Setari Cookie-uri

vor barbatii mai mult sex decat femeile?

De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-08 13:50:15egalitate..ma rog..depinde atat de femeie kt si de barbat!atunci knd ii place sexul cu persoana cu kre il face e normal sa se gandeasca des la asta...in ultimul timp crd k femeile sunt mai "disperate" k barbatii!


totally agree
Alle_
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:24
De la: al3xutza, la data 2009-01-25 10:24:58
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-08 13:50:15egalitate..ma rog..depinde atat de femeie kt si de barbat!atunci knd ii place sexul cu persoana cu kre il face e normal sa se gandeasca des la asta...in ultimul timp crd k femeile sunt mai "disperate" k barbatii!


totally agree


........disperate.......
nico1234
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:27
placere!!! dorinta!!!! cred ca toti le simtim in egala masura !! Unu l e mai nesimtit altul mai simtit si tot asa....!! Femeile cred totusi ca in marea majoritate a noastra suntem mai stresate, deci mai obosite, asa ca.....saracul sotul meu asteapta...sper...dar si cand se intampla SA IASA FLACARI!!!!
bad_ralu_k
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:42
Alecsu,
Iti dau dreptate in ce priveste faptul ca vrem si avem nevoie in aceiasi masura de sex, indiferent daca suntem barbati sau femei, doar ca nu sunt de acord cu partea de constrangere sociala. Toata "constrangerea" asta e in mintea unor femei prea proaste pentru a fii libere sau prea needucate pentru a fii libere. Cred ca pe la sate inca se gandeste in general asa....Orice femeie instruita si cu un dram de incredere in ea, cat de cat inteligenta stie ca astea sunt prejudecati absurde si nu-i pasa de asa ceva. Pentru mine, "gura lumii" e numai buna ca sa fac...ceva...in ea !...
ocs
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:44
si eu cred ca barbatii vor mai mult sex decat femeile.stiu din proprie experianta :d
dar pana la urma fiecare isi doreste acest lucru intr-o oarecare masura
Flory_403
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:50
Dintotdeauna barbatii au vrut mai mult sex ca femeile.... ei si cand intalnesc prima oara o femeie gandul lor e sa o bage in pat... bine acuma depinde si ce fel de femeie mai intalnesc

Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:54
La mine e cam invers, cred ca imi doresc eu mai mult sa fac dragoste (sau poate si el isi doreste dar e mereu obosit din cauza locului de munca ).Dar asta este....
The_me
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:59
eu cred k barbatii si femeile se gandesc la fel de mult la sex, dar cu mici diferente. una ar fi k femeile nu spun de fiecare data cand se gandesc la sex, iar a2a ca in general barbatii se gandec la sex dar femeile se gandesc la a face dragoste ceea ce este foarte diferit.
MaryJean
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:02
De la: MaryJean, la data 2009-01-25 11:02:18eu cred k barbatii si femeile se gandesc la fel de mult la sex, dar cu mici diferente. una ar fi k femeile nu spun de fiecare data cand se gandesc la sex, iar a2a ca in general barbatii se gandec la sex dar femeile se gandesc la a face dragoste ceea ce este foarte diferit.
poate fi si invers

Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:03
E grozav sa faci,dragoste,sex deja e o pofta carnala pe care barbatii o practica foarte des;dar depinde si de ce fel de barbat este vorba,daca e prins cu multe probleme atunci...e altceva,femeia se va simti neglijata si se va gandii ea m-ai mult la sex;dragoste etc.
marlena21
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:04
in cazul meu, e invers...eu imi doresc mai mult! ! trec printr-o perioada cam ciudata...sunt insarcinata in luna a5-a, si cred ca sotului meu ca cam frica sa facem dragoste....asa observ, avand in vedere ca-l cunosc bine. Iar eu...spre deosebire de alte femei insarcinate(cel putin..cu care am discutat) am un apetit sexual destul de crescut. deci....va dati seama cine se gandeste mai mult la sex din casa la mine....! Va doresc sa aveti o duminica superba.
anca_tudor
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:06
Eu cred ca se pot raci relatiile intr-un cuplu in care nu prea se practica sexul decat de 2-3 ori pe luna, lasand la o parte chestia asta care se andeste mai mult el sau ea....
The_me
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:09
Eu cred ca atat barbatii cat si femeile se gandesc in mod egal la sex si femeile sunt cele mai doritoare de sex mai ales de la o anumita varstra!
spaleyna
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:13
Dragilor e minunat sa vrem sex e normal,te simti mult m-ai bine cand ai si cu cine sa faci sex.
marlena21
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:17
pt roco......lectie de istorie....
barbatii au fost acceptati pe lume pt binele femeilor, acestea reprezentand clasa politica, conducatoare, dotata superior barbatilor, din toate punctele de vedere...cel putin 90% din ei, au numai sex in cap...iar restul, doar dupa ceva timp de la comunicare, mai indica si altceva
niro
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:22
10% din femei au facut sex in prima ora a unei prime intilniri.
- 20% din barbati au facut sex intr-un loc excentric.
- 36% din femei sint in favoarea nuditatii.
- 45% din femei prefera barbatii cu par negru si ochi albastri.
- 46% din femei au incercat sexul anal.
- 70% din femei prefera sa faca sex dimineata.
- 80% din barbati nu au experimentat nici o data relatiile homosexuale.
- 90% din femei ar dori sa faca dragoste in padure.
- 99% din femei nu au incercat sa faca sex in birou.
Concluzie: statistic vorbind, ai o sansa mai mare sa faci sex anal dimineata cu o femeie in padure, decit sa faci sex in birou la sfirsitul zilei.
Morala: nu sta pina tirziu la birou. Niciodata nu se va intimpla nimic bun!

Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:28
Am citit un interviu cu Toni Grecu, in care era intrebat:
- Ce ai face daca o femeie ti-ar face avansuri?
Raspunsul mi s-a parut genial:
- M-as feri, pentru ca dupa avans intotdeauna urmeaza lichidarea...

Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:30
super
mo_na
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:47
eu una zic ca am ajuns intr-o perioada(noi,societatea), in care valorile femeii au crescut extraordinar de mult,iar placerile si dorinta de sex la fel.atat barbatii cat si femeile vor sex,uneori poate kiar la fel de mult,sau alteori femeile sunt cele kre sar p barbati.aici este vorba doar de faptul k femeile sunt mai rusinoase,intotdeuna se gandesc la consecinte si la criticile kre i se pot aduce dupa actul implinit.barbatii sunt mai libertini mai deschisi,dar asta nu inseamna k vor mai mult sex decat femeile.E doar o problema de paradigme si de conceptii in mintea femeilor dar sunt convinsa k va veni o perioada in kre si femeile isi vor da frau liber fanteziilor si dorintelor fara sa se mai gandeasca la ce va spune sau va crede lumea......
tania2blue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:48

ca adevarat graiesti!
om_bun
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:09
damn..eu am vrut sex mai mult decat toti fostii mei iubiti. dar hey , asta sunt doar eu..
baby_frances
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:25
Barbatii se gandesc la sex tot timpul,indiferent de problemele aparute pe parcursul unei zile. si daca se intampla sa li se ofere ocazia unei partide .....sunt gata de "atac".
Dar se spune ca 'lumea se invarte in jurul femeilor' asadar barbatii isi doresc si se gandesc la sex dar pana la urma au parte de atata cat li se ofera ....
lilyoftheH
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:26
De la: geo32, la data 2008-12-08 13:51:46o fi de vina incalzirea globala!


UN MARE ADEVAR AI GRAIT!
agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:31
De la: anamaria2in1, la data 2009-01-25 11:30:40Am citit un interviu cu Toni Grecu, in care era intrebat:
- Ce ai face daca o femeie ti-ar face avansuri?
Raspunsul mi s-a parut genial:
- M-as feri, pentru ca dupa avans intotdeauna urmeaza lichidarea...


G_Bogdan
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:34
De la: ocgiogi, la data 2009-01-25 10:44:29Alecsu,
Iti dau dreptate in ce priveste faptul ca vrem si avem nevoie in aceiasi masura de sex, indiferent daca suntem barbati sau femei, doar ca nu sunt de acord cu partea de constrangere sociala. Toata "constrangerea" asta e in mintea unor femei prea proaste pentru a fii libere sau prea needucate pentru a fii libere. Cred ca pe la sate inca se gandeste in general asa....Orice femeie instruita si cu un dram de incredere in ea, cat de cat inteligenta stie ca astea sunt prejudecati absurde si nu-i pasa de asa ceva. Pentru mine, "gura lumii" e numai buna ca sa fac...ceva...in ea !...


Eu una nu stiu despre ce ''gura a lumii'' vorbiti, stiu insa ca NU as face absolut nimica cu cineva care are ceva mai ales cu fustele lumii ...
Dragostea este pentru DOI si nu pentru o haita. Asta-i tot ce conteaza, restul sunt limite personale, deci depind de fiecare cuplu.

Daca si cine se considera educat in haita, n-are decat - sa o face pe propria-i piele.

Deci intradevar NU gura lumii-i problema, ci respectul de sine.

agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:39
De la: G_Bogdan, la data 2009-01-25 12:34:07
De la: anamaria2in1, la data 2009-01-25 11:30:40Am citit un interviu cu Toni Grecu, in care era intrebat:
- Ce ai face daca o femeie ti-ar face avansuri?
Raspunsul mi s-a parut genial:
- M-as feri, pentru ca dupa avans intotdeauna urmeaza lichidarea...




Interesant raspuns, dar doar de dragul cuvintelor MARI

In viata ai tot felul de 'lichidari' pana sa ajungi la cea FINALA

Si atuncea ce faci? Iti petreci viata ''pe banca de rezerve/in afara terenului''?
sau cercetezi ceva mai mult, atent si apoi te arunci in valuri ca un adevarat innotator?
Depinde doar de ce curenti intalnesti ...

???
agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:44
eu cred ca da.barbatii vor mai mult sex,femeile mai multa dragoste.asa se nasc divergentele.asta daca nu gasesc amandoi o cale de mijloc sa remedieze situatia.
dana_mv
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:46
De la: anamaria2in1, la data 2009-01-25 11:28:2110% din femei au facut sex in prima ora a unei prime intilniri.
- 20% din barbati au facut sex intr-un loc excentric.
- 36% din femei sint in favoarea nuditatii.
- 45% din femei prefera barbatii cu par negru si ochi albastri.
- 46% din femei au incercat sexul anal.
- 70% din femei prefera sa faca sex dimineata.
- 80% din barbati nu au experimentat nici o data relatiile homosexuale.
- 90% din femei ar dori sa faca dragoste in padure.
- 99% din femei nu au incercat sa faca sex in birou.
Concluzie: statistic vorbind, ai o sansa mai mare sa faci sex anal dimineata cu o femeie in padure, decit sa faci sex in birou la sfirsitul zilei.
Morala: nu sta pina tirziu la birou. Niciodata nu se va intimpla nimic bun!


Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:48
ce e asta? un fel de licitatie?
catalexis
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:49
nu cred ca se poate generaliza pe tema asta.
catalexis
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cam dupa cat timp trebuie sa trecem la fapte? 12 De la: Cristinell_Snickers_1 30 Iulie 2014 19:00
fun 4 De la: roz5blue6lila7 12 Aprilie 2010 13:31
IN PLOTESTI STRADA REPUBLICII LA POPESCU 5 De la: kudika324967 9 Octombrie 2010 12:58
Intarziere menstruatie. 17 De la: i0nutza 4 Iunie 2010 18:59
sexul platit 52 De la: marco918 8 Mai 2011 20:39