu tolerez pe nicio creatura de sex msculin care se adreseaza cu m.u.i.e. unei femei. But hey that's just me, fiecare cu educatia primita si cu nivelul ei!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:37
Bey, vreau si eu sa stiu de ce de fiecare data cand incearca sa va atraga atentia un utilizator ca vorbiti acid, veninos si chiar cu injurii, veniti cu tot felul de afirmatii care n-au legatura cu nimic si care inseamna, de fapt, esti proasta? Si de ce de fiecare data bagati chestia asta cu ironia?

Mie-mi demonstreaza ca nu aveti argumente contra (si culmea, folosesc logica lui wolfy aici), ceea ce inseamna ca e adevarat ce se spune (lucru care e logic ca e adevarat din moment ce avem negru pe alb dovada).

Ce mama naibii o fi atat de greu sa zici "da, am vorbit asa... si?" E ca si cum te-ai uita in oglinda si ai incerca sa convingi pe altii ca reflexia aceea nu e a ta.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:45
.........a-nnebunit.....pardon,a obosit inteligenta la lupu'.........uuuuuuuuuuuuuuu.........si a iesit la atac clona !!!!........ .....GO,GO,GIRLS !!!........FOR OUR ENTERTAINMENT !!!!...........
etta
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:45
SARCÁSTIC adj. 1. satiric, (livr.) acrimonios, (înv.) satiricesc, (fig.) biciuitor, caustic, incisiv, înþepãtor, muºcãtor, piºcãtor, ºfichiuitor, tãios, usturãtor. (Eºti cam ~.) 2. v. batjocoritor. 3. v. rãutãcios.


ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


definitii ajutatoare...pe langa sarcasm exista si o doza buna de injuraturi....pe la pagina 13..
cat despre "cititul in craci" ..mie mi-a placut cum ai preluat TU expresia si deci te-am citat pe tine....
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ce spal geamurile de la cabina de dus? 22 De la: lauraflorina29 4 Septembrie 2015 10:55
Zeitgeist 3 De la: tyamat 8 Februarie 2009 15:56
1 ori unu 12 De la: clau19 5 August 2010 01:02
SUPERIOR..? INFERIOR..? SAU POATE EGAL..? 277 De la: Albinuta33 20 Septembrie 2008 10:18
Ce parere aveti despre blog'uri? 21 De la: lorydi 12 Iunie 2014 14:53