Setari Cookie-uri

viata/casnicia in "curtea " parintilor ( socrilor)

hehe, coltisorul de rai mentionat are tendinta de a se transforma rapid si eficient intr-un ditamai iadul!
googoodoll
Postat pe 26 Mai 2009 18:45
De la: googoodoll, la data 2009-05-26 18:45:00hehe, coltisorul de rai mentionat are tendinta de a se transforma rapid si eficient intr-un ditamai iadul!


vorbesti din proprie experienta?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 27 Mai 2009 09:48
da!
googoodoll
Postat pe 27 Mai 2009 23:35
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 15:45
De la: googoodoll, la data 2009-05-27 23:35:39da!


nasol atunci... imi pare rau...

io insa o sa sa sparg tiparele
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 28 Mai 2009 20:22
De la: oktober, la data 2009-01-26 13:57:00nu cred in convietuiri de genul acesta...pt mine tinerii casatoriti formeaza o noua familie, drept urmare pot avea propriile planuri, vise, reguli interioare etc etc etc...nu e cazul sa se bage nimeni, si de cele mai multe ori se descurca mai bine pe cont propriu, pt ca sunt oarecum obligati...

sunt de acord, dar ce te faci daca partenerul tau se complac3e in a sta cu parintii si fuge de responsabilitati?
mkdisk
Postat pe 29 Mai 2009 08:03
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-26 14:34:12
De la: googoodoll, la data 2009-05-26 14:05:16
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-26 13:38:16 adik sa incep sa ma panichez tinanad cont k in 2 sapt ma voi marita shi voi locui in aceeashi casa cu parintii lui?


Absolut, iti garantez ca ai de ce sa intri in panica.


adik?
adevarul este k mama lui de abia asteapta sa se casatoreasca unul dintre baieti - k sunt 2 frati... motivul? k sa plece shi ea linistita la tara cu sotul sa nu stea cu griji k shi-ar face ei de cap... sau ceva de genu... plus k vrea nepotei la greu k sa aiba cu cine sta... sa se plimbe.... sa se joace cu ei. iiplac copilashii la nebunie. pe mine stiu k ma place pt k eu shi cu fiul ei ne stim de mici.... practic prieteni din copilarie... dar io imi fac griji din alt motiv... io lucrez toata ziua... shi ajung seara tz acasa... shi nu o sa am chef de gatit... sau de mai stiu io ce treaba casnica... etc... shi aici ma tem k vor fi discutii.... casa e destul de mare... fiecare cu camera lui. intimitate exista... doar asta ar fi oful meu.... gatitul. nu k nu ash stii sa gatesc, doar k o fac cand am chef.... shi asta ffff rar k m am obisnuit sa mananc in oras.... sau la job... nu prea le am cu mancatul de felul meu.... stiu k discutii or sa existe mereu.... dar io s ffff suparacioasa de felul meu shi reactionez f infantil cand ceva sau cineva ma deranjeaza.... shi imi iau jucariile shi plec.... stiu k e o reactie copilaroasa... shi mai stiu k acolo la viitorul meu sot nu va fii ca acasa.... la ai mei... shi chiar daca am libertate de miscare shi sunt primita cu bratele deschise... stiu k nu voi fi cu adevarat libera... dar momentan nu ne permitem un coltisor de rai doar al nostru... ci el va imparti cu mine coltisorul lui de rai din casa alor lui

La ce descrii tu aici...ai de ce te ingrijora!
Coltisorul de rai- va deveni repede iad; Tu stii cum sunt mamele de baieti? Nici o sotie nu-i prea buna pentru fiul ei! Se va mira ( pentru inceput) de ce nu-i speli /calci/gatesti ca o roaba- dupa ce ai venit de la job ( pt ca ea...cu 2 copii si iute ce "tine" casa...si pe sotul ei- calcat la dunga!)
Apoi, treba cu copii; Nu stiu cum e la altii- da` mie daca-mi sta vreun "bunic" cu picea mai mult de o zi- mi se ridica adrenalina! Ei i-ar "dresa" ca pe vremea cand erau ei mici; Apoi- ii invata cuvinte si manifestari/comportamente pe care tu poate ca nu vrei; Asta daca ai vreun cuvant de spus in educatia lor; Daca nu- atunci nu! :-)
Sa te mai sperii? Las` ca vei vedea tu!
pana atunci - Casa de Piatra!
G_I_JOE
Postat pe 29 Mai 2009 10:13
cel mai rau sa stai cu parinti tai...cu parintii lui...de cind lumea si pamintul.....deci singurul remediu este sa stai singur
pamela_1
Postat pe 29 Mai 2009 12:23
De la: G_I_JOE, la data 2009-05-29 10:13:04
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-26 14:34:12
De la: googoodoll, la data 2009-05-26 14:05:16
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-26 13:38:16 adik sa incep sa ma panichez tinanad cont k in 2 sapt ma voi marita shi voi locui in aceeashi casa cu parintii lui?


Absolut, iti garantez ca ai de ce sa intri in panica.


adik?
adevarul este k mama lui de abia asteapta sa se casatoreasca unul dintre baieti - k sunt 2 frati... motivul? k sa plece shi ea linistita la tara cu sotul sa nu stea cu griji k shi-ar face ei de cap... sau ceva de genu... plus k vrea nepotei la greu k sa aiba cu cine sta... sa se plimbe.... sa se joace cu ei. iiplac copilashii la nebunie. pe mine stiu k ma place pt k eu shi cu fiul ei ne stim de mici.... practic prieteni din copilarie... dar io imi fac griji din alt motiv... io lucrez toata ziua... shi ajung seara tz acasa... shi nu o sa am chef de gatit... sau de mai stiu io ce treaba casnica... etc... shi aici ma tem k vor fi discutii.... casa e destul de mare... fiecare cu camera lui. intimitate exista... doar asta ar fi oful meu.... gatitul. nu k nu ash stii sa gatesc, doar k o fac cand am chef.... shi asta ffff rar k m am obisnuit sa mananc in oras.... sau la job... nu prea le am cu mancatul de felul meu.... stiu k discutii or sa existe mereu.... dar io s ffff suparacioasa de felul meu shi reactionez f infantil cand ceva sau cineva ma deranjeaza.... shi imi iau jucariile shi plec.... stiu k e o reactie copilaroasa... shi mai stiu k acolo la viitorul meu sot nu va fii ca acasa.... la ai mei... shi chiar daca am libertate de miscare shi sunt primita cu bratele deschise... stiu k nu voi fi cu adevarat libera... dar momentan nu ne permitem un coltisor de rai doar al nostru... ci el va imparti cu mine coltisorul lui de rai din casa alor lui

La ce descrii tu aici...ai de ce te ingrijora!
Coltisorul de rai- va deveni repede iad; Tu stii cum sunt mamele de baieti? Nici o sotie nu-i prea buna pentru fiul ei! Se va mira ( pentru inceput) de ce nu-i speli /calci/gatesti ca o roaba- dupa ce ai venit de la job ( pt ca ea...cu 2 copii si iute ce "tine" casa...si pe sotul ei- calcat la dunga!)
Apoi, treba cu copii; Nu stiu cum e la altii- da` mie daca-mi sta vreun "bunic" cu picea mai mult de o zi- mi se ridica adrenalina! Ei i-ar "dresa" ca pe vremea cand erau ei mici; Apoi- ii invata cuvinte si manifestari/comportamente pe care tu poate ca nu vrei; Asta daca ai vreun cuvant de spus in educatia lor; Daca nu- atunci nu! :-)
Sa te mai sperii? Las` ca vei vedea tu!
pana atunci - Casa de Piatra!


hai, geo, k nu e asha cum spui tu. adik la mine una nu e asha.... o sa am oricum o discutie cu dansa in legatura cu cele de mai sus mentionate de tine - pt k sincer chiar tb sa vb despre asta ( viitoarea soacra fiind stapana casei, nu? ). de exemplu ieri am venit la 2 juma dimineata de la job fiind de la 9 dimin... shi stie k io nu am program fix...cat despre faptul k ar gandi k nu s buna pt fiul ei... aici tin sa te contrazic.... de ani de zile il cap bate la cap p viitorul meu sot sa se insoare cu mine... chiar shi cand noi 2 nu ne am vb tip de aproape 2 ani de zile... shi nu are pretentii sa i spal sau sa i calc la dunga... cum nici io nu ii voi da sa imi spele lucrurile... sau pe ale lui. asta va tine de noi doi. discutie deja avuta cu el. mai greu va fi cu mancarea, pt k nu prea am tp de gatit shi nicinu obisnuiesc sa gatesc de felul meu ( la mine tata era sef bucatar. shi in prezent de sarbatori shi nu numai ii gateste surioarei mele care nu mai locuieste cu ai mei de vreo 2 ani)... dar mie nu cred k va fi nevoie sa imi gateasca...iar in ceea ce priveste bebeii... hmmmmm... aici io s de acord cu tn.... in legatura cu educatia. doresc sa il educ io shi tatal lui, nu bunicii sau mai stiu io ce bona fascista sau nazista dar pana atunci mai e... shi am toata increderea k o sa avem casuta noastra

dar pana una alta o sa locuiesc in casa lor - a parintilor lui - shi le voi respecta tabieturile shi restul... asta in masura in care imi vor fi respectate ale mele.... si nu am motiv de ingrijorare...

singurul lucru de schimbat la mn este legat de prioritati... jobul nu va mai fi o prioritate pt k imi voi intemeia o familie shi nnu doresc sa imi neglijez sotul - sau sa se simta el neglijat... deshi shi jobul lui este destul de solicitant din cauza domeniului in care activeaza... dar asha e viatza acum, nu? cariera pe primul loc... apoi restul...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 29 Mai 2009 12:33
De la: pamela_1, la data 2009-05-29 12:23:03cel mai rau sa stai cu parinti tai...cu parintii lui...de cind lumea si pamintul.....deci singurul remediu este sa stai singur


la cum sunt vremurile acum e fffff greu.... shi solutia ar fi ori nu ne mai casatorim pana nu avemo casa a noastra...ori ne casatorim... dar fiecare locuieste in continuare cu parintii: ea la ai ei... el la ai lui
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 29 Mai 2009 12:37
De la: mkdisk, la data 2009-05-29 08:03:17
De la: oktober, la data 2009-01-26 13:57:00nu cred in convietuiri de genul acesta...pt mine tinerii casatoriti formeaza o noua familie, drept urmare pot avea propriile planuri, vise, reguli interioare etc etc etc...nu e cazul sa se bage nimeni, si de cele mai multe ori se descurca mai bine pe cont propriu, pt ca sunt oarecum obligati...

sunt de acord, dar ce te faci daca partenerul tau se complac3e in a sta cu parintii si fuge de responsabilitati?


pai inseamna k partenerul respectiv nu a parasit meleagurile copilariei, nu? deci nu e pregatit pt o casatorie...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 29 Mai 2009 12:38
Din experienta mea la acest capitol pot spune ca nu as mai repeta niciodata greseala de a sta cu socrii/parintii. Dupa casatorie, evident fiind amandoi tineri si singuri la parinti a fost o adevarata competitie intre parintii nostrii: la care dintre familii sa stam? Iar noi copii tembeli ce am fost am zis sa impacam si varza si capra si stateam o saptamana intr-o parte si una in alta. Dar din fericire nu a durat mult cred ca 3 luni si apoi ne-am mutat singuri. Acum nu pot spune ca a fost ingrozitor dar nici bine nu ne-a fost....si cred ca este mult mai bine ca, in masura posibilitatilor cuplurile sa stea singure pt a dobandii maturitatea si independenta necesara .
jemima_uk
Postat pe 29 Mai 2009 12:55
am dat cu parerea .....nu fi ironika.....
pamela_1
Postat pe 29 Mai 2009 13:59
io si sotul meu stau cu parinti mei si e ok ca in orice fam exista suisuri si coborasuri dar e fff bine chiar si au vandut apartamentul si am facut o casa in care sa avem loc destul daca nu vrem nici nu ne intalnim depinde de la fam la fam am stat si la socri cu iei nu aveam nimic da era cumnata care are prea mult venin si stie sa il imprastie bine dar daca nu era ea nu erau probleme nici acolo
smigal
Postat pe 29 Mai 2009 14:10
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 15:11
De la: pamela_1, la data 2009-05-29 13:59:54am dat cu parerea .....nu fi ironika.....



dar n-am fost ironica... este cat se poate de posibil sa se ajunga shi la asha ceva, nu?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 29 Mai 2009 16:00

hai, geo, k nu e asha cum spui tu. adik la mine una nu e asha.... o sa am oricum o discutie cu dansa in legatura cu cele de mai sus mentionate de tine - pt k sincer chiar tb sa vb despre asta ( viitoarea soacra fiind stapana casei, nu? ). de exemplu ieri am venit la 2 juma dimineata de la job fiind de la 9 dimin... shi stie k io nu am program fix...cat despre faptul k ar gandi k nu s buna pt fiul ei... aici tin sa te contrazic.... de ani de zile il cap bate la cap p viitorul meu sot sa se insoare cu mine... chiar shi cand noi 2 nu ne am vb tip de aproape 2 ani de zile... shi nu are pretentii sa i spal sau sa i calc la dunga... cum nici io nu ii voi da sa imi spele lucrurile... sau pe ale lui. asta va tine de noi doi. discutie deja avuta cu el. mai greu va fi cu mancarea, pt k nu prea am tp de gatit shi nicinu obisnuiesc sa gatesc de felul meu ( la mine tata era sef bucatar. shi in prezent de sarbatori shi nu numai ii gateste surioarei mele care nu mai locuieste cu ai mei de vreo 2 ani)... dar mie nu cred k va fi nevoie sa imi gateasca...iar in ceea ce priveste bebeii... hmmmmm... aici io s de acord cu tn.... in legatura cu educatia. doresc sa il educ io shi tatal lui, nu bunicii sau mai stiu io ce bona fascista sau nazista dar pana atunci mai e... shi am toata increderea k o sa avem casuta noastra

dar pana una alta o sa locuiesc in casa lor - a parintilor lui - shi le voi respecta tabieturile shi restul... asta in masura in care imi vor fi respectate ale mele.... si nu am motiv de ingrijorare...

singurul lucru de schimbat la mn este legat de prioritati... jobul nu va mai fi o prioritate pt k imi voi intemeia o familie shi nnu doresc sa imi neglijez sotul - sau sa se simta el neglijat... deshi shi jobul lui este destul de solicitant din cauza domeniului in care activeaza... dar asha e viatza acum, nu? cariera pe primul loc... apoi restul... [/quote]
Bineee...iti urez Casa de Piatra! Si multa bafta!
Ai stat macar doua luni la ei- sa vezi cum e "frecusul" de zi cu zi?
Si...( ca sa te ironizez un pic)- daca tot lucrezi 16-17 ore pe zi- ce ce-ti mai trebuie un camin? Poti sa-ti faci culcusul la birou ( presupuna d ca ai unul) si gata! Cafeaua- de dimineata- ti-o aduce asistenta ( evident mult mai dormita si fresh decat tine.dar...ce sa-i faci- asta-i cand te casatoresti cu munca)

Revenind: e tare bine ca va ganditi ca sa va educati singuri copiii; Am exemple ( in familie si intre apropiati)- de copii care au stat "pe langa casa omului" crescuti de bunica, bunic.e.t.c. si sa stii ca diferentele sunt majore; De la modul de adaptabilitate in societate a copilului si pana la organizare, ( lucruri f importante), nu mai vorbesc de limbaj, de interactiune, de modul de intelegere...
Ei...sa ajungeti voi acolo- si veti vedea;
G_I_JOE
Postat pe 1 Iunie 2009 09:55
Si...( ca sa te ironizez un pic)- daca tot lucrezi 16-17 ore pe zi- ce ce-ti mai trebuie un camin? Poti sa-ti faci culcusul la birou ( presupuna d ca ai unul) si gata! Cafeaua- de dimineata- ti-o aduce asistenta ( evident mult mai dormita si fresh decat tine.dar...ce sa-i faci- asta-i cand te casatoresti cu munca)


pai de cand il cunosc... am cam rarit-o cu jobul... mai exista exceptii de stat peste program... asistenta nu am pt k sunt ffff orgoliosa de fel shi nu am chef k cineva sa shi bage nasucul carn prin lucrurile mele sau sa stau sa "curat" dupa altcineva.... sunt singura pe postul meu shi nici nu am nevoie de ajutor.... prefer sa ma ocup singura de feicare task in parte. niciodata nu mi am luat concediu... shi dc mi am luat... s a intamplat sa vin sa vin shi in concediu... in vizita... cu ramas cateva ore bune la office... nici concediu medical nu mi am luat pana in prezent deshi am avut un piciorush beteag.... acu insa sunt in concediu medical k mi am betegit o manutza shi dc nu stau cuminte o sa am probl pe viitor dar de cand il cunosc pe viitorul meu sot jobul a inceput sa piarda teren in ceea ce priveste timpul petrecut acolo. acu stau acasa, dar in permanenta sunt in legatura telefonica cu officeul k mereu au nevoie de cutare document... nush ce contact... plus k tb sa raspund shi la o gramada de mailuri... recunosc k imi lipseste agitatia de la office, dar recunosc totodata k imi prinde bine shi acest moment de respiro... mai ales k saptamana viitoare e ziua cea mare

cat despre statul cu parintii lui... hmmmmm... la naiba, tot optimista sunt :D
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Iunie 2009 13:54
pai...Good-Luck!
( nu-ti mai spun "break-a-leg" ca ti se-ntampla deja- dupa cum vad- si Doamne-Doamne nu a inteles ca era in "americana" asa ca....
G_I_JOE
Postat pe 5 Iunie 2009 11:27
De la: G_I_JOE, la data 2009-06-05 11:27:33pai...Good-Luck!
( nu-ti mai spun "break-a-leg" ca ti se-ntampla deja- dupa cum vad- si Doamne-Doamne nu a inteles ca era in "americana" asa ca....


uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Iunie 2009 12:24
vad ca toti fug de casa socrilor ca de dq.
asa ca ....e mai bine sa fug si eu :_))) ....efectul de turma
morticia_adams
Postat pe 18 Iunie 2009 19:52
De la: morticia_adams, la data 2009-06-18 19:52:53vad ca toti fug de casa socrilor ca de dq.
asa ca ....e mai bine sa fug si eu :_))) ....efectul de turma


ehe.... pai sa vii doar in vizita... shi atunci cronometrata...


io ce sa va zic? m am maritat... shi acu s sotia fiului soacrei mele what 2 do? locuim acolo cu parintii lui.... shi, dragul meu, geo... acu sa ma vezi.... daca ma lovesc..... deocamdata e destul de ok.... astept momentele alea care-i face pe toti sa fuga de locuitul cu socrii k draqu de tamaie io deocamdata rezist pe baricade... shi totushi au trecut doar......11 zile
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 24 Iunie 2009 18:02
ce bine ca eu nu am stat cu socri si nici cu parintii mei
R_F
Postat pe 24 Iunie 2009 18:32
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-06-24 18:02:21
De la: morticia_adams, la data 2009-06-18 19:52:53vad ca toti fug de casa socrilor ca de dq.
asa ca ....e mai bine sa fug si eu :_))) ....efectul de turma


ehe.... pai sa vii doar in vizita... shi atunci cronometrata...


io ce sa va zic? m am maritat... shi acu s sotia fiului soacrei mele what 2 do? locuim acolo cu parintii lui.... shi, dragul meu, geo... acu sa ma vezi.... daca ma lovesc..... deocamdata e destul de ok.... astept momentele alea care-i face pe toti sa fuga de locuitul cu socrii k draqu de tamaie io deocamdata rezist pe baricade... shi totushi au trecut doar......11 zile

Waw! foar multa rabdare si nororc iti urez
Si Casa de Piatra 9 sau de ce-o fi- doar ca mai curand!);
Depinde foarte mult di de ël"pt ca daca-i obisnuit sa fie "baiatul mamei"( asa cum si eu am fost ceva timp) vei avea o viata destul de complicata!
Pt ca "mama"e o leoaica careia i-ai incalcat teritoriul! si....nici nu l-ai marcat! :-))
G_I_JOE
Postat pe 7 Iulie 2009 18:08
De la: morticia_adams, la data 2009-06-18 19:52:53vad ca toti fug de casa socrilor ca de dq.
asa ca ....e mai bine sa fug si eu :_))) ....efectul de turma

tu termina-ti examenele si fa bani ( ca sa poti sa-ti alegi pe cine vrei - nu sa stai la "mana" parintilor/socrilor :-))
Bafta!
G_I_JOE
Postat pe 7 Iulie 2009 18:09
De la: G_I_JOE, la data 2009-01-20 13:17:00Nu mai sunt de mult in postura topicului pe care-l lansez acum, insa, ca multi/e dintre voi am parcurs o perioada acest chin;
E drept- erau parintii mei- dar impactul intre doua generatii, fiecare cu obiceiurile si cutumele sale, lasa amprente serioase asupra tanarului ( tinerei- sau cuplului abia format)
Ati trecut prin asa ceva?
Cum a evoluat situatia in casa?
cam ( daca) s-a terminat? ( adica- sprea a fi mai specific: "Ne-am mutat in casa noastra, casa cu chirie, am ramas in relatii bune/ amiabile...e.t.c.)
Aveti sfaturi pentru cei ce trec prin asa ceva?


Eu n-as accepta niciodata situatia. Prea multe complicatii.
Kathara
Postat pe 7 Iulie 2009 18:12
De la: Kathara, la data 2009-07-07 18:12:11
De la: G_I_JOE, la data 2009-01-20 13:17:00Nu mai sunt de mult in postura topicului pe care-l lansez acum, insa, ca multi/e dintre voi am parcurs o perioada acest chin;
E drept- erau parintii mei- dar impactul intre doua generatii, fiecare cu obiceiurile si cutumele sale, lasa amprente serioase asupra tanarului ( tinerei- sau cuplului abia format)
Ati trecut prin asa ceva?
Cum a evoluat situatia in casa?
cam ( daca) s-a terminat? ( adica- sprea a fi mai specific: "Ne-am mutat in casa noastra, casa cu chirie, am ramas in relatii bune/ amiabile...e.t.c.)
Aveti sfaturi pentru cei ce trec prin asa ceva?


Eu n-as accepta niciodata situatia. Prea multe complicatii.


Asta-i ca si cum ai spune: Eu nu m-as naste niciodata in Nigeria ( sau Soweto, sau ...)- prea multe complicatii;
Pai nu poti sa refuzi un lucru care se intampla indiferent de vointa ta;
Ce inseamna asta ( tradus la topic): esti atat d cerebrala incat sa eviti sa te indragotesti de persoana "nepotrivita"?
Sau- esti atat de materialista incat sa intrebi inainte: Mai omule- tu ai casa, masina si fo 300000 de euro- in cont? ( ca atunci nu mai ai ce sa raspunzi la topic- ci te adresezi unui altfel de "invatatura" si altor topicuri ;
Deci: NU luam in discutie ca "doamna" - doreste un tip cu bani si casa...e.t.c.- sau ca doamna ( e drept- mai rar) ARE tot confortul construit de ea insasi ( sau- de ce nu- primit de la tati si mami)- ci de nste oameni normali ( eventual- urmasi ai "baby boomer-ilor") care nu-s atat de pricopsiti;
G_I_JOE
Postat pe 25 August 2009 17:50
Eu am stat la ai lui, si n a fost chiar asa rau...Nu e dracu asa negru. Cred ca depinde si de ei, si de noi.
inamina
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:40
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-26 14:34:12
De la: googoodoll, la data 2009-05-26 14:05:16
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-26 13:38:16 adik sa incep sa ma panichez tinanad cont k in 2 sapt ma voi marita shi voi locui in aceeashi casa cu parintii lui?


Absolut, iti garantez ca ai de ce sa intri in panica.


adik?
adevarul este k mama lui de abia asteapta sa se casatoreasca unul dintre baieti - k sunt 2 frati... motivul? k sa plece shi ea linistita la tara cu sotul sa nu stea cu griji k shi-ar face ei de cap... sau ceva de genu... plus k vrea nepotei la greu k sa aiba cu cine sta... sa se plimbe.... sa se joace cu ei. iiplac copilashii la nebunie. pe mine stiu k ma place pt k eu shi cu fiul ei ne stim de mici.... practic prieteni din copilarie... dar io imi fac griji din alt motiv... io lucrez toata ziua... shi ajung seara tz acasa... shi nu o sa am chef de gatit... sau de mai stiu io ce treaba casnica... etc... shi aici ma tem k vor fi discutii.... casa e destul de mare... fiecare cu camera lui. intimitate exista... doar asta ar fi oful meu.... gatitul. nu k nu ash stii sa gatesc, doar k o fac cand am chef.... shi asta ffff rar k m am obisnuit sa mananc in oras.... sau la job... nu prea le am cu mancatul de felul meu.... stiu k discutii or sa existe mereu.... dar io s ffff suparacioasa de felul meu shi reactionez f infantil cand ceva sau cineva ma deranjeaza.... shi imi iau jucariile shi plec.... stiu k e o reactie copilaroasa... shi mai stiu k acolo la viitorul meu sot nu va fii ca acasa.... la ai mei... shi chiar daca am libertate de miscare shi sunt primita cu bratele deschise... stiu k nu voi fi cu adevarat libera... dar momentan nu ne permitem un coltisor de rai doar al nostru... ci el va imparti cu mine coltisorul lui de rai din casa alor lui
ramonarus87
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:42
Hm ,ce sa zic viatza cu socrii nu enici o fericire ,nici macar atunci cand este totul separat.va spun din proprie experientza ca soacra se baga fara drept de apel in toate cele si nimik nu ii convine.......
Parerea mea sincera este ca akolo unde exista posibilitatea cuplurile tinere sa stea separat,iar soacrele sa-si vada de viatza lor..
oana_london
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenii 12 De la: kudika088509 9 August 2010 22:38
Credeti ca poate rezista o relatie dintre o fata de 18 ani si un barbat de 33? 13 De la: kudika034693 18 Iunie 2009 16:51
Infidelitate 53 De la: BEL_AMY1 25 Aprilie 2011 16:07
Gemeni si Scorpion! Oare merge? 8 De la: adina_black 23 Octombrie 2009 17:09
ma intreb de ce 71 De la: kudika199806 21 Septembrie 2010 16:46