Setari Cookie-uri

Topic pentru injuraturi si jigniri

De la: wolfy, la data 2008-11-20 13:51:16
Again, nu poti compara Universitatea Bucuresti cu amarata ta de universitate din Brasov. Dream on!


Deci din cauza ta si a alor ca tine, de fiecare data cand ma intalnesc cu un brasovean, mai intai ma intreaba daca sunt fitoasa?????

Wolfy, e invers. Nivelul calitativ al educatiei in universitatile din Bucuresti e varza in comparatie cu provincia. Doar ca aici sunt mai multe facultati. Daca m-ar fi tinut buzunarul, mi-as fi facut facultatea la Iasi.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:05
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 08:34:50
De la: wolfy, la data 2008-11-20 02:07:38
Mama, ce desteapta esti!!! Am citit letopisetele desteapta pamantului, l-am aviut ca profesor pe Mazilu, fie-i tarana usoara, dar ce spui tu acolo nu are legatura cu Inchizitia. Faptul ca se mai trezea cate un domnitor sa arda pe cate unul nu inseamna ca o facea in numele Inchizitiei. Pentru asta trebuia sa existe un organ foarte bine pus la punct care sa arda oamenii pe rug pentru erezii!!! Ceea ce scuza-ma, dar nu cred ca exista!


inca o data esti pe langa subiect total. ti-am spus ca exista dovezi istorice de arderi pe rug si in tarile romane.... referitor la acel forum pastrator al dogmelor pe care catoliticii il numesc inchizitie,ortodoxi il numesc... cosiliu ecumenic. In tartacuta ta se mai intampla cate ceva din cand in cand??? Ai observat bibliografia la care face trimitere respectiva postare ???? nu cred, si sincera sa fiu nu cred ca ai citit nici macar letopisetele… prea complicate pentru tine .
cand iti spun ca exista un forum chiar si in zilele noastre in biserica ortodoxa iti pot aduce si argumente, tu ce faci???
crezi ca nu exista, dovedeste fata draga ca acel forum nu exista, documenteaza-te si pe urma deschide gura ....


bun ,daca ai avut vreun profesor atat de bun precum mazilu.... atuci draga mea ca si pe manolescu ii faci de tot rasul, argumentarile tale se refera la parerea ta pesonala, nicidecum la adevarul istoric , nu esti in stare sa dai nici google search macar ca sa nu mai vorbim sa citeste cate ceva despre subiectele despre care iti dai cu parerea.
imi e mila de bietii tai profesori .



Nu te duce mintea!!!! Cand ti-am spus ca la noi nu se poate vorbi de inchizitie, am precizt foarte clar ca ma refer la forma ei clasica, cea luata drept exemplu, adica la inchizitia spaniola. Am sustinut si sustin in continuare ca la noi nu a existat asa ceva, fiindca nu exizta un organ la fel de bine pus la punct si la fel de influent. Faptul ca un domnitor a ars un episcop nu arata ca a existat inchizitie. S-au facut morti si mai groaznice in Tarile Romane - si p-asta, sa vezi dracie, tot din letopisete o stiu, insa din nou, asta nu arata ca a existat inchizitie in forma ei clasica, adica inchizitia spaniola. Desigur ca prigonire religioasa a existat intotdeauna pe un teritoriu unde au fost prezente mai multe confesiuni, insa ca sa vorbim de inchizitie in forma clasica(cum repet, am precizat de la inceput), trebuia sa existe un organ foarte bine pus la punct care sa functioneze ca un sistem. Adica arderile pe rug si prigonirile trebuiau sa fie sistematice, si mult mai prezente decat au fost. Iar ele au fost sporadice. De unde rezulta ca nu putem vorbi de inchizitie in sensul ei clasic.

Nu esti tu in masura sa faci referire la profesorii mei! Te asigur ca ei s-ar mira incontinuu de aberatiile pe care le sustii. La Litere invatam sa gandim, ceea ce tu nu poti sa faci niciodata!
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:06
De la: wolfy, la data 2008-11-20 13:51:16[Mai fato, dai dovada de prostie ca de obicei. Eu am spus ca in cazul facultatilor se vorbeste de SPECIALIAZARI - la plural de unde rezulta ca sunt mai multe - ceea ce inseamna ca nu am spus niciodata ca la facultati exista o singura specilaizare. Ba chiar am spus de multe ori ca am facut romana-engleza, ceea ce arata ca sunt foarte constienta de faptul ca am dubla specializare. Ceea ce am vrut eu sa spun si ti-a scapat ca de obicei, a fost faptul ca in cazul facultatilor se vorbeste de specializare, nu de CLASE. Daca spui ca cineva a facut clasa de mate-fizica, se intelege ca afacut liceu, la o clasa de mate-fizica. Nu se 8intelege ca a facut matematica.

.


sa ne intelegem foarte bine singura care da dovada de prostie ...nu sunt eu....

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.


astea sunt elucubratiile tale de ieri
tocmai ti-am demonstrat ca exista facultatea de matematica infirmatica in cadrul universitatii din bucuresti
ceea ce inseamna ca "in provincie" adica la universitatea transilvania exista facultatea de matematica fizica (in 2002).

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:10
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:06:42

Nu te duce mintea!!!! Cand ti-am spus ca la noi nu se poate vorbi de inchizitie, am precizt foarte clar ca ma refer la forma ei clasica, cea luata drept exemplu, adica la inchizitia spaniola. Am sustinut si sustin in continuare ca la noi nu a existat asa ceva, fiindca nu exizta un organ la fel de bine pus la punct si la fel de influent. Faptul ca un domnitor a ars un episcop nu arata ca a existat inchizitie. S-au facut morti si mai groaznice in Tarile Romane - si p-asta, sa vezi dracie, tot din letopisete o stiu, insa din nou, asta nu arata ca a existat inchizitie in forma ei clasica, adica inchizitia spaniola. Desigur ca prigonire religioasa a existat intotdeauna pe un teritoriu unde au fost prezente mai multe confesiuni, insa ca sa vorbim de inchizitie in forma clasica(cum repet, am precizat de la inceput), trebuia sa existe un organ foarte bine pus la punct care sa functioneze ca un sistem. Adica arderile pe rug si prigonirile trebuiau sa fie sistematice, si mult mai prezente decat au fost. Iar ele au fost sporadice. De unde rezulta ca nu putem vorbi de inchizitie in sensul ei clasic.

Nu esti tu in masura sa faci referire la profesorii mei! Te asigur ca ei s-ar mira incontinuu de aberatiile pe care le sustii. La Litere invatam sa gandim, ceea ce tu nu poti sa faci niciodata!



dovada clara ca mintea ta e in colturi rau de tot,inghesuita bine....
eu ti-am explicat clar ca la noi se numeste altfel ca exista sub o alta denumire...
ce sa-ti fac mai fata dac nu citesti cu atentie???
cat despre profesorii tai... draga mea...sunt in masura sa imi dau cu parerea la fel cu o faci si tu... si iti spun inca o data :
ITI FACI PROFESORII DE RUSINE!!!!


dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:11
De la: crista_galli, la data 2008-11-20 14:05:19
De la: wolfy, la data 2008-11-20 13:51:16
Again, nu poti compara Universitatea Bucuresti cu amarata ta de universitate din Brasov. Dream on!


Deci din cauza ta si a alor ca tine, de fiecare data cand ma intalnesc cu un brasovean, mai intai ma intreaba daca sunt fitoasa?????

Wolfy, e invers. Nivelul calitativ al educatiei in universitatile din Bucuresti e varza in comparatie cu provincia. Doar ca aici sunt mai multe facultati. Daca m-ar fi tinut buzunarul, mi-as fi facut facultatea la Iasi.


Ok, deci tu poti sa sustii ce vrei draga, eu am colegi care in timpul facultatii s-au mutat de la Brasov si Sibiu la Bucuresti, si parerea lor este exprima exact oposul parerii tale!

Ca de obicei nu m-ai inteles, dar deja nu ma mai mir! Eu nu ma-m referit la toate universitatile din Bucuresti, ci la Universitatea Bucuresti. Cea fondata in 1864. Universitatea de stat. De exemplu la Litere este stransa mare parte din crema culturii romane: Manolescu, Lefter, Cartarescu, Ioana Parvulescu, Simona Popescu, Mihaela Irimia, Lidia Vianu(ultimele doua profesoare sunt de la engleza). La istorie a predat Neagu Juvara. Un alt exemplu celebru. Si asa mai departe. Si mai mult nu o sa incerc sa te conving. Este common knowledge(o fac special ca sa te determin sa vorbesti in engleza cum m-ai amneintat)ca e cea mai buna Universiate din tara.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:13
Hmmm... acum am intzeles si eu ca soarele bate mai mult in geamurile universitatzilor bucurestene!
Lillix
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:11:52
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:06:42

Nu te duce mintea!!!! Cand ti-am spus ca la noi nu se poate vorbi de inchizitie, am precizt foarte clar ca ma refer la forma ei clasica, cea luata drept exemplu, adica la inchizitia spaniola. Am sustinut si sustin in continuare ca la noi nu a existat asa ceva, fiindca nu exizta un organ la fel de bine pus la punct si la fel de influent. Faptul ca un domnitor a ars un episcop nu arata ca a existat inchizitie. S-au facut morti si mai groaznice in Tarile Romane - si p-asta, sa vezi dracie, tot din letopisete o stiu, insa din nou, asta nu arata ca a existat inchizitie in forma ei clasica, adica inchizitia spaniola. Desigur ca prigonire religioasa a existat intotdeauna pe un teritoriu unde au fost prezente mai multe confesiuni, insa ca sa vorbim de inchizitie in forma clasica(cum repet, am precizat de la inceput), trebuia sa existe un organ foarte bine pus la punct care sa functioneze ca un sistem. Adica arderile pe rug si prigonirile trebuiau sa fie sistematice, si mult mai prezente decat au fost. Iar ele au fost sporadice. De unde rezulta ca nu putem vorbi de inchizitie in sensul ei clasic.

Nu esti tu in masura sa faci referire la profesorii mei! Te asigur ca ei s-ar mira incontinuu de aberatiile pe care le sustii. La Litere invatam sa gandim, ceea ce tu nu poti sa faci niciodata!



dovada clara ca mintea ta e in colturi rau de tot,inghesuita bine....
eu ti-am explicat clar ca la noi se numeste altfel ca exista sub o alta denumire...
ce sa-ti fac mai fata dac nu citesti cu atentie???



Nu, dovada ca esti proasta. Daca vrei sa spui ca esti la facultate, nu poti sa spui doar ca esti la clasa de mate-fizica si atat(cum a facut stef), fiindca se intelege ca esti la liceu. Trebuie sa spui ca esti la facultatea de matematica, clasa mate-fizica(daca intr-adevar asa se numesc la voi specializarile). E, acum ai priceput sau inca te mai chinui?
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:15
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:11:52
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:06:42

Nu te duce mintea!!!! Cand ti-am spus ca la noi nu se poate vorbi de inchizitie, am precizt foarte clar ca ma refer la forma ei clasica, cea luata drept exemplu, adica la inchizitia spaniola. Am sustinut si sustin in continuare ca la noi nu a existat asa ceva, fiindca nu exizta un organ la fel de bine pus la punct si la fel de influent. Faptul ca un domnitor a ars un episcop nu arata ca a existat inchizitie. S-au facut morti si mai groaznice in Tarile Romane - si p-asta, sa vezi dracie, tot din letopisete o stiu, insa din nou, asta nu arata ca a existat inchizitie in forma ei clasica, adica inchizitia spaniola. Desigur ca prigonire religioasa a existat intotdeauna pe un teritoriu unde au fost prezente mai multe confesiuni, insa ca sa vorbim de inchizitie in forma clasica(cum repet, am precizat de la inceput), trebuia sa existe un organ foarte bine pus la punct care sa functioneze ca un sistem. Adica arderile pe rug si prigonirile trebuiau sa fie sistematice, si mult mai prezente decat au fost. Iar ele au fost sporadice. De unde rezulta ca nu putem vorbi de inchizitie in sensul ei clasic.

Nu esti tu in masura sa faci referire la profesorii mei! Te asigur ca ei s-ar mira incontinuu de aberatiile pe care le sustii. La Litere invatam sa gandim, ceea ce tu nu poti sa faci niciodata!



dovada clara ca mintea ta e in colturi rau de tot,inghesuita bine....
eu ti-am explicat clar ca la noi se numeste altfel ca exista sub o alta denumire...
ce sa-ti fac mai fata dac nu citesti cu atentie???



Nu, dovada ca esti proasta. Daca vrei sa spui ca esti la facultate, nu poti sa spui doar ca esti la clasa de mate-fizica si atat(cum a facut stef), fiindca se intelege ca esti la liceu. Trebuie sa spui ca esti la facultatea de matematica, clasa mate-fizica(daca intr-adevar asa se numesc la voi specializarile). E, acum ai priceput sau inca te mai chinui?
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:15
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:13:12 Este common knowledge(o fac special ca sa te determin sa vorbesti in engleza cum m-ai amneintat)ca e cea mai buna Universiate din tara.


Tu ai dedublare de personalitate? Chiar asa e? Tu sa fii Kathara....??????
Sau ai doar probleme cu propria-ti identitate? Sau cu citirea? Sau cu ochii?

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:16
Sau poate cu mintea, cu neuronii.
Ptiu, te dai de gol, ca nu ai IQ nici de 100

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:17
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:15:37

Nu, dovada ca esti proasta. Daca vrei sa spui ca esti la facultate, nu poti sa spui doar ca esti la clasa de mate-fizica si atat(cum a facut stef), fiindca se intelege ca esti la liceu. Trebuie sa spui ca esti la facultatea de matematica, clasa mate-fizica(daca intr-adevar asa se numesc la voi specializarile). E, acum ai priceput sau inca te mai chinui?



nu stef a spus asta de mai jos ci tu ...:

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.



INCA O DATA ITI REPET CA SA ITI INTRE IN TARTACUTA... AM TERMINAT FACULTATEA DE MATEMATICA FIZICA LA UNIVERSITATEA TRANSILVANIA DIN BRASOV ,LA CLASA DE MATEMATICA FIZICA , CU DUBLA SPECIALIZARE IN MATEMATICA SI VIZICA.

AI INTELES ACUMA????
SI SINGURA CARE DA DOVADA DE PROSTIE CUM ITI SPUNEAM NU SUNT EU... SI NICI CRISTA NU E....DECI????
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:20
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:10:40
De la: wolfy, la data 2008-11-20 13:51:16[Mai fato, dai dovada de prostie ca de obicei. Eu am spus ca in cazul facultatilor se vorbeste de SPECIALIAZARI - la plural de unde rezulta ca sunt mai multe - ceea ce inseamna ca nu am spus niciodata ca la facultati exista o singura specilaizare. Ba chiar am spus de multe ori ca am facut romana-engleza, ceea ce arata ca sunt foarte constienta de faptul ca am dubla specializare. Ceea ce am vrut eu sa spun si ti-a scapat ca de obicei, a fost faptul ca in cazul facultatilor se vorbeste de specializare, nu de CLASE. Daca spui ca cineva a facut clasa de mate-fizica, se intelege ca afacut liceu, la o clasa de mate-fizica. Nu se 8intelege ca a facut matematica.

.


sa ne intelegem foarte bine singura care da dovada de prostie ...nu sunt eu....

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.


astea sunt elucubratiile tale de ieri
tocmai ti-am demonstrat ca exista facultatea de matematica infirmatica in cadrul universitatii din bucuresti
ceea ce inseamna ca "in provincie" adica la universitatea transilvania exista facultatea de matematica fizica (in 2002).



Fetita, elucubratii e un termen prea pretentios cand iese din gura uneia care vorbeste de "percepte crestine" si care foloseste "punctuletele" ca sa citeze.

Stiu foarte bine ca la Universitatea Bucuresti exista facultatea de mate-informatica. Daca citesti cu atentie o sa vezi ca niciodata nu am sustinut contrariul. Ceea ce am spus eu si poti sa verifici si tu este ca la Bucuresti, unde exista cea mai importanta universitate din tara, matematica si fizica sunt doua facultati separate, ceea ce arata ca existenta unei facultati de mate-fizica la tine in oras este un indiciu clar al faptului ca nu aveti o universiate la fel de mare si la fel de bine pusa la punct ca cea din Bucuresti. Ai priceput acum?
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:21
wolfy...
unde ai vazut asta..???

"Nu, dovada ca esti proasta. Daca vrei sa spui ca esti la facultate, nu poti sa spui doar ca esti la clasa de mate-fizica si atat(cum a facut stef), fiindca se intelege ca esti la liceu."

am spus eu ceva de clasa...??daca da unde..??


Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:21
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:21:08

Stiu foarte bine ca la Universitatea Bucuresti exista facultatea de mate-informatica. Daca citesti cu atentie o sa vezi ca niciodata nu am sustinut contrariul. Ceea ce am spus eu si poti sa verifici si tu este ca la Bucuresti, unde exista cea mai importanta universitate din tara, matematica si fizica sunt doua facultati separate, ceea ce arata ca existenta unei facultati de mate-fizica la tine in oras este un indiciu clar al faptului ca nu aveti o universiate la fel de mare si la fel de bine pusa la punct ca cea din Bucuresti. Ai priceput acum?



ia arata-mi tu mie in pastarea de mai jos unde specifici tu asta????

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.


te-ai interesat mai intai sa vezi daca ceea ce ti-a iesit pe gura e sau nu adevarat???
nuuuuuu, domnisoara o da la intors cu gandul ca poate o sa ii iasa si de data asta...
daca la tine la universitate sunt facultaltatile de matematica si fizca sunt separate nu sunt implicit si in alte centre universitare....
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:20:22
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:15:37

Nu, dovada ca esti proasta. Daca vrei sa spui ca esti la facultate, nu poti sa spui doar ca esti la clasa de mate-fizica si atat(cum a facut stef), fiindca se intelege ca esti la liceu. Trebuie sa spui ca esti la facultatea de matematica, clasa mate-fizica(daca intr-adevar asa se numesc la voi specializarile). E, acum ai priceput sau inca te mai chinui?



nu stef a spus asta de mai jos ci tu ...:

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.



INCA O DATA ITI REPET CA SA ITI INTRE IN TARTACUTA... AM TERMINAT FACULTATEA DE MATEMATICA FIZICA LA UNIVERSITATEA TRANSILVANIA DIN BRASOV ,LA CLASA DE MATEMATICA FIZICA , CU DUBLA SPECIALIZARE IN MATEMATICA SI VIZICA.

AI INTELES ACUMA????
SI SINGURA CARE DA DOVADA DE PROSTIE CUM ITI SPUNEAM NU SUNT EU... SI NICI CRISTA NU E....DECI????

]
Esti nu proasta, ci extrem de proasta!!! Mai fata, tu esti capabila sa citesti ce am scris mai sus? Am zis ca daca vrei sa arati ca esti la facultate, nu e suficient sa spui ca esti la o clasa de mate-fizica,fiindca asta arata ca esti la liceu. Se intelege ca esti la facultate Numai in momentul in care spui ca esti la Facultatea de matematica, clasa matematica-fizica. Iar faptul ca se numeste clasa de mate-fizica si nu specilizarea mate-fizica imi arata mie cam cati studenti sunt in facultatea ta si cat de bine pusa la punct este!

Si da, in postul cate stef am spus ca matematica si fizica sunt doua facultati separate, fiindca sa e in Bucuresti, cea mai importanta universitate din tara.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:25
Ah, wolfy, opreste-te ca ma doare burta

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:27
De la: wolfy, la data 2008-11-20 02:19:02
Universitatile nu au clase, au specializari. Cat despre universitatea de nu stiu unde de prin Translivania, my bad. Recunosc ca nu stiu ce se intampla in provincie. In Bucuresti facultatea de matematica este separata de facultataea de fizica, ceea ce este mai mult decat firesc avand in vedere ca vorbim totusi de doua obiecte de studiu separate. Daca voi le faceti la gramada, ce sa mai zic....
Si nu, nu cred ca tu ai terminat vreo faculatate. Sau daca ai terminat dar ai facut la o universitate care le pune pe toate la gramada, iarasi e egal cu o.




ai dres ciorba cam tarzior draga mea si ai recunoscut singura ca nu sti despre ce vorbesti....
pe mine ma intereseaza de ce iti permiti sa emiti tu judecati asupra studiilor mele si eu nu pot sa o fac????

imi dai voie sa iti spun ca studiile tale sunt egale cu zero,nu-i asa????
nu de alta dar iti multumesc enorm pt insiruirea profesorilor tai.... pe care inca o data reusesti sa ii faci de rusine....

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:24:23
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:21:08

Stiu foarte bine ca la Universitatea Bucuresti exista facultatea de mate-informatica. Daca citesti cu atentie o sa vezi ca niciodata nu am sustinut contrariul. Ceea ce am spus eu si poti sa verifici si tu este ca la Bucuresti, unde exista cea mai importanta universitate din tara, matematica si fizica sunt doua facultati separate, ceea ce arata ca existenta unei facultati de mate-fizica la tine in oras este un indiciu clar al faptului ca nu aveti o universiate la fel de mare si la fel de bine pusa la punct ca cea din Bucuresti. Ai priceput acum?



ia arata-mi tu mie in pastarea de mai jos unde specifici tu asta????

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.


te-ai interesat mai intai sa vezi daca ceea ce ti-a iesit pe gura e sau nu adevarat???
nuuuuuu, domnisoara o da la intors cu gandul ca poate o sa ii iasa si de data asta...
daca la tine la universitate sunt facultaltatile de matematica si fizca sunt separate nu sunt implicit si in alte centre universitare....


Bun, nu sunt separate la tine in Brasov, dar era clar ca am vorbit de Bucuresti. Si la Cluj sunt tot separate. Am vrut adica sa spun ca la universitatile care conteaza facultatile sunt separate, luandu-le drept exemplu pe cele mai importante. Adica nu conteza Brasovul ci Clujul si Bucurestiul. Intelegi acum? Nu am spus ca la Brasov nu sunt separate, ci ca nu conteaza daca sunt sau nu separate, deoarce conteaza centrele universitare mari, printre care Brasovul nu se numara.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:31
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:24:23
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:21:08

Stiu foarte bine ca la Universitatea Bucuresti exista facultatea de mate-informatica. Daca citesti cu atentie o sa vezi ca niciodata nu am sustinut contrariul. Ceea ce am spus eu si poti sa verifici si tu este ca la Bucuresti, unde exista cea mai importanta universitate din tara, matematica si fizica sunt doua facultati separate, ceea ce arata ca existenta unei facultati de mate-fizica la tine in oras este un indiciu clar al faptului ca nu aveti o universiate la fel de mare si la fel de bine pusa la punct ca cea din Bucuresti. Ai priceput acum?



ia arata-mi tu mie in pastarea de mai jos unde specifici tu asta????

De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.


te-ai interesat mai intai sa vezi daca ceea ce ti-a iesit pe gura e sau nu adevarat???
nuuuuuu, domnisoara o da la intors cu gandul ca poate o sa ii iasa si de data asta...
daca la tine la universitate sunt facultaltatile de matematica si fizca sunt separate nu sunt implicit si in alte centre universitare....


Bun, nu sunt separate la tine in Brasov, dar era clar ca am vorbit de Bucuresti. Si la Cluj sunt tot separate. Am vrut adica sa spun ca la universitatile care conteaza facultatile sunt separate, luandu-le drept exemplu pe cele mai importante. Adica nu conteza Brasovul ci Clujul si Bucurestiul. Intelegi acum? Nu am spus ca la Brasov nu sunt separate, ci ca nu conteaza daca sunt sau nu separate, deoarce conteaza centrele universitare mari, printre care Brasovul nu se numara.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:31
De la: stef_reloaded, la data 2008-11-20 14:21:16wolfy...
unde ai vazut asta..???

"Nu, dovada ca esti proasta. Daca vrei sa spui ca esti la facultate, nu poti sa spui doar ca esti la clasa de mate-fizica si atat(cum a facut stef), fiindca se intelege ca esti la liceu."

am spus eu ceva de clasa...??daca da unde..??



poate totusi imi raspunzi..
altfel ,voi considera manipulare ieftina ,a pune cuvinte in gura cuiva,care nu au fost spuse de persoana respectiva

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:31
De la: crista_galli, la data 2008-11-20 14:16:02
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:13:12 Este common knowledge(o fac special ca sa te determin sa vorbesti in engleza cum m-ai amneintat)ca e cea mai buna Universiate din tara.


Tu ai dedublare de personalitate? Chiar asa e? Tu sa fii Kathara....??????
Sau ai doar probleme cu propria-ti identitate? Sau cu citirea? Sau cu ochii?

Vad ca taci chitic!
Vai, chiar ti-ai dat cu stangu-n dreptu' si pe-asta nu mai ai cum sa o dregi????

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:33
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:25:11
Esti nu proasta, ci extrem de proasta!!! Mai fata, tu esti capabila sa citesti ce am scris mai sus? Am zis ca daca vrei sa arati ca esti la facultate, nu e suficient sa spui ca esti la o clasa de mate-fizica,fiindca asta arata ca esti la liceu. Se intelege ca esti la facultate Numai in momentul in care spui ca esti la Facultatea de matematica, clasa matematica-fizica. Iar faptul ca se numeste clasa de mate-fizica si nu specilizarea mate-fizica imi arata mie cam cati studenti sunt in facultatea ta si cat de bine pusa la punct este!

Si da, in postul cate stef am spus ca matematica si fizica sunt doua facultati separate, fiindca sa e in Bucuresti, cea mai importanta universitate din tara.



AM TERMINAT FACULTATEA DE MATEMATICA FIZICA LA UNIVERSITATEA TRANSILVANIA DIN BRASOV ,LA CLASA DE MATEMATICA FIZICA , CU DUBLA SPECIALIZARE IN MATEMATICA SI VIZICA.

buuuun , ca sa iti fie clar , inca nu te-am facut proasta pt ca prin ceea ce postezi tu o demonstrezi cu varf si indesat.

dai inainte
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:35
Nu exista clasa de matematica fizica decat la liceu, la facultate se numeste specializare!
Kathara
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:37
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:28:33
De la: wolfy, la data 2008-11-20 02:19:02
Universitatile nu au clase, au specializari. Cat despre universitatea de nu stiu unde de prin Translivania, my bad. Recunosc ca nu stiu ce se intampla in provincie. In Bucuresti facultatea de matematica este separata de facultataea de fizica, ceea ce este mai mult decat firesc avand in vedere ca vorbim totusi de doua obiecte de studiu separate. Daca voi le faceti la gramada, ce sa mai zic....
Si nu, nu cred ca tu ai terminat vreo faculatate. Sau daca ai terminat dar ai facut la o universitate care le pune pe toate la gramada, iarasi e egal cu o.




ai dres ciorba cam tarzior draga mea si ai recunoscut singura ca nu sti despre ce vorbesti....
pe mine ma intereseaza de ce iti permiti sa emiti tu judecati asupra studiilor mele si eu nu pot sa o fac????

imi dai voie sa iti spun ca studiile tale sunt egale cu zero,nu-i asa????
nu de alta dar iti multumesc enorm pt insiruirea profesorilor tai.... pe care inca o data reusesti sa ii faci de rusine....



Nu am avut de dres nimic, deoarece cand am spus ca cele doua facultati sunt separate m-am referit la Bucuresti, nu la o amarata de universitate din Transilvania. Am si precizat, si inca devreme, nu tarziu, ca nu stiu cum functioneaza univ Brasov deoarece nu este importanta. Modelul e Bucurestiul si el trebuie urmat.Am vrut sa spun ca intr-o universiate serioasa cele doua facultati sunt separate. Faptul ca la Brasov nu sunt sepaarte imi intareste ideea ca e o universitate slaba.

Draga, faptul ca ai vorbit despre "percepte crestine", "punctulete" pe care le folosesti ca sa citezi, despre lipsa de diferenta intre verbele a voi si a vrea, faptul ca in posturile tale uiti totdeauna sa adaugi cate un I - si aici ai scris : " si ai recunoscut singura ca nu sti despre ce vrbesti", cu siguranta ca invalideaza parerea ta despre studiile mele. Studiile mele sunt judecate de cei care macar stiu sa vorbeasca si sa scrie corect in limba romana. Iar pe profeasorii mei lasa-i, nu meriti sa le pomenesti numele. Si a propos, datorita lor sunt la Universitate.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:38
De la: crista_galli, la data 2008-11-20 13:03:04Ingamfarea v-a intunecat judecata, wolfy si kathara. Era vorba de sensurile lui designed.


Ma bucur totusi ca te oftici ca ti-am tras-o cu "bilingva" ta... Doamne fereste sa stii si franceza si/sau germana... ar fi o babiloniada in frazele tale


Nu inteles ce ai tras cui. Ti-am dovedit clar ca nu ai tradus bine verbul, ce mai vrei?
Kathara
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:39
Te-ai facut si ministru al Educatiei acuma

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:40
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:31:23
De la: wolfy, la data 2008-11-19 22:04:30[
Prietena ta a terminat mate-fizica? Adica liceul la o c;lasa de mate-fizica, nu? Nu de alta dar stii ca facultatile de mate si de fizica sunt separate.


te-ai interesat mai intai sa vezi daca ceea ce ti-a iesit pe gura e sau nu adevarat???
nuuuuuu, domnisoara o da la intors cu gandul ca poate o sa ii iasa si de data asta...
daca la tine la universitate sunt facultaltatile de matematica si fizca sunt separate nu sunt implicit si in alte centre universitare....


Bun, nu sunt separate la tine in Brasov, dar era clar ca am vorbit de Bucuresti. Si la Cluj sunt tot separate. Am vrut adica sa spun ca la universitatile care conteaza facultatile sunt separate, luandu-le drept exemplu pe cele mai importante. Adica nu conteza Brasovul ci Clujul si Bucurestiul. Intelegi acum? Nu am spus ca la Brasov nu sunt separate, ci ca nu conteaza daca sunt sau nu separate, deoarce conteaza centrele universitare mari, printre care Brasovul nu se numara.


nu vrei sa intelegi si pace buna nu-i asa????
eu vorbesc retroactiv de postarile tale.... nu de ce admiti tu azi .... ca oricum cum iti spuneam ai dres ciorba cam tarziu

]
De la: wolfy, la data 2008-11-20 02:19:02
Universitatile nu au clase, au specializari. Cat despre universitatea de nu stiu unde de prin Translivania, my bad. Recunosc ca nu stiu ce se intampla in provincie. In Bucuresti facultatea de matematica este separata de facultataea de fizica, ceea ce este mai mult decat firesc avand in vedere ca vorbim totusi de doua obiecte de studiu separate. Daca voi le faceti la gramada, ce sa mai zic....
Si nu, nu cred ca tu ai terminat vreo faculatate. Sau daca ai terminat dar ai facut la o universitate care le pune pe toate la gramada, iarasi e egal cu o.

[/quote]


ca sa te luminez inca odata..... renumele universitatilor nu e dat de localizarea pe harta romaniei, nu e dat ,nici macar de absolventii acelei universitati , ci de ceea ce fac mai departe absolventii cu informatiile dobandite in timpul petrecut in universitate... draga mea tu iti cam petreci timpul prin universitatea aia din bucuresti degeaba ...

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:40
De la: Kathara, la data 2008-11-20 14:39:36
De la: crista_galli, la data 2008-11-20 13:03:04Ingamfarea v-a intunecat judecata, wolfy si kathara. Era vorba de sensurile lui designed.


Ma bucur totusi ca te oftici ca ti-am tras-o cu "bilingva" ta... Doamne fereste sa stii si franceza si/sau germana... ar fi o babiloniada in frazele tale


Nu inteles ce ai tras cui. Ti-am dovedit clar ca nu ai tradus bine verbul, ce mai vrei?


Si tu ai probleme grave de personalitate. Dar, stai ca esti una si aceeasi, asa ca ce ma mai mir.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:41
De la: crista_galli, la data 2008-11-20 14:33:56
De la: crista_galli, la data 2008-11-20 14:16:02
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:13:12 Este common knowledge(o fac special ca sa te determin sa vorbesti in engleza cum m-ai amneintat)ca e cea mai buna Universiate din tara.


Tu ai dedublare de personalitate? Chiar asa e? Tu sa fii Kathara....??????
Sau ai doar probleme cu propria-ti identitate? Sau cu citirea? Sau cu ochii?

Vad ca taci chitic!
Vai, chiar ti-ai dat cu stangu-n dreptu' si pe-asta nu mai ai cum sa o dregi????


Get it, my dear? Maybe in English you'll understand better

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:42
De la: wolfy, la data 2008-11-20 14:38:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 14:28:33
De la: wolfy, la data 2008-11-20 02:19:02
Universitatile nu au clase, au specializari. Cat despre universitatea de nu stiu unde de prin Translivania, my bad. Recunosc ca nu stiu ce se intampla in provincie. In Bucuresti facultatea de matematica este separata de facultataea de fizica, ceea ce este mai mult decat firesc avand in vedere ca vorbim totusi de doua obiecte de studiu separate. Daca voi le faceti la gramada, ce sa mai zic....
Si nu, nu cred ca tu ai terminat vreo faculatate. Sau daca ai terminat dar ai facut la o universitate care le pune pe toate la gramada, iarasi e egal cu o.




ai dres ciorba cam tarzior draga mea si ai recunoscut singura ca nu sti despre ce vorbesti....
pe mine ma intereseaza de ce iti permiti sa emiti tu judecati asupra studiilor mele si eu nu pot sa o fac????

imi dai voie sa iti spun ca studiile tale sunt egale cu zero,nu-i asa????
nu de alta dar iti multumesc enorm pt insiruirea profesorilor tai.... pe care inca o data reusesti sa ii faci de rusine....



Nu am avut de dres nimic, deoarece cand am spus ca cele doua facultati sunt separate m-am referit la Bucuresti, nu la o amarata de universitate din Transilvania. Am si precizat, si inca devreme, nu tarziu, ca nu stiu cum functioneaza univ Brasov deoarece nu este importanta. Modelul e Bucurestiul si el trebuie urmat.Am vrut sa spun ca intr-o universiate serioasa cele doua facultati sunt separate. Faptul ca la Brasov nu sunt sepaarte imi intareste ideea ca e o universitate slaba.


slaba esti tu , amarata aia de universitate , de care tot pomenesti este totusi o universitate, dupa cum ti-am mai spus.... iti faci profesorii de tot rasul. intr-o universitate serioasa ????
ma amuza rau de tot "exemplul bucurestiului"....
serios chiar ma amuza....
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heeelp!! 4 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 08:37
Va mai aduceti aminte de liceu? 31 De la: lao_kudika 22 Noiembrie 2009 15:46
neatza 9 De la: kiss_my_ass 17 Octombrie 2011 12:08
ziua buna se cunoaste de dimineata? 7 De la: joana_rise 21 Octombrie 2008 11:35
Defecte?Da ai! Le impartasesti?Hai s-o facem impreuna! 69 De la: IrisDenisse 21 Februarie 2014 12:23