Setari Cookie-uri

femeia PESTI...

De la: kudika024194, la data 2009-05-22 11:24:40recunoasteti ca suntem speciale
kudika016488
Postat pe 22 Mai 2009 11:42
mda ...si eu sunt in zodia pesti .....si sunt o persoana foarte impulsiva.......mi-ar placea sa nu pun asa mult suflet uneori...caci sunt usor de dezamagit...de asemenea sunt destul de dificila...[acum sunt fericita...peste putin timp daca ma supara cineva sunt foarte suparata sau nervoasa. : ...iar cand ma supar....nu imi trece prea prea repede... ].......sunt putine persoane care ma inteleg......
Lucky_best_girl
Postat pe 22 Mai 2009 17:08
si....dupa cum spun si cateva dintre caracteristicile acestei zodii...nu suport sa fiu ironizata sau contrazisa...am tendinta de a ma ingrijora excesiv de mult pt unele probleme ...[de cele mai multe ori...marunte...]...imi place libertatea..
Lucky_best_girl
Postat pe 22 Mai 2009 17:20
Pestoaicelor folositiva de zodia voastra pt a fi fericite...un mare +
pasionale, sensibile, surprinzatoare in fiecare zi . E tot ce are nevoie un barbat cat sa se simta iubit si credeti-ma k va intoarce inzecit.
Un strop de pasiune e de ajuns si voi aveti din destul! Folositi-va de asta !!
kudika028766
Postat pe 23 Mai 2009 10:45
De la: oanissima22, la data 2009-03-20 10:40:09 VRAJEALA CU FEMEIA DIN PESTE CEA MAI IUBITOARE, CEA MAI INTELEGATOARE. STIU O PESTOAICA FRAIERA CARE IUBESTE UN SINGUR BARBAT DE ANI DE ZILE SI NU INCEARCA SUB NICIO FORMA SA SE DETASEZE DE EL. EL SI-A BATUT JOC DE EA SI A INTORS-O CUM A VRUT....PE DEASPRA, SUNT NISTE MINCINOASE, NISTE LAUDAROASE, LA FEL CA SI BARBATII DIN PESTI. VA SPUN SIGUR!!!!!


matale esti putin invidioasa pe fetele din pesti de vorbesti asa
si io fac parte din "clubul pestilor" si pot spune ca am tendintele specifice zodiei, cu anumite modificari de cand am venit in Bucuresti. aici nu mai merge cu bunavoinata in stanga si-n dreapta, pt k trebuie sa fiu atenta cui o ofer. am devenit putin mai....dracoasa , k sa zic asa
da, cum zicea cnva, sarutam foooaaarte pasional si bn ...din cate mi-au zis cei cu pricina
cat despre iubire.... uit cam greu si sunt f pretentioasa, lucru de care nu pot spune k sunt mandra pt k imi ia mult pana sa vreau o relatie.
aaa, si ce ma caracterizeaza cel mai mult, DORINTA DE LIBERTATE, care din nou, e o piedica in a fi cu cnva
totusi , stiu k va aparea si ACEL TIP pt care sa vreau sa sacrific liberatatea
i can wait
x_tina90
Postat pe 23 Mai 2009 13:54
Si eu sunt din zodia Pesti. Data nasterii este 13.03.1970

Ora exacta nu o stiu (in noaptea de 12 spre 13 martie, candva intre 00:00 si 1:00 noaptea). Mi se pare curios ca ma regasesc in destul de putine trasaturi ale zodiei ...si bune si rele.

De ce oare?

Marina Simona, te rog si eu daca mai vrei si ai timp, spune-mi mai multe.

Multumesc.

DA, categoric suntem speciale, sensibile, pretentioase, dorite si iubite

tuturor.
o_mona_oarecare
Postat pe 24 Mai 2009 05:28
buna marina, eu sunt nascuta in 17.03.1987 la ora 7!te pup
aliapaly
Postat pe 25 Mai 2009 10:49
STIU CUM E .SI EU SUNT EXACT LA FEL..SENSIBILA..DAU MAI MULT DECAT PRIMESC..MA REGASESC IN CUVINTELE TALE:d
kudika371804
Postat pe 26 Februarie 2011 17:18
De la: kudika371804, la data 2011-02-26 17:18:40STIU CUM E .SI EU SUNT EXACT LA FEL..SENSIBILA..DAU MAI MULT DECAT PRIMESC..MA REGASESC IN CUVINTELE TALE:d







... ... cita modestie ... ... nerecunoscuta ...
marco918
Postat pe 26 Februarie 2011 17:21
Aveti dreptate in legatura cu trasaturile specifice zodiei Pesti ...Eu am probleme in stabilirea relatiilor deoarece sunt foarte pretentioasa si foarte dificila...Si nu pt. ca astept vreun Fat Frumos....pur si simplu, vreau altceva Si am observat ca sunt extrem de visatoare..ceea ce e destul de stresant uneori avand in vedere ca imi dau seama ca visez la "cai verzi pe pereti".

Eu sunt nascuta pe 19.02.1988 (ora 10.00 a.m. aprox) .. :D Daca ai timp Marina :D

p.s.: multi imi spun ca sunt de fapt Varsatoare...deoarece in horoscop ziua de 19.02 cade cand in ultima zi din Varsator , cand in prima din Pesti... I'm a little confused! :S Have a nice day!
Irina_23
Postat pe 17 Mai 2011 20:38
De la: oanissima22, la data 2009-03-20 10:40:09
VRAJEALA CU FEMEIA DIN PESTE CEA MAI IUBITOARE, CEA MAI INTELEGATOARE. STIU O PESTOAICA FRAIERA CARE IUBESTE UN SINGUR BARBAT DE ANI DE ZILE SI NU INCEARCA SUB NICIO FORMA SA SE DETASEZE DE EL. EL SI-A BATUT JOC DE EA SI A INTORS-O CUM A VRUT....PE DEASPRA, SUNT NISTE MINCINOASE, NISTE LAUDAROASE, LA FEL CA SI BARBATII DIN PESTI. VA SPUN SIGUR!!!!!
..........................................................................................................................................

Sunt femeie pesti, si din pacate pentru alte fete pesti...ii dau dreptate persoanei ce a comentat pe acest forum in 2009.
Fata din aceasta zodie pesti, o data indragostita ii foarte botanista si oarba, iar barbatul peste este un instabil, un intretinut, plus...este usor de corupt. Din pacate, si femeia peste, in general, ii instabila si naiva, comoda si profitoare....azi vrea ceva, maine nu mai vrea, dupa ce are se plictiseste ... ii place sa fie admirata si se comporta ca o diva (gen: look at me) cu baietii, iar cu fetele se comporta ca o sora (gen: spune-mi tot ce te doare, eu inteleg).


Cat despre mine, daca ma leg de zodia mea ...peste..recunosc ca am folosit si folosesc zilnic auto-disciplina pentru a fii o fiinta rationala, stabila si sigura de deciziile mele. Este realizabil sa stiti . Trebuie sa ne integram mai bine in lumea asta (sa fim mai practice), sa fim ambitioase si constante in fapte, stiu ca daca zic "stanga"...o i-au pe "stanga", nu am pretentii sa fiu intretinuta pe nici un plan de nimeni, ma descurc singura cu banii, cu emotiile....si o fac bine. Repet, AUTO-DISCIPLINA este secretul....sensibilitatea ii buna la Eminescu, pe planeta asta ii foarte indicat sa fii om realist si practic. Disperarea si confuzia TREBUIE ELIMINATE! Nu va plangeti de lumea in care traim, schimbati-va pe voi...si gata! Cam atata...bye, bye people
kudika460082
Postat pe 25 Octombrie 2011 21:55
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:04
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:04:17

ce te hlizesti asa!?
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:41
sunt bine dispusa ce nu am voie ?
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:44
De la: annienne, la data 2011-10-25 23:44:14 sunt bine dispusa ce nu am voie ?

aha! te bucuri ca pestoaica dinainte a spus ceea ce ti se potriveste si tie!
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:47
Sincer nici nu citisem ce a scris tipa de mai sus pur si simplu
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:51
De la: annienne, la data 2011-10-25 23:51:20Sincer nici nu citisem ce a scris tipa de mai sus pur si simplu


si daca zicea ceva neplacut!? parea ca esti foarte de acord!
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:53
Adevarat ai dreptate ,am gresit data viitoare promit sa citesc dar unele persoane scriu ff mult .daca stau sa citesc chiar tot o sa ambatranesc aici pe site
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna sunt mihaela si mi s-a intamplat un lucru pe care nu prea stiu cum sa-l interpretez 18 De la: iris_4_ever 1 Mai 2009 05:21
eu berbec el leu 15 De la: kudika002081 13 Septembrie 2009 18:17
eu sagetator,el capricon 3 De la: kudika090185 10 Decembrie 2009 10:31
Eu Peste cu ascendent in fecioara el Balanta . 9 De la: Cassey 19 Mai 2009 11:01
poezie ,poezie continua..Incearca-ti talentul 371 De la: doi_ochi_caprui 8 Decembrie 2011 16:52