Setari Cookie-uri

il vreau inapoiiii :(((

Sper sa inteleaga cineva si sa ma ajute cu o parere..ideea e ca..sunt intr-o situatie aiurea j am nevoie d mai mte pareri..:(am avut un prieten 3 ani.p care il iubesc si acum,tinand cont k nu mai suntem impreuna de 1an..ne-am despartit din vina mea,l-am inselat..bn nu in adev sens al cuvantului..doar m-am sarutat cu un prieten de-al lui in fata lui,pt k vroiam s m razbun pt o prostie:(m-a iertat dar apoi s-a repetat situatia:(((si am incep s m skimb,,zice el n am mai fost ce iubea el l mn..adica fata inocenta,cuminte dl inceput:D aqm el are o relatie d knd ne-am desp,dar continua s m caute,s imi spuan cat m-a iubit j k mi'am batut joc d el..j i-am propus s n impacam s o luam dl inceput..dar zice k nu poate..e f orgolios..mai ales k "amicii"lui au grija sa-i bage in cap tot felul de prostii..eu cred k dj o iubeste p cealalta..j oric n vrea s renunte l ea pt k zice el ii arata k il iub j il intelege j k in mn n my poate avea increfere..si totusi cand il sun sa ne vedem accepta..petrecem timp impreuna..asta nu inseamna ca mai tine la mine?in timpu asta eu stau j sufar j n my pot avea sentimente fata d altii..am incercat s trec peste dar n pot..mer o iau dl inceput d fiecare data cand suna sau n vdm.. stiu ca il iubesc..dar cum sa il fac sa se intoarca? sa inteleaga ca regret,,ca ma pot schimba..imi spune des ca nu e fericit..dar nici langa mine nu poate fi:(eu ce s mai inteleg?:(((
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 01:48
dupa ce o sa fac un curs intensiv in limbaj mess, o sa-ti raspund!
miss_darine
Postat pe 9 Decembrie 2009 08:56
De la: miss_darine, la data 2009-12-09 08:56:10 dupa ce o sa fac un curs intensiv in limbaj mess, o sa-ti raspund!

vino la mine ca o sa te invat imediat
yumy
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:10
De la: yumalai, la data 2009-12-09 09:10:17
De la: miss_darine, la data 2009-12-09 08:56:10 dupa ce o sa fac un curs intensiv in limbaj mess, o sa-ti raspund!

vino la mine ca o sa te invat imediat

stii cum vin? ca supersonicu', da' cu poza aia a ta de la avatar, nu stiu daca ma mai intereseaza sa invat limbajul mess
miss_darine
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:33
ce jigodie domne..........................sper ca-i un raspuns corect ca io una n-am intzeles o boaba din ce ai vrut sa spui acilea
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:36
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 09:36:15 ce jigodie domne..........................sper ca-i un raspuns corect ca io una n-am intzeles o boaba din ce ai vrut sa spui acilea

ie clar ca si tu esti depaista, vino cu mine la yumalai, ca ne invata ea!
miss_darine
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:58
depasita
miss_darine
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:59
De la: miss_darine, la data 2009-12-09 10:58:34
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 09:36:15 ce jigodie domne..........................sper ca-i un raspuns corect ca io una n-am intzeles o boaba din ce ai vrut sa spui acilea

ie clar ca si tu esti depaista, vino cu mine la yumalai, ca ne invata ea!


neeeeeeeeeeee....................lasa-ma in "prostia" mea ca de m-oi destepta da consilierea in mine p-acilea si nu-i a buna
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:45
Sper sa inteleaga cineva si sa ma ajute cu o parere..ideea e ca..sunt intr-o situatie aiurea si am nevoie de mai multe pareri..:(am avut un prieten 3 ani.pe care il iubesc si acum,tinand cont ca nu mai suntem impreuna de 1an..ne-am despartit din vina mea,l-am inselat..bine nu in adevaratul sens al cuvantului..doar m-am sarutat cu un prieten de-al lui in fata lui,pt k vroiam sa ma razbun pt o prostie:(m-a iertat dar apoi s-a repetat situatia:(((si am incep sa ma schimb,,zice el nu am mai fost ce iubea el la mine..adica fata inocenta,cuminte de la inceput:D acum el are o relatie de cand ne-am despartit,dar continua sa ma caute,sa imi spuna cat m-a iubit si ca mi'am batut joc de el..si i-am propus sa ne impacam as o luam de la inceput..dar zice ca nu poate..e foarte orgolios..mai ales ca "amicii"lui au grija sa-i bage in cap tot felul de prostii..eu cred ca deja o iubeste pe cealalta..si oricum nu vrea sa renunte la ea pt k zice el ii arata ca il iubeste si il intelege si ca in mine nu mai poate avea incredere..si totusi cand il sun sa ne vedem accepta..petrecem timp impreuna..asta nu inseamna ca mai tine la mine?in timpu asta eu stau si sufar si nu mai pot avea sentimente fata de altii..am incercat sa trec peste dar nu pot..mereu o iau de la inceput de fiecare data cand suna sau ne vedem.. stiu ca il iubesc..dar cum sa il fac sa se intoarca? sa inteleaga ca regret,,ca ma pot schimba..imi spune des ca nu e fericit..dar nici langa mine nu poate fi:(eu ce sa mai inteleg?:(((



e mai bine asa? :d daca se poate si un raspuns..sincer :-S va rog :-
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:16
adevarul este ca ai gresit(nu grav) si chiar daca ai incerca sa-i demonstrezi ca numai el va exista in viata ta de acu' incolo, el clar si-a pierdut increderea in tine. Deci parerea mea este ca numai poti sa ai o relatie cu el Pur si simplu de acum incolo incearca sa nu-i mai raspunzi la telef.sau pe mess, ca sa poti sa deschizi ochisorii catre alt baiat
miss_darine
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:26
De la: yumalai, la data 2009-12-09 09:10:17
De la: miss_darine, la data 2009-12-09 08:56:10 dupa ce o sa fac un curs intensiv in limbaj mess, o sa-ti raspund!

vino la mine ca o sa te invat imediat

ma primesti si pe mine la cursuri.?.ca nici eu nu am inteles mare lucru de acolo
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:29
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 16:16:06Sper sa inteleaga cineva si sa ma ajute cu o parere..ideea e ca..sunt intr-o situatie aiurea si am nevoie de mai multe pareri..:(am avut un prieten 3 ani.pe care il iubesc si acum,tinand cont ca nu mai suntem impreuna de 1an..ne-am despartit din vina mea,l-am inselat..bine nu in adevaratul sens al cuvantului..doar m-am sarutat cu un prieten de-al lui in fata lui,pt k vroiam sa ma razbun pt o prostie:(m-a iertat dar apoi s-a repetat situatia:(((si am incep sa ma schimb,,zice el nu am mai fost ce iubea el la mine..adica fata inocenta,cuminte de la inceput:D acum el are o relatie de cand ne-am despartit,dar continua sa ma caute,sa imi spuna cat m-a iubit si ca mi'am batut joc de el..si i-am propus sa ne impacam as o luam de la inceput..dar zice ca nu poate..e foarte orgolios..mai ales ca "amicii"lui au grija sa-i bage in cap tot felul de prostii..eu cred ca deja o iubeste pe cealalta..si oricum nu vrea sa renunte la ea pt k zice el ii arata ca il iubeste si il intelege si ca in mine nu mai poate avea incredere..si totusi cand il sun sa ne vedem accepta..petrecem timp impreuna..asta nu inseamna ca mai tine la mine?in timpu asta eu stau si sufar si nu mai pot avea sentimente fata de altii..am incercat sa trec peste dar nu pot..mereu o iau de la inceput de fiecare data cand suna sau ne vedem.. stiu ca il iubesc..dar cum sa il fac sa se intoarca? sa inteleaga ca regret,,ca ma pot schimba..imi spune des ca nu e fericit..dar nici langa mine nu poate fi:(eu ce sa mai inteleg?:(((



e mai bine asa? :d daca se poate si un raspuns..sincer :-S va rog :-


aham! ai tradus!

pai simplu...trece unu..vine altu....
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:30
descurajatoare raspunsuri.. :(.. dar nu vreau :(( il vreau inapoi pur si simplu..chiar asa sa nu mai am nicio sansa? :( :-
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:47
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 16:16:06eu cred ca deja o iubeste pe cealalta..si oricum nu vrea sa renunte la ea pt k zice el ii arata ca il iubeste si il intelege si ca in mine nu mai poate avea incredere..
:-


eu cred ca odata cu fraza asta...ti-ai dat singura raspunsul...
de ce tot insisti cand vezi ca el e fericit cu alta?
iti place sa te chinui?
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:53
exista momente in care imi spune ca nu e fericit... inteleg ca tine la ea..dar de ce nu poate si el sa spuna k e intr-adevar fericit ?? de ce simte nevoia sa afle ce fac eu,cu cine sunt,unde umblu..etc? oricum iti multumesc frumos pentru interes :(
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:02
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 23:02:35exista momente in care imi spune ca nu e fericit... inteleg ca tine la ea..dar de ce nu poate si el sa spuna k e intr-adevar fericit ?? de ce simte nevoia sa afle ce fac eu,cu cine sunt,unde umblu..etc? oricum iti multumesc frumos pentru interes :(


poate ai tu impresia ca este nefericit.....si el este foarte fericit.....si poate este curios sa vada cum te mai comporti
valivieru96
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:08
de ce am impresia ca nu ma intelege nimeni ? .... :( :-
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:13
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 23:13:40de ce am impresia ca nu ma intelege nimeni ? .... :( :-


cred ca doar ai o impresie .......te ai gandit la ce ti spune toata lumea......nu raspunde acum .....reflecta asupra celor spuse
valivieru96
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:20
a si poate nu stiai ca prostia se plateste......uneori scump
valivieru96
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:21
multumesc mult..dar ce fac cu durerea ? :( cu regretele..cu tot..:( cu iubirea.. pur si simplu vreau sa ne mai dam o sansa..atata tot..as face orice.. dar nu ma mai crede..poate ar trebui sa ma port foarte frumos un timp..sa-i demonstrez..asta pana se insoara cu aia cred :))..c mai am de pierdut?
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:38
un timp merge....apoi ce faci?
mitura
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:43
in clipa asta habar nu am .. :( eu as incerca.. si daca n-o sa mearga..asa a fost sa fie presupun :(
kudika089508
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:48
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 23:38:13multumesc mult..dar ce fac cu durerea ? :( cu regretele..cu tot..:( cu iubirea.. pur si simplu vreau sa ne mai dam o sansa..atata tot..as face orice.. dar nu ma mai crede..poate ar trebui sa ma port foarte frumos un timp..sa-i demonstrez..asta pana se insoara cu aia cred :))..c mai am de pierdut?


mai..da atatia masculi sunt in lumea asta!...de ce il vrei tu taman pe a lui alta?

cu timpul trec si regretele, si durerea...si iubirea...
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:59
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 23:02:35exista momente in care imi spune ca nu e fericit... inteleg ca tine la ea..dar de ce nu poate si el sa spuna k e intr-adevar fericit ?? de ce simte nevoia sa afle ce fac eu,cu cine sunt,unde umblu..etc? oricum iti multumesc frumos pentru interes :(


tipu asta are doua fericiri :
1 prima e prietena lui cu care o duce foarte bine
2 iar a doua fericire e naivitatea ta care ii permite sa se joace cu tine si cu sentimentele tale. explicatia curiozitatii lui legata de ce mai faci tu e simpla: el nu simte nevoia sa stie unde si ce faci, dar stie ca tu vrei sa fie curios de tine si joaca un rol care pe tine te tine in limba dupa el ... asa k tipul la o bere cu baietii, are ce povestii .... vrei sa fiu si mai explicit ? sau ai intales ?
Arthur_Rogers
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:03
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 23:38:13multumesc mult..dar ce fac cu durerea ? :( cu regretele..cu tot..:( cu iubirea.. pur si simplu vreau sa ne mai dam o sansa..atata tot..as face orice.. dar nu ma mai crede..poate ar trebui sa ma port foarte frumos un timp..sa-i demonstrez..asta pana se insoara cu aia cred :))..c mai am de pierdut?


fata, exista o chestie care se numeste demnitate si e individuala .... a ta unde e ? dak te uiti atent e sub picioarele tale si tot calci pe ea .... e greu cu iubirea, cunosc si eu dar asta e, mereu corabii se scufunda iar relatia voastra e o epava ... ridica_ti privirea din poza lui si arunc-o pe fereastra k mai are balta peste mult si nu te mai injosi pt unu care nu te vrea decat atunci cand vrea sa schimbe patul, si asta ce-i drept, din cauza ta
Arthur_Rogers
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:14
cred ca ai dreptate.. :((((((( dar e foarte usor de zis//f greu de realizat :-< multumesc
kudika089508
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:22
De la: kudika089508, la data 2009-12-09 23:38:13multumesc mult..dar ce fac cu durerea ? :( cu regretele..cu tot..:( cu iubirea.. pur si simplu vreau sa ne mai dam o sansa..atata tot..as face orice.. dar nu ma mai crede..poate ar trebui sa ma port foarte frumos un timp..sa-i demonstrez..asta pana se insoara cu aia cred :))..c mai am de pierdut?


Durerea va trece, doar sa nu fie orgoliu ranit.Iti inveti lectia si mergi mai departe.Nu inteleg de ce ai facut atatea greseli daca pretinzi ca-l iubesti.?Daca nu exista incredere si respect degeaba o tona de iubire.Mergi mai departe si lasa in urma tot ce a fost.Din greseli inveti sa construiesti si sa intretii o relatie.

Postat pe 14 Decembrie 2009 09:37
stai linistita,si eu trec printr-o situatie asemanatoare....eu nu l-am inselat pe el,dar s-a despartit de mine din nu stiu ce motiv si singura explicatie pe care mi-a dat-o a fost ca i-a ajuns cutitul la os.....stiu cat suferi si crede-ma ca te inteleg foarte bine.....e foarte dureros.....eu am plecat din bucuresti ca sa incerc sa ma mai linistesc,dar nu pot.....cel mai mlut a durut la mine faptul ca s-a despartit de mine cu o saptamana inainte de ziua mea de nastere( 13 decembrie) si la 5 zile de la aniversarea noastra de 9 luni.....simteam ca mor si inca simt ca mor pentru ca il iubesc mult de tot si il ador......sias face orice pentru el.....toti mi-au spus sa am rabdare ca se va intoarce roata.....asa ca iti dau si tie acelasi sfat,ai rabdare si vei vedea ca totul o sa fie bine.....
foxyy_ladyy69
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:39
crede-ma k nici eu nu stiu..am fost prea copil si nush cum sa-l fac sa inteleaga asta...poate k nu are rost...poate aveti dreptate :( dar intre timp..:-
kudika089508
Postat pe 27 Decembrie 2009 16:50
mersi frumos....nu stiu ce sa mai zic..asta fac...am rabdare....poate cine stie....la tine cred k prietenii tai au dreptate ;) la mine..e fff greu:(
kudika089508
Postat pe 27 Decembrie 2009 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astazi era ziua noastra 19 De la: fantasie 11 Iunie 2012 11:17
Nu mai inteleg nimic.. 28 De la: kudika_28490 12 Februarie 2013 08:33
Fetelor... As avea nevoie de un sfat . 9 De la: catyboy69 16 Aprilie 2010 09:27
fete 9 De la: Titanika 4 Martie 2012 12:46
HAIR GROW... 2 De la: uitarea_aducerii_aminte 27 Martie 2009 15:28