Setari Cookie-uri

barbatul gemeni

Buna,

In primul rand vreau sa il felicit pe Vlad71, mi-au placut posturile tale, foarte realiste si echilibrate!

Nu stiu cum sunt in general barbatii gemeni, nu am intalnit prea multi, iar o relatie cu vreunul niciatat :), dar de ceva luni imi tot sta gandul la unul veritabil, eu sunt pesti, poate nu un peste clasic, ci mai degraba unul boem. Asa ca, atunci cand, la inceput, i-am sugerat subtil ca imi place mi-a facut ceva fetze-fitze si l-am lasat in pace. Am aflat in timp ca a avut o relatie nu tocmai fericita cu un peste si are in general o parere proasta despre femei si in mod special despre pesti. Astfel stand situatia am ales sa nu il presez in niciun fel, doar sa ii fiu o buna pietena si atat. De ceva timp am observat ca s-a schimbat in relatia cu mine, e altfel, are incredere si fetzele-fitzele au disparut, asta poate insemna multe sau nimic :) vom vedea...ideea e ca este un om minunat, pe care te poti baza in orice situatie, un prieten care nu te lasa la greu si care apreciaza frumosul si calatoriile, ii place noul, il adora, ii place sportul, iar ideea lui despre familie e una cat se poate de fireasca, isi doreste o familie si de gandeste la ea :). Punctele negative, ca sa le spun asa ar fi ca este mult prea vulcanic cateodata pentru gustul meu si ii place sa se laude excesiv :) incapatanat si extrovertit in general, dar introvertit pana la exces in situatiile ce tin de sufletul lui, intr-un cuvant adorabil:) Sper ca in curand sa pot spune ca am o relatie cu un geaman si sa ii descopar toate calitatile atat de laudate de voi :) iar defectele sa le minimalizam impreuna pana la anulare (ca si pestii sunt plini de ele, sa fim cinstiti) :)

O duminica insorita!
AlexAlexia
Postat pe 6 Noiembrie 2011 13:46
eu sunt rac si ia gemeni inca nu stiu daca mai suntem impreuna ;) am experienta 4 ani si pot sa va zic sigur ca sunt fffff ipocriti mincinosi egoisti INFIDELI ...eu nu ii pot intelege si nu cred ca voi pute a vreodata , cer iubire si daca le o pui pe tava te distrug porfita de tine la maxim orice ai face tu sa fie bine iti va zice ca nu va fi poate pe moment sa zicem ...vor sa fie laudati dar ei sa nu laude vor sa fie alintati dar ei sa nu alinte for sa le fi fifel dar ei daca vad ceva mai bun te arunca la gunoi si te intrebi oare cu ce am gresit iti promit marea cu sarea dar niciodata sa nu aveti incredere in ei pt ca este inselatorie doar ca sa isi atinga un interes anume ..iti pot plange in fata si u sa ii crezi asteapta totu de la tine dar ei sa nu ofere aproape nimic cauta idealu cica pfffff bai gemeni nu veti intelege in viata voastra ca idealu nu exsita pe aceasta planeta dar voi il cautati , cautatil ca nici la 50 ani nu il veti gasi ori cat de bun ar fi omu cu voi va plictisiti nu stiti ce este aia iubire sacrificiu este o prostie nu va ganditi decat la interesele voastre si atat va place sa inselati oameni sa ii faceti sa sufere pt voi parca va da o satisfactie care vine din iad :) mie mila de voi pt ca nu veti sti niciodata ce este iubirea adevarata auzi cica mental pfff cum frate daca te iubesc te iubesc cu inima nu cu capu !!! nasol este ca noi suferim ne faceti sa suferim pt ca noi aveam inima cea ce voua va lipseste dar roata este rotunda !orice plata si rasplata !aa si un orgoliu ffff prostesc adica ei gresesc si tot tu sa te duci sa iti ceri iertare ;))au o fata buna dar aia este rezervata pt interesele lor iti promit ca ei fac ca dreg ca se schimba pot zice chiar si ca au fost prosti ca sau purtat asa cu tine dar tu ce o sa faci? normal ca o sa ii ierti si dupa 1 luna 2 sau 3 se schimba si zici cu omu asta am vb eu acum 3 luni :) eu zic ca cel mai bine este sa le rasplatesti cu aceeasi moneda asta daca esti in stare daca nu te inmoaie iar si iti promite iar marae cu sarea ei prefera prieteni anturajul adica te lasa pe tine care zice ca te iubeste pt ei sunt in stare sa te lase in casa si el sa plece de nebun nu vor sa fie sunati prea mult sa sa intrebi unde esti cu cine esti ca dupa zic AAA esti prea geloss dragaa!! sau ce daca am vb cu baiatu ala la telefon eu socializez pffffff pana ii place ei si ii face ochi dulci eu greu cu ei iti trebuie sanax pastile ca altfel daca ii iubesti ai puso pt ca vei ajunge la nebuni !! urasc acasta zodie pt ca nu stiu sa iubeasca si sa iti fie fideli la ei daca va despartiti 2 saptamani este ceva normal sa se culce si cu alti ... adica nu considera ca te a inselat zic aa pai ce nu mai eram impreuna dar nu cand iubesti pe cineva nu faci asa ceva lasi sa treaca o perioada lunga bine acum depinde de caz dar nu asa ! va las pe voi sa ii verificati sa vede ti ca am mare mare drepatate si sa va fereasca doamne doamne sa ii iubiti ca sunteti terminati , va doresc numai bine si gemeni mai lasa ti lumea in pace cu parsivenia voastra si nu va mai uitati mereula iarba vecinului sa zice ti mereu ca este mai vedre ca a vostra egoistilor ! invatati sa iubiti cu inima cel mai important ! ciao si scuze daca mai sunt si excepti de gemeni si nu se regasesc deloc ! dar m as mira :)
kudika470609
Postat pe 13 Noiembrie 2011 07:08
bv bv ai zis bine asa este ! scoatele mastile sa vada lumea cine sunt cu adevarat ;)
kudika470609
Postat pe 13 Noiembrie 2011 07:45
buna.. si eu sunt k un barbat gemeii si am o relatie d 3 luni k el e f gelos cee.a ce nu vrea sa para, f orgolios ,iubeste arata k te iubeste dar nu vrea sa recuoasca desi d multe ori vrea sa iti spuna ...eu sunt zodia sagetator .. ne intelegem f bn dar eu treuie sa las mai mult d la mn k sa mearga relatia ...este inprevizibil!! mereu distractiv plin d viata si cateodata si copil. p mn ma pune in ceata mereu nu stiu kum sa fiu k el?? mai una mai intelegatoare ???? sau mai rea ?!!! sincer euu las d la mn pt relatia asta k il iubesc f mult si sunt f fericita alaturi d el..dar catodata ma scoate din sarite....va rog mult lasti msj.. va pup si va urmez sfaturile.
kudika478138
Postat pe 28 Noiembrie 2011 07:42
Mincinos,Duplicitar
kudika444013
Postat pe 5 Decembrie 2011 11:16
De la: yvonne_yvonne, la data 2009-01-11 10:55:00Sa vedeti cum e cand atat el cat si ea sunt gemeni...

cum este atunci cand ambii sunt gemeni?:))
mindra21
Postat pe 10 Februarie 2012 08:13
De la: mindra21, la data 2012-02-10 08:13:12
De la: yvonne_yvonne, la data 2009-01-11 10:55:00Sa vedeti cum e cand atat el cat si ea sunt gemeni...

cum este atunci cand ambii sunt gemeni?:))


sunt frati si seamana izbitor...
Alvin
Postat pe 10 Februarie 2012 08:40
De la: mindra21, la data 2012-02-10 08:13:12
De la: yvonne_yvonne, la data 2009-01-11 10:55:00Sa vedeti cum e cand atat el cat si ea sunt gemeni...

cum este atunci cand ambii sunt gemeni?:))


E perfect, mai ales daca exista iubire, respect si comunicare.
franziska_eu
Postat pe 10 Februarie 2012 10:23
De la: justforfun84, la data 2012-02-10 08:40:04
De la: mindra21, la data 2012-02-10 08:13:12
De la: yvonne_yvonne, la data 2009-01-11 10:55:00Sa vedeti cum e cand atat el cat si ea sunt gemeni...

cum este atunci cand ambii sunt gemeni?:))


sunt frati si seamana izbitor...

nicossia
Postat pe 10 Februarie 2012 10:42
si eu iubesc un barbat gemeni,,,dar numei cand suntem impreuna...in rst cum ai scris si tu..ma baga in ceata...dispare zile intrgi..fara sa mi dea un semn..daca il intreb tot el sta cu nasul in sus...si mereu aceasi poveste..dar cert e ca eu acum m am decis sa l ignor...desi stie ca l iubiesc...aum sunt curioasa dupa un timp..cine stie cand va fi...dar atunci cand ma va suna si am sa l ignor...ce o sa faca...sunt curioasa rau...macar asi dori sa l fac un pic sa consume si el...
kudika_14249
Postat pe 14 August 2012 21:44
si eu iubesc un barbat gemeni,,,dar numei cand suntem impreuna...in rst cum ai scris si tu..ma baga in ceata...dispare zile intrgi..fara sa mi dea un semn..daca il intreb tot el sta cu nasul in sus...si mereu aceasi poveste..dar cert e ca eu acum m am decis sa l ignor...desi stie ca l iubiesc...aum sunt curioasa dupa un timp..cine stie cand va fi...dar atunci cand ma va suna si am sa l ignor...ce o sa faca...sunt curioasa rau...macar asi dori sa l fac un pic sa consume si el...
kudika_14249
Postat pe 14 August 2012 21:47
buna.
sunt casatorita cu un barbat geaman de 1 an si jumatate. avem impreuna o fetita de cateva luni. pot sa spun ca am calcat pe bec cat se poate de grav... imi spune ca nu ma mai iubeste si nu il mai intereseaza nimic... a ajuns in acel punct de incapatanare in care isi doreste sa fie singur si lipsit de responsabilitati. nu vreau sa renunt la familia noastra! mi-a cerut timp sa treaca peste divergentele noastre singur, dar in timpul acesta m-a inselat cu o alta femeie. nu-l pot scoate din aceasta stare de indiferenta, nu-l mai pot intoarce. il iubesc foarte mult si nu vreau sa ne despartim. ce sa fac? care ii sunt slabiciunile? vreau sa-l recastig si sa ma bucur de familia noastra. am fost foarte orgolioasa si nu vreau sa mai fiu asa. vreau sa-i intind o mana si nu consider ca ma umilesc, o fac din inima si cu toata dragostea pentru noi, dar el nu considera asa... nu il pot convinge nicicum, dar nu pot sa-l las. momentan stam inca impreuna, dar imi cere mereu sa plec si sa-l las in pace. sa iau copilul si sa i-l dau 2 weekenduri pe luna... eu sunt cea care a gresit in relatia asta mai tot timpul, dar m-am schimbat. nu crede in schimbarea mea... am nevoie de un sfat competent in domeniul barbat geaman :(
kudika_26391
Postat pe 16 Ianuarie 2013 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA,Sunt compatibila cu un BERBEC eu sunt PESTE? 4 De la: GreenScorpio 13 Octombrie 2009 11:06
intrebare 66 De la: kudika_928578 25 Iulie 2013 10:29
dely 5 De la: clara1997 10 Iulie 2009 10:17
barbatii sagetatori 298 De la: seicaru_alice 20 Octombrie 2014 21:54
Eu pesti si el rac 7 De la: mikaela_81 31 Ianuarie 2011 14:25