Setari Cookie-uri

obsesii...manii...fixuri...a ta care este?


M-am distrat citindu-le si m-am bucurat ca sunt normala
Cu curatenia si ursuletii de plus am si eu. Cu linistea si intunericul deplin pt a dormi...si eu! Cu folosirea lucrurilor personale de catre altii am si eu...Dar Dar hai sa va spun eu una tare: eu numar de fiecare data cand tai ceva! Trebuie neaparat sa fie numar cu sot bucatile de mancare din farfurie, sau cand pregatesc mancarea, numar cate felii de ardei, rosii, morcovi...bla bla am taiat!
andra_ale
Postat pe 28 Mai 2009 08:26
hmm, place forumul...ne face sa reflectam asupra noastra ;))

As putea incepe cu faptul k nu suport sa imi reaseze cineva lucrurile mele...chiar dak nu par aranjate sau ceva, eu stiu de unde sa le iau...manutza binevoitoare a altcuiva printre lucrusoarele mele MA DISPERA!!!....Insistentza gazdelor atunci knd sunt in vizita...stiu k o fac pentru k is amabili...dar e jenant sa tot zici "sincer, multumesc, dar NU VREAU!!!!" ;;) :D
:-? o manie a mea ar fi sa ma joc la ureche atunci knd sunt nervoasa sau pusa intr-o situatie din care as vrea sa ies fara a da un raspuns...sa o evit...
invatz sau fac orice necesita un efort psihic, concentrare, cu muzica instrumentala...
nu pot sa port bijuterii din aur pentru k imi da o stare negativa....iar atunci knd dorm nu suport niciun fel de accesoriu...inel, cercei, lant, bratara...nimic...

in rest nush :-?? poate mai am cateva si nu mi dau seama acum, si nici nu am la indemana o persoana apropiata pe kre sa o intreb...dar o sa fac si asta...pentru k mai bine vad cei din exterior asta ;)) si eventual o sa revin

sweetviper
Postat pe 28 Mai 2009 11:09
Nu suport cand cineva intrerupe pe altcineva(nu ineaparat pe mine)atunci cand vorbeste.Ma irita usile si intrerupatoarele murdare.Nu pot sa fac imi fac nevoile in locuri publice.......si lenjeria intima trebuie ineaparat sa fie de aceasi culoare,pur si simplu nu pot sa port o parte neagra si una alba.Ar mai fii cate ceva dar astea sunt cele mai ....fixuri.
ali_cia101
Postat pe 28 Mai 2009 12:09
Am atatea obsesii, manii, fixuri...off numai eu stiu. o sa enumar cateva :
- nu suport sa-mi puna careva mana pe par
- de fiecare data cand ma aflu pe terasa si vine un cersetor imi pun mana pe geanta ca nu cumva sa mi-o fure
- nu suport sa-mi umble careva in geanta (ma enervez extraordinar de tare)
- sunt foarte atenta la greselile gramaticale pe care le fac prietenii in vorbire (nu mai sunt efectiv atent la discutie, ci numai la dezacorduri)
- nu suport sa-mi spuna cineva ca m-am ingrasat (am devenit obserdata de kg mele in plus -2 la numar)
- nu suport sa fiu contrazisa
- nu suport sa lucrez in echipa deoarece am impresia ca numai eu sunt capabila sa fac proiecte, eseuri etc.
- ma plictisesc ingrozitor sa ascult despre jobul cuiva
- urasc sa-mi spuna cineva ce sa fac si cand sa fac
lao_kudika
Postat pe 23 Septembrie 2009 02:17
De la: Kathara, la data 2009-01-07 22:06:21Eu sunt obsedata de sprancene, cred ca am zeci de pensete de tot felul.


Cu alte cuvinte ai mustaþã.
MIS0GIN
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:27
De la: Lore_lorena, la data 2009-02-27 00:16:57pfff..obsesii fixuri si manii am o gramada...vara ma spal excesiv pe dinti(in lipsa de ocupatie:))) ma obsedeaza si nu suport sa vad coltul din tavan unde se unesc peretii..mi se pare de-a dreptul infricosator(nu stiu de ce) si nu suport sa vad clovni-care iar mi se par infricosatori,nu suport mizeria si aglomeratia si dezordinea din dulap am o obsesie cu aruncatul banilor pe haine desi sunt foarte pretentioasa la ele...singurul lucru de care nu suport sa se atinga cineva cu scopul de a-l folosi este parfumul pentru ca eu il consider marca mea personala si oricum e diferit in functie de ph-ul pielii...nu suport unghiile mari(pt mine vorbesc)


ªi mai eºti obsedatã de mine.
MIS0GIN
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:30
obsesii:
manii:
fixuri:
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:14
Ohoo..am o lista intreaga
Nu suport:
-persoanele care se cred destepte, chiar daca dovedesc contrariul
-sa ma abordeze cineva pe strada strigand "papusa", "pisi", "bombonico"
-sa mi se spuna ca am vocea prea groasa
-sa imi umble cineva in sertare/sifonier/geanta
-cand imi poarta frate-miu sosetele
-aglomeratia
-cand incerc sa ies dintr-o incapere si sta cineva ca o "pleasca" in usa si nu am loc
-zgomotele puternice
-pitipoancele(Pt K l InVidIeZ)
-cocalarii care au masina de nush cate mii de euro, luate cu credite, dar nu sunt in stare sa isi plateasca ratele
Obsesii:
-nu pot sa stau intr-o camera in perfecta ordine..trebuie sa fac eu ceva, de exemplu iau o carte din biblioteca si o pun pe pat
-la cofetarie/terasa/localuri de genu, aranjez tot ce e pe masa de la mic la mare
-cand vad caini sau pisici pe strada ii strig..la un moment dat aveam o adevarata haita de caini dupa mine
Ticuri:
-cand sunt nervoasa imi trosnesc degetele
-emotionata-ma joc cu parul
-jenata-ma joc cu cerceii sau cu inelele
Si ar mai fi..
Pumpkin_Head
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:18
De la: zeita_zeita, la data 2009-01-06 10:03:42
De la: teoarmy_teoarmy, la data 2009-01-04 13:38:03Buna!Dak e vorba de obsesii sincer cred ca fiecare din noi are o obsesie.De exemplu eu sunt obsedata ca sunt prea grasa.Momentan am 43 de kg si 1,53.Imi calculez greutatea ideala pe o multime de site-uri si peste tot obtine 47,5 kg asta ar trebui sa fie greutatea mea ideala.Problema asta o am de prin clasa a 10 cand o colega mi-a trimis un mesaj spunandu-mi ca sunt prea grasa.De atunci sunt ot complexata.Cand ea imi zicea asa aveam 48 de kg.Va rog spune-ti-mi care e greutatea ideala.

asta nu e obsesie, ci este o boala.
se numeste anorexie nervosa si se trateaza doar la psihiatru cu internare la spital.


buna asta felicitari pt raspuns
adina_black
Postat pe 6 Octombrie 2009 01:17
nu suport:
sa ma contrazica cineva, pt k vorbesc doar in cunostinta de cauza
sa ma calce pe picior - imi strica ziua practic
mana pe par e un NO-NO
sa imi foloseasca cineva lucrurile si sa le si strice !!!
lumina puternica in casa - multi prieteni se plang k nu vad mai nimic la mine in camera

mai sunt si altele: faza cu cheia, cu lucrurile la locul lor, mersul pe partea dreapta, sa lucrez singura - fara "ajutor"

clar: incet, incet merg spre un comportament obsesiv - compulsiv

sa merg in vizita la cineva (fata mai ales) si sa gasesc o dezordine totala, mizerie si sa mai si lase mancarea pe jos sa treaca gandacii pe langa / prin ea (faza reala) - imi da senzatia de persoana imputita, de greata si sa nu vreau sa ma atinga vreodata
adina_black
Postat pe 6 Octombrie 2009 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne mutam impreuna? 5 De la: scorpio67 25 Mai 2011 23:19
help.... 17 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:36
Te iubesc 11 De la: monaram 28 Iunie 2009 14:03
Cadouri 8 De la: clandestine 7 Decembrie 2009 21:30
IUBIREA ESTE MINUNATA, CU SAU FARA CUVINTE!!*****&& 17 De la: dana_mv 18 Aprilie 2009 12:52