Setari Cookie-uri

ajutoooorrrrrrr!!!!!!!

As vrea sa va cer si eu ajutorul.sunt casatorita de 9 ani ,in ultimii 2 ani relatia a inceput sa se raceasca...va si spun de ce.eu cu sotul lucram in comert..mereu suntem pe fuga abia ne vedem,lucram fff mult si 18 ore pe zi dar eu nu mai rezist.nu avem copii pt ca el nu vrea inca ...cica e prea devreme.si credeti-ma avem de toate nu ducem lipsa de nimik.Cand ii spun ca ..hai sa lasam mai moale cu lucrul si sa ne intemeiem si noi o familie el se rasteste la mine si imi spune:ce vrei sa fac..sa te tin acasa?...acum un an si juma am cunoscut pe cineva pe net..si tipul era casatorit.mi-a dat nr lui de tel sa-l sun...dar eu nu l-am sunat.s-a suparat pe mine si nu am mai vb.inainte de craciun a aparut pe mess si am inceput sa povestim.am facut schimb de nr de tel si de atunci tot vb.s-a intamplat l-a ceea ce nu ne-am asteptat...oricum ne-am placut si inainte cand am vb acum un an jumate....treaba e cam nasoala ca el e din alt oras..ne despart 170 de km.asa de mult imi place de el...si am vrut sa ne intalnim dar cand a aflat ca eu am bani mai multi ca el a vrut sa renunte la mine.Foarte mult pov pe net la tel...asa de bine ne potrivim gandim la fel,si cei mai important el isi doreste copii.cred ca am uitat sa spun ca el a divortat.eu am fost saraca cat am fost fata....si D-zeu mi-a dat tot...insa nu sunt fericita.cateodata cred ca sotul ma iubeste pt ca lucrez de zori pana seara..Il vreau pe tipul ala..dar asta ar insemna sa fiu fericita si sa renunt la bogatie....va rog ajutati-ma
gabi_kapa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:12
As vrea sa iti spun parerea mea desi, nu cred ca este cea ma buna dar eu asa gandesc. Ai o singura viata....sunt de acord cu tine ca trebuie sa muncesti ca sa ai dar, gandeste-te ca timpul nu se intoarce niciodata inapoi. Si eu am muncit mult alaturi de sotul meu, dar unele lucruri trebuie facute la timpul lor.....Gandeste-te bine la ce decizie iei si indiferent ce hotarasti, nu trebuie sa iti para rau....
liana976
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:23
mai gandeste-te.Nu da pasarea din mana...stii tu.


nu ma refer la situatia ta materiala.Dar sa nu dai cu sutu' unei persoane care stii ca te iubeste pentru o iluzie.
ella_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:30
de cate ori te-ai vazut cu tipul ala??? cat ati petrecut impreuna??
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:54
De la: gabi_kapa, la data 2009-01-25 21:12:16..si am vrut sa ne intalnim dar cand a aflat ca eu am bani mai multi ca el a vrut sa renunte la mine.


Ai bani !

.
De la: gabi_kapa, la data 2009-01-25 21:12:16.insa nu sunt fericita.cateodata cred ca sotul ma iubeste pt ca lucrez de zori pana seara..Il vreau pe tipul ala..dar asta ar insemna sa fiu fericita si sa renunt la bogatie....va rog ajutati-ma


Dar nu sunt ai tai !

Okay , in primul rand tre sa te hotarasti sa vezi cum stai din punct de vedere financiar mai intai
Inainte sa apuci sa spui ca TU esti mai bogata decat el si apoi vei putea renunta si la bogatie daca ajungi la concluzia ca defapt nu ai nimic.

Nimic care sa te faca fericita adica .
Mai vorbim cand iti dai seama ce-ti doresti cu adevarat !
iris_4_ever
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:07
inca nu ne-am vazut in realitate.doar pe mess si la telefon am vb.el nu poate parasi orasul din cauza serviciului.prima data mi-a zis ca v-a veni in vara apoi inainte de paste.insa...in ultimele zile mi-a recunoscut ca nu mai rezista fara mine si incearca sa ajunga la mine cam in martie.vreau sa mentionez ca nu m-a chemat niciodata sa vin eu la el.si nu de aia vine sa facem dragoste.....daca vrea o facem daca nu atunci nu....se multumeste sa ma tina in brate si sa stam cateva ore in povesti....asa mi-a spus el.
gabi_kapa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:39
De la: gabi_kapa, la data 2009-01-25 22:39:03inca nu ne-am vazut in realitate.doar pe mess si la telefon am vb.el nu poate parasi orasul din cauza serviciului.prima data mi-a zis ca v-a veni in vara apoi inainte de paste.insa...in ultimele zile mi-a recunoscut ca nu mai rezista fara mine si incearca sa ajunga la mine cam in martie.vreau sa mentionez ca nu m-a chemat niciodata sa vin eu la el.si nu de aia vine sa facem dragoste.....daca vrea o facem daca nu atunci nu....se multumeste sa ma tina in brate si sa stam cateva ore in povesti....asa mi-a spus el.
si tu crezi ca veti sta impreuna numai la povesti?si cum vine asta,daca vrea sa facem dragoste,facem?asa pur si simplu?la prima intalnire?
dana_mv
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:45
tot ce avem cu sotul meu este rodul muncii noastre.da e adevarat el a avut banii pe care i-am investit pt a incepe afacerile...dar ce stiam eu..abia am terminat liceul si m-am maritat...aproape toate sunt pe numele lui.cand am vb el nu stia ce situatie am eu aici.si cand i-am spus atunci s-a cam speriat ca poate eu nu am sa rezist langa el .dar eu nu am fite ...nu ma dau in vant dupa haine,,,nu imi cumpar lucruri extravagante....sunt o femeie foarte simpla.multi imi spun ca de ce nu imi cumpar fel de fel de lucruri..dar eu nu sunt asa.obiectele nu imi umple golul din sufletul meu.
gabi_kapa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:48
te inteleg.dar ai mare grija sa nu dai peste un profitor,pt ca ai putea ajunge sa suferi groaznic.nu iti spun cu rautate.fii lucida si vezi intai despre cine e vb cu adevarat.iubirea iti da aripi si iti ia vederea.si cu cat cazi mai de sus ,cu atat mai dureroasa va fi caderea.ai grija!
dana_mv
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:54
de ce credeti ca totul se rezuma la pat.de ce nu ne-am putea intalni la o cafea si stam sa ne vorbim?...nu vad ce ne-ar putea impiedica.daca eu nu vreau sa o facem nu o facem ...si mi-a zis ca ma intelege si ca e normal ca pana la urma urmei nu ne cunoastem chiar asa bine.
gabi_kapa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:54
Tu nu il cunosti pe omul asta. Nu poti cunoaste un om pe mess si la telefon.
Trebuie sa existe ceva ca sa te poti hotari sa lasi totul sau nu.
Lasa-l sa vina, stati, vorbiti, dar nu te avanta la un divort inca. Pt ca nu stii efectiv pt cine o faci.
Te-ai gandit ca poate nu va placeti odata ce va vedeti??? Poate nu-ti place mirosul lui, gesturile, etc.
Sunt atatea lucruri pe care trebuie sa le cunosti, inainte sa te avanti cu capul inainte.
De ce nu te cheama la el? L-ai intrebat???
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:56
ar vrea dar nu ma cheama ...a divortat dar inca nu au facut impartirea de bunuri.si-a pus apartam la vanzare si nu vrea sa vin pana nu isi rezolva toate treburile cu fosta lui nevasta.
lidiaxqx...parca l-ai citat pe el...Lasa-l sa vina, stati, vorbiti, dar nu te avanta la un divort inca....asa mi-a spus si el.....ca vrea sa se convinga ca intr-adevar ne placem.
si nu ar vrea sa lipsesc asa mult timp de acasa...ca si-ar da seama sotul meu ca ceva nu e inregula....si daca nu ne placem atunci mi-ar face probleme...si nu isi doreste asta ca nu vrea sa ma supere.
gabi_kapa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:26
nu vei fi fericita
Asynia
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:28
De la: gabi_kapa, la data 2009-01-25 23:26:33ar vrea dar nu ma cheama ...a divortat dar inca nu au facut impartirea de bunuri.si-a pus apartam la vanzare si nu vrea sa vin pana nu isi rezolva toate treburile cu fosta lui nevasta.
lidiaxqx...parca l-ai citat pe el...Lasa-l sa vina, stati, vorbiti, dar nu te avanta la un divort inca....asa mi-a spus si el.....ca vrea sa se convinga ca intr-adevar ne placem.
si nu ar vrea sa lipsesc asa mult timp de acasa...ca si-ar da seama sotul meu ca ceva nu e inregula....si daca nu ne placem atunci mi-ar face probleme...si nu isi doreste asta ca nu vrea sa ma supere.


Eu zic sa te asiguri ca ceea ce spune este real.
Mai rau este ca deja nu prea mai ai ochi ptr.sotul tau si daca acest barbat pe care tu crezi ca il iubesti nu este ceea ce zice si nici ceea ce speri tu, o sa ai o mare dezamagire..
Probabil ca nu o sa asculti de nimeni...o sa-ti asculti inima...

ella_c
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:31
De ce te gandesti asa departe, asa repede?
Are dreptate el,trebuie sa va cunoasteti inainte,nu poti cunoaste un om prin telefon,iar internetul pacaleste de cele mai multe ori. sunt anumite gesturi,idei,expresii si ticuri care trebuie sa-ti placa sau cu care trebuie sa te obisnuiesti.
pe deasupra,nu trebuie sa crezi tot ce iti spune el! verifica,asa cum poti,dar verifica,pune-l la incercare!
ce inteleg eu si mai putin, este dc nu v-ati vazut in tot timpul asta,dak ati vrut? si dc pui atata accent p acei 170 km? e o distanta relativ mica..
buburuza22
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:54
De la: buburuza22, la data 2009-01-26 13:54:47De ce te gandesti asa departe, asa repede?
Are dreptate el,trebuie sa va cunoasteti inainte,nu poti cunoaste un om prin telefon,iar internetul pacaleste de cele mai multe ori. sunt anumite gesturi,idei,expresii si ticuri care trebuie sa-ti placa sau cu care trebuie sa te obisnuiesti.
pe deasupra,nu trebuie sa crezi tot ce iti spune el! verifica,asa cum poti,dar verifica,pune-l la incercare!
ce inteleg eu si mai putin, este dc nu v-ati vazut in tot timpul asta,dak ati vrut? si dc pui atata accent p acei 170 km? e o distanta relativ mica..


Cat de sigura esti tu ca el a divortat?? Ce certitudini iti ofera??
Faptul ca ti-a spus-o?? Eu tocmai am incetat sa mai cred in cuvinte frumoase, atata timp cat faptele dovedesc contrariul. Buburuza22 are dreptate: 170km e o distanta mica.
Cum ar fi daca i-ai face o surpriza?? Du-te la el,nu-i spune nimic si il suni cand ajungi in localitate. Cel putin vezi cum reactioneaza: se bucura, sau nu???
Daca nu are nimic de ascuns se va bucura ,crede-ma.
Poate ca ma insel, poate ca e super ok, dar intotdeauna mai exista si cealalta varianta.
lidia_c
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:56
nu sunt sigura de nimik.insa am reusit sa stabilim o data sa ne intalnim.nu s-a opus deloc.mi-a zis ca v-a cere aprobare de la serviciu si v-a putea parasi orasul sa ne intalnim.am decis sa venim fiecare jumatate din drum.asta se v-a intampla peste 2 samptamani.am sa revin cu amanunte..va pup pe toti si multumesc de sfaturi.
gabi_kapa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:14
credeti ca ar trebui sa ii duc ceva cadou? totusi e ziua indragostitilor...si ce cadou as putea lua?
gabi_kapa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:17
AR TREBUI SA TE OCUPI MAI MULT DE SOTUL TAU SPER CA TEAI CASATORIT DIN DRAGOSTE DACA CELALALTA DIVORTAT AR TREBUI SA AFLI DE CINE SI DE CE POATE DESCOPERI AN FELUL ACESTA CE OM ESTE SI CUNOASTEI SI PRIETENII E CAZUL CA DE DATA ASTA SA FI MAI ATENTA

Postat pe 1 Februarie 2009 06:02
banii nu te fac fericita! Eu as merge la psiholog - terapie de cuplu, oricum trebuie sa faci ceva cu situatia asta. Planul A faci un copil si se schimba situatia .
Planul B : parerea mea este ca mai bine divortezi si cu toate ca bunurile sunt pe numele sotului ar trebui sa iti revina si tie o parte , ca doar ai muncit de asemenea vb. si cu un avocat.
turquise
Postat pe 5 Februarie 2009 16:31
Sotul tau are nevoie sa se trezeasca la realitate, iar domnul nr 2 sa-si vada linistit si singur de divort si ulterior de viata lui. Nu te arunca intr-o prapastie ca asta...nu-l cunosti pe nr 2 si nu poti sti ce fel de omeste numai din discutiile pe mess.
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 16:43
OMG...acum am observat ca va veti intalni peste cateva saptamani ... ...

Lasa cadourile si ocupa-te de sotul tau mai bine...
Asteptam deznodamantul, ca dupa aceasta "intrevedere" sigur urmeaza un deznodamant...
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 16:48
vreti sa faceti o surpriza placuta cuiva drag?vreti o felicitare personalizata de valenine's day?sau sa daruiti un videoclip format din pozele voastre si melodia voastra preferata?nimic mai simplu.cautati-ma si nu veti regreta.
gabriela_35ct
Postat pe 6 Februarie 2009 01:31
da..ar fi timpul sa fac un copil dupa 9 ani de casnicie.dar cu cine? sotul meu nu vrea copil''inca''. ''inca'' asta dureaza deja de 5 ani.Acum nu e momentul,ba eram prea tineri...ba nu v-a fi cine sa lucreze.pana cand?...de 5 ani numai asta aud.Si sa nu imi spuneti mie sa incerc sa discut cu el pe tema asta ca nu-i cu cine.Cum deschid subiectul ma lasa intre cei patru pereti ..nici macar nu ma mai asculta.El e genul de om care vrea sa controleze tot,sa hotareasca tot chiar daca mie nu imi convine.copil atunci vom avea cand v-a vrea el si nu cand vreau eu.
gabi_kapa
Postat pe 6 Februarie 2009 17:54
pai si fa un copil.cine te tine?..renunta la metoda de protectie-tind sa presupun ca iei anticc si buf..vai.. ce intamplare ..sunt gravida ...bine, e mai mult o gluma.incearca sa-l faci sa rationeze,parerea mea,in caz contrar explica-i omului ca ai o varsta si vrei un beb si ca daca nu are de gand sa faca un copil si sa fie dispus sa-l creasca etc bye bye..ca barbati mai sunt
again..parerea mea.
noi am vrea un copil..dar momentan nu ne "permitem" avand in vedere ca stam in chirie si asa mai departe.
MissMe2
Postat pe 24 Februarie 2009 17:10
De la: gabi_kapa, la data 2009-01-25 21:12:16As vrea sa va cer si eu ajutorul.sunt casatorita de 9 ani ,in ultimii 2 ani relatia a inceput sa se raceasca...va si spun de ce.eu cu sotul lucram in comert..mereu suntem pe fuga abia ne vedem,lucram fff mult si 18 ore pe zi dar eu nu mai rezist.nu avem copii pt ca el nu vrea inca ...cica e prea devreme.si credeti-ma avem de toate nu ducem lipsa de nimik.Cand ii spun ca ..hai sa lasam mai moale cu lucrul si sa ne intemeiem si noi o familie el se rasteste la mine si imi spune:ce vrei sa fac..sa te tin acasa?...acum un an si juma am cunoscut pe cineva pe net..si tipul era casatorit.mi-a dat nr lui de tel sa-l sun...dar eu nu l-am sunat.s-a suparat pe mine si nu am mai vb.inainte de craciun a aparut pe mess si am inceput sa povestim.am facut schimb de nr de tel si de atunci tot vb.s-a intamplat l-a ceea ce nu ne-am asteptat...oricum ne-am placut si inainte cand am vb acum un an jumate....treaba e cam nasoala ca el e din alt oras..ne despart 170 de km.asa de mult imi place de el...si am vrut sa ne intalnim dar cand a aflat ca eu am bani mai multi ca el a vrut sa renunte la mine.Foarte mult pov pe net la tel...asa de bine ne potrivim gandim la fel,si cei mai important el isi doreste copii.cred ca am uitat sa spun ca el a divortat.eu am fost saraca cat am fost fata....si D-zeu mi-a dat tot...insa nu sunt fericita.cateodata cred ca sotul ma iubeste pt ca lucrez de zori pana seara..Il vreau pe tipul ala..dar asta ar insemna sa fiu fericita si sa renunt la bogatie....va rog ajutati-ma

Eu in locul tau faceam copilul fara sa intreb de doua ori daca vrea copil sau nu...esti casatorita ce naiba....daca chiar voiai copil (asta in conditiile in care sunteti amandoi apti din punct de vedere fizic), il puteai face....ce te-a retinut ? Orice metoda contraceptiva folositi...se pot "uita" cateva tablete nu ? sau altceva...fii si tu mai inventiva. Eu inca nu m-am hotarat - EU - sa fac un copil...eu trebuie sa vreau pentru ca doar eu pot....barbatul degeaba vrea daca nu vrea femeia....Si in ce priveste statul acasa ? iei concediu de maternitate, deci primesti niste bani, asa de consolare si daca nu vrei sa stai cu copilul, iti iei o bona....nu vad care e problema...numai daca el nu vrea "mostenitori" carora sa le dea in caz de divort o parte din bani/bunuri...
Sa te incurci cu un altul pentru atata lucru....atunci divorteaza si stii o treaba...esti libera
ocs
Postat pe 24 Februarie 2009 18:49
aiurea si cu sotul tau dar sa nu ramai dezamagita cand vei afla ca tipul de pe net care promitea marea cu sarea a fost o minciuna! Ar fi pacat sa pierzi 9 ani pentru o minciuna...
gabytzuk
Postat pe 25 Februarie 2009 01:53
Treaba asta cu relatia virtuala nu prea da roade in cele mai multe dintre cazuri...
Eu m-am bagat odata intr-o relatie de asta si tipul s-a dovedit a fi...a big idiot...deci nu stiu ce sfat sa`ti dau...
Daca vrei neaparat sa`l cunosti fao dar nu renunta la casnicia ta pentru niste vorbe dulci si promisiuni interminabile pe mess...

Postat pe 25 Februarie 2009 02:16
Au cam trecut cele 2 saptamani si presupun ca cei doi s-au intalnit deja; din moment ce nu ne povesteste ce s-a intampla, eu zic ca a fost dezamagita...
elfuletz5
Postat pe 25 Februarie 2009 07:50
Da da...ceva s-a intamplat...suntem curioase...ce s-a intamplat? v-ati intalnit|? cum a fost?
mgaspar
Postat pe 25 Februarie 2009 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S.O.S.- salvati-mi viata! 33 De la: kudika006275 10 Aprilie 2009 12:43
sot ginecolog 219 De la: Tharr 15 Octombrie 2010 01:28
cer ajutorul vostru..................... 17 De la: Roco 31 Iulie 2009 00:54
criza de 30 ani!! 4 De la: 27 Ianuarie 2016 11:53
ratiunea sau inima???? 26 De la: Cassey 16 Mai 2009 10:21