Setari Cookie-uri

barbatul gemeni

De la: Oannaa, la data 2009-01-11 04:48:33In privinta barbatiilor gemeni ce pot spune...decat ca am cea mai buna parere din toate zodiile....nu consider ca sunt orgoliosi...adica in limita bunului simt....sunt foarte sensibili....un defect major este ca sunt gelosi si posesivi dar si aceste lucruri pot fi controlate. dpdv al meu consider k sunt cei mai buni barbati deoarece sunt atenti la persoana de langa ei si sunt devotati....La multi ani!

sunt devotati dak te iubesc....dar dak nu ...e jale.aaaa da...si nu lasa datorii neplatite.asta e cert.dar sunt iubiti desavarsiti dak ii ti putintel la respect.
dark_eye
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:26
De la: kudika093264, la data 2010-04-14 21:37:17 gemenii sunt semn mobil, dar schimbatori, adaptabili, dar inconstanti , versatili intelectual, dar vrajeala multa fara acoperire ,comunicativi , dar superficiali, minte brici , dar suficienti, iubesc mental, fara profunzimea de care are nevoie o femeie rac , dornici de contacte umane multiple, de noi provocari , le cam place ceata, si nu dau o adevarata siguranta unei femei rac in relatie , le cam place sa nu dea socoteala de faptele lor, depinde totusi de caracterul lor daca manifesta defectele, sau calitatile structuriilor, daca sufleteste sunteti femele rac tipice , cautati in primul rand ceva ptr. sufletul vostru , si abia apoi ptr. intelectul vostru , DORU - RAC
kudika093264
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:20
Buna, sunt un barbat gemeni, am tot citit ce se scrie pe aici si am hotarat
sa-mi dau si eu cu parerea, sper si vreau sa fiu cat de obiectiv pot tinand
cont de faptul ca voi vorbi despre mine.

Am 30 de ani, de 2 ani de zile am o relatie cu o femeie Rac. Pot spune ca
pur si simplu o ador, o iubesc la nebunie, pot afirma ca ea este tot
ce mi-am dorit. Cand suntem impreuna (nu stam impreuna momentan), parca
nimeni si nimic nu mai conteaza, parca toata lumea este a mea. Ador
sa o vad fericita, ador sa o fac fericita, pur si simplu ma innebuneste. Totusi,
in ciuda atator chestii frumoase, nu totul este asa de roz. Nu ne putem vedea tot
timpul din cauza distantei, cum am spus mai sus, cand suntem impreuna, totul este
fantastic, problemele apar uneori atunci cand intervine distanta, cand metodele de
comunicare sunt reduse la un simplu telefon, la un SMS sau la un mail. Apar certuri
din te miri ce, pe motive uneori total idioate, recunosc, in mare parte vinovatul principal
sunt eu. Pot spune despre mine ca sunt un barbat fidel, nu suport sa fiu inselat si
de aceea nici eu nu insel. Prefer sa termin relatia decat sa insel. Sunt gelos, uneori fara motiv,
uneori tind sa fiu si posesiv.. Intr-adevar, cum se spunea aici.. sa nu careva sa ma calce cineva
pe coada.. Atunci pot fi dracul in persoana. Recunosc, uneori pot fi si putin egoist, insa, imi place
sa dau totul pentru persoana de langa mine, imi place sa stiu ca eu am putut sa o fac fericita
, imi place sa stiu ca ea se simte protejara cu mine. Intr-o relatie nu vreau decat sa iubesc si sa fiu iubit. Imi plac jocurile in cuplu, imi place ca omul de langa mine sa fie plin de viata, sa fie vesel. Vreau sa mi se ofere totul pentru ca si eu la randul meu vreau sa ofer totul. Am visat toata viata la acea dragoste perfecta, asta este tot ce imi doresc, pentru asta am nevoie de o singura femeie, nu vreau, nu-mi trebuiesc mai multe. Recunosc, au mai fost situatii in care am mai flirtat, dar doar atat, nu mai mult, vreau sa dorm linistit noaptea, vreau sa am constiinta impacata. Recunosc despre mine ca sunt un tip ce uneori da senzatia ca nu stie ce vrea, uneori dau senzatia de superficialitate, uneori par schimbator. Sunt constient ca nu sunt perfect, dar, exista cineva perfect?

Revenind la relatia mea, cum am mai spus, pur si simplu o ador pe femeia de langa mine, pur si simplu simt ca m-a facut sa iubesc cum n-am iubit in viata mea si totodata simt ca n-am plans in viata mea cat am putut plange in astia 2 ani de cand sunt cu ea. O singura chestie urasc la iubuta mea rac, faptul ca atunci cand ceva nu-i convine, cand ceva o supara, se inchide, se baga in carapace si nu mai scoate un sunet. Eu sunt mai vocal, eu sunt adeptul rezolvarii neintelegerilor prin dialog, turbez de nervi cand vin momentele alea si simt ca vorbesc singur peretilor... ma ucude chestia asta. Si totusi o iubesc enorm si vreau sa fiu alaturi de ea pentru totdeauna. Eu simt ca toate neintelegerile dintre noi de pana acum sunt datorate distantei. Mai raman de rezolvat gelozia mea, poate posesivitatea, incapatanarea si orgoliul (amandoi suferim de asta). Vedem ce va fi, sper sa fie bine, eu chiar consider ca-i femeia vietii mele, asta simt. Suntem un rac si gemeni si totusi sper sa infirmam impresia de esec total conform horoscopului, in relatia gemeni-rac.

Ps: sper ca ati avut rabdare sa cititi pana la capat, iertati greselile gramaticale, scriu de pe telefonul mobil la o ora tarzie in noapte.


JohnnyUSA
Postat pe 27 Iunie 2010 03:32
Edited.
JohnnyUSA
Postat pe 27 Iunie 2010 03:33
Edited.
JohnnyUSA
Postat pe 27 Iunie 2010 03:33
Din greseala am trimis de mai multe ori. Rog moderatorii sa stearga.
JohnnyUSA
Postat pe 27 Iunie 2010 03:33
barbatii gemeni...o poveste frumoasa cu un final nestiut nici de ei
(eu leoaica, el gemei, intr-o relatie de 1 ani si ceva)...inca.... relatie
este copilaros, da, exact cum spunea cineva mai sus, si sunt monumental de ORGOLIOSI. Asta insemnand ca doar ei conteaza, iar daca pana la 40 de ani nu si-a intemeiat o familie, calca tremurand inainte la gandul unei eventuale casatorii. Cer INTOTDEAUNA ce nu pot da. Cer sentimente curate si sincere...bla...bla..., iar de dat nu, pentru simplul motiv ca sunt centrul universului. Sunt teribil de gelosi, dar in acelasi timp extrem de libertini, flirteaza de fata cu tine....fara jena. Si cu postarita, si cu frizerita, si cu tanti de la paine, si cu chelnerita. La faze de genul asta sfatul meu este FACETI FIX LA FEL. flirtati vizibil cu altii...uitati-va dupa fundul lor admirativ (mai ales la unul mai macho ) dar asa incat privirea sa duca cu gandul exact acolo unde trebuie. Reactia la reactia asta? Devine grijuliu, se uita unde ma uit si eu, ma trage de mana si devine temator. Deh...cui pe cui se scoate.
Este genul de barbat care profita la maxim. Isi alege partenerele numai....de la un anume statut in sus. Iar daca poimaine a aparut alta mai "buna" social...pfoa...incepe sa-l macine gandurile, devine sovaitor, isi face in minte scenarii cum...cand....indiferent ca e cineva langa el. Orgoliosi, precum ziceam.
Este si extrem de senzitiv, percepe si simte extraordinar, te simte ce-ti doresti sau daca-ti face placere ceva. Pana la urmatoarea "provocare" pentru el....te face sa te simti femeie. Nu te acomoda prea mult cu postura asta.

Cand simte ca incepi sa eziti in privinta lor devin inchisi, daca nu si recalcitranti, gelozia explodeaza. Am testat asta. Insa nu tine mult. Preocuparile...sunt multe ( nu multi). Nu-i place sa fie parasit, merge pe premiza:
Castiga in dragoste intotdeauna cel care fuge primul.
Este iubire intre noi, insa leul are doza lui de orgoliu, dar si toleranta. Destul de mare. Pana la un punct. Sunt o fire puternica, am incredere cat carul in mine ca nu-mi poate sta nimic in cale, in cotidian....in afaceri.

Recomandarea mea pentru stimabilele doamne/ domnisoare care au gemeni in zona, pe post de partener nou: iubirea e ca un sprit de vara. Daca nu sunteti suficient de tolerante invatati. Daca nu...va invata ei. Iar familie cu Gemeni....daca ai umerii lati...si poti sa o duci 100% singura, atunci fa-o.

Julia37
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:04
Buna! Eu sunt intr-o relatie cu un geaman de 2 ani de zile.Sunt firi destul de nepasatoare dac vor asta , iubesc libertatatea.Cu un geaman nu trebuie sa fii nici posesiva si nici exagerat de geloasa..treaba asta ii deranjaza foarte mult si ajungi a provoci certuri inevitabile.Trebuie sa ii arati ca ai incredere in el .asta e tot secretul si sa-l lasi sa-si urmeze cursul . Daca vrea poate fi chiar foarte fidel si sincer cu tine.Cel putin la mine e.
kudika326643
Postat pe 22 Octombrie 2010 10:49
De la: Lexxya, la data 2008-12-17 18:08:11buna!ador un barbat din zodia gemenilor,insa ma cam baga in ceatza uneori!cand ne certam,cand ne impacam!ne tachiman unul pe celalalt!vreau sa stiu....voi cei care ati avut sau aveti relatii cu un geaman,cum sunt ei?eu sunt rac!asta trebuie mentionat!va pop si astept comentarile voastre

Barbatul gemeni nu se intelege cu nicio zodie...pt ca e fals, mincinos si curvar.
Eu am avut o relatie cu un gemeni timp de 6 ani de zile. L-am iubit enorm pt ca desi era un mincinos ordinar, era charismatic, atent (cand simtea ca ma pierde) , inteligent si un f bun amant.
Tatal meu este de asemnea gemeni...si la fel...un mincinos si-un curvar.
Daca esti dispusa sa-i treci cu vederea infidelitatile...poti ramane langa el mult si bine !
JolieJulie
Postat pe 22 Octombrie 2010 10:55
buna,si eu sunt gemeni...tocmai m`am despartit si eu de partenera...(asa vrea sa ma impac cu ea,dar nu vrea... f.naspa)singura chestie care o regret la mine este ca sunt prea bun...:( si eu trebuie sa ma astept tot timpu la rau...n`am dus`o nici odata bine in relatii...din ce cauza?pt ca sunt prea bun...nusth asa e firea mea si nusth ce sa fac ... tre` sa ma schimb,intr`adevar geamanul ajunge greu sa "iubeasca" dar cand ajunge pfoai de mama focului :) si am vazut tot felu de comentarii,unele adevarate,altele false si vreau sa zic ca aici depinde foarte mult de persoana si ce fel de anturaje a avut,nu`i faza toti gemenii sunt asa sau altfel nu? acum nu pot fii toti gemenii la fel presupun...? sau stiu eu orice alta zodie depinde pe ce persoana prinzi...:) in fine vroiam sa zic de mine,ca sunt prea bun si prea calm si nu cade f bine ...cateodata...si sa stiti ca uneori femeile imping barbatii sa faca unele lucruri,ex.si invers se poate dar eu sunt demoralizat complet...nb..
furcutza
Postat pe 29 Decembrie 2010 01:57
Tine de persoana ..intalnesti situatiile astea provocate si de alte pers aflate sub alte semne zodiacale
floridecamp
Postat pe 18 Februarie 2011 00:32
De la: Julia37, la data 2010-09-04 15:04:22barbatii gemeni...o poveste frumoasa cu un final nestiut nici de ei
(eu leoaica, el gemei, intr-o relatie de 1 ani si ceva)...inca.... relatie
este copilaros, da, exact cum spunea cineva mai sus, si sunt monumental de ORGOLIOSI. Asta insemnand ca doar ei conteaza, iar daca pana la 40 de ani nu si-a intemeiat o familie, calca tremurand inainte la gandul unei eventuale casatorii. Cer INTOTDEAUNA ce nu pot da. Cer sentimente curate si sincere...bla...bla..., iar de dat nu, pentru simplul motiv ca sunt centrul universului. Sunt teribil de gelosi, dar in acelasi timp extrem de libertini, flirteaza de fata cu tine....fara jena. Si cu postarita, si cu frizerita, si cu tanti de la paine, si cu chelnerita. La faze de genul asta sfatul meu este FACETI FIX LA FEL. flirtati vizibil cu altii...uitati-va dupa fundul lor admirativ (mai ales la unul mai macho ) dar asa incat privirea sa duca cu gandul exact acolo unde trebuie. Reactia la reactia asta? Devine grijuliu, se uita unde ma uit si eu, ma trage de mana si devine temator. Deh...cui pe cui se scoate.
Este genul de barbat care profita la maxim. Isi alege partenerele numai....de la un anume statut in sus. Iar daca poimaine a aparut alta mai "buna" social...pfoa...incepe sa-l macine gandurile, devine sovaitor, isi face in minte scenarii cum...cand....indiferent ca e cineva langa el. Orgoliosi, precum ziceam.
Este si extrem de senzitiv, percepe si simte extraordinar, te simte ce-ti doresti sau daca-ti face placere ceva. Pana la urmatoarea "provocare" pentru el....te face sa te simti femeie. Nu te acomoda prea mult cu postura asta.

Cand simte ca incepi sa eziti in privinta lor devin inchisi, daca nu si recalcitranti, gelozia explodeaza. Am testat asta. Insa nu tine mult. Preocuparile...sunt multe ( nu multi). Nu-i place sa fie parasit, merge pe premiza:
Castiga in dragoste intotdeauna cel care fuge primul.
Este iubire intre noi, insa leul are doza lui de orgoliu, dar si toleranta. Destul de mare. Pana la un punct. Sunt o fire puternica, am incredere cat carul in mine ca nu-mi poate sta nimic in cale, in cotidian....in afaceri.

Recomandarea mea pentru stimabilele doamne/ domnisoare care au gemeni in zona, pe post de partener nou: iubirea e ca un sprit de vara. Daca nu sunteti suficient de tolerante invatati. Daca nu...va invata ei. Iar familie cu Gemeni....daca ai umerii lati...si poti sa o duci 100% singura, atunci fa-o.



am avut o relatie de 5 ani cu un geaman , era ca o tortura psihica , azi era alba ,maine era neagra ....m bucur ca am scapat .... ..... nu prea sunt in stare sa mentina o relatie decat daca persoana de langa ei este foarte toleranta.....
bella28
Postat pe 18 Februarie 2011 09:44
dc nu incerci sa vezi care e treaba nimeni nu iti poate garanta ca va merge sau nu relatia ta cu el
ionutz
Postat pe 5 Martie 2011 11:47
22 mai ziua "epopeei in serie " is gemeni curati , puncte forte : perseverent,energic,productiv puncte slabe : obbsesiv ,ireal,vicios nici vb de taur :D
kudika374410
Postat pe 7 Martie 2011 05:08
knd era ziua lui ? :D :-"
kudika374410
Postat pe 7 Martie 2011 05:11
barbatul gemeni e perfect
rockk
Postat pe 7 Martie 2011 05:43
De la: rockk, la data 2011-03-07 05:43:21barbatul gemeni e perfect


Nimeni nu e perfect, sorry!

Postat pe 9 Martie 2011 21:29
De la: rockk, la data 2011-03-07 05:43:21barbatul gemeni e perfect


si femeia gemeni e perfecta,na
Valy90
Postat pe 9 Martie 2011 22:57
De la: zeldia, la data 2009-01-11 11:58:05pe mine ma intereseaza femeia balanta,barbatul gemeni...oare functioneaza relatia?
iti zic eu ca merge relatia dintre un barbat gemeni si o femeie balanta ..eu am avut ocazia sa stau cu o femeie balanta ooo frateeee sunteti hazlii , femei puternice vorbarete si ar mai fi multe despre voi ...cu siguranta merge relatia
kudika327009
Postat pe 16 Aprilie 2011 00:10
nu m-am putut abtine cand am vazut topicul asta ...si intre mine si un geaman s-a terminat o relatie de 6 ani, eu sunt sagetatoare, si da sufar dupa el.Chiar daca m-a ranit foarte mult acum la sfarsit( ma lasat fara nici un cuvant :))) am sa incerc sa fiu obiectiva...da, cei mai orgoliosi de pe pamant si eu credeam ca mai rau ca mine nu se poate, aproape niciodata nu recunosc cand gresesc, si cand o fac inseamna ca au un motiv sa o faca nu neaparat chiar isi dau seama ca au gresit, intr-adevar sunt duali si mie mi-a luat f mult sa inteleg chestia asta,sunt egoisiti, nu cred ca m-a inselat vreodata decat acum probabil din moment ce ma lasat asa, dar stiu ca ma iubit , de cele mai multe ori cand am avut nevoie de el a fost alaturi de mine, sunt harnici, iubesc animalele, foarte petrecareti poate prea petrecareti.Nu pot sa spun ca sunt oameni rai, dar sunt prea egoisti ca sa isi dea seama cand te lovesc sau cat de tare te lovesc.Momentan as spune ca nu mi-as mai dori o relatie cu un geaman, dar o calitate care mie mi-a placut foarte mult la el poate m-ar face sa ma razgandesc, cere si ofera libertate, desigur in limita bunului simt.
andrea_m
Postat pe 25 Iunie 2011 11:27
Eu sunt geamana si imi place de un geaman da nu stiu ce sa fac ..Mo placut da nu ma mai place ,dar eu vreau sa fiu cu el ajutati-ma va rog. !
deiia4ever
Postat pe 28 Septembrie 2011 20:37
eu sunt balanta(tot din iasi) iar prietenul meu este gemeni avem o relatie de 9 luni ne intelegem super bine ,si culmea nu suntem gelosi....nu ne plictisim deloc din contra....iar atunci cand intervine o cearta eu una il las sa vorbeasca singur nu ma contrazic cu el :)))pt ca tot pea lui o tine.
kudika423782
Postat pe 9 Octombrie 2011 17:34
Iubesti din toti porii dar cu toate astea ..inseli?
Eu nu inteleg iubirea astfel.Daca iubesti nu esti in stare sa inseli pt ca nu vrei sa ranesti persoana de langa tine.Te gandesti in primul rand la ea.. Nu ai putea sa faci ceva ce ar pune in pericol relatia.
kudika454075
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:08
:)))) Da' cum poti sa spui ca iubesti si faci astfel de gesturi?
Voi gemenii,nu stiti sa iubiti si nu veti sti niciodata..si apropo.. pasiune-0!
Cand iubesti,NU INSELI!
kudika454075
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:22
ce trist :(.. eu spun sa fii optimista si sa iti cresti copilasul cu multa dragoste si fericire.Intodeauna in viata exista o cale catre fericire.. zambeste si nu te opri aici,pt ca viata nu se opreste la el!Stiu ca e greu,dar ..gandeste-te.Meriti ce ti s-a intamplat??Eu nu cred,nici o femeie nu merita sa fie inselata.. mai ales cand ii daruieste un copil!
kudika454075
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:31
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:31:15 ce trist :(.. eu spun sa fii optimista si sa iti cresti copilasul cu multa dragoste si fericire.Intodeauna in viata exista o cale catre fericire.. zambeste si nu te opri aici,pt ca viata nu se opreste la el!Stiu ca e greu,dar ..gandeste-te.Meriti ce ti s-a intamplat??Eu nu cred,nici o femeie nu merita sa fie inselata.. mai ales cand ii daruieste un copil!


da tu cu cine te certi?!
kiss_my_ass
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:33
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-01 11:33:19
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:31:15 ce trist :(.. eu spun sa fii optimista si sa iti cresti copilasul cu multa dragoste si fericire.Intodeauna in viata exista o cale catre fericire.. zambeste si nu te opri aici,pt ca viata nu se opreste la el!Stiu ca e greu,dar ..gandeste-te.Meriti ce ti s-a intamplat??Eu nu cred,nici o femeie nu merita sa fie inselata.. mai ales cand ii daruieste un copil!


da tu cu cine te certi?!


Cred ca singura:)) sunt noua pe aici si cred ca nu am scris unde trebuia
kudika454075
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:50
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:50:59
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-01 11:33:19
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:31:15 ce trist :(.. eu spun sa fii optimista si sa iti cresti copilasul cu multa dragoste si fericire.Intodeauna in viata exista o cale catre fericire.. zambeste si nu te opri aici,pt ca viata nu se opreste la el!Stiu ca e greu,dar ..gandeste-te.Meriti ce ti s-a intamplat??Eu nu cred,nici o femeie nu merita sa fie inselata.. mai ales cand ii daruieste un copil!


da tu cu cine te certi?!


Cred ca singura:)) sunt noua pe aici si cred ca nu am scris unde trebuia

n-are nimica.Stii?Ar putea sa se potriveasca la Barbatul gemeni.
nicossia
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:53
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:50:59
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-01 11:33:19
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:31:15 ce trist :(.. eu spun sa fii optimista si sa iti cresti copilasul cu multa dragoste si fericire.Intodeauna in viata exista o cale catre fericire.. zambeste si nu te opri aici,pt ca viata nu se opreste la el!Stiu ca e greu,dar ..gandeste-te.Meriti ce ti s-a intamplat??Eu nu cred,nici o femeie nu merita sa fie inselata.. mai ales cand ii daruieste un copil!


da tu cu cine te certi?!


Cred ca singura:)) sunt noua pe aici si cred ca nu am scris unde trebuia

in mod cert nu asta-i topicu pe care vroiai sa te certi
piscolino
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:54
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:50:59
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-01 11:33:19
De la: kudika454075, la data 2011-11-01 11:31:15 ce trist :(.. eu spun sa fii optimista si sa iti cresti copilasul cu multa dragoste si fericire.Intodeauna in viata exista o cale catre fericire.. zambeste si nu te opri aici,pt ca viata nu se opreste la el!Stiu ca e greu,dar ..gandeste-te.Meriti ce ti s-a intamplat??Eu nu cred,nici o femeie nu merita sa fie inselata.. mai ales cand ii daruieste un copil!


da tu cu cine te certi?!


Cred ca singura:)) sunt noua pe aici si cred ca nu am scris unde trebuia


bine ca nu ti-ai dat si 2 palme! nu-i o problema se poarta pe kudika!
kiss_my_ass
Postat pe 1 Noiembrie 2011 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna!!! 4 De la: Barbie30 14 Octombrie 2010 19:10
eu varsator........el pesti!!!!!!!!!!!! 31 De la: scarli 19 Februarie 2011 16:28
cum sa il recuceresti? 41 De la: kudyka_ta 11 August 2010 15:41
taur si scorpion 5 De la: ploidevise 30 Noiembrie 2010 20:30
EU BALANTA,EL PESTI 5 De la: kudika080135 4 Decembrie 2009 09:12