Setari Cookie-uri

femeia PESTI...

salut!
marina simona as vrea sa stiu cum faci u aastrograma? si eu sunt pesti poti sa mi-o faci si mie ?(4.03.1987 ora6dimineata). multumesc pentru acest subiect:*
Flory_403
Postat pe 13 Ianuarie 2009 17:39
Eu nu fac astrograme, eu calculez ascendentul in functie de data si ora nasterii (sunt carti si site-uri intregi) cu metoda universala, dar nu ofer particularitati ci generalitatii a ascendentului respectiv.
Nu detin inca atatea informatii sa stau sa calculez case, influente etc incat sa fac cuiva o astrograma, dar ascendentul se afla cu usurinta dupa anumite tabele si coordonate universale, pe care ti le va zice si un astrolog, doar ca acel astrolog va face itnerpretarea amanuntita si personalizata si iti va mai gasi alte influente si mai stiu eu ce inginerii.
pt tine ascendentul este in varsator
Ascendent in Varsator


? Sensibilitate, altruism, originalitate si spirit camaraderesc. este foarte sincer si simtamintele sale nobile ii dau o alura aristocratica. Nu accepta compromisurile si este intodeauna gata sa lupte pentru idealurile sale. Nativul este receptiv, inclinat catre activitate mentala intensa. Fraza cheie este: "Eu stiu".? Varsatorul este semnul fraternitatii. El are ca simbol varsatorul de apa care da umanitatii forta vietii si energia spirituala. Cum Varsatorul este dominat de Uranus, prietenia si camaraderia sunt extrem de importante pentru el. Cei ce se imprietenesc cu un Varsator au parte de loialitatea lui neclintita. La Varsator se imbina determinarea saturiana cu excentricitatea uraniana. Ei simt uneori ca cei care ii asculta ne le inteleg ideile si devin iritati. Atunci Varsatorul argumenteaza si, cand o face, starneste opozitie la altii.
Varsatorului ii displace snobismul si imitatia. El se considera egal cu ceilalti darare nevoie de companie si gaseste o distractie in a intalni noi oameni si a schimba idei. Au chiar un imbold de a face parte din grupuri de oameni. Ei au prieteni de ambele sexe si nu gasesc nici un motiv de a renunta la ei dupa casatorie.
Deoarece Varsatorul este semn de aer, cei marcati de el sunt legati de altii pe plan mental. Iubeste frumusetile naturii dar ii place sa le admire in confort. Doreste proprietatile materiale, dar nu este lacom. Nu este inclinat sa se angajeze in sport decat a observator deoarece telurile sale sunt mai mult intelectuale decat fizice.
Femeile acestui semn trebuie saisi supravegheze tendinta de a-si exagera problemele. Cu toate acestea ele au farmec si stralucirea lor le face atractive. Aparenta de calm a Varsatorului este inselatoare deoarece in interior anxietatea poate creste pana la a se imbolnavi. Cum isi ia munca in serios, nervozitatea si teama il parasesc rareori. El lucreazacel mai bine cu altii ori cu organizatii care incearca sa transpuna in practica un ideala. Pentru asta el dispune de memorie buna, de creativitate, cunostinte, dragoste de libertate si umanitatrism.Interesul si simpatia fata de problemele umane il fac sa castige respectul si increderea celor din jur. Simpatia luieste impersonala, iar raspunsul este intelectual, dar odata starnit, Varsatorul este un lucrator neobosit.
Au un curaj nebun de a se aventura in fel de fel de pericole, au sete de nou si iubesc progresul. Le place vorbaria si lauda de sine, dar ei sunt si cei care au cu ce sa se laude. Sunt pasionati de matematica, psihologie, medicina, stiintele oculte, asa ca au ce studia mereu, trecand totul prin instinct si logica matematica.
Iubesc matematica, insa tot ei sunt cei in stare sa faca mult rau in jurul lor, prin puterea de a pune stapanire pe prieteni sau pe bunurile lor personale. Bazandu-se stric pe instinct, pot produce fel de fel de incurcaturi, de unde apar nemultumirea si cearta.
Aventura ii atrage, sunt in stare de orice, mai ales ca le plac lucrurile facute spontan, lucrurile periculoase sau riscante. Dispretuiesc legea, ordinea si toate felurile de constrangere posibile. Pentru ei, libertatea constituie un scop in viata. Aceasta dorinta de a fii independent si liber, poate sa le produca probleme in cuplu. Un partener posesiv nu are nici o sansa de izbanda, va fi indepartat din viata lor.
Insusirile unui semn sunt intotdeauna reflectate in semnul opus. Astfel, Varsatorul reflecta iubirea Leului, Taurul este oglinda patimilor Scorpionului, trupul Gemenilor este reflectarea a staturii puternice a Sagetatorului. Soarele si Saturn scot in evidenta trasaturile bune ale Varsatorului. Soarele in Varsator aduce multa energie nativului, compensand tendintele melancolice.
Ca aspect fizic, Varsatorul are inaltime medie spre inalta, aspect degajat, suplu, sportiv, fata prelunga, neglijent cu aspectul sau exterior (sau se imbraca non-sonformist, fara sa-I pese ca atrage atentia).

Marina_Simona
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:24
multumesc mult.
Flory_403
Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:36
super raspuns.as fi zis la fel
micuta_2007
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:32
bucurati-va de viata fetele. asta e tot ce conteaza pana la urma
bianca_
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:08
marina simona..te pot ruga acelash lucru?niciodata nu am reusit sa calculez..22.02.1983 ora 5 dimineata:
mersi muuult sper sa ai timp:)
tonikana
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:14
SI EU SUN PESTOAICA.....MULT PREA SENSIBILA CRED, DACA MA DERANJEAZA CEVA MA INCHID IN MINE SI DEPINDE DE PERS DACA POT SA-I SPUN...... CRED CA NU E BINE ASA DAR NU MA POT CORECTA.....NU TE DERANJEZ SI NU TE PISEZ LA CAP........DACA ITI CER CEVA SI NU-MI DAI TE LAS NU TE TATONEZ.........
STIU SA ZIC CA TINE SI SA FAC CA MINE SI IN ACELASI TIMP CAND ZICI CA M-AI PRINS TI-AM ALUNECAT PRINTRE DEGETE........IMI PLACE LIBERTATEA SI SA NU FIU CONDITIONATA.....
DACA AM INGHITIT PREA MULTE DIN PARTEA TA SI MA ATACI.......GATA S-A TERMINAT CU REL DINTRE NOI.......
SUNT NASCUTA PE 25.02.1974 NU STIU EXACT ORA UNDEVA PE LA 12-13.......
nicoletacioca_1974
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:33
dace sa iti spunpai nu ai cum sa te prinzi pt k esti blonda
esti p urata parerea mea


Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:37
vreu si euuuu plssss marina_simona
nascuta 7.03.1982 in jur de ora 16 am
kudl
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:37
e super topicul , si eu sunt o pestoaica mai speciala sunt nascuta in prima decada deci sunt cea mai sentimentala...uneori mi-e greu pt k tot timpul sufar pt altii si cnd iubesc dau totul, dar am avut ghinionul sa dau numa peste baieti berbeci ..nush dc ma atrag asa mult :)))...iar ei sunt genul kre se aprind repede si la fel de repede se sting...si eu sufeream k intotdeauna :D . nush care ar fi cea mai potrivita zodie pt noi , poate racul, dar acu depinde si de persoana si de multe aspecte nu numa de zodie . cred k cel mai important este sa iti pastrezi iubirea si veselia si sa nu te schimbi oricate greutati ai fi avut si sa inveti din greseli. ma simt cu adevarat speciala pt k sunt pesti , intoteauna ma simt superioara altora deoarece vad niste lucruri si le inteleg ..iar alte zodii sunt superficiale .
traiascaaa fishiii :X:X:D
arynaaa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:55
dar esti pestoaica pe care o ador.... e adevarat tot ce au scris fetele astea pe aici
seven_up73
Postat pe 2 Februarie 2009 16:26
ok acu ca ne-am convins putem trece la altceva??????

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Februarie 2009 01:16
tonikana
Ascendent in Capricorn


? Foarte tenace si muncitor, conservator, echilibrat si rezervat. Este impotriva a tot ceea ce inseamna hazard si are un deosebit spirit familist, desi poate trece prin multe dezamagiri sentimentale. Este semnul sigurantei si al increderii. Capricornul este un semn cardinalsi de pamant si in consecinta oamenii marcati de el simt nevoia sa se dezvolte intr-un domeniu practic care poate fi proprietatea, afacerile, politica sau actiunile sociale si stiintifice. Fraza cheie este: "Eu utilizez". Capricornul doreste independenta si securitate economica. Precum simbolul lui, capra, el este ferm si bine inradacinat. Iubeste legeasi ordinea si este dogmatic in vederile sale. Pamantul ii imprima nevoia ca totul safie tangibil, manifestat in lumea materiei dense. Are o cunoastere a afacerilor practice nu atat prin studii formale cat prin citirea informatiei concrete si prindiscutiile cu oamenii. Obiceiurile sale prudente il predispun sa utilizeze orice vede, aude sau invata.
Capricornul nu se lasa doborat de lucrurile ce stau in calea afirmarii lui. El are capacitatea de a munci din greu si notiunea lui de succes este in legaturacu securitatea materiala. Totodata, Capricornul crede ca lumea trebuie sa ii dea ceva in schimb pentru contributia lui in societate. El are incredere in propriaputere, este atent si nu cere mila in lupta sa pentru castig, folosind proprile sale solutii. Munceste curat si metodic. Este dotat ca executant dar ramane numai pentru putin timp in pozitie subodonata, luand fara probleme locul sefului daca se iveste ocazia.
Capricornul nu da niciodata inapoi inmod voit. El merge treptat, in mod ascendent, alternand realizarea si ambitia spre o noua platforma de realizare. Iubeste banul ca atare si se teme sa fie dependent de altii la batranete. Poate fi zgarcit si apucator.
Este un semn care poate da un fizic bolnavicios in copilarie, insa este longeviv. Aspectul sau este uneori batrancios din cauza dominatiei lui Saturn care da, de asemenea, melancolie si singuratate.
Daca Saturn este rau aspectat in tema, persoana trebuie sa-si dezvolte simtul umorului inca din copilarie, caci Capricornul este unul din semnele cele mai triste si el are nevoia de toate incurajarile cu putinta.
Nativii în Capricorn reusesc in afaceri secrete unde se cere perseverenta si rabdare. Cand Capricorul este influentat de aspecte rele revarsa invidie si dorinta de razbunare; daca supararea vine de la Marte subiectul poate ajunge sa verse sange ca sa-si satisfaca razbunarea. Soarele poate sa scoata la iveala dreptatea, puritatea si onoarea acestui semn. Soarele in Capricorn in Ascendent da nastere marilor industriasi, care duc la succes marile întreprinderi.
Ca aspect fizic, Sagetatorii? denota o inaltime medie, aspect fizic suplu, dar rezistent, fata osoasa, fire retrasa, izolata, taciturna si foarte serioasa, preocupata mereu de mari responsabilitati. Indica un corp scund si zvelt, un piept ingust, un gat subtire, ten inchis, par matasos si fin, ochi mici si slabi, o barbie ascutita, nas ascutit si aplecat spre barbie, greutate in vorbire.

Marina_Simona
Postat pe 26 Februarie 2009 09:10
nicoletacioaca_1974

Ascendent in Rac


Romantism, sensibilitate, amabilitate si dulceata in gesturi si in vorbire. Este prudent, are mult simt practic si spirit de economie. Paseista si foarte feminica atunci cand este vorba de o femeie, usor afemeiat cand este vorba de un barbat. Sunt, in orice caz foarte atragatori. Este semnul sensibilitatii emotionale si al traditionalismului. Fraza cheie a Racului este: " Eu simt". Racii poseda un simt protector si defensiv accentuat. Ei se tem foarte tare de ridicol. Carapacea crabului, care este simbolul acestui semn, reprezinta armura care ascunde o extrema sensibilitate si timiditate ca si o extrema vulnerabilitate fizica si psihologica. Racul isi apara aceasta vulnerabilitate prin retragere si gasire a securitatii in singuratate. Aceasta il face sa sufere, pentru ca implinirea vietii este pentru el protectia pe care o acorda familiei. Nevoie de securitate il face pe Rac sa evite in general neprevazutul si pericolul, dar daca stabilitatea viitoare depinde de asumarea unui risc, Racul va lua initiativa. El are un puternic simt al responsabilitatii, isi plateste datoriile si asteapta ca si ceilalti sa procedeze intocmai. Racul este o personalitate complexa. Uneori pare sa aiba o forta uriasa, alteori arata slab ca un copil. Aceasta variabilitate decurge din faptul ca Soarele isi schimba sensul cursei sale in acest semn, sensul nordic se transforma intr-unul sudic, stand o vreme nemiscat inainte de a se inversa, precum Racul ce sta in repaus un timp inainte de a merge cu spatele. Luna care-l domina imprumuta Racului instabilitatea sa. Racul este pentru un moment plin de energie, cand are un tel in minte, pentru ca in curand sa devina melanciloc, introvertit, distant. Este diplomat, dar cand este ranit se comporta intr-un mod lipsit de sens, fiind capabil sa colaboreze cu ceilalti. Uneori poate deveni extrem de copilaros si de incapatanat si acesta este unul din defectele principale pe care trebuie sa lupte sa si le stapaneasca.
Are un temperament retras, fiind foarte sensibil, intuitiv, cu o inteligenta deosebita, chiar daca este putin cam lenes si delasator. Ii place sa viseze si sa-si foloseasca mai mult imaginatia decat sa munceasca. Are deseori mari talente artistice, muzica, teatrul si pictura fiind, alaturi de literatura, domeniile in care se simte foarte bine. Ii place sa colectioneze diverse lucruri utile, sau mai ales inutile. Este pasionat de trecut, de istorie si de mistere. Se simte foarte legat de familia si de casa sa si este un bun familist si o gazda perfecta. Are o abilitate fantastica, putand sa se adapteze la orice situatie si sa obtina ce doreste. Isi iubeste caminul, doreste confort; este linistit, rezervat, se adapteaza usor tuturor situatiilor, este prietenos. Maniile lui tin putin si nu poarta pica. Desi se zice ca ii lipseste curajul, nu este las, isi exprima si apara convingerile cu tarie.
Sunt firi ce ascund in sufletul lor multe secrete intime, uneori sunt complexati si astfel se explica de ce tind mereu sa ascunda cate ceva. La prima vedere pot parea extravaganti, exteriorizati, sinceri si activi. Sunt activi, se lupta cu mai multe probleme deodata, insa putini sunt cei ce reusesc sa ii patrunda cu adevarat. Nu par timizi dar sunt, nu par curajosi, dar sunt, insa au si o capacitate de a rezolva probleme, pe cai ciudate, stiute doar de ei. Cam toti doresc in principal, liniste sufleteasca, stabilitate, un camin armonios si multi copii.Trecutul nu-l uita niciodata si vor vorbii mult despre el. Copilaria i-a marcat si pozitiv, dar mai ales negativ, iar problemele acelea, ii vor bantuii pana la adanci batraneti.
Femeia cu Ascendent in Rac, e foarte pasionala, dar ii lipseste increderea in sine. De aceea, cauta sa se casatoreasca repede, ca sa obtina stabilitate si sa uite de grija zilei de maine. De obicei se casatoreste din dragoste si nu pt bani, insa aici va incerca sa domine, pt ca numai asa reuseste sa isi ascunda slabiciunile. Defapt este o fire sensibila, firava si are mereu nevoie de ajutor. E prietenoasa, are multi prieteni si e o gazda perfecta. Ofera sfaturi bune insa nu se implica in suferintele celui ce si le dezvaluie. Prefera sa priveasca detasat problema sau sa se inchida in propria-i carapace, evitand astfel o dizarmonie eventuala ce ar putea sa o macine.
Barbatul prefera sa domine propria sa personalitate, dar sensibilitatea sa este foarte vizibila. Iubeste oamenii, compania celor dragi, sotia, familia, copiii. Este de cele mai multe ori sincer (prost aspectat e mincinos), muncitor dar un ascendent prost aspectat poate duce la lenevie, atat in caul barbatilor cat si in cazul femeilor. Un Ascendent prost aspectat, mai implica egoism, materialism, secrete si delasare, infidelitate. Ascendent in Rac dispune de o imaginatie bogata, de o mare pasiune pentru trecut, istorie, traditie, e un colectionar desavarsit si se poate adapta oricarei situatii ce apare in viata sa (ca si apa, zodia Racului fiind o zodie de Apa).
Ca aspect fizic, un Ascendent in Rac prezinta o inaltime mica pana la medie, o figura exprimand naivitate si un aspect de copil, o fata rotunda, avand tendinte de ingrasare de mic. Partea de sus a trupului este foarte dezvoltata, se mareste cu timpul o proeminenta a abdomenului, datorita excesului de hrana. Fata este plina, parul deschis, ochii albastri, tenul palid, bolnavicios, deoarece nativii au cea mai scazuta vitalitate. Membrele sunt subtiri fata de latimea bustului, structura greoaie a trupului le da un mers leganat. Poate avea probleme dentare si digestive datorita consumului exagerat de alimente sau excesului de dulciuri.

Marina_Simona
Postat pe 26 Februarie 2009 09:13
loreung
Ascendent in Leu


Minte foarte inventiva, vioaie, curioasa, sustinuta de multa perseverenta si iscusinta. Veselie si dinamism, curaj, gustul de a castiga mereu si de a conduce. Fraza cheie a Leului: "Eu vreau". Nativii cu Ascendent in Leu marcati de acest semn beneficiaza de vitalitate si de o mare putere de expansiune, caracteristica elementului foc. Este semnul generozitatii si nobletei firii, reprezentand incercarea omului de expansiune, de dezvaluire a capacitatii de creatie si a principiului puterii interioare. Leul este generos precum astrul zilei ce-si daruieste fiinta sistemului solar. Leul trebuie sa se afle in centrul atentiei pentru a putea straluci.
Providenta il ajuta pe Leu atunci cand au cel mai mult nevoie. Lor li se deschid noi campuri de actiune cand totul pare mort, asa cum lumina penetreaza bezna si o transforma. Radacimile Leului stau in camin si in propria sa independenta personala. El simte nevoia sa produca atat copii ai trupului cat si ai mintii. Este puternic atras de sexul opus, iar natura sa iubareata trebuie tinuta in frau deorece pot rezulta mari necazuri. Banii nu sunt importanti pentru el, decat ca un mijloc de atingere a scopului si daruieste cu generozitate, ca de altfel tot ce are: timp, cunostinte, resurse.
Acest semn da putere mare de recuperare si regenerare. Este dinamic, energic, curajos, avand spirit de initiativa si stiind sa conduca o afacere sau un colectiv. Reprezinta genul de lider si stapan.Este un bun organizator si administrator. Datorita nervilor si exceselor de tot felul, poate avea probleme cu inima, cu aparatul circulator, sau cu coloana vertebrala. Are o mare doza de orgoliu si inca din copilarie încearca sa se impuna in fata celorlalti, pentru a fi recunoscut ca sef. Exprima mandria si demnitatea in tot ce face.
Persoanele cu Leul in Ascendent sunt agresive, doresc sa fie remarcate si sa atraga atentia pretutindeni pe unde trec. Le place sa conduca, nu sa-i urmeze pe altii. Leul carmuieste inima. Persoanele avand acest semn la Ascendent sunt generoase. Ele dau fara sa tina seama de timp, bani sau circumstante, fara sa se gandeasca la ele însele. Daca Soarele rasare in Ascendent in Leu, aceasta generozitate devine aproape risipa. Dar daca acolo se afla Saturn suparat, el zadarniceste aceasta tendinta; darnicia este diminuata.
Fii ai astrului zilei, nativii sunt credinciosi si cinstiti, iubesc lumina si adevarul; sunt deasupra tertipurilor si tintesc drept spre scopul lor. Vointa le este puternica. Forma si mijloacele de a actiona sunt vrednice de cinste. Pot fi buni organizatori si isi capteaza auditoriul prin puternicul lor magnetism personal. Au o mare atractie spre sexul opus. Firea lor trebuie tinuta bine in frau, ca sa nu produca neplaceri si adanci suferinte sentimentale. Francezii sunt guvernati de Leu si sunt un bun exemplu pentru acest tip uman. Soarele rasarind in Leu, bine aspectat, da trupului o forta si o vitalitate extraordinara, o mare putere de recuperare. Acest trup este superior, prin rezistenta sa, celui nascut în Taur. Daca Marte este suparat in Leu, el va prilejui probleme de sanatate.
Cei cu Ascendent in Leu se vor lupta mereu pt putere, pt recunoastere. Acestia doresc sa ocupe un post important in societate, la serviciu si chiar in casnicie. , cu i se mai spune, e mandru, atent, matur. Totodata detine si o doza de simpatie, popularitate, insa sigur pe sine si dornic de autoritate. Acestia nu fac compromisuri si stiu bine ceea ce isi doresc de la viata. Sunt competenti dar si de neinduplecat. Sunt capabili de multe si sunt in stare sa calce totul in jur pt a obtine ceea ce isi doresc. Ascendent in Leu denota inteligenta, dragoste de libertate, dorinta de a fi in frunte, de a avea putere de decizie, sunt energici si foarte curajosi. Acestia sunt cei mai buni in arta organizarii, in stare sa conduca, dar defectul cel mai mare a acestora il reprezinta orgoliul exagerat. Se impun prin simpla lor prezenta si nu fac compromisuri. Cer mult de la toti si asteapta sa primeasca totul de la cei dragi. Nu se multumestc cu putin, asa ca sunt si foarte pretentiosi.
De obicei partenerul lor de viata trebuie sa fie o persoana importanta, pt ca astfel, sunt si ei laudati, apreciati sau invidiati.
Ca aspect fizic, un Ascendent in Leu? indica o inaltime medie spre inalta, un aspect impunator, cu un par bogat ca o coama, cap rotund, mers drept, avand prestanta si denotand prin aparitiile sale, forta, decizie. Are pieptul larg, umeri masivi, brate puternice, cap solid, contrastand cu restul trupului, mult mai zvelt, desi musculos. Dupa cum Berbecul da o fata greoaie, Leul tipic prezinta unele trasaturi feline. Tenul este colorat; ochii mari, albastrii sau cenusii, exprima bucuria, veselia, multumirea. Statura este înalta, puternica, bine formata.



Va cer scuze pentru intarziere, dar am avut o perioada foarte incarcata.
La multi ani tuturor celor din aceasta zodie, pentru ca a inceput luna noastra!
Marina_Simona
Postat pe 26 Februarie 2009 09:16
tdr_liliana
Postat pe 20 Martie 2009 07:29
VRAJEALA CU FEMEIA DIN PESTE CEA MAI IUBITOARE, CEA MAI INTELEGATOARE. STIU O PESTOAICA FRAIERA CARE IUBESTE UN SINGUR BARBAT DE ANI DE ZILE SI NU INCEARCA SUB NICIO FORMA SA SE DETASEZE DE EL. EL SI-A BATUT JOC DE EA SI A INTORS-O CUM A VRUT....PE DEASPRA, SUNT NISTE MINCINOASE, NISTE LAUDAROASE, LA FEL CA SI BARBATII DIN PESTI. VA SPUN SIGUR!!!!!
oanissima22
Postat pe 20 Martie 2009 10:40
Se spune ca zodia pesti in general este cea mai dezvoltata spiritual, cu alte cuvinte ne putem considera zodia cea mai apropiata de divin. Si eu sunt o femeie in zodia pesti si desi sunt foarte emotionala si iubesc cateodata prea mult si sunt ranita deseori de persoane care nu stiu sa aprecieze adevaratele sentimente eu cred ca suntem femeile care sunt menite sa aduca pe pamant ceva bun, divin si sincer. Nu pot sa urasc, nu pot sa fac rau nimanui si nu sunt invidioasa, daca nici aceste lucruri nu sunt divine nu stiu ce mai e. Putem sa ne consideram acele femei ca aduc iubire in viata oamenilor. Am foarte multe prietene bune tocamai pentru ca sunt sincera si stiu sa fiu o adevrarata prietena. Fetelor fiti mandre daca sunteti in zodia pestilor...... sunteti cu adevarat divine
diaconu_manuela
Postat pe 20 Martie 2009 11:29
Mai Oanissima, bine ca le stii tu pe toate.....
Sta cu el si-i accepta toate tampeniile pt. ca il iubeste pre mult si inca nu-l poate lasa. Dar te asigur din experienta mea de Peste ca-l va lasa pana la urma. Iar un Peste, odata ce a plecat nu se mai intoarce never ever...

Fetelor....aveti mare dreptate !Ati vorbit pe limba Pestilor !!!

....{andreees}...cineva imi spunea odata ca sunt mereu ca un diamant cu mai multe fatete: fiecare straluceste diferit , in alt mod , dar mereu la fel....Asa suntem noi Pestoaicele : si bune si nebune !

Ally
Zahira83
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:46
Am cunoscut si eu o gagica din pesti. Era maniaca de curatenie (isi spala zilnic pijamaua),avea impresii ca as vrea s-o violez si se facea ca fuge de mine (ciudat), zgarcita foc, nu se lasa convinsa la tavaleala numa daca te insori cu ea,tot timpul se plangea la bunica-sa (ca sa economiseasca bani dormea cu ea in acelasi pat si cealalta camera o dadusera in chirie hemesitele).Avea studii superioare psiholoaga dar era un pic dusa cu bila zic eu...A avut un prieten si la prima intalnire cand a condus-o inapoi la bunica s-o predea a vrut s-o sarute... Din cauza indrasnelii cica prea mari l-a etichetat curvar si de atunci ia dat flit. Au standarde foarte inalte desi nici mancare nu stia face...ii gatea bunica ei de 70 ani si ea avea 25 deja.Statea la baie cu orele...ca sa se spele... De machiat nici nu era vorba niciodata...La zgarcenia ei nu dadea banii pe asa ceva... Nu stiu pentru ce strangea banii ca nu am vazut-o in 4 ani sa mearga undeva in vreun concediu sau sa-si cumpere ceva cat de cat de valoare...Era complexata mereu ca nu are destui bani.Bunicii pentru consum nu platea nimic...Ba mai mult mai astepta ca aceasta din pensie sa-i mai cumpere si sa-i gateasca pe cand vine de la slujba.Egoista pana in cer.Ciudoasa pe cele care au parte de dragoste.Barfitoare pana in ceruri.In rest arata acceptabil,naturala.De fidela banuiesc ca ar fi fost fidela.Maniaca chiar.I-ar fi scos ochii sau l-ar fi otravit pe cel pe care l-ar prinde ca ar fi inselat-o. Cred ca si acum ti=ot sigilata a ramas.Am auzit ca ar fi rupt logodna cu unul ca cica tipul ar fi vrut sa-i faca o proba inainte de nunta si ea...Banuiesc ca era in post sau ce puii mei de moft o mai fi avand in cap.Ramane fata batrana...proasta...Daca nu stie sa steaie la calareala cand traba,las-o sa viseze...
marianioan1975
Postat pe 17 Aprilie 2009 07:25
Deeeeh...ce as putea spune...strugurii la care nu poti ajunge...is acri...asa-i?!
dodutnegrut
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:22
acolo nu e vorba de faptul k e fata aia in zodia pesti , depinde de modul de viata care l-a avut de a ajuns zgarcita , si dak traia cu bunik ei inseamna k o ducea greu . nu da vina pe zodie atunci cnd e vorba de viata fiekruia si cum a crescut in functie de mediu ;)
arynaaa
Postat pe 17 Aprilie 2009 14:06
De la: Marina_Simona, la data 2008-12-17 07:36:09Pt cine vrea sa stie ascendetul sa imi spuna data nasterii si ora nasterii.
kudika011257
Postat pe 17 Aprilie 2009 22:27
De la: Marina_Simona, la data 2008-12-17 07:36:09Pt cine vrea sa stie ascendetul sa imi spuna data nasterii si ora nasterii.


draga marina simona ,si eu sunt o pestoaica si in unele din caracterizari ma regasesc in altele nu.banuiesc ca si ascendentul isi lasa amprenta mai ales dupa o anumita varsta.sunt nascuta la 22.02. 1965 intre orele 09 si 10.nu stiu care ar fi ascendentul ,gemeni sau taur
kudika011257
Postat pe 17 Aprilie 2009 22:36
Drept e proverbul. Insa n-am avut sincer nici cea mai mica intentie.la asta. La alta pestioaica insa...comunicam telepatic cu ea...
marianioan1975
Postat pe 7 Mai 2009 07:19
Din contra, traiau mai bine ca mine, aveau apartament in proprietate... Pensie onorabila, salar din care nu plateau mai nimic, sanatoase cu boli inchipuite numai...
marianioan1975
Postat pe 7 Mai 2009 07:22
De la: marianioan1975, la data 2009-04-17 07:25:59Am cunoscut si eu o gagica din pesti. Era maniaca de curatenie (isi spala zilnic pijamaua),avea impresii ca as vrea s-o violez si se facea ca fuge de mine (ciudat), zgarcita foc, nu se lasa convinsa la tavaleala numa daca te insori cu ea,tot timpul se plangea la bunica-sa (ca sa economiseasca bani dormea cu ea in acelasi pat si cealalta camera o dadusera in chirie hemesitele).Avea studii superioare psiholoaga dar era un pic dusa cu bila zic eu...A avut un prieten si la prima intalnire cand a condus-o inapoi la bunica s-o predea a vrut s-o sarute... Din cauza indrasnelii cica prea mari l-a etichetat curvar si de atunci ia dat flit. Au standarde foarte inalte desi nici mancare nu stia face...ii gatea bunica ei de 70 ani si ea avea 25 deja.Statea la baie cu orele...ca sa se spele... De machiat nici nu era vorba niciodata...La zgarcenia ei nu dadea banii pe asa ceva... Nu stiu pentru ce strangea banii ca nu am vazut-o in 4 ani sa mearga undeva in vreun concediu sau sa-si cumpere ceva cat de cat de valoare...Era complexata mereu ca nu are destui bani.Bunicii pentru consum nu platea nimic...Ba mai mult mai astepta ca aceasta din pensie sa-i mai cumpere si sa-i gateasca pe cand vine de la slujba.Egoista pana in cer.Ciudoasa pe cele care au parte de dragoste.Barfitoare pana in ceruri.In rest arata acceptabil,naturala.De fidela banuiesc ca ar fi fost fidela.Maniaca chiar.I-ar fi scos ochii sau l-ar fi otravit pe cel pe care l-ar prinde ca ar fi inselat-o. Cred ca si acum ti=ot sigilata a ramas.Am auzit ca ar fi rupt logodna cu unul ca cica tipul ar fi vrut sa-i faca o proba inainte de nunta si ea...Banuiesc ca era in post sau ce puii mei de moft o mai fi avand in cap.Ramane fata batrana...proasta...Daca nu stie sa steaie la calareala cand traba,las-o sa viseze...

Domnule, ce se intampla cu dumneata? Nu cred ca acesta este un site pentru misogini.... Dar scrii , nu gluma.... Se pare ca nu " te iubeste " femeile
alina02
Postat pe 7 Mai 2009 07:30
De la: deea_20, la data 2008-11-19 00:21:56TRAIASCA PESTIOAICELE!!! hei,fii mandra ca apartii acestei zodii.si pana la urma unde se mai gasesc sentimente asa profunde k la noi? nu inteleg de ce vrei sa te schimbi?ai fost dezamagita o data,de 2 ori?si ce daca si eu am fost,dar am invatat mereu ceva din tot si sunt tare multumita de cum sunt!pentru cine si ce sa ma schimb?cine ma vrea ma place asa! te pup

SI EU SUNT PESTE , CU ASCENDENT IN RAC....?? VERY COOL, O COMBINATIE , DIN CARE SUFERI FOREVER!1
SIDONIA69
Postat pe 22 Mai 2009 10:28
recunoasteti ca suntem speciale
kudika024194
Postat pe 22 Mai 2009 11:24
De la: kudika024194, la data 2009-05-22 11:24:40recunoasteti ca suntem speciale

ORICUM ESTE CEA MAI "DEOSEBITA ZODIE", SI CEA MAI COMPLETA, ASTA O SPUNE ASTROLOGIA...
FEMEILE DIN PESTI, SUNT CELE MAI SENSIBILA DIN TOT ZODIACUL!!
Asta nu inseamana ca toata lumea le prefera, sunt oameni care NU POT INTELEGE SENSIBILITATEA , din pacate..!!
kudika016488
Postat pe 22 Mai 2009 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tot vorbim de horoscop...o cimbinatie ciudata(a mea) ea-pesti, el-leu 127 De la: dorsolya 18 August 2010 23:26
barbatul peste 5 De la: lavyluc 26 Iunie 2010 13:31
balantele hmmmm 35 De la: paula27 21 Noiembrie 2011 15:42
AJUTOR 28 De la: kudika135154 1 Octombrie 2011 22:45
Ea Leu si El Berbec... oare merge relatia? 15 De la: adrianaciocoveanu 23 Ianuarie 2010 14:30