Setari Cookie-uri

nu mai stiu nimic...sunt intr-o mare dilema ..oare ce sa fac??help me please!

buna...pt inceput vreau sa va spun ca am o mare greutate pe suflet si ma simt din ce in ce mai rau.acum o luna si jumatate...mai exact pana in craciun cu cateva zile am cunoscut un tip..prietenul cel mai bun al sotului prietenei mele...ma rog...nu asta conteaza..ieea e ca...mi-a parut f amabil si dragutzel tipul..ne-am revazut dupa craciun si...am constat ca e un tip f de treaba . de atunci ne-am tot intalnit si...suntem impreuna..insa saptamana trecuta a intervenit ceva care ma dat peste cap..mi-a schimbat toate ideeile.. .am avut concediu o saptamana timp in care am iesit mai des in oras cu prietenii..am facut lucruri pe care imi doream de mult sa le fac dar nu aveam timp...aproape in fiecare zi m-am intalnit cu prietena mea ce a mai buna cu sotul ei si cu varul ei...si alti cativa prieteni...joi prietena asta a mea m-a rugat sa merg sa dorm la ea ca sa o ajut si pe ea la treaba pt ca la sfarsit de sapt urma sa isi serbeze ziua..am fost de acord si am mers la ea...acolo era si varul ei...un baiat f dragutz pe care il cunosc cam de vreo 8 ani..de cand o cunosc si pe ea..pe tipa...am stat noi la vorba...cu totii..adica eu prietena mea ..sotul ei si varul ei...asa..am vb am jucat monopoly...a fost f distracti.noaptea...cand am vrut sa mergem la culcare varul prietenei mele ia zis ca ramane si el la ea peste noapte,desi el sta la doua blocuri distanta...a fost ok..insa prietena asta a mea, Maria sa ii zicem...mi-a zis daca ma deranjeaza sa dorm cu varul ei...ca sa nu mai intinda canapeaua...in fine...am fost de acord..il cunosteam de atat timp..practic imi era ca un frate..sa zicem...ne-am bagat noi la somn...si am inceput sa vb despre tot felul de chestii...am vb despre perioada liceului..cum era noi pe atunci, primul sarut, primul prieten/prietena...despre cum la schimbat pe el academia de politie..pt ca asta a facut el....etc la un moment dat am ajuns sa vb si despre dragoste..despre relatiile ..mele...si ma tot intrebat stia totul despre fostii mei de la maria , verisoara lui,plus ca pe unul la vazut o data...iesisem cu ani in urama la un suc mai multi prieteni si eu am venit cu prietenul meu de pe atunci....in fine...iar pe alt prieten la cunoscut la nunta verisoarei lui.in cele din urma am ajuns sa vb si despre actualul meu prieten.... ma intrebat daca simt acea sclipire ...si evident ca i-am zis ca tipul e f de treaba dar ca nu simt nici o sclipire..nu simt fluturasii aia...dar..imi doresc....ciudat este ca el nu mi-a zis nimic despre iubirile lui...de cand il cunosc eu....nu l-am vazut cu nici o prietena.mi-a mai spus ceva ....ca el nu crede in casatorie...atunci eu cunoscand situatia lui...nu are parinti, a fost crescut de bunica si de unchiul lui....mi-am permis sa ii spun ca el nu are habar ce inseamna casatoria pt ca nu a avut nici un model....si..a fost intru totul de acord cu mine.in fine....a doua zi.... am mers la cumparaturi iar seara ...Maria si sotul ei l-au invitat pe prietenul meu pe la ei..noi fetele...am facut clatite..in tot acest timp varul Mariei in loc sa stea cu baietii la calculator a preferat sa stea cu noi fetele la bucatarie sa facem clatite...ba chiar ma ajutat sa pregatesc compozitia..seara iar am vb insa tin sa spun ca in acele 2 nopti in care am dormit cu el nu sa intamplat absolut nimic...ei bine a venit si ziua petrecerii Mariei..au sosit invitatii ...printre care si prietenul meu...am vb am dansat..ma mai priveam cu varul Mariei...fara sa vreau ii surprindeam privirea..la un moment dat eu eram in bucatarie sa pun niste gheta intr-un pahar de vin si..el a venit sa ma ajute...pana a reusit sa imi puna gheata in pahar a durat mult pt ca ii tot cadeau cuburile pe jos..ne-am amuzat f tare...el era un pic pilit...cu chef....la un moment dat ma luat in brate...chipurile ne amuzam ca ne tot picau cuburile pe jos..intre timp a mai aparut o prietena f buna a mea, Andreea si el ne-a luat pe amandoua in brate...iar eu am vrut sa plec insa nu imi dadea drumul...eu ma temeam ca are sa ma vada prietenul meu si ..are sa se supere...dar...pur si simplu nu imi da drumul....si la un moment dat mi-a zis ca prietenul meu nu ma merita...ma tot pupa pe obraz....intr-un final a plecat la toaleta....peste cateva min a venit Maria si mi-a zis la ureche ca varului ei ii este f rau ca e la baie si ca nu o lasa sa intre ..ca ma cheama pe mine....m-am dus si...intr-adevar ii era f rau...vomase...probabil ca de la aclool si de la mancare pt ca noi pregatisem multe salate pe baza de maioneza si...el le ''testase '' pe toate...am stat cu el acolo...l-am ajutat...in tot timpul asta mi-a zis de cateva ori ca nu ma merita prietenul meu ca el ma iubeste si ca ma va iubii pe mine mereu...ca nu il poate suporta pe prietenul meu...etc etc...ma tinut in brate..chipurile ii era rau..iar a inceput sa ma pupe....MARIA ma chemat pt ca prietenul meu pleca si...m-am dus mi-am mai conversat putin si l-am condus pana la usa.intr-un final m-am dus cu in dormitorla varul prietenei mele..care ra asezat pe patt.. si ma tot striga i-am schimbat bluza pt ca o murdarise...i-am pregatit o limonada..am luat ligheanul langa pat pt ca imi era teama sa nu....si nu am mai putut pleca pt ca,,ma tinea de mana si ma implora sa nu plec de langa el.ce puteam face??am ramas langa el....a mai vomat o data..i-am mai dat limonada..in fine ia trecut raul....insa in tot timpul asta ma implora sa il iert ca mi-a stricat seara ca vrea sa ii promit ca nu mai plec de langa el...apoi a inceput sa planga.... si sa imi spuna ca e singur ca pe el nu il iubeste nimeni...imi era atat de mila de el..mi se rupea sufletul....plangea cu niste lacrimi....si...ma strangea in brate cu atata tarie.... ma tot pupa pe obraz....ei..am adormit noi asa..eu nu prea am dormit pt ca tot timpul am fost cu ochii pe el...a facut frisoane..avea temperatura...am aflat ca era alergic la ciuperci ...si cred ca si din cauza asta ia fost rau...pe la 8 dimineta m-am simtit privita si...cineva imi strangea mainile...am deschis ochii si el...ma privea...initial eu am crezut ca bautura ii crease atatea probleme si ca nu isi mai aminteste nimic insa...surpriza ..stia tot...ma intrebat ce a mai zis....si i-am zis ca mi-a tot repetat ca nu ma merita prietenul meu ina nu am indraznit sa ii zis ca mi-a spus si ca ma iubeste...apoi a mers la baie a baut niste suc de lamaie si la cinci minute a vomat tot sucul..timp in care eu il tineam in brate....am adormit imbratisati....m-am trezit pe la 10...am iesit din camera si am mers la bucatarie sa bem o cafea...de cand cu chestia asta ceva sa schimbat in sufletul meu...ma simt altfel....nu mai sunt sigura de sentimentele mele pt prietenul meu..nu stiu ce sa fac....nu am putut sa vb cu prietena mea pana ieri despre asta..cand i-am marturisit ca eu cred ca m-am indragostit de varul ei...ca am fost de fapt indragostita in tot acest timp de el...asa cred ... oricum sigur e ca ma simt f aiurea....toata noaptea pe care am petrecut-o cu baiatul asta am simtit numai fluturasi desi...situatia era..f aiurea. acum ma gandesc ca..omul poate era mahmur si stiti cum e ..la bautura omul zice f multe.....ce sa cred>? ce sa fac??oare a zis toate lucrurile acelea pt ca intr-adevar e singur ? sau...ce o fi in mintea lui?nu am avut puterea sa vb cu el ...oricum e plecat la tara acum...miercuri vine..insa cum sa il intreb? daca ..e totul in mintea mea? ma simt penibil....Maria mi-a zis ca varul ei a suferit enorm pt ca mama lui a decedat de f mult timp practic nu o stie tatal la parasit apoi a decedat si el si el nu stie ce inseamna o familie..... ca este f suparat...f matur desi are doar 22 de ani...ce sa ma fac??? eu sunt si mai mare am 26 ani...totul ma sperie acum....ce sfaturi imi puteti da dupa cele povestite? chestia e ca ma simt jenata si de prietena mea....e vb de varul ei...help me please!!!!

Postat pe 10 Februarie 2009 22:06
Pentru inceput fac eu un rezumat.
Fata intalneste un barbat, sa-i spunem X, cu care ajunge sa formeze un cuplu, dupa o luna de zile. Printr-o conjunctura anume, intalneste barbatul Y, care la betie ii spune ca o iubeste. Fata e in dilema:sa ramana cu X, sau sa creada vorbele lui Y.

Parerea mea este urmatoarea.
Pe de o parte, daca il iubeai pe X, nu dormeai in pat cu Y si nu il tratai la betie. In nici un caz nu erai afectata de vorbele de amor a lui Y.
Pe de alta parte, Y vrea sa fie cu tine, i se pare ca te iubeste, are probleme si asta te face sa il privesti cu ochi mai buni.

Eu ca barbat, nu te vad cu ochi buni. Daca am forma un cuplu si as sti ca poti fi atrasa de vorbele oricui, m-as cam departa de tine.

Dintr-o perspectiva oarecum neutra, ar fi bine sa te hotarasti ce vrei tu de la viata. in paranteza fie spus, asta nu imi place mie la unele femei, nehotararea, incapacitatea de a face o alegere si de a-si asuma alegerea facuta.
Eu zic sa vorbesti cu Y cand e treaz, iar daca ajungi la concluzia ca e ceea ce are nevoie sufletul tau, atunci Y sa fi. In legatura cu X, daca tot nu-l iubesti, lasa-l in pace, poate gaseste cineva care sa il iubeasca.
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:27
ma ce ma chinui sa scriu ceva si iata cine apareee!
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:29
asta da rezumat ,iradiatu!

acum am inteles si eu...
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 22:30
Eu ca barbat, nu te vad cu ochi buni. Daca am forma un cuplu si as sti ca poti fi atrasa de vorbele oricui, m-as cam departa de tine.


Eu, ca femeie, spun acelasi lucru....
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:31
Cum sa il crezi frate pe unu care te abureste la betie ?

Eu uneori nu ii cred nici pe aia treji

Postat pe 10 Februarie 2009 22:31
De la: Georgia99, la data 2009-02-10 22:31:42Cum sa il crezi frate pe unu care te abureste la betie ?

Eu uneori nu ii cred nici pe aia treji

Bine faci..:)

Eu cand ma gandesc ce minuni am spus femeilor in viata mea, as fi surprins sa aflu ca m-au crezut...dar in schimb tot m-au iubit :P
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:35
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-10 22:35:00
De la: Georgia99, la data 2009-02-10 22:31:42Cum sa il crezi frate pe unu care te abureste la betie ?

Eu uneori nu ii cred nici pe aia treji

Bine faci..:)

Eu cand ma gandesc ce minuni am spus femeilor in viata mea, as fi surprins sa aflu ca m-au crezut...dar in schimb tot m-au iubit :P



Imi place sa fiu prudenta si de obicei nu ascult toate aburerile

Daca te-au iubit inseamna ca au avut motiv, bravo tie !

Postat pe 10 Februarie 2009 22:37
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 22:29:08ma ce ma chinui sa scriu ceva si iata cine apareee!


Mi-au zis fetele de pe topicul cu mancarea sa iti transmit felicitari ca m-ai "extirpat" din mijlocul lor..
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:40
De la: , la data 2009-02-10 22:06:24buna...pt inceput vreau sa va spun ca am o mare greutate pe suflet si ma simt din ce in ce mai rau.acum o luna si jumatate...mai exact pana in craciun cu cateva zile am cunoscut un tip..prietenul cel mai bun al sotului prietenei mele...ma rog...nu asta conteaza..ieea e ca...mi-a parut f amabil si dragutzel tipul..ne-am revazut dupa craciun si...am constat ca e un tip f de treaba . de atunci ne-am tot intalnit si...suntem impreuna..insa saptamana trecuta a intervenit ceva care ma dat peste cap..mi-a schimbat toate ideeile.. .am avut concediu o saptamana timp in care am iesit mai des in oras cu prietenii..am facut lucruri pe care imi doream de mult sa le fac dar nu aveam timp...aproape in fiecare zi m-am intalnit cu prietena mea ce a mai buna cu sotul ei si cu varul ei...si alti cativa prieteni...joi prietena asta a mea m-a rugat sa merg sa dorm la ea ca sa o ajut si pe ea la treaba pt ca la sfarsit de sapt urma sa isi serbeze ziua..am fost de acord si am mers la ea...acolo era si varul ei...un baiat f dragutz pe care il cunosc cam de vreo 8 ani..de cand o cunosc si pe ea..pe tipa...am stat noi la vorba...cu totii..adica eu prietena mea ..sotul ei si varul ei...asa..am vb am jucat monopoly...a fost f distracti.noaptea...cand am vrut sa mergem la culcare varul prietenei mele ia zis ca ramane si el la ea peste noapte,desi el sta la doua blocuri distanta...a fost ok..insa prietena asta a mea, Maria sa ii zicem...mi-a zis daca ma deranjeaza sa dorm cu varul ei...ca sa nu mai intinda canapeaua...in fine...am fost de acord..il cunosteam de atat timp..practic imi era ca un frate..sa zicem...ne-am bagat noi la somn...si am inceput sa vb despre tot felul de chestii...am vb despre perioada liceului..cum era noi pe atunci, primul sarut, primul prieten/prietena...despre cum la schimbat pe el academia de politie..pt ca asta a facut el....etc la un moment dat am ajuns sa vb si despre dragoste..despre relatiile ..mele...si ma tot intrebat stia totul despre fostii mei de la maria , verisoara lui,plus ca pe unul la vazut o data...iesisem cu ani in urama la un suc mai multi prieteni si eu am venit cu prietenul meu de pe atunci....in fine...iar pe alt prieten la cunoscut la nunta verisoarei lui.in cele din urma am ajuns sa vb si despre actualul meu prieten.... ma intrebat daca simt acea sclipire ...si evident ca i-am zis ca tipul e f de treaba dar ca nu simt nici o sclipire..nu simt fluturasii aia...dar..imi doresc....ciudat este ca el nu mi-a zis nimic despre iubirile lui...de cand il cunosc eu....nu l-am vazut cu nici o prietena.mi-a mai spus ceva ....ca el nu crede in casatorie...atunci eu cunoscand situatia lui...nu are parinti, a fost crescut de bunica si de unchiul lui....mi-am permis sa ii spun ca el nu are habar ce inseamna casatoria pt ca nu a avut nici un model....si..a fost intru totul de acord cu mine.in fine....a doua zi.... am mers la cumparaturi iar seara ...Maria si sotul ei l-au invitat pe prietenul meu pe la ei..noi fetele...am facut clatite..in tot acest timp varul Mariei in loc sa stea cu baietii la calculator a preferat sa stea cu noi fetele la bucatarie sa facem clatite...ba chiar ma ajutat sa pregatesc compozitia..seara iar am vb insa tin sa spun ca in acele 2 nopti in care am dormit cu el nu sa intamplat absolut nimic...ei bine a venit si ziua petrecerii Mariei..au sosit invitatii ...printre care si prietenul meu...am vb am dansat..ma mai priveam cu varul Mariei...fara sa vreau ii surprindeam privirea..la un moment dat eu eram in bucatarie sa pun niste gheta intr-un pahar de vin si..el a venit sa ma ajute...pana a reusit sa imi puna gheata in pahar a durat mult pt ca ii tot cadeau cuburile pe jos..ne-am amuzat f tare...el era un pic pilit...cu chef....la un moment dat ma luat in brate...chipurile ne amuzam ca ne tot picau cuburile pe jos..intre timp a mai aparut o prietena f buna a mea, Andreea si el ne-a luat pe amandoua in brate...iar eu am vrut sa plec insa nu imi dadea drumul...eu ma temeam ca are sa ma vada prietenul meu si ..are sa se supere...dar...pur si simplu nu imi da drumul....si la un moment dat mi-a zis ca prietenul meu nu ma merita...ma tot pupa pe obraz....intr-un final a plecat la toaleta....peste cateva min a venit Maria si mi-a zis la ureche ca varului ei ii este f rau ca e la baie si ca nu o lasa sa intre ..ca ma cheama pe mine....m-am dus si...intr-adevar ii era f rau...vomase...probabil ca de la aclool si de la mancare pt ca noi pregatisem multe salate pe baza de maioneza si...el le ''testase '' pe toate...am stat cu el acolo...l-am ajutat...in tot timpul asta mi-a zis de cateva ori ca nu ma merita prietenul meu ca el ma iubeste si ca ma va iubii pe mine mereu...ca nu il poate suporta pe prietenul meu...etc etc...ma tinut in brate..chipurile ii era rau..iar a inceput sa ma pupe....MARIA ma chemat pt ca prietenul meu pleca si...m-am dus mi-am mai conversat putin si l-am condus pana la usa.intr-un final m-am dus cu in dormitorla varul prietenei mele..care ra asezat pe patt.. si ma tot striga i-am schimbat bluza pt ca o murdarise...i-am pregatit o limonada..am luat ligheanul langa pat pt ca imi era teama sa nu....si nu am mai putut pleca pt ca,,ma tinea de mana si ma implora sa nu plec de langa el.ce puteam face??am ramas langa el....a mai vomat o data..i-am mai dat limonada..in fine ia trecut raul....insa in tot timpul asta ma implora sa il iert ca mi-a stricat seara ca vrea sa ii promit ca nu mai plec de langa el...apoi a inceput sa planga.... si sa imi spuna ca e singur ca pe el nu il iubeste nimeni...imi era atat de mila de el..mi se rupea sufletul....plangea cu niste lacrimi....si...ma strangea in brate cu atata tarie.... ma tot pupa pe obraz....ei..am adormit noi asa..eu nu prea am dormit pt ca tot timpul am fost cu ochii pe el...a facut frisoane..avea temperatura...am aflat ca era alergic la ciuperci ...si cred ca si din cauza asta ia fost rau...pe la 8 dimineta m-am simtit privita si...cineva imi strangea mainile...am deschis ochii si el...ma privea...initial eu am crezut ca bautura ii crease atatea probleme si ca nu isi mai aminteste nimic insa...surpriza ..stia tot...ma intrebat ce a mai zis....si i-am zis ca mi-a tot repetat ca nu ma merita prietenul meu ina nu am indraznit sa ii zis ca mi-a spus si ca ma iubeste...apoi a mers la baie a baut niste suc de lamaie si la cinci minute a vomat tot sucul..timp in care eu il tineam in brate....am adormit imbratisati....m-am trezit pe la 10...am iesit din camera si am mers la bucatarie sa bem o cafea...de cand cu chestia asta ceva sa schimbat in sufletul meu...ma simt altfel....nu mai sunt sigura de sentimentele mele pt prietenul meu..nu stiu ce sa fac....nu am putut sa vb cu prietena mea pana ieri despre asta..cand i-am marturisit ca eu cred ca m-am indragostit de varul ei...ca am fost de fapt indragostita in tot acest timp de el...asa cred ... oricum sigur e ca ma simt f aiurea....toata noaptea pe care am petrecut-o cu baiatul asta am simtit numai fluturasi desi...situatia era..f aiurea. acum ma gandesc ca..omul poate era mahmur si stiti cum e ..la bautura omul zice f multe.....ce sa cred>? ce sa fac??oare a zis toate lucrurile acelea pt ca intr-adevar e singur ? sau...ce o fi in mintea lui?nu am avut puterea sa vb cu el ...oricum e plecat la tara acum...miercuri vine..insa cum sa il intreb? daca ..e totul in mintea mea? ma simt penibil....Maria mi-a zis ca varul ei a suferit enorm pt ca mama lui a decedat de f mult timp practic nu o stie tatal la parasit apoi a decedat si el si el nu stie ce inseamna o familie..... ca este f suparat...f matur desi are doar 22 de ani...ce sa ma fac??? eu sunt si mai mare am 26 ani...totul ma sperie acum....ce sfaturi imi puteti da dupa cele povestite? chestia e ca ma simt jenata si de prietena mea....e vb de varul ei...help me please!!!!


Ar fi bine sa faci o pauza de amandoi, sa nu îi vezi un timp si sa faci ordine in gandurile tale, deoarece esti confuza in privinta sentimentelor pe care le ai fata de acesti barbati. Atunci cand esti sigura de sentimentele pe care le ai fata de unu sau celalalt discuta cu ei si vezi ce se intampla. Alegerea ta trebuie facuta dupa sentimentele tale si sa nu trebuie sa depinda de care dintre ei te-ar iubi mai tare.

Tu trebuie sa traiesti cu alegerea facuta care sa te multumeasca.
Sau discuta inainte cu amandoi si fa dupa aia o pauza...si gandestete bine. Poate ajungi la concluzia ca nici unul nu este pentru tine. Prietenul, fata de care nu ai sentimente profunde si varul Mariei care s-ar putea intradevar sa doreasca o relatie/familie etc. cu tine, un lucru care poate inca nu esti dispusa sa-l faci. Poate el sa astepte mai mult de la tine decat esti tu dispusa sa-i dai...Si l-a dezamagi...


Vezi daca sentimentele tale fata de varul Mariei sunt intradevar de "dragoste" sau doar un capriciu fata de o persoana pe care o cunosti foarte bine, iti este simpatic si iti este mila ca nu are familie si te simti datoare sa-l ajuti intr-un fel. Poate iti trezeste alte sentimente in suflet decat de dragoste...

La alegerea pe care o faci, lasa prejudecatile cu varsta sau ce ar zice lumea etc- ca e mai tanar si ce va fi...sau stari materiale etc.....Nu exista garantie pe viata intr-o relatie.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Februarie 2009 22:44
totul spre binele tau dragule te papau alea
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:44
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 22:44:40totul spre binele tau dragule te papau alea


Eu nu ma tem..ca stiu ca ai tu grija de mine :P
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:49
intotdeauna...exista doar o mica problema: nu am grija de nimeni pe gratis...deci...
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:51
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 22:51:15intotdeauna...exista doar o mica problema: nu am grija de nimeni pe gratis...deci...


Eee...is si eu purtat prin lume un pic..ma revansez eu cumva.

Ps.._oktober_..o sa ne injure fata ca ii stricam topicul:)))
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:55
las' sa injure...nici nu stii in ce te-ai bagat draga!!! nu mai scapi !!! imi iubesc toti prietenii....fortat daca trebuie !


oricum nu e nimic nou de spus on topic...s-au spus destule
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 22:58
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 22:58:31las' sa injure...nici nu stii in ce te-ai bagat draga!!! nu mai scapi !!! imi iubesc toti prietenii....fortat daca trebuie !


oricum nu e nimic nou de spus on topic...s-au spus destule


ce era de spus..s-a spus...
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 23:05
probabil ca sunt o nebuna....insa ce sa ma fac daca simt ceea ce simt pt baiatul asta??!!! ma simt atrasa de el asta este adevarul...sunt cu mult mai atrasa de el decat sunt de prietenul meu...in ultima perioada am fost f rece cu prietenul meu...pt ca asa am simtit...nu am avut curajul sa vb cu varul prietenei mele si sa ii marturisesc ca il plac ....nu am putut...insa prietena mea a vb cu el...mi-a marturisit ea acum 2 zile...ia spus ca eu il plac ..la intrebat el ce parere are despre asta..el ma place>? si raspunsul lui nu a fost clar..nu a raspuns nici nu dar nici da....cred ca si el este la fel de confuz ca mine pt ca ne cunostem de atata vreme...chestia e ca la sf conversatie cu vara sa a intrebat-o daca mai sunt cu prietenul meu...iar ea i-a rasp ca nu....dupa toata chestia asta el a intrebat-o cand mai revin in bucuresti( eu nu sunt din bucuresti..stau lan cativa km departare).deci...ce pot intelege din asta....ma place nu ma place...sunt atat de confuza....ma gandesc numai la el...nu pot manca..nu ma odihnesc...stiu...sunt o nebuna dar nu am mai patit asta niciodata..niciodata.in week-end m-am vazut cu prietena asta a mea..am mers la cumparaturi si...a venit sio el cu ea...iar ma dat peste cap...dupa ce am facut cumparaturile ne-a invitat pe la el..pe mine pe vara sa si pe sotul ei...initial am zis ca nu pot sa merg pe la el..dar a insistat si...intr-un final m-am dus si eu...acolo am stat la un suc de vb ....am jucat remy..a fost distractiv...nu stiu...nu observ ceva asa f ff deosebit in comportamentul lui pt ca mereu s-a purtat f frumos cu mine a fost f atent.....mereu face tot felul de glume gen...ma ia de nas ..ma strange de mana...prostii de genul asta..oare confund eu prietenia cu alte sentimente??!! ce sa ma fac? problema e grava...initial am crezut ca e un moft dar vad ca...nu este...chiar il plac.cred ca si el se simte f jenat..confuz..poate ca nici el nu stie exact ce vrea....nu stiu ce sa mai fac..cum sa ma comport cu el? sa ii marturisesc eu>?? ce sa fac?
black_identity_irene
Postat pe 18 Februarie 2009 21:07
Mamaaaaaaaa ce telenovela
I'm out before
andreea1976
Postat pe 18 Februarie 2009 21:17
deci rezumandu-ma la rezumatul lui iradiatu'.... ca povestea aia luuun ga rau n-am avut rabdare s-o citesc.... on topic... nici unul nu-i de tine.... dar tu poti sa incerci linistita in continuare sa iti faci din asta un csop iun viata...
cu care sa fiu
si peste vreo luna sa mai deschizi vreun topic in care sa ne lamuresti ce ti-a facit "betivul naibii" sau ce pampalau e celalat ca nu e in stare sa faca ce vrei tu
dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Februarie 2009 22:19
dar trebuie sa recunoaste ca partea cu vomatul e ca mai interesanta mai ales cu ligeanu!!!!!1 si a vomat mult?????????????pana si limonada ......
catch_a_fire
Postat pe 18 Februarie 2009 22:35
ups.... faza asta am pierdut-o...
nu imi spune ca ai citit tot... pe la a 3-a propozitie deja m-a apucat tremuriciul...asa ca am trecut la rezumatul lu' iradiatu'.
dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Februarie 2009 22:37
da' un rezumat la rezumatu' lu' iradiatu, nu e!?

Postat pe 18 Februarie 2009 22:41
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-18 22:35:37dar trebuie sa recunoaste ca partea cu vomatul e ca mai interesanta mai ales cu ligeanu!!!!!1 si a vomat mult?????????????pana si limonada ......



vai, ce ai facut cu ligheanul? Trebuia sa il aratzi lui Cheisi, sa iti ghiceasca viitorul relatiei in voma....
Aladiah
Postat pe 18 Februarie 2009 22:43
cata rautate...vai dar ce perfecti sunte-ti voi...e f usor sa razi pe seama cuiva... eu cautam un sfat....dar..ma rog....oricum..multumesc mult..
black_identity_irene
Postat pe 18 Februarie 2009 23:14
De la: geo_sh, la data 2009-02-18 22:41:19da' un rezumat la rezumatu' lu' iradiatu, nu e!?



nop da taci ca am suparat fata
catch_a_fire
Postat pe 19 Februarie 2009 00:07
De la: black_identity_irene, la data 2009-02-18 23:14:54cata rautate...vai dar ce perfecti sunte-ti voi...e f usor sa razi pe seama cuiva... eu cautam un sfat....dar..ma rog....oricum..multumesc mult..


noi nu "sunte-m" perfecti, doar un pic obositzi de a citi acelasi gen de topicuri, cu aceleasi probleme existentziale, etc etc etc
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 00:16
daca sunteti obositi atunci am o idee .....nu e nevoie sa citesti ceva ce nu te intereseaza.eu am scris aici pt ca asta mi se intampla...si aveam nevoie de un sfat de la niste oameni cu experienta ...insa am vazut ca totul e luat in bataie de joc.ok....no problem...
black_identity_irene
Postat pe 19 Februarie 2009 16:15
De la: black_identity_irene, la data 2009-02-19 16:15:19daca sunteti obositi atunci am o idee .....nu e nevoie sa citesti ceva ce nu te intereseaza.eu am scris aici pt ca asta mi se intampla...si aveam nevoie de un sfat de la niste oameni cu experienta ...insa am vazut ca totul e luat in bataie de joc.ok....no problem...


Mai fata , ai dat la detalii de sa-ti dai palme , chiar nu erau necesare toate detaliile alea crede-ma !

Da-i papucii prietenului tau pentru ca oricum nu esti fericita cu el si nici pe el nu-l faci fericit cu nimic daca continui sa stai langa el ......iar cu varul ...adu-i la cunostiinta ca esti solo si da-i de baut sa prinda curaj sau nu ....fara bautura ca poate nu ai lighean prin apropiere si e pacat sa strici momentul.

Spune-i ca de la ultima lui betie nu faci decat sa te gandesti la el , ca ai terminat relatia cu prietenul tau din cauza lui si intreaba-l ce e de facut in acest caz.
Bafta si data viitoare rezuma-te la strictul necesar cand mai ai ceva de impartasit
iris_4_ever
Postat pe 19 Februarie 2009 17:26
De la: black_identity_irene, la data 2009-02-18 21:07:01probabil ca sunt o nebuna....


NU esti nebuna deloc , e normal sa fii atrasa de var de vreme ce stii ca la betie incepe omu sa verse tot ( mda , ma refeream la vorbe acu )si cum probabil tipu e mai timid si te stia combinata cu altul ...a fost momentul cel mai potrivit pentru el sa-si dezvaluie sentimentele.

Treci peste ironie si asculta-mi sfatul cu papucii si vorbitul cu varu
iris_4_ever
Postat pe 19 Februarie 2009 17:29
Gata..clar...eu nu mai beau cu nimeni dn familie, ca eu am o groaza de verisoare si cine stie ce naiba mai aflu.
Iradiatu_
Postat pe 19 Februarie 2009 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit... 72 De la: oanamanolache2009 19 Septembrie 2010 12:33
o casnicie de aproape 4 ani sau o iubire ce arde mocnit??? 41 De la: gyulllyyya 24 Noiembrie 2009 21:50
Care sufera asa mult? 52 De la: therapsong2 18 Iulie 2009 11:39
dragostea e un pacat? 65 De la: kudika380507 7 Mai 2012 13:55
iubire inposibila 2 De la: DiavolytaTa 25 Martie 2009 18:55