Setari Cookie-uri

ne vom iubii mereu,dar...........

luyyzz cred ca esti prea dura si subiectiva. Intr-adevar nu e de laudat ce a facut dar tu nu trebuie sa o judeci pentru ca circumstantele difera de la o casnicie la alta. Tu poate ai alta mentalitate pentru ca esti in alta etapa a vietii, care este deocamdata insorita si plina de promisiuni pozitive. T u vezi acum lucrurile din perspectiva ta, pentru ca nu ai multa experienta de viata si esti foarte transanta, crezi ca te vei marita si vei trai fericita pana la adanci batraneti sau ca in caz de te indragostesti de altcineva, gata iti lasi sotul a doua zi si ii spus si in fata : draga nu te mai iubesc vreau sa fiu morala si corecta cu tine. Nu crezi ca adevarul cateodata poate fi mai dureros decat minciuna? E usor sa zici ca tu i-ai spune imediat sotului dca nu il mai iubesti, dar tare curioasa sunt daca chiar ai avea curajul s-o faci dupa cativa ani de casnicie. Nu e bine nici sa inseli, dar unele circumstante chiar justifica aceasta atitudine disperata. Personal sunt casatorita de 3 ani nu am copii dar sotul ma neglijeaza la fel cum a poovestit si inima pustie. Neglijat e putin spus, sunt singura in relatia asta. Sta mult timp acasa dar joaka pe calculator tot felul de jocuri on line si cand nu joaca bea. Imi spune de zeci de ori pe zi ca ma iubeste, dar nu imi arata nicidecum prin fapte. Nu isi rezerva nici un moment pt mine, chiar si cand vorbesc e cu fata la lap top si de multe ori niici nu ma asculta. Nu ma ajuta cu nimic in casa. Pe de alta parte dupa casnicie am descoperit alta latura a lui pe care nu o stiam. Este foarte cheltuitor si din cauza asta am intrat in foarte multe datorii , plus ca ii place foarte foarte mult bautura si fumatul, clucruri cu care eu nu sunt de acord. El are impresia ca relatia noastra este perfecta, imi spune ca ma iubeste, dar pt mine este departe de perfectiune. Ma simt singura si trista si cu toate responsabilitatile pe umeri. El nu este un om rau dar nu ma intelege si de cate ori incerc sa discut cu el sa-i explic ce ma deranjeaza incepe sa strige si deviaza de la subiect cautand sa se apere si sa ma invinovateasca pe mine si simt ca orice discutie as incepe cu el s-ar termina intr-un scandal monstru asa ca de multe ori prefer sa tac. Simt ca nu il mai iubesc pentru ca m-a dezamagit foarte mult, m-a facut sa uit ca sunt femeie dar nu am curajul sa i-o spun pentru ca ma gandesc la ce ar fi in sufletul lui daca i-as spune ca vreau sa ne despartim. Am ales sa ma sacrific de dragul lui desi cateodata ma intreb daca merita. Pe de alta parte am cunoscut pe cineva acum 6 luni, suntem colegi de munca si el are o relatie de 9 ani si o fetita si vrea sa fim impreuna ;ma copleseste cu mesaje flori si mailuri romantice...e exact cum si-ar dori orice fata sa fie iubitul ei. Din cate am avut ocazia sa-l cunosc mi se pare ca suntem suflete pereche, gandim la fel, avem discutii interminabile, el ma iubeste la nebunie si ma copleseste cu promisiuni si cuvinte neinchipuit de dulci si pline de dragoste. Chiar ieri mi-a spus ca s-ar desparti de partenera lui careia i-a zis de mine si ei nu-i pasa, si ca vrea sa fie cu mine pentru totdeauna, ca vrea sa inceapa o noua viata alaturi de mine si sa ma faca fericita, sa calatorim impreuna in toata lumea si sa mi indeplineasca toate visele. Eu nu stiu cum sa procedez, sunt foarte confuza, nu am cui cere un sfat. In primul rand ma gandesc ca nu as putea sa-mi cladesc fericirea pe nefericirea sotului meu si pe de alta parte desi sentimentele care ma incearca pt aceasta persoana sunt foarte puternice si pline de pasiune, mintea imi spune ca pasiunea poate fi trecatoare si ca daca voi ajunge in aceeasi situatie cum sunt acum cu sotul meu, voi suferi si mai mult. Nu stiu ce sa ascult : mintea sau ratiunea?
romanticbabe
Postat pe 1 Iulie 2009 17:52
De la: romanticbabe, la data 2009-07-01 17:52:50luyyzz cred ca esti prea dura si subiectiva. Intr-adevar nu e de laudat ce a facut dar tu nu trebuie sa o judeci pentru ca circumstantele difera de la o casnicie la alta. Tu poate ai alta mentalitate pentru ca esti in alta etapa a vietii, care este deocamdata insorita si plina de promisiuni pozitive. T u vezi acum lucrurile din perspectiva ta, pentru ca nu ai multa experienta de viata si esti foarte transanta, crezi ca te vei marita si vei trai fericita pana la adanci batraneti sau ca in caz de te indragostesti de altcineva, gata iti lasi sotul a doua zi si ii spus si in fata : draga nu te mai iubesc vreau sa fiu morala si corecta cu tine. Nu crezi ca adevarul cateodata poate fi mai dureros decat minciuna? E usor sa zici ca tu i-ai spune imediat sotului dca nu il mai iubesti, dar tare curioasa sunt daca chiar ai avea curajul s-o faci dupa cativa ani de casnicie. Nu e bine nici sa inseli, dar unele circumstante chiar justifica aceasta atitudine disperata. Personal sunt casatorita de 3 ani nu am copii dar sotul ma neglijeaza la fel cum a poovestit si inima pustie. Neglijat e putin spus, sunt singura in relatia asta. Sta mult timp acasa dar joaka pe calculator tot felul de jocuri on line si cand nu joaca bea. Imi spune de zeci de ori pe zi ca ma iubeste, dar nu imi arata nicidecum prin fapte. Nu isi rezerva nici un moment pt mine, chiar si cand vorbesc e cu fata la lap top si de multe ori niici nu ma asculta. Nu ma ajuta cu nimic in casa. Pe de alta parte dupa casnicie am descoperit alta latura a lui pe care nu o stiam. Este foarte cheltuitor si din cauza asta am intrat in foarte multe datorii , plus ca ii place foarte foarte mult bautura si fumatul, clucruri cu care eu nu sunt de acord. El are impresia ca relatia noastra este perfecta, imi spune ca ma iubeste, dar pt mine este departe de perfectiune. Ma simt singura si trista si cu toate responsabilitatile pe umeri. El nu este un om rau dar nu ma intelege si de cate ori incerc sa discut cu el sa-i explic ce ma deranjeaza incepe sa strige si deviaza de la subiect cautand sa se apere si sa ma invinovateasca pe mine si simt ca orice discutie as incepe cu el s-ar termina intr-un scandal monstru asa ca de multe ori prefer sa tac. Simt ca nu il mai iubesc pentru ca m-a dezamagit foarte mult, m-a facut sa uit ca sunt femeie dar nu am curajul sa i-o spun pentru ca ma gandesc la ce ar fi in sufletul lui daca i-as spune ca vreau sa ne despartim. Am ales sa ma sacrific de dragul lui desi cateodata ma intreb daca merita. Pe de alta parte am cunoscut pe cineva acum 6 luni, suntem colegi de munca si el are o relatie de 9 ani si o fetita si vrea sa fim impreuna ;ma copleseste cu mesaje flori si mailuri romantice...e exact cum si-ar dori orice fata sa fie iubitul ei. Din cate am avut ocazia sa-l cunosc mi se pare ca suntem suflete pereche, gandim la fel, avem discutii interminabile, el ma iubeste la nebunie si ma copleseste cu promisiuni si cuvinte neinchipuit de dulci si pline de dragoste. Chiar ieri mi-a spus ca s-ar desparti de partenera lui careia i-a zis de mine si ei nu-i pasa, si ca vrea sa fie cu mine pentru totdeauna, ca vrea sa inceapa o noua viata alaturi de mine si sa ma faca fericita, sa calatorim impreuna in toata lumea si sa mi indeplineasca toate visele. Eu nu stiu cum sa procedez, sunt foarte confuza, nu am cui cere un sfat. In primul rand ma gandesc ca nu as putea sa-mi cladesc fericirea pe nefericirea sotului meu si pe de alta parte desi sentimentele care ma incearca pt aceasta persoana sunt foarte puternice si pline de pasiune, mintea imi spune ca pasiunea poate fi trecatoare si ca daca voi ajunge in aceeasi situatie cum sunt acum cu sotul meu, voi suferi si mai mult. Nu stiu ce sa ascult : mintea sau ratiunea?

Offf-hai ca nu vreau sa fiu insensibila si pe cuvant ca tin cu femeile si le inteleg,ca doar si eu am trecut prin mom de nefericire sau cand m-am simtit neglijata si etc etc.Dar uite si in cazul tau-daca nu mai te simti implinita si inima ta e in alta parte,de ce nu infrunti situatia si sa incerci sa fii sincera cu al tau si mai ales cu tine.Nu contest faptul ca dupa o relatie lunga,despartirea nu vine asa rapid-gata am vorbit si m-am despartit-dar nu inteleg-de ce sa stai intr-o rel care nu te mai implineste in niciun fel,cand poti fi libera sa traiesti asa cum iti place tie?Asta am spus si mai inainte ,nimic mai mult.Si crede-ma ca am si eu prietene-in aceeasi situatie ca si tine-nu dau sfaturi nimanui,pt ca fiecare isi face viatza cum doreste,nu sunt eu vreo experimentata sau psiholog sa-mi permit sa "sfatuiesc'-am vrut doar sa inteleg-o situaite-atat si poate am comentat mai acid-dar fara "patima",ci doar transant,asa cum vad eu lucrurile.Mai am o amica-sotie nefericita ,maritata de 7ani,al ei bea si isi pune ceasul sa sune sa joace nush c joc la calc-imi spune k s-a saturat,k e nefericita ,dar nu face nimic sa schimbe situatia-de ce?P S-nu cred ca as putea sta cu cineva,doar de dragul de a avea "sot" sau pt ochii lumii sau a familiei si cand ajung acasa,sa fiu singura pt ca el e prea ocupat sau obosit sa observe ca exist.Deci-fiti fericite fetelor,dar comunicati,exprimati-va trairile si dorintele!
luyyzz
Postat pe 1 Iulie 2009 18:34
romanticbabe.....in cazul tau eram deja de mult la tribunal...acuma sincer.......si asta indiferent daca as ramane cu respectivul coleg sau nu.......un barbat ca sotul tau nu are nevoie de o sotie, ci de o menajera ca sa nu se umple casa de gunoi.....el nu are nevoie de o sotie cu care sa se inteleaga, pentru ca nu are timp din cauza calculatorului...cunosc astfel de cazuri.......
pe tine chiar nu inteleg de ce stai sa treaca iata pe langa tine langa un barbat care te iubeste atata timp cat nu il pui sa scoata nasul din calculator....
_diana_
Postat pe 1 Iulie 2009 18:39
luyyzzz.............eu am zis deja ca sunt de acord cu tine, pana la un punct...acela in care pot intelege o femeie cu 2 copii mici care ezita sa fie asa transanta ca tine.........si am explicat de ce.......
am presupus ca are copii mici, deoarece este tanara, zicea ca are 20 si ceva de ani, banuind ca sunt facuti cu sotul ei si ca nu s-a maritat la 16 ani, am dedus ca abia daca au cativa ani copii.........daca ma insel..my bad..........oricum, copiii mici sunt cei mai delicati........aici nimeni nu poate judeca decizia unei mame ..........

in toate restul cazurilor, de acord cu tine
_diana_
Postat pe 1 Iulie 2009 18:44
http://4life-romania.blogspot.com
silviu_m74
Postat pe 1 Iulie 2009 18:45
nici nu stiu ce sa iti zic sa lupti pentru persoana iubita sau sa iti sa iti salvezi casnicia,pt k mi-e mi sa pus pata pe o persoana,dar diferenta dintre mie si tine eu nu sunt maritata dar el in schimb da,sincer iti spun fa ceea ce crezi tu mai bine,indiferent de ceea ce iti spunem,esti singura care poate lua decizi,te inteleg perfect si iti spun bafta
monyandre
Postat pe 1 Iulie 2009 19:24
eu nu o sa te judec pt ceea ce ai facut...oricui i se poate intampla...degeaba zicem"vai eu niciodata nu o sa fac asta" nu se stie....E bine ca ai decis sa pui punct relatiei...uneori in viata e bine sa mai gandim si cu mintea...nu doar cu inima...Acum noi nu stim ce e intre tine si sotul tau...te intelegi bine cu el? ma gandesc ...poate tu nu ai primit de la el tandrete, iubire destula incat ai cautat toate astea la altcineva...Banuiesc ca e greu sa dormi in pat langa el si tu sa te gandesti la altcineva...
mady_puppy
Postat pe 2 Iulie 2009 14:18
in legatura cu infidelitatea....cred ca asta se naste din lipsa de afectiune, tandrete din partea celuilalt...cauti in alta parte ceea ce iubitul / iubita nu-ti ofera,,,,stiu ca nu e corect dar...
mady_puppy
Postat pe 2 Iulie 2009 14:23
ti-as zice sa lupti pt persoana iubita, ti-as zice sa te gandesti si la binele tau...nu e corect fata de tine, fata de sufletul tau sa traiesti langa o persoana pe care nu o iubesti...DAR sunt copiii la mijloc...ei nu cred ca o sa te inteleaga...o sa te judece aspru...
mady_puppy
Postat pe 2 Iulie 2009 14:26
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-28 14:03:36
De la: rashela, la data 2009-06-28 03:42:54
De la: o_inima_pustie, la data 2009-01-26 17:34:09 ..acum el nu vrea sa ma mai vada si ma doare cand il vad cand cu una cand cu alta(deci.....de sotia lui nu vrea sa mai auda)


Din ce spui tu aici.. inteleg ca titlul topicului nu prea (mai) e valabil. Se consoleaza omul ca, deh!... si cu sotie, si cu iubita.. nu i-a fost usor.
Nu stiu daca ai luat decizia corecta. Se pare ca, indiferent cat am iubi "enorm" sau nu !!!... undeva, in subconstientul nostru, ceva ne indeamna sa nu dam vrabia din mana pe cea dupa gard.
As spune ca, dimpotriva, va veni un moment (si s-ar putea sa fie mai curand decat te astepti) in care vei spune: Doamne, ce tampenie era sa fac!!
Problema nu e daca ai fi putut fi cu el sau nu. Problema e.. ce faci cu sotul tau acum?! Dupa asemenea aventuri.. ori nu mai ramane nimic in sufletul tau pentru casnicia ta. ori renaste totul.

stiu sigur ca am luat decizia corecta,si anume am divortat la a2-a infatisare,sunt impreuna cu fostul amant,cred ca va-s fii acaparat toata admiratia daca as fii fost o sotie "iubitoare"si chinuita,atunci sa fii vazut ........saraca de tine ....te chinui cu doi copii singura......cate sacrificii(asta numai care sunteti mame o stiti)sta cu un dobitoc ,un indeferent la familia lui.....cu siguranta daca as fii pozat in victima eram admirata...daca am postat in"luptatoare"s-a ajuns aici......DESTEPTATI-VA ROMANI.....


Imi pare rau ca duci asa o lipsa de iubire. N-ai fost tu fericita nici cu sotul, dar nici cu domnul marius ( parca asa il cheama), nu stiu daca vei fi fericita. Parca ai sarit din lac in put. Sper sa-ti gasesti echilibrul intr-o zi .
valita76
Postat pe 2 Iulie 2009 14:51
ufff.....nu stiu cum sa incep ca sa incerc sa nu judec pe nimeni in povestea ta. Eh...cu inceputul. Eu fac parte din categoria sotia amantului tau si am trecut si eu din nefericire prin groaznica experienta de a fi inselata de sotul meu chiar daca ne iubeam enorm,chiar daca ii ofeream mult prea mult peste ceea ce si-ar dori un barbat de calitate : frumusete mi-a dat Dumnezeu din plin din toate punctele de vedere,cuminte sunt,nu as putea sa-mi insel barbatul pentru nimic in lume,gospodina,curata,muncitoare.,responsabila..etc.numai ca nimeni nu e perfect: sunt extraordinar de geloasa. Mentionez ca am un barbat foarte frumos,popular si descurcaret. intotdeauna l-am cam tinut din scurt sa zic asa in ceea ce priveste relatiile cu femeile,contactele cu femeile mai de graba,asta pentru ca de cate ori vb cu orice gen de femeie,orice varsta de femeie,erau pur si simplu hipnotizate de catre sotul meu...bun..avem impreuna in jurul varstei de 30 amandoi,suntem impreuna de cativa ani buni. nu m-a inselat niciodata cat timp am fost langa el,dar s-a intamplat nefericirea de a ma imbolnavi si a trebuit sa merg la doctor in romania,mentionez ca nu traim in romania...el nu putea sa mearga cu mine atata timp pentru tratamentul meu si nici nu era necesar asa ca a ramas acasa. Nu i-a trebuit mai mult de o saptamana si a facut-o,am simtit imediat si cu cine a fost,circumstantele erau de asa natura ca stiam din inainte si imi cunosc sotul foarte bine,nu vreau sa intru in detalii cert este ca el mi-a recunoscut ca asa este ca a fost cu persoana respectiva si ca ii pare rau. Au avut o RELATIE timp de o luna timpul in care am lipsit eu,spun RELATIE pentru faptul ca a adus-o in patul meu,a trait in locul meu,a investit sentimente pentru ea,toate astea mi le-a spus el incetul cu incetul singurel,am stat de vorba cand m-am intors,era schimbat nu mai era el,sotul meu,era indragostit si il simteam,nu stiu de unde am avut puterea sa il ascult,Dumnezeu ma intarit si am ascultat intreaga poveste calma(eu sunt o persoana foarte agresiva,posesiva si geloasa dupa cum va spuneam),nu vreau sa doresc nici dusmanilor mei clipele ,zilele,lunile prin care am trecut dupa ce am ascultat povestea sotului meu,nopti negre,vise,durere...el plangea de durere,ii parea rau,nu stia nici el cum a ajuns in situatia aia,nu stia ce sa mai faca acum ca mi-a rupt sufletul in mine,,vedea pe zi ce trece cum incercarea mea de a fi tare ca sa-l fac tot pe el sa treaca peste era tot mai pierduta...moarta...nu mai puteam,ramaneam fara putere,o persoana tare,cu personalitate puternica acum nu eram decat o persoana sensibila care plange de la orice lucru marunt. Au trecut trei luni de atunci,am incercat sa trec peste sa nu ma mai gandesc,incercarea noastra de a ne despartii a esuat de fiecare data,nu avem putere nici unul,plangem ca doi copii ori de cate ori pun capat si plec nu dureaza decat o zi,de multe ori o ora,ne iubim enorm cum nu am crezut ca exista niciodata pe lumea asta si o TARFA a reusit sa intre in viata noastra si sa distruga tot ceea ce era mai frumos in viata mea.Sunt constienta ca greseala a fost a lui,dar din pacate domnisoara ma cunostea destul de bine si a insistat sa-mi ia sotul de langa mine si mult timp dupa.Am incercat sa vb cu ea dar in zadar,ea tot incerca sa dea de sotul meu sa vb cu el,sa-l roage sa o ia la el.Din fericire treburile s-au linistit si sper sa se uite candva chiar daca e aproape imposibil.Asta probabil ca a simtit si sotia amantului cant tu te-ai indragostit asa deodata,tot asa deodata s-a indragostit si domnisoara de sotul meu.Nu sunt in masura sa judec pe nimeni,incerc sa dau un sfat sau prin povestea mea poate ai inteles si tu ce a simtit sotia lui,ca tu nu te-ai putut pune in locul ei cu siguranta,cred totusi ca ceea ce ai facut tu este un act de egoism si daca suferi este datorita tie si pe langa prostia ta de a continua cand ai vazut ca te indragosteai ai mai facut si pe altii sa sufere neavand nici o vina si nici o putere sa faca nimic.
angelxxx2010
Postat pe 3 Iulie 2009 04:22
In cazul tau a fost vorba de o luna. In alte cazuri e vorba de ani buni. E greu de crezut ca o "escapada" care dureaza...mult timp si cu aceeasi femeie are loc intre un sot si o tarfa (sau orice alta denumire li se dau acestor femei (doar) de catre sotiile inselate. Din cate stiu eu... la tarfa te opresti, iti faci treba si, de cele mai multe ori, nu o intrebi cum o cheama. Cand sotul aduce o alta femeie in patul conjugal ... fii sigura ca nu o face din comoditate, oricat de mult v-ar placea voua sa credeti asta. Cand sotul investeste timp, bani si mai cu seama sentimente intr-o noua relatie... atunci sigur acea femeie nu este o "tarfa"...
Dar nu asta e pana la urma problema.. ci faptul ca desi spun ca isi iubesc sotiile... (haida de!!) le supun unor asemenea trairi (prin care inteleg ca ai trecut si tu), le supun umilintelor, le provoaca zeci de nopti nedormite si multe, multe lacrimi. De ce nu?! Pana la urma ei mereu sunt iertati..... cealalta ramane o tarfa.... uitam si maine o luam de la inceput.
rashela
Postat pe 3 Iulie 2009 05:13
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-03 04:22:16ufff.....nu stiu cum sa incep ca sa incerc sa nu judec pe nimeni in povestea ta. Eh...cu inceputul. Eu fac parte din categoria sotia amantului tau si am trecut si eu din nefericire prin groaznica experienta de a fi inselata de sotul meu chiar daca ne iubeam enorm,chiar daca ii ofeream mult prea mult peste ceea ce si-ar dori un barbat de calitate : frumusete mi-a dat Dumnezeu din plin din toate punctele de vedere,cuminte sunt,nu as putea sa-mi insel barbatul pentru nimic in lume,gospodina,curata,muncitoare.,responsabila..etc.numai ca nimeni nu e perfect: sunt extraordinar de geloasa. Mentionez ca am un barbat foarte frumos,popular si descurcaret. intotdeauna l-am cam tinut din scurt sa zic asa in ceea ce priveste relatiile cu femeile,contactele cu femeile mai de graba,asta pentru ca de cate ori vb cu orice gen de femeie,orice varsta de femeie,erau pur si simplu hipnotizate de catre sotul meu...bun..avem impreuna in jurul varstei de 30 amandoi,suntem impreuna de cativa ani buni. nu m-a inselat niciodata cat timp am fost langa el,dar s-a intamplat nefericirea de a ma imbolnavi si a trebuit sa merg la doctor in romania,mentionez ca nu traim in romania...el nu putea sa mearga cu mine atata timp pentru tratamentul meu si nici nu era necesar asa ca a ramas acasa. Nu i-a trebuit mai mult de o saptamana si a facut-o,am simtit imediat si cu cine a fost,circumstantele erau de asa natura ca stiam din inainte si imi cunosc sotul foarte bine,nu vreau sa intru in detalii cert este ca el mi-a recunoscut ca asa este ca a fost cu persoana respectiva si ca ii pare rau. Au avut o RELATIE timp de o luna timpul in care am lipsit eu,spun RELATIE pentru faptul ca a adus-o in patul meu,a trait in locul meu,a investit sentimente pentru ea,toate astea mi le-a spus el incetul cu incetul singurel,am stat de vorba cand m-am intors,era schimbat nu mai era el,sotul meu,era indragostit si il simteam,nu stiu de unde am avut puterea sa il ascult,Dumnezeu ma intarit si am ascultat intreaga poveste calma(eu sunt o persoana foarte agresiva,posesiva si geloasa dupa cum va spuneam),nu vreau sa doresc nici dusmanilor mei clipele ,zilele,lunile prin care am trecut dupa ce am ascultat povestea sotului meu,nopti negre,vise,durere...el plangea de durere,ii parea rau,nu stia nici el cum a ajuns in situatia aia,nu stia ce sa mai faca acum ca mi-a rupt sufletul in mine,,vedea pe zi ce trece cum incercarea mea de a fi tare ca sa-l fac tot pe el sa treaca peste era tot mai pierduta...moarta...nu mai puteam,ramaneam fara putere,o persoana tare,cu personalitate puternica acum nu eram decat o persoana sensibila care plange de la orice lucru marunt. Au trecut trei luni de atunci,am incercat sa trec peste sa nu ma mai gandesc,incercarea noastra de a ne despartii a esuat de fiecare data,nu avem putere nici unul,plangem ca doi copii ori de cate ori pun capat si plec nu dureaza decat o zi,de multe ori o ora,ne iubim enorm cum nu am crezut ca exista niciodata pe lumea asta si o TARFA a reusit sa intre in viata noastra si sa distruga tot ceea ce era mai frumos in viata mea.Sunt constienta ca greseala a fost a lui,dar din pacate domnisoara ma cunostea destul de bine si a insistat sa-mi ia sotul de langa mine si mult timp dupa.Am incercat sa vb cu ea dar in zadar,ea tot incerca sa dea de sotul meu sa vb cu el,sa-l roage sa o ia la el.Din fericire treburile s-au linistit si sper sa se uite candva chiar daca e aproape imposibil.Asta probabil ca a simtit si sotia amantului cant tu te-ai indragostit asa deodata,tot asa deodata s-a indragostit si domnisoara de sotul meu.Nu sunt in masura sa judec pe nimeni,incerc sa dau un sfat sau prin povestea mea poate ai inteles si tu ce a simtit sotia lui,ca tu nu te-ai putut pune in locul ei cu siguranta,cred totusi ca ceea ce ai facut tu este un act de egoism si daca suferi este datorita tie si pe langa prostia ta de a continua cand ai vazut ca te indragosteai ai mai facut si pe altii sa sufere neavand nici o vina si nici o putere sa faca nimic.

N-ar intelege nimic stai linistita-sunt oameni care nu stiu ce inseamna iubirea , fidelitatea si respectul pt cel de langa tine(si isi gasesc scuze patetice-ca sunt nefericiti in loc sa faca ceva si sa devina fericiti).T admir pt curajul tau ,recunosc ca m-am regasit oarecum la capitolul posesivitate pt ca eu imi ador iubitul-fac orice pt el,il iubesc nespus-dar n-as putea trece peste tradare!Si el stie ca vorbesc serios cand spun ca respectul e f imp si dragostea la fel-daca mergi la alta-cum ma mai respecti sau cum ma iubesti?
Putere multa iti doresc si sa-ti fie bine!
luyyzz
Postat pe 3 Iulie 2009 09:40
De la: luyyzz, la data 2009-07-03 09:40:07
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-03 04:22:16ufff.....nu stiu cum sa incep ca sa incerc sa nu judec pe nimeni in povestea ta. Eh...cu inceputul. Eu fac parte din categoria sotia amantului tau si am trecut si eu din nefericire prin groaznica experienta de a fi inselata de sotul meu chiar daca ne iubeam enorm,chiar daca ii ofeream mult prea mult peste ceea ce si-ar dori un barbat de calitate : frumusete mi-a dat Dumnezeu din plin din toate punctele de vedere,cuminte sunt,nu as putea sa-mi insel barbatul pentru nimic in lume,gospodina,curata,muncitoare.,responsabila..etc.numai ca nimeni nu e perfect: sunt extraordinar de geloasa. Mentionez ca am un barbat foarte frumos,popular si descurcaret. intotdeauna l-am cam tinut din scurt sa zic asa in ceea ce priveste relatiile cu femeile,contactele cu femeile mai de graba,asta pentru ca de cate ori vb cu orice gen de femeie,orice varsta de femeie,erau pur si simplu hipnotizate de catre sotul meu...bun..avem impreuna in jurul varstei de 30 amandoi,suntem impreuna de cativa ani buni. nu m-a inselat niciodata cat timp am fost langa el,dar s-a intamplat nefericirea de a ma imbolnavi si a trebuit sa merg la doctor in romania,mentionez ca nu traim in romania...el nu putea sa mearga cu mine atata timp pentru tratamentul meu si nici nu era necesar asa ca a ramas acasa. Nu i-a trebuit mai mult de o saptamana si a facut-o,am simtit imediat si cu cine a fost,circumstantele erau de asa natura ca stiam din inainte si imi cunosc sotul foarte bine,nu vreau sa intru in detalii cert este ca el mi-a recunoscut ca asa este ca a fost cu persoana respectiva si ca ii pare rau. Au avut o RELATIE timp de o luna timpul in care am lipsit eu,spun RELATIE pentru faptul ca a adus-o in patul meu,a trait in locul meu,a investit sentimente pentru ea,toate astea mi le-a spus el incetul cu incetul singurel,am stat de vorba cand m-am intors,era schimbat nu mai era el,sotul meu,era indragostit si il simteam,nu stiu de unde am avut puterea sa il ascult,Dumnezeu ma intarit si am ascultat intreaga poveste calma(eu sunt o persoana foarte agresiva,posesiva si geloasa dupa cum va spuneam),nu vreau sa doresc nici dusmanilor mei clipele ,zilele,lunile prin care am trecut dupa ce am ascultat povestea sotului meu,nopti negre,vise,durere...el plangea de durere,ii parea rau,nu stia nici el cum a ajuns in situatia aia,nu stia ce sa mai faca acum ca mi-a rupt sufletul in mine,,vedea pe zi ce trece cum incercarea mea de a fi tare ca sa-l fac tot pe el sa treaca peste era tot mai pierduta...moarta...nu mai puteam,ramaneam fara putere,o persoana tare,cu personalitate puternica acum nu eram decat o persoana sensibila care plange de la orice lucru marunt. Au trecut trei luni de atunci,am incercat sa trec peste sa nu ma mai gandesc,incercarea noastra de a ne despartii a esuat de fiecare data,nu avem putere nici unul,plangem ca doi copii ori de cate ori pun capat si plec nu dureaza decat o zi,de multe ori o ora,ne iubim enorm cum nu am crezut ca exista niciodata pe lumea asta si o TARFA a reusit sa intre in viata noastra si sa distruga tot ceea ce era mai frumos in viata mea.Sunt constienta ca greseala a fost a lui,dar din pacate domnisoara ma cunostea destul de bine si a insistat sa-mi ia sotul de langa mine si mult timp dupa.Am incercat sa vb cu ea dar in zadar,ea tot incerca sa dea de sotul meu sa vb cu el,sa-l roage sa o ia la el.Din fericire treburile s-au linistit si sper sa se uite candva chiar daca e aproape imposibil.Asta probabil ca a simtit si sotia amantului cant tu te-ai indragostit asa deodata,tot asa deodata s-a indragostit si domnisoara de sotul meu.Nu sunt in masura sa judec pe nimeni,incerc sa dau un sfat sau prin povestea mea poate ai inteles si tu ce a simtit sotia lui,ca tu nu te-ai putut pune in locul ei cu siguranta,cred totusi ca ceea ce ai facut tu este un act de egoism si daca suferi este datorita tie si pe langa prostia ta de a continua cand ai vazut ca te indragosteai ai mai facut si pe altii sa sufere neavand nici o vina si nici o putere sa faca nimic.

N-ar intelege nimic stai linistita-sunt oameni care nu stiu ce inseamna iubirea , fidelitatea si respectul pt cel de langa tine(si isi gasesc scuze patetice-ca sunt nefericiti in loc sa faca ceva si sa devina fericiti).T admir pt curajul tau ,recunosc ca m-am regasit oarecum la capitolul posesivitate pt ca eu imi ador iubitul-fac orice pt el,il iubesc nespus-dar n-as putea trece peste tradare!Si el stie ca vorbesc serios cand spun ca respectul e f imp si dragostea la fel-daca mergi la alta-cum ma mai respecti sau cum ma iubesti?
Putere multa iti doresc si sa-ti fie bine!
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 07:57
De la: luyyzz, la data 2009-07-03 09:40:07
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-03 04:22:16ufff.....nu stiu cum sa incep ca sa incerc sa nu judec pe nimeni in povestea ta. Eh...cu inceputul. Eu fac parte din categoria sotia amantului tau si am trecut si eu din nefericire prin groaznica experienta de a fi inselata de sotul meu chiar daca ne iubeam enorm,chiar daca ii ofeream mult prea mult peste ceea ce si-ar dori un barbat de calitate : frumusete mi-a dat Dumnezeu din plin din toate punctele de vedere,cuminte sunt,nu as putea sa-mi insel barbatul pentru nimic in lume,gospodina,curata,muncitoare.,responsabila..etc.numai ca nimeni nu e perfect: sunt extraordinar de geloasa. Mentionez ca am un barbat foarte frumos,popular si descurcaret. intotdeauna l-am cam tinut din scurt sa zic asa in ceea ce priveste relatiile cu femeile,contactele cu femeile mai de graba,asta pentru ca de cate ori vb cu orice gen de femeie,orice varsta de femeie,erau pur si simplu hipnotizate de catre sotul meu...bun..avem impreuna in jurul varstei de 30 amandoi,suntem impreuna de cativa ani buni. nu m-a inselat niciodata cat timp am fost langa el,dar s-a intamplat nefericirea de a ma imbolnavi si a trebuit sa merg la doctor in romania,mentionez ca nu traim in romania...el nu putea sa mearga cu mine atata timp pentru tratamentul meu si nici nu era necesar asa ca a ramas acasa. Nu i-a trebuit mai mult de o saptamana si a facut-o,am simtit imediat si cu cine a fost,circumstantele erau de asa natura ca stiam din inainte si imi cunosc sotul foarte bine,nu vreau sa intru in detalii cert este ca el mi-a recunoscut ca asa este ca a fost cu persoana respectiva si ca ii pare rau. Au avut o RELATIE timp de o luna timpul in care am lipsit eu,spun RELATIE pentru faptul ca a adus-o in patul meu,a trait in locul meu,a investit sentimente pentru ea,toate astea mi le-a spus el incetul cu incetul singurel,am stat de vorba cand m-am intors,era schimbat nu mai era el,sotul meu,era indragostit si il simteam,nu stiu de unde am avut puterea sa il ascult,Dumnezeu ma intarit si am ascultat intreaga poveste calma(eu sunt o persoana foarte agresiva,posesiva si geloasa dupa cum va spuneam),nu vreau sa doresc nici dusmanilor mei clipele ,zilele,lunile prin care am trecut dupa ce am ascultat povestea sotului meu,nopti negre,vise,durere...el plangea de durere,ii parea rau,nu stia nici el cum a ajuns in situatia aia,nu stia ce sa mai faca acum ca mi-a rupt sufletul in mine,,vedea pe zi ce trece cum incercarea mea de a fi tare ca sa-l fac tot pe el sa treaca peste era tot mai pierduta...moarta...nu mai puteam,ramaneam fara putere,o persoana tare,cu personalitate puternica acum nu eram decat o persoana sensibila care plange de la orice lucru marunt. Au trecut trei luni de atunci,am incercat sa trec peste sa nu ma mai gandesc,incercarea noastra de a ne despartii a esuat de fiecare data,nu avem putere nici unul,plangem ca doi copii ori de cate ori pun capat si plec nu dureaza decat o zi,de multe ori o ora,ne iubim enorm cum nu am crezut ca exista niciodata pe lumea asta si o TARFA a reusit sa intre in viata noastra si sa distruga tot ceea ce era mai frumos in viata mea.Sunt constienta ca greseala a fost a lui,dar din pacate domnisoara ma cunostea destul de bine si a insistat sa-mi ia sotul de langa mine si mult timp dupa.Am incercat sa vb cu ea dar in zadar,ea tot incerca sa dea de sotul meu sa vb cu el,sa-l roage sa o ia la el.Din fericire treburile s-au linistit si sper sa se uite candva chiar daca e aproape imposibil.Asta probabil ca a simtit si sotia amantului cant tu te-ai indragostit asa deodata,tot asa deodata s-a indragostit si domnisoara de sotul meu.Nu sunt in masura sa judec pe nimeni,incerc sa dau un sfat sau prin povestea mea poate ai inteles si tu ce a simtit sotia lui,ca tu nu te-ai putut pune in locul ei cu siguranta,cred totusi ca ceea ce ai facut tu este un act de egoism si daca suferi este datorita tie si pe langa prostia ta de a continua cand ai vazut ca te indragosteai ai mai facut si pe altii sa sufere neavand nici o vina si nici o putere sa faca nimic.

N-ar intelege nimic stai linistita-sunt oameni care nu stiu ce inseamna iubirea , fidelitatea si respectul pt cel de langa tine(si isi gasesc scuze patetice-ca sunt nefericiti in loc sa faca ceva si sa devina fericiti).T admir pt curajul tau ,recunosc ca m-am regasit oarecum la capitolul posesivitate pt ca eu imi ador iubitul-fac orice pt el,il iubesc nespus-dar n-as putea trece peste tradare!Si el stie ca vorbesc serios cand spun ca respectul e f imp si dragostea la fel-daca mergi la alta-cum ma mai respecti sau cum ma iubesti?
Putere multa iti doresc si sa-ti fie bine!
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 07:57
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-04 07:57:26
De la: luyyzz, la data 2009-07-03 09:40:07
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-03 04:22:16ufff.....nu stiu cum sa incep ca sa incerc sa nu judec pe nimeni in povestea ta. Eh...cu inceputul. Eu fac parte din categoria sotia amantului tau si am trecut si eu din nefericire prin groaznica experienta de a fi inselata de sotul meu chiar daca ne iubeam enorm,chiar daca ii ofeream mult prea mult peste ceea ce si-ar dori un barbat de calitate : frumusete mi-a dat Dumnezeu din plin din toate punctele de vedere,cuminte sunt,nu as putea sa-mi insel barbatul pentru nimic in lume,gospodina,curata,muncitoare.,responsabila..etc.numai ca nimeni nu e perfect: sunt extraordinar de geloasa. Mentionez ca am un barbat foarte frumos,popular si descurcaret. intotdeauna l-am cam tinut din scurt sa zic asa in ceea ce priveste relatiile cu femeile,contactele cu femeile mai de graba,asta pentru ca de cate ori vb cu orice gen de femeie,orice varsta de femeie,erau pur si simplu hipnotizate de catre sotul meu...bun..avem impreuna in jurul varstei de 30 amandoi,suntem impreuna de cativa ani buni. nu m-a inselat niciodata cat timp am fost langa el,dar s-a intamplat nefericirea de a ma imbolnavi si a trebuit sa merg la doctor in romania,mentionez ca nu traim in romania...el nu putea sa mearga cu mine atata timp pentru tratamentul meu si nici nu era necesar asa ca a ramas acasa. Nu i-a trebuit mai mult de o saptamana si a facut-o,am simtit imediat si cu cine a fost,circumstantele erau de asa natura ca stiam din inainte si imi cunosc sotul foarte bine,nu vreau sa intru in detalii cert este ca el mi-a recunoscut ca asa este ca a fost cu persoana respectiva si ca ii pare rau. Au avut o RELATIE timp de o luna timpul in care am lipsit eu,spun RELATIE pentru faptul ca a adus-o in patul meu,a trait in locul meu,a investit sentimente pentru ea,toate astea mi le-a spus el incetul cu incetul singurel,am stat de vorba cand m-am intors,era schimbat nu mai era el,sotul meu,era indragostit si il simteam,nu stiu de unde am avut puterea sa il ascult,Dumnezeu ma intarit si am ascultat intreaga poveste calma(eu sunt o persoana foarte agresiva,posesiva si geloasa dupa cum va spuneam),nu vreau sa doresc nici dusmanilor mei clipele ,zilele,lunile prin care am trecut dupa ce am ascultat povestea sotului meu,nopti negre,vise,durere...el plangea de durere,ii parea rau,nu stia nici el cum a ajuns in situatia aia,nu stia ce sa mai faca acum ca mi-a rupt sufletul in mine,,vedea pe zi ce trece cum incercarea mea de a fi tare ca sa-l fac tot pe el sa treaca peste era tot mai pierduta...moarta...nu mai puteam,ramaneam fara putere,o persoana tare,cu personalitate puternica acum nu eram decat o persoana sensibila care plange de la orice lucru marunt. Au trecut trei luni de atunci,am incercat sa trec peste sa nu ma mai gandesc,incercarea noastra de a ne despartii a esuat de fiecare data,nu avem putere nici unul,plangem ca doi copii ori de cate ori pun capat si plec nu dureaza decat o zi,de multe ori o ora,ne iubim enorm cum nu am crezut ca exista niciodata pe lumea asta si o TARFA a reusit sa intre in viata noastra si sa distruga tot ceea ce era mai frumos in viata mea.Sunt constienta ca greseala a fost a lui,dar din pacate domnisoara ma cunostea destul de bine si a insistat sa-mi ia sotul de langa mine si mult timp dupa.Am incercat sa vb cu ea dar in zadar,ea tot incerca sa dea de sotul meu sa vb cu el,sa-l roage sa o ia la el.Din fericire treburile s-au linistit si sper sa se uite candva chiar daca e aproape imposibil.Asta probabil ca a simtit si sotia amantului cant tu te-ai indragostit asa deodata,tot asa deodata s-a indragostit si domnisoara de sotul meu.Nu sunt in masura sa judec pe nimeni,incerc sa dau un sfat sau prin povestea mea poate ai inteles si tu ce a simtit sotia lui,ca tu nu te-ai putut pune in locul ei cu siguranta,cred totusi ca ceea ce ai facut tu este un act de egoism si daca suferi este datorita tie si pe langa prostia ta de a continua cand ai vazut ca te indragosteai ai mai facut si pe altii sa sufere neavand nici o vina si nici o putere sa faca nimic.

N-ar intelege nimic stai linistita-sunt oameni care nu stiu ce inseamna iubirea , fidelitatea si respectul pt cel de langa tine(si isi gasesc scuze patetice-ca sunt nefericiti in loc sa faca ceva si sa devina fericiti).T admir pt curajul tau ,recunosc ca m-am regasit oarecum la capitolul posesivitate pt ca eu imi ador iubitul-fac orice pt el,il iubesc nespus-dar n-as putea trece peste tradare!Si el stie ca vorbesc serios cand spun ca respectul e f imp si dragostea la fel-daca mergi la alta-cum ma mai respecti sau cum ma iubesti?
Putere multa iti doresc si sa-ti fie bine!
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 07:58
De un lucru sunt sigura pe lumea asta,sotul meu ma iubeste ca un nebun,ceea ce a facut nu are nici o legatura cu iubirea ce mi-o poarta,stiu ca e greu de acceptat asta,mie mi-a fost si mai greu sa cred asemenea "prostie",dar este purul adevar.Repet ca sotul meu este extraordinar de frumos si nu a avut niciodata probleme sa fie cu vreo femeie,am renuntat la el si i-am spus ca nu sunt capabila sa-l iert,sa uit si sa trec peste,nu pot si cel mai bine este sa ne despartim,dar niciodata nu pot face ceea ce am intentionat,el nu poate traii fara mine nu m-ar lasa niciodata sa plec,ar fi capabil sa ma impiedice cu orice pret,ne leaga prea multe suferinte,prea multe bucuriii si tristeti.eh...asa am zis si eu inainte ca totul sa se-ntample,am zis ca as putea accepta orice din partea lui dar numai tradarea nu.Si uite ca am trecut si prin asta si am acceptat pentru faptul ca sunt foarte multe investitii in decursul anilor traiti impreuna si nu am putul sa renunt la tot cu usurinta(ma refer la investitii sentimentale desigur) Am luptat atatia ani sa realizez si sa ajung pana aici cu sotul meu,am trecut prin foarte multe intamplari nefericite si ne-am sustinut unul pe altul si am suferit mult sa ajungem pana aici.Am pus totul in balanta,am luat lucrurile cu calm si am ajuns la concluzia ca nu are rost sa renunt la tot ceea ce ne leaga impreuna din cauza unei prostii(sunt constienta ca este de neiertat si nu ma asteptam dupa cum am zis niciodata in viata mea la asa ceva din partea lui,pentru faptul ca avem o relatie sexuala foarte buna chiar si dupa atatia anii,nu am avut niciodata probleme de genu) si acum sa-l las alteia care a deschis cu foarte mare usurinta picioarele.Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar altfel nu pot numi femei de genu,din moment ce stii ca el este insurat ce cauti sa te implici intr-o relatie??? oricum cine are relatii cu barbati insurati nu va intelege niciodata ce intelege o nevasta,tot ele sunt victimele,cu toata parerea de rau,o cautati cu lumanarea mai pe romaneste! si daca suferiti asta pentru ca vreti,barbatu tot la nevasta se intoarce! Luyyzz ai mare grija de el,iubiti-va mult si-ti doresc din tot sufletul sa te fereasca Dumnezeu de intamplari de genu,mersi si bafta!
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 08:34
De la: valita76, la data 2009-07-02 14:51:56
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-28 14:03:36
De la: rashela, la data 2009-06-28 03:42:54
De la: o_inima_pustie, la data 2009-01-26 17:34:09 ..acum el nu vrea sa ma mai vada si ma doare cand il vad cand cu una cand cu alta(deci.....de sotia lui nu vrea sa mai auda)


Din ce spui tu aici.. inteleg ca titlul topicului nu prea (mai) e valabil. Se consoleaza omul ca, deh!... si cu sotie, si cu iubita.. nu i-a fost usor.
Nu stiu daca ai luat decizia corecta. Se pare ca, indiferent cat am iubi "enorm" sau nu !!!... undeva, in subconstientul nostru, ceva ne indeamna sa nu dam vrabia din mana pe cea dupa gard.
As spune ca, dimpotriva, va veni un moment (si s-ar putea sa fie mai curand decat te astepti) in care vei spune: Doamne, ce tampenie era sa fac!!
Problema nu e daca ai fi putut fi cu el sau nu. Problema e.. ce faci cu sotul tau acum?! Dupa asemenea aventuri.. ori nu mai ramane nimic in sufletul tau pentru casnicia ta. ori renaste totul.

stiu sigur ca am luat decizia corecta,si anume am divortat la a2-a infatisare,sunt impreuna cu fostul amant,cred ca va-s fii acaparat toata admiratia daca as fii fost o sotie "iubitoare"si chinuita,atunci sa fii vazut ........saraca de tine ....te chinui cu doi copii singura......cate sacrificii(asta numai care sunteti mame o stiti)sta cu un dobitoc ,un indeferent la familia lui.....cu siguranta daca as fii pozat in victima eram admirata...daca am postat in"luptatoare"s-a ajuns aici......DESTEPTATI-VA ROMANI.....


Imi pare rau ca duci asa o lipsa de iubire. N-ai fost tu fericita nici cu sotul, dar nici cu domnul marius ( parca asa il cheama), nu stiu daca vei fi fericita. Parca ai sarit din lac in put. Sper sa-ti gasesti echilibrul intr-o zi .
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 08:42
deci sa inteleg ca s-au destramat doua familii,una dintre ele cu doi copii....sa fi fericita iti doresc cu toate ca nu te vad bine. bine ai spus "DESTEPTATI-VA ROMANI!"
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 08:47
angelxxx2010
Postat pe 4 Iulie 2009 08:47
Cum am spus-apreciez ca ai avut puterea sa ierti,de fapt nu stiu daca te-ai considerat pe undeva "vinovata"(unii asa incearca sa spuna,ca vezi Doamne se duc sotii cu altele ,pt ca nu au ce le trebuie acasa)>Am mai spus,eu stiu ca nu sunt "perfecta",nimeni nu e ,dar avem ceva frumos,am trecut prin bune si rele impreuna,urmeaza sa ne casatorim si de asta tot spun ca n-as accepta ideea ca are o aventura sau o "relatie",pt ca stiu cat il iubesc si ca fac tot ce-mi sta in putere sa-l fac fericit.Avem o relatie deschisa,ne tinem de mana,dormim imbratisati,deci as vrea ca in cazul in care sa zicem ca s-ar indragosti de alta sau ca nu ar mai fi fericit cu mine-sa-mi spuna,nu sa traiesc eu in lumea mea multumita ca am un sot dragutz care ma respecta si in rest sa stie toata lumea ca el umbra creanga ... !
Stiu ca e grea sinceritatea pt unii -dar eu prefer in locul unei minciuni frumoase ,un adevar crud si oricum nu spun -al meu e perfect,nu ma inseala-dar pana acum nu am simtit si nici nu mi-a dat ceva de banuit!.Sa fim fericite,fara complicatii(amanti,minciuni,suferinte) si dragoste multa fetelor!
luyyzz
Postat pe 4 Iulie 2009 18:33
NU se IUBESTE, ci se face SEX!

Asta este TOT!

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Ori ramaneti in continuare PROASTE ca toate nestiutoarele.

agoldfish
Postat pe 5 Iulie 2009 14:29
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:29:24NU se IUBESTE, ci se face SEX!

Asta este TOT!

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Ori ramaneti in continuare PROASTE ca toate nestiutoarele.



greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 14:30
De la: greierash, la data 2009-07-05 14:30:29
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:29:24NU se IUBESTE, ci se face SEX!

Asta este TOT!

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Ori ramaneti in continuare PROASTE ca toate nestiutoarele.





Da Greierasule,
Ce anume nu intelegeti?
DRAGOSTE inseamna ca esti CINSTIT DOAR CU TINE INSUTI, DOAR CU poponetul TAU PERSONAL, EVENTUAL SI CU AL CELUI PE CARE crezi si spui CA-L IUBESTI si pe toti ceilalti oameni POTI, iti PERMITI SA-I MINTI, SA-I FURI DE bucuria unei iubiri impartasite asa cum ai si tu (ma rog, nu-i vorba despre tine aicea, greieras)???

NU exista SAUNT CINSTIT/A CU TINE SI CU ALTII ...

Si apoi CITI si voi CE isi DORESC BARBATII, caz in care NU stiati:

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

SEX cat mai mult, cu cat mai multe

Asta este DRAGOSTE?

Mai bine-i in DESERT decat printre specimenele ce se numesc OAMENI ''potenti''
agoldfish
Postat pe 6 Iulie 2009 15:28
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:29:24NU se IUBESTE, ci se face SEX!

Asta este TOT!

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Ori ramaneti in continuare PROASTE ca toate nestiutoarele.


TOTAL GRESIT,ATUNCI CAND O RELATIE(CHIAR SI EXTRA CONJUGALA)DUREAZA DE ANI NU CRED CA ESTE VB DOAR DE SEX,BANUIESC CA AI FOST DEZAMAGITA SIIIIII.............
yza79
Postat pe 12 August 2009 21:05
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-04 08:47:59


imi pare rau ptr tine...te cred ca e groaznic....daca tu il iubesti si ii dai atentie, cum te-a putut insela asa in prima saptamana cand l-ai scapat din vedere, si mai ales cand tu erai bolnava??? ce fel de om e asta?

nu e neglijat, zici ca va intelegeti din toate punctele de vedere....si el sa aduca alta IN CASA in locul tau dupa doar o saptamana.....
DayC
Postat pe 29 Septembrie 2009 23:50
.... interesanta povestea... imi doresc tare mult sa aflu si continuarea... ce s-a mai intamplat? cum este acum? copii?
adelheida
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:37
divortati si reconsiderati va viata
continuand in halul asta dati dovada de egoism fata de partenerii vostrii
Aphrodite
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:03
In general e simplu sa crezi ca divortul rezolva problemele dintre 2 oameni care(ex meu)...au tras 17 ani la aceeasi caruta(adica si-au facut o stare materiala)...si copii....si...el nu vrea sa renunte la nimic...
stmaria
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:00
Una e sa divortezi dupa 3 ani... alta e dupa 17. Daca are defecte le vezi mai la inceput. Ori le accepti si iti traiesti viata cu el asa cum e, ori faci la un fel si nu astepti 20 de ani pentru ca apoi sa te apuci sa imparti ce ai agonisit...
danielita75
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu e chiar infidelitate...Va rog, cititi si ajutati-ma cu un sfat!!! 19 De la: kudika_999577 2 Martie 2016 18:53
probleme cu ochii 4 De la: crysa_tm 29 Septembrie 2010 11:26
fidelitate 16 De la: healthy017339 10 Februarie 2014 07:17
Mai poate fi vorba de....noi 0 De la: 16 Ianuarie 2011 18:59
PSIHOTERAPIE 10 De la: dandanaua_reloaded 16 August 2009 09:42