Setari Cookie-uri

barbatul gemeni

Si eu tot in ceata sunt !

GEamanul de care vorbesc mi-a fost prietenul cel mai bun un an jumate pana cand ne-am trezit in pat. A fost fantastic , am repetat experienta insa am inceput sa il privesc altfel.

L-am intrebat ce vrea si imi spune k ii convine prietenia noastra cu "amendamentele" de rigoare , insa face gesturi suprinzatoare . Remarcabila mi s-au parut replicile "Daca tu esti fericita , sunt si eu fericit" si " Orice s-ar intampla , nu vreau sa te pierd" ...

DE fapt ce vrea ?!!
moonlight_Touch
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:17
Uneori barbatii in "gemeni" sunt foarte gelosi, si mai ales - foarte posesivi, ceea ce complica relatia. Intr-adevar pot fi duali.
tequila_cu_varza
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:22
Buna!Sunt si eu cu un baiat in zodia gemeni !!!! Si da, este extraordinar ..... icearca sa faca totul sa ma faca fericita!!!Dar are un defect mare e f orgolios.Un zambet si o vb buna il face sa considere pe cineva prieten...si sa ii dea un loc important in viata lui.Pana acum a stiut sa mi dea locul meu si nu a pus nici un prieten inaintea mea,dar ramane de vazut ce va fi!!!Am fost prieteni si dupa am devenit iubiti si nu am sesizat vreo tendinta de infidelitate.Pare genul care daca nu i mai placi pleaca si sta singur decat sa te insele !!! Sper sa fie bine si chiar daca nu vom ramane impreuna nu voi regreta ce am trait alaturi de el! am uitat sa spun ca eu sunt in zodia varsator
kudika067134
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:17
buna....si eu iubesc un barbat gemeni si vreau sa iti spun ca asta este natura lor...schimbatori.....asa este si la noi ..ne certam ne impacam...si cu toate astea relatia noastra dureaza de 2 ani juma...si eu sunat gemeni.....barbatul gemeni are nevoie de libertate si de incredere..ei se simt mai puternici deoarece au personalitate dubla ....si asta cam este in avantajul lor.....
kudika112124
Postat pe 28 Ianuarie 2010 11:43
De la: maryb, la data 2009-01-11 12:19:53Buna fetelor
Eu tocmai m-am casatorit cu un barbat geaman dupa 5 luni de relatie.El a insistat sa ne casatorim atat de repede. Eu sunt capricorn, o fire foarte incapatanata si ambitoasa. Pot sa spun ca eu il domin pe el, face absolut ce ii spun, daca nu imi convine ceva, se da peste cap sa ma multumeasca. Turor le spune ca eu sunt seful in acasta relatie si logic ca imi gadila orgoliul:);). Desi se spune ca un capricorn si un geaman nu se suporta, avem foarte multe in comun si in acelasi timp suntem foarte diferiti, de aceea ne iubim foarte mult. Suntem o pereche foarte frumoasa. VA PUP SI VA DORESC SA AVETI PARTE DE UN GEAMAN CA AL MEU.
P.S.: ARATATI-LE GEMENILOR CA SUNTETI FOARTE PUTERNICE SI CA-I PUTETI DOMINA, ADORA ACEST LUCRU


Spune-mi te rog cum merge relatia dupa un an... si eu sunt pe cale sa ma mut cu un geaman... sunt capricorn ca si tine! ne iubim, insa mie mi-e foarte frica... el se grabeste, iubeste intens, insa mi-e sa nu se stinga flacara asta in timp, si sa ma trezesc ca am consumat relatia mult prea devreme!
Am inteles ca intre zodiile de la polurile opuse se stabilesc relatii lungi si de durata, casniciile sunt stabile, si au foarte mari sanse sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti.Oare asa o fi???
Multi pupici
cocco
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:31
si eu sunt gemeni, si pot sa zic ca e deocamdata chiar ok relatia, de cand ne cunoastem ne-am certat probabil de 2 ori, pot sa zic ca e chiar foarte putin, in raport cu ce ma asteptam eu cand am citit compatibilitate gemeni-gemeni, deoarece la toate spunea k relatia e foarte ok, dar cum cuntem aman2 copilarosi, nu va trece mult timp si vor aparea certurile ... sa speram k noi suntem exceptia de la regula :D oricum, e foarte tandru, si intotdeauna la nevoie e langa mine, ceea ce e un lucru de apreciat. e amuzant,orgolios,vorbaret,manierat, e exact ca mine, deci daca nu ma suport pe mine cum sa il suport pe el oricum, e poate cea mai buna combinatie pentru o femeie gemeni, zic eu zece cu steluta... va pup
tweety_flavia
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:27
De la: pui_mic, la data 2009-01-12 10:47:24am fost cvu un geaman,ne-am desp dar pot spune k inca tin la el...caracteristicile sunt descrise destul de bine pe aici...vad.Sunt fermecatori,au sau nu papagal...depinde de imprejurari,curiosi,glumeti,incapatanati gravvvvv,linistiti ,mult prea cuminti cateodata,,,vor sa fie solitari...dar si cand sunt pusi pe distractie....paiiii te distrezi de moriii cu ei.Sincer nu am intalnit barbat mai copilaros ca el...cu toate k in relatiile cu restul lumiii sunt cei mai seriosi posibil,in schimb in cuplu...copilarosi gravvv,le place sa fie alintati....dar el nu o face.Daca tine la tine iti face toate poftele,chiar daca nu ii face mare placere...se da peste cap si incearca macar.Am observat ca trec foarte usor de la o relatie la alta...de parca nu le-ar pasa...aaaaa si cel mai important sunt orgoliosi,nu prea isi arata sentimentele...de spus sub nici o forma....doar prin fapte,se inchid in ei si pur si simplu nu pot exprima sentimentele prin cuvinte....chestie marturisita chiar de el.Am observat ca pot fi fideli daca le ocupi timpul cu distractie...mereu ceva nou si ai grija sa nu pofteasca la altceva.dar acum nush ce sa zic...daca e ceva caracteristic zodiei k ii mai place si sa combine lucrurile sa joace cu 2 iubite...pentru k am incheiat relatia si a inceput alta....dar tot cauta de ciondanit...jucat cu mine...si imi face ochi dulci....pareri referitot la aceasta situatie?



gemenii sunt foarte ciudatzi...parca nu stiu ce vor...una spun alta fac...am fost cu geaman un timp...el este cel care vrea sa term relatzia in conditziile in care a si initiat-o....dupa un timp imi spune ca vrea sa incercam din nou,iar dupa lungi luni de tratative(de intalniri,gesturi sau fapte prin care imi demonstra ca ma place) tot el este cel care imi spune ca nu ne potrivim...ca suntem prea diferitzi,ca nu mai are rost sa incercam ceva....in momentul in care eram asa aproape de reusita...nu stiu ce sa mai cred...parca le e teama sa se ataseze,sa simta ceva...se ascund in spatele unor cuvinte pe care nu le cred sau nu le spun cu sinceritate...acum suntem certatzi....si nu imi doresc asta pt ca il plac foarte mult....vreau sa ma impac cu el...dar este prea orgolios,incapatanat,f superficial...as putea spune chiar imposibil...ma innebuneste...ma potzi ajuta cu o parere?pls...ms...eu sunt capricrn
kudika161551
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:22
fostul meu sot e gemeni relatia e buna pana afli de altele retine de altele
kudika080295
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:12
Buna toturor ,eu am fost casatorita 24 de ani cu un geaman ,cred ca nu mai trebuie sa spun pein ce am trecut alaturi de el ,eu sunt sagetatoare el geaman ,am citit toate mesajele se regaseste in toate ,infidel,nerecunoscator,dominant ,razbunator intr-un cuvant foarte egoist ,nu as recomanda niciunei femei daca vrea sa aiba o casnicie fericita sa nu se casatoreasca cu un geaman ,sunt perfecti doar ca amanti isi traiesc viata nu se gandesc la cei de alaturi ,dar bine nu ar trebyi sa generalizez poate nu am avut eu noroc de geamanul bun ,pot spune ca au si calitati foarte bune ,sunt charmanti ,sunt plini de viata ,inteligenti stiu cum sa razbata in viata .poate alte femei din alte zodii s-ar intelege foarte bine cu ei nu neg asta dar o sagetatoare cu un geaman trebuie sa cedeze numai ea in casnicie daca vrea sa o tina ,dar la un moment dat te saturi sa tot cedezi .Va urez un PASTE FERICIT TUTUROR ! SI MULTA BAFTA ALATURI DE UN GEAMAN CELOR CARE TOTUSI ALEG UNUL (trebuie sa stii cum sa-i iei ,eu nu am invatat in 24 de ani )
floriana48
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:43
24 de ani...da-l incolo,vei avea pe altcnv...nu mai fi suspicioasa legat de zodii,pls
serstanescu
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:49
buna,si eu am avut o relatie cu un barbat in zodia gemeni,dar mentionez ca si eu sunt tot gemeni.....si este adevarat ca uneori te poate induce in eroare,pt ca asa sunt gemenii,mie mi-a fost putin mai usor pt ca si eu snt aproape ca si el,adica nestatornica,tot timpul pus pe sotii si am o gandire mai aparte cand vine vorba de o relatie.......dar asa sunt si barbatii gemeni,totul e sa sti cum sa ii intri sub piele si cel mai important lucru e comunicarea,geamanul e mort fara comunicare,deci poti vb cu el cate in luna si in stele ca are o minte deschisa,orice a-i face nu il lasa sa se plictiseasca si atunci el te va gasi interesanta,poti fii si putin misterioasa,ca asa ne place noua gemenilor,sa avem tot timpul ceva nou de descoperit sper ca sfatul meu te va ajuta! succes
lena666
Postat pe 4 Aprilie 2010 12:26
accepta-l asa cum este daca vrei ca relatia sa fie durabila-n timp ! desi astrologi spun ca sunt fara nici-o sansa eu spun din experenta mea ca relatia este solida daca stii sa cedezi , daca stii sa fii tolerenata cu tine insati si cu cel de linga tine , daca stii sa iti accepti defectele tale si pe ale celuilalt... ideea ar fi ca indiferent de context / conjunctura mereu trebuie sa alegi calea de mijoc!!!
kudika078139
Postat pe 4 Aprilie 2010 18:07
tu fiind zodie de foc evident s-a intimplat un dezastu ptr ca gemenii sunt zodii de aer .. mi-as permite sa spun urmatorul lucru : cum focul este intretinut de aer si foc fara are nu exista de asta au aparut furtuni in mariajul tau !!! ceea ce nu stii inca este faptul ca se putea evita o situatie cu final nu tocamai placut daca ai fi domolit flacarile focului care-ti caracterizeaza zodia!
kudika078139
Postat pe 4 Aprilie 2010 18:15
sunt inteligenti , frumosi , abili , hoti , mincinosi citeodata , buni parteneri , altruisti , amatii perfecti, inclinati spre tot ceea ce este frumos etc si asta ptr ca sunt 2 intr-unul...
kudika078139
Postat pe 4 Aprilie 2010 18:20
te aprob in toataliate ptr ca si eu sunt in aceeasi ecuatie si totul este in ordine!!!
kudika078139
Postat pe 4 Aprilie 2010 18:24
..........cat adevar....am trait aceleasi sentimente,sfarsind prin a suporta o viata dubla.........din partea lui.GEMENI=CAINI
rila_iepurila
Postat pe 5 Aprilie 2010 07:35
multumesc tuturor de sfaturi ,dar nu mai am cum sa iau atitidine da deja s-a rupt tot ,ce ma deranjeaza cel mai tare la ora actuala este ca inca nu vrea sa divorteze ,desi sta cu altcineva de aproape doi ani ,inca o data mi-a dovedit ca este un egoist si nu dovedeste ca este un barbat adevarat .i-am spus ca voi inainta eu si mi-a raspuns ca nu este bine ce vreau sa fac ,probabil se asteapta sa il primesc cu bratele deschise si sa ii spun bine ai revenit ca si cum nu sa intamplat nimic.
cat despre zodii ,nu ma iau dupa ele nu sunt relevante decat ca si generalitati ,totul tine de personalitatea fiecaruia , nu trebuie sa ii bagam in aceiasi oala cu ciorba pe toti ,trebuie sa luam omul asa cum este ,ne place il luam ,nu ne place nu il luam ,noi singuri trebuie sa decidem ce este mai bine pentru noi ,sunt si barbati deosebiti printre ei ,dar trebuie sa-i cernem bine cand facem un pas cu un geaman .va doresc numai bine in compania unui geaman .dar eu sunt o optimista incurabila ,si consider ca viata merge inainte cu si fara el.
floriana48
Postat pe 5 Aprilie 2010 11:41
De la: kudika078139, la data 2010-04-04 18:20:42sunt inteligenti , frumosi , abili , hoti , mincinosi citeodata , buni parteneri , altruisti , amatii perfecti, inclinati spre tot ceea ce este frumos etc si asta ptr ca sunt 2 intr-unul...

"Invinge plictiseala,alege pasiounea,alege .... 3in1 ???
kudika002015
Postat pe 5 Aprilie 2010 13:16
Fugi cat poti de barbatii gemeni!!!!!sunt extrem de gelosi,posesivi si orgoliosi..si eu am avut o relatie cu un geaman si ma rog sa nu mai dau peste niciunul vreodata!!
ank_serban
Postat pe 5 Aprilie 2010 14:05




Cam asa e viata cu un Geaman, pasiune multa, si fara plictiseala.
Vrea cineva nr meu?
Oups, am uitat ca sint insurat
brad71
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:35
Sunt un rac casatorita de 14 ani cu un geaman...........iar relatia este un dezastru. Ceea ce ma leaga inca de el este faptul ca am un copil care trebuie sa aiba tata. Pe geamanul meu il pot caracteriza ca fiind un mincinos si un pervers fara pereche, om cu doua fete, puturos si laudaros, fara personalitate, un om care nu stie ce vrea de la viata. Cu mine se poarta ca un marlan si cu copilul la fel, de aceea copilul nici nu il prea agreeaza.In afara de servici unde se duce de nevoie nu stie decat sa se uite la tv. si sa manance si sa bea bere si daca se poate eu sa rezolv toate problemele inclusiv sa repar masina.....
Astept sa creasca copilul ca sa pot lua o hotarare si sa imi vad de viata mea.........asa ca aveti grija cu cine va incurcati, eu daca asi putea intoarce timpul nu m-as mai incurca cu asemenea soi de oameni. Bafta!
kudika078151
Postat pe 5 Aprilie 2010 19:54
ai mare dreptate.... asa este
angii
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:09
ai foarte multa dreptate...
angii
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:09
dar si femeile din gemeni sunt la fel ........ am o cumnata care asa l-a frecat pe cumnatul meu.......in final l-a parasit
angii
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:11
ai uitat sa adaugi si zgarciti......
angii
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:12
NU TOTI SUNT ASA..
Myrella
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:16
gemenii par a fii duali dar le place sa se joace cu propria personalitate, sa incerce sa fie azi buni, maine rai, azi sa iubeasca cu pasiune maine sa uite tot pt ca multora li se pare palpitant sa isi traisca viata asa
yumy
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:18
dupa cum le spune si zodia au 2 fetze...stiu sa fie si tandrii si enervanti. Eu sunt cu un geaman de 7 ani si il cunosc f bine! este foarte sacaitor, enervant, ii place sa dea sfaturi, crede ca are tot timpul dreptate insa este si foarte atent, ma ajuta in casa, ma rasfata, tine f mult la casa si la familie. oricum fiecare om e diferit si depinde mult de caracterul fiecarui om. ca sfat din partea mea..nu lasa garda jos, arata-i ca ai pareri proprii si nu te lasa influentata de parerile lui:D gemenilor le place sa detina controlul intr-o relatie!
ghedory
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:20
buna! si eu sunt rac si am o relatie cu un geman de 7 ani.... e super! ei in general sunt f copilarosi...se mai schimba dupa cum bate vantu dar e ok! cu tachiantu stai linistita k e ceva normal la ei....sunt fff iubitori si protectori... dar cand vrea el e ff rautcios, desi ma supara uneori cu astea nu ai cum sa nu-i adori.....am citi mult despre compatibilitate si cu gemenii sunt compatibila... stiu sa iubeasca, sa fie acolo cand esti in dificultate...stiu tot ce simti si ce vrei... totul este spre bn...bafta
kudika040689
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:48
Barbatul gemeni fuge de responsabilitati .. asta e clar .. iar daca ii arati ca esti indragostita nebuneste de el , esti cu un pas mai aproape de a-l pierde . De ce ? Fiindca ii plac provocarile , competitia si mai ales misterul . Se spune ca zona lor erogena este mintea :TRUE .. glume , jocuri de cuvinte , curiozitati tehncie, stiintifice , tot ce-l poate provoca dpdv intelectual este un plus pt tine ... Nu incerca sa-l faci sa ia decizii cat priveste relatia vaostra fiindca o va face ft greu... isi iubeste prea mult libertatea. Ideal ar fi sa-ti dezvolti o viata implinita paralela cu cea pe care o duci cu el pt a te refugia acolo de fiecare data cand te astepi sa fie si nu este ...

cand ma gandesc la barbatul Gemeni in vin in minte versurile : "no hidden cathc, no strings atached , Just freelove"

Asa ca , daca ai multe plusuri la capitolele sus mentionate , va fi o persoana care-ti e aproape cand iti e bine sua cand iti e rau , cu care te vei amuza copios, cu care vei invata sa fii din nou copil ... well.. si cele mai nebunesti partide de sex tot cu el le vei avea (sau cu un Berbec )
moonlight_Touch
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 1 De la: kudika275734 9 August 2010 11:48
Lion king 43 De la: cecilialiv 27 Februarie 2011 12:48
Barbatii Leu!!! 141 De la: jeanpierre 17 Decembrie 2012 22:10
eu sagetator el varsator 12 De la: cristinne83 12 Octombrie 2009 12:14
Cum poti cuceri un barbat timid? 6 De la: battleofwits 9 Martie 2011 23:01