Setari Cookie-uri

Va verificati iubitul?

Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?
CORINA_
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:04
intai de toate..esti geloasa..k femeie??
unikta
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:05

eu unul nu o verific
am incredere pana la un anumit moment
la un moment dat se va da singura de gol

asa ca de ce sa-mi fac singur nervi pana atunci?


numai cei foarte gelosi sau posesivi , verifica




_fantoma_
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:14
Hotul neprins e negustor cinstit !!!........asa ca de ce sa ma leg la cap daca nu ma doare ????........dar si daca miros cevaaaaaa......si-l prind cu ocaua micaaaaaa......... ......dar pana nu miroase-a pute,nu-mi fac probleme !!!!........
etta
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:22
never...........nu am facut-o si nu o fac.........daca va calca stramb......probl lui......de iertat nu o fac.....daca l-as prinde...si stie asta.........nu sunt geloasa......decat daca mi se da motive.....

Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:24
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?


dar tu iti controlezi iubitul?
sau el te controleaza pe tine?


_fantoma_
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:34
Cea mai mare prostie pe care o poate face cineva intr-o relatie este sa-si controleze partenerul .
Odata ce se apuca de acest lucru e clar ca nu exista incredere iar fara incredere nu se poate numi relatie.
Controlul te face sa pierzi frumusetea relatiei pentru ca la un moment dat ajungi sa nu faci altceva decat sa astepti momentul in care il vei prinde cu matza in sac

iris_4_ever
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:35
da ...de ce nu???
simt ca il controlez cand il intreb daca ajunge la timp sa luam cina impreuna, simt ca il controlez atunci cand il sun sa ii urez noapte buna, simt ca il controlez atunci cand ii folosesc laptopul si imi da voie sa ma uit in mailurile lui (a nu se intelege ca i le citesc mie personal i se pare o lipsa de respect din partea mea sa ii citesc mailurile si deci nu fac asta)....
etc.
tehnici de control....exista o gramada, cele inconstiente sunt cele mai frecvente...dupa parerea mea.
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:40
mie una nu imi place......sunt controlata chiar si la tel...agenda......eu una nu fac asta.........nu imi place ...am incredere in el.......poate prea multa......dar el nu.........offf

Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:28
Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)

Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:46
sincer, inainte nu-l verificam, decat asa, de forma, sa nu creada ca nu ma intereseaza, dar acum, mi se pare mie ca ceva se intampla, asa ca il mai verific....am eu motivele mele!!
desi nu sunt paranoia, n-am fost niciodata, dar, din pacate am avut dreptate cam intotdeauna! sper ca acum sa ma insel eu !
ina84
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:01
La inceput in primul an de casnicie mai verificam si eu telefonul sotului meu acum,dupa opt ani de zile NUUUU Este o prostie umana sa-ti controlezi partenerul Eu am ajuns la concluzia asta singura D-ai libertate partenerului si totul este mai mult k intr o relatie si viceversa clar
otylya27
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:03
sicer sincer...la inceputul relatiei am mai strecurat un ochi pe ici pe colo...insa numai din cauza nesigurantei. cand am trecut de momentul in care mi-a dovedit ca pot avea incredre in el, am devenit putin mai flexibila. are libertate deplina atata timp cat nu ma lezeaza
lorelay_me
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:04
ina84...daca l-ai mirosit, clar calca pe bec...acum depinde de reactia ta. daca esti sigura de ce ai langa, ispita este trecatoare
lorelay_me
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:07
categoric nu
iar ce nu stii nu iti face rau
bestiuitza
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:15
nu,nu mi se pare o.k. sa procedez asa!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:20
Nu.Fiindca nu e genul meu sa controlez.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:22
normal bestiutzo ca tu esti una care face futing dar mai ales f,,,ai si de ce crezi ca ce nu sti nuti face rau ca tu esti c,,va si nu te intereseaza ce faci dar pe altii ,,,sida si altele impuscati fetele de genu asta ca bestiutza ca eu o stiu da sfaturi dar ea e mai rau decit credem eu stie
sarutama
Postat pe 17 Noiembrie 2008 00:17
De la: Monique_, la data 2008-11-14 09:46:57Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)


In "intimitate "daca iti este dat voie sa verifici o sa gasesti cit de adevarat suna acel "TE IUBESC ". Intro relatie intre doi oameni nu cred ca e nimic de ascuns si mai mult daca am avut pe cineva linga mine sa putut uita si in mailuri si pe messenger si in telefon cind a vrut , a stiut tot ce se intimpla . A nu ascunde si a lasa totul liber e cel mai si cel mai bine , desigur este o parere personala .
acele "lucruri personale" pe care tu Prostul sau Proasta nu are voie sa le stie ma , tu sa taci si sa ai incredere in tot ce se spune . e una sa spui si una sa vezi manifestari , fapte , lucruri care se intimpla citeodata sub ochi tai .... cred ca am spus cam totul cu asta .

Asa ca parerea mea personala este ca totul este bine sa fie lasat liber.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:21
din cate am vazut pe-aici unele isi verificau prietenii la inceputul relatiei..eu la inceput am preferat sa am incredere totala, insa cum trecea timpul tot mai suspicioasa deveneam, totusi nu in halu sa-l controlez sau ceva de genu, insa aveam anumite indoieli cu privire la el.intotdeauna am fost geloasa (stiu ca nu e bine si incerc sa ma schimb)...dar acum e super bine, nu vreau sa ma gandesc ca exista altele si ma simt foarte bine asa,...increderea si comunicarea fac totul intr-o relatie..(ehh..nu chiar totul)
nic0lle
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:37
Nu , nu-mi verific partenerul .
De ce...?! Pt ca a-l verifica inseamna a ma indoi de fidelitatea lui.

Daca vrea sa o faca o va face oricum .
Nu ma oboseste gandul : "Daca ma inseala? "



Am incredere , dar in acelasi timp nu-s persoana care sa se daruiasca total.
Am intotdeauna spatiul meu propriu si cred in acelasi timp ca s-au putea intampla la un moment dat.
Prefer sa nu ma ofer total , dar nici sa traiesc in suspiciuni . Am gasit o cale de mijloc .
Acord credit atata timp cat ma satisface relatia.


Cand nu ma mai satisface , poate sa nu fie la mijloc inselatul si tot as renunta .
art77
Postat pe 27 Noiembrie 2008 02:51
eu nu-mi controlez sotul.... asi face lucrul asta daca simt ca ceva e neregula (ceva plauzibil), dar el de cand m-am inscris pe kudika abia asteapa sa scape un moment singur sa vada ce fac eu aici
aseara i-am lasat deschis...i-am aratat cum functioneaza si am plecat la baie
ariana25
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:14
la inceput da de vreo 2 ori si mi-am dat seama ce fraiera eram. nu cred ca e nevoie. atat cat nu stii e ca si cum nu s-a intamplat nik. si daca se intampla de cele mai multe ori afli fara sa vrei. macar stii ca ai fost corecta. si tocmai gelozia si controalele l-ar impinge sa insele.
joulique
Postat pe 30 Noiembrie 2008 05:59
da normal ca il controlez.e simplu.90% din barbati mint si inseala.asta e parerea mea.nu vreau sa mi pierd timpul cu cei din categoria asta.cu cat termin mai repede relatia cu un barbat de genul asta cu atat mai bine pe ca asa castig timp sa caut altul mai bun.si nu ma deranjeaza sa fiu controlata.nu am nimic de ascuns...poate sa puna la cale cele mai ciudate feluri de control.
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:25
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?




bineinteles ca o fac,nu suport sa fiu mintita,verific tot:telefon,messenger,mail ce face, unde umbla, absolut tot

Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:48
Desigur que controlez,e ceva normal.E bine sa stii cu cine iti pierzi timpul.Insa il controlez discret,fara ca el sa stie.Am descperit multe situatii cand vedeam ca nu merita sa ai incredere in oricine.Poti trai cu el 3 ani,cazul meu,aveam incredere totala,ca apoi sa vina altii sa-mi spuna una si alta.Nu suport minciuna,daca noi nu descoperim ,el cu siguranta nu va spune nimic.Si multi altii nu vin sa-ti spuna,dar uneori se mai scapa si-ti mai dau vreun sfat ,asta din cauza ca suntem oarbe si nu vedem.De ce sa fim mintite,inselate,oare noi meritam asta?
Unde este orgoliul nostru?Ne pierdem timpul si tineretea cu orice papa-lapte?Fiecare face ce vrea,controleaza sau nu,dar eu una imi dau valoare mie insumi si nu ma las dusa de nas.Asta ar mai lipsi acuma,sa ma injosesc de asa maneira incit sa inchi ochii si sa zic:da, el este perfect.Se zice ca cu cit mai devreme,cu atit mai bine.Ba inca mai ii faci si un copil ,apoi te mai vad eu cum faci fatza.De ce sa-ti dai inima cui nu o merita?Deschide-ti ochii mai fetelor,de ce sa fiti fraierite?Meritati voi asta?
nufar_alb
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:02
De la: Neostar, la data 2008-11-21 21:21:57
De la: Monique_, la data 2008-11-14 09:46:57Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)


In "intimitate "daca iti este dat voie sa verifici o sa gasesti cit de adevarat suna acel "TE IUBESC ". Intro relatie intre doi oameni nu cred ca e nimic de ascuns si mai mult daca am avut pe cineva linga mine sa putut uita si in mailuri si pe messenger si in telefon cind a vrut , a stiut tot ce se intimpla . A nu ascunde si a lasa totul liber e cel mai si cel mai bine , desigur este o parere personala .
acele "lucruri personale" pe care tu Prostul sau Proasta nu are voie sa le stie ma , tu sa taci si sa ai incredere in tot ce se spune . e una sa spui si una sa vezi manifestari , fapte , lucruri care se intimpla citeodata sub ochi tai .... cred ca am spus cam totul cu asta .

Asa ca parerea mea personala este ca totul este bine sa fie lasat liber.


mi`a placut f mult ce a spus neostar ..super.. parerea mea e aceeasi sa fie totul lasat la vedere pt ca o relatie inseamna totul impreuna. atunci de ce ar exista "viata mea persoanala" ? daca suntem unul pt celalalt ...nu spune nimeni sa se afle in permanenta cu tine sau sa nu aiba timpul sau propriu ..este super ok tot ce vrea numai k in momentul in care doreste sa ascunda ceva pe motiv ca e intimitatea lui devine suspicios ..adica de ce? daca considera ca nu e nimic care sa ii afecteze integritatea de ce sa nu impartaseasca cu tine totul ...si, exact cum se spunea mai sus majoritatea barbatilor inseala ..deci ce faci ignori totul, faci pe proasta si astepti pana iti va zice el pa ..sau k vrea o "pauza"??dar uite ca sunt si specimene de fete care nu se implica total ..decat cat sa obtina ce doresc pt ele ..este oarecum corect adica rezervat dar nu e dragoste ..se numeste egoism (intre a suferi si egoism e de preferat ultimul)..uneori unul ofera mai mult si altul mai putin dar daca e ubire se intoarce si roata ..si va ajunge si celalalt sa ofere mai mult ..apoi ofera amandoi totul si tot asa ...nu verifici decat daca ai suspiciuni... e bine sa ai incredere dar nu sa fii vita ...totusi avem un creier care semnaleaza cand ceva e in neregula ..nu e bine sa ignoram doar de frica k aflam ceva rau sau ..

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:07
De la: Neostar, la data 2008-11-21 21:21:57
De la: Monique_, la data 2008-11-14 09:46:57Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)


In "intimitate "daca iti este dat voie sa verifici o sa gasesti cit de adevarat suna acel "TE IUBESC ". Intro relatie intre doi oameni nu cred ca e nimic de ascuns si mai mult daca am avut pe cineva linga mine sa putut uita si in mailuri si pe messenger si in telefon cind a vrut , a stiut tot ce se intimpla . A nu ascunde si a lasa totul liber e cel mai si cel mai bine , desigur este o parere personala .
acele "lucruri personale" pe care tu Prostul sau Proasta nu are voie sa le stie ma , tu sa taci si sa ai incredere in tot ce se spune . e una sa spui si una sa vezi manifestari , fapte , lucruri care se intimpla citeodata sub ochi tai .... cred ca am spus cam totul cu asta .

Asa ca parerea mea personala este ca totul este bine sa fie lasat liber.


mi`a placut f mult ce a spus neostar ..super.. parerea mea e aceeasi sa fie totul lasat la vedere pt ca o relatie inseamna totul impreuna. atunci de ce ar exista "viata mea persoanala" ? daca suntem unul pt celalalt ...nu spune nimeni sa se afle in permanenta cu tine sau sa nu aiba timpul sau propriu ..este super ok tot ce vrea numai k in momentul in care doreste sa ascunda ceva pe motiv ca e intimitatea lui devine suspicios ..adica de ce? daca considera ca nu e nimic care sa ii afecteze integritatea de ce sa nu impartaseasca cu tine totul ...si, exact cum se spunea mai sus majoritatea barbatilor inseala ..deci ce faci ignori totul, faci pe proasta si astepti pana iti va zice el pa ..sau k vrea o "pauza"??dar uite ca sunt si specimene de fete care nu se implica total ..decat cat sa obtina ce doresc pt ele ..este oarecum corect adica rezervat dar nu e dragoste ..se numeste egoism (intre a suferi si egoism e de preferat ultimul)..uneori unul ofera mai mult si altul mai putin dar daca e ubire se intoarce si roata ..si va ajunge si celalalt sa ofere mai mult ..apoi ofera amandoi totul si tot asa ...nu verifici decat daca ai suspiciuni... e bine sa ai incredere dar nu sa fii vita ...totusi avem un creier care semnaleaza cand ceva e in neregula ..nu e bine sa ignoram doar de frica k aflam ceva rau sau ..

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:10
De la: Neostar, la data 2008-11-21 21:21:57
De la: Monique_, la data 2008-11-14 09:46:57Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)


In "intimitate "daca iti este dat voie sa verifici o sa gasesti cit de adevarat suna acel "TE IUBESC ". Intro relatie intre doi oameni nu cred ca e nimic de ascuns si mai mult daca am avut pe cineva linga mine sa putut uita si in mailuri si pe messenger si in telefon cind a vrut , a stiut tot ce se intimpla . A nu ascunde si a lasa totul liber e cel mai si cel mai bine , desigur este o parere personala .
acele "lucruri personale" pe care tu Prostul sau Proasta nu are voie sa le stie ma , tu sa taci si sa ai incredere in tot ce se spune . e una sa spui si una sa vezi manifestari , fapte , lucruri care se intimpla citeodata sub ochi tai .... cred ca am spus cam totul cu asta .

Asa ca parerea mea personala este ca totul este bine sa fie lasat liber.


mi`a placut f mult ce a spus neostar ..super.. parerea mea e aceeasi sa fie totul lasat la vedere pt ca o relatie inseamna totul impreuna. atunci de ce ar exista "viata mea persoanala" ? daca suntem unul pt celalalt ...nu spune nimeni sa se afle in permanenta cu tine sau sa nu aiba timpul sau propriu ..este super ok tot ce vrea numai k in momentul in care doreste sa ascunda ceva pe motiv ca e intimitatea lui devine suspicios ..adica de ce? daca considera ca nu e nimic care sa ii afecteze integritatea de ce sa nu impartaseasca cu tine totul ...si, exact cum se spunea mai sus majoritatea barbatilor inseala ..deci ce faci ignori totul, faci pe proasta si astepti pana iti va zice el pa ..sau k vrea o "pauza"??dar uite ca sunt si specimene de fete care nu se implica total ..decat cat sa obtina ce doresc pt ele ..este oarecum corect adica rezervat dar nu e dragoste ..se numeste egoism (intre a suferi si egoism e de preferat ultimul)..uneori unul ofera mai mult si altul mai putin dar daca e ubire se intoarce si roata ..si va ajunge si celalalt sa ofere mai mult ..apoi ofera amandoi totul si tot asa ...nu verifici decat daca ai suspiciuni... e bine sa ai incredere dar nu sa fii vita ...totusi avem un creier care semnaleaza cand ceva e in neregula ..nu e bine sa ignoram doar de frica k aflam ceva rau sau ..

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:10
De la: Neostar, la data 2008-11-21 21:21:57
De la: Monique_, la data 2008-11-14 09:46:57Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)


In "intimitate "daca iti este dat voie sa verifici o sa gasesti cit de adevarat suna acel "TE IUBESC ". Intro relatie intre doi oameni nu cred ca e nimic de ascuns si mai mult daca am avut pe cineva linga mine sa putut uita si in mailuri si pe messenger si in telefon cind a vrut , a stiut tot ce se intimpla . A nu ascunde si a lasa totul liber e cel mai si cel mai bine , desigur este o parere personala .
acele "lucruri personale" pe care tu Prostul sau Proasta nu are voie sa le stie ma , tu sa taci si sa ai incredere in tot ce se spune . e una sa spui si una sa vezi manifestari , fapte , lucruri care se intimpla citeodata sub ochi tai .... cred ca am spus cam totul cu asta .

Asa ca parerea mea personala este ca totul este bine sa fie lasat liber.


mi`a placut f mult ce a spus neostar ..super.. parerea mea e aceeasi sa fie totul lasat la vedere pt ca o relatie inseamna totul impreuna. atunci de ce ar exista "viata mea persoanala" ? daca suntem unul pt celalalt ...nu spune nimeni sa se afle in permanenta cu tine sau sa nu aiba timpul sau propriu ..este super ok tot ce vrea numai k in momentul in care doreste sa ascunda ceva pe motiv ca e intimitatea lui devine suspicios ..adica de ce? daca considera ca nu e nimic care sa ii afecteze integritatea de ce sa nu impartaseasca cu tine totul ...si, exact cum se spunea mai sus majoritatea barbatilor inseala ..deci ce faci ignori totul, faci pe proasta si astepti pana iti va zice el pa ..sau k vrea o "pauza"??dar uite ca sunt si specimene de fete care nu se implica total ..decat cat sa obtina ce doresc pt ele ..este oarecum corect adica rezervat dar nu e dragoste ..se numeste egoism (intre a suferi si egoism e de preferat ultimul)..uneori unul ofera mai mult si altul mai putin dar daca e ubire se intoarce si roata ..si va ajunge si celalalt sa ofere mai mult ..apoi ofera amandoi totul si tot asa ...nu verifici decat daca ai suspiciuni... e bine sa ai incredere dar nu sa fii vita ...totusi avem un creier care semnaleaza cand ceva e in neregula ..nu e bine sa ignoram doar de frica k aflam ceva rau sau ..

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 12 De la: naturally 30 Septembrie 2010 01:01
Ajutati un copil! 1 De la: lidiaolteanu 30 Martie 2009 11:07
o porcarie 15 De la: iry24 16 Februarie 2009 00:02
poveste de viata... 25 De la: o_inima_pustie 8 Februarie 2009 09:28
Dragostea adevãratã 41 De la: Paraipan 12 Septembrie 2011 15:23