Setari Cookie-uri

vor barbatii mai mult sex decat femeile?

Natura ar fi dat-o in bara daca nu ne-ar fi dat aceleasi dorinte.
Kathara
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:50
ei lasa ca si natura mai nimereste si pe alaturi,cateodata.cand se intalnesc doi si unul iubeste cu inima si celalalt cu mintea,ce iese?dragoste si sex.vezi?iar ne lovim de ambele ipostaze.
dana_mv
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:55
De la: The_me, la data 2009-01-25 11:09:11 Eu cred ca se pot raci relatiile intr-un cuplu in care nu prea se practica sexul decat de 2-3 ori pe luna, lasand la o parte chestia asta care se andeste mai mult el sau ea....


Scuze dar eu NU gasesc nici o relevanta in cele ce spui.
Problema NU este SEXul
ci MOTIVELE care stau la baza lipsei acestuia.

Lipsa sentimentelor poate duce la racirea relatiei, indiferent ca faci SEX prea rar sau chiar prea des !!!
SEXul nu poate fi un substitut la ceea ce iti lipseste, cand este indestulator ... si nici nu poate fi o piedica atunci cand nu ai parte de el

agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:59
De la: costelino1967, la data 2009-01-25 09:08:40Bineinteles ca barbatii sunt mai dornici de sex, datorita psihicului sau. Departe insa gandul ca el sa faca mancare, curatenie si alte lucruri casnice, iar doamna sa stea cu unghiile facute sau la coafor.
Barbatii cand vor sex o fac din placere, dar sa ne uitam si la femeile care fac sex interesat, oare nu ne depasesc numeric. Femeile in general pot fi orcand cucerite si doar cele care au apucat calea bisericii(daca nu o fac cu popa sau dascalul), sunt mai greu de cucerit. Sa nu uitam ca a spus Napoleon, toate femeile sunt...........................



Cu Napoleon asta cred k era destul de frustrat ce sa zic..nu i-a suras norocul in materie de femei..:))..in legatura cu ce a zis..k toate femeile sunt............... in afara de mamica si surioara nu?..:))..mi se pare destul de aberant..
catty_x_girl_x
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:27
De la: costelino1967, la data 2009-01-25 09:08:40Bineinteles ca barbatii sunt mai dornici de sex, datorita psihicului sau. Departe insa gandul ca el sa faca mancare, curatenie si alte lucruri casnice, iar doamna sa stea cu unghiile facute sau la coafor.
Barbatii cand vor sex o fac din placere, dar sa ne uitam si la femeile care fac sex interesat, oare nu ne depasesc numeric. Femeile in general pot fi orcand cucerite si doar cele care au apucat calea bisericii(daca nu o fac cu popa sau dascalul), sunt mai greu de cucerit. Sa nu uitam ca a spus Napoleon, toate femeile sunt...........................



Cu Napoleon asta cred k era destul de frustrat ce sa zic..nu i-a suras norocul in materie de femei..:))..in legatura cu ce a zis..k toate femeile sunt............... in afara de mamica si surioara nu?..:))..mi se pare destul de aberant..
catty_x_girl_x
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:27
Nu cred k barbatii au mai multe fantezii decat femeile, dar asa cum spunea cineva mai sus, barbatii sunt mult mai indrazneti...si e adevarat, de asemenea, k atunci cand vii dupa 10 ore de stat la birou, si ajungi aksa si trebuie sa te apuci de gatit, de spalat, etc....mai faci si ceva teme cu cei mici.....pe bune, k numai chef de sex nu mai ai....si totodata cred k tine si de partener....dak exista atractie si iubire....cred k amandoi vor in aceeasi masura sa faca dragoste!
maddyab
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:36
Mie nu imi place sa fac sex si nu neaparat ca sunt mai romantica nu fac cu oricine doar ca simt nevoia sa fac sex.ca sa am o relatie intima cu un barbat trebuiesa ma atraga f puternic.tre sa simt o doarinta de nestapianit ah..si e de vis sa faci dragoste cu cineva.iar raspunsu la intrebarea cine se gandeste mai mult nu stiu cred ca depinde de organismu fiecaruia poate unu au fantezii mai ample nu se poate sti cine se fandeste mai mult.eu ma gandesc ormal cand vd unu care ma atrage iti dai seama ca ma gandesc.toata lumea are fantezii si dorinte e ceva normal
cili_cristina
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:42
femeile daca cer prea mult sex,sunt considerate nimfomane si c***e,pe cand barbatii daca fac sex,mai ales cu mai multe femei,nu e nimic rau in asta,vor fi considerati gigolo si le creste "reputatia".de asta multe femei evita sa ceara prea mult sex, cand probabil ca si-ar dori mult mai mult.
CaryS23
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:45
dupa parerea mea nu se poate face o constatare,care vor mai mult sex......depinde de temperamentul fiecaruia sunt si barbati ,,blegi,, si femei ,,blege,, cu care poti dormi ca fratii in acelasi pat.
xxlanita
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:17
De la: xxlanita, la data 2009-01-25 14:17:07dupa parerea mea nu se poate face o constatare,care vor mai mult sex......depinde de temperamentul fiecaruia sunt si barbati ,,blegi,, si femei ,,blege,, cu care poti dormi ca fratii in acelasi pat.

nu crede in miracolo....bazeaza-te pe ele !
xxlanita
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:19
Nu cred ca barbatii vor mai mult sex decat femeile... Consider ca depinde de persoana. Unii barbati nu au nevoie de mult sex,iar altii pot fi satisfacuti doar alternand un numar de partenere; valabil pentru ambele sexe. Inca cred in egalitatea dintre sexe
ureprinces
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:54
dragii mei, eu cred ca depinde si de persoana, se intampla sa vreau mai mult sex decat sotul meu, si el sa nu aiba chef , el sa fie prea obosit, si se intampla sa vrea el ,si eu sa nu vreau ,oricum tot el castiga , si in fata sotului meu nu m-am considerat niciodata c...va, vorba voastra depinde de educatie, dar uneori este unfair, pt noi femeile,
catanaoanasilviu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:02
De la: Roco, la data 2009-01-25 10:15:39Sa inteleg ca esti premianta?

...fiecare este premiant ...acum depinde de locul care il ocupi.....in inima unei persoane da...
onyoana09
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:10
....:D are un sambure de adevar ce spune "euLaura" acolo.....
ela24
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:46
da.. barbatii vor mai mult sex decat femeile, sunt si femei care isi doresc sex dar numarul lor este mult mai mic
Sweet_Rodica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:09
Ma faceti sa zambesc cand aud de la voi ca amandoi vor sex in mod egal si ca asa au fost conditionate femeile social....mai ganditi-va va rog si la structura geneticã a femeii si barbatului,la hormonul barbatului-testosteronul care il face mult mai incontrolabil cand e vorba de sex si are mult mai multa nevoie ca femeile de sex.Uitati.va in jurul vostru si in lumea animalelor,de exemplul a pisici:femela nu s.ar lasa niciodata,masculul aproape ca o violeaza.Este vorba mai mult de anatomic decat de social,femela nu are in natura ei genetica sa umble brambura ca barbatii,ea are grija de copii,de familie,asa a fost ea programata de Dumnezeu.
sylvynet
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:27
...cat de des se gandeste un barbat sau o femeie la sex, nu este dicat de gen ci de caliteatea sexului pe care-l face...daca ai un partener de care te simti atras din toate punctele de vedere si viceversa, iar patidele de sex se fac in "echipa"...:) ...apare dependenta...si oricat de solicitant ar fi job-ul tau... fi sigur ca intre o chitanta si un extras de borderou, iti faci timp sa rememorezi clipele de noaptea trecuta si sa le anticipezi pe cele din seara urmatoare...
dragulescuelena
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:31
De la: vas25, la data 2008-12-08 14:02:44
nu avem cum sa vrem mai mult decat voi
sunteti de doua ori mai multe decat noi pe lumea asta




de acord draga vas!
cristinarudi
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:39
De la: sylvynet, la data 2009-01-25 17:27:10Este vorba mai mult de anatomic decat de social,
femela nu are in natura ei genetica sa umble brambura ca barbatii...
,asa a fost ea programata de Dumnezeu.

Ce are genetica cu dumnezeu?
Si pana la urma nu trebuie sa umble brambura, o poate face in mod organizat.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:54
De la: midi_junkiex, la data 2008-12-01 21:32:42mereu femeile zic ca barbatii sunt niste perversi si ca vor sex mereu..eu cred ca e gresit...
eu cred ca barbatii vor asta pentru ca au mai mult timp decat noi sa`si manifeste aceste pofte sexuale..daca barbatul de langa tine te`ar provoca la o mica joaca iar tu i`ai pune in fata cartea de bucata si l`ai trimite acolo unde ai tu oalele de mancare asezate si i`ai mai pune si un aspirator in mana ..si fa`i o buna instruire in aceasta arta dupa ce termina ..spune`i ca il doresti la nebunie ..sa vedem atunci ce chef de sex mai are el.
cred ca femeile se gandesc la sex mai mult ca barbatii dar din anumite motive nu arata sau nu vor sa vorbeasca despre asta :d..
deci cine vrea mai mult sex?:D:D

Perversitatea.
Este ceva natural interzis de societate. Dar natural.
Daca barbatii nu ar dori sex mai mult decit femeile, ci mai putin, atunci am fi ele partea cu initiativa. Cred ca natura a aranjat ca barbatii sa fie mai pofticiosi pentru a crea o oarecare coada la nurii femeilor, din care cistiga/este ales cel mai puternic.
Daca intr-o casa barbatul nu este educat sa-si ajute partenera la mincare, sa zice, asta e si vina ei - ca doar nu i l-am ales eu!... Dar mi-e teama ca tot o femeie, fie si mama, i-a bagat aceluia in cap ca bucataria e treaba de femeie... Imaginati-va aici ca El, devenind/fiind priceput la bucatarie, femeia isi pierde unul din marile atu-uri... Deci e preferabil raul mai mic, in care el nu vrea sau nu stie sa ajute. Barbatii burlaci sint foarte priceputi sa-si gateasca etc... Este unul din motivele pentru care verigheta nu ii tenteaza prea mult.
Inchei cu ideea ca inclusiv casatoria este terenul ideal pentru a declara artificial slabiciuni ale celuilalt, iar in acest fel acela sa fie manipulat, condus mai bine. Nu-mi spuneti ca nu se pratica, si inca din plin...!
Mircea_O
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:00
pe naiba barbatii vor mai mult sex:)) eu trag de prietenul meu mai tot timpu sa facem ceva l si momentan nu s-a mai intamplat nimic de 1 luna. eu am 20 iar el 22 si suntem impreuna de 3 ani... nasol, nu-i asa? chiar nu stiu c sa mai cred
nicobubu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:00
cine mimeaza orgasmul, femeia sau barbatul?
de aici trageti concluzia ,,cel care vrea sex mai des,,?
maxy_mai25
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:14
aoleo mi se face rau cand aud barbatii spunand ca vai ei sunt mai curajosi cand vien vorba femeile nu stiu cum sa fie deschise si sa ceara...fratilor ati uitat ca majoritatea barbatilor ar f**e si o scandura daca vad o gaura in ea ? ideea e ca ei ar face in general cam cu orice misca d-aia de exprima mai des pe cand pt fete crek pe primu plan e sa aiba ceva sentimente chiar si daca e one night stand parca tot visezi un pic ca se indragosteste de tine etc... cand e sa iti placa mult un baiat stii cum se gandesc si fetele la sex?de 60 de ori pe minut..clar..dar eu personal n-as putea sa ma culc asa cu toti cretinii chiar daca arata bine ce-mi pasa?daca nu-mi spune nimic sa-mi dea fiori cu personalitatea lui corpu e zero
catalina_021
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:05
The_me
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:13
eu cred ca femeile vor mai mult sex
roxana2007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:32
De obicei sunt unele femei care nu mai au timp sa se gandeasca la sex. Cazul celor care au un servici si mai au un servici si acasa, adica dupa terminarea job-ului propriuzis ajunse acasa constata ca trebuie sa faca mancare, curatenie sa aibe grija de 2-3 copii, si poate nici macar toate lucrurile astea nu le reusesc face daramite sa se mai gandeasca la sex. Barbatii pe de alta parte au tot timpul o pauza sa faca asta , acum depinde cat e de scurta sau lunga pauza....
cristina_r2
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:42
De la: euLaura, la data 2009-01-25 09:26:58citisem undeva ca ,,barbatii nu pot de cate ori ar vrea iar femeile nu vor de cate ori ar putea!"

punct ochit punct lovit.
adistefi1970
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:28
Eu cred ca putine femei sunt constiente de sexualitatea lor si putine o exploateaza si sincer nu cred ca e vorba de lipsa timpului, e vorba de dorintele tale care ar trebui sa fie prioritare.
sweetpie
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:47

Perfect adevarat...
khristine
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:12
Nu inteleg de ce sa ne ascundem "dupa deget"?Traim intr-o lume care incet,incet merge catre sexualitate extrema,substratul sexual din intreaga societate atinge deja limite maxime!Deci ce sa ne mai ferim......toti vrem sex la fel de mult!
ModogCaesar
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bancuri 1 De la: ingerasul_noptii 17 Mai 2009 14:08
lipsa erectiei....surpriza primei seri petrecute impreuna:( 80 De la: Simply_i 9 Septembrie 2009 13:31
De ce nu vorbeste despre trecutul lui? 33 De la: kudika434671 29 Iulie 2013 00:38
cancerul 3 De la: blue07scorpion 25 Mai 2009 14:51
Imaginatia mea bogata. 75 De la: Micaell 3 Martie 2016 04:14