Setari Cookie-uri

E cineva pro-ana/pro-mia?

De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:40:55 Problema serioasa aveti voi, nu eu! Eu doar caut fete cu care sa vorbesc pe aceasta tema, eventual manechine, pentru ca visul meu este sa arat ca un model si nu sa ma ingras! Si va rog frumos sa nu ma mai jicniti si sa-mi spuneti ca sunt schiloada sau nu stiu cum, pt k depinde ffff mult si de constitutie... si daca va simtiti bine la 60 de kg... inseamna ca ai oasele suptiri... Eu una chiar prefer sa arat bine si sa-mi placa ce vad in oglinda!




Nu te ,,jicnim''...ca sa fii model, nu trebuie sa fii doar slaba..si te poti documenta, sa vezi ca sunt o gramada de manechine de succes care nu sunt atat de slabe !
Si, atata timp cat tu faci nutristionistul imbecil, fata draga, esti dusa...
Apropos, altora le place cand te vad ? pune si tu niste poze la profil :))

Postat pe 22 Decembrie 2008 17:59
Explicatiile si sfaturile sunt de prisos in cazul ei.Oricum a decis sa faca ceea ce vrea.
Cand am spus ca are o problema serioasa,am spus pt ca stiu despre ce vorbesc.Am vazut-o pe prietena mea autodistrugandu-se din cauza anorexiei.M-am tinut de capul ei sa mearga la un psiholog pana am reusit si nu a fost usor.
Frumusetea nu inseamna sa fi cat mai slaba.
La 17 ani e inca in crestere,in felul asta se autodistruge.
andreea1976
Postat pe 22 Decembrie 2008 18:10
Ba baiete, multa lume nacajita!

Uite cum sta treaba, Truli! De 10 ani merg la sala, am grija sa nu mananac zahar, nu prea multe grasimi si am grija sa mananc multe legume si fructe si sa beau destul apa.
Asta se numeste dieta sanatoasa. Si minte sanatoasa. Sa ai disciplina la mancare.
Nu sa indesi in tine ca sparta si dupa, sa-ti bagi deshtele pe gat sa dai afara si eventual sa iti cantaresti excrementele sa fii sigura ca tot ce ai bagat in tine a iesit pe o gaura sau alta.
Draga mea, sincer! Du-te si te cauta, mama! Fara cea mai mica intentie de malitie iti zic. Cat despre manechine... Asta e cariera care se incepe la 15-16 ani... timp in care se invata CE inseamna sa fii manechin; nu ti-am vazut profilul, dar cred ca ai ratat-o. Nu e de-ajuns sa fii schelet ambulant si cu probleme pshihice ca sa devii manechin... Iti dai seama ce imagine capata ei daca le moare vreuna de inanitie? Pe deasupra, manechinele trebuie sa aiba si par, si dinti si piele frumoase si sanatoase... iar anorexia nu le prieste. Asa ca... manechin o sa fii tu in alta viata. Daca opintesti destul, o sa treci in ea foarte curand, FYI
Dor_a
Postat pe 22 Decembrie 2008 18:32
De la: Arsena, la data 2008-12-22 17:23:38
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:14:48A da, si am fost la nutritionist asta-vara si imbecilul mi-a spus ca tre sa ma ingras, cand eu i-am spus CLAR ca vreau o cura de slabire... deci n-am ce sa caut la nutritionist, pt ca el iti spune numai ce vrea el, si nu ce vrei tu. Daca tu nu te simti bine in pielea ta si vrei sa slabesti, de ce sa-ti impuna el altceva? Am platit si 500 de mii consultatia degeaba...



auzi draga, doctoru ala stie ceva, nu e prost, du-te si pe la psihiatru, ca poate te rezolva !!!




Dar spune si tu la modul cel mai sincer posibil,inafara de nutritionisc,care se presupune ca stie cel mai bine cand e cazul sa se mai ingrase cineva,cate persoane ti-au mai dat acest sfat?Sa te ingrasi,adica.Asa-i ca toata lumea cu care ai incercat sa vorbesti despre aceasta problema a ta iti spune ca nu esti grasa ci esti slaba?Pai toti sunt imbecili???Si fetele care ti-au raspuns si nutritionistul si prietenii si familia???Dar de parerea unui psiholog nu esti curioasa?Draga mea conteaza cel mai mult cum te vezi tu,dar aceasta imagine trebuie sa fie cat mai aproape de realitate si crede-ma (pe mine,pe toata lumea,ma rog)ca tu gresesti!!!Tu nu esti GRASA,nu ai cum sa fii SANATOASA,esti prea SLABA.Eu sper din suflet sa fii in stare sa mananci daca nu trei ciocolati una dupa alta da' macar una ,asa micuta,din cand in cand,ca nu strica.(si inca multe altele,cu masura bine-nteles)
Dooamnee...
eka
Postat pe 22 Decembrie 2008 19:57
eu am 1.65 si 54 kg si consider k mai trebuie sa ma ingras macar 3-4 kg...si nu ma vad grasa nici pe departe..crezi k un nutrtionist vb prostii?cred k ar trebui sa te mai gandesti in privinta asta!
deiutza_20
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:30
exista mari diferente intre persoane dpdv al constitutiei corporale ...ca sa dau un exemplu va invit sa comparati doua gimnaste cam de aceeasi inaltime si acelasi numar de kilograme ca sa vedeti cat de diferite par siluetele lor
- Kabaeva cea rotunjoara..... http://www.lonympics.co.uk/ak.htm...si poza cu ea http://www.infobae.com/contenidos/375403-100799-0-La-espectacular-novia-teen-Putin
_ Khorkina
http://english.sport-express.ru/stars/14_60/...plus poza cu silueta extrem de filiforma a ei http://www.pbase.com/singlo/image/32922684
Retineti: au aceeasi inaltime si acelasi numar de kilograme....in jur de 1.64-1.65 inaltime si 47-48 kg
orkid
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:20
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:12:25Deep_bite, pai eu am 1,68 si 40 de kg. Parca abea incap in haine, am pus sunci pe abdomen... Si stati linistite, miscare fac!!! Ma duc de 4 ori/sapt la sala, deci sunt sanatoasa, vreau doar sa nu ma ingras, nu inetelg ce-i atat de rau in asta!


totusi esti prea slaba! ca sa fii frumoasa trebuie sa ai un par sanatos, un ten elastic......stiu ca anorexicelelor le cade parul, isi pierd elasticitatea pielii si imbatranesc repede.....in plus lipsa unui regim de viata sanatos afecteaza stomacul ...mai bine sa fii sanatoasa!...eu as zice sa te mai ingrasi, chiar nu imi pot inchipui cate de slaba vrei sa fii
orkid
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:46
Imi cer anticipat scuze pt ceea ce voi scrie, red passion s-ar putea simti jignita citind mesajul meu, dar.. Dupa ce am citit raspunsul fetei la intrebarea katharei, sincer va marturisesc mi-a trecut prin cap ideea ca isi bate joc de noi. Nu cred sa existe persoane normale si in deplinatatea facultatilor mintale care sa afirme ca la inaltimea de 1,68 si avand 40 de kg ele se simt grase. Deci, red passion, concluzia mea este ori ca ai nevoie URGENTA de asistenta psihologica/psihiatrica, ori ca razi in mod deliberat de noi cand vezi cum ne agitam incercand sa te convingem ca gresesti enorm! Oricare dintre aceste 2 variante ar fi cea reala ( sper totusi ca ultima) , iti doresc din toata inima sa-ti rezolvi problema. Vazand atitudinea ta, imi dau seama ca alte sfaturi sunt de prisos. Craciun fericit si multa bucurie tuturor!
Sirius
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:00
eu zic ca la inaltimea ta esti chiar foarte slaba . mai bine ai uita chestia asta cu slabitul pana nu te imbolnavesti de tot .nu ai parinti , prieteni pe langa tine care sa te ajute sa treci de faza asta ? ca e clar ca ai o problema
krista3814
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:13
"Mare e Gradina TA, Doamne", cum s-ar zice...
Mai fetito chiar si daca ai fi grasa (desi nu se pune problema) tot nu ar trebui sa adopti aceasta metoda. Tu nu intelegi ca este sinucidere curata, inceata dar sigura...Sa dea Domnu' ca atunci cand vei intelege sa nu fie prea tarziu..
Eu de ceva ani am probleme cu greutatea(nu f mari) si am reusit cu o dieta nu foarte stricta si cu sport sa ajung (aproape) la greutate pe care mi-o doream!
Tu ai o parere foarte proasta despre tine si asta te va aduce in pragul depresiei, daca nu s-a intamplat deja. Mergi la un psiholog, macar din curiozitate, daca nu crezi ce iti spun atatia oameni...

Multa sanatate iti doresc si sa iti lumineze D-zeu mintea...
ramo_88
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:18
Incredibil. voi nu stitsi prin ce trece fata asta. numai sa comentati. voi nu stitsi cum e sa te simtsi singura. sa te simtsi grasa. sa nu te placa nimeni. sa itsi zboare suncile cand alergi 1 m. sa strige dupa tine "uite bai ce grasa e aia". voi nu ati trecut niciodata prin asa ceva. credetsi'ma, ca daca atsi fi trecut vreodata prin asa ceva, nu va'tsi mai bate joc de ea. Get a fuckin' life. Peace.!
vreau_la_morga
Postat pe 1 Februarie 2009 21:23
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-01 21:23:40 Incredibil. voi nu stitsi prin ce trece fata asta. numai sa comentati. voi nu stitsi cum e sa te simtsi singura. sa te simtsi grasa. sa nu te placa nimeni. sa itsi zboare suncile cand alergi 1 m. sa strige dupa tine "uite bai ce grasa e aia". voi nu ati trecut niciodata prin asa ceva. credetsi'ma, ca daca atsi fi trecut vreodata prin asa ceva, nu va'tsi mai bate joc de ea. Get a fuckin' life. Peace.!



fata aia e bolnava, nu e grasa :))
nu sunt schiloada, am 1.60 si 53 insa nu sunt disperata

Postat pe 1 Februarie 2009 21:27
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-01 21:23:40 Incredibil. voi nu stitsi prin ce trece fata asta. numai sa comentati. voi nu stitsi cum e sa te simtsi singura. sa te simtsi grasa. sa nu te placa nimeni. sa itsi zboare suncile cand alergi 1 m. sa strige dupa tine "uite bai ce grasa e aia". voi nu ati trecut niciodata prin asa ceva. credetsi'ma, ca daca atsi fi trecut vreodata prin asa ceva, nu va'tsi mai bate joc de ea. Get a fuckin' life. Peace.!


La 1,68 si 40 de kg cat are ea, trebuie sa fii bolnava sa crezi ca esti grasa.
Kathara
Postat pe 1 Februarie 2009 21:30
[quote name=\'Hefe\' date=\'2009-02-01 21:27:55\'][quote name=\'vreau_la_morga\' date=\'2009-02-01 21:23:40\'] Incredibil. voi nu stitsi prin ce trece fata asta. numai sa comentati. voi nu stitsi cum e sa te simtsi singura. sa te simtsi grasa. sa nu te placa nimeni. sa itsi zboare suncile cand alergi 1 m. sa strige dupa tine \"uite bai ce grasa e aia\". voi nu ati trecut niciodata prin asa ceva. credetsi\'ma, ca daca atsi fi trecut vreodata prin asa ceva, nu va\'tsi mai bate joc de ea. Get a fuckin\' life. Peace.! [/quote]


fata aia e bolnava, nu e grasa :))
nu sunt schiloada, am 1.60 si 53 insa nu sunt disperata [/quote]


pai asta e ideea pe care nu o inteleg eu! de ce e disperata? eu am ramas cand am citit cat are!
oare ce mai face?
crishca
Postat pe 1 Februarie 2009 21:41
Mai bine sa am betse decat sa am picioare enorm de grase..:-J si mai bine sa fiu schelet. decat sa fiu cat o vaca. aniway :-J
" Skinny is SEXY, BIG isn't beautiful " ;)
Peace.
vreau_la_morga
Postat pe 1 Februarie 2009 23:11
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-01 23:11:37Mai bine sa am betse decat sa am picioare enorm de grase..:-J si mai bine sa fiu schelet. decat sa fiu cat o vaca. aniway :-J
" Skinny is SEXY, BIG isn't beautiful " ;)
Peace.


Bine iubire, macar n-o sa-si rupa spatele cu tine groparii.
Kathara
Postat pe 1 Februarie 2009 23:22
De la: FRANNNCE, la data 2008-12-22 16:58:58
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 16:40:49Nu stiu cum sunteti voi, poate nu va deranjeaza sa fiti grase si sa nu tineti cure de slabire, dar eu una ashi muri daca as fi grasa! Incerc cu disperare sa ma mentin la greutatea mea, dar mi-e frica, foarte frica k o sa ma ingrash, de-asta trebuie sa vb cu alte fete care au si ele aceeasi frica!

Nu inteleg cum puteti manca 3 ciocolatele deodata... chiar nu inteleg.
mai draguta mamii.........daca ai fi copilul meu cred ca te-as biciui pina ti-ar trece! pai scumpo mai bine grasa si sanatoasa decit cu degetele pe git.........pentru cine vrei sa fii frumoasa? ce barbat crezi ca face casa cu o bolnava de genul asta? timpenia asta este in mintea ta si atit!sint oameni care au suta de kilograme si sint mai frumosi decit cei slabi! eu zic sa mergi fuguta la un psiholog si sa lasi prostiile care in timp iti vor provoca moartea............probabil vrei sa fii o moarta frumoasa nu? mai bine o moarta batrina!.......................si inca ceva:daca iti misti fundul din fata calculatorului si faci sport decit sa faci timpenii nu ai sanse sa te ingrasi!maninca sanatos si fa miscare(nu cu degetele in gura)bon couraje!


da ce france numa degete poasa bage pe gat?

stiu ...stiu.... am fost rau
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 2 Februarie 2009 01:35
hahahaha buna asta cu "numai degete poate sa-si bage pe gat?" pai sa mai si radem oameni buni!
jaqueline29
Postat pe 2 Februarie 2009 10:19
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-01 21:23:40 Incredibil. voi nu stitsi prin ce trece fata asta. numai sa comentati. voi nu stitsi cum e sa te simtsi singura. sa te simtsi grasa. sa nu te placa nimeni. sa itsi zboare suncile cand alergi 1 m. sa strige dupa tine "uite bai ce grasa e aia". voi nu ati trecut niciodata prin asa ceva. credetsi'ma, ca daca atsi fi trecut vreodata prin asa ceva, nu va'tsi mai bate joc de ea. Get a fuckin' life. Peace.!


Fetita mea, cred ca fraternizezi cu partea gresita a baricadei Ei nu-i "zboara suncile" ci i se ciocnesc oasele cand alearga... Inainte de a posta ceva nu ar strica sa si citesti cu atentie ce a scris chiar ea... Asta te-ar feri de ridicol, desi - dupa spusele tale - ridicolul face parte integranta din viata ta... Unu' in plus n-ar fi mare chestie
Dor_a
Postat pe 2 Februarie 2009 10:25
Hei..ar trebui sa citesti tu cu mai mare atentsie..si poate vei intselege ce vroiam sa spun..nu sa sari cu gura. si ridicola esti tu daca e pana acolo. ;)
vreau_la_morga
Postat pe 2 Februarie 2009 11:38
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-02 11:38:26Hei..ar trebui sa citesti tu cu mai mare atentsie..si poate vei intselege ce vroiam sa spun..nu sa sari cu gura. si ridicola esti tu daca e pana acolo. ;)


ai dreptate, tine-o tot asa si o sa ajungi cat de curand unde iti doresti
donttouch
Postat pe 2 Februarie 2009 11:48
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-02 11:38:26Hei..ar trebui sa citesti tu cu mai mare atentsie..si poate vei intselege ce vroiam sa spun..nu sa sari cu gura. si ridicola esti tu daca e pana acolo. ;)



invata sa accepti niste opinii si sa gandesti, sa analuizezi corect o situatie. Daca tu o compatimesti si ii gasesti scuze, tu esti penibila ! Tocmai de aia exista atat de multi oameni bolnavi, pt ca li se permite !
Nu te mai lua aiurea de oameni ! Gandeste, fetito !

Postat pe 2 Februarie 2009 11:52

doamneeee......am traut sa o aud si pe asta
la 1.67 cm sa ai 40 kg si sa te consideri grasa

fetito, bagati mintile in cap, esti U N S A C D E P I E L E P L I N C U O A S E

cred ca nu se uita la tine nici-un barbat
bllllleeeeoooohhhh

asculta ce-ti spun ceilalti
nu degeaba a iesit proverbul ala
" cand doua persoane iti spun sa te duci sa culci, inseamna ca esti beat "
ma rog, tine se traduce altfel, dar sper sa intelegi

_fantoma_
Postat pe 2 Februarie 2009 11:58
De la: vas25, la data 2009-02-02 11:58:21
doamneeee......am traut sa o aud si pe asta
la 1.67 cm sa ai 40 kg si sa te consideri grasa

fetito, bagati mintile in cap, esti U N S A C D E P I E L E P L I N C U O A S E

cred ca nu se uita la tine nici-un barbat
bllllleeeeoooohhhh

asculta ce-ti spun ceilalti
nu degeaba a iesit proverbul ala
" cand doua persoane iti spun sa te duci sa culci, inseamna ca esti beat "
ma rog, tine se traduce altfel, dar sper sa intelegi



vas de ce esti rau cu fata este asa de grasa incat in curand o sa-si cumpere haine de la "grupa mica"

si cum vrei sa se uite barbati la ea cred ca vroiai sa spui prin ea
donttouch
Postat pe 2 Februarie 2009 12:02
Stati asa. Daca fata a uitat sa puna un 1 inainte de 40? Ha?
Lucia1971
Postat pe 2 Februarie 2009 12:04
De la: Lucia1971, la data 2009-02-02 12:04:19Stati asa. Daca fata a uitat sa puna un 1 inainte de 40? Ha?


da Lucia a uitat sa puna un 1 la inceput si a pus in plus zeroul de la sfarsit

donttouch
Postat pe 2 Februarie 2009 12:23
De la: vas25, la data 2009-02-02 11:58:21
doamneeee......am traut sa o aud si pe asta
la 1.67 cm sa ai 40 kg si sa te consideri grasa

fetito, bagati mintile in cap, esti U N S A C D E P I E L E P L I N C U O A S E

cred ca nu se uita la tine nici-un barbat
bllllleeeeoooohhhh

asculta ce-ti spun ceilalti
nu degeaba a iesit proverbul ala
" cand doua persoane iti spun sa te duci sa culci, inseamna ca esti beat "
ma rog, tine se traduce altfel, dar sper sa intelegi

Vorba aia era asa:"cand 2 pers iti zic ca esti beat te duci si te culci"
ramo_88
Postat pe 2 Februarie 2009 16:15
De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:22
De la: merycam, la data 2009-02-02 18:22:42De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.


Mai femeie, esti nebuna? Pentru o suta de mii vrei s-o bagi in mormant?
Kathara
Postat pe 2 Februarie 2009 18:30
Cred ca a gresit adresa. Vroia sa posteze la alte teme pe unde lumea chiar are nevoie!
crishca
Postat pe 2 Februarie 2009 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Weight Watchers 5 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43
supa/ciorba de varza....cum si ce? 7 De la: danieline 22 Noiembrie 2009 12:23
Cura de slabire cu Bors 8 De la: gabitz_bibi 15 Iunie 2014 12:47
Vreau sa slabesc... 103 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:39
vreau sa ma ingras.....!!! 2 De la: Ely80 30 Noiembrie 2009 11:48