Setari Cookie-uri

Haideti sa ne .. detoxifiem!!!

Daca doriti sa cititi parerea mea in ceea ce priveste fumatul...am scris pe blog toata povestea!In ceea ce priveste mancarea fast food organismul meu nu o suporta.Zilele trecute mi-am luat prima data in viata shaorma si mi-a fost rau toata seara si asta nu e singura experienta din viata mea.Acuma lupt sa nu mai beau sucuri .... cam de 2 saptamani beau doar apa plata si minerala.
butterflylili
Postat pe 20 Februarie 2009 13:18
www.da-slabire.ro intra si vezi mai multe detalii
adriana_elisa2003
Postat pe 24 Februarie 2009 17:53
Va propunem un program 100% naturist care va va ajuta sa va detoxifiati dar si sa slabiti! Eu am slabit cu acest program 20 de kg in 4 luni! Puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu
cureslabire
Postat pe 13 Martie 2009 10:10
eu am luat Denoxinal de la Walmark 3 luni si am simtit o schimbare in organism.iar acum iau Ginseng Siberian.am trecut de la mancarurile nesanatoare la un regim Bio si ma simt super ok
ETE_EU
Postat pe 13 Martie 2009 10:19
Buna fetelor!Am stat de vb cu un medic care mi-a recomandat ceai de soc pentru detoxifiere si deasemenea pentru slabit,de luni incep.............am inteles ca este ff aromat prin urmare nu necesita neaparat zahar.Sper sa fie asa pt ca si asa ma lupt cu sucurile,cam de 2 saptamani nu mai beau decat apa plata,minerala cand simt nevoia de acid si suc de grepf facut acasa si deja ma simt muuuult mai bine
bebe_Cristina
Postat pe 14 Martie 2009 13:37
fa sport,adik un efort aerob k e cel mai bun remediu pt o detoxifiere naturala,deoarece la un efort aerob se oxigeneaza fiecare molecula si se ard si lipidele,alta varianta o sauna dar nu mai des de o data pe sapt si numai dak nu ai probleme cardiace.Mai este un aparat detox care elimina f bine toxinele cred k exista si in centrele de infrumusetare din Romania.Alta varianta,masaj anticelulitic k are efect vasosilatator si obligat se schimba metabolismul ,circulatia si eliminarea toxinelor prin urina...
lacrasar
Postat pe 14 Martie 2009 13:46
si bea multa multa apa cel mai important cu saruri minerale k prin detoxifiere se elimina si sarurile si organismul trebuie sa le recupereze ,scuze mai sus: vasodilatator...
lacrasar
Postat pe 14 Martie 2009 13:49
De la: ramo_88, la data 2008-12-12 16:48:08mmm o sa-l incerc

Revenind la mancarea nesanatoasa...azi am trecut pe langa Mec...am mers inca 2 metri si m-am intors sa-mi iau un ham

ma urasc pt asta...dar gata, nu mai mananc de la Mec

Strigati "HEI" daca sunteti de-ai mei!



HEI!
kappy
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:59
vitamina C una pe zi si omega 3-6-9 O zi pe saptamana nu manca nimic beau numai apa potabila si nimic altceva La fiecare inceput de anotimp fac o cura de apa de 10 zile adica 10 zile beau numai apa si iau Multivitamine 2 pe zi .Fac lucrul acesta de 12 ani ma simt foarte bine si viguroasa .Este bine sa incerci sa iei o vitamina C pe zi si macar o data pe an sa faci o pauza de alimente si sa bei numai apa si multyvitamine care sunt si asa un supliment . nu va temeti nici nu o sa va imbolnaviti o sa slabiti putin pielea va deveni mai elastica o sa simtiti ceva deosebit o energie divina .Nu mai spun ca si burtica va deveni mai plata .Daca nu reusiti 10 zile faceti macar 3 sau in fiecare sapatamana 1 zi /
ANTIBA
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:29
Trebuie sa consumati fructe si legume crude, ceaiuri (exista si ceaiuri speciale depurative, de ex Aboca Fisiodepur ceai), exista si multe suplimente nutritive pt detoxifiere ( Walmark- Denoxinal, Concentrat de otet de mere cps), dar si suplimentele nutritive contra acneei sunt detoxifiante (Medica- Acnetol, Aboca- Akneil, cps cu urzica si cu brusture). Daca vreti metode naturale folositi zeama de urzica (cand apare primavara), otetul de mere (se gaseste in supermarket, puteti face o cura cu otet si miere + usturoi). Cel mai mult conteaza alimentatia, miscarea, si evitarea pe cat se poate a ceea ce e nesanatos.
daniela038867
Postat pe 24 Iunie 2009 12:30
PS : Am uitat sa mentionez: exista in anumite farmacii si plasturi pt detoxifiere care se lipesc pe talpa si se lasa toata noaptea, din cate am auzit sunt eficienti si naturali, sunt chinezesti, anul trecut o cutie cu 10 buc (pt 5 zile) costa 60 lei.
daniela038867
Postat pe 24 Iunie 2009 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum va mentineti bronzul?? 13 De la: kudika174057 14 Septembrie 2010 22:07
A slabit cineva cu XL-S? 9 De la: anda0 28 Aprilie 2014 12:06
Iubitul meu ma intraba mereu ce vreau de la el...iar eu nu stiu ce sa ii raspund si evit subiectul! voi ce i-ati raspunde??? 77 De la: Maaad 14 August 2011 10:07
Remediu eficient- caderea parului! 1 De la: 4 Decembrie 2009 13:57
decolorant de par 6 De la: kudika368636 2 Noiembrie 2013 22:44