Setari Cookie-uri

Topic pentru injuraturi si jigniri

astea sunt doar cateva din exemplele de intoleranta, instigare la violenta....dap cu chestia cu "out with them" e totusi un lucru la care sincera sa fiu nu ma asteptam de la tine wolfy....

etc

De la: wolfy, la data 2008-10-18 23:24:03
Ti se pare amuzanta ignoranta ta, nu? Si mie, dar in acelasi timp infricosatoare! Si Pavel a propovaduit in anii 70-80 AD, adica dupa ce a murit, nu?

NU MA INTERESEAZA CE SPUNE PREASFANTUL CORAN, DEOARECE DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE E EGAL CU O.



De la: wolfy, la data 2008-09-29 02:06:39


Bietul de tine, avea dreptate kathara cand ti-a spus ca esti negru ca noaptea! Eu adaug ca nu e vorba numai de ceva fizic, ci si mental! Ca sa te lamuresc, comentariul meu de mai sus era o ironie, inteligenta pamantului!


De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:56:31
Tu esti proasta rau, scuza-ma. Eu iti zic ca am sudiat Islamul la facultate ca raspuns la acuzatiile tale ca nu stiu despre ce vorbesc. Deci stiu despre ce vorbesc. Adica despre Islam. Adica despre religie.

De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:58:39
Mai femeie, cum naiba ai intrat tu la facultate? Femeia a spus ca sotul ei nu respecta Coranul (bravo lui), iar eu ti-am zis ca nerespectarea coranului duce la pierderea vietii vesnice. SIMPLU. ELEMENTAR.


De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:59:16
Eu te-am jignit ca stiu eu ce-ti poate pielea. Ramane sa ne arati unde te-a jignit wolfy.


De la: Kathara, la data 2008-10-21 22:13:04Ooo, si eu care credeam ca e pentru mine! Increderea in fortele proprii tocmai a suferit o lovitura serioasa. Iti dai seama cat de sarit trebuie sa fii sa faci chestii dintr-astea? Si cat de slab?


De la: Kathara, la data 2008-10-21 22:24:03Pe mine una m-au plictisit deja elucubratiile unor minti schizofrenice.

De la: wolfy, la data 2008-10-21 22:59:51
Esti de-a dreptul cretin: eu am spus ca am facut un an de doctorat, nu ca mi-am facut doctoratul intr-un an. Ca sa vezi unde poate duce prostia necenzurata!
Oricum, ni s+a demonstrat inca o data + daca mai era nevoie, ca tabara musulmanilor este alcatuita din salbatici.

De la: Kathara, la data 2008-10-21 23:20:12
Sictir!

De la: Kathara, la data 2008-10-22 00:57:30
Pai desigur, pe tine nu te impresioneaza decat prostia. A de e mai multa ca cea pe care o posezi. De unde rezulta ca esti imposibil de impresionat.

De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:04:34
Ala cu middlemarch era george eliot, care de fapt era o aia! vai de tine, nu se mai termina prostia din creierul tau!

Deci pana acum ai facut doua greseli care arata ca nici macar nu stii despre ce vorbesti, ce sa mai vorbim de inteles!

De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:10:00
Frustrat esti!Si intelectual si sexual! Cand spui ca nu te intereseaza ce facultate am facut noi, cand spui ca n+am facut nimic! Hotaraste+te!
Si pentru mine este egal cu o ce spune un pacient al spitalului 9!


De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:28:03
Mama mama da' ce atentie ii dai! Iti chemi si haremul in ajutor sa vada cat scrie kathara! Si ce+i cu asta? Ea lucreaza putin si e platita bine!

De la: wolfy, la data 2008-10-30 21:31:15
Islamul nue religie, e o blasfemie, o insulta la adresa umanitatii!


De la: wolfy, la data 2008-10-31 23:48:07
Du-te la psihiatru, sincer iti spun ca ai nevoie. Acum inteleg eu de ce va convertiti voi la islam.

Si banuiesc ca daca el te inseala, nu il omori, ci treci peste.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 08:42:28
Mai fato, in conditiile in care spui ca o femeie trebuie omorata fiindca inseala (sau pontru orice alt motiv), esti buna de dus la psihiatru. Daca faci asemenea afirmatii pe un forum din Romania, asta e reactia pe care risti sa o intalnesti.
Si ca sa ne lamurim, comentez ce vreau eu, cum vreau eu, atat timp cat respect regulile forumului. Nu esti tu in masura sa-mi spui mie sa tac(sa nu mai scriu). Traim intr-o tara democratica si nu-mi iei tu mie dreptul la cuvant.
Nu comentez aiurea, comentez la obiect.
Nu pot sa ignor asemenea aberatii. Le voi comenta intotdeauna.


De la: wolfy, la data 2008-11-01 14:58:34
Esti mitomana ca de obicei. Nu ti-a trimis nimeni niciun mesaj pe privat, iar daca mai aud minciuni de genul asta o sa le scriu celor de la kudika imediat si o sa le cer sa-ti stearga contul. Si draguto, in ce ne priveste discutia a fost civilizata tot timpul.Chiar atunci cand ne-ai jignit tu. Ai inteles?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:21:06
Draguta, eu cred ca pe tine nu te ajuta materia cenusie prea mult. In primul rand, as dori sa citezi posturile in care am insultat pe cineva sau ceva pe aici sau pe cele in care am dat cu pietre.
Si nu uita ca intre timp tu ai jignit ideea de civilizatie spunand ca o femeie care inseala trebuie omorata.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:55:31
Mai femeie, e o tanti aici acre spune ca nu e nicio problema cu citatul ala din coran care indeaman la lovirea unei femei, pentru ca nu trebuie sa o lovesti din prima. De parca daca o avertizezi mai intai cu vorbna apoi o parasesti in pat, si de=-abia dupa o bati, e ok. da, am avut experiente nefericite cu musulmani dar nu din cele de care crezi tu. Si da-mi voie sa-ti spun ca insinuarea ta este o dovada de lipsa de respect. De asemenea, ma ingretoseaza. I'd rather die than be involved with a muslim.

Acum chiar ac m-am enervat. Du-te la scoala si invata sa citesti.
Mai tanti, tu stii ce inseaman rasism? Eu aici am vorbit de religii, nu de rase. Mai deschide si tu un dictionar.
M-ai inteles?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:59:01
BA DA, AI JIGNIT. AI JIGNIT IDEEA DE CIVILIZATIE CU IDEILE ASTEA BARBARE.


De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:15:18
Unde te-am jignit eu draguta? Imi spui mie ca te-am injurat pe rpprivat cand stii foatrte bine ca nu e asa? Cei de la kudika vor afla si de chestia sta, iar ei stiu foarte clar cine a trimis si cine nu a trimis mesaje. Te asigur ca luni vei avea contul sters.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:17:05
Eu nu jignesc o religie din auzite. Stiu foarte multe despre religia asta.
Si am incurcat persoanele finndca sunt foarte multe carora trebuie sa le raspund.?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:40:32
AMENINT? Unde?

Si aflat intre timp ce inseamna rasism?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 17:13:55
Aha, deci ne grabim sa aruncam cu pietre in romancele care se culca cu arabi, ele sunt usoare, dar ei nu. pai scuza-ma, dar daca romancele au o faima proasta arabii musulmani au o faima super-proasta. Nu-i scoate nimeni din "c_ _ _ _".

De la: wolfy, la data 2008-11-01 17:41:31
Da, in Romanaia bataia femeii se pedepseste legal.Daca nu stii asta si te ambalezi intr-o discutie pe baza unor informatii lipsa se numeste ca esti ignoranta. Si sa nu-mi spui ca te-am jignit, deoarece te afli chiar pe definitia ignorantei.
Mi se pare ca ma jignesti aici. Nu de alta dar daca tot te revolti impotriva posturilor mele acide, simt si eu nevoia sa-ti spun ca de data asta ma jignesti.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 19:21:16
Pe langa faptul ca postul tau denota o atitudine jignitoare, cuprinde si un neadevar. Poate daca iti vor acorda macar o secunda de atentie, vei putea sa-i intrebi pe Manolescu si Cartarescu daca o angajata a Universitatii, angajata care tine seminarii la cursurile lor are o parere negativa despre islam.

Ai reusit sa demonstrezi ca nu stii despre ce vorbesti si ca esti ipocrita.
Nu ma cert cu nimeni, polemizez. Asta m-au invatat sa fac Manolescu, Lefter, Cartarescu, Simona Popescu, Ioana Parvulescu si multi altii. Asta m-a invata si Paler, pe care din nefericire nu am avut placerea sa-l cunosc. Daca asta e ceva negativ pentru tine, nu mai am nimic de spus.

De la: Kathara, la data 2008-11-01 21:57:51Mai eu nu inteleg faza asta cu "litaratele". Vi se pare jignotor, sau ce? Mai era unul care-mi zicea sa ma duc sa imi citesc cartile de parca asta era o jignire suprema. Oricum wolfy a punctat foarte bine ce era de punctat, cred ca trebuie sa traiesti intr-o lume paralela daca crezi cu adevarat ca in tarile arabe femeile sunt mai putin batute decat in Uniunea Europeana!

De la: Kathara, la data 2008-11-04 12:29:02
Mai fata, noi am avut specimene une si una de femei musulmane aici - toate bombonel de inteligenta. Niciuna n-avea habar de Coran, gramatica (si aici nu ma refer la greselile facute din graba) sau logica. Faci o greseala daca tu crezi ca o persoana rationala nu se enerveaza - ba se enerveaza al dracului in fata lipsei de logice si a incapacitatii de a intelege un argument. Aici nu e vorba de pierdutul cumpatului ci de aceeasi discutie repetata la infinit.
Nu stiu exact din ce nivel social sau din ce familie ai facut parte in Romania daca tu crezi ca in tarile arabe e mai bine. Aaa, si nu pot decat sa sper ca o sa ai un copil (fata) prost - pentru ca ar fi tragic sa se nasca intr-o familie in care nu are nicio sansa din prima clipa. Mai bine sa nu-si dea seama!

De la: Kathara, la data 2008-11-04 16:11:48
Mai femeie, de unde naiba stim cu totii? Ceea ce sustii tu e absurd si considerat ca atare de orice biserica. Intreaba orice crestin si iti va spune ca Biblia e cartea sfanta, cartea perfecta. Aia totii or fi musulmanii, tu nu ntelegi ca exact asa cum tu crezi ca este gresit crestinismul, tot asa cred si crestinii despre islam? OMG, fa un efort!
Zicerea aia cu "cel care este fara de vina sa dea primul cu piatra iti este cunoscuta?" Cam diferenta intre astea si "moarte necredinciosilor", dont you think?

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:39:51
Draguta mea, femeile musulmane de aici de pe forum sunt asa cum ti le-am descris eu.
Daca eu am facut pe undeva greseli de gramatica te rog sa ma citezi si sa imi arati unde sunt.
Si CTP este un om extrem de rational si totusi se enerveza foarte repede. Stii de ce? Fiindca ca si mine, nu suporta prostia.

Asa te-a invata mamaica ta sa te exprimi, cu "bai fato'? Tu te asemenei cu nenea ala de-si zice gentleman.

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:44:50
In Noul Testament - cel dupa care se conduc crestinii - nu vei gasi nicio vulgaritate si nicio atrocitate.NICIUNA! In Coran sunt nenumarate. Si sa nu uitam ca Islamul a fost propagat printr-un pedofil.

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:48:30
Daca esti avocata sau doctor sau ce vrei tu asta nu inseamna decat ca ai fost capabila sa inveti niste lucruri. De aici pana la capacitatea de a gandi pe cont propriu e cale lunga. Am vazut multe altele pe la universitate. DAR NU AM VAZUT NICIODATA O MUSULMANA DESTEAPTA. Pentru mine destaptaciunea presupune capacitatea de a fi rationala, iar musulmanii sunt prin natura lor nerationali sau chiar irationali. Si asta mi s-a confirmat de multe ori pe forumul asta.

De la: wolfy, la data 2008-11-05 00:06:46Nu toate religile s-au impus prin forta. Crestinismul s-a impus prin cuvant. Este adevarat ca exista si exceptii - vezi America de Sud, insa cei ce au facut asta au actionat impotriva preceptelor crestine. Asta e diferenta.


De la: wolfy, la data 2008-11-05 13:54:01
Da, imi provoci mila pentru ca nu stii despre ce vorbesti.Deci cum sa-ti explic... Pe forumul asta toate musulmanele sunt asa cum le-am descris eu.
Apoi, eu nu am nimic cu persoanele agramate atat timp cat nu incerarca sa-mi dea mie lectii de gramatica sau de gandire.
Asa ca fata draga, mai treci si tu pe la scoala din cand in cand, mai deschide o carte, mai consulta un dictionar, si apoi mai vorbim. Si da, te voi corecta de fiecare data cand vei spune aberatii, cum a fost cazul si in situatia de fata.

Pa daca nu stii atat de multe despre Islam de ce vii sa ne spui noua ca este o religie panica? Am impresia cxa nici macar nu iti erau cunoscute pasajele respective.


De la: wolfy, la data 2008-11-05 14:03:42
DA, CRESTINISMUL S-A IMPUS PRIN CUVANT.Rolul cruciadelor, din cate imi amintesc eu de la istorie, a fost sa elibereze pamantul sfant de sub dominatia arabilor musulmani. Nu era vorba de impus crestinismul cuiva. Inchizitia nu impunea crestinismul, ci avea grija sa fie respectate anumite legi.
Atat cruciadele cat si inchizitia sunt impotriva preceptelor crestine. Adica conform crestinismului oamenii aia o sa arda in iad, pe cand musulmanii care omoara in numele lui Allah o sa se duca in rai(asa zice Coranul). Acum intelegi diferenta?

De la: wolfy, la data 2008-11-06 22:04:43
Ba da, pot sa le disociez, deoarece si Iisus le-a disociat. Iar pentru crestini ceea ce conteaza e Nt. Pe de alta parte, tin sa te anunt ca nici in Vt nu scrie pe nicaieri sa-i omori pe cei de alta religie, si nici nu scrie ca daca omori in numele lui Iehova te duci in rai.

De la: wolfy, la data 2008-11-07 09:36:59
In fine, pe mine au cam inceput sa ma plictiseasca discutiile astea. M-am convins de nulitatea religiei voastre si de ce puteti voi ca adepti cand sunteti intrebati despre imbecilitatile care exista in Coran.



De la: wolfy, la data 2008-10-30 08:45:37
De la: Iris4ever, la data 2008-10-29 23:32:43[Ma faci sa rad sincer , acum incerci sa ne explici ca defapt prostia nu doare si ca tu esti bine merci.
Ai dreptate , daca ar durea nu ai mai avea timp sa te joci cu ,cuvintele cum o faci acum .

Stii la fel de bine ca si mine ca oriunde ai posta ceva legat de ea ai avea parte de reply-ul pe care il astepti cu atata ardoare asa ca lasa-ne cu explicatii din astea ca suntem satui ok ?

E simplu ca buna ziua, ai fost rugata sa faci ceva si nu ti-a pasat , nu ca ar trebui sa-ti pese dar tine de bunul simt care-ti lipseste cu desavarsire se pare.


Mai oameni buni, pe voi nu va duce mintea deloc-deloc!Ce e asa greu de inteles? Daca creatura aia ma ataca pe un topic, nu pot sa-i raspund pe altul! Atat timp cat mitomana posteaza pe "cafenea", acolo ii voi raspunde si eu. Cand va posta aici, ii voi raspunde aici! Problema nu e la mine, e la ea.

Nu reusiti decat sa provocati mila si greata! Am vazut de putine ori niste oameni care nu inteleg nimuic din ce li se spune si care nu sunt capabili sa aiba nici macar judecata unei gaini.

Asadar si prin urmare nu-mi mai comenta posturile fiindca nu intelegi nimic din ele. Si mai ales lasa la o parte discutiile despre ce cred eu despre inteligenta, fiindca asta chiar te depaseste!





cititi cu atenti si pe urma poate ma reusim sa vorbim.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:20:12de data asta o citez pe kathara si te intreb
"citesti in craci" ???

"negru ca noaptea" nu ti se pare a fi o remarca rasista???
cred ca se referea totusi la culoare pielii individului pe care l-ai "apostrofat" ca de altfel si la caracterul sau nu ??? dar asta ...dupa...

cat despre islam...reciteste-ti posturile doar ...ti le-am dat mai sus...imi e cam lene sa ma citez ... din nou...

nu sunt numai citate din coran ceea ce ai scris tu, de fapt ti-am citat numai ideile tale....
daca observi bine...


Eu ti-am mai zis tie ca trebuie sa citesti de zece ori pana intelegei despre ce e vorba. Eu sau Khatara i-am spus lui hasunne ca e negru ca noaptea, ceea ce inseamna ca descriam modul in care arata.It's a fact. Barbatul asta nu e alb. De aici nu rezulta ca il cred inferior ca om sau ca o sa sustin in fata guvernului ca are mai putine drepturi ca mine fiindca e mai inchis la culoare. A, daca mie imi place de el sau nu asta e alta treaba. E dreptul meu sa-mi placa sau sa nu-mi placa oamenii cu o anumita culoarea a pielii, cu o anumita forma a nasului, a fetei, si asa mai departe. Caracterul individului e mizerabil: a venit pe forum sa ne faca pe mine, pe Khatara si pe WDY curve fiindca avem ceva de spus impotiva Islamului. Daca tu ma apotrofezi pentru atutudinea mea fata de el, inseamna ca ai mintea neclara rau.

Posturile mele legate de Islam spuneau exact ce scrie in Coran. Adica sunt ideile mele legate de anumite citate din the holy book of Islam. Acolo scrie ca o femeie trebuie batuta daca nu e ascultatoare si ca un musulman care omoara in numele lui Allah se va duce in rai. Si eu aleg sa reactionez impotriva unor asemenea aberatii. Daca tie ti se pare normal sa tolerezi idei de genul asta, e alegerea ta. Din cate inteleg, eu nu am voie sa zic de Hasunne ca e negru, dar Hasunne are voie sa creada ca eu ar trebui sa fiu batuta in virtutea faptului ca nu sunt supusa. Adica cum ar veni, tu sa nu ma discrimenezi pe mine dar eu sa te discrimez pe tine! Frumoasa logica!

"Cititul in craci" nu este o expresie care ii apartine Khatarei, ci lui Elmasri, asa ca tu esti cea care citeste in crai. Ai demonstrat-o de atatea ori de altfel!



Ema, pe forumul asta musulmanele si sustinatorii lor ne-au facut curve, zdrente, golance, m@@@@e, si tot ce am facut noi a fost sa le spunem ca nu le duce mintea.

Si eu nu o sa rog pe nimeni sa ma scuze fiindca am facut ignoranta o persoana care nu stie despre ce vorbeste sau lipsita de inteligenta o persoana care nu intelege despre ce e vorba intr-un post.

Iar tu nu ai dreptul sa ma apostrofezi pe mine, fiindca pana acum eu nu am urat nimanui sa inghita M@@@. Si nici nu am menintat pe nimeni cu bataia.
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:24
De la: Kathara, la data 2008-11-08 21:24:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:21:56
De la: Kathara, la data 2008-11-08 20:59:00
Atat doctrinele sociale cat si religiile sunt constructe sociale, practic niste sisteme complexe de idei. Nu numai asta, dar in general religiile pot da nastere sistemelor politice, sociale and co, doar stim cu totii celebrul articol al lui Weber. Therefore, comparatia era cat se poate de justificata - pentru ca nicio persoana nu ar trebui sa tolereze un sistem represiv, fie ele religios sau de alta natura.


inchipuie-ti te rog frumos ca am facut febra musculara razand.

nu de alta dar... cum iti explicasem deja, logica asta ne omoara.




Du-te si depune miere.


voi incerca desi cred ca tu ai reusi ma repede ca mine...ideea de mai sus o dovedeste.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:27
Esti incapabila sa urmaresti un simplu rationament. Sa fim serioase, nu avem ce discuta!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:46
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 19:49:53SARCÁSTIC adj. 1. satiric, (livr.) acrimonios, (înv.) satiricesc, (fig.) biciuitor, caustic, incisiv, înþepãtor, muºcãtor, piºcãtor, ºfichiuitor, tãios, usturãtor. (Eºti cam ~.) 2. v. batjocoritor. 3. v. rãutãcios.


ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


definitii ajutatoare...pe langa sarcasm exista si o doza buna de injuraturi....pe la pagina 13..
cat despre "cititul in craci" ..mie mi-a placut cum ai preluat TU expresia si deci te-am citat pe tine....


Deci nu ai aratat unde am injurat. Ironia si sarcasmul nu sunt injuraturi. Ca sa ne intelegem: daca ii spun cuiva ca nu are minte nici cat o albina se nemeste ca sunt ironica, daca ii spun sa se duca in p...ma-sii se numeste ca injur.

Si daca ii zic sa inghita M--- cred ca tot asa. Repet, la mine nu vei gasi exprimari de genula sta oricat te-ai stradui. Nu ma confunda cu oana.
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:49
De la: wolfy, la data 2008-11-08 21:49:07
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 19:49:53SARCÁSTIC adj. 1. satiric, (livr.) acrimonios, (înv.) satiricesc, (fig.) biciuitor, caustic, incisiv, înþepãtor, muºcãtor, piºcãtor, ºfichiuitor, tãios, usturãtor. (Eºti cam ~.) 2. v. batjocoritor. 3. v. rãutãcios.


ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


definitii ajutatoare...pe langa sarcasm exista si o doza buna de injuraturi....pe la pagina 13..
cat despre "cititul in craci" ..mie mi-a placut cum ai preluat TU expresia si deci te-am citat pe tine....


Deci nu ai aratat unde am injurat. Ironia si sarcasmul nu sunt injuraturi. Ca sa ne intelegem: daca ii spun cuiva ca nu are minte nici cat o albina se nemeste ca sunt ironica, daca ii spun sa se duca in p...ma-sii se numeste ca injur.

Si daca ii zic sa inghita M--- cred ca tot asa. Repet, la mine nu vei gasi exprimari de genula sta oricat te-ai stradui. Nu ma confunda cu oana.



iar eu daca-ti spun sa te duci cu pluta pe conducta ca te astept la robinet ......nu este injuratura ...deci ...tot tiganca sunt???????

sau mi-ai facut tu botezul si eu nu stiu...????
mafia_nrr1
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:52
De la: wolfy, la data 2008-11-08 21:24:44
Eu ti-am mai zis tie ca trebuie sa citesti de zece ori pana intelegei despre ce e vorba. Eu sau Khatara i-am spus lui hasunne ca e negru ca noaptea, ceea ce inseamna ca descriam modul in care arata.It's a fact. Barbatul asta nu e alb. De aici nu rezulta ca il cred inferior ca om sau ca o sa sustin in fata guvernului ca are mai putine drepturi ca mine fiindca e mai inchis la culoare. A, daca mie imi place de el sau nu asta e alta treaba. E dreptul meu sa-mi placa sau sa nu-mi placa oamenii cu o anumita culoarea a pielii, cu o anumita forma a nasului, a fetei, si asa mai departe. Caracterul individului e mizerabil Islamului. Daca tu ma apotrofezi pentru atutudinea mea fata de el, inseamna ca ai mintea neclara rau.

Posturile mele legate de Islam spuneau exact ce scrie in Coran. Adica sunt ideile mele legate de anumite citate din the holy book of Islam. Si eu aleg sa reactionez impotriva unor asemenea aberatii. Daca tie ti se pare normal sa tolerezi idei de genul asta, e alegerea ta. Din cate inteleg, eu nu am voie sa zic de Hasunne ca e negru, dar Hasunne are voie sa creada ca eu ar trebui sa fiu batuta in virtutea faptului ca nu sunt supusa. Adica cum ar veni, tu sa nu ma discrimenezi pe mine dar eu sa te discrimez pe tine! Frumoasa logica!

"Cititul in craci" nu este o expresie care ii apartine Khatarei, ci lui Elmasri,



expresia respectiva v-ati coborat la nivelul celui care a folosit -o de aceea nu l-am citat pe utilizatorul initial ,ca sa intelegi odata pt totdeauna de ce anume am citat-o pe kathara si nu pe elmasri...

daca eu am fost facuta manipulatoare de catre prietena ta .al carei profil il vizitezi foarte des, spune-mi te rog , tu de ce incerci sa indrumi discutia din nou catre coran?????

aici este vorba de comportamentul vostru fata de alte utilizatoare...daca vrei luam post cu post sa vedem pe sandra26 cine a apostrofat-o prima, daca vrei luam post cu post sa vedem cine a apostrofat-o prina pe vivrepouraimer.... etc etc etc

acum spune-mi , cuvintele de mai sus iti apartin ,sau nu????
sunt sau nu opera degetelor tale ,sau nu???
ca imi permit sa te apostrofez???

definitie ajutatoare "

APOSTROFÁ vb. I. tr. A vorbi cuiva aspru, a mustra.

inca nu cred ca a te cita pe tine inseamna a apostrofa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 13:20:15ai jignit coranul cand te-ai referit la el ca la o ...carte ...si mai cum draga mea uite aici cuvintele tale:

De la: wolfy, la data 2008-10-06 20:09:37
Ca sa porti o discutie trebuie sa stii despre ce vorbesti. Eu am citit coranul si mi se pare o carte nenorocita: poligamie,bataia femeii, convertire la islam prin forta, si altele de genul.

sper sa pricepi ca nu esti mai buna ca nimeni si ca a raspunde cu aceleasi cuvinte care iti sunt adresate nu te face nici mai citita si nici "o buna crestina" , ca tot o tii sus si tare cu "intoarce si celalat obraz" si ca TU poti disocia biblia si sa urmezi doar perceptele Noului Testament.

da am citit ca ti s-a spus cum ca Biblia in sine este formata din noul si vechiul testament .....


Nu, nu mi se pare o jignire sa spun despre o carte care indeamna la crima ca e o carte nenorocita. Sau poate dupa parere ta e o jignire daca spui unui criminal ca e criminal, unui pedofiul ca e pedofil si unui hot ca e hot?

Ma confunzi, eu nu am spsu niciodata ca as intoarce si celalalt obraz!Eu spus ca lovesc mai tare decat am fost lovita!

De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:52:58expresia respectiva v-ati coborat la nivelul celui care a folosit -o de aceea nu l-am citat pe utilizatorul initial ,ca sa intelegi odata pt totdeauna de ce anume am citat-o pe kathara si nu pe elmasri...
....


Ti-am mai spus ca nu esti in stare sa intelegi ce pricepi. pai tocmai astat e, ca nu ne-am coborat la nivelul lor. Noi nu am facut pe nimeni curve si m....ste. Priocepusi?


De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:52:58daca eu am fost facuta manipulatoare de catre prietena ta .al carei profil il vizitezi foarte des, spune-mi te rog , tu de ce incerci sa indrumi discutia din nou catre coran?????


Fiindca tu l-ai adus in discutie, si eu ti-am raspuns. Duh!!!


a
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:52:58ici este vorba de comportamentul vostru fata de alte utilizatoare...daca vrei luam post cu post sa vedem pe sandra26 cine a apostrofat-o prima, daca vrei luam post cu post sa vedem cine a apostrofat-o prina pe vivrepouraimer


Repet, cand cineva da dovada de ignoranta sau de lipsa de inteligenta si mai e si sacaitoare, mi se pare normal sa i-o spun. Insa eu nu am spus nimanui sa inghita m@@@, altfel as fi avut bunul simt sa nu mai apotrofez poe nimeni.

beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:52
De la: Kathara, la data 2008-11-08 21:46:25Esti incapabila sa urmaresti un simplu rationament. Sa fim serioase, nu avem ce discuta!


rationament????

ai dreptate intr-o singura privinta.... sunt incapabila sa urmaresc rationamentele tale ....care de multe ori s-au dovedit a avea premize gresite ,implicit si concluziile erau la fel, infricosator de ilogice.
mi-a placut faza cu nazismul si islamul totusi, nu vrei s-o repeti???

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:56
De la: wolfy, la data 2008-11-08 21:52:58
Nu, nu mi se pare o jignire sa spun despre o carte care indeamna la crima ca e o carte nenorocita. Sau poate dupa parere ta e o jignire daca spui unui criminal ca e criminal, unui pedofiul ca e pedofil si unui hot ca e hot?

Ma confunzi, eu nu am spsu niciodata ca as intoarce si celalalt obraz!Eu spus ca lovesc mai tare decat am fost lovita!


ma intreb oare comunitatea islamista sau chiar un preot ortodox, de ce nu un banal utilizator , cand va citi ceea ce ai scris , va avea oare aceesi impresie????
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:58:55
De la: wolfy, la data 2008-11-08 21:52:58
Nu, nu mi se pare o jignire sa spun despre o carte care indeamna la crima ca e o carte nenorocita. Sau poate dupa parere ta e o jignire daca spui unui criminal ca e criminal, unui pedofiul ca e pedofil si unui hot ca e hot?

Ma confunzi, eu nu am spsu niciodata ca as intoarce si celalalt obraz!Eu spus ca lovesc mai tare decat am fost lovita!


ma intreb oare comunitatea islamista sau chiar un preot ortodox, de ce nu un banal utilizator , cand va citi ceea ce ai scris , va avea oare aceesi impresie????


Nu ma intereseaza ce ar crede X. eu vorbesc in numele meu , nu in numele lui x. Dar ma intreb ce ar crede preotul ala adaca te-ar auzi pe tine urand nu stiu ciu sa inghita m@@@.

Si da, are dreptate Khatara, nu esti capabila sa urmaresti un simplu rationament. Ideea era ca cineva care afacut o greseala mai mare( a vorbit mai urat - tu) nu are dreptul sa apostrofeze pe cineva care a facut o greseala mai mica.

In rest nu e nicio problema cu a apostrofa. Numai sa nu rada criminalul de betiv. Atata tot!
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:01
De la: wolfy, la data 2008-11-08 21:52:58[
Repet, cand cineva da dovada de ignoranta sau de lipsa de inteligenta si mai e si sacaitoare, mi se pare normal sa i-o spun. Insa eu nu am spus nimanui sa inghita m@@@, altfel as fi avut bunul simt sa nu mai apotrofez poe nimeni.



daca eu am avut rabdarea necesara sa te citez...de ce nu faci acelasi lucru????

o tii intr-una cu inghititul....uite o sa mai pun inca odata pt tine acele citate .poate iti faci timp sa ma citezi si tu pe mine .

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:02
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:01:47
Nu ma intereseaza ce ar crede X. eu vorbesc in numele meu , nu in numele lui x. Dar ma intreb ce ar crede preotul ala adaca te-ar auzi pe tine urand nu stiu ciu sa inghita m@@@.

Si da, are dreptate Khatara, nu esti capabila sa urmaresti un simplu rationament. Ideea era ca cineva care afacut o greseala mai mare( a vorbit mai urat - tu) nu are dreptul sa apostrofeze pe cineva care a facut o greseala mai mica.

In rest nu e nicio problema cu a apostrofa. Numai sa nu rada criminalul de betiv. Atata tot!


pai daca nu te intereseaza parerea nimanui ...atunci de ce iti expui parera?? de e raspunzi utilizatorilor ale caror pareri sunt egale cu 0 pt tine???

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 22:02:02
De la: wolfy, la data 2008-11-08 21:52:58[
Repet, cand cineva da dovada de ignoranta sau de lipsa de inteligenta si mai e si sacaitoare, mi se pare normal sa i-o spun. Insa eu nu am spus nimanui sa inghita m@@@, altfel as fi avut bunul simt sa nu mai apotrofez poe nimeni.



daca eu am avut rabdarea necesara sa te citez...de ce nu faci acelasi lucru????

o tii intr-una cu inghititul....uite o sa mai pun inca odata pt tine acele citate .poate iti faci timp sa ma citezi si tu pe mine .



Fiindca ca fost sters topicul desteapto! Si tu m-ai citat in legatura cu ce? Cu faptul ca faceam ignorante pe unele care nu stiau despre ce vorbesc? Sau pentru ca am spus ca o carte care indeamna la crima e nenorocita?
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:05
uite asa ...cum am facut eu... cred ca reusesti sa iti sustii si tu spusele nu-i asa ???

De la: wolfy, la data 2008-10-18 23:24:03
Ti se pare amuzanta ignoranta ta, nu? Si mie, dar in acelasi timp infricosatoare! Si Pavel a propovaduit in anii 70-80 AD, adica dupa ce a murit, nu?

NU MA INTERESEAZA CE SPUNE PREASFANTUL CORAN, DEOARECE DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE E EGAL CU O.



De la: wolfy, la data 2008-09-29 02:06:39


Bietul de tine, avea dreptate kathara cand ti-a spus ca esti negru ca noaptea! Eu adaug ca nu e vorba numai de ceva fizic, ci si mental! Ca sa te lamuresc, comentariul meu de mai sus era o ironie, inteligenta pamantului!


De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:56:31
Tu esti proasta rau, scuza-ma. Eu iti zic ca am sudiat Islamul la facultate ca raspuns la acuzatiile tale ca nu stiu despre ce vorbesc. Deci stiu despre ce vorbesc. Adica despre Islam. Adica despre religie.

De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:58:39
Mai femeie, cum naiba ai intrat tu la facultate? Femeia a spus ca sotul ei nu respecta Coranul (bravo lui), iar eu ti-am zis ca nerespectarea coranului duce la pierderea vietii vesnice. SIMPLU. ELEMENTAR.


De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:59:16
Eu te-am jignit ca stiu eu ce-ti poate pielea. Ramane sa ne arati unde te-a jignit wolfy.


De la: Kathara, la data 2008-10-21 22:13:04Ooo, si eu care credeam ca e pentru mine! Increderea in fortele proprii tocmai a suferit o lovitura serioasa. Iti dai seama cat de sarit trebuie sa fii sa faci chestii dintr-astea? Si cat de slab?


De la: Kathara, la data 2008-10-21 22:24:03Pe mine una m-au plictisit deja elucubratiile unor minti schizofrenice.

De la: wolfy, la data 2008-10-21 22:59:51
Esti de-a dreptul cretin: eu am spus ca am facut un an de doctorat, nu ca mi-am facut doctoratul intr-un an. Ca sa vezi unde poate duce prostia necenzurata!
Oricum, ni s+a demonstrat inca o data + daca mai era nevoie, ca tabara musulmanilor este alcatuita din salbatici.

De la: Kathara, la data 2008-10-21 23:20:12
Sictir!

De la: Kathara, la data 2008-10-22 00:57:30
Pai desigur, pe tine nu te impresioneaza decat prostia. A de e mai multa ca cea pe care o posezi. De unde rezulta ca esti imposibil de impresionat.

De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:04:34
Ala cu middlemarch era george eliot, care de fapt era o aia! vai de tine, nu se mai termina prostia din creierul tau!

Deci pana acum ai facut doua greseli care arata ca nici macar nu stii despre ce vorbesti, ce sa mai vorbim de inteles!

De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:10:00
Frustrat esti!Si intelectual si sexual! Cand spui ca nu te intereseaza ce facultate am facut noi, cand spui ca n+am facut nimic! Hotaraste+te!
Si pentru mine este egal cu o ce spune un pacient al spitalului 9!


De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:28:03
Mama mama da' ce atentie ii dai! Iti chemi si haremul in ajutor sa vada cat scrie kathara! Si ce+i cu asta? Ea lucreaza putin si e platita bine!

De la: wolfy, la data 2008-10-30 21:31:15
Islamul nue religie, e o blasfemie, o insulta la adresa umanitatii!


De la: wolfy, la data 2008-10-31 23:48:07
Du-te la psihiatru, sincer iti spun ca ai nevoie. Acum inteleg eu de ce va convertiti voi la islam.

Si banuiesc ca daca el te inseala, nu il omori, ci treci peste.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 08:42:28
Mai fato, in conditiile in care spui ca o femeie trebuie omorata fiindca inseala (sau pontru orice alt motiv), esti buna de dus la psihiatru. Daca faci asemenea afirmatii pe un forum din Romania, asta e reactia pe care risti sa o intalnesti.
Si ca sa ne lamurim, comentez ce vreau eu, cum vreau eu, atat timp cat respect regulile forumului. Nu esti tu in masura sa-mi spui mie sa tac(sa nu mai scriu). Traim intr-o tara democratica si nu-mi iei tu mie dreptul la cuvant.
Nu comentez aiurea, comentez la obiect.
Nu pot sa ignor asemenea aberatii. Le voi comenta intotdeauna.


De la: wolfy, la data 2008-11-01 14:58:34
Esti mitomana ca de obicei. Nu ti-a trimis nimeni niciun mesaj pe privat, iar daca mai aud minciuni de genul asta o sa le scriu celor de la kudika imediat si o sa le cer sa-ti stearga contul. Si draguto, in ce ne priveste discutia a fost civilizata tot timpul.Chiar atunci cand ne-ai jignit tu. Ai inteles?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:21:06
Draguta, eu cred ca pe tine nu te ajuta materia cenusie prea mult. In primul rand, as dori sa citezi posturile in care am insultat pe cineva sau ceva pe aici sau pe cele in care am dat cu pietre.
Si nu uita ca intre timp tu ai jignit ideea de civilizatie spunand ca o femeie care inseala trebuie omorata.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:55:31
Mai femeie, e o tanti aici acre spune ca nu e nicio problema cu citatul ala din coran care indeaman la lovirea unei femei, pentru ca nu trebuie sa o lovesti din prima. De parca daca o avertizezi mai intai cu vorbna apoi o parasesti in pat, si de=-abia dupa o bati, e ok. da, am avut experiente nefericite cu musulmani dar nu din cele de care crezi tu. Si da-mi voie sa-ti spun ca insinuarea ta este o dovada de lipsa de respect. De asemenea, ma ingretoseaza. I'd rather die than be involved with a muslim.

Acum chiar ac m-am enervat. Du-te la scoala si invata sa citesti.
Mai tanti, tu stii ce inseaman rasism? Eu aici am vorbit de religii, nu de rase. Mai deschide si tu un dictionar.
M-ai inteles?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:59:01
BA DA, AI JIGNIT. AI JIGNIT IDEEA DE CIVILIZATIE CU IDEILE ASTEA BARBARE.


De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:15:18
Unde te-am jignit eu draguta? Imi spui mie ca te-am injurat pe rpprivat cand stii foatrte bine ca nu e asa? Cei de la kudika vor afla si de chestia sta, iar ei stiu foarte clar cine a trimis si cine nu a trimis mesaje. Te asigur ca luni vei avea contul sters.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:17:05
Eu nu jignesc o religie din auzite. Stiu foarte multe despre religia asta.
Si am incurcat persoanele finndca sunt foarte multe carora trebuie sa le raspund.?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:40:32
AMENINT? Unde?

Si aflat intre timp ce inseamna rasism?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 17:13:55
Aha, deci ne grabim sa aruncam cu pietre in romancele care se culca cu arabi, ele sunt usoare, dar ei nu. pai scuza-ma, dar daca romancele au o faima proasta arabii musulmani au o faima super-proasta. Nu-i scoate nimeni din "c_ _ _ _".

De la: wolfy, la data 2008-11-01 17:41:31
Da, in Romanaia bataia femeii se pedepseste legal.Daca nu stii asta si te ambalezi intr-o discutie pe baza unor informatii lipsa se numeste ca esti ignoranta. Si sa nu-mi spui ca te-am jignit, deoarece te afli chiar pe definitia ignorantei.
Mi se pare ca ma jignesti aici. Nu de alta dar daca tot te revolti impotriva posturilor mele acide, simt si eu nevoia sa-ti spun ca de data asta ma jignesti.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 19:21:16
Pe langa faptul ca postul tau denota o atitudine jignitoare, cuprinde si un neadevar. Poate daca iti vor acorda macar o secunda de atentie, vei putea sa-i intrebi pe Manolescu si Cartarescu daca o angajata a Universitatii, angajata care tine seminarii la cursurile lor are o parere negativa despre islam.

Ai reusit sa demonstrezi ca nu stii despre ce vorbesti si ca esti ipocrita.
Nu ma cert cu nimeni, polemizez. Asta m-au invatat sa fac Manolescu, Lefter, Cartarescu, Simona Popescu, Ioana Parvulescu si multi altii. Asta m-a invata si Paler, pe care din nefericire nu am avut placerea sa-l cunosc. Daca asta e ceva negativ pentru tine, nu mai am nimic de spus.

De la: Kathara, la data 2008-11-01 21:57:51Mai eu nu inteleg faza asta cu "litaratele". Vi se pare jignotor, sau ce? Mai era unul care-mi zicea sa ma duc sa imi citesc cartile de parca asta era o jignire suprema. Oricum wolfy a punctat foarte bine ce era de punctat, cred ca trebuie sa traiesti intr-o lume paralela daca crezi cu adevarat ca in tarile arabe femeile sunt mai putin batute decat in Uniunea Europeana!

De la: Kathara, la data 2008-11-04 12:29:02
Mai fata, noi am avut specimene une si una de femei musulmane aici - toate bombonel de inteligenta. Niciuna n-avea habar de Coran, gramatica (si aici nu ma refer la greselile facute din graba) sau logica. Faci o greseala daca tu crezi ca o persoana rationala nu se enerveaza - ba se enerveaza al dracului in fata lipsei de logice si a incapacitatii de a intelege un argument. Aici nu e vorba de pierdutul cumpatului ci de aceeasi discutie repetata la infinit.
Nu stiu exact din ce nivel social sau din ce familie ai facut parte in Romania daca tu crezi ca in tarile arabe e mai bine. Aaa, si nu pot decat sa sper ca o sa ai un copil (fata) prost - pentru ca ar fi tragic sa se nasca intr-o familie in care nu are nicio sansa din prima clipa. Mai bine sa nu-si dea seama!

De la: Kathara, la data 2008-11-04 16:11:48
Mai femeie, de unde naiba stim cu totii? Ceea ce sustii tu e absurd si considerat ca atare de orice biserica. Intreaba orice crestin si iti va spune ca Biblia e cartea sfanta, cartea perfecta. Aia totii or fi musulmanii, tu nu ntelegi ca exact asa cum tu crezi ca este gresit crestinismul, tot asa cred si crestinii despre islam? OMG, fa un efort!
Zicerea aia cu "cel care este fara de vina sa dea primul cu piatra iti este cunoscuta?" Cam diferenta intre astea si "moarte necredinciosilor", dont you think?

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:39:51
Draguta mea, femeile musulmane de aici de pe forum sunt asa cum ti le-am descris eu.
Daca eu am facut pe undeva greseli de gramatica te rog sa ma citezi si sa imi arati unde sunt.
Si CTP este un om extrem de rational si totusi se enerveza foarte repede. Stii de ce? Fiindca ca si mine, nu suporta prostia.

Asa te-a invata mamaica ta sa te exprimi, cu "bai fato'? Tu te asemenei cu nenea ala de-si zice gentleman.

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:44:50
In Noul Testament - cel dupa care se conduc crestinii - nu vei gasi nicio vulgaritate si nicio atrocitate.NICIUNA! In Coran sunt nenumarate. Si sa nu uitam ca Islamul a fost propagat printr-un pedofil.

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:48:30
Daca esti avocata sau doctor sau ce vrei tu asta nu inseamna decat ca ai fost capabila sa inveti niste lucruri. De aici pana la capacitatea de a gandi pe cont propriu e cale lunga. Am vazut multe altele pe la universitate. DAR NU AM VAZUT NICIODATA O MUSULMANA DESTEAPTA. Pentru mine destaptaciunea presupune capacitatea de a fi rationala, iar musulmanii sunt prin natura lor nerationali sau chiar irationali. Si asta mi s-a confirmat de multe ori pe forumul asta.

De la: wolfy, la data 2008-11-05 00:06:46Nu toate religile s-au impus prin forta. Crestinismul s-a impus prin cuvant. Este adevarat ca exista si exceptii - vezi America de Sud, insa cei ce au facut asta au actionat impotriva preceptelor crestine. Asta e diferenta.


De la: wolfy, la data 2008-11-05 13:54:01
Da, imi provoci mila pentru ca nu stii despre ce vorbesti.Deci cum sa-ti explic... Pe forumul asta toate musulmanele sunt asa cum le-am descris eu.
Apoi, eu nu am nimic cu persoanele agramate atat timp cat nu incerarca sa-mi dea mie lectii de gramatica sau de gandire.
Asa ca fata draga, mai treci si tu pe la scoala din cand in cand, mai deschide o carte, mai consulta un dictionar, si apoi mai vorbim. Si da, te voi corecta de fiecare data cand vei spune aberatii, cum a fost cazul si in situatia de fata.

Pa daca nu stii atat de multe despre Islam de ce vii sa ne spui noua ca este o religie panica? Am impresia cxa nici macar nu iti erau cunoscute pasajele respective.


De la: wolfy, la data 2008-11-05 14:03:42
DA, CRESTINISMUL S-A IMPUS PRIN CUVANT.Rolul cruciadelor, din cate imi amintesc eu de la istorie, a fost sa elibereze pamantul sfant de sub dominatia arabilor musulmani. Nu era vorba de impus crestinismul cuiva. Inchizitia nu impunea crestinismul, ci avea grija sa fie respectate anumite legi.
Atat cruciadele cat si inchizitia sunt impotriva preceptelor crestine. Adica conform crestinismului oamenii aia o sa arda in iad, pe cand musulmanii care omoara in numele lui Allah o sa se duca in rai(asa zice Coranul). Acum intelegi diferenta?

De la: wolfy, la data 2008-11-06 22:04:43
Ba da, pot sa le disociez, deoarece si Iisus le-a disociat. Iar pentru crestini ceea ce conteaza e Nt. Pe de alta parte, tin sa te anunt ca nici in Vt nu scrie pe nicaieri sa-i omori pe cei de alta religie, si nici nu scrie ca daca omori in numele lui Iehova te duci in rai.

De la: wolfy, la data 2008-11-07 09:36:59
In fine, pe mine au cam inceput sa ma plictiseasca discutiile astea. M-am convins de nulitatea religiei voastre si de ce puteti voi ca adepti cand sunteti intrebati despre imbecilitatile care exista in Coran.



De la: wolfy, la data 2008-10-30 08:45:37
De la: Iris4ever, la data 2008-10-29 23:32:43[Ma faci sa rad sincer , acum incerci sa ne explici ca defapt prostia nu doare si ca tu esti bine merci.
Ai dreptate , daca ar durea nu ai mai avea timp sa te joci cu ,cuvintele cum o faci acum .

Stii la fel de bine ca si mine ca oriunde ai posta ceva legat de ea ai avea parte de reply-ul pe care il astepti cu atata ardoare asa ca lasa-ne cu explicatii din astea ca suntem satui ok ?

E simplu ca buna ziua, ai fost rugata sa faci ceva si nu ti-a pasat , nu ca ar trebui sa-ti pese dar tine de bunul simt care-ti lipseste cu desavarsire se pare.


Mai oameni buni, pe voi nu va duce mintea deloc-deloc!Ce e asa greu de inteles? Daca creatura aia ma ataca pe un topic, nu pot sa-i raspund pe altul! Atat timp cat mitomana posteaza pe "cafenea", acolo ii voi raspunde si eu. Cand va posta aici, ii voi raspunde aici! Problema nu e la mine, e la ea.

Nu reusiti decat sa provocati mila si greata! Am vazut de putine ori niste oameni care nu inteleg nimuic din ce li se spune si care nu sunt capabili sa aiba nici macar judecata unei gaini.

Asadar si prin urmare nu-mi mai comenta posturile fiindca nu intelegi nimic din ele. Si mai ales lasa la o parte discutiile despre ce cred eu despre inteligenta, fiindca asta chiar te depaseste!




astept sa sti ...am rabdare.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 22:04:39
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:01:47
Nu ma intereseaza ce ar crede X. eu vorbesc in numele meu , nu in numele lui x. Dar ma intreb ce ar crede preotul ala adaca te-ar auzi pe tine urand nu stiu ciu sa inghita m@@@.

Si da, are dreptate Khatara, nu esti capabila sa urmaresti un simplu rationament. Ideea era ca cineva care afacut o greseala mai mare( a vorbit mai urat - tu) nu are dreptul sa apostrofeze pe cineva care a facut o greseala mai mica.

In rest nu e nicio problema cu a apostrofa. Numai sa nu rada criminalul de betiv. Atata tot!


pai daca nu te intereseaza parerea nimanui ...atunci de ce iti expui parera?? de e raspunzi utilizatorilor ale caror pareri sunt egale cu 0 pt tine???



Am spus ca nu m-ar interesa ce ar crede X. X nu e toata lumea.Si sensul frazei mele era ca nu mi-as schimba parerea fiindca x nu ar fi de acord cu mine. Ti-am zis sa citesti de zece ori ca asa intelegi despre ce e vorba.



Nu am de unde sa aduc citatul respectiv fiindca topicul Cu dedicatie pentru mia bela a fost sters. Stii foarte bine ca i-ai spus ca inghite m@@@ pe sub masa, ca i-o s... unui ciumeg. Si daca acum negi, cu atat mai rau pentru tine.

Dar am si eu o intrebare: de ce nu te-ai sesizat si impotriva altor utilizatori care vorbesc cu M..., c...r, sl...z la tava? Sau impotriva celor care ameninta cu bataia? Sau impotriva lui hasunne care ne facea curve?

Mi se pare ca ai o obsesie pentru mine si Khatara, si nu faci altceva decat sa-ti demonstrezi prostia. Citezi niste posturi care nici pentru cei mai ortodocsi dintre ortodocsi nu ar contine injuraturi.
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:06
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:05:19

Fiindca ca fost sters topicul desteapto! Si tu m-ai citat in legatura cu ce? Cu faptul ca faceam ignorante pe unele care nu stiau despre ce vorbesc? Sau pentru ca am spus ca o carte care indeamna la crima e nenorocita?


foarte comod pt mine nu-i asa?????
de fapt forte comod pt toata lumea
imi dai voie sa ma "ofuschez" si eu ca tine si sa strig in gura mare sa aduci dovezi?????

wolfy cu siguranta poti mai mult decat atat...

penibila scuza sunt si alte topicuri pe care am injurat.... cauta , asa cel putin ai cu ce anume sa iti sustii spusele.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:08
Deci repet: unde sunt injuraturile in posturile pe care le tot citezi tu?
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:16
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:06:59
Am spus ca nu m-ar interesa ce ar crede X. X nu e toata lumea.Si sensul frazei mele era ca nu mi-as schimba parerea fiindca x nu ar fi de acord cu mine. Ti-am zis sa citesti de zece ori ca asa intelegi despre ce e vorba.



nu e vorba de x sau de y este vorba despre o buna parte din utilizatori i kudika....
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:18
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:16:15Deci repet: unde sunt injuraturile in posturile pe care le tot citezi tu?


definitie ajutatoare

ÎNJURÁ vb. a drãcui, a ocãrî, (livr.) a invectiva, (înv. ºi pop.) a mãscãri, (pop.) a stropºi, a sudui, (prin Ban.) a târtãi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbãla, (înv. ºi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi. (De ce îl ~ toatã ziua?)


si acum citeste:

De la: wolfy, la data 2008-10-18 23:24:03
Ti se pare amuzanta ignoranta ta, nu? Si mie, dar in acelasi timp infricosatoare! Si Pavel a propovaduit in anii 70-80 AD, adica dupa ce a murit, nu?

NU MA INTERESEAZA CE SPUNE PREASFANTUL CORAN, DEOARECE DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE E EGAL CU O.



De la: wolfy, la data 2008-09-29 02:06:39


Bietul de tine, avea dreptate kathara cand ti-a spus ca esti negru ca noaptea! Eu adaug ca nu e vorba numai de ceva fizic, ci si mental! Ca sa te lamuresc, comentariul meu de mai sus era o ironie, inteligenta pamantului!


De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:56:31
Tu esti proasta rau, scuza-ma. Eu iti zic ca am sudiat Islamul la facultate ca raspuns la acuzatiile tale ca nu stiu despre ce vorbesc. Deci stiu despre ce vorbesc. Adica despre Islam. Adica despre religie.

De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:58:39
Mai femeie, cum naiba ai intrat tu la facultate? Femeia a spus ca sotul ei nu respecta Coranul (bravo lui), iar eu ti-am zis ca nerespectarea coranului duce la pierderea vietii vesnice. SIMPLU. ELEMENTAR.


De la: Kathara, la data 2008-10-20 22:59:16
Eu te-am jignit ca stiu eu ce-ti poate pielea. Ramane sa ne arati unde te-a jignit wolfy.


De la: Kathara, la data 2008-10-21 22:13:04Ooo, si eu care credeam ca e pentru mine! Increderea in fortele proprii tocmai a suferit o lovitura serioasa. Iti dai seama cat de sarit trebuie sa fii sa faci chestii dintr-astea? Si cat de slab?


De la: Kathara, la data 2008-10-21 22:24:03Pe mine una m-au plictisit deja elucubratiile unor minti schizofrenice.

De la: wolfy, la data 2008-10-21 22:59:51
Esti de-a dreptul cretin: eu am spus ca am facut un an de doctorat, nu ca mi-am facut doctoratul intr-un an. Ca sa vezi unde poate duce prostia necenzurata!
Oricum, ni s+a demonstrat inca o data + daca mai era nevoie, ca tabara musulmanilor este alcatuita din salbatici.

De la: Kathara, la data 2008-10-21 23:20:12
Sictir!

De la: Kathara, la data 2008-10-22 00:57:30
Pai desigur, pe tine nu te impresioneaza decat prostia. A de e mai multa ca cea pe care o posezi. De unde rezulta ca esti imposibil de impresionat.

De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:04:34
Ala cu middlemarch era george eliot, care de fapt era o aia! vai de tine, nu se mai termina prostia din creierul tau!

Deci pana acum ai facut doua greseli care arata ca nici macar nu stii despre ce vorbesti, ce sa mai vorbim de inteles!

De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:10:00
Frustrat esti!Si intelectual si sexual! Cand spui ca nu te intereseaza ce facultate am facut noi, cand spui ca n+am facut nimic! Hotaraste+te!
Si pentru mine este egal cu o ce spune un pacient al spitalului 9!


De la: wolfy, la data 2008-10-22 01:28:03
Mama mama da' ce atentie ii dai! Iti chemi si haremul in ajutor sa vada cat scrie kathara! Si ce+i cu asta? Ea lucreaza putin si e platita bine!

De la: wolfy, la data 2008-10-30 21:31:15
Islamul nue religie, e o blasfemie, o insulta la adresa umanitatii!


De la: wolfy, la data 2008-10-31 23:48:07
Du-te la psihiatru, sincer iti spun ca ai nevoie. Acum inteleg eu de ce va convertiti voi la islam.

Si banuiesc ca daca el te inseala, nu il omori, ci treci peste.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 08:42:28
Mai fato, in conditiile in care spui ca o femeie trebuie omorata fiindca inseala (sau pontru orice alt motiv), esti buna de dus la psihiatru. Daca faci asemenea afirmatii pe un forum din Romania, asta e reactia pe care risti sa o intalnesti.
Si ca sa ne lamurim, comentez ce vreau eu, cum vreau eu, atat timp cat respect regulile forumului. Nu esti tu in masura sa-mi spui mie sa tac(sa nu mai scriu). Traim intr-o tara democratica si nu-mi iei tu mie dreptul la cuvant.
Nu comentez aiurea, comentez la obiect.
Nu pot sa ignor asemenea aberatii. Le voi comenta intotdeauna.


De la: wolfy, la data 2008-11-01 14:58:34
Esti mitomana ca de obicei. Nu ti-a trimis nimeni niciun mesaj pe privat, iar daca mai aud minciuni de genul asta o sa le scriu celor de la kudika imediat si o sa le cer sa-ti stearga contul. Si draguto, in ce ne priveste discutia a fost civilizata tot timpul.Chiar atunci cand ne-ai jignit tu. Ai inteles?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:21:06
Draguta, eu cred ca pe tine nu te ajuta materia cenusie prea mult. In primul rand, as dori sa citezi posturile in care am insultat pe cineva sau ceva pe aici sau pe cele in care am dat cu pietre.
Si nu uita ca intre timp tu ai jignit ideea de civilizatie spunand ca o femeie care inseala trebuie omorata.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:55:31
Mai femeie, e o tanti aici acre spune ca nu e nicio problema cu citatul ala din coran care indeaman la lovirea unei femei, pentru ca nu trebuie sa o lovesti din prima. De parca daca o avertizezi mai intai cu vorbna apoi o parasesti in pat, si de=-abia dupa o bati, e ok. da, am avut experiente nefericite cu musulmani dar nu din cele de care crezi tu. Si da-mi voie sa-ti spun ca insinuarea ta este o dovada de lipsa de respect. De asemenea, ma ingretoseaza. I'd rather die than be involved with a muslim.

Acum chiar ac m-am enervat. Du-te la scoala si invata sa citesti.
Mai tanti, tu stii ce inseaman rasism? Eu aici am vorbit de religii, nu de rase. Mai deschide si tu un dictionar.
M-ai inteles?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 15:59:01
BA DA, AI JIGNIT. AI JIGNIT IDEEA DE CIVILIZATIE CU IDEILE ASTEA BARBARE.


De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:15:18
Unde te-am jignit eu draguta? Imi spui mie ca te-am injurat pe rpprivat cand stii foatrte bine ca nu e asa? Cei de la kudika vor afla si de chestia sta, iar ei stiu foarte clar cine a trimis si cine nu a trimis mesaje. Te asigur ca luni vei avea contul sters.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:17:05
Eu nu jignesc o religie din auzite. Stiu foarte multe despre religia asta.
Si am incurcat persoanele finndca sunt foarte multe carora trebuie sa le raspund.?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 16:40:32
AMENINT? Unde?

Si aflat intre timp ce inseamna rasism?

De la: wolfy, la data 2008-11-01 17:13:55
Aha, deci ne grabim sa aruncam cu pietre in romancele care se culca cu arabi, ele sunt usoare, dar ei nu. pai scuza-ma, dar daca romancele au o faima proasta arabii musulmani au o faima super-proasta. Nu-i scoate nimeni din "c_ _ _ _".

De la: wolfy, la data 2008-11-01 17:41:31
Da, in Romanaia bataia femeii se pedepseste legal.Daca nu stii asta si te ambalezi intr-o discutie pe baza unor informatii lipsa se numeste ca esti ignoranta. Si sa nu-mi spui ca te-am jignit, deoarece te afli chiar pe definitia ignorantei.
Mi se pare ca ma jignesti aici. Nu de alta dar daca tot te revolti impotriva posturilor mele acide, simt si eu nevoia sa-ti spun ca de data asta ma jignesti.

De la: wolfy, la data 2008-11-01 19:21:16
Pe langa faptul ca postul tau denota o atitudine jignitoare, cuprinde si un neadevar. Poate daca iti vor acorda macar o secunda de atentie, vei putea sa-i intrebi pe Manolescu si Cartarescu daca o angajata a Universitatii, angajata care tine seminarii la cursurile lor are o parere negativa despre islam.

Ai reusit sa demonstrezi ca nu stii despre ce vorbesti si ca esti ipocrita.
Nu ma cert cu nimeni, polemizez. Asta m-au invatat sa fac Manolescu, Lefter, Cartarescu, Simona Popescu, Ioana Parvulescu si multi altii. Asta m-a invata si Paler, pe care din nefericire nu am avut placerea sa-l cunosc. Daca asta e ceva negativ pentru tine, nu mai am nimic de spus.

De la: Kathara, la data 2008-11-01 21:57:51Mai eu nu inteleg faza asta cu "litaratele". Vi se pare jignotor, sau ce? Mai era unul care-mi zicea sa ma duc sa imi citesc cartile de parca asta era o jignire suprema. Oricum wolfy a punctat foarte bine ce era de punctat, cred ca trebuie sa traiesti intr-o lume paralela daca crezi cu adevarat ca in tarile arabe femeile sunt mai putin batute decat in Uniunea Europeana!

De la: Kathara, la data 2008-11-04 12:29:02
Mai fata, noi am avut specimene une si una de femei musulmane aici - toate bombonel de inteligenta. Niciuna n-avea habar de Coran, gramatica (si aici nu ma refer la greselile facute din graba) sau logica. Faci o greseala daca tu crezi ca o persoana rationala nu se enerveaza - ba se enerveaza al dracului in fata lipsei de logice si a incapacitatii de a intelege un argument. Aici nu e vorba de pierdutul cumpatului ci de aceeasi discutie repetata la infinit.
Nu stiu exact din ce nivel social sau din ce familie ai facut parte in Romania daca tu crezi ca in tarile arabe e mai bine. Aaa, si nu pot decat sa sper ca o sa ai un copil (fata) prost - pentru ca ar fi tragic sa se nasca intr-o familie in care nu are nicio sansa din prima clipa. Mai bine sa nu-si dea seama!

De la: Kathara, la data 2008-11-04 16:11:48
Mai femeie, de unde naiba stim cu totii? Ceea ce sustii tu e absurd si considerat ca atare de orice biserica. Intreaba orice crestin si iti va spune ca Biblia e cartea sfanta, cartea perfecta. Aia totii or fi musulmanii, tu nu ntelegi ca exact asa cum tu crezi ca este gresit crestinismul, tot asa cred si crestinii despre islam? OMG, fa un efort!
Zicerea aia cu "cel care este fara de vina sa dea primul cu piatra iti este cunoscuta?" Cam diferenta intre astea si "moarte necredinciosilor", dont you think?

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:39:51
Draguta mea, femeile musulmane de aici de pe forum sunt asa cum ti le-am descris eu.
Daca eu am facut pe undeva greseli de gramatica te rog sa ma citezi si sa imi arati unde sunt.
Si CTP este un om extrem de rational si totusi se enerveza foarte repede. Stii de ce? Fiindca ca si mine, nu suporta prostia.

Asa te-a invata mamaica ta sa te exprimi, cu "bai fato'? Tu te asemenei cu nenea ala de-si zice gentleman.

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:44:50
In Noul Testament - cel dupa care se conduc crestinii - nu vei gasi nicio vulgaritate si nicio atrocitate.NICIUNA! In Coran sunt nenumarate. Si sa nu uitam ca Islamul a fost propagat printr-un pedofil.

De la: wolfy, la data 2008-11-04 21:48:30
Daca esti avocata sau doctor sau ce vrei tu asta nu inseamna decat ca ai fost capabila sa inveti niste lucruri. De aici pana la capacitatea de a gandi pe cont propriu e cale lunga. Am vazut multe altele pe la universitate. DAR NU AM VAZUT NICIODATA O MUSULMANA DESTEAPTA. Pentru mine destaptaciunea presupune capacitatea de a fi rationala, iar musulmanii sunt prin natura lor nerationali sau chiar irationali. Si asta mi s-a confirmat de multe ori pe forumul asta.

De la: wolfy, la data 2008-11-05 00:06:46Nu toate religile s-au impus prin forta. Crestinismul s-a impus prin cuvant. Este adevarat ca exista si exceptii - vezi America de Sud, insa cei ce au facut asta au actionat impotriva preceptelor crestine. Asta e diferenta.


De la: wolfy, la data 2008-11-05 13:54:01
Da, imi provoci mila pentru ca nu stii despre ce vorbesti.Deci cum sa-ti explic... Pe forumul asta toate musulmanele sunt asa cum le-am descris eu.
Apoi, eu nu am nimic cu persoanele agramate atat timp cat nu incerarca sa-mi dea mie lectii de gramatica sau de gandire.
Asa ca fata draga, mai treci si tu pe la scoala din cand in cand, mai deschide o carte, mai consulta un dictionar, si apoi mai vorbim. Si da, te voi corecta de fiecare data cand vei spune aberatii, cum a fost cazul si in situatia de fata.

Pa daca nu stii atat de multe despre Islam de ce vii sa ne spui noua ca este o religie panica? Am impresia cxa nici macar nu iti erau cunoscute pasajele respective.


De la: wolfy, la data 2008-11-05 14:03:42
DA, CRESTINISMUL S-A IMPUS PRIN CUVANT.Rolul cruciadelor, din cate imi amintesc eu de la istorie, a fost sa elibereze pamantul sfant de sub dominatia arabilor musulmani. Nu era vorba de impus crestinismul cuiva. Inchizitia nu impunea crestinismul, ci avea grija sa fie respectate anumite legi.
Atat cruciadele cat si inchizitia sunt impotriva preceptelor crestine. Adica conform crestinismului oamenii aia o sa arda in iad, pe cand musulmanii care omoara in numele lui Allah o sa se duca in rai(asa zice Coranul). Acum intelegi diferenta?

De la: wolfy, la data 2008-11-06 22:04:43
Ba da, pot sa le disociez, deoarece si Iisus le-a disociat. Iar pentru crestini ceea ce conteaza e Nt. Pe de alta parte, tin sa te anunt ca nici in Vt nu scrie pe nicaieri sa-i omori pe cei de alta religie, si nici nu scrie ca daca omori in numele lui Iehova te duci in rai.

De la: wolfy, la data 2008-11-07 09:36:59
In fine, pe mine au cam inceput sa ma plictiseasca discutiile astea. M-am convins de nulitatea religiei voastre si de ce puteti voi ca adepti cand sunteti intrebati despre imbecilitatile care exista in Coran.



De la: wolfy, la data 2008-10-30 08:45:37
De la: Iris4ever, la data 2008-10-29 23:32:43[Ma faci sa rad sincer , acum incerci sa ne explici ca defapt prostia nu doare si ca tu esti bine merci.
Ai dreptate , daca ar durea nu ai mai avea timp sa te joci cu ,cuvintele cum o faci acum .

Stii la fel de bine ca si mine ca oriunde ai posta ceva legat de ea ai avea parte de reply-ul pe care il astepti cu atata ardoare asa ca lasa-ne cu explicatii din astea ca suntem satui ok ?

E simplu ca buna ziua, ai fost rugata sa faci ceva si nu ti-a pasat , nu ca ar trebui sa-ti pese dar tine de bunul simt care-ti lipseste cu desavarsire se pare.


Mai oameni buni, pe voi nu va duce mintea deloc-deloc!Ce e asa greu de inteles? Daca creatura aia ma ataca pe un topic, nu pot sa-i raspund pe altul! Atat timp cat mitomana posteaza pe "cafenea", acolo ii voi raspunde si eu. Cand va posta aici, ii voi raspunde aici! Problema nu e la mine, e la ea.

Nu reusiti decat sa provocati mila si greata! Am vazut de putine ori niste oameni care nu inteleg nimuic din ce li se spune si care nu sunt capabili sa aiba nici macar judecata unei gaini.

Asadar si prin urmare nu-mi mai comenta posturile fiindca nu intelegi nimic din ele. Si mai ales lasa la o parte discutiile despre ce cred eu despre inteligenta, fiindca asta chiar te depaseste!




daca nici acum nu vrei sa intelegi ...sincera sa fiu nu te pot ajuta la desen cum iti spuneam stau rau ...sunt total antitalent

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:20
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 21:56:07
De la: Kathara, la data 2008-11-08 21:46:25Esti incapabila sa urmaresti un simplu rationament. Sa fim serioase, nu avem ce discuta!


rationament????

ai dreptate intr-o singura privinta.... sunt incapabila sa urmaresc rationamentele tale ....care de multe ori s-au dovedit a avea premize gresite ,implicit si concluziile erau la fel, infricosator de ilogice.
mi-a placut faza cu nazismul si islamul totusi, nu vrei s-o repeti???



Nici nu ma mir ca ai prietenii pe care ii ai. Nimeni niciodata nu a spus despre mine ca sunt ilogica - imi pare rau sa-ti spun (ba nu), dar esti proasta. Nu esti capabila sa intelegi o analogie cat se poate de simpla, asta e prostie clara. Nu ma mir ca nu intelegi ce spun eu, esti clar depasita!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 20:20:30uite mie personal replica asta mi-a placut la nebunie....ironic vorbind...

De la: wolfy, la data 2008-10-30 21:31:15
Islamul nue religie, e o blasfemie, o insulta la adresa umanitatii!



e destula intoleranta religioasa in acasta replica sau mai dau alte citate..unul cate unul ca sa le citeasca administratia kudika mai bine....???



Am citit ce-ti poate mintea si sa stii ca nu poate prea multe. Ce tare, ma citezi cand il fac frustrat sexual pe rahim, tipul care si-a facut cont ca sa ma faca m...sta. Si tu nu numesti asta manipulare?

Si da, Islamul este o insulta la adresa umanitatii, la fel ca orice sistem care indeamna la crima! Daca tu consideri ca trebuie sa fii toleranta fata de asa ceva, excuse me, dar eu sunt de alta parere. Fiecare are dreptul la viata. Nu trebuie omnorat de un musulman fiindca e crestin.

Si nu mi-ai explicat cum sta treaba cu rasissmul...
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:23
dandanaua sper k nu ai o problema cu mine ....din partea mea ai fi putut sa ma citezi direct pe mine......avand in vedere contextul m as fi simtit chiar onorata...Hai sa nu exageram k nu e vb de ''coborare de nivel'' in cazul acelei persoane wolfy=kathara nici nu se pune problema de vreun nivel anume.
Si daca ai obs eu m am injurat doar cu aceea domnisoara.....am raspuns cu jigniri la jigniri......kathara de la primul sau post a folosit cuvantul ''proaste''..
Am id-ul multor fete de pe forum si crede ma k pot purta si discutii civilizate!!
bineinteles acolo unde este cazul!!!

Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:23
O, da, a spune cuiva ca este sclava turcilor nu e insulta deloc! proasto!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 22:18:28
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:06:59
Am spus ca nu m-ar interesa ce ar crede X. X nu e toata lumea.Si sensul frazei mele era ca nu mi-as schimba parerea fiindca x nu ar fi de acord cu mine. Ti-am zis sa citesti de zece ori ca asa intelegi despre ce e vorba.



nu e vorba de x sau de y este vorba despre o buna parte din utilizatori i kudika....


Pai da, dar aici era vorba despre preotul la care te-ai referit tu, nu la toti utilizatorii kudika. Nici atat lucru nu poti sa intelegi?
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:25
Gata..am si euc u cine sa ma cert, cu dana :)) m-a facut in toate felurile !!! uraaaa !!!

Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:26
Repet, a spune cuiva ca e ignorant in conditiile in care chiar e ignorant nu e injuratura. Nu e nici macar o insulta. Sau dupa tine daca spui unui criminal ca e criminal e insulta si injuratura? Ma abtin mult sa te fac in vreun fel, dar stii la fel de bine ca mine ca esti...

Auzi, dar daca activitatea mea pe forumul asta se reduce la injuraturi cum spui tu, de ce nu mi-au sters cei de la kudika contul, insa lui elmasri da? Aud?
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:29
De la: wolfy, la data 2008-11-08 22:29:03
Auzi, dar daca activitatea mea pe forumul asta se reduce la injuraturi cum spui tu, de ce nu mi-au sters cei de la kudika contul, insa lui elmasri da? Aud?


O cruda injustitie!
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:29
De la: Kathara, la data 2008-11-08 22:23:21
Nici nu ma mir ca ai prietenii pe care ii ai. Nimeni niciodata nu a spus despre mine ca sunt ilogica - imi pare rau sa-ti spun (ba nu), dar esti proasta. Nu esti capabila sa intelegi o analogie cat se poate de simpla, asta e prostie clara. Nu ma mir ca nu intelegi ce spun eu, esti clar depasita!


ufffff
venind de la tine pt mine este un compliment.


"prostul cel mai prost e prostul alterat de filozofie"
asta a spus-o Lucian Blaga nu eu.

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-08 22:32:13
venind de la tine pt mine este un compliment.
"prostul cel mai prost e prostul alterat de filozofie"
asta a spus-o Lucian Blaga nu eu.


Da, dar eu nu am formatie filsofica, ceea ce dovedeste ca esti ceea ce esti.
Kathara
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrerupere anticonceptionale 4 De la: kudika495392 24 Februarie 2012 20:35
Exista vampiri? 460 De la: 1 Martie 2015 23:56
ajutati ma cu un vot 0 De la: 7 Martie 2010 09:58
Gradinita Puiutul Pufos din sectorul 3 11 De la: RalucaRalu 18 August 2016 18:08
Ati fost vreodata la masaj erotic ? V-a placut sau nu? 3 De la: Cer_instelat 19 Martie 2010 20:10