Setari Cookie-uri

ce fac?ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!

nu trai cu o iluzie...crezi ca il cunosti dar de fapt.....nu
indeparteaza-te de cel nou...si atunci iti vei da seama daca il iubesti......
e doar o iluzie care va trece..e cv nou pt tine...asa am crezut si eu...

Postat pe 3 Decembrie 2008 16:45
Nu-l iubesti pe cel nou.Parerea mea e ca e curiozitatea lucrului interzis,nidecum iubire.Ai grija ce faci...
sissy85
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:42
nu trebuie neaparat sa alegi,cum barbatii au amante putem si noi sa avem amanti nu,de ce am fi mai prejos.sunt sigura k te va duce capu sa gasesti scuze knd vei vrea sa te intalnesti cu acel baiat,multumesteti inima oferai ce iti cere,iti va trece aceasta nebjunie si kt o ai profita de ea si simtete bine.d c nu?d c sa nu fi fericita pentru cateva momente?
nicoll3
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:25
nu e vorba de iubire,pur si simplu te-ai indragostit de el, ti s-a pus pata pe el,il doresti,stiu cum e k am trecut si eu prin asta si chiar in prezent sunt la fel,eu locuiesc cu un baiat de un an de zile si il iubesc imi e foarte bine cu el...dar totusi am cunoscut un alt baiat care ma atrage din otate punctele de vedere si ma intalnesc cu el pe ascuns,imi fac placerea..desi ink nu m-am culkt cu el si nu stiu dak voi ajunge chiar asa departe desi imi doresc,vreau doar sa am putin parte de el pana ma voi plictisi si imi voi reveni.traitiva viata fetelor k sunt frumoase toate experientele in felul lor si bune si rele.
nicoll3
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:28
te simti fericita in relatia pe kre o ai cu cel "vechi"? gandeste te bine ce anume iti aduce rel pe kre o ai..poate k e totusi doar o chestie de moment..si cum sunteti de atata timp impreuna poate a intervenit si rutina nush...oricum relatiile pe net sau la distanta sunt platonice...pe net intalnesti mereu "barbatul ideal" sau "femeia ideala".asa cum si inceputurile unei relatii dau impresia k cel de langa tine e cel mai cel...eu zic k nu are sens sa lasi o rel de atatia ani pt ceva de kre nu esti 100% sigura...sper sa iei decizia cea mai buna pt tn!sa ne tii la curent
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:39
va multumesc de intelegere si sfaturi!multumesc de cuvintele pe care le-am gasit aici se stie cine!da am sa va tin la curent cu tot, numai asa pot sa ma descarc si eu cumva! cred ca in cateva zile am sa ma intalnesc cu cel nou, nu la-m mai vazut de ceva vreme fata in fata,nu stiu cum o sa fie sau ce! dar promit ca am sa va scriu
iubibici
Postat pe 8 Decembrie 2008 01:12
pff!parca ma vad pe mine in urma cu 6 luni!la fel mi s-a intamplat si mie!parca ai avea trasa la xerox povestea mea!de 5 ani jumate eram cu o pers...de un an stateam impreuna!vb cu cineva pe net...cu care ma simteam....nici macar cuvinte nu am!ma completa!din toate punctele de vedere!mi-am luat inima in dinti si am mers sa-l vad !el fiind din buc eu din tg-jiu!l-am vazut...mi-a placut,m-am intors acasa!am vrut sa vad in ce stadiu se afla relatia mea cu X!X fiind baiatul cu care eram de 5 ani jumate!la noi...lucrurile scartaiau demult!sentimentele ..cred ca nu mai erau asa intense!am incercat sa vad daca X ar putea sa inceapa o alta relatie cu o alta persoana!nestiind,X mi-a aratat ca da,ca si el ...desi nu recunostea...nu mai avea aceleasi sentimente pt mn!am zis "STOP" relatiei mele cu X!am continuat cu Z ,Z fiind baiatul din bucuresti,!ce sa-ti spun..lucrurile nu au mers asa cum ma asteptam sa mearga!
Sfatul meu pt tine...gandeste-te bine la ce vrei de la omul de langa u!nu exist "iubesc doi barbati"!poate pt unu simti atractie iar pt celalalt iubire sau poate pt unu e doar obisnuinta iar pt celalalt iubire!analizeaza lucrurile...incearca sa vezi cum sta treaba intre tine si actualul..sa vezi daca relatia voatra mai e bazata pe iubire...iar daca nu atunci...despartiti-va!o sa va fie mai bn asa!
Lexxya
Postat pe 8 Decembrie 2008 01:35
DA IUBESTE-I PE AMANDOI...ofera-i dublu iubitului tau dinati si dechide-te fata de cel de-al doilea. daca e psoibil sa impartasesti cu iubitul tau dintai despre ce traieste inima ta ar fi minunat mai ales daca nu este gelos si bucuria ta este si bucuria lui...Atunci te-ar ajuta sa fii cu adevarat implinita ...altfel faar curajul de a iubi vei trai in conventional toata viata ...si probabil ca i lvei acuza sbtil si pe primul iubit de nefericirea sau neinplinirea iubirii tale
all_the_love
Postat pe 8 Decembrie 2008 02:13
uraaaaaaaaaaa!ma-m intalnit cu cel nou! a fost minunat!
iubibici
Postat pe 18 Decembrie 2008 01:34
De la: iubibici, la data 2008-12-18 01:34:06uraaaaaaaaaaa!ma-m intalnit cu cel nou! a fost minunat!


si te a facut sa iei vreo decizie?
angel_in_disguise
Postat pe 18 Decembrie 2008 07:31
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
iubibici
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:07
In viata fiecaruia sunt anumite etape si tu se pare ca ai trecut peste elle.te atrage faptul ca trebuie sa te ascunzi,sa ai o relatie secreta,faptul acesta te incita?cred ca in realtia actuala exista monotonie.EU cred ca vei face un dus rece cu noul tau iubit si iti va trece
nor_pufos
Postat pe 18 Decembrie 2008 13:37
un singur sfat care a mers si la mine:TRAIESTE CLIPA! ..restul o sa vezi ca se clarifica de la sine!;)

Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:15
De la: lia_sarbu, la data 2009-01-13 21:15:20un singur sfat care a mers si la mine:TRAIESTE CLIPA! ..restul o sa vezi ca se clarifica de la sine!;)
e adevarata chestia asta cu TRAIESTE CLIPA dar sa nu uitam ca totul se plateste.o asfel de clipa poate costa f scump.
dana_mv
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:13
poate te a fascinat dincauza monotoniei in relatia de 5 ani? ai incercat sa "inviezi" relatia

orice sfaturi ti s ar da oricum alegerea iti apartine, macar sa nu regreti ca nu ai incercat, niciodata nu se poate sti ce iese
mirelacm
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:51
se spune k focul dragostei sau iubiriiine 5 ani .........poate la u a trecut si un alt foc seaprinde dar .....cum zice proverbul nu da pasarea din curte pt cioara de pe gard..... mai bn tine de ce ai dak iti este bn dak nu ramai cu cel nou....poate o sa iti fie mai bn .........grij numa sa nu fi dezamagita pe vitor
ella907
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:26
asigura te ca ce simti tu pt el sa simta si el pt tine .. e ceva platonic oricum ...
_gabitza_
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:35
din moment ce nu il deranjeaza daca ii inchizi telefonul in nas banuiesc ca poti sa-l tii pe post de amant,pt mici escapade .si poate cu timpul se va clarifica situatia.
annyo
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:50
Cel mai bine ar fi sa il ocolesti pe cel nou...si eu am patit-o..dar daca nu il mai vezi..trece...cel putin pe moment
iubi7a_lui
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:33
Draga mea te inteleg perfect si daca imi permiti as vrea sa iti spun prin ce am trecut eu!Eram impreuna cu fostul meu prieten de 2 ani si simteam ca ceva nu merge extraordinar!Nu era tocmai o relatie pasionala ci mai degraba una de camaraderie.Eu parca voiam si altceva.El,destul de temperat,genul de baiat calculat iar eu o fire mai expansiva a trebuit sa ma domesticesc si am ajuns o introvertita si jumatate. Acum ceva timp am cunoscut pe cineva si a fost pot spune dragoste la prima vedere.Diferenta dintre ei,absolut socanta.De la baiatul bun,dornic mereu sa iti fie pe plac,uenori fara o parere proprie a lui la un tip smecheras,versat.Si cum eu,o persoana rationala m-am lasat atrasa in asemenea situatie?Pai nu stiu exact,doar ca deodata m-am racit de prietenul meu si ii exacerbam orice mic defect.
Deznodamantul este urmatorul.M-am despartit de fost si am facut asta nu pentru a fi cu celalalt ci pentru mine. Am facut-o pentru ca voiam sa ma bucur de libertate, sa ma regasesc eu pe mine si sa fiu asa cum eram inainte. Intre timp am si inceput o relatie cu individul respectiv si stau tot timpul cu indoieli.Imi place foarte mult dar imi ofera mereu momente de suspiciune.Cand ne am cunoscut si el era cu cineva la care a renuntat si ma gandesc daca nu se va intampla la fel si cu mine intr-o zi. Nu pot spune ca regret decizia aleasa si nu am sa va mint ca nu imi este dor de fostul prieten.Dimpotriva !Ii resimt uneori lipsa dar stiu ca am facut aceasta alegere pentru mine,pentru ca am vrut sa gasesc ceva potrivit sufletului meu!Daca simti ca nu mai merge cu prietenul tau renunta, dar sa fii sigura ca o faci pentru tine nu de dragul cuiva!Si sa fii pregatita sa iti asumi riscul de a ramane singura in caz ca nu merge relatia cu tipul nou!Vezi sa nu regreti si sa nu suferi!Te pup si sper sa fi fost de folos!Ai grija de tine
Catalinik
Postat pe 6 Februarie 2009 07:48
Draga mea ma scuzi ca m-am bagat si eu in discutie, dar asta se intampla destul de des si la multe persoane! Important e ca daca tu inca mai iubesti persoana actuala nu o lasa sa simta ca vrei si altceva nou. Du-te cu cel nou, fa-ti de cap si testeaza-l mai ales! si dupa aceea vezi daca merita parasit actualul!
nu da vrabia din mana pe cea de pe gard! De unde stii ca nu e manevra intre cei doi?
Sincer eu era sa o patesc rau dar s-a dat de gol cel nou! ce fraier! multa bafta!
beautifulleyes
Postat pe 6 Februarie 2009 08:08
beautifulleyes
Postat pe 6 Februarie 2009 08:10
De la: nicoll3, la data 2008-12-04 18:28:58nu e vorba de iubire,pur si simplu te-ai indragostit de el, ti s-a pus pata pe el,il doresti,stiu cum e k am trecut si eu prin asta si chiar in prezent sunt la fel,eu locuiesc cu un baiat de un an de zile si il iubesc imi e foarte bine cu el...dar totusi am cunoscut un alt baiat care ma atrage din otate punctele de vedere si ma intalnesc cu el pe ascuns,imi fac placerea..desi ink nu m-am culkt cu el si nu stiu dak voi ajunge chiar asa departe desi imi doresc,vreau doar sa am putin parte de el pana ma voi plictisi si imi voi reveni.traitiva viata fetelor k sunt frumoase toate experientele in felul lor si bune si rele.



Of of...si va mai mirati cand fac si barbatii acelasi lucru..pai ar trebui sa ni se para normal de acum sa inselam si sa fim inselati ca deh, toata lumea o face!

Cum puteti mai sa stati in relatii de pomana, sa treaca timpul? Asa va place sa va traiti viata? Si la 70 de ani o sa va ganditi" Hmm...pai am fost cu ala..si cu ala..aaaa, si cu alalalt si...nu mai tin minte..parca si cu vecinul de la 4..ce viata misto am avut, ce de love am impartit incolo si incoace.."
Chiar nimeni nu isi doreste ceva al lui? Si credeti ca daca va impartiti in toate directiile veti mai avea ce trebuie ca sa construiti ceva serios, ceva care sa dureze, ceva al vostru? Sau va multumiti cu resturile altora?
liliana2005
Postat pe 11 Februarie 2009 12:50
tine-l pe noul iubit in paralel,mai ales ca accepta situatia,te vei lamuri in timp daca il doresti la fel de mult! poate e doar un moft.nu te grabi.
fleur_du_lys
Postat pe 2 Iulie 2009 11:16
Nu se poate asa draguta, tb sa alegi dintre cei doi, altfel e o abureala, ameteala si cea ametita esti tu. Viata serioasa si adevarata nu e asa,mai ales dupa o varsta! Viata construita si fericita in doi nu are loc pt vrajeli, secrete,minciuni, etc!

Postat pe 2 Iulie 2009 11:41


Draga mea, renunta la primul, nu conteaza daca cel nou este ceea ce-ti doresti sau nu, conteaza ca primul nu este. Altfel nu te-ai fi indragostit de al doilea. Nu conteaza de cati ani sunteti impreuna, fi sincera cu tine si cu el si lasa-l, poate isi gaseste si el pe cineva, care sa-l iubeasca ,caci tu nu-l mai iubesti, a ramas doar obisnuinta.
valita76
Postat pe 2 Iulie 2009 11:44
uite..eu de exemplu am lasat o relatzie de 4 ani pe o partida de o seara..care mai apoi s-a ajuns mult mai departe..m-am incapatzanat sa fac ceea ce ma face pe mine sa ma simt bine ..si am lasat deoparte toate avantajele unei relatzii de lunga durata si am trecut la lucrul care ma implineste pe mine!!
Succes si sper sa iei cea mai buna decizie!!
Ellena_B
Postat pe 2 Iulie 2009 21:39
iar putoare de naftalina....
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 21:49
stai cu amandoi:P,nu mha,eu zic sa stai cu ala care iti provoaca fluturai in stomac..nu fa nici o comparatie,fa ceea ce vrei pe moment,adik alege-l pe ala pe care i-l simti mai aproape
justasweetgirl
Postat pe 3 Iulie 2009 00:42
este prea putin timp sa spui daca poti avea o relatie cu cel nou.nu-l cunosti. aparentele pot insela. te sfatuiesc sa mai vorbesti cu el da doar ca prietena si atat .daca continui asa uby tau va afla si va iesi urat. ramai cu baiatu cu care stai de 5 ani el te cunoaste mai bine
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire la distanta. Help!! 9 De la: kudika_19168 6 Noiembrie 2012 10:51
trebuie neaparat sa te epilezi inghinal?? 83 De la: turbatu78 8 Octombrie 2011 11:59
tinuta si machiaz pentru banchet? 7 De la: yumalai 26 Mai 2009 14:52
ii iubesc pe amandoi 176 De la: kudika313344 11 August 2010 02:51
as vrea sa mai continui...dar e prea greu 12 De la: Tigrulfioros 1 Septembrie 2010 22:14