Setari Cookie-uri

Va verificati iubitul?

mai nou se controleaza singur...si ma anunta ca totul este in regula
coffeeta
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:40
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?

SRI , FBI , CIA , prin satelit , prin camerele de luat vederi de prin oras ,pe net , dar cand doarme nu stiu daca sa am incerdere, ca daca e somnambula
SweetDadyD
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:40
nu il controlez si nici nu ma controleaza.
ETE_EU
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:47
pfaaaa...asta trebuie sa fie cea mai stupida intrebare din saptamana asta!
l_diana_c
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:48
n-am controlat/verificat...s-a intamplat cu prima dragoste, sa se dea de gol
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:49
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?



Cred ca asta este cea mai mare prostie ca daca vrea sa faca o face si cu tine de mana asa ca.............nu ai nici o sansa mai ales daca stie cum sa o faca poti sa - l/ o controlezi tu oricat ai vrea
daca vrea sa faca lucrul asta o va face cu siguranta si mai ales cand are pe cineva care va fi asa stresant tot timpul : dc nai raspuns la telefon , de ce nu ai ajuns acasa acuma 10 minute unde ai fost s.a.m.d

Deci in concluzie nu faceti asta oricat de mult va-ti dori
kudibruneta
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:50
numai verific nimic
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:32
eu una daca as putea l-as urmari cu un elicopter de sus sa vada unde se duce si daca se intalneste cu vre-o fata...sa mor eu ca asa as face..dar din pacate nu am posibilitatea asta

Postat pe 21 Mai 2009 14:22
L-AS controla peste tot....if u know what I mean!!!
Acum un pic serios,sa raspund on topicNu-l controlez sau verific,pt ca nu am cum,adk vorbim la telefon de 2-3 ori pana ajungem seara acasa,dar nu consider ca-l verific,il sun sau ma suna sa vb pur si simplu,pt ca nu suntem unul langa celalalt ca sa si vedea veridicitatea celor spuse!Am incredere in el pana la proba contrarie,nu-l suspectez de nimic,doar stie ca vreau sa avem o relatie sincera in care sa nu stau cu stresul de a-l urmari sau sa-i pandesc greselile sau micile minciuni!Acum ,situatiile sunt diferite pt fiecare dintre noi,unii sunt casatoriti ,altii locuiesc cu partenerii,altii pleaca in delegatii sau mai stiu eu unde,deci e greu sa stai ca politistul sa vanezi actiunile iubitului/iubitei!
So....iubiti-va si fiti mai atenti doar dk aveti motive reale!
luyyzz
Postat pe 29 Mai 2009 10:43
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?


la portofel il verific
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:20
depinde. cu totii facem anumite lucruri care poate ar deranja persoana iubita. vorbim cu diferiti barbati sau femei, sau avem anumite gesturi cu persoanele de sex opus care ar putea starnii gelozie. eu una am verificat pana acum si mi s'a intamplat sa fiu si dezamagita de ce aflam ca apoi sa realizez ca trebuia sa am incredere de la inceput. deci...dupa cum spuneam...depinde...poate fi si util sau poate induce crize si stari de discomfort psihic
vanillla
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:12
niciodata nu verific pe iubi, si daca ma minte, o minciuna are picioare scurte
Aphrodite
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:59
deci daca plecati pe conceptia , poate sa faca ce vrea atata timp cat nu l prind....e o prostie . e ca si cum l ati trimite la inselat dar are conditia sa nu fie prins , cel mai bine e sa l verifici ori cata incredere ai avea ,,, trebuie testat inainte de casatorie , macar sa vezi ce i poate capul , ca dupa s o mai schimba ...asta e
bella28
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:17
in primul rand parerea mea e ca e o mare prostie sa fii gelos.iti consumi nervii, ficatul, stomacul degeaba pt ca daca iubi tau vrea sa te insele te inseala chiar daca tu te agiti ca un pepsi. stai calm si gandeste ca minciuna are picioare scurte.adevarul iese tot timpul la iveala asa ca mai bine ii lasi libertate si nu ii ceri socoteala pt ca asa va capata incredere sa iti povesteasca ce face, unde se duce cu cine a stat si va face singur asta fara sa il tragi de limba. daca incepi sa faci crize de gelozie se va feri de tine si astfel vei deveni suspicioasa si tot tacamul.asa ca eu consider ca gelozia ne-o provocam singuri si e de mantuiala. incredere, calm si comunicare. (se va scapa singur daca ii lasi libertate)
melka
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:55
O fac inconstient de multe ori. Defect profesional verific mereu tot
liliana2005
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:04
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?


Esti periculoasa..... kill ur self ti-ai luat gajik sau caine ???
Vezi ca la amsinile scumpe se pun niste GPSuri....si iti spune tot ce face...cum unde cat si dc....
Ia punei si tu lu gagiul tau ....vezi ce iti spune GPSul
yneedlove
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:19
eu nu inteleg cum puteti citi mailurile celuilalt...sau sa va umble in mail sau in messenger

voi nu aveti prieteni?? mie prietenele mele imi trimit mailuri sau SMS uri in care povestesc chestii personale, m-ar omori daca sotul meu le-ar afla....si eu la fel, m-as simti groaznic daca partenerii lor ar citi barfele noastre....

mama la fel, cum sa citeasca el ce vb eu cu mama ?!! sau cu nepoata mea adolescenta care are incredere in mine....mi se pare absurd. eu niciodata nu as vrea sa stiu parola lui de mail, sa vad ce probleme mai au prietenii lui sau sa ma bag cu bocancii in familia lui.

de acord, impartim totul etc, DAR avem nevoie de prieteni si de familie!! si ei de noi!! nu putem sa ii uitam acum si sa traim izolati doar unul cu altul bot in bot.
DayC
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-12 14:40:01da ...de ce nu???
simt ca il controlez cand il intreb daca ajunge la timp sa luam cina impreuna, simt ca il controlez atunci cand il sun sa ii urez noapte buna, simt ca il controlez atunci cand ii folosesc laptopul si imi da voie sa ma uit in mailurile lui (a nu se intelege ca i le citesc mie personal i se pare o lipsa de respect din partea mea sa ii citesc mailurile si deci nu fac asta)....
etc.
tehnici de control....exista o gramada, cele inconstiente sunt cele mai frecvente...dupa parerea mea.


Uite-te în oglindã,întoarce-te pe kudika ºi deschide topicul "Soþul meu este atras de bãrbaþi".Promit cã vei avea un vot de la mine. Numai bine!
MISOGlN
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:49
De la: CORINA_, la data 2008-11-12 14:04:16Va controlati iubitul/a sa vedeti daca spune adevarul ?Daca da cum o faceti daca nu de ce nu o faceti?

pai, poate la inceputul relatiei....vreau sa ma asigur ca nu-mi pierd timpul cu o persoana care nu merita....daca e o relatie serioasa, de ani de zile, sigur a trecut testul increderii, fiindca sunt foarte pretentioasa.... cred ca ajungi sa cunosti cealalta persoana in timp si iti dai seama imediat daca e ceva in neregula...nici nu ai nevoie sa controlezi nimic...nu-mi place sa controlez pe cineva si nici sa fiu controlata....asta inseamna lipsa de incredere...sincer m-ar deranja daca partenerul meu m-ar plictisi cu un control excesiv...m-as simti sufocata...si asa fac si eu, adica nu controlez excesiv.....oofer libertate si vreau libertate....bineinteles, in limitele bunului-simt.....
mkdisk
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:41
De la: DayC, la data 2009-10-06 21:24:48eu nu inteleg cum puteti citi mailurile celuilalt...sau sa va umble in mail sau in messenger

voi nu aveti prieteni?? mie prietenele mele imi trimit mailuri sau SMS uri in care povestesc chestii personale, m-ar omori daca sotul meu le-ar afla....si eu la fel, m-as simti groaznic daca partenerii lor ar citi barfele noastre....

mama la fel, cum sa citeasca el ce vb eu cu mama ?!! sau cu nepoata mea adolescenta care are incredere in mine....mi se pare absurd. eu niciodata nu as vrea sa stiu parola lui de mail, sa vad ce probleme mai au prietenii lui sau sa ma bag cu bocancii in familia lui.

de acord, impartim totul etc, DAR avem nevoie de prieteni si de familie!! si ei de noi!! nu putem sa ii uitam acum si sa traim izolati doar unul cu altul bot in bot.

asa zic si eu
mkdisk
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:43
buna fetelor, mi se pare mie sau toate chiar avetzi relatzii nemaipomenite, ce tzin de o veshnicie shi in care increderea e ceva sfant? eu am verificat, verific shi voi verifica! , recunosc, am avut momente cand am zis ca nu e nevoie, dar am trecut de varsta adolescentzei , am avut o relatzie cand nu verificam, aveam incredere , chiar credeam ca 4 ani sunt suficientzi pt a cunoashte pe cineva, dar cand aveam mai multa incredere atunci l-am prins cu alta in pat shi asta pt ca i-am facut o vizita neanuntzata , de atunci verific, nu la modul ca citesc emailuri sau conversatzii intime cu prietenii, dar mesaje, telefon, verific, asta e modul meu de a ma simtzi in sigurantza, atata timp cand nu face nimik rau nu vad de ce sa se ascunda, totul ar trebui sa fie la vedere , shi normal ca sunt conshtienta ca daca vrea se poate ascunde foarte bine, cum o pot face shi eu sfatul meu e sa nu fitzi ignorante fetelor, verificatul din cand in cand pt linishtea interioara nu are de a face cu increderea
numai bine shi sa fitzi iubite
ELLAG
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:53
pe actualul, nu il controlez
mergem pe incredere... pana la urma ce o fi, o fi
pe fostul, il controlau altii pt mine fara sa cer asta....
adina_black
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:01
Sunt de 4 ani cu iubitul meu.pana in vara a avut libertatea deplina.Nu il controlam absolut deloc.La inceput,el era cel gelos.Aveam 17 ani cand ne-am cunoscut.Pe parcursul relatiei,stiam ca are cateva colege,amice etc cu care mai vorbeste.In vara,si-a uitat mail-ul si facebook-ul deschis si am zis "hai sa intru".Din curiozitate.Si ce am gasit?Erau o gramada de convorbiri cu tipele acelea si altele despre care nu auzisem.Intr-adevar...vorbea si despre mine in ele...ideea este ca el flirta f f mult cu ele...frumoasa mea...nu vi pe la mine?dar ca amici reiesea...apoi cu o colega de facultate care am aflat ca a fost la el...intr-una din discutii spunea:nu vrei sa fim amanti?si erau puse numai emoticoane...apoi am aflat ca s-a mai intalnit cu o colega de munca pe la 11 noaptea vezi doamne sa o consoleze...si cu aia tot asa...sa bem un vin ceva...Cand am vazut toate astea am innebunit.Noi ne spuneam absolut orice.Intr-adevar in astia 4 ani noi ne certam cam des.Si eu eram cam pisaloaga si poate plictisitoare.In pat era ok.Am vb f f deschis cu el.A zis ca daca era vorba de inselat ma insela pana acum.A zis ca a simtit sa vb asa din cauza ca eram astfel.I-a parut rau si-a cerut scz etc.Pe data de 11 oct i.am promis ca ma las de tigari si nu m.am lasat.Am zis sa aman pana pe 19 nov cand ma operez de deviatie de sept,din data de 11 a zis ca sentimentele lui incep sa se stinga etc...am reusit sa ii intru pe calculator si am obs ca vb cu alta colega de munca de data asta nimic suspect si ca a dus-o odata acasa...iar i.am spus iaar ne.am certat.acum am stat cam 3 zile despartiti.ieri ne.am vazut...eu sunt rece...el devine din ce in ce mai iubaret.imi spune ca nu am motiv de gelozie,sunt f f f geloasa eu care nu eram.nush ce sa fac...sunt total confuza...ce sfat imi dati?
kudika_20873
Postat pe 11 Noiembrie 2012 17:23
si am uitat sa precizez...ne iubim f f mult...il simt ca inca mai iubeste...dar nu mai am deloc incredere in el...noi am fost virgini amandoi...o vrea sa cun alta fata?a zis ca nu...o fi in stare sa insele cu zambetul pe buze?el e o pers care pune parul pe moate fetelor prin cuv sale.
kudika_20873
Postat pe 11 Noiembrie 2012 17:26
da, va iubiti fff mult, numai sentimentele lui incep sa se stinga...iar tu esti rece si geloasa.
kudika_19008
Postat pe 11 Noiembrie 2012 17:43
De la: vanda_4_me, la data 2008-12-09 13:35:38cine zice ca nu o face nu e sincer...sa fim serioase?!toate facem asta dar nu recunoastem...si bagam scuze de genul "k o fac la inceput" sincer acum:dak el ar fi la dush si ai avea la indemana telefonul lui personal sau mailul deschis,chiar nu te-ai uita?


nu si sunt cat se poate de sincera. !
muza_ta
Postat pe 12 Noiembrie 2012 10:42
De la: kudika_20873, la data 2012-11-11 17:23:50Sunt de 4 ani cu iubitul meu.pana in vara a avut libertatea deplina.Nu il controlam absolut deloc.La inceput,el era cel gelos.Aveam 17 ani cand ne-am cunoscut.Pe parcursul relatiei,stiam ca are cateva colege,amice etc cu care mai vorbeste.In vara,si-a uitat mail-ul si facebook-ul deschis si am zis "hai sa intru".Din curiozitate.Si ce am gasit?Erau o gramada de convorbiri cu tipele acelea si altele despre care nu auzisem.Intr-adevar...vorbea si despre mine in ele...ideea este ca el flirta f f mult cu ele...frumoasa mea...nu vi pe la mine?dar ca amici reiesea...apoi cu o colega de facultate care am aflat ca a fost la el...intr-una din discutii spunea:nu vrei sa fim amanti?si erau puse numai emoticoane...apoi am aflat ca s-a mai intalnit cu o colega de munca pe la 11 noaptea vezi doamne sa o consoleze...si cu aia tot asa...sa bem un vin ceva...Cand am vazut toate astea am innebunit.Noi ne spuneam absolut orice.Intr-adevar in astia 4 ani noi ne certam cam des.Si eu eram cam pisaloaga si poate plictisitoare.In pat era ok.Am vb f f deschis cu el.A zis ca daca era vorba de inselat ma insela pana acum.A zis ca a simtit sa vb asa din cauza ca eram astfel.I-a parut rau si-a cerut scz etc.Pe data de 11 oct i.am promis ca ma las de tigari si nu m.am lasat.Am zis sa aman pana pe 19 nov cand ma operez de deviatie de sept,din data de 11 a zis ca sentimentele lui incep sa se stinga etc...am reusit sa ii intru pe calculator si am obs ca vb cu alta colega de munca de data asta nimic suspect si ca a dus-o odata acasa...iar i.am spus iaar ne.am certat.acum am stat cam 3 zile despartiti.ieri ne.am vazut...eu sunt rece...el devine din ce in ce mai iubaret.imi spune ca nu am motiv de gelozie,sunt f f f geloasa eu care nu eram.nush ce sa fac...sunt total confuza...ce sfat imi dati?


sa mi-l dai mie, ca ti-l educ eu
muza_ta
Postat pe 12 Noiembrie 2012 10:47
De la: kudika_20873, la data 2012-11-11 17:26:17si am uitat sa precizez...ne iubim f f mult...il simt ca inca mai iubeste...dar nu mai am deloc incredere in el...noi am fost virgini amandoi...o vrea sa cun alta fata?a zis ca nu...o fi in stare sa insele cu zambetul pe buze?el e o pers care pune parul pe moate fetelor prin cuv sale.


Hmm, e complicata tare situatia la voi doi, pentru ca, dupa parerea mea, el o sa-si incerce norocul cu alte femei, pana o sa pice singur in propria lui capcana.

Nu cred ca este doar vina lui, cred ca, pe undeva, e si vina ta, ca ai fost rece cu el, ca nu ai mai stiut sa comunici cu el etc. Macar acum in ceasul al 12-lea incearca sa fii din nou iubitoare, calma, tandra cu el. Incearca sa-l atragi in activitati care va plac amandurora, fa-i complimente etc.

Insa daca vei continua sa fii rece si banuitoare cu el, il vei impinge, incet incet, in bratele femeilor cu care flirteaza.
kudika_10817
Postat pe 12 Noiembrie 2012 12:03
sfaturile voastre chiar m-au ajutat...a inceput sa fie iar deschis sa imi arate tot...sa nu se mai ascunda...am mai avut cu el o discutie serioasa si sincera...e pacat ca mi.am dat seama aproape de final...macar am putut sa ma schimb,,,acum e super bine...si maine ma las de fumat ca ma operez:D

kudika_20873
Postat pe 18 Noiembrie 2012 15:52
Daca nu as avea incredere, nici macar nu as incepe o relatie, deci consider ca controlul nu este necesar.
Max2
Postat pe 23 Noiembrie 2012 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 13 De la: naturally 30 Septembrie 2010 01:19
Eternul conflict intre generatii? 7 De la: moodygirl 21 Iulie 2011 16:05
Ce sanse are o astfel de relatie, intre parteneri de religii diferite, cu obiceiuri total diferite? 15 De la: lelia_zet 11 Mai 2009 21:10
Cum reactionam la micile "intepaturi" vorbe rautacioase, sau glume care desi par nevinovate, sunt facute cu scopul de a jignii? 2 De la: heaven_gate 18 Decembrie 2008 16:52
meseria destinului tau? 18 De la: roscatika23 6 Iunie 2009 03:35