Setari Cookie-uri

am aflat ca este insurat si l-am parasit....

De la: papusyka_getutza, la data 2008-12-27 18:02:45ne-am indragostit unul de celalalt din prima zi cand ne-am vazut dar nu am vrut sa fiu cu el . apoi m-a convins sa fim impreuna desi stiam ca e casatorit . am fost impreuna o luna jumate si era o nebunie ne iubeam mult si eram tot timpul impreuna cand putea . ziua imi trecea cumva , dar seara innebuneam de dorul lui si cand ma gandeam ca el este cu ea acasa. si nu am mai suportat gandul acesta si i-am zis ca vreau sa terminam toata povestea asta . el nu a vrut dar pana la urma s-a terminat si acum sunt singura si mor de dorul lui , craciunul acesta am stat doar in casa cu gandul la el. mi-e dor de el si nu pot sa mi-l scot din minte. sfatul meu e sa aveti mereu grija , oricui i se poate intampla asta si doare prea mult . o seara placuta




io mi-s carcotas din fire si citind titlu' topicului crezui ca te-a pacalit buna bucata de vreme ca-i liber zburdator.
da' citind postarea ta, vad ca te-ai bagat singura-n relatie, desii stiai ca-i casatorit!!
dragoste la prima vedere cu un barbat casatorit, mai degraba!

Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:01
draga softexia mie poate imi plac femeile poate de aia va fac pe voi papagali din cauza celor ca tine care isi baga nasu unde nu trebe!!!
bruneagra25
Postat pe 26 Ianuarie 2009 08:43
Eu nu cred ca un barbat insurat va renunta la casnicie pentru amanta, iar daca o va face, relatia va deveni mult mai rece (barbatul crezandu-se superior, in sensul ca deja a facut un sacrificiu oentru femeie-renuntzand la nevasta- si acum, actuala sotie, ii este datoare). Sunt cazuri cand barbatul chiar nu are liniste acasa, si atunci cauta refugiu la amanta, cauta relaxarea pe care nu o primeste de la nevasta , in bratele amantei, dar asta nu inseamna ca doreste sa renunbtze la casnicia pe care o are; sau pur si simplu cauta sa aiba aventuri, in ciuda faptului ca acasa ii e bine.
Am observat ca multe femei de pe forum au relatii cu barbati insurati. Daca se simt bine, treaba lor, dar ce nu pot sa pricep este cum de mai toate chiar se asteapta ca el sa renute la casnicie, se plang ca se simt singure, abandonate, geloase. Pai, nu in asta te bagi de la inceput ca amanta? toate amantele viseaza sa devina sotii
Aladiah
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:10
hai sa zicem ca relatia lor nu mai merge.. ca nu se mai iubesc, ma refer sa sot si la sotie... ce de acum sunt obligati sa stea impreuna?? sunt atatea cupluri in lumea asta care au divortat... si ca sa stii ca mai sunt "amante" care s-au casatorit cu acei barbati si le-a mers mult mai bine si au fost fericiti... tu ai mai sta langa unul pe care nu-l mai iubesti doar de dragul casatoriei??
O_perversa_mica
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:13
pff...am trecut printr-o situatie asemanatoare numai k la mn a durat ceva mai mult...am hotarat sa o termin q el si mi-am facut alt prieten,ink ii m-ai simt lipsa...mai ales aku k m-am desp sh d pr meu(la kre ink mai tin f mult)...da asta e,ma bucur k am reusit cat d cat sa-l uit si k am invatat sa-l refuz......bafta in ontinuare

Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:53
femeile astea..
Asynia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:00
Cine insala, insala TOATA VIATA !!!!
Nevasta poate fi oricum, ei tot inseala daca ii place sa faca asta sau este genetic.
Si s-a demonstrat stiintific ca amanta, in 90% din cazuri este mai batrana, mai urata si mai proasta decat sotia. Dar amanta este o femeie pentru care barbatul nu simte ca are obligatii, drept pentru care barbatii isi satisfac cu amantele cele mai porcoase fantezii....
Sotiile ar trebui sa le fie recunoscatoare amantelor, caci ele fac treaba MURDARA.
Si sunt putine cazurile in care amanta devine sotie, iar atunci cand se intampla, rolul de amanta va fi atribuit altei femei, caci asta este ciclul in natura.
Si fiecare cu principiile ei : una vrea sa fie " titulara " , alta se multumeste cu legaturi ascunse si grabite. Un lucru este clar : nici un barbat nu doreste sa fie descoperit de sotie.
Unii zic ca sunt vaduvi, altii ca au sotii bolnave sau nebune, altii ca stau cu ele pentru copii sau pentru parinti, etc.
Cat de NAIVA sa fii si sa crezi asa ceva fara SA VERIFICI ? Du-te in apropierea locuintei lui si ii vei vedea comportandu-se normal si mergand de mana pe strada, ba chiar sarutandu-se....
Barbatii TATONEAZA. Daca le merge, bine. Daca nu le merge, iar bine.
Totul depinde doar de ceea ce ne dorim noi si cu cat ne multumim noi intr-o relatie...
Eu vreau TOT, sunt o egoista....
Traim in secolul prostitutiei, al drogurilor si al traficului de organe.Totodata, femeile sunt mai frumoase si mai decoltate ca niciodata de cand exista viata pe pamant. Nu credeti ca le e greu sa ne ramana fideli ? Si ce ati vrea sa zica ? " Nevasta mea este super, iar pe tine te vreau doar de distractie pana o sa ma plictisesti "?. Normal ca trebuie sa inventeze ceva ca sa impresioneze.

Iar eu, sotia unuia, va spun informativ : tentatii vor fi multe pentru el , aventuri poate ca vor fi, foamea va fi din ce in ce mai mare o vreme pentru unele dudui fara venituri stabile, DAR eu nu-mi voi periclita familia pentru o aventura de "sezon". Asta este politica sotiei. In general, renunta doar daca vrea si ea o schimbare.
Fetelor (SCUZE, MA ADRESEZ AMANTELOR), nu fiti slabe ! Barbatii cred ca pot avea pe oricine ....Cand o sa treceti de 35 de ani, o sa doriti DRAGOSTE si o sa fie mai greu dupa ce ati fost AMANTE de profesie...


Se gasesc barbati la toate colturile strazii

FelixTomescu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:22
...eu zic ca fiecare ar trebui sa se pun ain locul sotie....nu stiou care dintre amante ar fi incantate de situatie...
alexia_9
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:37
De la: O_perversa_mica, la data 2009-01-16 14:11:22si eu am vorbit cu un barbat insurat 2 ani jumatate si am fost despartiti cam de 3 ori (nu mai mult de o luna ca se intorcea la mine si-mi spunea ca vrea sa fie cu mine)... mereu imi spunea ca nu mai are treaba cu sotia lui, ca vrea sa fie cu mine, ca o sa fie bine intre noi, sa-l mai astept pana isi termina divortul (acesta fiind in aprilie).. cu sotia lui are un copil de 6 ani.. am crezut in el pentru ca l-am iubit si am crezut ca ma iubeste.. s-a jurat si pe viata copilului ca nu mai e cu sotia lui.. de fiecare data cand il intrebam daca nu ma bag unde nu trebuie imi spunea ca nu am unde ca intre el si sotia lui nu mai e nimic de mult timp si ca el sta cu ea doar pentru copil. un copil e cel mai sfant lucru dat de Dumnezeu si nu credeam ca ar putea sa se jure aiurea pe el mai ales ca spunea ca copilul acela e totul pentru el.. il intrebam ce o sa zica familia lui (mama, tatal, fratii) imi spunea ca eu nu am sa stau cu ei, ci cu el... il intrebam ce o sa zica si copilul lui, ca o sa ma creada vinovata ca i-am despartit parintii imi spunea ca nu o sa spuna nimic, ca el cu mine vrea sa fie... l-am mai intrebat cine imi garanteaza ca el nu o sa-mi faca ce face cu sotia lui nu o sa faca si cu mine (adica sa ma insele) si-mi spunea ca depinde cum o sa ne intelegem ca daca cu ea nu o fost sa fie...
inainte de a fi cu mine a mai avut relatii, cu una chiar a vorbit 9 luni.. deci chiar parea ca intre el si sotia lui nu mai e nimic, doar acel copil il tinea langa ea... tot imi spunea ca sa mai astept ca ea sa-si gaseasca unde sa stea cu copilul, ca copilul vroia sa ramana la ea... chiar i-am propus sa crestem noi copilul, stiind ce mult inseamna copilul pentru el, dar spunea ca vrea ca copilul sa ramana la mama lui... aproape 3 ani m-a tinut si tot imi spunea ca o sa fie bine...... dar acum 2 zile mi-a spus ca nu mai vrea sa ma vada, ca s-a impacat cu sotia lui, ca mai vrea sa faca un copil cu ea... si sa-l las in pace....
unde erau atunci toate juramintele? le-a uitat asa de repede? sincer stau si ma gandesc la sotia lui.. ea nu stie nimic.. eu intr-adevar am pierdut 3 ani, dar ea a pierdut mai mult si inca va mai pierde.... tot ce regret e ca l-am crezut dar stiu ca timpul va vindeca ranile... si va fi bine si pentru mine.. eu nu am facut decat sa-l iubesc si sa-i fiu alaturi cand a avut nevoie de mine... nu am pierdut nimic.. ce-am avut de pierdut am pierdut deja....


cazul clasic,el minte intodeauna sa-si tina amanta,dar nu te gandi k ar renunta vreodata la sotie.Foarte putine cazuri sau sa afle sotia si sa-l lase.barbatii astia asa sant facuti sa incurce viata la mai multe femei k real vb incurca si nevasta si amanta.
lacrasar
Postat pe 3 Aprilie 2009 12:50
barbatul e dator sa incerce chiar daca e insurat.depinde de noi.dar eu nu sunt de acord cu cele care sunt amante.te cred doare dar daca erai in locul sotiei?ai facut alegerea potrivita.va veni ziua cand vei avea si tu pe cineva al tau.succes.
roscatika23
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:16
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-01-29 00:22:49Cine insala, insala TOATA VIATA !!!!
Nevasta poate fi oricum, ei tot inseala daca ii place sa faca asta sau este genetic.
Si s-a demonstrat stiintific ca amanta, in 90% din cazuri este mai batrana, mai urata si mai proasta decat sotia. Dar amanta este o femeie pentru care barbatul nu simte ca are obligatii, drept pentru care barbatii isi satisfac cu amantele cele mai porcoase fantezii....
Sotiile ar trebui sa le fie recunoscatoare amantelor, caci ele fac treaba MURDARA.
Si sunt putine cazurile in care amanta devine sotie, iar atunci cand se intampla, rolul de amanta va fi atribuit altei femei, caci asta este ciclul in natura.
Si fiecare cu principiile ei : una vrea sa fie " titulara " , alta se multumeste cu legaturi ascunse si grabite. Un lucru este clar : nici un barbat nu doreste sa fie descoperit de sotie.
Unii zic ca sunt vaduvi, altii ca au sotii bolnave sau nebune, altii ca stau cu ele pentru copii sau pentru parinti, etc.
Cat de NAIVA sa fii si sa crezi asa ceva fara SA VERIFICI ? Du-te in apropierea locuintei lui si ii vei vedea comportandu-se normal si mergand de mana pe strada, ba chiar sarutandu-se....
Barbatii TATONEAZA. Daca le merge, bine. Daca nu le merge, iar bine.
Totul depinde doar de ceea ce ne dorim noi si cu cat ne multumim noi intr-o relatie...
Eu vreau TOT, sunt o egoista....
Traim in secolul prostitutiei, al drogurilor si al traficului de organe.Totodata, femeile sunt mai frumoase si mai decoltate ca niciodata de cand exista viata pe pamant. Nu credeti ca le e greu sa ne ramana fideli ? Si ce ati vrea sa zica ? " Nevasta mea este super, iar pe tine te vreau doar de distractie pana o sa ma plictisesti "?. Normal ca trebuie sa inventeze ceva ca sa impresioneze.

Iar eu, sotia unuia, va spun informativ : tentatii vor fi multe pentru el , aventuri poate ca vor fi, foamea va fi din ce in ce mai mare o vreme pentru unele dudui fara venituri stabile, DAR eu nu-mi voi periclita familia pentru o aventura de "sezon". Asta este politica sotiei. In general, renunta doar daca vrea si ea o schimbare.
Fetelor (SCUZE, MA ADRESEZ AMANTELOR), nu fiti slabe ! Barbatii cred ca pot avea pe oricine ....Cand o sa treceti de 35 de ani, o sa doriti DRAGOSTE si o sa fie mai greu dupa ce ati fost AMANTE de profesie...


Se gasesc barbati la toate colturile strazii



Nu mai am ce sa spun mai mult de atat

Iar apropo de nenea care a zis ca lui nu-i trebuiesc amante..eu zic sa-l linsati din start, ce mai stati la povesti, daca lui nu-i trebe amante si isi sustine atata de tare punctul de vedere in sensul asta, nici noua nu ni-l trebe, sa-l ia fraierele care cred ca inca se mai poate trai decent in lumea asta.
liliana2005
Postat pe 11 Iunie 2009 23:18
Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare.. M-am indragostit de un barbat insurat , dar eu nu stiam lucrul asta . il tot intrebam dar tu ce ai facut pana la varsta asta de nu esti insurat el imi raspundea ca asa a vrut dumnezeu si ca acum m-a gasit pe mine si totul se va schimba. Ajunsesem sa il iubesc f mult si tot asa spunea si el( dar mintea) ma plimba imi vorbea f frumos se purta cu mine ireprosabil (asta se intampla in 2004 in septembrie ), a trecut timpul si in noiembrie 2004 am gasit in masina lui lucruri minore care puteau fii ale unei femei( nevasta sau amanta).Abia atunci m-am desteptat ca el mai are pe cineva.( imi spunea tot timpul ca eu sunt singura si unica femeie cu care vrea sa stea )Am renuntat sa ii mai raspund la telefon sau sa ma mai intanlesc cu el cum o faceam pana atunci. De atunci au trecut aproximativ 7 ani , m-am trezit ca imi suna telefonul si cine sa fie la telefon nevasta lui care imi cerea sa ii dau explicatie pt. ceea ce se intamplase in trecut,si ca are dovezi filmate de el ( trebui sa va spun ca erea o femeie cum auzi mai rar sincera deschisa si cu f mult bun simt)am inceptut sa ii povestesc amanuntit ce se intamplase intre noi si ea sa se planga la mine ce a putut sa ii faca barbatul ei. Si ca ea nu poate sa il ierte ca a tradat-o pe ea si pe copilul lor nu doar cu mine ci si cu alte femei. Am ramas amice si inca discutam este o femeie extraordinara. nu stiu daca a gasit puterea sa ma ierte dar eu indata ce m-am prins ca se intampla ceva m-am retras.(acum ei sunt divortati) Abia dupa 7 ani am aflat ca este insurat (cand nici nu ma mai interesa de el) sa va spun sincer sunt socata de ceea ce se petrece,ma simt vinovata cu toate ca si eu am fost mintita.
va rog sa imi spune-ti si parerea voastra......ms
nini2010
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:52
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-01-29 00:22:49Cine insala, insala TOATA VIATA !!!!
Nevasta poate fi oricum, ei tot inseala daca ii place sa faca asta sau este genetic.
Si s-a demonstrat stiintific ca amanta, in 90% din cazuri este mai batrana, mai urata si mai proasta decat sotia. Dar amanta este o femeie pentru care barbatul nu simte ca are obligatii, drept pentru care barbatii isi satisfac cu amantele cele mai porcoase fantezii....
Sotiile ar trebui sa le fie recunoscatoare amantelor, caci ele fac treaba MURDARA.
Si sunt putine cazurile in care amanta devine sotie, iar atunci cand se intampla, rolul de amanta va fi atribuit altei femei, caci asta este ciclul in natura.
Si fiecare cu principiile ei : una vrea sa fie " titulara " , alta se multumeste cu legaturi ascunse si grabite. Un lucru este clar : nici un barbat nu doreste sa fie descoperit de sotie.
Unii zic ca sunt vaduvi, altii ca au sotii bolnave sau nebune, altii ca stau cu ele pentru copii sau pentru parinti, etc.
Cat de NAIVA sa fii si sa crezi asa ceva fara SA VERIFICI ? Du-te in apropierea locuintei lui si ii vei vedea comportandu-se normal si mergand de mana pe strada, ba chiar sarutandu-se....
Barbatii TATONEAZA. Daca le merge, bine. Daca nu le merge, iar bine.
Totul depinde doar de ceea ce ne dorim noi si cu cat ne multumim noi intr-o relatie...
Eu vreau TOT, sunt o egoista....
Traim in secolul prostitutiei, al drogurilor si al traficului de organe.Totodata, femeile sunt mai frumoase si mai decoltate ca niciodata de cand exista viata pe pamant. Nu credeti ca le e greu sa ne ramana fideli ? Si ce ati vrea sa zica ? " Nevasta mea este super, iar pe tine te vreau doar de distractie pana o sa ma plictisesti "?. Normal ca trebuie sa inventeze ceva ca sa impresioneze.

Iar eu, sotia unuia, va spun informativ : tentatii vor fi multe pentru el , aventuri poate ca vor fi, foamea va fi din ce in ce mai mare o vreme pentru unele dudui fara venituri stabile, DAR eu nu-mi voi periclita familia pentru o aventura de "sezon". Asta este politica sotiei. In general, renunta doar daca vrea si ea o schimbare.
Fetelor (SCUZE, MA ADRESEZ AMANTELOR), nu fiti slabe ! Barbatii cred ca pot avea pe oricine ....Cand o sa treceti de 35 de ani, o sa doriti DRAGOSTE si o sa fie mai greu dupa ce ati fost AMANTE de profesie...


Se gasesc barbati la toate colturile strazii

TU ACOLO TI-AI GASIT BARBATU'? LA COLTU' STRAZII ?ESTI MARITATA CU EKOLOGIKU' ?CA EL STA LA COLTU STRAZII...
Indiana_Jones
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:55
De la: nini2010, la data 2011-10-17 14:52:30


"ma plimba imi vorbea f frumos se purta cu mine ireprosabil "


Toti barbatii se poarta frumos cu amantele,nu a avut un comportament iesit din comun in ceea ce te priveste!Ai fost doar o simpla amanta si nimic mai mult.Partea buna a lucrurilor este faptul ca tu ti-ai dat seama cand ceva nu este asa cum ar fi trebuit sa fie si ai renuntat la timp.Ca tine sunt zeci de femei ,care se lasa pacalite de cavalerismul desantat si vorbele amagitoare ale barbatilor insurati si necasatoriti,in functie de caz!Si tot atat de multe sunt cazurile cand familii intregi ajung la destramari dureroase din cauza celor care au ales astfel de stil de viata.Nu este nimic de discutat in plus,nu este nimic nou sub soare,este doar o stare de fapt,din ce in ce mai des intalnita in societate.Faptul ca tu ai ramas amica cu fosta sotie a celui in cauza,nu este relevant,va plangeti una celeilalte,de greselile facute si va autocompatimiti reciproc!Ce castigati din aceasta relatie amicala?Nimic.Fii atenta pe viitor in alegerea partenerilor!Nu de putine ori,in spatele unui chip atragator,a unui comportament fara lacune si a unui buzunar plin,se ascunde o persoana diabolica,falsa!
RAINBOWLADY
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:14
kudika455149
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:21
De la: O_perversa_mica, la data 2009-01-16 14:11:22si eu am vorbit cu un barbat insurat 2 ani jumatate si am fost despartiti cam de 3 ori (nu mai mult de o luna ca se intorcea la mine si-mi spunea ca vrea sa fie cu mine)... mereu imi spunea ca nu mai are treaba cu sotia lui, ca vrea sa fie cu mine, ca o sa fie bine intre noi, sa-l mai astept pana isi termina divortul (acesta fiind in aprilie).. cu sotia lui are un copil de 6 ani.. am crezut in el pentru ca l-am iubit si am crezut ca ma iubeste.. s-a jurat si pe viata copilului ca nu mai e cu sotia lui.. de fiecare data cand il intrebam daca nu ma bag unde nu trebuie imi spunea ca nu am unde ca intre el si sotia lui nu mai e nimic de mult timp si ca el sta cu ea doar pentru copil. un copil e cel mai sfant lucru dat de Dumnezeu si nu credeam ca ar putea sa se jure aiurea pe el mai ales ca spunea ca copilul acela e totul pentru el.. il intrebam ce o sa zica familia lui (mama, tatal, fratii) imi spunea ca eu nu am sa stau cu ei, ci cu el... il intrebam ce o sa zica si copilul lui, ca o sa ma creada vinovata ca i-am despartit parintii imi spunea ca nu o sa spuna nimic, ca el cu mine vrea sa fie... l-am mai intrebat cine imi garanteaza ca el nu o sa-mi faca ce face cu sotia lui nu o sa faca si cu mine (adica sa ma insele) si-mi spunea ca depinde cum o sa ne intelegem ca daca cu ea nu o fost sa fie...
inainte de a fi cu mine a mai avut relatii, cu una chiar a vorbit 9 luni.. deci chiar parea ca intre el si sotia lui nu mai e nimic, doar acel copil il tinea langa ea... tot imi spunea ca sa mai astept ca ea sa-si gaseasca unde sa stea cu copilul, ca copilul vroia sa ramana la ea... chiar i-am propus sa crestem noi copilul, stiind ce mult inseamna copilul pentru el, dar spunea ca vrea ca copilul sa ramana la mama lui... aproape 3 ani m-a tinut si tot imi spunea ca o sa fie bine...... dar acum 2 zile mi-a spus ca nu mai vrea sa ma vada, ca s-a impacat cu sotia lui, ca mai vrea sa faca un copil cu ea... si sa-l las in pace....
unde erau atunci toate juramintele? le-a uitat asa de repede? sincer stau si ma gandesc la sotia lui.. ea nu stie nimic.. eu intr-adevar am pierdut 3 ani, dar ea a pierdut mai mult si inca va mai pierde.... tot ce regret e ca l-am crezut dar stiu ca timpul va vindeca ranile... si va fi bine si pentru mine.. eu nu am facut decat sa-l iubesc si sa-i fiu alaturi cand a avut nevoie de mine... nu am pierdut nimic.. ce-am avut de pierdut am pierdut deja....



nu ai un id de mess sa vb pe pvt te rog?
Oldside
Postat pe 20 Noiembrie 2011 20:11
wow....am ramas uimita cand am citit comentarile,sfaturile voastre in special vb de KIM


Am sa va spun eu prin ce am trecut 5 ani...si da eu sunt de vina ca m-am complacut....sper sa nu va plictisesc


M-am casatorit la 24 ani...mi-a, dorit o familie.Aveam sot extraordinar...credeam...
Am ramas gravida iar de la 50 kg ale mele(eu fiind fotomodel) am ajuns la 100
Dupa ce am nascut m-am chinuit sa ajung iar la 50kg , nu vroiam ca sotului sa ii fie rusine cu mine...si am reusit
Am ramas iar gravida iar inainte cu doua luni sa nasc aflu ca sotul meu se incurcase cu o pustoaica de 16 ani
El se jura ca nu e nimic ca sunt bolnava etc
L-am crezut.Dupa ce am nascut,baiatul fiind f bolnav am stat cu el in spital aproape 2 luni timp in care sotul meu era mai mereu"ocupat"
Dupa un an in care nu stiam ce se intampla cu sotul meu am inceput sa sap...si surpriza sotul meu traia cu domnisoara mult si bine...Ne-am certat,si-a cerut iertare ca el ma iubeste ca a fost doar o nebunie etc....si ghici ce au mai continuat
Mi-a dat chiar un mail domnisoara ca ea traieste o poveste de dragoste cu sotul meu de doi ani ca ea il asteapta etc
El incepuse sa ma neglijeze..pe copii la fel..am luptat,nu am vrut sa ma las batuta
Concedii cu ea, masina cumparat..etc
Dupa 4 ani cand iar am aflat ca ei sunt tot impreuna am sunat-o
Am ramas muta.....ea credea ca noi am divortat asa o mintea,ca nu mai locuim impreuna, ca el se dusese sa ii cunoasca familia ...am ramas uimita sa aflu ca omul de langa mine poate mintii in halul asta...Am trecut prin foarte multe,umilinte,minciuni,suferinta,depresie...
Ca sa nu va plictisesc ...vreau sa va zic ca un barbat insurat nu isi va lasa niciodata nevasta......ex:am divortat si ghiciti...el sta tot cu noi....l-am rugat sa plece ..nu vrea desi stiu ca inca e cu ea,cel putin asa cred....il las in plata domnului.Nu ma merita insa....
ASA ca DRAGA KIM....nu poti sti ce e in casnicia omului...barbatul minte mult (si femeile..acum ma refer la cazul asta)
Cat despre ea pot zice doar ...sa sufere pana o imbatrani...pt ca s-a complacut in situatia,a stiut ca e insurat,ca are doi copii....dragostea nu tine o vesnicie...

Cat despre mine...desi am 31 ani nu mai stiu ce e aia fericire ,iubire,o vb frumoasa,o atingere....oare merita sa ne sacrificam?????
Acum imi spune vb frumoase dar credeti ca le cred???????
Mi-am zis ca de azi ma voi iubi mai mult,nu ma mai las pacalita.
As putea scrie o carte prin ce am trecut....insa vinovatul principal sunt EU pt ca m-am lasat calcata in picioare,m-am sacrificat,am luptat,am plans am...si pt ce?????

Sfatul meu: nu va incurcati cu barbati insurati!!!!!!!|Daca nevestei ii provoaca suferinta...dc credeti ca pe voi va v-a scuti ?????Ca amanta,esti apreciata dar pt cat timp??????

baby_timeea
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:21
Draga mea....ai dreptate doare foarte tare..mai ales momentul in care pleaca...decizia de a nu mai fii cu el e...spun moralistele, foarte buna...insa numai atunci cand te vei convinge ca e cel mai bine pentru tine sa renunti atunci o sa poti cu adevarat... atunci o sa ramai cu amintirile frumoase...si atat.
wonderfulltonight
Postat pe 13 Decembrie 2011 09:40
de ce oare femeile nu pot fi ca barbatii? Deci ei vor si nev si amanta. Pai si femeile sa aiba sot si amant :):)
kudika503046
Postat pe 2 Februarie 2012 13:56
stii de ce painea e la feminin si cozonacul la masculin?
kudika172000
Postat pe 2 Februarie 2012 14:02
De la: kihm, la data 2008-12-27 19:42:49trebuia sa afli situatia exacta din casa lui,poate ea il neglijeaza prea mult...il faceai sa fie topit dupa tine,si in timp poate divorta....trebuie sa te gandesti si la tine
cam toti barbatii buni sunt luati.mai sunt femei care zic 'dar ce s-a terminat pamantul de barbati singuri'? eu zic ca da.eu zic sa vb cu el,sa iei legatura cu el.daca vrei vb pe pvt pt cateva sfaturi







Eu cred ca ai cazut in cap cand ai fost mica de ai gandirea asta!
kudika1993
Postat pe 2 Februarie 2012 14:56
De la: Marina_Simona, la data 2009-01-16 12:59:51De ce judecati? Pana nu sunteti in situatia ei si nu simtit ce simte ea nu aveti cum sa va dati seama daca e bine sau daca e rau. Oricum binele si raul sunt 2 notiuni relative, in sensul ca ce e bine pt tine nu e bine si pt altii.

Eu, sincera sa fiu, decat sa am un sot care sa ma insele, desi ma iubeste, mai bine nu il mai am.

O viata aveti, oameni buni, si pe aia vreti sa o traiti cu regrete, compromisuri si judecandu-i pe cei din jurul vostru?

Cu ce drept? Cu ce sunteti voi mai buni decat ceilalti?

Nu tin nimanui partea si nici nu acuz pe cineva, pur si simplu sunt de parere ca fiecare are dreptul sa isi traiasca viata asa cum doreste, cu visele, sperantele si sentimentele sale.




Camelia_08
Postat pe 3 Februarie 2012 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:45
Ce sa fac? 31 De la: yumalai 7 Mai 2009 08:24
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18
Spune ca e cu mine,dar vorbeste si cu alte femei... 118 De la: cristina_boeru_30 15 Septembrie 2013 22:12
Pot fi mai fraiera de-atat???? 51 De la: oanarusu29 13 Iulie 2010 01:29