Setari Cookie-uri

E cineva pro-ana/pro-mia?

De la: fratzica, la data 2009-04-05 12:57:36
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:12:25Deep_bite, pai eu am 1,68 si 40 de kg. Parca abea incap in haine, am pus sunci pe abdomen... Si stati linistite, miscare fac!!! Ma duc de 4 ori/sapt la sala, deci sunt sanatoasa, vreau doar sa nu ma ingras, nu inetelg ce-i atat de rau in asta!


Fata tatii du-te la un psihiatru ! psihologul nu te mai poate ajuta ![Sala de la Sp 9 ai incercat-o ?
fratzica
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:13
De la: fratzica, la data 2009-04-05 13:13:06
De la: fratzica, la data 2009-04-05 12:57:36
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:12:25Deep_bite, pai eu am 1,68 si 40 de kg. Parca abea incap in haine, am pus sunci pe abdomen... Si stati linistite, miscare fac!!! Ma duc de 4 ori/sapt la sala, deci sunt sanatoasa, vreau doar sa nu ma ingras, nu inetelg ce-i atat de rau in asta!


Fata tatii du-te la un psihiatru ! psihologul nu te mai poate ajuta ![Sala de la Sp 9 ai incercat-o ?

De fapt cred ca este mai degraba o incercare de a fi in centrul antentiei. Se intampla des.. ca sa auda ca e slaba s.a.m.d.. Voi ce credeti?
Vampitza
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:01
eu cred caare probleme cu capu ca eu la 1,60 am 50 de kg si nam sunci fetele astea sunt prea obsedate de greutate
brunetzica89
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:06
am trait s-o aud si pe asta!!!!!! fata draga, tu esti bolnava psihic daca mai crezi ca esti frumoasa aratand ca un schelet! eu ma chinui sa pun 2-3 kg pe mine, iar tu iti bati joc de corpul si de sanatatea ta!
Lulli
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:53
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:14:48A da, si am fost la nutritionist asta-vara si imbecilul mi-a spus ca tre sa ma ingras, cand eu i-am spus CLAR ca vreau o cura de slabire... deci n-am ce sa caut la nutritionist, pt ca el iti spune numai ce vrea el, si nu ce vrei tu. Daca tu nu te simti bine in pielea ta si vrei sa slabesti, de ce sa-ti impuna el altceva? Am platit si 500 de mii consultatia degeaba...



Omul nu e imbecil, te sfatuia de bine! Numai ca nu ti-a spus ce doreai tu sa auzi. Mergi la un psiholog bun si te va ajuta sa te simti perfect in pielea ta, sa fii sanatoasa si fizic si sufleteste si sa descoperi ce problemele compensate prin aceasta dorinta de a fi cat mai slaba. Si daca nu o faci pentru tine, fa-o macar pt cei ce te iubesc.
annya_852004
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:59
De la: annya_852004, la data 2009-04-05 16:59:35
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 17:14:48A da, si am fost la nutritionist asta-vara si imbecilul mi-a spus ca tre sa ma ingras, cand eu i-am spus CLAR ca vreau o cura de slabire... deci n-am ce sa caut la nutritionist, pt ca el iti spune numai ce vrea el, si nu ce vrei tu. Daca tu nu te simti bine in pielea ta si vrei sa slabesti, de ce sa-ti impuna el altceva? Am platit si 500 de mii consultatia degeaba...



Omul nu e imbecil, te sfatuia de bine! Numai ca nu ti-a spus ce doreai tu sa auzi. Mergi la un psiholog bun si te va ajuta sa te simti perfect in pielea ta, sa fii sanatoasa si fizic si sufleteste si sa descoperi ce problemele compensate prin aceasta dorinta de a fi cat mai slaba. Si daca nu o faci pentru tine, fa-o macar pt cei ce te iubesc.


Din nou : psihologul nu o mai poate ajuta Eventual daca ii de servici la Spitalul 9 Sau mai poate gasi un ajutor : la preot dar acesta vine prea tirziu
fratzica
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:07

Salutare, fetelor!
hmmmm

Hey, eu nu sunt genul care scrie (poate si pentru ca nu prea am timp)... Zic mersi daca reusesc sa citesc ce mai scrieti voi. Dar de data asta, pe subiectul asta, permiteti-mi sa-mi spun parerea, argumentata astfel: imi petrec timpul printre oameni, comunic cu oamenii, sunt conectata la viata reala tot timpul si, un argument in plus, cei mai buni PRIETENI in viata mea au fost barbati - cu mult mai sinceri si neurmariti de invidii sau interese, precum cele mai multe din prietenele mele femei...
Si acum sa va spun un adevar, fetelor. Stiati ca barbatii nu apreciaza foarte mult femeile slabe?!? Silfidele, cele subtiri de vezi prin ele sau pe cele carora li se zaresc oasele pelviene (ca moda vestimentara lasa talia la vedere, si... se vede)?!?... Intr-adevar, nu sunt placute barbatilor femeile grase (atentie, GRASE!!!), insa sunt apreciate femeile cu FORME ROTUNJITE, fetelor... Singurii care cad prada imaginilor de silfida sunt baietandrii (acei barbati care stau mai prost cu actiunea reala in viata lor), care inca nu si-au petrecut o noapte de sex cu o femeie slaba... Dupa ce vor fi avut astfel de experiente, opinia si dorinta lor va fi alta (adica, vor fi devenit barbati, cu alte cuvinte)...
Mai scoateti capul din revistele stupide pe care le cititi, ridicati ochii si priviti oamenii de langa voi, ascultati-i, astfel veti ajunge sa va cunoasteti mult mai bine pe voi si sa intelegeti ce conteaza mai mult: imaginea voastra care sa fie placuta altora sau imaginea voastra care sa va placa voua insiva... Frumoase si, mai ales, SANATOASE... la minte si LA TRUP!!!...
Aveti grija de voi!
ElenushC
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:49
bine zis, Elenush
Lexy87
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:10
Nici eu nu pot sa le inteleg pe fetele astea cum isi distrug viata singure.

Eu am avut acum cativa ani o problema de sanatate si a trebuit sa iau niste tablete cu care corpul meu s-a obisnuit mai greu. O saptamana de zile mi-a fost rau de la ele, am vomat si am ajuns sa am 53 kg la 1.70 m inaltime. M-am simtit oribil sapt aia.

Si cand ma gandesc ca pt fetele astea asa e in fiecare zi

gazutza
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:15
lexy draga...hai sa lamurim o chestie... la 168 de cm tu n-o sa fi in "viata vietilor tale'' manechin....chit ca ai 70 de kg sau 40 cate ai tu acum(pentru ca nu iti permite inaltimea)
ai 22 de ani daca nu ma insel-te rog frumos ..termina cu prostiile astea...gandeste-te ca ceea ce faci iti va afecta sanatatea mai tarziu.degeaba te duci de 4 ori pe saptamana la sala-asta nu inseamna ca esti o persoana sanatoasa.pe langa miscare, organismul tau are nevoie si de alimentatie.tu probabil ii oferi extrem de putina mancare-care si aia-hai sa fim seriosi-oricat de mult te-ai chinui, nu este 100% ok..poate nici macar 75% sanatoasa...asa ca fata draga, constientizeaza ca ceea ce faci nu este ok, incearca sa traiesti sanatos, sa mananci in mod normal si sa ai o tinerete frumoasa.asigura-ti o viata sanatoasa pe mai departe, nu te mai prosti cu obsesiile legate de kilograme.
gandeste-te ca ceea ce faci acm te va afecta si la 30 si la 60 de ani.
sincer, nu te inteleg....eu am 1.71 m si 58 kg si arat si ma simt fantastic.
MissMe2
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:40
De la: MissMe2, la data 2009-04-06 15:40:42lexy draga...hai sa lamurim o chestie... la 168 de cm tu n-o sa fi in "viata vietilor tale'' manechin....chit ca ai 70 de kg sau 40 cate ai tu acum(pentru ca nu iti permite inaltimea)
ai 22 de ani daca nu ma insel-te rog frumos ..termina cu prostiile astea...gandeste-te ca ceea ce faci iti va afecta sanatatea mai tarziu.degeaba te duci de 4 ori pe saptamana la sala-asta nu inseamna ca esti o persoana sanatoasa.pe langa miscare, organismul tau are nevoie si de alimentatie.tu probabil ii oferi extrem de putina mancare-care si aia-hai sa fim seriosi-oricat de mult te-ai chinui, nu este 100% ok..poate nici macar 75% sanatoasa...asa ca fata draga, constientizeaza ca ceea ce faci nu este ok, incearca sa traiesti sanatos, sa mananci in mod normal si sa ai o tinerete frumoasa.asigura-ti o viata sanatoasa pe mai departe, nu te mai prosti cu obsesiile legate de kilograme.
gandeste-te ca ceea ce faci acm te va afecta si la 30 si la 60 de ani.
sincer, nu te inteleg....eu am 1.71 m si 58 kg si arat si ma simt fantastic.


HellOOOO! ai gresit persoana!
Lexy87
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:53
scuze.....m-am uitat aiurea

scuze din nou
MissMe2
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:12
ca sa nu mai deschid un nou subiect ati putea sa imi dati si mie o retea sa ma mai ingras macar 5 kg
sau un sfat ca nu sunt prea bine informata despre corpul ji sanatatea umana

sau macar sa imi spuneti daca sa ma duc la sala sau nu ca poate imi mai intaresc muschii mai ales de la picioare
dyana_girl
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:12
retete mai sunt si pe alte topicuri, dar as putea macar sa mentionez 2 din ele. grau incoltit cu miere, sau miez de nuca cu miere, mancate dimineatza, cam o lingura. de astea stiu sigur k dau rezultate in timp.
si mersul la sala te poate ajuta, in primul rand iti face pofta de mancare, dar te va si ajuta sa te dezvolti frumos, sa pui pe tine muschi, nu grasime.
Lexy87
Postat pe 8 Aprilie 2009 19:43
De la: Red_Passion, la data 2008-12-22 12:39:16Eu sunt pro-ana... vreau sa gasesc si alte fete care fac asta... am niste probleme, va rog sa-mi rasp. pentru ca vreau sa stiu de la o fata care face asta de mai mult timp daca e normal sau nu ce mi se intampla... pls, raspundeti...


Draga mea.....am 18 ani....fac 19 si de 3 ani sufar de anorexie ceea ce am acceptat foarte greu,refuzam sa cred ca e adevarat....am 1,78 si 52 de kilograme.....am plecat de la 72....iti dau niste sfaturi de bun augur iti : 1. NU INCERCA SA FII CEEA CE NU ESTI!!!
2.Ai auzit cumva de trendul asta si ti se pare cool?
3.Anorexia nu e ca si cum iti doresti o bluza si o ai! E O BOALA!
4.Chiar nu cred in ceea ce spui....esti pro ana.....ft bine! Dar stii macar cu ce se mananca-culmea ironiei- sau te-ai informat putin,ti-a placut ce vezi la prima vedere si gata!->hai sa fiu anorexica?!
5.IUBITA mea.....sa te fereasca Dumnezeu de Anorexie....poate vrei sa ajungi cu tuburi in spital ca si mine ca sa vezi cat e de rau...si eu macar am o scuza....nu am dorit-o,auzisem de boala asta insa nu stiam nimic!...Din cauza examenului de capacitatea....nu puteam sa mananc,pe urma cand am intrat la liceu aspectul fizic a devenit usor o obsesie din cauza faptului ca nu mai faceam tenis de camp si ma ingrasasem....pe urma tot mai rau....pana cand in vara asta-2008 dupa ce am alergat incontinuu 20 ture de stadion fara pauza si bausem doar frappe-uri saptamani intregi,poate un mar 2 sau mai stiu eu ce prostii,am cazut jos si m-am trezit in spital cu tuburi de glucoza sa ma hraneasca fortat si sa ma stabilizeze...nu m-au lasat acasa 3 saptamani pana cand nu au fost convinsi ca am mai luat in greutate!

Vrei sa primesti atentia cuiva?Nu asta e solutia.....chit ca merg la psiholog uneori gandul revine......si e groaznic....pentru ca trebuie sa recunosc ca inca fac sute de abdomene in fiecare seara si alte chestii...nu e vb de obsesie...e vb de faptul ca sunt singura de la 13 ani din cauza unor conjuncturi mai ciudate....mama era ft bolnava si a trebuit sa plece intr-un alt climat....guess what?England;)....am ramas singurica....si multe s-au petrecut in viata mea....dar vreau sa traiesc si sa demonstrez tuturor ca si pana acum ca un copil poate reusi si singur si parintii pot fi mandrii de el.....ca baza sunt cei 7 ani de acasa cum se spune!

Doamna care spunea ca daca ai fi fata ei te-ar bate.....nu asta e solutia,iar uneori e prea tarziu.....dar fata asta NU E bolnava....ci isi doreste....:http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/21694/quote/290113.html# .....sa iti doresti sa fii bolnav....eu as da orice sa pot sa zambesc cum zambeam odata,sa pot sa ma bucur de orice....!
Celorlalti.....le recomand sa nu o injure sau sa-i vb urat....mai bine sustineti-o sa ceara ajutor sau incercati sa o convingeti ca nu e bine ce vrea....fiecare are his issue...nu e cazul sa judecam pe nimeni...desi prima tentatie e sa te revolti....in cazul ei si eu sunt ptr ca isi doreste sa aiba o boala....ea e pro ana,dar nici macar nu stie ce inseamna in realitate.....o sa mori draga....eu am fost la un pas!E IADUL pe pamant....pune mana si mananca si vb cu un medic pana nu e prea tarziu si te nenorocesti!!!
Sophie2305
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:29
De la: Kathara, la data 2008-12-22 12:41:34Eu nu stiu ce inseamna mia, dar exista unele zvonuri potrivit carora daca faci sex anal constant poti avea unele probleme cu sfincterul, in sensul ca nu il poti controla.


Pro Ana = Anorexie :)).. nu sex anal =))
kamara
Postat pe 5 Mai 2009 12:33
De la: vreau_la_morga, la data 2009-02-01 23:11:37Mai bine sa am betse decat sa am picioare enorm de grase..:-J si mai bine sa fiu schelet. decat sa fiu cat o vaca. aniway :-J
" Skinny is SEXY, BIG isn't beautiful " ;)
Peace.


Si schiloada crezi k te place careva???
kamara
Postat pe 5 Mai 2009 12:43
Nu conteaza ca esti slab sau gras,conteaza sa fi sanatos si sa te simti bine cu corpul tau
ETE_EU
Postat pe 5 Mai 2009 12:46
Mai bine grasa frumoasa si sanatoasa decat un schelete ambulant.App,sa stii si tu ca barbatilor,in general,le place sa puna mana si sa simta niste forme,nu sa mangaie coaste acoperite de piele.
deea_20
Postat pe 5 Mai 2009 12:48
De la: deea_20, la data 2009-05-05 12:48:27Mai bine grasa frumoasa si sanatoasa decat un schelete ambulant.App,sa stii si tu ca barbatilor,in general,le place sa puna mana si sa simta niste forme,nu sa mangaie coaste acoperite de piele.

asa zice si sotul meu.
ETE_EU
Postat pe 5 Mai 2009 12:51
ok people...m-am lamurit ce e pro ana...

da' tot nu am inteles ce e pro mia...

nu vreti sa imi faceti un rezumat ? varianta prescurtata?

multumesc
prometeus_wife
Postat pe 5 Mai 2009 13:05
Si iubitul meu! Oameni normali la cap!
deea_20
Postat pe 5 Mai 2009 13:05
Pro mia se refera la bulimie
deea_20
Postat pe 5 Mai 2009 13:05
totusi despre ce se vb aci?? ce e ana si mia....
bruneagra25
Postat pe 5 Mai 2009 13:07
o god...dar cum,de unde s-au luat?aha,decvi asa sta treaba...si ar fi o legatura intre?ca zau ca nu-s toanta...
mia79x
Postat pe 5 Mai 2009 13:08
hei,nu-s eu subiectul...citeste intreg,te rog...pro-mia
mia79x
Postat pe 5 Mai 2009 13:09
ana e anorexie si mia bulimie.Din cate am inteles yo astia sunt termenii dati celor 2 boli.(pardon,nu sunt boli,noi suntem cei bolnavi ca avem o greutate normala)
deea_20
Postat pe 5 Mai 2009 13:09
De la: deea_20, la data 2009-05-05 13:09:23ana e anorexie si mia bulimie.Din cate am inteles yo astia sunt termenii dati celor 2 boli.(pardon,nu sunt boli,noi suntem cei bolnavi ca avem o greutate normala)

what?? tre sa citesc neaparat sa vad despre ce e vb in propozitie merci de luminare
bruneagra25
Postat pe 5 Mai 2009 13:10
De la: bruneagra25, la data 2009-05-05 13:10:52
De la: deea_20, la data 2009-05-05 13:09:23ana e anorexie si mia bulimie.Din cate am inteles yo astia sunt termenii dati celor 2 boli.(pardon,nu sunt boli,noi suntem cei bolnavi ca avem o greutate normala)

what?? tre sa citesc neaparat sa vad despre ce e vb in propozitie merci de luminare

aha,pai asa mai vine omu' de acasa cu topicul si cu legatura dintre...,mama lor.
mia79x
Postat pe 5 Mai 2009 13:13
NPC!
deea_20
Postat pe 5 Mai 2009 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cura de slabire cu pui 179 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:45
cura de slabire 54 De la: Ely80 28 Septembrie 2009 16:23
Cura cu supa si compot de mere 117 De la: nicoleta4856 12 Septembrie 2012 14:31
Te pot ajuta sa slabesti !!! 2 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 17:34
Cura de slabire Catalin Crisan 17 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43