Setari Cookie-uri

Am ramas insarcinata.

De la: Hefe, la data 2009-01-30 22:26:32
De la: Asynia, la data 2009-01-30 22:23:21eu cred ca e la misto totul



idem

idem la idem
coffeeta
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:29
La cine te-ai gandit cand ti-ai pus in minte sa ramai insarcinata?La tine,la el ..ca la copil nu te-ai gandit.

"Nu ai chef" de copil??cine ar putea sa te ajute sa-ti vina chefu'?I
Iti doresc sa iesi cu bine din asta,ceea ce ar insemna ca respectivul fost iubit sa se intoarca la tine cuprins de sentimente paterne...si sa te ia de nevasta(ca in povesti..)
Pe viitor sper sa-ti serveasca la ceva lectia asta.Nu tii un barbat langa tine facand un copil pe care el nu si-l doreste.SI NICI TU!!!
Pufi al tau ...care nu mai e al tau!
offfffff

ella_c
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:29
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:11:29Credeti ca ar fi bine sa-l aduc aici pe forum?
Sa afle in felul acesta, si sa poata vorbi cu voi, sa-l convingeti ca trebuie sa fie alaturi de mine?>>>????
Si ca e vorba de viata copilului sau, si ca neaparat trebuie sa se-ntoarca la mine?
De cand nu mai suntem impreuna, am avut 2 tentative de sinucidere, cu pastile pentru insuficiente renale, insa am ajuns de fiecare data la urgente, si acum merg regulat la psiholog de 3 saptamani, insa nu ma ajuta cu NIMIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!




Da SANTAJ!Giorgiana,santajul e un lucru foarte URAT.Mai tii minte cum te-ai simtit cand ai fost abuzata?Asta vrei tu sa faci tu acum cu omul pe care zici ca il iubersti.Bine ,nu il molestezi fizic dar
sa stii ca si santajul emotional poate fii la fel de daunator si de condamnat!
Lasa-l in pace,daca-l iubesti.Nu-i face rau!Daca a plecat,inseamna ca e mai bine pentru el asa ,respecta-i decizia.
Si hotareste-te in privinta copilului cat mai repede.Vezi ca nu ai prea mult timp!
eka
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:30
sincera sa fiu nu stiu de unde atata rautate din partea celor ce scriu....eu te inteleg intr-o oarecare masura si stiu ca astfel de lucruri te fac sa innebunesti,suferinta din dragoste este cea mai mare durere,dar incetul cu incetul trebuie sa inveti sa mergi mai departe.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:31
mai fata tu te auzi ce spui?
~am gaurit cele trei prezervative k sa fiu sigura~
tu-ti dai seama ce ai facut?
nu poti tine pe nimeni cu forta langa tine?
nici cu copil nici cu nimica,deci sa faci asa ceva e groaznic,tu crezi k te poti juca cu asa ceva?
pai ma baiatul ala chiar de nu te-a iubit te-a respectat si n-a vrut sa ramai cu probleme de aia a folosit prezervativele tu crezi k el te va crede dak ii spui k esti gravida?din moment ce s-a protejat?
nu te judec dar trezeste-te spunei- ce s-a intamplat poate k te va ierta si te va intelege si va dori copilul poate k e un tip responsabil depinde de educatie dar i-a impreuna cu el o hotarare!!!
si vezi k timpul trece............
dak nu mergi la doctor la timp nu se stie ce si cum va fii!!!!!!!!
asa k nu mai ai timp sa te plangi sau vaicaresti!!!!!!!!!!!!
gandeste-te ce si cum o sa faci!!!!!!!!!!
eu iti doresc succes!!!
mama mama sa nu fie nimeni in pielea ta!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:32
Si ce ar trebui sa fac?
Sa-l sun si sa-i zic ca sunt insarcinata si ca avortez copilul?
Sau sa-l avortez simplu...
Mi-am dat seama...
Nu are rost sa-l tin langa mine...
desi e unica persoana pe care o iubesc...
Aveti dreptate. AM fost prea egoista...
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:32
De la: coffeeta, la data 2009-01-30 22:29:49
De la: Hefe, la data 2009-01-30 22:26:32
De la: Asynia, la data 2009-01-30 22:23:21eu cred ca e la misto totul



idem

idem la idem

idem, idem la idem

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:32
De la: inger_calator, la data 2009-01-30 22:32:14
De la: coffeeta, la data 2009-01-30 22:29:49
De la: Hefe, la data 2009-01-30 22:26:32
De la: Asynia, la data 2009-01-30 22:23:21eu cred ca e la misto totul



idem

idem la idem

idem, idem la idem



verdict, idem :))

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:33
Nu e bine nici ceea ce ai facut tu sa ii faci un copil numai de dragul de a va impaca.Gandeste-te ca IUBIRE CU SILA NU SE POATE si nu se va putea niciodata,dimpotriva nu ai sa faci altceva decat sa il indepartezi si mai tare de tine si sa il sperie reactiile tale si ceea ce vrei sa faci....,daca esti insarcinata numai in 3 sapt poti inca sa faci avort si cu mai putine riscuri si gandeste-te ca timpul trece si nu ai sa mai poti sa mai faci asta

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:34
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:32:12Si ce ar trebui sa fac?
Sa-l sun si sa-i zic ca sunt insarcinata si ca avortez copilul?
Sau sa-l avortez simplu...
Mi-am dat seama...
Nu are rost sa-l tin langa mine...
desi e unica persoana pe care o iubesc...
Aveti dreptate. AM fost prea egoista...



nu inatai anunta-l vb cu el de ce si cum ai facut poate k totusi va avea el mai multa mine ca tine!!!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:34
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:32:12Si ce ar trebui sa fac?
Sa-l sun si sa-i zic ca sunt insarcinata si ca avortez copilul?
Sau sa-l avortez simplu...
Mi-am dat seama...
Nu are rost sa-l tin langa mine...
desi e unica persoana pe care o iubesc...
Aveti dreptate. AM fost prea egoista...




Suna-l si anunta-l pt ca el habar nu are ce a lasat in urma si cata suferinta a provocat.
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:35
Sunt in 6 saptamani, si stiu ca se poate face avort...
Cred ca am sa-l sun si am sa-i spun totul, dar mi-e frica de reactia lui/... Nu vreau sa-l fac sa sufere. Nu stiu ce-a fost cu mine..a fost un moment de nebunie. De cand m-a parasit, numa prostii am facut...Nici la sesiuni nu am fost in stare sa ma duc...Nu ma pot concentra la absolut nimic...
Simt ca viata mea nu are niciun rost, fara el,,, si ca sunt o ratata. Nu am reusit sa fac niciodata nimic bine...
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:36
[quote name=\\\'pufosu0\\\' date=\\\'2009-01-30 22:20:31\\\']inger_calator, cum poti sa ai o gandire dominata de prejudecati? din postul tau imi dau seama ca ai o parere proasta despre mine, dar este oare corect sa ne agatam de constatarile georgianei ca fiind singurul adevar absolut? Nu tocmai dogma crestina impinge oamenii spre o existenta de solidaritate si iubire a aproapelui? oare eu sunt singurul care crede ca e victima aici? :([/quote]
ete ca aparu si \\\"pufi al ei\\\"! incep sa fiu tot mai convinsa, desi doar stau si citesc diverse discutii, ca (scuzata-mi fie cacofonia) \\\"kudika.ro\\\", prin intermediul angajatilor (sau angajatului care se ocupa de asa-zisul \"forum\"), inventeaza subiecte ciudate de \\\"forum\\\", numai si numai ptr. trafic. pacat, mie chiar mi-a placut sa cred ca aici isi discuta oamenii problemele...

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:36
De la: dragalasha_aly, la data 2009-01-30 22:31:34sincera sa fiu nu stiu de unde atata rautate din partea celor ce scriu....eu te inteleg intr-o oarecare masura si stiu ca astfel de lucruri te fac sa innebunesti,suferinta din dragoste este cea mai mare durere,dar incetul cu incetul trebuie sa inveti sa mergi mai departe.


ai dreptate ,bine spui "intr-o oarecare masura"...dar gandeste-te la consecinte,in ce situatie este pusa acum.
Suferinta din dragoste nu este cea mai mare durere!Sunt altele mult mai rele!

ella_c
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:37
nu te grabi sa iei o decizie pripita daca intr-adevar ceea ce povestesti este real,fa ce simti dar mai tine cond si de situatia ta actuala si de gandirea ta care inca nu este suficient de matura pentru astemenea lucru....un copil este lucru mare deci trebuie sa te sfatuiesti si cu persoanele in cauza,cu el sau cel mai bine cu familia ta.Cred ca ei te vor sprijini indiferent de situatie.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:37
roaga-l sa vina la tine.chestiile astea se zic
face to face
totusi orice va fii el trebuie sa stie si sa-si dea consimtamantul.
intelegi?
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:37
De la: dragalasha_aly, la data 2009-01-30 22:37:34nu te grabi sa iei o decizie pripita daca intr-adevar ceea ce povestesti este real,fa ce simti dar mai tine cond si de situatia ta actuala si de gandirea ta care inca nu este suficient de matura pentru astemenea lucru....un copil este lucru mare deci trebuie sa te sfatuiesti si cu persoanele in cauza,cu el sau cel mai bine cu familia ta.Cred ca ei te vor sprijini indiferent de situatie.


dragalasha_aly a scris asta
si sunt si eu de acord cu ea.
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:39
pufoasa mea, vino inapoi!!!! o sa-l numim fernando stelian :(

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:40
Spune-i, dar nu si despre partea cu gauritul prezervativelor. Prezervativele te protejeaza intr-un procent de 97,i deci ... poti ramane insarcinata si folosindu-le.
Kathara
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:40
ella_c ai dreptate,dar crede-ma ca inteleg cum est sa suferi din dragoste,te simti ca si cand te doare tot corpul,nu-ti mai doresti nimic pe moment,dar cu timpul iti revii si lasi totul in urma....eu cred ca la ea totul vine putin din ignoranta,nu a avut cine sa ii deschida ochii,cine sa o sfatuiasca si cine sa o asculte

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:40
De la: Kathara, la data 2009-01-30 22:40:34Spune-i, dar nu si despre partea cu gauritul prezervativelor. Prezervativele te protejeaza intr-un procent de 97,i deci ... poti ramane insarcinata si folosindu-le.

perfect de accord pentru ca daca ii vei spune asta vei scadea de tot in ochii lui si va crede ca esti cu adevarat nebuna si nu asta e ceea ce vrei....incearca sa iti iei inima in piept si sa faci avortul ala singurica,adik cu sprijinul prietenilor sau a familiei pentru ca lui oricum nu ii va pasa.Desi eu cred ca ai tai parinti te vor ajuta sa il cresti daca asta hotarasti

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:43
Maine am sa-mi fac o programare. la doctor...ca sa vad ce si cum cu sarcina mea.
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:44
Tocmai de asta as striga in gura mare sa se duca la mama si tata si sa vorbeasca cu ei...sigur ei o vor sustine no matter what, si o vor ajuta sa ia decizia cea mai buna,pe care evident n-o poate lua singura
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:45
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:44:58Maine am sa-mi fac o programare. la doctor...ca sa vad ce si cum cu sarcina mea.

georgiana,tu ai vorbit cu cineva apropiat despre problemele tale?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:46
cred ca am inteles bine ca te-ai dus la un psiholog?Nu intotdeauna este alegerea cea mai buna pentru ca depinde la cine te duci si ce te sfatuieste sa faci....cel mai bine e sa vb cu familia ta sau cu a lui in ultumul rand

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:48
De la: dragalasha_aly, la data 2009-01-30 22:40:45ella_c ai dreptate,dar crede-ma ca inteleg cum est sa suferi din dragoste,te simti ca si cand te doare tot corpul,nu-ti mai doresti nimic pe moment,dar cu timpul iti revii si lasi totul in urma....eu cred ca la ea totul vine putin din ignoranta,nu a avut cine sa ii deschida ochii,cine sa o sfatuiasca si cine sa o asculte


crezi ca nu stiu?poate nu m-a durut tot corpul...sau daca m-a durut s-a intamplat dupa o relatie de durata.Era cu el de 6 saptamani,asa spune..
Ce barbat si-ar dori sa -si imparta viata cu asemenea fata?


Eu totusi sper sa fie o gluma...
Georgiana ,daca nu e o gluma ,si crezi ca ai sanse sa-l aduci iar in viata ta nu-i arata ce ai scris aici.Sfatul meu...
ella_c
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:48
Am evitat sa vorbesc de parintii mei, deoarece eu am crescut intr-un orfelinat... M-au abandonat la nastere, si am fost adoptata de o familie in 99. Insa nu prea m-am inteles bine cu niciunul dintre parintii adoptivi...Niciodata n-am putut sa vorbesc cu ei, si la varsta de 16 ani m-am intalnit cu exul, si la 16 ani jumate am fugit la el, in Cluj. Eu sunt din Bistrita. La inceput se purta foarte frumos cu mine, dupaia au enit batjocurile si agresiunea. Timp de doi ani am trait un calvar...
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:48
povestea pare cusuta cu ata alba,dar daca intr-adevar ceea ce povestesti este adevarat inseamna ca ai fost un copil defavorizat si nu ai avut de la cine sa primesti educatia necesara...nu-l mai cauta pe el,a fost cu tine 1 luna jumate ceea ce nu inseamna nimic si daca s-a dus cu alta fara nici o explicatie inseamna ca nu a tinut la tine niciodata si nici macar respect nu a avut fata de tine....uita-l si mergi mai departe.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:52
Georgiana, revin si te sfatuiesc sa mergi la doctor, apoi sa il anunti, pentru ca are dreptul sa stie. De ce il menajezi "nu vreau sa-l fac sa sufere" ??? El s-a gandit la suferinta ta cand te-a lasat? Informeaza-l pe el, vorbeste cu familia ta, cere ajutor si vei iesi din situatia asta. Iti doresc tot norocul din lume si sper ca vei intalni pe cineva care sa te merite...esti mult prea naiva pt vremurile in care traim.
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:53
ai de capul meu apoi chiar ca viata ta e o telenovela,nui de mirare k ai ramas gravida la ce viata dezordonata ai avut,de nu fugeai de aks nu erai acum gravida!!!!
dar nui treaba mea sa te judec
dar atunci pe cine poti conta dak parinti nu iubitu` nu!!!!!!!!!!!!!
vb cu tipul ala cat de repede si ziii adevarul mai bine pt k,cu minciuna n-ajungi departe credema!!!!!!!!
numai minti cred k ar trebui sa-ti cauti parintii k nu se stie dak te-au adoptat poate iti vor adopta si copilul tau cel putin pana termini faculta.
Domne` si eu care ma plangeam k prin ce rahaturi am trecut eu la randul meu!!!!!!!!!!

ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E posibil ca pe timpul casatoriei sotul sa fie fidel sotiei? 348 De la: kudika029282 2 Septembrie 2010 20:45
liceu bun 12 De la: iulia069834 21 Decembrie 2009 19:51
FARA ORGASM!!!!!!!!!! 10 De la: kudika514482 20 Mai 2013 22:38
AJUTOR URGENT !!! E posibil sa fiu insarcinata? :(( 29 De la: felixcat 9 Iulie 2009 13:48
jocuri de cuplu 5 De la: Alexandru_Cirnaru_1 20 Martie 2012 00:17