Setari Cookie-uri

mare dilema

l-am cunoscut pe net...am vb ...dupa o saptamana a vrut sa ne intalnim.el locuieste in alta localitate, eu cu parintii.i-am spus si a zis ca nu-l deranjeaza.a venit si totul a fost ok. am fost si eu pe la el si el pe la mine, ne intalnim saptamanal.dupa aproape 2 luni m-a cerut in casatorie(am acceptat)asta implicand sa ma mut cu el in alta localitate.eu sunt studenta, am un loc de munca comod,fara stres cu un salariu nu foarte bun, dar...multumitor.el nu vrea nicicum sa se mute cu serviciul desi nu i-ar fi greu deloc.ma gandesc: oare merita sa renunt eu la tot...casa, serviciu, facultate(asta oricum o voi continua dar va fi mai greu locuind in alta localitate), aproape tot confortul, pentru o chirie intr-o garsoniera si nesiguranta unui loc de munca relatv decent? va rog sa va dati cu parerea chiar daca asta implica sa ma judecati gresit.
mititika
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:28
si sa-ti spunem noi daca merita sau nu? si noi de unde ar trebui sa stim? crezi ca exista un tipar si acum stam sa vedem daca relatia voastra se incadreaza sau nu? NUMAI Tu, sau mai corect spus VOI stiti asta...

Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:36
daca merita, simti. daca ai indoieli, poate nu merita.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:39
Adica....il cunosti doar de 2 luni si vrei sa te casatoresti cu el ?
Fara sa cunosti alte detalii despre familie , despre prieteni , daca bea seara cand ajunge acasa si alte chestii de genu ?

iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:43
din moment ce ai spus dc merita sa te muti intr-o garsoniera cu chirie si un servicu instabil ,te sfatuiesc sa nu.dc il vroiai nu mai state-ai pe ganduri.stai nu te grabii sa te mariti viata ta abia incepa.eu nu m-as marita cu cineva care nu poate sa imi asigure macar cel putin minimum din ce am eu ca single.e pt o viata nu e pt un an sa o iei ca o aventura.gandeste-te
ruxDUBAI
Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:48
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-23 13:43:12Adica....il cunosti doar de 2 luni si vrei sa te casatoresti cu el ?
Fara sa cunosti alte detalii despre familie , despre prieteni , daca bea seara cand ajunge acasa si alte chestii de genu ?


ii cunosc bine prietenii, stiu ce obiceiuri are seara cand vine acasa, stiu cand bea si cum reactioneaza cand e baut.familia lui e ok. nici parintii mei nu au avut nimic de obiectat nici in privinta lui si nici a familiei.
mititika
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:00
nu vroiam sa-mi spuneti voi ce sa fac doar vroiam sa stiu parerea voastra.nicidecum sa luati voi o decizie in locul meu.mersi oricum pt. comentarii
mititika
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:01
aajungi a stai o viata cu el si nu il cunosti...oricum castaoria este o loterie ...daca ai luat aceasta decizie te poti razgandi chiar si in fata ofiterului starii civile...
Eu una nu prea am incredere in relatiile de genul asta...
LoveParade
Postat pe 8 Februarie 2009 18:45
De la: mititika, la data 2009-01-27 09:00:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-23 13:43:12Adica....il cunosti doar de 2 luni si vrei sa te casatoresti cu el ?
Fara sa cunosti alte detalii despre familie , despre prieteni , daca bea seara cand ajunge acasa si alte chestii de genu ?


ii cunosc bine prietenii, stiu ce obiceiuri are seara cand vine acasa, stiu cand bea si cum reactioneaza cand e baut.familia lui e ok. nici parintii mei nu au avut nimic de obiectat nici in privinta lui si nici a familiei.



L-ai cunoscut pe net ....asa incepe povestea ta si in doua luni ai apucat deja sa-i stii toate obiceiurile,sa-i cunosti familia,prietenii .....desi in astea doua luni va intalneati saptamanal ...
iris_4_ever
Postat pe 8 Februarie 2009 19:51
De la: mititika, la data 2009-01-27 09:01:57nu vroiam sa-mi spuneti voi ce sa fac doar vroiam sa stiu parerea voastra.nicidecum sa luati voi o decizie in locul meu.mersi oricum pt. comentarii


Nimeni nu ti-a spus ce sa faci ...doar ti s-au pus niste intrebari logice aparute in urma mesajului tau ...daca tot il cunosti atat de bine nu vad de ce iti faci probleme ca schimbi mediul inconjurator.
Casa de piatra
iris_4_ever
Postat pe 8 Februarie 2009 19:55
mersi pt pareri.totusi m-am hotarat sa plec.eu sper sa fie bine si sa ma adaptez la noua viata. nu e ceva nou pt mine sa las totul si sa o iau de la capat asa ca sper sa ma descurc.anca are mare dreptate "casatoria e o loterie".voi risca.sper sa si castig.
mititika
Postat pe 9 Februarie 2009 18:22
Uf la asta trebuie sa te gandesti tu bine de tot....risca si vei castiga
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 21:40
De la: mititika, la data 2009-02-09 18:22:15mersi pt pareri.totusi m-am hotarat sa plec.eu sper sa fie bine si sa ma adaptez la noua viata. nu e ceva nou pt mine sa las totul si sa o iau de la capat asa ca sper sa ma descurc.anca are mare dreptate "casatoria e o loterie".voi risca.sper sa si castig.

Ai dreptate. No risk, no fun
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Februarie 2009 21:45
un sfat este tot timpul bine venit daca il uremezi asta o decizi tu!! ia-o incet!!!nu te pripi pentru putinul timp care ai avut sa-l cunosti!! sa te ceara in casatorie dupa 2 luni poate fi si frica de-a nu te pierde si toate bune si frumose mergi acolo si totul se va schimba..esti pe teritoriu lui.asa ca ai grija trebuie planuita bine situatia si valorate lucrurile!!!astept noutati!
crystina24
Postat pe 15 Martie 2009 16:22
Daca nu risti nu castigi...
_dulcik_
Postat pe 16 Martie 2009 21:50
acum asteptam sa vedem ce se poate face cu transferul lui. sunt tare bucuroasa si acum chiar sper ca va fi totul bine.acum chiar am linistea sufleteasca de care am avut nevoie, care mi-a lipsit mult.
mititika
Postat pe 17 Martie 2009 09:22
acum pot sa va spun ca nu mai am nici o dilema.ne vom casatori si acum chiar cred ca va fi totul bine.abia asteptttttttttttttt
mititika
Postat pe 17 Martie 2009 09:25
Nu vad care-i problema cu casatoria. Ce, nu sunt atatea divorturi? Nu merge o casnicie... la revedere!
Auzi acolo, loterie... Intr-o casnicie sansele de castig sunt mult mai mari decat la loterie. deci, fata mea, marita-te si vezi tu pe urma ce te asteapta...
Lucia1971
Postat pe 17 Martie 2009 09:30
De la: mititika, la data 2009-03-17 09:25:38acum pot sa va spun ca nu mai am nici o dilema.ne vom casatori si acum chiar cred ca va fi totul bine.abia asteptttttttttttttt


totusi e k ai plasa de sigurantza.. si anume pe ai tai. important e sa va intzelegetzi si sa va respectatzi. itzi doresc toate cele bune
cristi_nne
Postat pe 17 Martie 2009 10:21
De la: mititika, la data 2009-03-17 09:25:38acum pot sa va spun ca nu mai am nici o dilema.ne vom casatori si acum chiar cred ca va fi totul bine.abia asteptttttttttttttt


casa de piatra
_dulcik_
Postat pe 17 Martie 2009 21:23
multumesc tuturor pt mesaje.
nu vroiam neaparat sfaturi sau dusuri cu apa rece, vroiam sa-mi descarc sufletul in fata unor necunoscuti.pe mine m-a ajutat mult.va pup
mititika
Postat pe 18 Martie 2009 09:32
Eu crd ca te grabesti fff tare............ast sa va cunoasteti un pic m ai bn. nu de alta dar.........nu sti mare lucru despre el.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 18 Martie 2009 16:53
De la: nico_dana2006, la data 2009-03-18 16:53:06Eu crd ca te grabesti fff tare............ast sa va cunoasteti un pic m ai bn. nu de alta dar.........nu sti mare lucru despre el.

ai dreptate si tu in felul tau. acum familia o cunosc si am avut ocazia sa stam o luna impreuna ca el si-a luat concediu.mare parte din obiceiurile lui le-am vazut si acu mai tre sa ramana putin sa descoperim si dupa casatorie.
pitu
Postat pe 19 Martie 2009 10:11
pai de cat sa te duci doar la sf de saptamana timp de nu stiu cati ani si sa nu l cunosti (mai pierzi si timpul)mai bine da fuga la el si gata .ce o iesi ...asta e
catch_a_fire
Postat pe 19 Martie 2009 11:03
De la: anca_hreamata, la data 2009-02-08 18:45:38aajungi a stai o viata cu el si nu il cunosti...oricum castaoria este o loterie ...daca ai luat aceasta decizie te poti razgandi chiar si in fata ofiterului starii civile...
Eu una nu prea am incredere in relatiile de genul asta...


Dar in care ai avea Anca?
Te referi la relatiile de pe net? De ce ar fi astea altfel decat oricare altele? Nu-s aceeasi oameni din viata reala si aici? Cine utilizeaza netul? Oamenii...aceeasi oameni de pe strada! Atunci daca oamenii sunt aceeasi, de ce sa fie relatia asta altfel decat orice alta relatie. Aici e doar locul unde oamenii isi dau in petec inca si mai rpd.Si asta poate ca e mai bine.
cristinarudi
Postat pe 17 Mai 2009 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorie fara nunta 31 De la: _dulcik_ 17 Martie 2009 20:54
Barbatul care vrea sa te insele cu... tine. 125 De la: lisaU 3 Noiembrie 2011 09:01
Oare gresesc sau nu? 24 De la: Marius_Dragutzzu_1 27 Ianuarie 2014 10:34
CE BLOGURI VINTAGE STITI? 11 De la: kudika415372 28 Iulie 2011 13:31
Trecut imoral 33 De la: kudika_34821 2 Iunie 2013 13:41