Setari Cookie-uri

ce zodie esti?

De la: yumalai, la data 2009-08-18 16:39:24berbec cu coarne intortocheate



de femeia berbec cu barbatul tau ce se stie?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 August 2009 17:50
De la: blue69fantasy, la data 2009-01-22 21:58:43
De la: heffe, la data 2009-01-10 10:27:58sagetator- ce parere aveti?



am sa-ti spun ce stiu din observarea pretenilor din zodia sagetator:

Balaur pe dinafara, moale si cald pe dinauntru, se jertfeste pentru "patrie" oricare ar fi asta, are o anume ironie in a privi viata, autodidact, ajuta, indruma.
Poate fi extrem de centrat pe exterior, pe mediul social, sa activeze intens in tot felul de asicatii sau poate fi un casnic.

Depinde, ca orice barbat din tara asta, de felul femeii de linga el:)))
- daca are linga el o tipa vesela, energica, cu pofta de viatza , el se va purta morocanos, ciufut, plin de hachitze si mofturos si negativist
- daca ea e femeia aia desteapta care face pe muta si pe proasta si !!!! ffff important ii va da atentie din 2 in 4, facind ca nu e interesata excesiv de el, el se va purta dragastos, grijuliu, exuberant, atent, teribil de indragostit si mai ales:))...n-o va lasa ca ea ;;) nu se descurca, saraca:)))

parca l-ai descrie pe prietenul meu.......
bine inteles, este incapatzinat si intr-o oarecare masura (tre sa fie atent la asta si sa remedieze) este extrem de influentzabil la sugestiile altora decit cei din casa. Poti sa-i spui (ca nevasta) de 100000 de ori o chestie, ca daca i-o spune X-ulescu (indif cine e asta) va veni acasa victorios exprimind aceeasi chestie si fluturind-o ca pe cocarda:)))

n-ar recunoaste nici mort ca ai zis-o inaintea aluia sau ca ai avut dreptate in an privinte sau ca l-ai ajutat sa se ridice social sau sa faca ceva

Independent, foarte independent, incapatinat, cei pe care ii stiu io spun ca nu exista "nu se poate", ci "nu vreau"....da' este tandru si bun pe dinauntru, doar ca ii este frica sa arate ca sa nu se faca de ris

anca0704
Postat pe 19 August 2009 17:53
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-19 17:50:44
De la: yumalai, la data 2009-08-18 16:39:24berbec cu coarne intortocheate



de femeia berbec cu barbatul tau ce se stie?

fui pey fem berbec sunt eu deci eu cu barbatul meu e clar scantei
yumy
Postat pe 19 August 2009 19:38
De la: kudika059644, la data 2009-08-19 01:07:32gemeni
mimiella
Postat pe 20 August 2009 00:38
eu sunt sagetator...

foarte bune observatiile de mai sus asupra acestei zodii. Indraznesc sa mai adaug cateva:

-suntem neindemanatici pana la ..dezastru. scapam pe jos tot ce luam in mana, rasturnm tot in cale :))

- radem tot timpul, si de obicei fara rost si mai ales, cand nu e cazul.

-suntem cei mai liberi oameni de pe pamant. sa nu va treaca prin cap sa atentati la libertatea asta, ca nu ne mai vedeti.

-iubim mult. prea mult. si pe prea multi. uneori deodata....

-ne place sa ne contrazicem. orice ar spune cineva catre noi, ne mananca undeva sa spunem ca nu-i asa. culmea e ca gasim intotdeauna argumente pentru a ne sustine parerea .

-spunem adevarul verde in fata. atat de verde, incat unii cred ca avem ceva cu ei. din aceasta cauza, putem parea rautaciosi, desi, de obicei, tot ce zicem rau, zicem in gluma. (partea proasta e ca uitam sa mentionam ca am glumit)

- ne exprimam in asa fel incat cei din jur sa inteleaga ce-i mai rau din ceea ce spunem: oricum am spune ceva, iese prost. far' sa vrem.

-ne place sa stim cat mai multe. ajungem chiar sa-i dispretuim pe cei care nu stiu sa scrie corect sau nu au citit o carte in viata lor.

-avem un zambet care topeste orice inima cu zambetul asta reusim multe in viata...

-daca suntem alaturi de persoana potrivita (preferabil un leu sau berbec), luam foc! Vrem sex EXACT ACUM, oriunde suntem.

Sagetatorilor, confirmati ceea ce spun eu?:P
dumitritza
Postat pe 20 August 2009 15:11
Fecioara...chill is my middle-name
Kudicul
Postat pe 20 August 2009 15:12
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-18 12:01:12LEU!!!(f)


tare si eu vroiam sa scriu la fel cu litere mari si semnul exclamarii :))) , deci LEU !!!! sex masculin
Denver
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:13
helowwwwww....ce imi puteti spune despre capricorn?...s feminin
multumesc anticipat
freakbabe
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:53
cum ar merge o relatie intre un capricorn si un peste? m-a lamureste si pe mine cineva v-a rog?
freakbabe
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:56
Berbecuta: impulsiva, incapatanata si tampita.
http://horoscop.rol.ro/horoscop-amuzant/berbec/trasaturi-generale.html
Suzanna
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:13
De la: BuzBuz, la data 2008-12-22 13:01:46si cum te-ai caracteriza? nu uita sa imi spui sexul, ca sa stim asa, aproximativ cum se caracterizeaza fiecare zodie


ce???? sexul? sa-ti spun sexul??? e...mare....obisnuit! si vanos!
greierash_is_back
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:18
cu ce te ajuta?
adina_black
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:37
De la: dumitritza, la data 2009-08-20 15:11:30eu sunt sagetator...

foarte bune observatiile de mai sus asupra acestei zodii. Indraznesc sa mai adaug cateva:

-suntem neindemanatici pana la ..dezastru. scapam pe jos tot ce luam in mana, rasturnm tot in cale :))

- radem tot timpul, si de obicei fara rost si mai ales, cand nu e cazul.

-suntem cei mai liberi oameni de pe pamant. sa nu va treaca prin cap sa atentati la libertatea asta, ca nu ne mai vedeti.

-iubim mult. prea mult. si pe prea multi. uneori deodata....

-ne place sa ne contrazicem. orice ar spune cineva catre noi, ne mananca undeva sa spunem ca nu-i asa. culmea e ca gasim intotdeauna argumente pentru a ne sustine parerea .

-spunem adevarul verde in fata. atat de verde, incat unii cred ca avem ceva cu ei. din aceasta cauza, putem parea rautaciosi, desi, de obicei, tot ce zicem rau, zicem in gluma. (partea proasta e ca uitam sa mentionam ca am glumit)

- ne exprimam in asa fel incat cei din jur sa inteleaga ce-i mai rau din ceea ce spunem: oricum am spune ceva, iese prost. far' sa vrem.

-ne place sa stim cat mai multe. ajungem chiar sa-i dispretuim pe cei care nu stiu sa scrie corect sau nu au citit o carte in viata lor.

-avem un zambet care topeste orice inima cu zambetul asta reusim multe in viata...

-daca suntem alaturi de persoana potrivita (preferabil un leu sau berbec), luam foc! Vrem sex EXACT ACUM, oriunde suntem.

Sagetatorilor, confirmati ceea ce spun eu?:P

da asa este inafara d ultima fraza ma refer la mine pt restul nujtiu
dulcyka
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:19
si ...de fapt ne spune cineva ceva despre semnul zodiacal...sau....aberam...ca intotdeauna auuuuuuu!!!!!!! nu-mi sariti in cap apropo FECIOARA female
angelxxx2010
Postat pe 28 Octombrie 2009 20:46

La cate s-au spus pe aici....


Balanta......
Nuovamente_Robertina
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:45
De la: BuzBuz, la data 2008-12-22 13:01:46si cum te-ai caracteriza? nu uita sa imi spui sexul, ca sa stim asa, aproximativ cum se caracterizeaza fiecare zodie


nu cred ca zice nimeni nika....se auto-caracterizeaza fiecare.....
parerea mea...care este.

eu.....scorpion.........rea.....neiertatoare.......intep raaaaau
_iluzie_
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:38
Eu sunt scorpion, el e taur...suntem 2 incapatanati si asta ne face sa ne ciondranim 6 zile jumate din 7 =))
Darkhunter
Postat pe 29 Octombrie 2009 18:05
eu sunt balanta....ce stiti despre zodia asta?
pisimaimutza
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:33
vultur de mare!
greierash_is_back
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:36
De la: pisimaimutza, la data 2009-11-03 16:33:31eu sunt balanta....ce stiti despre zodia asta?
aaa esti prafff daca erai brontozaur altfel stateau lucrurile
thadoog
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:38
Balaaaaaaaaaaaaaaaaantza areeeeeeeeeeeeeeeee de regulaaaaaaaaaaaaa doua talere! Mai vrei sa stii si altceva la fel de evident?
miss_darine
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:43
leu-deci?
Cat_Girl
Postat pe 7 Mai 2010 14:30
eu confirm ..... sunt sagetatoare convinsa
kudika000971
Postat pe 21 Iunie 2010 04:52
De la: dumitritza, la data 2009-08-20 15:11:30eu sunt sagetator...

foarte bune observatiile de mai sus asupra acestei zodii. Indraznesc sa mai adaug cateva:

-suntem neindemanatici pana la ..dezastru. scapam pe jos tot ce luam in mana, rasturnm tot in cale :))

- radem tot timpul, si de obicei fara rost si mai ales, cand nu e cazul.

-suntem cei mai liberi oameni de pe pamant. sa nu va treaca prin cap sa atentati la libertatea asta, ca nu ne mai vedeti.

-iubim mult. prea mult. si pe prea multi. uneori deodata....

-ne place sa ne contrazicem. orice ar spune cineva catre noi, ne mananca undeva sa spunem ca nu-i asa. culmea e ca gasim intotdeauna argumente pentru a ne sustine parerea .

-spunem adevarul verde in fata. atat de verde, incat unii cred ca avem ceva cu ei. din aceasta cauza, putem parea rautaciosi, desi, de obicei, tot ce zicem rau, zicem in gluma. (partea proasta e ca uitam sa mentionam ca am glumit)

- ne exprimam in asa fel incat cei din jur sa inteleaga ce-i mai rau din ceea ce spunem: oricum am spune ceva, iese prost. far' sa vrem.

-ne place sa stim cat mai multe. ajungem chiar sa-i dispretuim pe cei care nu stiu sa scrie corect sau nu au citit o carte in viata lor.

-avem un zambet care topeste orice inima cu zambetul asta reusim multe in viata...

-daca suntem alaturi de persoana potrivita (preferabil un leu sau berbec), luam foc! Vrem sex EXACT ACUM, oriunde suntem.

Sagetatorilor, confirmati ceea ce spun eu?:P

waaaawwwww .... este exact descrierea mea (si eu sunt sagetator)... incredibil nici eu nu puteam scrie mai corect si mai bine.... felicitari...
miha_heartless
Postat pe 21 Iunie 2010 14:27
sunt berbec.nu-mi stiu ascendentul dar am o banuiala.
ma "simt" rac.
berbecul parca nu ma caracterizeaza in totalitate
maria-ioana
Postat pe 16 Octombrie 2011 06:12
O PERFECTIONISTA,adica, da, o fecioara cu ascendent in pesti
kudika143524
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:52
eu sunt varsator
moezia
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie 9 De la: bestiutza_relouded 18 Aprilie 2009 12:14
Oare asta e dragoste? 13 De la: kudika127260 1 Martie 2011 09:44
Sunt indragostita de doctorul meu si nu stiu cum sa afle asta! 162 De la: kudika50ani 2 Mai 2015 15:35
cum sa fac..??? 25 De la: delicacy 8 Octombrie 2010 12:37
Conteaza varsta intr-o relatie? 51 De la: Amariutei_Elena_1 20 Noiembrie 2011 22:05