Setari Cookie-uri

Totul despre...afemeiati...

invat...dn greselile mele pt k dn ale altora nu am putut niciodata.. ms pt sfat..iti dau dreptate in totalitate dar..e un pic mai dificil d pus in aplicare..eu sper k d data asta s fii gasit pers potrivita si s nu ma insel dn nou:D..ms din nou pt sfat,,va pup,,
zana_maseluta
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:21
De la: bras, la data 2008-12-10 07:42:57Chiar esti idealista medeea01!Bine hai ca nu ma duc la bere si nu vorbesc despre femei, tinand cont de faptul ca acolo ne eliberam si noi macar odata pe saptamana de tot, si ma duc la muzeu odata pe saptamana si dupa fug repede acasa sa citesc o carte!Ai ramane surpsinsa ce fel de oameni intalnesti la o halba de bere rece.Ma duc la teatru, ma duc la muzeu, cu cititul poate foarte rar dar daca ma duc la bere nu inseamna ca am 8 clase.Sunt foarte curios sa aflu ce varsta ai MEDEEAO1??Hai sa numai judecam toti romanii pentru 3 rromi care au omorat o italianca. poate putin


ai fi surprins sa stii ca inainte gandeam exact contrariul..adica ca toti barbatii sunt infidelisi e imposibil sa gasesti pe cineva sa se abtina.uite ca in timp...datorita la ce am mai vazut,auzit,trait am ajuns la concluzia ca si barbatii sunt capabili sa iubeasca si sa fie fideli.
cred ca m ai inteles total gresit in ceea ce priveste iestul la bere.imi sustin in continuare parerea.un barbat va iesi la bere cu baietii si va asculta si conversatii legate de cu cate fete si a tras o nu stiu ce amic saptamana asta.daca are 8 clase va incepe sa se dea si el mare cocos...daca nu atunci se va rezuma doar la a asculta.
infidelitatea si mintitul tine de cum te ai educat tu ca barbat de a lungul vietii...de ce ai invatat din experientele proprii...daca ai fost inselat si mintit si asta ai vazut in jur toata viata ta cel mai probabil asa vei fi si tu...dar sunt si exceptii bineteles.
eu o duc bine.sunt optimista.daca voi gasi un barbat fidel si bun ma voi casatori cu el sau voi fi cu el.daca intr o zi ma va insela asta e.voi merge mai departe ca si pana acum.fericirea mea nu tine de un barbat ci de mine...si doar de mine.m am obisnuit cu momentele de singuratate si nu mai cred ca fericirea consta in a fi cu un barbat si atat.as fi mai multumita singura decat sa traiesc in minciuna langa un afemeiat care nu se poate abtine.si va rog nu incepeti sa spuneti ca toti barbatii sunt afemeiati.asta ar insemna doar ca voi ati cunoscut o anumita parte.
elisa_me
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:14
da, intr-adevar, avem si noi, barbatzii, "frigizii" si impotentzii nostrii ... ei se mandresc cu fidelitatea lor ... desigur exista si fatarnicii ... si ei sunt fideli ... pana la proba contrara ... cat despre educatia, rafinamentul si subtilitatea noastra ... poate odata ajuns la un anumit nivel realizezi ca si hoitul este la fel de important ca si sufletul ales ... de aceea las cateodata "animalul" din mine sa f.u.c.k.a ( SIC! ) ce vrea
PROMISScuU
Postat pe 11 Decembrie 2008 12:09
De la: articulatorul, la data 2008-12-11 12:09:29da, intr-adevar, avem si noi, barbatzii, "frigizii" si impotentzii nostrii ... ei se mandresc cu fidelitatea lor ... desigur exista si fatarnicii ... si ei sunt fideli ... pana la proba contrara ... cat despre educatia, rafinamentul si subtilitatea noastra ... poate odata ajuns la un anumit nivel realizezi ca si hoitul este la fel de important ca si sufletul ales ... de aceea las cateodata "animalul" din mine sa f.u.c.k.a ( SIC! ) ce vrea


nu era nevoie sa te enervezi!

Postat pe 11 Decembrie 2008 12:31
De la: lahdo_amiy, la data 2008-12-11 12:31:26
De la: articulatorul, la data 2008-12-11 12:09:29da, intr-adevar, avem si noi, barbatzii, "frigizii" si impotentzii nostrii ... ei se mandresc cu fidelitatea lor ... desigur exista si fatarnicii ... si ei sunt fideli ... pana la proba contrara ... cat despre educatia, rafinamentul si subtilitatea noastra ... poate odata ajuns la un anumit nivel realizezi ca si hoitul este la fel de important ca si sufletul ales ... de aceea las cateodata "animalul" din mine sa f.u.c.k.a ( SIC! ) ce vrea


nu era nevoie sa te enervezi!

nu m-am enervat.
PROMISScuU
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:46

ai fi surprins sa stii ca inainte gandeam exact contrariul..adica ca toti barbatii sunt infidelisi e imposibil sa gasesti pe cineva sa se abtina.uite ca in timp...datorita la ce am mai vazut,auzit,trait am ajuns la concluzia ca si barbatii sunt capabili sa iubeasca si sa fie fideli.
cred ca m ai inteles total gresit in ceea ce priveste iestul la bere.imi sustin in continuare parerea.un barbat va iesi la bere cu baietii si va asculta si conversatii legate de cu cate fete si a tras o nu stiu ce amic saptamana asta.daca are 8 clase va incepe sa se dea si el mare cocos...daca nu atunci se va rezuma doar la a asculta.
infidelitatea si mintitul tine de cum te ai educat tu ca barbat de a lungul vietii...de ce ai invatat din experientele proprii...daca ai fost inselat si mintit si asta ai vazut in jur toata viata ta cel mai probabil asa vei fi si tu...dar sunt si exceptii bineteles.
eu o duc bine.sunt optimista.daca voi gasi un barbat fidel si bun ma voi casatori cu el sau voi fi cu el.daca intr o zi ma va insela asta e.voi merge mai departe ca si pana acum.fericirea mea nu tine de un barbat ci de mine...si doar de mine.m am obisnuit cu momentele de singuratate si nu mai cred ca fericirea consta in a fi cu un barbat si atat.as fi mai multumita singura decat sa traiesc in minciuna langa un afemeiat care nu se poate abtine.si va rog nu incepeti sa spuneti ca toti barbatii sunt afemeiati.asta ar insemna doar ca voi ati cunoscut o anumita parte.[/quote]


MEDEEA cred ca esti o fata puternica. Noi (eu cel putin) n-am vrut sa spunem ca toti barbatii sunt afemeiati(sau macar infideli), dar marea majoritate avem ca singuar noastra slabiciune, femeile(chiar inaintea meciurilor si a mersului la bere).E drept ca unii din noi reusesc sa-si infraneze dorintele.Asta nu inseamna ca nu viseaza cu ochii deschisi la toate fetele frumoase pe care le vad pe strada.Sincer iti doresc unul care sa faca exceptie de la regula.Vad ca esti frumoasa si meriti asta(daca tu esti in poza), dar nu uita ca Angelina Jolie a fost inselata de sot cu servitoarea.Si de curand ea a fost declarata cea mai sexy femeie a tuturor timpurilor.Nu ti-am spus asta ca sa te resemnezi ci ca sa fii pregatita pt orice.
Bafta, si sa ne mai scrii.
aprov
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:57
Nu se poate toti baietii ce au scris la acest topic au zis cu alte cuv ca sunt afemeiati si infideli...=> asa is toti?
dafffne
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:33
De la: dafffne, la data 2008-12-12 17:33:59Nu se poate toti baietii ce au scris la acest topic au zis cu alte cuv ca sunt afemeiati si infideli...=> asa is toti?



logic si evident asa sunt toti baietii .... ai drq mincinosi ..:D scuze nu ma puteam abtine ...
andreea121
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:37
Pentru articulatorul

Si crezi ca daca esti cu o singura femeie nu poti sa joci mai multe "roluri" sau sa-ti manifesti liber alter ego-ul? Ai incercat vreodata?
Kassandra16
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:19
oare sexul are de-a face cu dragostea?AS vrea un raspun va rog de la sexul feminin.
leeebruce
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:25
sexul fara dragoste e ca mancarea fara gust....deci este combinatia perfecta,una fara alta sunt incomplete...
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:31
De la: leeebruce, la data 2008-12-14 14:25:42oare sexul are de-a face cu dragostea?AS vrea un raspun va rog de la sexul feminin.


Nu prea sunt sigura daca am inteles exact la ce te referi..."dragostea" in sensul de sentiment? Sau ai intrebat daca a face sex=a face dragoste.
kiki_1234
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:32
intrebarea era daca sexul are de a face cu dragostea,si asta a fost parerea me,ca au amn2 de a face una cu alta....e aiurea atunci cand e numai sex...fara dragoste
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:56
Daca faci sex si te gandesti la cineva care te incita inseamna ca inseli?
leeebruce
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:01
De la: leeebruce, la data 2008-12-14 15:01:12Daca faci sex si te gandesti la cineva care te incita inseamna ca inseli?


Sufleteste vorbind, cred ca da. Dar atata timp cat te rezumi la asta nu cred ca ar treb sa-ti faci probleme, ca nu-ti poate citi nimeni gandurile.
kiki_1234
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:05
inseli cu gandul...dar ar fi km nasol pt fata sa stie k iubitul ei se gandeste la alta in timp ce fac sex...
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:07
si totusi...si femeile inseala in aceeasi masura k barbatii!nu toate e adev...dar si femeile inseala!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:08
cand inseli inseamna ca partenerul-partenera nu te multumeste indeajuns....si consider ca inselatu` este doar acel ceva care nu il ai din partea persoanei de langa tine,si este vina celui de langa tine,ca daca ai tot ce iti doresti nu mai cauti si in patul altcuiva!!
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:17
DAR daca vb asta cu porsoana care o faci ce rezultate poate sa dea?
leeebruce
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:17
iti zic eu daca tu ai tot ce vrei si eshti multumit sexual nu mai cauti si in alta parte,dar in ziua de azi uni baieti nu mai tin cont si de dragoste,sau de placerile partenerilor,uni nu mai stiu ce ala un preludiu sau o surpriza...ceva romantic....si femeia normal ca mai cauta ceva nou,ca deja e satula de acelashi meniu seara de seara
.............e bine sa vi mereu cu ceva noua...ca sa ti pe cineva aproape de tine
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:24
draga medeea eu zic sa speri in continuare!
exista barbati care nu inseala si eu am cunoscut un asemenea "specimen"..
dar asa cum zicea si linx noi femeile cautam mereu ceea ce nu putem avea iar barbatii care sunt astfel cautati...se cred dumnezeu pe pamint!
eu cred ca exista barbati care nu inseala pentru ca se respecta pe ei insisi la fel cum exista si femei care nu inseala ....
ei nu inseala..pur si simplu trec la alta!pe motiv ca nu ai fost femeia visurilor lui sau ca nu nu se pot implica..stii si tu tot felul de motive...dar nu inseala partenera cu care sunt in momentul respectiv!
eu cred ca iubirea este altceva..mai mult decit sex ..mai mult decit aspect fizic ..iubirea este o completare reciproca...
ca sa iubesti trebuie sa te daruiesti fara sa ceri nimik in schimb...
atunci nu cred ca ai mai insela...ar insemna sa te inseli pe tine!
spera in continuare..eu am vazut astfel de iubiri sunt reale!

chiar daca extrem de putine!
bafta!


alinadanielalazar
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:32
De la: dafffne, la data 2008-12-12 17:33:59Nu se poate toti baietii ce au scris la acest topic au zis cu alte cuv ca sunt afemeiati si infideli...=> asa is toti?


nu sunt dafffne...nu te necaji...n are nici un rost.sunt si barbati care nu inseala.eu cunosc "specii" din astea....cred ca sunt extraterestri pentru multi de aici....sau sunt eu doar foarte "naiva":P
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:42
De la: leeebruce, la data 2008-12-14 15:01:12Daca faci sex si te gandesti la cineva care te incita inseamna ca inseli?


raspunsul e nu.orice om are fantezii.si barbatii si femeile in aceasi masura.totul e sa nu le pui in practica...adica sa nu ti doresti sa le pui in practica.
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:44
De la: alinadanielalazar, la data 2008-12-14 15:32:28draga medeea eu zic sa speri in continuare!
exista barbati care nu inseala si eu am cunoscut un asemenea "specimen"..
dar asa cum zicea si linx noi femeile cautam mereu ceea ce nu putem avea iar barbatii care sunt astfel cautati...se cred dumnezeu pe pamint!
eu cred ca exista barbati care nu inseala pentru ca se respecta pe ei insisi la fel cum exista si femei care nu inseala ....
ei nu inseala..pur si simplu trec la alta!pe motiv ca nu ai fost femeia visurilor lui sau ca nu nu se pot implica..stii si tu tot felul de motive...dar nu inseala partenera cu care sunt in momentul respectiv!
eu cred ca iubirea este altceva..mai mult decit sex ..mai mult decit aspect fizic ..iubirea este o completare reciproca...
ca sa iubesti trebuie sa te daruiesti fara sa ceri nimik in schimb...
atunci nu cred ca ai mai insela...ar insemna sa te inseli pe tine!
spera in continuare..eu am vazut astfel de iubiri sunt reale!

chiar daca extrem de putine!
bafta!




DA.sper in continuare.nu ma intereseaza marea majoritate.si stiu ca va fi greu sa gasesc ce vreau.sunt pregatita.cred ca si tine ca daca esti indragostit nu poti insela...e valabil si pt femei si pt barbati.
cata vreme o sa am viata in mine o sa sper.si sper prin mesajul meu sa dau putere si altor femei.
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:49
De la: aprov, la data 2008-12-11 16:57:40
ai fi surprins sa stii ca inainte gandeam exact contrariul..adica ca toti barbatii sunt infidelisi e imposibil sa gasesti pe cineva sa se abtina.uite ca in timp...datorita la ce am mai vazut,auzit,trait am ajuns la concluzia ca si barbatii sunt capabili sa iubeasca si sa fie fideli.
cred ca m ai inteles total gresit in ceea ce priveste iestul la bere.imi sustin in continuare parerea.un barbat va iesi la bere cu baietii si va asculta si conversatii legate de cu cate fete si a tras o nu stiu ce amic saptamana asta.daca are 8 clase va incepe sa se dea si el mare cocos...daca nu atunci se va rezuma doar la a asculta.
infidelitatea si mintitul tine de cum te ai educat tu ca barbat de a lungul vietii...de ce ai invatat din experientele proprii...daca ai fost inselat si mintit si asta ai vazut in jur toata viata ta cel mai probabil asa vei fi si tu...dar sunt si exceptii bineteles.
eu o duc bine.sunt optimista.daca voi gasi un barbat fidel si bun ma voi casatori cu el sau voi fi cu el.daca intr o zi ma va insela asta e.voi merge mai departe ca si pana acum.fericirea mea nu tine de un barbat ci de mine...si doar de mine.m am obisnuit cu momentele de singuratate si nu mai cred ca fericirea consta in a fi cu un barbat si atat.as fi mai multumita singura decat sa traiesc in minciuna langa un afemeiat care nu se poate abtine.si va rog nu incepeti sa spuneti ca toti barbatii sunt afemeiati.asta ar insemna doar ca voi ati cunoscut o anumita parte.



MEDEEA cred ca esti o fata puternica. Noi (eu cel putin) n-am vrut sa spunem ca toti barbatii sunt afemeiati(sau macar infideli), dar marea majoritate avem ca singuar noastra slabiciune, femeile(chiar inaintea meciurilor si a mersului la bere).E drept ca unii din noi reusesc sa-si infraneze dorintele.Asta nu inseamna ca nu viseaza cu ochii deschisi la toate fetele frumoase pe care le vad pe strada.Sincer iti doresc unul care sa faca exceptie de la regula.Vad ca esti frumoasa si meriti asta(daca tu esti in poza), dar nu uita ca Angelina Jolie a fost inselata de sot cu servitoarea.Si de curand ea a fost declarata cea mai sexy femeie a tuturor timpurilor.Nu ti-am spus asta ca sa te resemnezi ci ca sa fii pregatita pt orice.
Bafta, si sa ne mai scrii.[/quote]


sa ti raspund si tie ca vroiam s o fac de 2 zile...am fost foarte racita.stiu povestea cu angelina jolie si billy bob.da.si a divortat.acum e bine mersi cu un barbat care o apreciaza si de care nu am auzit inca nimic de rau(adica sa o insele pe ea cel putin).
si mai stiu multe exemple poztive in sensul asta....si acolo tentatiile sunt si mai mari.
iti multumesc pt incurajari.ma bucur ca s a intamplat o minune si am puterea sa am rabdare,sa sper si sa astept.cum spuneam si mai devereme chiar mi as dori ca ceea ce scriu sa aduca bucurie femeilor care si au pierdut de tot speranta de a mai gasi un barbat fidel.
am avut o perioada cand ma uitam in jur si peste tot vedeam numai cazuri de barbati care au calcat sau calca stramb.ma simteam oribil gandindu ma ca orice as face nu o sa reusesc niciodata sa gasesc pe cineva "cuminte".numai eu stiu cat de deplorabil m am simtit in perioada aia.ma bucur ca am depasit o.
un barbat daca e indragostit si iubeste cu adevarat nu inseala.sunt sigura de asta.daca inseala asta e....lumea e mare.barbati sunt destui.perfer sa stau in relatii de scurta durata si sa renunt daca simt(aflu) ca sunt inselata decat toata viata in minciuna gandindu ma ca "asta e lumea in care traim...asa sunt barbatii,sunt niste porci si trebuie sa ma obisnuiesc sa fiu inselata".
multe femei au trecut prin experiente neplacute care le au schimbat si le au facut sa fie rele,materialiste,superficiale si fara suflet.de asta se plang multi barbati...nimeni insa nu s a interesat sa vada de ce lucrurile stau asa.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 00:07
Sarbatori fericite! Daca va pot ajuta cu ceva, astept mesaje pe privat.
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 01:56
e o diferenta mare intre barbati "puternici" si barbati "fara caracter" cum se sublinia mai jos
camy_doll
Postat pe 25 Decembrie 2008 06:54
De la: dafffne, la data 2008-11-28 22:02:38POATE AFEMEIATI SUNT " CASANOVA " ZILELOR NOASTRE. VESNICII CUCERITORI CE NU S-AU INDRAGOSTIT INCA SI CAUTA MAREA DRAGOSTE!!!!!! POATE SUNT IN CAUTARI...DE ILENE SANZIENE!!!!!!!!!

bravoooooo
asa e!!!!!!!!!!mamaaaaa si ce mai caut

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:21
De la: dafffne, la data 2008-12-12 17:33:59Nu se poate toti baietii ce au scris la acest topic au zis cu alte cuv ca sunt afemeiati si infideli...=> asa is toti?

da!!!!!!!!!!!! dar numa pana gasim persoana deosebita care sa ne cuminteasca.si dupa 10 ani de casnicie ,2 copii,si 6 kg in plus pe fundul ei ,reincepe cautarea

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:23
De la: medeea01, la data 2008-12-14 23:44:51
De la: leeebruce, la data 2008-12-14 15:01:12Daca faci sex si te gandesti la cineva care te incita inseamna ca inseli?


raspunsul e nu.orice om are fantezii.si barbatii si femeile in aceasi masura.totul e sa nu le pui in practica...adica sa nu ti doresti sa le pui in practica.


si daca nu le pui in practica ce faci cu ele?nu ma refer sa te gandesti la alta in pat cu iubita dar daca ai fantezii si le poti pune in practica ,de ce nu?????????????

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi se pare mie sau chiar asa este? 9 De la: ctwmn 25 Iulie 2009 14:55
Ghid de folosinta a barbatului 53 De la: _iluzie_ 18 August 2009 09:30
prietenul meu este ciudat... 9 De la: iuliarv 15 Aprilie 2009 12:10
de ce iubim barbatii?! 60 De la: cristi_nne 26 Mai 2009 12:47
o parere....? confuza :( 21 De la: ana_34 21 Septembrie 2010 16:26