Setari Cookie-uri

Dar fata, domnisoara, femeia scorpion??

mda....si fata/femeia scorpion se f..e in aceleasi gauri, mananca tot cu o gura si daca are ea chef merge la aceleasi magazine precum femeile din celelalte zodii!!!!!!!
l_diana_c
Postat pe 26 Aprilie 2009 18:27
foarte frumoase , extrem de responsabile.......cumplite soacre !!
013927
Postat pe 26 Aprilie 2009 18:32
De la: Daniel_a, la data 2009-04-26 18:18:46 ...Intamplator am citit si alte comentarii la alte postari cautand lucruri care ma intereseaza...Toate , acolo unde ajunge si Kathara ( secondata intotdeauna de persoane care ii impartasesc ,,parerile'' ostentativ!) se ajunge la jigniri. Sunt persoane carora le place sa discute in contradictoriu, persoane care folosesc un limbaj nu tocmai decent, impotriva faptului ca vor sa para atotcunoscatoare...Daca li se raspunde, continua sa jigneasca si mai tare; daca nu, continua sa provoace, doar-doar apare scanteia... As spune ca in spatele unui astfel de comportament se ascunde cel care ii societate, fata in fata cu un partener de discutii adevarat ( in sensul ca nu sta dincolo de ecranul unui calculator!), are exact comportamentul opus celui pe care il afiseaza aici...si asta pentru ca doar ascunzandu-se poate sa faca pe grozavul...
Stiu ca cei care nu impartasesc parerea celor care au scris despre scorpionul-femeie se vor simti din nou ,,atacati'' ( desi nimeni nu ataca pe nimeni ,conform umilei mele pareri!),dar...ce e atat de greu, dragilor, sa ocolim un topic ce nu e pe gustul nostru ?!



Zise psihologul de servivciu. De la Cosmopolitan ti se trage eu zic sa o lasi mai moale. Pentru ca subiectul nu-mi este indiferent, ci me enerveaza? Intelegi diferenta?
Kathara
Postat pe 26 Aprilie 2009 20:35
De la: bianca_darabont, la data 2009-04-25 21:18:18ca sa dau un exemplu real, nativele scorpion sunt intradevar razbunatoare, atunci cand e paharul plin (si numai atunci!!!), nu prea iarta ceva ce le-a marcat in sens negativ. pe de alta parte sunt foarte devotate ca si prietene si misterioase ca si femei. oi fi spunand asta din cauza faptului ca si eu sunt scorpion, si nu o data mi s-a spus ca sunt razbunatoare cu cine merita (adica ce rau mi s-a facut, ulterior s-a platit inapoi FARA a face pe altii sa sufere si fara sa mai port ranchiuna), si misterioasa incat atragi ca un magnet? (si aici NU ma refer la fizic!!!)...??
seara faina tuturor!


Ca sa vezi, si mie mi s-a spus la fel si nu sunt scorpion. Deci ce sa cred?
Kathara
Postat pe 26 Aprilie 2009 20:36
pai esti libera sa crezi ce vrei... oricum, nu cred ca esti de parerea ca zodia a avut vreo influenta aici...
Lady_Shadow
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:47
eu iubesc pe fata mea. . . scorpion 4 novembre

mi-a fost alaturi si la bine si la greu !

pasionala, secretoasa, loiala, puternica !!!
Gitano_Rumano
Postat pe 1 Mai 2009 16:11
De la: 013927, la data 2009-04-26 18:32:39foarte frumoase , extrem de responsabile.......cumplite soacre !!



perfect adevarat...cumplite soacre ..din pacate..
ANIKSAMAIA
Postat pe 19 August 2009 19:57
Ma scuzati, dar parerea mea despre scorpioance este: sa nu le vad!
Foarte frumoase nu prea am intalnit... cand le vezi privirea aia rece iti vine sa fugi.
In rest, adevarate scorpii, cum le zice si numele. Indiferent ca-s soacre sau nu .

bgd74
Postat pe 19 August 2009 22:19
De la: Kathara, la data 2009-04-18 19:25:46
De la: Daniel_a, la data 2009-04-18 12:03:49 Femeia scorpion?! ...Misterioasa, profunda, increzatoare si rafinata, empatica...
Daca ii vei intalni privirea si vei avea rabdarea necesara sa o cunosti cu adevarat, sa fii sigur ca te vei bucura de cea mai adevarata dragoste!...Daca nu poti face fata tumultului de sentimente, fugi! Dar nu lua hotararea de-a o parasi inainte sa stii ca amintirea ei te va urmari intrega viata si ca-n fiecare femeie pe care o vei aduce langa tine o vei cauta pe Ea...


O fufa.


Descrierea cea mai buna. Desigur ca-s increzute si au parerea cea mai buna despre ele.
Auzi la ele...cica suntem invidiosi pe calitatile lor Doar tartorii din iad ar putea!
Cel mai al dracului semn zodiacal.
bgd74
Postat pe 19 August 2009 22:25
De la: 592777, la data 2009-08-19 22:25:14
De la: Kathara, la data 2009-04-18 19:25:46
De la: Daniel_a, la data 2009-04-18 12:03:49 Femeia scorpion?! ...Misterioasa, profunda, increzatoare si rafinata, empatica...
Daca ii vei intalni privirea si vei avea rabdarea necesara sa o cunosti cu adevarat, sa fii sigur ca te vei bucura de cea mai adevarata dragoste!...Daca nu poti face fata tumultului de sentimente, fugi! Dar nu lua hotararea de-a o parasi inainte sa stii ca amintirea ei te va urmari intrega viata si ca-n fiecare femeie pe care o vei aduce langa tine o vei cauta pe Ea...


O fufa.


Descrierea cea mai buna. Desigur ca-s increzute si au parerea cea mai buna despre ele.
Auzi la ele...cica suntem invidiosi pe calitatile lor Doar tartorii din iad ar putea!
Cel mai al dracului semn zodiacal.

sint cele mai mari scirbe, parsive, si false. nu au nimic sfint, mincinoase, oribile.mie imi este greatza cind aud ca exista scorpioane...vai de ele. iubesc fals, traiesc fals, mint fals, viseaza fals. niste paparude
monreve3031
Postat pe 19 August 2009 23:55
De la: monreve3031, la data 2009-08-19 23:55:36
De la: 592777, la data 2009-08-19 22:25:14
De la: Kathara, la data 2009-04-18 19:25:46
De la: Daniel_a, la data 2009-04-18 12:03:49 Femeia scorpion?! ...Misterioasa, profunda, increzatoare si rafinata, empatica...
Daca ii vei intalni privirea si vei avea rabdarea necesara sa o cunosti cu adevarat, sa fii sigur ca te vei bucura de cea mai adevarata dragoste!...Daca nu poti face fata tumultului de sentimente, fugi! Dar nu lua hotararea de-a o parasi inainte sa stii ca amintirea ei te va urmari intrega viata si ca-n fiecare femeie pe care o vei aduce langa tine o vei cauta pe Ea...


O fufa.


Descrierea cea mai buna. Desigur ca-s increzute si au parerea cea mai buna despre ele.
Auzi la ele...cica suntem invidiosi pe calitatile lor Doar tartorii din iad ar putea!
Cel mai al dracului semn zodiacal.

sint cele mai mari scirbe, parsive, si false. nu au nimic sfint, mincinoase, oribile.mie imi este greatza cind aud ca exista scorpioane...vai de ele. iubesc fals, traiesc fals, mint fals, viseaza fals. niste paparude

materialistem inumarta in fiecare moment banii lor ai amantilor ca nu pot fara. pt ele sexul este filozofia vietii... vai de ele, ratatele horoscopului, au doar orgolii, nimic clAar. alearga dupa barbati, sa se simta ele bine, zgircite, fandosite, mincinoase, profitoare, panarame, inculte, superficiale, agramate, grase . limbute
monreve3031
Postat pe 19 August 2009 23:58
De la: 592777, la data 2009-08-19 22:19:48Ma scuzati, dar parerea mea despre scorpioance este: sa nu le vad!
Foarte frumoase nu prea am intalnit... cand le vezi privirea aia rece iti vine sa fugi.
In rest, adevarate scorpii, cum le zice si numele. Indiferent ca-s soacre sau nu .


nici eu, niste urite si idioate, nu pot iubi, nu pot respecta, niste imbecile. sa nu aud, sint de profesie amante ratate... iubite de parcare, sa ma contrazica cine are argumente...nu le pot suferi. sint a-fiinte, sint doar niste adunaturi de celule puse intr-o ordine aiurita pt care viata nu inseamna decit bani, minciuni, sex, lasitate, intriga , magarii, mitocanii, sa nu va indragostiti de vreo scorpioanca ca ati incur cat-o aveti grija ca sint periculoase. , mai bine va indragostiti de barbatul scorpion, lui ii place doar pileala si fetele vrsate. stie el ce stie. atentie la scorpioance...sinteti mincati...
monreve3031
Postat pe 20 August 2009 00:05
doamne ce topicuri... si berbecul ca femeie inseamna ca e berbeaca? mor de ris singura in fata calculatorului cata prostie exista pe lumea asta
cristiana_cris
Postat pe 20 August 2009 11:46
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-20 11:46:20doamne ce topicuri... si berbecul ca femeie inseamna ca e berbeaca? mor de ris singura in fata calculatorului cata prostie exista pe lumea asta

ce facusi soro???chiar murishi? cauze naturale??? da exemplu de prostie de aici, hai, ca poate esti tu mai pe faza, ce zici? tu esti scorpipioancaca? :nu ti-au convenit descrierile? ce sa-i faci, vai de ele de scorpii, mie una mi-e scirba de ele, una singura e mai de soi, aceea este exceptia care intereste regula, in rest, tot o apa si un pamint... nu mai fi nervoasa daca esti scorpioanca da cu ceva de pereti ca te kalmezi, daca nu ia ceva de calmare, tzipa, sparge un geam, un cap, o sticla, ceva un balon, un borcan... hai fii calma draga mea, prostia este ca un element nedescoperit in adn-ul nostru...toti avem, dar nu vedem decit ce este in fatza noastra, ce e in interior nu vedem, ca nu avem oceli ca mushtele... nici ochi reglabili nu sint... asa ca lasa prostia exterioara, hai sa o stirpim pe cea interioara... eu sint in plin proces, si functioneaza, lasa analizele, munceste cu tine si cu defectele tale... si pina la urma prostia are si avantaje daca am fi toti destepti... ar fi o plictiseala... asa mai da unul cu bita-n balta, mai arunca unul; o piatra si o mie de intelepti nu o pot scoate .hai ca e frumos... nu fi trista... bine ca nu sint bolnavi, lasa-i sa fie sau lasa-ne sa fim prosti... nici prea destept nu e bine... daca noi eram prea destepti, tu ce faceai acum? de ce mai mureai de ris? mureai de plictiseala, ca tot trebuia sa ti se traga din ceva
monreve3031
Postat pe 20 August 2009 22:17
esti o tampita dragutza...eu chiar cred in zodii asa k mai bine ti-ai tine parerea pt tine si mai mai fi asa proasta incat sa te si arati k esti:)) byeeee
love_ulya
Postat pe 22 August 2009 20:10
mon......
alta treaba nu ai!! exista femei scorpion care s-ar descrie precum zici tu, dar stiu multe altele care nu a ua nici o legatura cu zodia!!
asa ca : ciocul mic si pasul mare!!
si daca vrei sa iti exprimi o parere, fa-o, dar fara sa jignesti!!
anca0704
Postat pe 22 August 2009 20:14
@monreve3031: super descrierile
bgd74
Postat pe 22 August 2009 22:01
ceea ce tu ai afirmat ,monreve3031, se cheama defaimare personala si discriminare pe baza de zodii. Nu stiu cum te mai suporti, cand poti vorbi asa urat despre miliarde de femei pana la urma si poti generaliza in halul asta. Sincer, esti sub orice critica si esti paralela draga mea de tot ce-nseamna cunoastere de celalalti, bun simt, obiectivitate si zodii, pana la urma, ca daca te-ai documenta ai vedea ca femeile scorpion au foarte multe calitati.E adevarat ca s-a creat o faima foarte proasta acestei zodii, alimentata de media, dar nu este asa ! Oricum descrierile care apar se refera in principal la reprezentantii tipici ai zodiei.Si de asemenea, educatia conteaza f.mult.Spre exemplu, o persoana din scorpion, cu o educatie ca a ta, da , probabil ca ar fi razbunatoare, dura si toate alea!
kudika407907
Postat pe 13 Iunie 2011 12:58
De la: kudika407907, la data 2011-06-13 12:58:03ceea ce tu ai afirmat ,monreve3031, se cheama defaimare personala si discriminare pe baza de zodii.

daca n-o dai si-n judecata, degeaba!
kudika_pudika
Postat pe 13 Iunie 2011 13:06
e urat ca se gandeste asa, dar pe mine, sincer, desi sunt scorpion, nu prea ma deranjeaza nimicurile tuturor... Daca ar fi sa ne luam dupa pronosticuri de genu acesta, am ajunge sa nu mai relationam decat cu vreo 6 zodii din 12.Chiar degeaba nu e, macar i-am semnalat doamnei/d-soarei sau ce-o fi, ei si celorlalte care vrbesc ca ea, cat de deplasate sunt sa se exprime astfel.
kudika407907
Postat pe 13 Iunie 2011 13:18
ia sa vedem , voi stimabilelor "doamne" care aveti asa vocabular, ce zodii sunteti? Deci, acceptati provocarea??
Asta e "avantajul" internetului: fiecare poate sa-si ia o pseudo-identitate si sa dea drumul la refulari, frustrari, rautati si nesimtiri, improscand cu noroi, pt ca stiu ca orice zic, raman safe and secure.
kudika407907
Postat pe 13 Iunie 2011 14:20
De la: Daniel_a, la data 2009-04-18 12:03:49 Femeia scorpion?! ...Misterioasa, profunda, increzatoare si rafinata, empatica...
Daca ii vei intalni privirea si vei avea rabdarea necesara sa o cunosti cu adevarat, sa fii sigur ca te vei bucura de cea mai adevarata dragoste!...Daca nu poti face fata tumultului de sentimente, fugi! Dar nu lua hotararea de-a o parasi inainte sa stii ca amintirea ei te va urmari intrega viata si ca-n fiecare femeie pe care o vei aduce langa tine o vei cauta pe Ea...


Da...frumos spus :)...Ma simt mandra ca sunt scorpiuta :))
kudika358018
Postat pe 14 Iunie 2011 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate femeia tau si barbatul balanta 9 De la: kudika448924 9 Octombrie 2011 10:15
URGENT! Caut colega de camera,IASI - centru, pt vara! 1 De la: lovely_Dulcineea 23 Iunie 2009 20:42
Ghicitoare 3 De la: kudika_8335 10 Martie 2016 17:45
RACUL 15 De la: pisicuta_trista 30 August 2009 20:28
Horoscop Compatibilitati (prietenii stiu de ce :* ) 35 De la: Asta_Mik4 26 Octombrie 2009 13:34