Setari Cookie-uri

Barbatii astia!

Cred ca stim cu totii cum este sa iubesti si sa nu fii iubit, dar din lumea incojuratoare as putea deduce ca o femeie se ataseaza mai repede de partenerul sau, decat ar face-o un barbat. Daca barbatii ajung sa se indragosteasca nebuneste o data si acea relatie nu are un final fericit, ei inchid acel capitol al vietii dar raman parca impotmoliti acolo. Si vai de saraca fata/saracele fete care ii urmeaza "dragostei vietii lui" (pt ca nici singuri nu pot sta), cate are de indurat de pe urma esecului lui. Nu-i invinuesc pe ei ca nu ar incerca sa uite "drama", dar oare de ce pt ei a fost, in majoritatea cazurilor, "o singura mare iubire" (si cam atat conteaza pt ei)?! Celelalte fete "au existat si ele", dar nu ceva memorabil si de adus mereu in discutii. Este adevarat ca "atunci cand te arzi, sufli si in iaurt", dar oare daca ai "suflat" ceva timp si ai vazut ca totusi persoana de fata nu-i asa de rea, de ce limitezi relatia la "a tine" la ea si faci ca straduintele ei de a deschida un capitol de "dragoste reciproca" (visat de noi toti) sa fie din start in zadar?! Eu zic ca nimeni nu te poate asigura ca o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, dar stii macar ca atunci cand s-a terminat fiecare a incercat sa fie bine! Pana la urma de asta s-ar lega o definitie a relatie (din punctul meu de vedere): depasirea perioadei de verificare a partenerului(pt ca trebuie sa existe si ea, ca sa nu te arunci cu capul inainte, si d'abia dupa un timp cunosti mai bine o persoana si te poti pronunta daca iti place pt inceput) si incercarea reciproca de a fi mereu mai bine pt amandoi! Bineinteles, ca toate astea au fost exemplificate si pe mine, si anume cei la care am tinut (adica au depasit perioada de verificare) nu mi-au dat ocazia sa realizez mai mult pe plan sentimental in cadrul relatie, atunci cand a fost cazul. Pt ca am fost impreuna pt mai mult timp (peste 1 an) am inceput sa ma apropii mai mult de ei, sa incep sa cred ca ii iubesc, dar subit totul se termina si bineinteles ca nu a fost dorinta mea. Dupa un timp mai indelungat de la terminarea asa-zisei relatii, cand eu deja ma straduisem si depasisem momentul, se intorc si imi spun cat de mult le pare rau si ca ma iubesc; dupa care, urmeaza o serie mare de fapte si incercari de a-mi demonstra ceea ce ei sustin. Imi este greu cand vad ca putea fi, la momentul potrivit, ceva mai mult, dar mandria sau frica lor (nu stiu exact care este motivul) a impiedicat asta. Eu nu ma mai pot intoarce inapoi, pt ca mi-a ramas intiparita imaginea lor de la sfarsitul relatiei si nu mai pot avea incredere in ei. Si normal ca atunci cand realizeaza ca eu nu ma voi impaca cu ei se supara si-mi zic ca "mi-am batut joc de ei", desi eu le zic de la inceput cum stau lucrurile, eventual vreau sa las loc de un "Buna!Ce mai faci?". Acum iar sunt in situatia asta (bine,acum a mai intervenit si distanta), cred ca urmeaza sa ma cert cu prietenu meu, momentan suntem in pauza pt ca el imi zice ca "tine la mine, dar nu a reusit sa se apropie inca foarte mult". Cred ca tot de la "marea lui iubire" i se trage, caci de atunci s-ar fi schimbat. Cum e posibil asa ceva, ma urmareste pe mine pretutindeni ghinionul?! Nici nu mai stiu cum sa reactionez, parca ma invart in cerc! Cred ca nu stiu sa-i aleg, din atatea propuneri sa-i vreau tocmai pe ei!??..Intr-adevar, sunt si cazuri in care eu n-am putut ajunge sa tin la ei, dar nu am asteptat asa mult timp ca sa le spun asta...Mi se pare ca "sexul tare" se agata prea mult de trecut, pe cand noi suntem dispuse sa retraim frumoasa senzatie de a fi indragostit, chiar si cu acelasi risc!

Postat pe 19 Noiembrie 2007 15:32
Nu am avut prea multe experiente de genul asta pt ca nu am avut prea multe relatii in care sa ma implic, dar atunci cand am facut-o am dat peste un astfel de baiat care inca mai era legat de fosta. Marele meu ghinion a fost k l-am cunoscut la 1-2 saptamani de la despartirea de ea. Am tras amandoi de relatia asta, mai mult s-au mai putin. Nu inteleg de ce el mereu imi dadea sperante desarte. Stiu k inca nu s-a terminat, asa cum am mai avut diverse certuri pe diverse teme, asa e si impasul asta.
Cred k d fapt la ei, la cei care stau intr-o relatie si apoi se retrag dintr-o data e faptul k ii sperie. Incep oarecum sa s ingrijoreze pt faptul k o sa inceapa sa puna suflet si k nu vor sa mai fie raniti k in relatia anterioara. Odata arsi, sufla si in iaurt, cum ai spus si tu miriank, doar k dak li s-a intamplat sa li s de-a papucii dupa un timp mai indelungat si sa sufere degeaba stau ei intr-o alta relatie un timp mai indelungat pt k se gandesc k o sa pateasca la fel.
aimee4u
Postat pe 19 Noiembrie 2007 17:45
nu dramatiza, miriank! se pare ca ai fost cumva ghinionista, dar asta nu inseamna sa-ti pierzi speranta in dragoste!!! ca e plina lumea de barbati-sau femei, in caz ca-ti schimbi orientarea sexuala!-si-ar fi pacat sa renunti sa mai cauti...

Postat pe 11 Februarie 2008 16:17
miriank,nu esti singura careia i s-a intamplat, e nasol sa fii in postura de "mama ranitilor" ,cel mai rau e ca celalalt iti zice ceva de genu ca nu are incredere in tine,ca daca semeni cu cealalta,sa vezi cand descopera ca la unele comportamente semeni -si tu ,ca fraiera,te straduiesti sa ii arati ca n-are de ce sa se teama-acum: parerea mea e ca nu trebuie a demonstrezi si sa arati nimanui nimic, daca te place,te va place asa cum esti,si asa cum si tu te expui la riscul de a fi parasita,si el trebuie,ca sa evite riscul va trebui sa-si dea interesu,deci nicio garantie ,nu exista nimic,daca intelege bine,daca nu...pierzi timpu-stiu si faza cu cei ce traiesc in trecut ,ei tot timpul sunt nehotarati,nu stiu ce vor si isi dau seama ce pierd prea tarziu-depinde de tine sa le mai acorzi o sansa,astfel ai si asul in maneca ,cum il prinzi ca iar devine "nehotatarat" zici "papa ,baietel"- e posibil ,pe de alta parte ,sa fie suficient de imaturi,si nu stiu sa reactioneze in fata cuiva care merita,le e frica sa se implice,ca deh....ei poate mai au de cunoscut si alte fete,pana sa se dedice uneia (asta e un alt punct de vedere)
lief
Postat pe 13 Februarie 2008 14:53
poti iubii si sa ramina prima dragoste,o amintire placuta,dar te poti indragosti pina peste urechi adoua oara si sa traiti fericiti.cu inima nu se stie niciodata...
sorstu
Postat pe 20 Iulie 2008 01:54
ooo daaaaaaaa, lief are mare dreptate. am un prieten f bun care e intr`o noua relatie si, desi o iubeste mult pe noua prietena, mereu o aseamana cu fosta. i`am zis de nenumarate ori sa inceteze, sa n`o mai compare cu fosta, ca isi face rau. dar nuuuuuu.... si se vede cu ochiul liber cum se destrama relatia asta din cauza fostei. sincera sa fiu eu n`am trait experienta asta... sa fiu comparata cu fostele, dar barbatii nu`si asuma responsabilitati pentru ca asta le e firea. parerea mea e ca le e frica sa se implice fie ca au avut vreo deceptie sau nu. shtiti cum sunt ei? ca niste animale salbatice ... vor sa fie liberi. odata prinsi se zbat sa scape oricat ne`am stradui noi sa le asiguram confortul. de fapt exact asta e greseasa noastra: ne straduim! chiar acum fac un experiment si imi iese de minune. fac pe inabordabila cu un tip dupa care ma topesc... si n`aveti idee cum se tine ca scaiul de mine. simte ca inca nu m`a cucerit. partea proasta e ca nu stiu cat mai sunt in stare sa ma mai joc si sa ma mai prefac asa ca nu`mi pasa si mi`e teama ca atunci cand ma va fi cucerit o sa`si ia zboru`. nah... le scot eu la capat pana la urma, ca de obicei :).
asa cum zicea lief... cel mai bine e sa adotam atitudinea "iti place? stai. nu iti place? pa!"
mainedimineata
Postat pe 20 Iulie 2008 13:46
Inteleg foarte bine ce vrei sa spui pentru ca si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare celor descrise de tine. Ba mai mult, fostul meu prieten nu numai ca nu a putut-o uita, ci o si suna din cand in cand sa o intrebe de "sanatate", asta in conditiile in care imi spunea intr-una ca ma iubeste si ca sunt "iubirea vietii lui"(cat de fals imi suna azi aceasta!).Dupa ce ne-am despartit am avut ocazia sa vad cateva discutii de-ale lor, a fost un adevarat soc. Atunci am aflat ca el incercase sa pastreze legatura cu ea in toti acei 3 ani cat am fost impreuna, desi si ea avea pe altcineva. Apoi, dupa ce m-a pierdut si pe mine, s-a intamplat la fel. Ma suna sa-mi spuna cat de prost a fost, ca nu a stiut sa ma pretuiasca, imi plangea la telefon ore in sir si imi cerea sa-l iert. De ce fac baietii asta? Eu cred ca unii sunt atat de imaturi si atat de ametiti, incat nici nu stiu ce vor de la viata! sau le place sa guste din fructul interzis...e mai ademenitor atunci cand nu-l mai au, de dragul amintirilor frumoase. Si se mai plang apoi ca femeile sunt asa si pe dincolo! Dragilor, treziti-va din ameteala asta generala si fiti mai cu capul pe umeri....a..si nu va mai tineti atat dupa fusta mamei daca sunteti intr-adevar BARBATI
pepita
Postat pe 20 Iulie 2008 14:09
Cred ca,mai devreme sau mai tarziu, fiecare dintre noi a intrat intr-o relatie in care se intampla sa fie persoana de ,,dupa marea iubire,,....si atunci probabil ca inconstient simteai ca ai de ,,luptat,, cu himera fostei iubite,ca poate nu te vei ridica la inaltimea ei,ca tot timpul in mintea lui se vor naste comparatii intre fosta si actuala si ca, daca a fost indragostit pana peste urechi de cealalta nu vei ajunge decat f greu la inima lui...etc!Parerea mea este ca fiecare persoana este speciala in felul sau ori are ceva al ei ce poate precedenta nu a avut,poate iubi intr-un mod diferit...Sincer,personal nu am lasat niciodata ca amintirea vreunei ,,foste,, se afecteze relatia ce se desfasura in prezent!!Cum am facut asta?in primul rand nu o aduceam niciodata in discutiile noastre(intrebari de genul cum era ea?ce-i placea?sau cum facea ea cutare lucru?chiar daca el isi amintea ca pe acolo s-a plimbat si cu ea...etc)si in al doilea rand incercand sa-l cuceresc pe partener prin felul meu de a fi(umor,voie buna,placerea de a trai viata,micile nebunii,copilariile,ma rog stii tu mai bine ce te-ar reprezenta pe tine) Este adevarat ca in privinta anumitor lucruri puteati gandi la fel,doar sunteti femei si femeile au multe dorinte,vise,pasiuni,idei in comun,dar asta nu inseamna ca nu ai personalitatea ta,diferita de a alteia!!!Cred ca cine vrea cu adevarat sa uite ce a fost si sa se implice sincer intr-o noua relatie...isi da o sansa lui,iti da o sansa si tie,de a descoperi ca poti fi tu,minunata si mai buna decat cealalta si nu in ultimul rand o sansa voua,unui nou inceput...care iti poate oferi toate implinirile pe care precedenta relatie nu ti le-a adus Daca nu face lucrul acesta cred ca nu are rost sa mai incerci sa-i fi alaturi...in fond si la urma urmei ai dreptul la o iubire impartasita,sincera,fara regrete si amintiri din trecut,alaturi de un barbat care sa descopere femeia speciala din tine si care sa te iubeasca sincer pt ceea ce esti tu,cu calitatile si defectele tale!
mell_30
Postat pe 20 Iulie 2008 16:48
Mai eu inteleg ce vrei sa spui...eu am avut o singura relatie serioasa,de mai bine de un an si jumatate si crede-ma mi-a ajuns!alta nu mai vreau!a fost cu un tip,asa cum ai spus si tu, ranit de o alta si a ramas blocat acolo.Oricat m-am straduit sa-l fac sa inteleaga ca il iubesc,si ca nu are rost ca creada ca o sa se intample ca in 'fosta' lui....nu a functionat!il iubesc si acum,imi e greu sa-l uit...dar s-a terminat!poate ca o sa-si dea seama cu timpul.....

Postat pe 20 Iulie 2008 20:28
Mirianc cred ca atunci cand o sa apara barbatul potrivit o sa-ti dai seama exista ceva in aer. pluteste o sa fie si la el la fel si nu vorbesc din telenovele, ci din toate experientele cunoscutilor.Daca te uiti la persoanele casatorite si o sa intrebi sa vezi ca la fiecare a aparut cineva in viata lor intr-un mod placut si nu a fost ceva forte programat si gandit totul vine de la sine.Bafta multa.
net_mika
Postat pe 20 Iulie 2008 23:21
Barbatii sunt un fel de specie aparte. Se spune ca un barbat trebuie sa cunoasca o femeie de la gat in jos, nimic mai mult, cu alte cuvinte nu le spune-ti partenerilor gandurile voastre si trairile anterioare caci ei le pot intrepreta altfel si mai tarziu va amintesc de ele. Barbatii se mai aseamana si cu copiii mici, daca le dai atat cat le trebuie sunt fericiti, problema e ca ei vor prea mult uneori si din dorinta de a fi ei fericiti uita ca au o partenera care merita acelasi lucru. As minti daca as spune ca toti barbatii sunt asa, exista exceptii. Eu una am avut norocul sa gasesc un barbat care stie sa aprecieze femeia. Se mai spunde ca o femeie isi are barbatul asa cum il educa, eu nu pot sa spun ca mi-am educat iubitul, pur si simplu totul a venit de la sine. Si femeile si barbatii sunt prea preocupatii sa gaseasca partenerul/partenera perfect/a, nu exista asa ceva..nimeni nu este perfect ci pentru fiecare exista cineva care-i semana foarte mult, au aceeasi gandire, gesturi si intersese si astfel se cladeste o relatie frumoasa. Nicio femeie nu trebuie sa creada ca nu o sa-si gaseasca nicioadata un barbat care sa o faca fericita si care sa o iubeasca...pentru fiecare femeie exista un barbat, trebuie doar sa aibe rabdare sa il gaseasca.
pebbles_max
Postat pe 21 Iulie 2008 01:21
Dragele mele, am citit cu interes tot ce ati scris pe aceasta tema ptr ca sunt direct interesata de subiect. Am un prieten cu care ma intalnesc de 4 luni si inainte sa ne cunoastem a existat o fosta care i-a dat papucii dupa 3 ani de stat impreuna cu singura explicatie ca nu mai tine la el. In toate aceste 4 luni m-am straduit din rasputeri sa-l fac sa inteleaga ca nu toate femeile sunt la fel cum nici toti barbatii nu sunt.Degeaba...culmea este ca imi da dreptate dar nu face nimic sa schimbe lucrurile. Ne vedem in continuare destul de rar sub pretextul ca este foarte ocupat. Am incercat in fel si chip sa ma apropii de el insa cum simte acest lucru se retrage ca un melc in cochilia lui.De foarte multe ori am zis ca voi termina cu el dar tot de atatea ori m-am intors. Imi place foarte mult si stiu sigur ca si eu lui, dar situatia asta incerta ma macina.
crinul_alb
Postat pe 21 Iulie 2008 11:05
crinule, tipul pare ranit si, din pacate, nu prea ai ce sa ii faci. Oricine are nevoie de timp pentru a-si reveni dupa o trauma sufleteasca. 4 luni e insuficient. Daca poti sa ai rabdare cu el, ok, daca nu... se cheama ca n-ai avut noroc, l-ai gasit intr-un moment neprielnic. Si reciproc, evident. Din pacate sentimentele nu pot fi fortate.
Cat despre ceilalti, "ametitii", cunosc genul, am avut si eu parte. Nu stiu cat e regret si cat e orgoliu, barbatii nu prea suporta esecurile. Oricum, nu cred ca merita sa ne batem capul cu ei. Mai exista si masculi echilibrati pe lumea asta.
ctl
Postat pe 21 Iulie 2008 13:41
Eu sunt singura de 2 ani si imi e f greu si acum.Uneori ma simt asa de singura incat am impresia ca sunt inchisa intr-un vid.Am avut o relatie de 3 ani in care am trait cele mai fericite clipe dar care m-a facut sa sufer cum nu am suferit niciodata.Am incercat sa ies si cu alti tipi dar degeaba...e f aiurea...nu ma multumeste nimeni...nu e nimeni ok..Nu stiu ce am sa fac pentru ca m-am saturat de atata singuratate si simt nevoia sa am pe cineva aproape...nu stiu daca am sa mai simt vreodata ce am simtit cu el...

HELP ME!
babymadalusha
Postat pe 21 Iulie 2008 16:58
Mey nu poti trai in trecut. E adevarat cand spui k nu vei mai simti la fel cu alt baiat, sigur te vei simti mult mai bine. Tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in tine si sa mergi mai departe caci timpul nu sta in loc. Daca ai suferit o dezamagire nu inseamna ca trebuie sa te inchizi in tine si sa-ti pierzi increderea. Fii tare si fii sigura ca vei gasi un baiat minunat care stie sa te aprecieze.

P.S.- Sper ca nu te deraneaza ca ti-am raspuns spunandu-ti toate astea.
pebbles_max
Postat pe 21 Iulie 2008 21:40
De la: babymadalusha, la data 2008-07-21 16:58:40Eu sunt singura de 2 ani si imi e f greu si acum.Uneori ma simt asa de singura incat am impresia ca sunt inchisa intr-un vid.Am avut o relatie de 3 ani in care am trait cele mai fericite clipe dar care m-a facut sa sufer cum nu am suferit niciodata.Am incercat sa ies si cu alti tipi dar degeaba...e f aiurea...nu ma multumeste nimeni...nu e nimeni ok..Nu stiu ce am sa fac pentru ca m-am saturat de atata singuratate si simt nevoia sa am pe cineva aproape...nu stiu daca am sa mai simt vreodata ce am simtit cu el...

HELP ME! [/quote
rabdare! vine el, alesul... pune-ti amintirile la naftalina si incepe o noua viata. cand te vei indragosti din nou, ii vei multumi sortii ca acum ti-a adus o despartire

Postat pe 21 Iulie 2008 22:09
e.greu sa fi singura...dar gandeste te ca undeva exista si iubirea ta...chiar daca ai suferit mult...sau suferi....si eu am suferit dar asta nu mai conteaza acum....trebuie sa va ganditi ca exista pt fiecare un sufletzel pereche totul e sa asteptam si sa nu ne gandim ca o sa ramanem singure si ca nu o sa avem pe nimeni si nu o sa ne inteleaga nimeni...trebuie sa avem incredere in noi!!!!
alinaaaaa
Postat pe 22 Iulie 2008 12:50
sfat de la mama mea: "ce este al tau e pus deoparte"; tot ce iti mai trebuie este rabdarea si unele dintre noi, sa recunoastem, nu avem asa ceva, eu oricum sunt in fruntea listei, desi uneori am impresia ca am o rabdare infinita, pot astepta doar ca la un momendat am tendinta de a grabi lucrurile, nu stiu dc e bine sau rau, asta sunt...e chestia valabila in orice moment si pt lucrurile de zi cu zi si pt relatii, etc...poate intelegeti sau poate nu...
mirelacm
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:13
Eu sunt f independenta, incapatanata , aeriana si pe deasupra geamana
niciodata nu mi`am dorit sa am o relatie serioasa la o varsta tanara.
prin concluzie,nu am bagat in seama nici un baiat si ii critizam direct.
Insa.. cu raceala mea, ii faceam pe multi sa caute sa ma cunoasca, sa se tina dupa mine. Niciodata nu am simtit pt nimeni..pana am cunoscut un tip, care pe deasupra imi era la inceput f antipatic.. m`a prins..cu 7 ore de ascultare neincetata si un sarut neasteptat..m`a facut sa ma gandesc la el neincetat.. timp de 3 ani.. insa si pe el l`am tinut intotd la distanta, chiar imi reprosa ca`mi place sa`l umilesc cand sunt cu prietenele mele. Il iubeam la nebunie,tot ce`mi doream era sa fiu non stop cu el..iar el la fel. Norocul meu ca`mi era si vecin..astfel totul a decurs si mai bine. Pana la un moment,cand l`am sunat,mi`a zis ca e in oras.. in glasul lui simteam tot..nu mai era el..simteam ca e cu cineva..si cunoscandu`i stilul, stiam unde poate fi.. si m`am prezentat ..era la o pizzerie cu o colega de`al lui care m`a cunoscut. Simtind,ca 3 ani au fost in zadar.. si totusi m`a fraierit tocmai el..in 1ul rand cel mai bun prieten de`al meu,le`am urat 2 lucruri: sa`si faca aceeasi lucru,sa simta pe pielea lor, si sa fie asa fericiti cum ma vad pe mine.Am ajuns acasa, intr`o depresie nedescrisa,imi suna telefonul..si`mi vine cu vesnica replica "ceea ce ai vazut nu e ceea ce crezi..." i`am cerut sa ne intalnim pt ultima data, iar dupa multe schimburi de idei..el mi`a zis ca orice as crede despre el,toata viata lui va fi langa mine.. ironia vietii e ca eu m`am deplasat din tara, mi`a reprosat ca as fugi de el,etc..si ca niciodata nu ma va lasa in pace, ca 3 ani nu au fost de`am pixul.. CA SA aflu ca chiar in ziua urmatoare, le`a facut cunostinta cu a`i lui..ca sunt impreuna..se afisa peste tot cu ea.. de jumatate de an sunt impreuna..deja, si a dus`o exact in aceleasi locuri, chiar si in italia, exact in aceleasi locatii. wow! interesant e ca te modelezi dupa pers cu care esti.. iar pe el nu`l mai recunosc deloc.. e vulgar,etc.
Inainte de mine el a mai avut o relatie tot de 3 ani, si o cunosc pe tipa. Am intrebat`o in ce ipostaze i`a plans ei.. si raspunsurile ei coincideau prefect cu ale mele.. *Tipa era bruneta*
Cat timp am fost cu el, vroia sa ma fac bruneta,desi sunt satena.
Tipa cu care e acum imi seamana.si la fizic,ba chiar am fost acaparata de mama, dc m`am int cu el,ieri cum ar fi fost..desi eu chiar nu am treaba cu el.. era tipa cea noua
Faptul ca el urmeaza acelasi tipar, si ne ducea in acelasi locuri, in tara sau strainatate, ne plangea la aceleasi subiecte, se modela dupa stilul fiecaruia, mi`a dat de inteles, ca ori e bolnav,ori prost,ori doar atata stie....
si uite..asa mi s`au dus 3 ani..pe un mare nimic..doar o dilema care mi`a dat batai de cap..si chiar si durere sufleteasca
deci...totusi pana la urma ramane.. independenta,si esti mai linistita..
purple_butterfly
Postat pe 31 Octombrie 2008 03:36
Eu am 30 ani,sunt casatorita si am 2 fete.Relatia cu sotul nu mai e ce a fost si de aceea am cautat p cineva care sa imi ofere mangaierea de care nu mai am parte de la sot.Am vb cu un tip pe chat care era dn acelasi oras cu mn,apoi p mess o luna.El avea 35 necasatorit,urma sa ne intalnim.In ziua in care trebuia sa merg la el a intrat pe mess sa imi spuna k a intervenit ceva si nu ne putem vedea.Nici nu stiam cum arata,nu poze,nu web.in aceeasi seara intra p mess si ma face in tot felul k vb p mess cu barbati
Cu toate astea tin la el si imi parea rau k procedeaza asa.Doua saptamani nu am mai vb.Era suparat ca vb eu p mess.In urma cu 2 zile intra iar p mess si imi spune k ii pare rau,k ma vrea doar pt el si vrea sa ne vedem cat mai repede.Accept si stabilim sa ne vedem,iar in ziua in care trebuia sa ne vedem......aceeasi poveste...intra p mes si imi spune k iar a intervenit ceva .
Acum iar nu imi vorbeste ,l-am rugat sa imi spuna ce are de e suparat,dar nu imi raspunde.Nu stiu de ce dar tin la el si nu pot renunta la "relatia asta cu el".Ce ma sfatuiti sa fac?
Rosen
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:14
sa-l dai dreaq de tembel, e defect
googoodoll
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:16
nu te atasa chiar de oricine...e greu pana o sa gasesti unul care sa inteleaga situatia, iar dc vrei sa faci asta cu orice pret sa te pregatesti sa platesti si un pret...
mirelacm
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:52
De la: googoodoll, la data 2008-11-02 19:16:28sa-l dai dreaq de tembel, e defect


papusoi era topicul cu "barbatii ie porci" sau vroiai sa fi in ton cu.... nervii aferenti????

dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:42
nu dandanic, ii raspundeam femeii cu nedumerirea legata de mess :D
googoodoll
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:54
aaaaa. no apai acu amcitit si eu ce nelamurire are fatuca...
stai sa vezi cum e cand esti in tren si te anunta ca are o intalnire de afaceri si nu poate veni
aaa si cand i-am spus ca sunt in tren si ca mi se falfaie de intalnirea lui de afaceri si ca pt asta nu o sa imi stric eu ziua ca vin in bucuresti sa ma intalnesc cu prietenii daca el nu vine... oooooi asa de repede a terminat cu sedinta ca era cu 10 minute mai devreme in gara.....

dar totusi el nu este gelos...nuuuuu ba pe dreacu nu e moare de oftica daca ii dau de inteles ca sunt si alte optiuni ....un' doi sare in schema.... pffffuuuui si merge de fiecare data.

dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:59
De la: dorais, la data 2008-11-02 19:14:00Eu am 30 ani,sunt casatorita si am 2 fete.Relatia cu sotul nu mai e ce a fost si de aceea am cautat p cineva care sa imi ofere mangaierea de care nu mai am parte de la sot.Am vb cu un tip pe chat care era dn acelasi oras cu mn,apoi p mess o luna.El avea 35 necasatorit,urma sa ne intalnim.In ziua in care trebuia sa merg la el a intrat pe mess sa imi spuna k a intervenit ceva si nu ne putem vedea.Nici nu stiam cum arata,nu poze,nu web.in aceeasi seara intra p mess si ma face in tot felul k vb p mess cu barbati
Cu toate astea tin la el si imi parea rau k procedeaza asa.Doua saptamani nu am mai vb.Era suparat ca vb eu p mess.In urma cu 2 zile intra iar p mess si imi spune k ii pare rau,k ma vrea doar pt el si vrea sa ne vedem cat mai repede.Accept si stabilim sa ne vedem,iar in ziua in care trebuia sa ne vedem......aceeasi poveste...intra p mes si imi spune k iar a intervenit ceva .
Acum iar nu imi vorbeste ,l-am rugat sa imi spuna ce are de e suparat,dar nu imi raspunde.Nu stiu de ce dar tin la el si nu pot renunta la "relatia asta cu el".Ce ma sfatuiti sa fac?



lasa-l in pace. nu e pentru tine. vei suferi si mai mult dupa ce o sa-l cunosti. e posibil sa crezi ca el e ceea ce ai cautat si o sa te agati de el. din cate banuiesc tipul e un aspirator care cauta, cunoaste si lasa. daca nu era asa te intalneai de prima data cu el. esti pastrata in expectativa, pentru zile cu adevarat negre pentru el, fiindca te-a simtit ca esti disperata.
cauta mai bine si apropie-te de sotul tau. ai doua fete, de ce-ti trebuie complicatii inutile?
relatiile pe net sunt incerte(asta ca sa fiu finuta). nu-ti pierde timpul cu ele.
daca nu mai poti continua casnicia cu sotul tau atunci ai curajul si pune-i capat. abia apoi poti sa te gandesti la ce vei face. dar categoric trebuie sa primeze viata fetelor tale.
mult succes!
chandramuki_md
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:15
VA MULTUMESC MULT PENTRU SFATURI.....AM RENUNTAT LA EL...DE CEVA TIMP
..SI AM INAINTAT ACTELE PENTRU DIVORT...AM PE CINEVA...CU CARE TRAIESC ...O POVESTE FFF FRUMOASA...SI CARE IMI IUBESTE COPIII CA SI CUM AR FII AI LUI,SI IMI REFAC SI VIATA PROFESIONALMENTE VORBIND..DECI POT SPUNE K AM LUAT VIATA DE LA CAPAT..VA MULTUMESC TUTUROR CA MI/ATI FOST ALATURI CU SFATURI BUNE SI INTELEGERE P.S. NOUL AN..SA NE ADUCA NUMAI BUCURII TUTUROR!
Rosen
Postat pe 9 Ianuarie 2009 11:16
De la: dorais, la data 2009-01-09 11:16:01VA MULTUMESC MULT PENTRU SFATURI.....AM RENUNTAT LA EL...DE CEVA TIMP
..SI AM INAINTAT ACTELE PENTRU DIVORT...AM PE CINEVA...CU CARE TRAIESC ...O POVESTE FFF FRUMOASA...SI CARE IMI IUBESTE COPIII CA SI CUM AR FII AI LUI,SI IMI REFAC SI VIATA PROFESIONALMENTE VORBIND..DECI POT SPUNE K AM LUAT VIATA DE LA CAPAT..VA MULTUMESC TUTUROR CA MI/ATI FOST ALATURI CU SFATURI BUNE SI INTELEGERE P.S. NOUL AN..SA NE ADUCA NUMAI BUCURII TUTUROR!



bine ca cel putin te-ai hotarat. ti-ai trasat un obiectiv si-l indeplinesti. e mai bine decat sa stai captiva intr-o relatie si sa-l faci si pe celalalt nefericit. bine, poate ca nu e acum cel mai fericit om de pe pamant dar macar stie ce are si el de facut.
bafta in viitor !
chandramuki_md
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:41
IN PRIMUIL RAND NU AR TREBUI SA FIU EU CEL CARE DAU SFATURII,NU EU AM FACUT LUMEA ASTA SI NICI EU NU AM CREAT OMUL....TOTUSI UN LUCRU ESTE CLAR SUI TREBUIE SA RECUNOSTI SI TU (BINE INTELES DACA AI CAPATAT CEVA EXPERIANTA A VIETII)DECI TOTI FIE BARBAT FIE FEMEIE SUNTEM LA FEL ...BUNI SAU RAI ,FARA EXCEPTII .
NIMENI NU ESTE PERFECT,LA URMA URMEI .IAR VIATA SI SOARTA OMULUI ASA ESTE FACUTA,CA UNUL SA FIE RAU SI ALTUL SA FIE BUN ....SA O LUAM TEHNIC SAU CHIMIC ...SA INTELEGI SI TU CE VREAU SA-TI SPUN ...DECI IA 2 DIFUZOARE SI SCOATE MAGNETII DIN ELE (DACA NU GASESTI 2 MAGNETI DI ALTA PARTE SAU SURSA)INCEARCA SA APROPI UNL DE CELALANT ...VEZI CE SE INTAMPLA ,APOI INVERSEAZA UN MAGNET SI APROPIEL DE CELALANT ....I-TI SPUN EU CE SE INTAMPLA (2 POLI POZITIVI SAU 2 POLI NEGATIVI APROPIATI = RESPINGERE....1 POL NEGATIV SI UNUL POZITIV SE APROPIE ...)
ASA ESTE SI CU OAMENII CEL BUN TREBUIE SAL DUCA PE CEL RAU PE CALEA CEA BUNA SI SA-L SPRIJINE INDIFERENT DE CINE ESTE RAU SAU BUN (BARBATUL SAU FEMEIA )TOTI SE PLANG CA IUBESC SI NU SUNT IUBITI (II CRED ) DAR CEI CARE SE PLANG INTRADEVAR IUBEAU ,PTR CA IN IUBIRE EXISTA SI SACRIFICII.DACA INTRADEVAR IUBESTI PE CINEVA SI II DORESTI FERICIREA LUI ATUNCI FAI PE PLAC CHIAR DACA ASTA INSEAMNA SA TE PARASEASCA . NU ESTE OBLIGATORIU CA CEI CE SE IUBESC SA SE SI POTRIVEASCA...ARATA-MI UNUL CARE NU SA UITAT(CHIAR SI PE FURIS ,SAU DOAR CU GANDUL ) SI LA ALTA PERSOANA DECAT CEL PE CARE SUSTINE CA IUBESTE..exclude_m pe ISUS...SAU DUMNEZEU...DE CE INTODEAUNA CEREM LA ALTII CEEA CE NOI NU SUNTEM.VREM CA TOTI SA NE RESPECTE ,IUBEASCA,ETC ...PE CAND NOI SA FACEM CEEA CE VREM .AS RUGA PE FETE CAT SI PE BAIETI SA NU SE MAI PLANGA SI SA FACA DIFERENTA INTERE EI. TOTI SUNTEM LA FEL ,MAI MULT SAU MAI PUTIN ...SI APROPO DE DISCUTIA CU COMPARATIA CU (PRIMA IUBIRE) SUNT DOAR IMAGINATII PTR CA UNDE SUNT MAI MULTI INTODEAUNA EXISTA SI VA EXISTA COMPARATII.
CEI CARE SUNT CU O SINGURA FATA SAU BAIAT PETRECUTI DEA LUNGUL ANIILOR SI TOT VA FACE COMPARATIE (CHIAR SI IMAGINAR ) CU O COLEGA-COLEG,TRECATOR -TRECATOARE ,ETC.DECI CUM TRECI DE ETAPA CA AI FOST COPIL (SI SIGUR POATE REGRETI CA SI MULTI DE ALTFEL CA NU MAI SUNTEM COPII) ASA SI DE ACEASTA INTAMPLARE POTI TRECE SI NUMAI TU POTI SA CONSIDERI DACA MERITA SA RAMANA AMINTIRE SAU NU ...VIATA ESTE MEREU PLINA DE SURPRIZE SI SATISFACTI SAU REGRETE ,IMPORTANT ESTE SA TRECI CU FRUNTEA SUS PRIN ELE...SUCCES ...(SCUZE DACA AM SUPARAT ,NU A FOST CU REA VOINTA ...)
vadyo2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:02
Hmmm...interesant postu asta...numai k la mn a fost invers,am avut "problema" asta cu o fosta(cu care am stat 2 ani si ceva,ea fiind considerata "marea" mea iubire hahahhaha) ea nu putea sa il uite pe fostu,si ma si "inselat" k el de 2 ori...dak vreti sa cititi povestea o gasiti la blog sub numele de "Ce iti poate face o femeie..." am scris acolo pana m-am pliktisit...dar revenind la subiectul topicului,eu unul nu "sufar" dupa fosta si nici nu voi compara/asemana pe viitoarea k ea...pt k odata ce termini o relatie numai are rost sa te intorci inapoi in timp si sa iti amintesti ( te amagesti k prostu,si iti pierzi si vremea inlok sa mergi mai departe sa vezi ce iti rezerva viata)...eu unu nu pot sa imi amintesc k placere,(asta dak imi amintesc) de prima iubire...nush probabil dak o vad pe ea,ori o ignor ori o iau la palme(asta depinde de ea,bine unele puteti sa ziketi k sunt nesimtit,dar asta e adevarul :)))) )...orikum sunt genu kare iubeste,si iubeste mult dar si dak ma iei de prost sa te feresti :P .
Deci eu consider k orice noua relatie e un nou inceput,o noua poarta spre noi intamplari,evenimente,amintiri,petreceri....frate ce-a fost a fost just forget it....
E total aiurea sa intri intr-o noua relatie k sa uiti pe fostu/a...pt k realmente iti bati jok de partenerul actual (adika esti un egoist/a care se gandeste numai lui sa ii fie bn,sa se simta el bine k o uita pe aia/ala,dak o/il uita.... folosindu-se de noul/a partener/a...)
Bine asta e parerea mea!
BogdanPaul
Postat pe 6 Februarie 2009 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa mai dau o sansa acestei relatii?? 49 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:13
iubirea la distanta,2 oameni de religie diferita 52 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:19
Iubire de adolescent. Ce sa fac? 7 De la: sirenasyr 22 Ianuarie 2010 00:14
iubire saw nuh?? 6 De la: TIGRA 27 Octombrie 2010 14:38
dragoste imposibila 18 De la: vikidutza 14 Martie 2009 22:24