Setari Cookie-uri

de ce imi e atat de greu fara el?

totul a inceput ff frumos.m-am mutat la el cu ai lui .el era o fire foarte romantica , foarte dragastos era si este perfect pt min,insa eu desi il iubeam enorm nu am stiut sa-i arat,nu am stiut cum sa reactionez la toate surprizele lui,iar acum el s-a hotarat sa ia o pauza stie ca ma iubeste dar nu stie ce isi doreste cu adevarat.si m-a rugat sa-l las in pace o perioada dar simt ca nu pot,simt ca il pierd si simt ca il iubesc mai mult ca orice pe lumea asta.ne-am logodit acum o luna si acum vreau sa-i fac o surpriza insa imi e frica de reactia lui..ce sa fac sa-mi revin si sa nu-l mai stresez?simt ca nu mai pot as da orice sa fie acum langa mine pt ca e un om minunat e tot ce imi puteam dori vreodata
tutigirl20
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:44
Din pacate apreciem ce am avut atunci cand nu mai avem. Eu cred ca ar trebui sa-l lasi un timp. Tu ai putea la fel sa te gandesti la tine, la ceea ce simti si ceea ce vrei, sa-ti gasesti anumite ocupatii ca sa nu te mai gandesti la el.
Multa bafta
anamaria86
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:14
mda...si eu am avut o relatie scurta, nu pot sa zic k a fost lunga, dar in ziua in care ne-am despartit am simttit sa ii spun te iubesc ..si nu i-am spun, pe deoparte nu imi pare rau, pe de alta parte imi pare....arata-i prin vorbe, prin gesturi...eu am 1 an de cand m-am despartit si tot la el ma gandesc, inceraca acum sa ii arati cat de mult il iubesti
Alexxandraa
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:19
parerea mea e ca nu e bine sa te mai gandesti la el.eu am facut tot posibilul sa-l recuceresc insa numai timpul va decide daca vom mai fi sau nu impreuna..insa nu cred ca o sa mai dau eu o sansa pt ca am fost prea ranita si sufar prea mult ...
tutigirl20
Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:45
De la: tutigirl20, la data 2008-11-29 12:45:49parerea mea e ca nu e bine sa te mai gandesti la el.eu am facut tot posibilul sa-l recuceresc insa numai timpul va decide daca vom mai fi sau nu impreuna..insa nu cred ca o sa mai dau eu o sansa pt ca am fost prea ranita si sufar prea mult ...


Ai aflat si motivul pentru care vrea o pauza?
Mie chestia asta cu pauza imi suna putin ciudat. Si eu as lua o pauza, dar nu ca sa ma gandesc ce imi doresc, as lua o pauza tocmai pentru ca stiu ce nu-mi mai doresc. dar asta e doar parerea mea.

bafta.
ursuletulmeu
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:06
imi pare tare rau ca am vazut doar acum topicul asta. Iubito, sa nu`l lasi sa ia pauza, oricat ar insista. Daca il iubesti, fa tot posibilul sa ramai langa el. Pauza va indeparteaza. Nu lasa sa se intample asta. Cand il iubesti si stii ca te iubeste, lasi deoparte mandria. Tine`te de capul lui... asa va vedea si el ca intr`adevar iti pasa. Sper ca mesajul meu na venit prea tarziu. Asculta`ma, te rog, si vei vedea ca va fi bine.
mainedimineata
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:27
iti multumesc mult de mesaj,"mainedimineata".asa am facut si ne-am impacat.acum ne e mult mai bine.mult succes in continuare.pup
tutigirl20
Postat pe 7 Ianuarie 2009 23:12
:) ma bucur sa aud asta. te pup.
mainedimineata
Postat pe 10 Ianuarie 2009 00:04
in general intr o relatie cand vine vorba de luat o pauza , e clar...eu nu cred in asa ceva pauza e un fel de despartire dar nu concreta , pt k in 80 % din cazuri dupa pauza , vine despartirea definitiva.
Asa ca nu stiu ce astepti tu de nu i arati omului tot ce simti pt el....
alina_luminita
Postat pe 10 Ianuarie 2009 01:41
in unele relatii daca se i'a o pauza inseamna ca ceva numai functioniaza bine...uneori aceasta pauza poate intari relatia facind'o mai feroce asta in kaz ca partenerii au tras concluziile potrivite si au ajuns la un numitor comun iar alteori defapt aceasta pauza din pacate aduce ruptura..iar daca el a luat o pauza ca sa se gindeaska ce isi doreste cu adevarat e cam straniu..eu cred ca exista lukruri care il dezavantajeaza in relatia aceasta adika ii lipseste ceva si el se gindeste daca mai este vreun rost sa mai fiti impreuna..el probabil este confuz ar trebui sa vorbesti cu el caci astfel risti sa'l pierzi doar ca ar fi trebuit mai demult sa ii arati iubirea dar asta e pretuim cind pierdem...ar trebui sa clarificati ce faceti pentru ca sa nu va torturati unu pe altu si sa fiti cu inima impakata..vorbeste cu el dar nu prea cred ca ar trebui sa te ti'i scai de el deoarece o sa se sature si cui ii placea sa fie mereu batut la cap.fii mai moderata si mai increzuta in fortele propii daca ai sa manevrezi cu multa dibacie aceasta situatie ea se va intoarce in favoarea ta daca nu inseamna ca asta e voia destinului..Bafta
aleera
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:18
tre sa fii moderata atunci cand tu esti cea care iubeste mai mult. voi nu vedeti ca intotdeauna e unul care pune mai mult suflet si interes decat celalalt? si intotdeauna e cel care are cel mai putin de cashtigat, intotdeauna partenerul cel mai iubitor se simte neglijat. in cazul ei, el a fost cel neglijat si nu are cum sa se simta sufocat de ea.
mainedimineata
Postat pe 11 Ianuarie 2009 00:27
"mainedimineata"" imi place foarte mult cum gandesti.tine-o tot asa.pup
tutigirl20
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:46
Si ce faci atunci cand lupti, cand vorbesti cu el despre toate aspectele unei pauze, despre ceea ce simte si ceea ce lipseste in relatie? si raspunsul lui este ca o pauza nu este necesara, incep iar clipele frumoase dar dureaza doar 2 saptamani si confuzia lui revine...si iar o iau de la capat si iar trecem peste pauza!!! si aceste momente s-au repetat de vreo 4-5 ori dupa care a urmat despartirea finala pt ca el a ajuns la concluzia ca eu merit ceva mai bun decat el si ca nu ne este dat sa fim impreuna! au trecut 2 luni de atunci, el are o alta relatie, eu inca il iubesc dar nu pot face nimic sa-l aduc inapoi, nici macar amici nu a vrut sa ramaem!!!!
damadepika
Postat pe 14 Februarie 2009 09:17
multe femei gresim si ei nu ne mai iarta cand iau decizi nu se mai intorc din drum dar sa sti ca nu trebuie sa iti pierzi increderea ca poate a vrut sa vada si el cat de mult te iubeste sa vada daca e bn sa meaega mai departe sau a vrut sa vada sentimentele tale tu arati acum ca tie greu fara el si ca il iubesti bafta
MAFALDA_BOSS
Postat pe 11 Martie 2009 04:19
De la: mainedimineata, la data 2009-01-02 12:27:04imi pare tare rau ca am vazut doar acum topicul asta. Iubito, sa nu`l lasi sa ia pauza, oricat ar insista. Daca il iubesti, fa tot posibilul sa ramai langa el. Pauza va indeparteaza. Nu lasa sa se intample asta. Cand il iubesti si stii ca te iubeste, lasi deoparte mandria. Tine`te de capul lui... asa va vedea si el ca intr`adevar iti pasa. Sper ca mesajul meu na venit prea tarziu. Asculta`ma, te rog, si vei vedea ca va fi bine.


Sincer in multe relatii pauza aproprie... sunt de acord cu tine ca indeparteaza numai ca depinde de la caz la caz... multe relatii si-au revenit dupa pauza
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 15:27
si ce ai facut pana la urma? ce solutie sau decizie ai luoat

Postat pe 13 Martie 2009 13:28
nu se stie pt ca nu a mai postat
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 17:22
si eu am iubit, 1 data candva, dar am fost o simpla aventura pt el, s a ntamplat la 14 ani, eram de aceeasi varsta, intr o vara frumoasa, perfecta, nu i am spus ce simteam pt el pt ca nu stiam sa vorbim unul cu altul si as fi avut o mie de cuvinte sa i spun.
acum timpul a trecut, am mai prins ceva coaja la minte si mi dau seama ca era mai bine sa nici nu mi fi placut de el dar mai mult mi as fi dorit sa am mintea de acum.
cand a fost sa plece - am simtit ca mi fuge pamantul de sub picioare si lumea se termina. numai ca n zilele astea - chiar se termina de adevaratelea.
dac ar fi sa mor maine - de un sg lucru mi ar pare rau cu adev- ca nu m a iubit cine am iubit eu, de nik altceva nu mi ar pare rau.
poate fiindca sunt geaman - imi doresc sa fiu cu cineva care sa aiba o gramada de lucruri in comun cu mine, nu tin sa fie tot in gemeni, ar fi culmea dar sa ne potrivim perfect , sa fie tot .
amazonegirl_4reallove
Postat pe 20 Martie 2009 14:51
asteptam sa ne zici ce s-a mai intamplat
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:03
De la: _dulcik_, la data 2009-03-20 22:03:30asteptam sa ne zici ce s-a mai intamplat
kudika002909
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:59
[quote name='kristina003' date='2009-04-03
si eu am patit ca dupa o relatie de 2 ani si planuri facute sa ma trezesc ca imi spune intr-o zi ca vrea altceva si ca nu ma mai iubeste,nu stiu daca a cunoscut pe altcineva atunci ,de mi-a zis asta, pt ca el tot timpul era cald cu mine si imi spunea ca ma iubeste.( nu este prima oara cand ne-am certat, ne-am mai despartit o data dar atunci eu luasem decizia ,dupa care ne-am impacat, la insistentele lui si pt ca il iubeam fff mult.). in ultima perioada a relatiei ne certam cam mult , cred ca din cauza ca era prea stresat datorita unor probleme.cum dupa 4 saptamanide de cand mi-a zis ca vrea altceva ma cauta iar si imi zice ca ii pare rau de decizia luata si sa il iert ca m-a facut sa sufar... cred ca ar vrea sa vina linapoi la mine,dar nu are curaj sa imi spuna mai multe, poate cu timpul. dar sincer nu stiu daca as putea sa ma mai intorc la el. si nici nu stiu daca ar fii bine, in ciuda faptului ca il iubesc f mul. si inca sufar.( au fost multe in relatie pe care le-am acceptat si nu le-a apreciat)...
kudika002909
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:19
exact in aceeasi situatie am fost si eu acum un an dar iti spun sincer k eu mai tin la el si acum...si el a vrut o pauza tot din cauza comportamentului meu...dar aceea pauza a devenit sfarsitul relatiei noastre:(...asa k dak intradevar ti la el,fa tot posibilul k sa va impacat dar ai grija la modul cum o faci pt k cel mai important pt el e sa nu se simta presat.iti doresc din tot sufletul sa te impaci cu el!!!
kudika010624
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:32
Lasa l un timp sa se adune,poate si tu i ai dat prea multe motive de sa ajuns aici.Pacat ca dupa ce pierdem pers iubita,incepem sa realizam ce am pierdut,si sa i descoperim adevarata valoare.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 25 Aprilie 2009 22:23
tocmai cand pierzi pe cineva iti dai seama cat il iubesti...pregateste-i o surpriza, o cina romantica, o lenjerie sexi, si fa-te ca nu s-a intamplat nimic...sigur o sa mearga...si o muzica lenta, sampanie...si totul o sa mearga de la sine
kudika010299
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:59
M-am impacat cu el de Pasti si deocamdata ne intelegem super bine. Oricum l-am last sa vad eu ca lupta pt mine si ca intradevar vrea sa fim din nou impreuna si ca nu ma mai trezesc intr-o zi ca imi face la fel...mi-a spus ca a constientizat ce insemn eu pt el ,cat valorez si ca alta ca mine nu o sa mai gaseasca...(si ca isi da seama unde a gresit) acum sper sa fie asa cum spune el si sa nu mai avem discutii. Oricum sunt ff fericita ca sunt din nou cu el si ca vad o schimbare in bine la el... iupiiiiiii
kudika002909
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:38
Daca stii ca te iubeste si de asemenea, stii ca il iubesti, atunci subscriu la unul din mesajele de mai sus- nu-l lasa prea mult in pauza.Lasati mandria la o parte, roaga-l sa isi faca timp pentru o discutie si explicai ceea ce simti, deci continuati cu alte cuvinte ceea ce ati inceput! Mult succes:)
laviniamariad
Postat pe 22 Iulie 2009 13:11
pardon, explica-i*
laviniamariad
Postat pe 22 Iulie 2009 14:58
daca intr-adevar te iubeste va veni el la tine in mod sigur cind se va hotari.incearca sa ai o discutie cu el si sa-i spui ca-l iubesti dar nu ai stiut sa te exprimi.asta este cel mai important,spune-i ce simti si daca te iubeste iti va mai da o sansa.
kudika033765
Postat pe 23 Iulie 2009 14:49
si fata mea vrea sa ia o pauza dintr-o relatie ce a durat 4 ani.mi se pare aiurea dar ei s-au decis.sper sa se impace dupa pauza asta.
pearl_cris
Postat pe 30 Iulie 2009 17:08
...hhh..... se zice ceva d genu : "pana nu pierzi p cineva nu ai cum sa ii simti lipsa", iar u ar trebui sal surprinzi ff des, sa fii mai spontana cu el, sai dovedesti cu adevarat k il iubesti....dak mai doresti ceva, orice, vb pe mess.......... mult succes si app , idul meu este al3xandra_vulpitza
gecutza
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mila sau obisnuinta 6 De la: Rafinata 26 Iunie 2009 14:28
ma santajeaza pt a ramane impreuna 14 De la: puyaroxy 14 Iulie 2009 00:44
"Femei proasteee:)" 241 De la: kudika347830 11 Mai 2013 12:31
Cum supravietuiesti in dupa moartea persoanei iubite? 44 De la: michon_11_71 25 Octombrie 2013 14:35
HELP PLS :( 16 De la: Shhh 3 Februarie 2010 10:11