Setari Cookie-uri

imi pare rau, iubitul meu...

si in final , niscavai sfaturi.......

Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:54
mi sa facut foame ,sete somn..... si multe altele de la asa lectura! asa ca... intai o sa mi iau o cafea si poate reusesc sa mi revin!!
IonykMiru
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:55
ne lasi nesatisfacuti!!? nu ti-e mila de noi??

Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:57
Parerea mea, care este.....Cereti fetei un rezumat....poate il face in 30 de rinduri, si scapati de un stres. Asta, daca vrea sa fie ajutata.....dar eu cred ca nu vrea....vrea doar sa stie lumea ce tare e in litere.....parerea mea.
_iluzie_
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:57
De la: _iluzie_, la data 2009-01-21 13:57:50Parerea mea, care este.....Cereti fetei un rezumat....poate il face in 30 de rinduri, si scapati de un stres. Asta, daca vrea sa fie ajutata.....dar eu cred ca nu vrea....vrea doar sa stie lumea ce tare e in litere.....parerea mea.


te inseli............fata e o culta incurabila............
portitza_Maria
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:59
NU zic nu, dar de ce trebuie sa se exprime atit de greoi pt ....majoritatea ...?
E ca un poet neinteles...ma rog are si ea succes probabil.....cu asta.
_iluzie_
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:10
Fetitzoooooooooooooo care-ai scris! Trezireaaaaaaaa nu e capat de tzarina'!
Unde Sfantu' vrei sa pleci? Crezi ca-i asa usor sa dispari!
Stai pe curu' tau, chiar nu mai vrei in veci pururi sa te lashi mangaiata de o raza de soare? Noah Treaba ta, dar in orice caz sa stii ca sunt si creme de protectzie foarte bune... UV...ziceam!
Lillix
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:30
De la: geo_tz, la data 2009-01-21 13:57:06ne lasi nesatisfacuti!!? nu ti-e mila de noi??

oare as reusi eu asa miracol?? sa aduc satisfactie atator curiosi? in fine... dincolo de abundentele prescurtari(eh! limbajul asta de mess..chat..) tipa cred ca nu astepta pareri de la noi...cei multi!! ci a postat doar in speranta ca va citi acel cineva pe care ea la dezamagit in speranta ca va fi distrus dar de fapt cea distrusa a fost ea si........ si... cam atat!! ca sa nu ma lungesc si eu la nesfarsit!!
IonykMiru
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:19
abia acu am vzt ce taraboi a iscat postitu meu...
am incercat sa il postez ca blog, dar neavand la indemana un computer, ci eram logata la internet de pe tel nu am putut decat sa il postez ca subiect de discutie.
nu ma justific in fata voastra, dragii mei, ci doar va arat k ati disecat aiurea ... nu mai conteaza.
inainte de a mai arunca cu pietricele in oricine mai bine verificati.
aceeashi "scrisorica" am postat-o si pe blog dupa ce am reushit sa ajung la un calculator. cu corecturile de rigoare...
sincer regret acum ca nu am avut rabdare sa nu-l postez in acest format... shi poate ca traiesc in lumea mea... dar eu cel putin traiesc prin mine... nu prin altii!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:14
Draga mea, nu te arici, asa suntem noi, si n-o facem cu rautate... Ne amuzam, atat. Ma indoiesc ca tu asteptai ca postul tau sa ne faca sa jelim, nu? Si ia incearca sa citesti si tu inca o data polologhia aia, in formatul in care e... nu ti se incruciseaza ochii?

Eu zic ca ar trebui sa vezi altceva: cel putin (desi lung si atat de greoi), a fost citit pana la capat. In rest... Tu nu asteptai nici un raspuns, nu? Daca era gandit ca si blog, adica.

Si cand ti se zice ca esti in lumea ta, asta nu are nimic peiorativ.
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:03
De la: Dor_a, la data 2009-01-22 14:03:26Draga mea, nu te arici, asa suntem noi, si n-o facem cu rautate... Ne amuzam, atat. Ma indoiesc ca tu asteptai ca postul tau sa ne faca sa jelim, nu? Si ia incearca sa citesti si tu inca o data polologhia aia, in formatul in care e... nu ti se incruciseaza ochii?

Eu zic ca ar trebui sa vezi altceva: cel putin (desi lung si atat de greoi), a fost citit pana la capat. In rest... Tu nu asteptai nici un raspuns, nu? Daca era gandit ca si blog, adica.

Si cand ti se zice ca esti in lumea ta, asta nu are nimic peiorativ. [/quote

pai m-am cam aricit... dar nu a durat decat cat am citit comm voastra shi cat am rasp.... apoi imediat mi-a trecut, k asha sunt io: ma aprind rpd.... la suparare, dar imi trece in doi tp shi trei miscari...
nu... nu ma aspteptam k postul meu sa faca pe careva sa planga, chiar nu mi doream sa fie citit acolo... dar doar acolo am reushit sa il postez.... pt k era special pt blog... cum am reushit sa ajung la un comp, l am corectat shi l am urkt p blog
oricum io s happy k voi ati fost cei care ati depus un efort din a imi citi... shi intelege abrevierile... shi da, a fost chiar un efort... dar n am avut cum sa nu ma aricesc... pt k la urma urmei acolo sunt trairile mele. dar bn k totushi s-a intamplat acum cand totul a trecut...
va super extra multumesc de atentie shi promit k nu o sa se mai repete :
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:38
Draga mea, NIMENI nu a comentat trairile tale.
Noi am comentat continutul, ce sa facem? Daca ne-ai condamnat la juma' de ora de zgait in calculator si de ghicit ce spui? Ca io nu's obisnuita cu abrevierile alea... si pauze in loc de cratime... si mai sunt si la birou... Vai si amar!
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:47
Si.. pe de alta parte... daca citesti asa, la rece.. o sa vezi ca e amuzant si noi... simpaticuti...
Sunt sigura ca - dupa ce n-o sa mai fii asa tristutza - o sa razi si tu cu noi pe alte "topici"
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:58
De la: Dor_a, la data 2009-01-22 14:58:24Si.. pe de alta parte... daca citesti asa, la rece.. o sa vezi ca e amuzant si noi... simpaticuti...
Sunt sigura ca - dupa ce n-o sa mai fii asa tristutza - o sa razi si tu cu noi pe alte "topici"

pai nu mai sunt tristutza... gata. mi-a trecut... shi faza cu scrisorica shi restu... shi aricismu... iar d amuzat... o sa incerc, dar vz tu.. io am un defect... ma km pun in locu celui care cere sfaturi sau ishi varsa oful... habar n-am d c nu reushesc sa ma controlez..
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:01
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-01-22 14:38:48
De la: Dor_a, la data 2009-01-22 14:03:26Draga mea, nu te arici, asa suntem noi, si n-o facem cu rautate... Ne amuzam, atat. Ma indoiesc ca tu asteptai ca postul tau sa ne faca sa jelim, nu? Si ia incearca sa citesti si tu inca o data polologhia aia, in formatul in care e... nu ti se incruciseaza ochii?

Eu zic ca ar trebui sa vezi altceva: cel putin (desi lung si atat de greoi), a fost citit pana la capat. In rest... Tu nu asteptai nici un raspuns, nu? Daca era gandit ca si blog, adica.

Si cand ti se zice ca esti in lumea ta, asta nu are nimic peiorativ. [/quote

pai m-am cam aricit... dar nu a durat decat cat am citit comm voastra shi cat am rasp.... apoi imediat mi-a trecut, k asha sunt io: ma aprind rpd.... la suparare, dar imi trece in doi tp shi trei miscari...
nu... nu ma aspteptam k postul meu sa faca pe careva sa planga, chiar nu mi doream sa fie citit acolo... dar doar acolo am reushit sa il postez.... pt k era special pt blog... cum am reushit sa ajung la un comp, l am corectat shi l am urkt p blog
oricum io s happy k voi ati fost cei care ati depus un efort din a imi citi... shi intelege abrevierile... shi da, a fost chiar un efort... dar n am avut cum sa nu ma aricesc... pt k la urma urmei acolo sunt trairile mele. dar bn k totushi s-a intamplat acum cand totul a trecut...
va super extra multumesc de atentie shi promit k nu o sa se mai repete :


draga sa stii ca si eu m-am straduit sa inteleg ceva, dar m-au lasat nervii...
te cred ca te incearca talentul... dar te rugam... mai bine scrie si tu o carte ceva!
in concluzie (spune-mi daca gresesc), iata ce am inteles eu: tu l-ai inselat pe el; el s-a suparat si o sa se insoare cu alta; tu (te-ai suparat si tu pe el) o sa pleci in strainatate undeva ca sa-l uiti pe el!
am nimerit-o?
missalexandra
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:19
De la: alinaalex, la data 2009-01-22 15:19:19
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-01-22 14:38:48
De la: Dor_a, la data 2009-01-22 14:03:26Draga mea, nu te arici, asa suntem noi, si n-o facem cu rautate... Ne amuzam, atat. Ma indoiesc ca tu asteptai ca postul tau sa ne faca sa jelim, nu? Si ia incearca sa citesti si tu inca o data polologhia aia, in formatul in care e... nu ti se incruciseaza ochii?

Eu zic ca ar trebui sa vezi altceva: cel putin (desi lung si atat de greoi), a fost citit pana la capat. In rest... Tu nu asteptai nici un raspuns, nu? Daca era gandit ca si blog, adica.

Si cand ti se zice ca esti in lumea ta, asta nu are nimic peiorativ. [/quote

pai m-am cam aricit... dar nu a durat decat cat am citit comm voastra shi cat am rasp.... apoi imediat mi-a trecut, k asha sunt io: ma aprind rpd.... la suparare, dar imi trece in doi tp shi trei miscari...
nu... nu ma aspteptam k postul meu sa faca pe careva sa planga, chiar nu mi doream sa fie citit acolo... dar doar acolo am reushit sa il postez.... pt k era special pt blog... cum am reushit sa ajung la un comp, l am corectat shi l am urkt p blog
oricum io s happy k voi ati fost cei care ati depus un efort din a imi citi... shi intelege abrevierile... shi da, a fost chiar un efort... dar n am avut cum sa nu ma aricesc... pt k la urma urmei acolo sunt trairile mele. dar bn k totushi s-a intamplat acum cand totul a trecut...
va super extra multumesc de atentie shi promit k nu o sa se mai repete :


draga sa stii ca si eu m-am straduit sa inteleg ceva, dar m-au lasat nervii...
te cred ca te incearca talentul... dar te rugam... mai bine scrie si tu o carte ceva!
in concluzie (spune-mi daca gresesc), iata ce am inteles eu: tu l-ai inselat pe el; el s-a suparat si o sa se insoare cu alta; tu (te-ai suparat si tu pe el) o sa pleci in strainatate undeva ca sa-l uiti pe el!
am nimerit-o?


n ai nimerit-o... a fost exact invers! el m-a inselat, relatia s-a dus naibii... io m-am intors la fostu... ne-am logodit... dar iote k io tot cu gandu la cel ce ma inselase... shi mi-am zis k inainte de a incepe pe un nou drum... macar pt ultima oara... hai sa-i dem ce tare shi mare sunt!
oricum ai fost pe aproape....
cat despre sfatu tau cum k sa scriu o carte.... la ce bun?! nu ash apuk sa o termin... shi mi-ash dezamagii "fanii" pt k ash muri inainte sa ajung la jumatatea ei

shi nu ma incearca niciun talent chiar asta e viatza mea.... momentan. acu sper sa ma mai linistesc
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:26
Alexandra, asa era?
Io-s cascata rau atunci, ca n-am prins faza cu plecatul... Si am citit tot...
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:27
macar am fost pe aproape!
ma mai incurc cateodata ca nu stiu care e "el" si care "ea"... da in rest functioneaza!
bine ca s-a terminat cu bine!
missalexandra
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:31
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-01-22 15:01:58
De la: Dor_a, la data 2009-01-22 14:58:24Si.. pe de alta parte... daca citesti asa, la rece.. o sa vezi ca e amuzant si noi... simpaticuti...
Sunt sigura ca - dupa ce n-o sa mai fii asa tristutza - o sa razi si tu cu noi pe alte "topici"

pai nu mai sunt tristutza... gata. mi-a trecut... shi faza cu scrisorica shi restu... shi aricismu... iar d amuzat... o sa incerc, dar vz tu.. io am un defect... ma km pun in locu celui care cere sfaturi sau ishi varsa oful... habar n-am d c nu reushesc sa ma controlez..

Bai copil, ce ai?
Noi nu puteam sa ne punem, ca ne uitam ca ramele la caramida...
Hai nu ma fi suparatzica...
Si sa pui mana sa-l uiti, ia uite la ea! Daca te-a inselat, i-ai dat ce a meritat. De ce te simti tot tu vinovata, a?
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:35
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 15:27

Alexandra, asa era?
Io-s cascata rau atunci, ca n-am prins faza cu plecatul... Si am citit tot...

alinaalex

266 mesaje
Membru din: 24/11/2008
Oras: Braila
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 15:31

macar am fost pe aproape!
ma mai incurc cateodata ca nu stiu care e "el" si care "ea"... da in rest functioneaza!
bine ca s-a terminat cu bine!

NU DERANJATI! NU DAU VOTURI! :)


azi pot spune k s-a terminat cu bn... intr-un fel cam tragic... dar s-a terminat. am inchis usha aceea, am incuiat-o shi am aruncat cheia... k dc o inghiteam... riskm sa ma....
sper k in viitorul apropiat sa urc pe blog shi evenimente mai senine....

va pupicesc pe aman2
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:35
Imi pare rau, iubitul meu ...
mrskattousa
Postat pe 2 Februarie 2009 23:27
Respect rabdarea unora de a citi toate aberatiile!
Aplaud infatuarea si prostia... sunt surse inepuizabile de umor...
fataverde
Postat pe 3 Februarie 2009 21:52
dak il iubeai asa cum sustii in postarea pe care ai facut-o, pe care eu ama vut rabdare sa o citesc...nu-l lasai sa plece chiar dak asta insemna sa te calci in picioare...dragoste asa puternica cum exprimi tu in acele randuri,asa iertatoare si zbuciumata nu se lasa sa scape printre degete, ci se lupta pentru ea.parerea mea...
pinkpussy10
Postat pe 4 Februarie 2009 20:32
De la: pinkpussy10, la data 2009-02-04 20:32:43dak il iubeai asa cum sustii in postarea pe care ai facut-o, pe care eu ama vut rabdare sa o citesc...nu-l lasai sa plece chiar dak asta insemna sa te calci in picioare...dragoste asa puternica cum exprimi tu in acele randuri,asa iertatoare si zbuciumata nu se lasa sa scape printre degete, ci se lupta pentru ea.parerea mea...
NICIODATA,dar niciodata,sa nu te lasi calcata in picioare,pentru nimeni si pt nimic.scuze ca m-am bagat,fiecare are dreptul la propria parere.dar sa devii presul cuiva ....nuuuuuuuu.poti iubi imens,dar cu demnitate.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 13:31
De la: dana_mv, la data 2009-02-05 13:31:37
De la: pinkpussy10, la data 2009-02-04 20:32:43dak il iubeai asa cum sustii in postarea pe care ai facut-o, pe care eu ama vut rabdare sa o citesc...nu-l lasai sa plece chiar dak asta insemna sa te calci in picioare...dragoste asa puternica cum exprimi tu in acele randuri,asa iertatoare si zbuciumata nu se lasa sa scape printre degete, ci se lupta pentru ea.parerea mea...
NICIODATA,dar niciodata,sa nu te lasi calcata in picioare,pentru nimeni si pt nimic.scuze ca m-am bagat,fiecare are dreptul la propria parere.dar sa devii presul cuiva ....nuuuuuuuu.poti iubi imens,dar cu demnitate.


perfect deacoord cu tine dana!
nu stiu de ce nu s-a postat ce am scris eu mai devreme...
missalexandra
Postat pe 5 Februarie 2009 16:22
De la: dana_mv, la data 2009-02-05 13:31:37
De la: pinkpussy10, la data 2009-02-04 20:32:43dak il iubeai asa cum sustii in postarea pe care ai facut-o, pe care eu ama vut rabdare sa o citesc...nu-l lasai sa plece chiar dak asta insemna sa te calci in picioare...dragoste asa puternica cum exprimi tu in acele randuri,asa iertatoare si zbuciumata nu se lasa sa scape printre degete, ci se lupta pentru ea.parerea mea...
NICIODATA,dar niciodata,sa nu te lasi calcata in picioare,pentru nimeni si pt nimic.scuze ca m-am bagat,fiecare are dreptul la propria parere.dar sa devii presul cuiva ....nuuuuuuuu.poti iubi imens,dar cu demnitate.


nici nu mai are rost sa mai spun ceva... bine replicat!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 11 Februarie 2009 12:16
De la: geo_tz, la data 2009-01-21 13:09:38cred ca e timpu' sa-mi schimb dioptriile, ca n-am inteles nimic!
Rosen
Postat pe 17 Martie 2009 11:16
Voi sunteti tare rai! Daca ai rabdare sa descifrezi ce-a scris chiar descoperi un stil foarte dragutz,imagini graitoare.Fata si-a deschis sufletul si a scris,nu a mai contat pentru ea forma.
Bine,recunosc..nici eu n-am reusit sa citesc tot...:)
sakura_7777777
Postat pe 3 Aprilie 2010 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste 13 De la: little_doll 1 August 2012 22:33
parastas 3 De la: contesina 8 Iulie 2011 17:41
Important pentru mine! 4 De la: PUI_DRAG 1 Aprilie 2010 14:50
Clarvazatoare 2 De la: geo_refinantat 1 Iunie 2011 19:57
Ce sanse am ? 42 De la: giuliagiu3 27 Octombrie 2013 20:33