Setari Cookie-uri

ne vom iubii mereu,dar...........

De la: DayC, la data 2009-09-29 23:50:41
De la: angelxxx2010, la data 2009-07-04 08:47:59


imi pare rau ptr tine...te cred ca e groaznic....daca tu il iubesti si ii dai atentie, cum te-a putut insela asa in prima saptamana cand l-ai scapat din vedere, si mai ales cand tu erai bolnava??? ce fel de om e asta?

nu e neglijat, zici ca va intelegeti din toate punctele de vedere....si el sa aduca alta IN CASA in locul tau dupa doar o saptamana.....

asa a fost sa fie..... ,pana intr-un final tot eu am fost cea vinovata,pentru faptul ca-l acuzam mai mereu ca ma inseala,sau ca ar vrea sa o faca....tocmai din acest motiv spune el ca a fost oarecum inpins spre gestul facut de el o mare prostie stiu,dar in ciuda faptului tot il iubesc si am incercat din rasputeri sa trec peste
angelxxx2010
Postat pe 11 Octombrie 2009 14:03
asa e dragostea...
acuma, daca va intelegeti bine si treceti peste acest episod, de ce nu? fiecare merita o a doua sansa.
ai grija de tine si nu te descuraja, totul e bine cand se termina cu bine
DayC
Postat pe 11 Octombrie 2009 19:36
ptr angelxxx2010......Draga mea tu stii ce e mai bn ptr tine...sper sa nu trec vreodata prin asa ceva ca nu stiu cum as reactiona...dar nu cred k ar trebui sa te invinovatesti..nu tu esti vinovat, ci el...gandeste un pik la rece ...asta spune ceva despre el , despre caracterul lui si despre respectul pe care il poarta relatiei voastre...tu ai fi fcaut vreodata asa ceva indiferent de circumstante?...si stii o persoana nu este fidela unei alte persoane...este fidela principiilor sale ...iar principiile lui nu stiu cat sunt de solide...
Oricum sa faci ce e mai bn ptr tn, sa te gandesti la tn inainte chiar daca e greu, ptr k niici o persoana din lume nu merita sa te pui pe locul 2 ....ai grija de tn draga mea...
eu am trecut prin ceva asemator, dar la o scala mult mai mica(eram de putin timp impreuna, si nu stiu daca s-a culcat cu ea , cert iese k au iesit la un suc lucru pe care el mi l-a spus si eu nu as fi avut de unde sa aflu..ma rog) si mi-a fost foarte greu sa iert, de uitat niciodata...iar relatia nu cred k o sa mai fie vreodata la fel...adik mereu ma gandesc acolo...
Leya24
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:07
De la: DayC, la data 2009-10-11 19:36:42asa e dragostea...
acuma, daca va intelegeti bine si treceti peste acest episod, de ce nu? fiecare merita o a doua sansa.
ai grija de tine si nu te descuraja, totul e bine cand se termina cu bine

it multumesc mult pentru incurajari,asa am crezut de cuviinta si anume sa-i ofer o a doua sansa si sincer nu-mi pare rau,un singur lucru as putea spune acum cu toata siguranta din lume,nu as mai putea trece niciodata prin ceea ce-am trecut in perioada respectiva,nu as mai putea oferii nici cea mai mica seansa si el este foarte constient de asta,nu as mai avea aceeasi putere sa trec peste, e tare greu si un sentiment extraordinar dedureros ehh.....azi suntem bine,ne iubim si sper din toata inima sa nu se mai intample,te pup si sa ai parte de iubire multa
angelxxx2010
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:40
De la: Leya24, la data 2009-10-12 19:07:35ptr angelxxx2010......Draga mea tu stii ce e mai bn ptr tine...sper sa nu trec vreodata prin asa ceva ca nu stiu cum as reactiona...dar nu cred k ar trebui sa te invinovatesti..nu tu esti vinovat, ci el...gandeste un pik la rece ...asta spune ceva despre el , despre caracterul lui si despre respectul pe care il poarta relatiei voastre...tu ai fi fcaut vreodata asa ceva indiferent de circumstante?...si stii o persoana nu este fidela unei alte persoane...este fidela principiilor sale ...iar principiile lui nu stiu cat sunt de solide...
Oricum sa faci ce e mai bn ptr tn, sa te gandesti la tn inainte chiar daca e greu, ptr k niici o persoana din lume nu merita sa te pui pe locul 2 ....ai grija de tn draga mea...
eu am trecut prin ceva asemator, dar la o scala mult mai mica(eram de putin timp impreuna, si nu stiu daca s-a culcat cu ea , cert iese k au iesit la un suc lucru pe care el mi l-a spus si eu nu as fi avut de unde sa aflu..ma rog) si mi-a fost foarte greu sa iert, de uitat niciodata...iar relatia nu cred k o sa mai fie vreodata la fel...adik mereu ma gandesc acolo...

iubita mea,sper si eu din tot sufletul sa nu ajungi la asa ceva,este foarte foarte greu de suportat,eu am prietene foarte multe si nu puteau crede in primul rand cum sa putut intampla una ca asta si tot odata chiar erau socate cum de reactionez asa,cum de pot suporta asa ceva,cunoscandu-ma in acelasi timp ca fiind un pic mai agitata de fel,devenisem atat de calma si ganditoare,nu stiam pe ce parte sa mai iau lucrurile si cum sa fac sa FIE MAI BINE ....stiu ca nu am fost eu vinovata,dar el dupa un timp mi-a spus ca pe de o parte l-am impins la gestul lui prin caracterul meu....gelozie...acuze cum ca m-ar insela,nu ma acuz dar e adevarat eu chiar il inebuneam de cap toata ziua,sunt foarte foarte geloasa si posesiva,eu nu l-am inselat pe sotul meu nici macar cu gandul,nu as putea sa ma apropii de un alt barbat pentru nimic in lumea asta,ma respect prea mult pe mine insami,dar asta este,fiecare este asa cum la lasat Dumnezeu,iti multumesc pentru incurajari si sa fi iubita.
angelxxx2010
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:16
Acesta este si sfatul meu: pune capat acum acestei "relatii" pacatoase. Ratiunea data de Dumnezeu trebuie folosita si pentru a ne struni instinctele si pasiunile. Instinctele si pasiunile sunt ca niste cai aravasi care trebuie struniti, altfel ne duc in prapastie. Ele trebuie canalizate in cadrul casatoriei. Pacatul se prezinta sub o forma placuta, dar pe dinauntru este plin de rautate si otrava.

Adulterul este o tradare a fidelitatii pe care si-o datoreaza sotul si sotia. Este pacat mare. In adulter, se comit urmatoarele pacate : pacatul de necuratie (desfrau) si pacat impotriva dreptatii si impotriva legaturii matrimoniale sacre. Casatoria nu este un simplu contract facut pe baza unor acte. Casatoria este in primul rand un sacrament si un legamant sacru facut in fata lui Dumnezeu si a Bisericii.
Nici un motiv nu justifica adulterul: nici impotenta sotului sau frigiditatea sotiei, nici alte disfunctii sexuale, nici vreo alta boala sau infirmitate a unuia dintre soti, nici absenta mai mult sau mai putin indelungata din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt si nici un alt motiv.

Mai multe puteti citi si vedea pe blogul urmator :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gasiti: inregistrari video cu miracole; videoclipuri ; filme documentare ; legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele contin posturi TV on-line si posturi de radio); carti foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator); articole; adrese, numere de telefon si site-uri ale unor asociatii care ofera servicii caritabile.
Va rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 18 Octombrie 2009 05:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te inseala partenerul? 63 De la: Cer_instelat 4 Septembrie 2011 10:29
Fostul.... 25 De la: kudika_936128 29 Septembrie 2013 00:12
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59
heeeeeelllllp!!!! 302 De la: geo_reincarcat_iara 4 Aprilie 2012 01:45
Special pentru ziua indragostitilor ! 45 De la: ipahebirowtnod 8 Februarie 2011 09:59