Setari Cookie-uri

barbatul gemeni

buna!ador un barbat din zodia gemenilor,insa ma cam baga in ceatza uneori!cand ne certam,cand ne impacam!ne tachiman unul pe celalalt!vreau sa stiu....voi cei care ati avut sau aveti relatii cu un geaman,cum sunt ei?eu sunt rac!asta trebuie mentionat!va pop si astept comentarile voastre
Lexxya
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:08
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:55
De la: Cassey, la data 2008-12-30 16:55:57Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!

Postat pe 30 Decembrie 2008 16:56
buna!si eu am tinut mult la un barbat din zodia gemeni.pot spune k a fost prima mea dragoste,dar si cea mai mare dezamagire.e ffff orgolios si nu vrea sa recunoask k ii pasa.sunt schimbatori.eu,cel putin,pot spune k nu-l mai recunosc.s-a schimbat enorm de mult.si din cauza asta,incerc sa-l uit.aaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!tre sa specific k nu poate avea doar o sg relatie,si normal k eu nu am acceptat asta.ai grija si fii tare!
sweety_alexa_23
Postat pe 31 Decembrie 2008 11:38
deci....sunt in aceeasi situatie k si tine eu rac el gemeni.desi nu avem f mult timp impreuna deja imi dau seama de unele chestii in legatura cu comportamentul lui....cand are probleme sau cv il apasa p suflet trebuie sa trag f mult d el pt a-mi zice macar franturi din ele.am citit si eu in zodiac k relatia rac-gemeni nu merge dar am zis sa incerc pt k in rest e un barbat bun...ma asc e alaturi d mn cand am nevoie ma rasfata toata ziua etc....imi e frik cu problema infidelitatii....el a avut inaintea mea o rel d 5 ani cu o fata p care a inselat-o destul....mi-a zis k a trecut d asa cv....dar stau si ma intreb pana cand?...pana data viitoare desi as prefera sa nu.stiu k pot fi foarte ciufuti dar dak chiar tii la el incearca sa faci relatia sa mearga fara sa mai iei in calcul horoscopul...k la urma urmei pers conteaza!
Justeene
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:12
Da, barbatii gemeni sunt destul de greu de suportat dar macar nu te plictisesti alaturi de unul...alte chestii 'de bine' nu stiu, dar niciodata nu este prea tarziu sa le aflu. Un an nou cat mai plin de impliniri si de caldura sufleteasca!
jemima_uk
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:41
Buna seara si "La multi ani!"
Ma aflu intr-o relatie cu un geaman de 1 an.Adevarul este ca sunt foarte orgoliosi, dar daca stii sa il faci sa te iubeasca..va fi o relatie perfecta, asta atata timp cat nu calci pe "bec".Trece peste orgoliul sau imens sa te ierte, doar daca te iubeste, nu suporta sa ii dea cineva ordine,intotdeauna vrea sa fie ca el si nu recunoaste nici in ruptul capului daca a gresit cu ceva.Insa ai grija...Gemenii au cel putin 2 fete, iar fata aceea draguta care ne place tuturor se poate transforma intr-una cu chip de diavol daca il calci pe coada.Este destul de razbunator,asa ca ai grija ce ii zici atunci cand va certati ,mereu va face in asa fel incat sa se intoarca roata.Adora sa vada ca femeia de langa el se simte bine,de cele mai multe ori face cadouri foarte scumpe,are gusturi excelente in orice si inca o bila alba pentru ei,sunt foarte inteligenti.
Ceea ce am uitat sa mentionez, este ca eu sunt leu, deci destul de puternica sa nu-l las pe el sa ma conduca exact cum vrea,asta facandu-l sa-si dea interesul si mai mult pentru relatie.
Kisses
little_irynuk
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:54
Draga mea,iti spun din proprie experienta ,nu conteaza zodia,importanta e persoana.Eu sunt casatorita cu un geaman de 5 ani (eu fiind rac) si pana in prezent relatia noastra merge foarte bine .Si eu am citit compatibilitatea gemeni-rac cu sanse de reusita 25%:sml-happy0009.Important este daca acea persoana inseamna ceva pentru tine,daca da, nu te mai lua dupa compatibilitati si dupa zodii.

Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:04

Eu sint un geaman veritabil, prea veritabil as putea spune.
Cum ma vad eu? Greu de spus in citeva cuvinte, ar trebui sa scriu un roman numai ca sa ma descriu. In citeva cuvinte, tot ceea ce se spune despre barbatii gemeni este adevarat.
Eu sint: iubit, sot, amant, prieten, confident, sef, coleg, dusman, prost, destept, sclipitor, superficial, curios, foarte curios, abil, smecher, razbunator, iubitor, prea iubitor, dansator, cintaret, fals, deschis, simpatic, antipatic, criminal, condescendent, emotiv, curajos, tata, copil, ciudat...
Si daca mai stiti caracteristici puteti sa le acordati fara teama de a gresi.
Am gresit in viata mea cit poate nu au gresit altii in 10 vieti. Dar am facut si lucruri bune cit pentru 10.
Am iubit, si iubesc patimas. Si chiar cind gresesc regret. Dar daca imi pun ceva in cap, e jale, nici dracu cu tot iadul nu ma mai intoarce din drum.
Ca barbat am o slabiciune: femeile. Un zimbet si o vorba buna ma fac prieten permanent, insa daca eu decid ca NU, nici macar Angelina Jolie nu ma mai intoarce.
Insa poti avea incredere ca daca imi spui ceva sau stiu ceva despre tine, doar Sf Petru la Judecata de Apoi va mai sti de la mine.
Asta-s EU!
brad71
Postat pe 6 Ianuarie 2009 21:55
foarte tare descrierea ..si intradevar se potriveste barbatului geaman...eu sunt leu si m-a fermecat un geaman si cam asa sunt ..fermecatori...
problema infidelitatii da tuturor femeilor batai de cap dar..merita sa cunosti un geaman si sa traiesti clipa caci sunt adorabili ....
kaolite
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:32
io sunt geaman. cinste mie!
cinealtcineva
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:49
multumesc pt raspunsuri!!indiferent de ce spun astrele,sunt gata sa-mi asum riscul,sunt idragostita de el...si atat!am sa-l descopar putin cate putin,o sa-i arat ce frumos e sa iubesti si sper sa rea sa ramana langa mine!
Lexxya
Postat pe 11 Ianuarie 2009 02:33
In privinta barbatiilor gemeni ce pot spune...decat ca am cea mai buna parere din toate zodiile....nu consider ca sunt orgoliosi...adica in limita bunului simt....sunt foarte sensibili....un defect major este ca sunt gelosi si posesivi dar si aceste lucruri pot fi controlate. dpdv al meu consider k sunt cei mai buni barbati deoarece sunt atenti la persoana de langa ei si sunt devotati....La multi ani!
Oannaa
Postat pe 11 Ianuarie 2009 04:48
personalitatea lor fermecatoare poate face multe fete sau femei sa viseze la o relatie din care nu lipseste interesantul si emotiile puternice, insa tin sa mentionez ca asta nu implica neaparat pasiunea aceea nebuneasca care te face sa iti pierzi mintile in sens bun bineinteles, nu inseamna deloc ca sunt firi pasionale, de multe ori sunt foarte pragmatici, si inca ceva, nu stiu daca le pot oferi in final femeilor ceea ce vor pana la urma toate cu adevarat: stabilitate
delioops
Postat pe 11 Ianuarie 2009 06:29
barbati gemeni sunt speciali in felul lor de altfel ca toti barbatii,eu sunt cu un geaman de 8 ani nu as putea spune ca este perfecta relatia dar nici de nesuportat,
perfect este cand suntem amandoi si ma stie aproape,ma iubeste enorm si eu la fel pe el,cand ne certam suntem in stare sa ne dam in cap dar ne iubim si atunci nu o facem,este gelos de moare si eu la fel,este minunat in pat si extrem de atent,ii place sa fie dominat si neaparat trebuie sa-i fi superioara ,cel mai mult ii place sa se stie iubit si sa simta asta de mentionat ca eu sunt taur deci nu conteaza ce scriu zodiile.
iubitiva mult si atentie intr-o relatie este nevoie de 2,aveti nevoie de multa iubire,multa intelegere si toleranta unul fata de celalalt si enorm de multa sinceritate si totul va fi ok,
va pup.
adistefi1970
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:45
Sa vedeti cum e cand atat el cat si ea sunt gemeni...
yvonne_yvonne
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:55
De la: Lexxya, la data 2008-12-17 18:08:11buna!ador un barbat din zodia gemenilor,insa ma cam baga in ceatza uneori!cand ne certam,cand ne impacam!ne tachiman unul pe celalalt!vreau sa stiu....voi cei care ati avut sau aveti relatii cu un geaman,cum sunt ei?eu sunt rac!asta trebuie mentionat!va pop si astept comentarile voastre
gianina_filaret
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:32
imi cer scuze!!!!!!!!!!!!! tocmai am adugat mesajul tau, lexxya. Sunt nervoasa rau, tocmai m-am certat cu un geaman si tot fac lucrul asta de ceva timp. Eu sunt rac, sotul meu e geaman si chinui o casnicie de 11 ani. E al naibii de greu sa traiesti cu un geaman. Eu una am obosit. Sunt exact asa cum au fost descrisi..... .Se spune ca aste gemanul bun si geamanul rau, acum depinde pe care il nimeresti!!!!!!! Daca ai noroc?!? Oare pe care l-am nimerit eu
gianina_filaret
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:45
barbatul in gemeni...fostul sot este in aceasta zodie, 10 ani m-a chinuit, prefacut, trece cu o rapiditate uimitoare de la o stare la alta, acum implora si se taraste in genunchi , acum ameninta si tranteste, egoist /doar ce vrea el conteaza si afemeiat, m-a inselat 10 ani cu o colega de serviciu cu care s-a si casatorit pana la urma...cert este ca nu am avut nici macar o clipa frumoasa cu acest om si ma bucur sincer ca am scapat, nu i-am intrat in gratii niciodata cu nimic si tot timpul mi-a cautat nod in papura...e greu de convietuit cu un om asa de ,, nestatornic,, care se iubeste decat pe sine...singurul lucru la care tin este ,, mama ,, ...nici la copiii lor nu tin atat...am spus cam mult , poate gresesc , nu zodia e totul...succes!
ninaninanina
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:46
si eu am o relatie cu un geaman, de un an , dar problema la noi este , faptul ca el locuieste in alta tara, iar eu sunt aici, ne vedem , cat putem de des, el vine aici, sau eu merg la el, si ne intelegem bine, nu am avut conflicte, ne tachinam si noi unu pe celalalt! ne iubim, si totul e ok
am uitat sa mentionez ca , eu sunt berbec

-to be continued ....
christel_kris
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:52
pe mine ma intereseaza femeia balanta,barbatul gemeni...oare functioneaza relatia?
zeldia
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:58
Buna fetelor
Eu tocmai m-am casatorit cu un barbat geaman dupa 5 luni de relatie.El a insistat sa ne casatorim atat de repede. Eu sunt capricorn, o fire foarte incapatanata si ambitoasa. Pot sa spun ca eu il domin pe el, face absolut ce ii spun, daca nu imi convine ceva, se da peste cap sa ma multumeasca. Turor le spune ca eu sunt seful in acasta relatie si logic ca imi gadila orgoliul:);). Desi se spune ca un capricorn si un geaman nu se suporta, avem foarte multe in comun si in acelasi timp suntem foarte diferiti, de aceea ne iubim foarte mult. Suntem o pereche foarte frumoasa. VA PUP SI VA DORESC SA AVETI PARTE DE UN GEAMAN CA AL MEU.
P.S.: ARATATI-LE GEMENILOR CA SUNTETI FOARTE PUTERNICE SI CA-I PUTETI DOMINA, ADORA ACEST LUCRU
maryb
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:19
buna..! Sunt femeia geaman ..:)..si am o relatie de 3 ani cu un geaman..Singurul lui defect este ca e f gelos si ne certam f des pe tema asta..in rest e f atent ma iubeste fff mult stie cum sa te faca fericita.Suntem amandoi spontani mereu plin de idei ..nu prea ne plictisim impreuna,ne plac lucrurile noi ..mereu sa fim in centrul atentiei inconjurati de prieteni !Numai ca uneori ne iesim f repede din fire si suntem incapatanati lasand f greu de la noi .Ii mai place sa aiba autoritate..:P doar nu o sa`l lase o femeie gemeni .Trebuie mereu sa stii cum sa te impui sa vi cu argumente mult mai puternice ca ale lui ..(un barbat geaman adora asta ..stie ca are o femeie inteligenta lg el ..cu un caracter puternic..ii place chair daca nu recunoaste sa fie dominat )....Chestia cu 2 fete ..hai sa fim seriosi de parca numai cei din zodia gemeni au 2 fete ?.?.!!Depinde f mult de caracterul unui om ..va pup
sunrise87
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:30
Si eu sunt Gemeni, casatorita cu un Gemeni. Pana sa il cunosc pe sotul meu, aveam amici Gemeni; desi unii isi doreau o relatie serioasa cu mine, nu am trecut mai departe de prietenie intrucat nu ma imaginam alaturi de un Gemeni - vorbeau mult, barfitori, egoisti ... Mi se pareau dominatori in cadrul unei relatii. Eram ferm convinsa ca niciodata nu voi avea partener de viata tot un Gemeni. Cand l-am cunoscut pe sot, nu stiam zodia lui. M-a cucerit cu vorbele sale, ce reflectau o gandire matura, cu respectul si atentia pe care mi le acorda. Cand am aflat ca e Gemeni, nu mi-a venit sa cred.
Eu am ca hobby astrologia si va pot spune urmatoarele: zodia da caracteristici principale ale nativului, insa trasaturile particulare le furnizeaza ascendentul. Pe langa aceasta, un rol important il joaca educatia fiecarui reprezentant al semnelor zodiacale. Citeam la acest topic cum ca Gemenii sunt posesivi si gelosi, sau capabili de infidelitati. Geamanul meu nu este asa. Astrograma sa a dezvaluit faptul ca nu e genul care sa domine partenera, din contra, in cadrul relatiei el este \"impaciuitorul\". Apoi, ceea ce il implineste in viata este familia, in special copiii. Acum sa va zic din practica: de cele mai multe ori, eu sunt cea irascibila, cu gura mare; el, insa, lasa de la el, nu stie cum sa ma linisteasca daca sunt nervoasa sau sa ma impace daca m-a suparat cu ceva. Cat priveste familia, e un tip \"la locul lui\", care isi ubeste si respecta sotia, e un tip care crede in casatoria din dragoste; daca lucrurile nu merg intre noi, prefera sa divorteze decat sa aiba amanta, in paralel. Nu mi s-a intamplat pana acum sa-l suspectez de ceva. Si isi doreste enorm de mult un copil. Poate Dzeu ne ajuta sa ne vedem acest vis implinit.
In concluzie, e bine de cunoscut omul, indiferent de zodie. O astrograma relationala va poate ajuta in a vedea cat de mult va potriviti (eventuale domenii unde aveti de lucrat cu voi, fiecare pe partea lui si nu incercand a-l schimba pe celalalt).
lola21
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:56
mda..geamanul.....un barbat destul de copilaros..nu prea isi asuma obligatii cand nu-i convin...orgoliu imens..libertate maxima....face doar ce vrea....si apoi un pont...e fetisist..acum e discutabil din ce anume isi face un fetish......femeile ii plac foarte mult dar e elitist...cauta doar ceea ce trece peste medie nu numai in frumusete..trebuie laudat....incurajat..chiar daca nu e cazul ..nu exceleaza in siguranta de sine dar ..are frate un papagaaaal de moare lumea...cam asta in cateva cuvinte si credeti-ma vorbesc in cunostinta de cauza..SUNT CASATORITA CU UNUL DE 10 ANI...mult succes si rabdare...apropo sunt berbec si ne dam cam impungem la capitolul orgolii......atentie repet copilarosi!
addiana
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:52
Lexxya,ai dreptate.barbatii din zodia gemeni sunt grozavi!te iubesc,nu te iubesc,te suna nu te suna,vor sa te vada nu vor sa te vada.....te baga in ceata!asa cum spui tu dar ...sunt adorabili.eu sunt varsatoare si ii inteleg......
duduk
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:58
rectific:BARBATII din zodia gemeni ......pentru a nu se crede ca sunt in plop cu gramatica limbii romane!!!!
duduk
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:03
si eu si sotul suntem Gemeni,dar avem caractere diferite si de aceea cateodata ne mai certam din cauza ca avem opinii total opuse(in anumite cazuri).in rest e super bn.ma iubeste,e tandru,atent mereu cu mine.....deci e bn sa ai un barbat geaman langa tine
ETE_EU
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:08
Buna dimineata! Am vazut ca discutati despre barbatul "gemeni". Am cunoscut de curand un barbat din zodia gemeni si-mi place la nebunie. Ar putea cineva sa-mi spuna care e relatia cu femeia "taur"?
luchianramona
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:11
iti trebuie muuuuulta rabdare. dureaza pana ajunge sa se implice in relatie si sa isi recunoasca sentimentele, dar atunci ar face aproape orice pt tine..orgoliul insa e fffff mare si trebuie sa fi fff hotarata ca sa rezisti alaturi de un geaman, si sa accepti destul de multe...e greu dar merita, zic eu
sweety13
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu...el berbec 3 De la: milica_albulescu 16 Februarie 2009 21:30
barbatul capricorn.... 2 De la: kudika_982064 5 Martie 2015 11:13
TOPIC PENTRU OBSEDATII DE ZODII !!!!! 54 De la: andreea1976 30 Septembrie 2009 20:29
NU STIU CE ASCENDENT AM !!!! 15 De la: Rallu_108 22 Aprilie 2012 11:12
mersi! 11 De la: ETE_EU 13 Martie 2009 18:35