Setari Cookie-uri

Va verificati iubitul?

De la: Neostar, la data 2008-11-21 21:21:57
De la: Monique_, la data 2008-11-14 09:46:57Orice relatie, care nu are drept fundament increderea, este sortita esecului... mai devreme sau mai tarziu. Cu cat incerci sa ingradesti libertatea unui om si sa-i "ucizi" intimitatea, cu atat il pierzi mai repede :)


In "intimitate "daca iti este dat voie sa verifici o sa gasesti cit de adevarat suna acel "TE IUBESC ". Intro relatie intre doi oameni nu cred ca e nimic de ascuns si mai mult daca am avut pe cineva linga mine sa putut uita si in mailuri si pe messenger si in telefon cind a vrut , a stiut tot ce se intimpla . A nu ascunde si a lasa totul liber e cel mai si cel mai bine , desigur este o parere personala .
acele "lucruri personale" pe care tu Prostul sau Proasta nu are voie sa le stie ma , tu sa taci si sa ai incredere in tot ce se spune . e una sa spui si una sa vezi manifestari , fapte , lucruri care se intimpla citeodata sub ochi tai .... cred ca am spus cam totul cu asta .

Asa ca parerea mea personala este ca totul este bine sa fie lasat liber.


mi`a placut f mult ce a spus neostar ..super.. parerea mea e aceeasi sa fie totul lasat la vedere pt ca o relatie inseamna totul impreuna. atunci de ce ar exista "viata mea persoanala" ? daca suntem unul pt celalalt ...nu spune nimeni sa se afle in permanenta cu tine sau sa nu aiba timpul sau propriu ..este super ok tot ce vrea numai k in momentul in care doreste sa ascunda ceva pe motiv ca e intimitatea lui devine suspicios ..adica de ce? daca considera ca nu e nimic care sa ii afecteze integritatea de ce sa nu impartaseasca cu tine totul ...si, exact cum se spunea mai sus majoritatea barbatilor inseala ..deci ce faci ignori totul, faci pe proasta si astepti pana iti va zice el pa ..sau k vrea o "pauza"??dar uite ca sunt si specimene de fete care nu se implica total ..decat cat sa obtina ce doresc pt ele ..este oarecum corect adica rezervat dar nu e dragoste ..se numeste egoism (intre a suferi si egoism e de preferat ultimul)..uneori unul ofera mai mult si altul mai putin dar daca e ubire se intoarce si roata ..si va ajunge si celalalt sa ofere mai mult ..apoi ofera amandoi totul si tot asa ...nu verifici decat daca ai suspiciuni... e bine sa ai incredere dar nu sa fii vita ...totusi avem un creier care semnaleaza cand ceva e in neregula ..nu e bine sa ignoram doar de frica k aflam ceva rau sau ..

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:10
a innebunit serverul au aparut 4 mesaje :| imi cer scuze, nu am dorit asta

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:13
Ha Ha Ha , se zice ca nu e nimic intimplator asa sa facut incit sa bagam la cap cu totii/ toatele ca in dragoste nu se ascunde nimica , so i am really happy


P.S. Sper sa nu apara de 20 de ori :))

Postat pe 8 Decembrie 2008 20:23
sa-l controlez?
obositor
nu gasesc nimic
deci ...degeaba

Postat pe 8 Decembrie 2008 21:11
cine zice ca nu oi face nu e sincer...sa fim serioase?!toate facem asta dar nu recunoastem...si bagam scuze de genul "k o fac la inceput" sincer acum:dak el ar fi la dush si ai avea la indemana telefonul lui personal sau mailul deschis,chiar nu te-ai uita?
vanda_4_me
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:35
nu...ca sa ce?
nici el nu se uita in telefonul meu...

Postat pe 9 Decembrie 2008 13:38
NU! Dupa 14 ani de casnicie eu nu ii verific nici telefonul nici mailul. asa cum nici el n-o face. Atata timp cat unul fata de celalalt ne comportam absolut normal, restul chiar nu ma intereseaza. Ce nu stiu nu-mi face rau...
Lucia1971
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:39
De la: vanda_4_me, la data 2008-12-09 13:35:38cine zice ca nu oi face nu e sincer...sa fim serioase?!toate facem asta dar nu recunoastem...si bagam scuze de genul "k o fac la inceput" sincer acum:dak el ar fi la dush si ai avea la indemana telefonul lui personal sau mailul deschis,chiar nu te-ai uita?



nu suport sa imi vberifice cineva telefonul, mailul, conturile, sa imi ceara parola de la mess etc...asa ca nici eu nu am astfel de pretentii. Trebuie sa ai si o viata personala, atat ca barbat cat si ca femeie. Trebuie sa iesi si cu alte persoane, adica tot felul de prieteni, nu sa inseli, nu trebuie sa fie facut totul impreuna, asta este parerea mea...

Postat pe 9 Decembrie 2008 13:42
exact!


Felicitari Lucia si la mai multi!
Noi abia am trecut de opt, dar am impresia ca au trecut 20, in sensul bun

Postat pe 10 Decembrie 2008 00:24
De la: Lucia1971, la data 2008-12-09 13:39:07NU! Dupa 14 ani de casnicie eu nu ii verific nici telefonul nici mailul. asa cum nici el n-o face. Atata timp cat unul fata de celalalt ne comportam absolut normal, restul chiar nu ma intereseaza. Ce nu stiu nu-mi face rau...

Exact cel mai bn e sa-l nu-l verifici, verificandu-l afli lucruri care iti pot face rau, e mai bine sa nu stii nimic:):):):)
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:50
mai rosemery nu fi rea! ca tu nu esti asa, nu stiai?

Postat pe 10 Decembrie 2008 08:56
De la: oktober, la data 2008-12-10 08:56:10mai rosemery nu fi rea! ca tu nu esti asa, nu stiai?

:):):):*:*:*
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:59
UNEORI INTUITIA feminina nu prea da gres.L-am mai controlat inainte sa ne casatorim si bine am facut.nu suport sa omiti ceva ptr ca tot minciuna se cheama.ce nu stii nu te daore dar te macina
nor_pufos
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:22
o mare tampenie...dak stai sa l verifici nu faci dekt sa ti faci singura tot felul de idei si cu timpul sa l indepartezi si pe el de tn...nu am controlat dar am fost controlata...si te simti deloc bine!!
angel_in_disguise
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:33
cea mai mare tampenie,sa-l verifici;iti faci sange rau si nu are rost sa stai sa te gandesti mereu ca el ,poate se intalneste cu cineva sau iubeste pe cineva.chiar nu are rost la randul tau,si tie poate iti place de cineva;ce ar fi sau cum te-ai simti sa fii urmarita?
elly_postolache
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:17
chiar nu sunt de acord sa-l verific
elly_postolache
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:18
Nu, niciodata, sub nici o scuza!
Pe deasupra, gaura cheii (metaforic vorbind) altereaza viziunea reala asupra faptelor.
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:30
daca simt ca e ceva "cusut cu ata alba" il verific constienta fiind de posibilitati si riscuri.... daca totul e ok de ce sa-mi complic viata
ariana25
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:43
De la: ariana25, la data 2008-12-16 12:43:03daca simt ca e ceva "cusut cu ata alba" il verific constienta fiind de posibilitati si riscuri.... daca totul e ok de ce sa-mi complic viata



fata mosului, un gps te-ar satisface? eu te trecusem in lista cu un fular , dar parca suna mai bine un gps, cu localizarea persoanei la milimetru si alarma la jucarie, nu?

Postat pe 16 Decembrie 2008 12:47
mosule cred ca m-ai inteles gresit eu nu-mi verific sotul... suntem de 4 ani impreuna si m-am uitat o singura data in tel lui

ariana25
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:58
De la: ariana25, la data 2008-12-16 12:58:16mosule cred ca m-ai inteles gresit eu nu-mi verific sotul... suntem de 4 ani impreuna si m-am uitat o singura data in tel lui



hmmmm! ramane fularul?

Postat pe 16 Decembrie 2008 13:01
sa ma leg de gat cu el?
nu pentru asta nu?
ariana25
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:05
da...il verific...deoarece e zodia pesti,se stie ca sunt cam mincinosi de fel(de fapt toti barbatii sunt mincinosi)..iar la inceputul relatiei am descoperit ca inca mai tinea legatura cu fosta...am banuit ca minte si asa a fost.avea msj in tel.pt ca m-a mintit atunci m-a facut sa-l controlez din ce in ce mai des...si am descoperit multe ..ii era greu cica dupa 3 ani de relatie sa rupa legatura complet(eu tot o rel de 3 ani am avut inainte sa fiu cu el)...i-am si explicat ca nu ma supar ca vb la tel.atata timp cat nu se vad,insa iar l-am prins cu minciuna ...mi-am dat seama ca are minciuna in sange si m-am desp.d el...insa m-a implorat sa ne impacam...i-am mai dat o sansa...de 6 luni e cuminte,stie ca aflu tot insa il verific pt ca e necesar
bubutzu
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:10
veronica_dumitrescu0
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:14
De la: bubutzu, la data 2008-12-16 13:10:58da...il verific...deoarece e zodia pesti,se stie ca sunt cam mincinosi de fel(de fapt toti barbatii sunt mincinosi)..iar la inceputul relatiei am descoperit ca inca mai tinea legatura cu fosta...am banuit ca minte si asa a fost.avea msj in tel.pt ca m-a mintit atunci m-a facut sa-l controlez din ce in ce mai des...si am descoperit multe ..ii era greu cica dupa 3 ani de relatie sa rupa legatura complet(eu tot o rel de 3 ani am avut inainte sa fiu cu el)...i-am si explicat ca nu ma supar ca vb la tel.atata timp cat nu se vad,insa iar l-am prins cu minciuna ...mi-am dat seama ca are minciuna in sange si m-am desp.d el...insa m-a implorat sa ne impacam...i-am mai dat o sansa...de 6 luni e cuminte,stie ca aflu tot insa il verific pt ca e necesar


si u crezi k facea asta pt k e in zodia pesti?omg!!!=))=))
angel_in_disguise
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:38
am si specificat ca toti barbatii sunt mincinosi....numai ca pesti sunt si mai si...oricum...l-am mai verificat si acum 2 zile...si observ ca nu e cuminte deloc...asa ca mi-am luat bagajele si am plecat
bubutzu
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:12
De la: bubutzu, la data 2008-12-19 11:12:07am si specificat ca toti barbatii sunt mincinosi....numai ca pesti sunt si mai si...oricum...l-am mai verificat si acum 2 zile...si observ ca nu e cuminte deloc...asa ca mi-am luat bagajele si am plecat


ok...dar nu te ai intrebat niciodata k poate se simtea sufocat din cauza lipsei tale de incredere si asta il impingea spre fosta?crd k nici tie nu ti ar placea sa fii controlata mereu...sa nu fie cu suparare dar asta crd eu..
angel_in_disguise
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:28

aoleeeeuuuuu

am citit ce ati mai postat pe aici, si m-a umflat rasul
daca ati fi toate asa cum spuneti voi pe aici, viata ar fi o armonie totala
eu unul nu va cred chiar pe toate ca nu va controlati jumatatea

si nu toti barbatii sunt mincinosi, cum afirma cineva mai sus

si mai tineti si voi cont de zicala aia cu fructul interzis

un barbat cu cat se simte mai controlat, cu atat face mai multe lucruri interzise
probail ca si femeile fac la fel


_fantoma_
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:43
De la: vas25, la data 2008-12-19 12:43:13
aoleeeeuuuuu

am citit ce ati mai postat pe aici, si m-a umflat rasul
daca ati fi toate asa cum spuneti voi pe aici, viata ar fi o armonie totala
eu unul nu va cred chiar pe toate ca nu va controlati jumatatea

si nu toti barbatii sunt mincinosi, cum afirma cineva mai sus

si mai tineti si voi cont de zicala aia cu fructul interzis

un barbat cu cat se simte mai controlat, cu atat face mai multe lucruri interzise
probail ca si femeile fac la fel





bine punctat
ariana25
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:48
De la: vas25, la data 2008-12-19 12:43:13
aoleeeeuuuuu

am citit ce ati mai postat pe aici, si m-a umflat rasul
daca ati fi toate asa cum spuneti voi pe aici, viata ar fi o armonie totala
eu unul nu va cred chiar pe toate ca nu va controlati jumatatea

si nu toti barbatii sunt mincinosi, cum afirma cineva mai sus

si mai tineti si voi cont de zicala aia cu fructul interzis

un barbat cu cat se simte mai controlat, cu atat face mai multe lucruri interzise
probail ca si femeile fac la fel




de acord cu tn...de asta am zis k nu e bine sa controlezi!si de ce nu crezi u ce spunem noi pe aici?ai dat numai de maniace pana akm?
angel_in_disguise
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NOAAAPTEEE BUNAAAAA!!! 7 De la: Diavolyta_ 27 August 2009 21:43
nu pot lua o decizie... 106 De la: alexxx12000 11 Martie 2009 19:05
Un sfat care merita ascultat! 8 De la: touch_me 8 Iunie 2010 15:00
Chiar ii pasa de mine ? 7 De la: coffecream 18 Iunie 2010 12:35
buna..:) 22 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 17:25