Setari Cookie-uri

se cauta ...!!!

De la: andrasm, la data 2008-12-07 16:44:38mi-ai atras atentia pentru ca si eu incerc acelasi lucru ca si tine de cateva luni... bine, n-am facut cine stie ce eforturi..:) succes! facem concurs? ;)))





daca mie mi te adresai: ok facem! sa vedem care il marita prima

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:49
Buna tuturor! Eh, nu am raspuns pentru ca nu am avut timp...insa si eu m-am prapadit de ras!!! Mai copii, sa nu credeti ca nu mi-am dat seama ca am comis o greseala...cand am deskis acest topic! Ei, nu am avut decat intentii bune, si credeti-ma ca am vorbit cu el, i-am zis tot, nu am nimic de ascuns, si nu doresc sa ma bag in viata lui pentru ca de fapt nu am acest drept, asa cum nu il are nimeni asupra nimanui, oricat de bun ar fi acel prieten! De ce nu l-am pastrat pentru mine? Pentru ca am deja sot, unul pe care il iubesc foarte mult, si dupa multi ani am ajuns sa fiu si eu fericita in sfarsit...si chiar daca pare imposibil, uite ca eu si acest baiat suntem foarte buni prieteni, il apreciez foarte mult si chiar doream ca cineva deosebit de toate femeile pe care le stim...si nu vreau sa jignesc pe nimeni...sa ii apara in drumul sau...poate chiar cu acest "ajutor" al meu...E timid, dar nu se teme sa caute chiar el! Cine e? Nu am sa va spun! Ii respect dorinta de a-si cauta el acea fata draguta, simpla si cuminte pe care o viseaza...Si...nu vindem caini, nu vindem dragoste aici...e adevarat, doar incercam sa fac un gest deosebit de prietenie...Asa ca va doresc mult succes tuturor in cautarea celui pe care il visati, sau celei pe care o visati...dragostea vine atunci cand nici nu te-ai gandit ca va fi sa vina, in momentele cele mai neasteptate, si fiecare isi va gasi un suflet pereche mai devreme sau mai tarziu! Ce e al tau e pus deoparte! SARBATORI FERICITE! sa fiti cuminti

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:53
nu ne-o lua in nume de rau, noi doar glumeam, cel putin eu. intr-adevar e un gest frumos ce ai incercat tu sa faci. sarbatori fericite si tie

Postat pe 7 Decembrie 2008 16:57
pfff..acum dupa ce ne'ai pus pe jar cu prietenul asta ..te retragi?
rox_rox_rox
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:59
De ce nu il iei tu ?
Asynia
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:08
Dar din ce oras esti??sau ma rog...din ce oras este prieteneul tau.nu prea dai detalii concrete;))..varsta etc.:P..si eu am incercat sa fac pe cupidon de mai multe ori si mia iesit...foarte dragutz chiar:P
STeodoraXXX
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:14
si eu am glumit,ti-am inteles gestul facut din prietenie

stiu si eu pe cineva care a facut pe cupidon dar le cunostea pe ambele persoane si acum sunt casatorite

nu stii de unde sare iepurele
DeeaCatalina
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:31
buna, draga mea, el nu este in stare sa-si gaseasca o fata pe placul lui? De ce ii cauti tu?
Nu pot sa inteleg. Sunt mult mai multe femei decat barbati, deci ar avea de unde alege. Pa
crys1674
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:32
Tocmai am raspuns!!! Cred ca nu mai e nevoie sa ma repet...cititi mai sus...e incheiat subiectul! E foarte capabil chiar sa isi gaseasca chiar el ceea ce cauta...de aceea si renunt eu la ideea asta!

Postat pe 7 Decembrie 2008 18:13
Pai, din ce oras este amicul asta al tau?
bvanalex
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:11
Cu siguranta nu e cazul sa ma bag... da totusi o fac pt ca e o simpla parere la urma urmei ;) si cam toti avem dreptul la o parere :D iar celalat care o asculta e liber sa o aleaga sau nu :) ...legat de cautarea unei iubite pt prietenul tau cel mai bun... Dianne, eu zic ca baiatul ala e indragostit lulea de tine numai ca ii este f frica sa o arate :) poate dinc auza unui eventual refuz sau inca mai are sperante ca daca este prietenul tau cel mai un poate va fi candva cu tine . Asta e parerea mea si nu ma interpreta gresit . Multa bafta ;)
LazarEmilian
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:12
:) saracii baieti :P
macar puneti si voi o poza la voi ca sa-i vedem si noi
:p
melanya
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:28
chiar ca ne-ai dat cu firma-n cap!
dupa ce ne facem sperante tu vii si zici asta! ...
am pierdut un baiat bun...
morticia_adams
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:37
Oricum este aiurea faza cu anuntul...fiecare isi cauta singur

Postat pe 7 Decembrie 2008 19:39
O prostie mai mare de atat nu am putut sa vad.dar cel putin mi-a inveselit seara:)):))
Daca e atat de special,frumos....si mai nu stiu cum..bla bla bla....de ce nu-si gaseste pe cineva?????Isi gasesc tipii mai putin k-lumea,si nu-si gaseste el???sa fim seriosi.......sau poate nu vrea pe cineva......de ce anume ar trebui sa-i cauti pe cineva...sorry...dar chiar ca e cam deplasata treaba asta.
micutzaD
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:18
vreau sa stiu mai multe detalii despre acest baiat si in primul rand din ce localitate este!
lionella
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:43
De la: dianne43, la data 2008-12-07 18:13:35Tocmai am raspuns!!! Cred ca nu mai e nevoie sa ma repet...cititi mai sus...e incheiat subiectul! E foarte capabil chiar sa isi gaseasca chiar el ceea ce cauta...de aceea si renunt eu la ideea asta!





cititi inainte sa raspundeti!!!!

Postat pe 7 Decembrie 2008 20:57
Daca e perfect de ce trebuie sa-i cauti tu? E handicapat? Si tu ce faci te uiti la ei/ Mai mergeti la psiholog ca ati luat-o razna, CERNOBALUL e de vina , vai de voi.Apropo ii caut la sotul meu o blonda , ca el nu mai gasiti , va inscrieti?
protopa
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:05
De la: elenatot, la data 2008-12-07 21:05:14Daca e perfect de ce trebuie sa-i cauti tu? E handicapat? Si tu ce faci te uiti la ei/ Mai mergeti la psiholog ca ati luat-o razna, CERNOBALUL e de vina , vai de voi.Apropo ii caut la sotul meu o blonda , ca el nu mai gasiti , va inscrieti?



ce este nesimtirea asta ? nu esti in stare sa citesti raspunsurile ? mai si jignesti ca o insipida...vezi ca cernobalul este la tine in cap, fomeie isterica si nebuna !

Postat pe 7 Decembrie 2008 21:09
pai nu e la bucata ? :)
MademoiselleR
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:09
De la: elenatot, la data 2008-12-07 21:05:14Daca e perfect de ce trebuie sa-i cauti tu? E handicapat? Si tu ce faci te uiti la ei/ Mai mergeti la psiholog ca ati luat-o razna, CERNOBALUL e de vina , vai de voi.Apropo ii caut la sotul meu o blonda , ca el nu mai gasiti , va inscrieti?




hei draguta, stai la rand ca eu am fost prima! nu-mi face concurenta ca poate nu mi-l mai ia nimeni

Postat pe 7 Decembrie 2008 21:13
Interesanta idee... Eu sunt din Iasi si chiar m-ar interesa amicul asta al tau... Daca mai este valabila "ideea" ta, astept un semn. Sa stii ca nu vie fi deloc dezamagita si nici el.
alina_c_tin
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:54
ati innebunit de tot...cred ca tre' sa-si caute si sa-si gaseasca singur..... app...caut iubit,fumator,din bucuresti,putin alcoolic sa nu mi-o ia inainte:)))
alexxaaa
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:56
Disperatelor, cititi ce a scris dianne inainte de a posta !!!!

Postat pe 7 Decembrie 2008 22:58
pt dianne43...lasa-l pe el sa isi aleaga iubita...iubirea vine la fiecare din noi,nu trebuie noi sa o cautam...o sa vina cand te astepti mai putin.
o sa iti dau un exemplu:am avut o relatie de 5 ani,urma sa ne casatorim...nu a fost sa fie. un an de zile mi s-a facut cunostinta cu diferiti baieti draguti,dar care nu ma atrageau cu absolut nimic,nu aveau acel ceva care sa ma atraga la ei...in martie anul acesta m-am angajat,iar la locul de munca am cunoscut un baiat care m-a atras cu totul.in momentul de fata inca suntem impreuna si ne dorim mai mult decat o simpla relatie...
sfatul meu?nu te baga itr-o relatie (fie ca vr4ei sa faci cunostinta sau pur si simplu sa deschizi ochii unei persoane,pt ca totul se va intoarce impotriva ta.la un moment dat)
cand va fi sa soseasca fata potrivita pt amicul tau,va fi acel moment...
alecsa_ciungara
Postat pe 7 Decembrie 2008 23:06
De la: Georgia99, la data 2008-12-07 22:58:33Disperatelor, cititi ce a scris dianne inainte de a posta !!!!


cica au aflat ca proportia(in lume) este de un barbat la doua femei si incearca sa profite de oportunitatile aparute!

Postat pe 7 Decembrie 2008 23:08
De la: geo32, la data 2008-12-07 23:08:52
De la: Georgia99, la data 2008-12-07 22:58:33Disperatelor, cititi ce a scris dianne inainte de a posta !!!!


cica au aflat ca proportia(in lume) este de un barbat la doua femei si incearca sa profite de oportunitatile aparute!


in cazul asta sa se gandeasca la faptul ca sunt si femei pe invers si nu e chiar asa mare concurenta
DeeaCatalina
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:12
Vai, Doamne, deci e clar, voi nu ati avut niciodata un prieten care mai in gluma, mai in serios sa va sugereze sa ii faceti si lui lipeala cu o amica, o cunostinta, o fata, o ceva?
Prietenul meu cel mai bun spre exemplu este super frumos, are cam toate calitatile pe care ti le-ai putea dori de la un barbat, si cu toate acestea nu reuseste sa isi gaseasca fata potrivita. De ce? Da doar peste profitoare, proaste, parapante etc. Asa ca omul mai in gluma mai in serios imi zice mie sa ii caut una ca eu barem stiu de dinainte ce fel de tipa e.
Si daca vrea careva sa ma intrebe de ce nu sunt eu cu el, stim prea multe unul despre celalat si ne intelegem mult prea bine sa stricam totul cu o relatie.
Insa aia cu ii caut prietenului meu iubita e prea tare. Ce cadou mai frumos ar putea o femeie sa ii faca de Craciun iubitului?
Marina_Simona
Postat pe 8 Decembrie 2008 06:26
Metoda simpla, de moldoveanca care vrea sa controleze viata omului...sa stie ea cine , ce si cum...sa fie la mana ei mereu....cica din prietenie si fiindca "ii vrea tot binele"...viata lui va fi un dezastru daca nu se va departa de odioasa asta, daca o sa o lase sa ii controleze viata ...
arinik
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:23
Asa am avut eu odata un "prieten" binevoitor, care cunostea femeia ideala si s-a gandit sa-mi faca un pustiu de bine... dupa doi ani ne-am casatorit si ulterior, dupa cinci ani de calvar am divortat. Concluzia e una singura... lasati oamenii sa-si faca treaba "cu mana lor", ca lucru manual se cheama.. macar se injura singuri in loc sa blesteme pe altii
_Maverick
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 3 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:10
Barbatul Pesti si femeia Balanta , merge ? 3 De la: aNcUtA_p 13 Aprilie 2010 00:23
pls help me :(( 13 De la: joy_18 27 Septembrie 2010 01:12
simt ca imi pierd mintile 4 De la: guru_ion 20 Noiembrie 2011 22:08
o poveste 13 De la: little_doll 1 August 2012 22:33