Setari Cookie-uri

nu mai stiu nimic...sunt intr-o mare dilema ..oare ce sa fac??help me please!

De la: Iradiatu_, la data 2009-02-19 18:32:06Gata..clar...eu nu mai beau cu nimeni dn familie, ca eu am o groaza de verisoare si cine stie ce naiba mai aflu.


Tie frica sa nu iasa la iveala cine stie ce sentimente ascunse ?
iris_4_ever
Postat pe 19 Februarie 2009 19:06
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-19 19:06:45
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-19 18:32:06Gata..clar...eu nu mai beau cu nimeni dn familie, ca eu am o groaza de verisoare si cine stie ce naiba mai aflu.


Tie frica sa nu iasa la iveala cine stie ce sentimente ascunse ?


Stiu eu ce mai apuc sa zic la betie?!?!?...Mai afla maica-mea cine stie ce prostii si atunci sa te tii frate...
Iradiatu_
Postat pe 19 Februarie 2009 19:20
merci pt sfat.probabil...m-am pierdut in detalii insa....eram tare stresata in momentul in care am scris.este o idee f buna cea data de tine. am sa vb eu cu el si aflu cum stau treburile..nu are rost sa continui asat.
black_identity_irene
Postat pe 20 Februarie 2009 17:35
am citit shi io povestea ta..chiar dak a fst asa lunga..:d..pai cel mai bn e sa vb cu varul prietenei tale shi sa lamuriti tot...shi dak intr.adevar el e dispus sa fie cu tine..shi sa t iubeasca chiar mai mult dekt o face actualul tau iubit...nush..poate e bn sa.i dai o sansa...dar asa e cu fiecare iubire ..l inceput t simti ff happy shi toti acei fluturashi shi parca tot c ai face t gandesti numa l pers aceea...d.asta d simti altfel..pt k cu iubitul tau deja ai trecut d etapa asta..poate e cv mai serios..mno..u stii cel mai bn c e d facut...ai grija d tn..shi alege cu inima ok...:d:d...
x_girl_rose
Postat pe 4 Aprilie 2009 17:51
probabil ca sunt o nebuna....insa ce sa ma fac daca simt ceea ce simt pt baiatul asta??!!! ma simt atrasa de el asta este adevarul...sunt cu mult mai atrasa de el decat sunt de prietenul meu...in ultima perioada am fost f rece cu prietenul meu...pt ca asa am simtit...nu am avut curajul sa vb cu varul prietenei mele si sa ii marturisesc ca il plac ....nu am putut...insa prietena mea a vb cu el...mi-a marturisit ea acum 2 zile...ia spus ca eu il plac ..la intrebat el ce parere are despre asta..el ma place>? si raspunsul lui nu a fost clar..nu a raspuns nici nu dar nici da....cred ca si el este la fel de confuz ca mine pt ca ne cunostem de atata vreme...chestia e ca la sf conversatie cu vara sa a intrebat-o daca mai sunt cu prietenul meu...iar ea i-a rasp ca nu....dupa toata chestia asta el a intrebat-o cand mai revin in bucuresti( eu nu sunt din bucuresti..stau lan cativa km departare).deci...ce pot intelege din asta....ma place nu ma place...sunt atat de confuza....ma gandesc numai la el...nu pot manca..nu ma odihnesc...stiu...sunt o nebuna dar nu am mai patit asta niciodata..niciodata.in week-end m-am vazut cu prietena asta a mea..am mers la cumparaturi si...a venit sio el cu ea...iar ma dat peste cap...dupa ce am facut cumparaturile ne-a invitat pe la el..pe mine pe vara sa si pe sotul ei...initial am zis ca nu pot sa merg pe la el..dar a insistat si...intr-un final m-am dus si eu...acolo am stat la un suc de vb ....am jucat remy..a fost distractiv...nu stiu...nu observ ceva asa f ff deosebit in comportamentul lui pt ca mereu s-a purtat f frumos cu mine a fost f atent.....mereu face tot felul de glume gen...ma ia de nas ..ma strange de mana...prostii de genul asta..oare confund eu prietenia cu alte sentimente??!! ce sa ma fac? problema e grava...initial am crezut ca e un moft dar vad ca...nu este...chiar il plac.cred ca si el se simte f jenat..confuz..poate ca nici el nu stie exact ce vrea....nu stiu ce sa mai fac..cum sa ma comport cu el? sa ii marturisesc eu>?? ce sa fac?



Mare greseala,sincer daca tipul stie ca'l placi esti ca si al lui,esti deja in plasa lui,doamne.....draga mea ai 26 de ani,ok te atrage cum fizic??te atrag barbati victima sa inteleg,naspa,ca cei ce isi victimizeaza vita sa fie cu o femeie sunt patetici,dar le tine.Imi pare rau pt tine.Ai grija de tine.
Ele_ely
Postat pe 26 Iunie 2009 17:44
De la: , la data 2009-02-10 22:06:24buna...pt inceput vreau sa va spun ca am o mare greutate pe suflet si ma simt din ce in ce mai rau.acum o luna si jumatate...mai exact pana in craciun cu cateva zile am cunoscut un tip..prietenul cel mai bun al sotului prietenei mele...ma rog...nu asta conteaza..ieea e ca...mi-a parut f amabil si dragutzel tipul..ne-am revazut dupa craciun si...am constat ca e un tip f de treaba . de atunci ne-am tot intalnit si...suntem impreuna..insa saptamana trecuta a intervenit ceva care ma dat peste cap..mi-a schimbat toate ideeile.. .am avut concediu o saptamana timp in care am iesit mai des in oras cu prietenii..am facut lucruri pe care imi doream de mult sa le fac dar nu aveam timp...aproape in fiecare zi m-am intalnit cu prietena mea ce a mai buna cu sotul ei si cu varul ei...si alti cativa prieteni...joi prietena asta a mea m-a rugat sa merg sa dorm la ea ca sa o ajut si pe ea la treaba pt ca la sfarsit de sapt urma sa isi serbeze ziua..am fost de acord si am mers la ea...acolo era si varul ei...un baiat f dragutz pe care il cunosc cam de vreo 8 ani..de cand o cunosc si pe ea..pe tipa...am stat noi la vorba...cu totii..adica eu prietena mea ..sotul ei si varul ei...asa..am vb am jucat monopoly...a fost f distracti.noaptea...cand am vrut sa mergem la culcare varul prietenei mele ia zis ca ramane si el la ea peste noapte,desi el sta la doua blocuri distanta...a fost ok..insa prietena asta a mea, Maria sa ii zicem...mi-a zis daca ma deranjeaza sa dorm cu varul ei...ca sa nu mai intinda canapeaua...in fine...am fost de acord..il cunosteam de atat timp..practic imi era ca un frate..sa zicem...ne-am bagat noi la somn...si am inceput sa vb despre tot felul de chestii...am vb despre perioada liceului..cum era noi pe atunci, primul sarut, primul prieten/prietena...despreschimbat pe el academia de politie..pt ca asta a facut el....etc la un moment dat am ajuns sa vb si despre dragoste..despre relatiile ..mele...si ma tot intrebat stia totul despre fostii mei de la maria , verisoara lui,plus ca pe unul la vazut o data...iesisem cu ani in urama la un suc mai multi prieteni si eu am venit cu prietenul meu de pe atunci....in fine...iar pe alt prieten la cunoscut la nunta verisoarei lui.in cele din urma am ajuns sa vb si despre actualul meu prieten.... ma intrebat daca simt acea sclipire ...si evident ca i-am zis ca tipul e f de treaba dar ca nu simt nici o sclipire..nu simt fluturasii aia...dar..imi doresc....ciudat este ca el nu mi-a zis nimic despre iubirile lui...de cand il cunosc eu....nu l-am vazut cu nici o prietena.mi-a mai spus ceva ....ca el nu crede in casatorie...atunci eu cunoscand situatia lui...nu are parinti, a fost crescut de bunica si de unchiul lui....mi-am permis sa ii spun ca el nu are habar ce inseamna casatoria pt ca nu a avut nici un model....si..a fost intru totul de acord cu mine.in fine....a doua zi.... am mers la cumparaturi iar seara ...Maria si sotul ei l-au invitat pe prietenul meu pe la ei..noi fetele...am facut clatite..in tot acest timp varul Mariei in loc sa stea cu baietii la calculator a preferat sa stea cu noi fetele la bucatarie sa facem clatite...ba chiar ma ajutat sa pregatesc compozitia..seara iar am vb insa tin sa spun ca in acele 2 nopti in care am dormit cu el nu sa intamplat absolut nimic...ei bine a venit si ziua petrecerii Mariei..au sosit invitatii ...printre care si prietenul meu...am vb am dansat..ma mai priveam cu varul Mariei...fara sa vreau ii surprindeam privirea..la un moment dat eu eram in bucatarie sa pun niste gheta intr-un pahar de vin si..el a venit sa ma ajute...pana a reusit sa imi puna gheata in pahar a durat mult pt ca ii tot cadeau cuburile pe jos..ne-am amuzat f tare...el era un pic pilit...cu chef....la un moment dat ma luat in brate...chipurile ne amuzam ca ne tot picau cuburile pe jos..intre timp a mai aparut o prietena f buna a mea, Andreea si el ne-a luat pe amandoua in brate...iar eu am vrut sa plec insa nu imi dadea drumul...eu ma temeam ca are sa ma vada prietenul meu si ..are sa se supere...dar...pur si simplu nu imi da drumul....si la un moment dat mi-a zis ca prietenul meu nu ma merita...ma tot pupa pe obraz....intr-un final a plecat la toaleta....peste cateva min a venit Maria si mi-a zis la ureche ca varului ei ii este f rau ca e la baie si ca nu o lasa sa intre ..ca ma cheama pe mine....m-am dus si...intr-adevar ii era f rau...vomase...probabil ca de la aclool si de la mancare pt ca noi pregatisem multe salate pe baza de maioneza si...el le ''testase '' pe toate...am stat cu el acolo...l-am ajutat...in tot timpul asta mi-a zis de cateva ori ca nu ma merita prietenul meu ca el ma iubeste si ca ma va iubii pe mine mereu...ca nu il poate suporta pe prietenul meu...etc etc...ma tinut in brate..chipurile ii era rau..iar a inceput sa ma pupe....MARIA ma chemat pt ca prietenul meu pleca si...m-am dus mi-am mai conversat putin si l-am condus pana la usa.intr-un final m-am dus cu in dormitorla varul prietenei mele..care ra asezat pe patt.. si ma tot striga i-am schimbat bluza pt ca o murdarise...i-am pregatit o limonada..am luat ligheanul langa pat pt ca imi era teama sa nu....si nu am mai putut pleca pt ca,,ma tinea de mana si ma implora sa nu plec de langa el.ce puteam face??am ramas langa el....a mai vomat o data..i-am mai dat limonada..in fine ia trecut raul....insa in tot timpul asta ma implora sa il iert ca mi-a stricat seara ca vrea sa ii promit ca nu mai plec de langa el...apoi a inceput sa planga.... si sa imi spuna ca e singur ca pe el nu il iubeste nimeni...imi era atat de mila de el..mi se rupea sufletul....plangea cu niste lacrimi....si...ma strangea in brate cu atata tarie.... ma tot pupa pe obraz....ei..am adormit noi asa..eu nu prea am dormit pt ca tot timpul am fost cu ochii pe el...a facut frisoane..avea temperatura...am aflat ca era alergic la ciuperci ...si cred ca si din cauza asta ia fost rau...pe la 8 dimineta m-am simtit privita si...cineva imi strangea mainile...am deschis ochii si el...ma privea...initial eu am crezut ca bautura ii crease atatea probleme si ca nu isi mai aminteste nimic insa...surpriza ..stia tot...ma intrebat ce a mai zis....si i-am zis ca mi-a tot repetat ca nu ma merita prietenul meu ina nu am indraznit sa ii zis ca mi-a spus si ca ma iubeste...apoi a mers la baie a baut niste suc de lamaie si la cinci minute a vomat tot sucul..timp in care eu il tineam in brate....am adormit imbratisati....m-am trezit pe la 10...am iesit din camera si am mers la bucatarie sa bem o cafea...de cand cu chestia asta ceva sa schimbat in sufletul meu...ma simt altfel....nu mai sunt sigura de sentimentele mele pt prietenul meu..nu stiu ce sa fac....nu am putut sa vb cu prietena mea pana ieri despre asta..cand i-am marturisit ca eu cred ca m-am indragostit de varul ei...ca am fost de fapt indragostita in tot acest timp de el...asa cred ... oricum sigur e ca ma simt f aiurea....toata noaptea pe care am petrecut-o cu baiatul asta am simtit numai fluturasi desi...situatia era..f aiurea. acum ma gandesc ca..omul poate era mahmur si stiti cum e ..la bautura omul zice f multe.....ce sa cred>? ce sa fac??oare a zis toate lucrurile acelea pt ca intr-adevar e singur ? sau...ce o fi in mintea lui?nu am avut puterea sa vb cu el ...oricum e plecat la tara acum...miercuri vine..insa cum sa il intreb? daca ..e totul in mintea mea? ma simt penibil....Maria mi-a zis ca varul ei a suferit enorm pt ca mama lui a decedat de f mult timp practic nu o stie tatal la parasit apoi a decedat si el si el nu stie ce inseamna o familie..... ca este f suparat...f matur desi are doar 22 de ani...ce sa ma fac??? eu sunt si mai mare am 26 ani...totul ma sperie acum....ce sfaturi imi puteti da dupa cele povestite? chestia e ca ma simt jenata si de prietena mea....e vb de varul ei...help me please!!!!
cred ca ti-ai umplut biblioteca de jurnale si ai gasit aici mai mult spatiu
adrianoo33
Postat pe 26 Iunie 2009 21:43
De la: , la data 2009-02-10 22:06:24buna...pt inceput vreau sa va spun ca am o mare greutate pe suflet si ma simt din ce in ce mai rau.acum o luna si jumatate...mai exact pana in craciun cu cateva zile am cunoscut un tip..prietenul cel mai bun al sotului prietenei mele...ma rog...nu asta conteaza..ieea e ca...mi-a parut f amabil si dragutzel tipul..ne-am revazut dupa craciun si...am constat ca e un tip f de treaba . de atunci ne-am tot intalnit si...suntem impreuna..insa saptamana trecuta a intervenit ceva care ma dat peste cap..mi-a schimbat toate ideeile.. .am avut concediu o saptamana timp in care am iesit mai des in oras cu prietenii..am facut lucruri pe care imi doream de mult sa le fac dar nu aveam timp...aproape in fiecare zi m-am intalnit cu prietena mea ce a mai buna cu sotul ei si cu varul ei...si alti cativa prieteni...joi prietena asta a mea m-a rugat sa merg sa dorm la ea ca sa o ajut si pe ea la treaba pt ca la sfarsit de sapt urma sa isi serbeze ziua..am fost de acord si am mers la ea...acolo era si varul ei...un baiat f dragutz pe care il cunosc cam de vreo 8 ani..de cand o cunosc si pe ea..pe tipa...am stat noi la vorba...cu totii..adica eu prietena mea ..sotul ei si varul ei...asa..am vb am jucat monopoly...a fost f distracti.noaptea...cand am vrut sa mergem la culcare varul prietenei mele ia zis ca ramane si el la ea peste noapte,desi el sta la doua blocuri distanta...a fost ok..insa prietena asta a mea, Maria sa ii zicem...mi-a zis daca ma deranjeaza sa dorm cu varul ei...ca sa nu mai intinda canapeaua...in fine...am fost de acord..il cunosteam de atat timp..practic imi era ca un frate..sa zicem...ne-am bagat noi la somn...si am inceput sa vb despre tot felul de chestii...am vb despre perioada liceului..cum era noi pe atunci, primul sarut, primul prieten/prietena...despre cum la schimbat pe el academia de politie..pt ca asta a facut el....etc la un moment dat am ajuns sa vb si despre dragoste..despre relatiile ..mele...si ma tot intrebat stia totul despre fostii mei de la maria , verisoara lui,plus ca pe unul la vazut o data...iesisem cu ani in urama la un suc mai multi prieteni si eu am venit cu prietenul meu de pe atunci....in fine...iar pe alt prieten la cunoscut la nunta verisoarei lui.in cele din urma am ajuns sa vb si despre actualul meu prieten.... ma intrebat daca simt acea sclipire ...si evident ca i-am zis ca tipul e f de treaba dar ca nu simt nici o sclipire..nu simt fluturasii aia...dar..imi doresc....ciudat este ca el nu mi-a zis nimic despre iubirile lui...de cand il cunosc eu....nu l-am vazut cu nici o prietena.mi-a mai spus ceva ....ca el nu crede in casatorie...atunci eu cunoscand situatia lui...nu are parinti, a fost crescut de bunica si de unchiul lui....mi-am permis sa ii spun ca el nu are habar ce inseamna casatoria pt ca nu a avut nici un model....si..a fost intru totul de acord cu mine.in fine....a doua zi.... am mers la cumparaturi iar seara ...Maria si sotul ei l-au invitat pe prietenul meu pe la ei..noi fetele...am facut clatite..in tot acest timp varul Mariei in loc sa stea cu baietii la calculator a preferat sa stea cu noi fetele la bucatarie sa facem clatite...ba chiar ma ajutat sa pregatesc compozitia..seara iar am vb insa tin sa spun ca in acele 2 nopti in care am dormit cu el nu sa intamplat absolut nimic...ei bine a venit si ziua petrecerii Mariei..au sosit invitatii ...printre care si prietenul meu...am vb am dansat..ma mai priveam cu varul Mariei...fara sa vreau ii surprindeam privirea..la un moment dat eu eram in bucatarie sa pun niste gheta intr-un pahar de vin si..el a venit sa ma ajute...pana a reusit sa imi puna gheata in pahar a durat mult pt ca ii tot cadeau cuburile pe jos..ne-am amuzat f tare...el era un pic pilit...cu chef....la un moment dat ma luat in brate...chipurile ne amuzam ca ne tot picau cuburile pe jos..intre timp a mai aparut o prietena f buna a mea, Andreea si el ne-a luat pe amandoua in brate...iar eu am vrut sa plec insa nu imi dadea drumul...eu ma temeam ca are sa ma vada prietenul meu si ..are sa se supere...dar...pur si simplu nu imi da drumul....si la un moment dat mi-a zis ca prietenul meu nu ma merita...ma tot pupa pe obraz....intr-un final a plecat la toaleta....peste cateva min a venit Maria si mi-a zis la ureche ca varului ei ii este f rau ca e la baie si ca nu o lasa sa intre ..ca ma cheama pe mine....m-am dus si...intr-adevar ii era f rau...vomase...probabil ca de la aclool si de la mancare pt ca noi pregatisem multe salate pe baza de maioneza si...el le ''testase '' pe toate...am stat cu el acolo...l-am ajutat...in tot timpul asta mi-a zis de cateva ori ca nu ma merita prietenul meu ca el ma iubeste si ca ma va iubii pe mine mereu...ca nu il poate suporta pe prietenul meu...etc etc...ma tinut in brate..chipurile ii era rau..iar a inceput sa ma pupe....MARIA ma chemat pt ca prietenul meu pleca si...m-am dus mi-am mai conversat putin si l-am condus pana la usa.intr-un final m-am dus cu in dormitorla varul prietenei mele..care ra asezat pe patt.. si ma tot striga i-am schimbat bluza pt ca o murdarise...i-am pregatit o limonada..am luat ligheanul langa pat pt ca imi era teama sa nu....si nu am mai putut pleca pt ca,,ma tinea de mana si ma implora sa nu plec de langa el.ce puteam face??am ramas langa el....a mai vomat o data..i-am mai dat limonada..in fine ia trecut raul....insa in tot timpul asta ma implora sa il iert ca mi-a stricat seara ca vrea sa ii promit ca nu mai plec de langa el...apoi a inceput sa planga.... si sa imi spuna ca e singur ca pe el nu il iubeste nimeni...imi era atat de mila de el..mi se rupea sufletul....plangea cu niste lacrimi....si...ma strangea in brate cu atata tarie.... ma tot pupa pe obraz....ei..am adormit noi asa..eu nu prea am dormit pt ca tot timpul am fost cu ochii pe el...a facut frisoane..avea temperatura...am aflat ca era alergic la ciuperci ...si cred ca si din cauza asta ia fost rau...pe la 8 dimineta m-am simtit privita si...cineva imi strangea mainile...am deschis ochii si el...ma privea...initial eu am crezut ca bautura ii crease atatea probleme si ca nu isi mai aminteste nimic insa...surpriza ..stia tot...ma intrebat ce a mai zis....si i-am zis ca mi-a tot repetat ca nu ma merita prietenul meu ina nu am indraznit sa ii zis ca mi-a spus si ca ma iubeste...apoi a mers la baie a baut niste suc de lamaie si la cinci minute a vomat tot sucul..timp in care eu il tineam in brate....am adormit imbratisati....m-am trezit pe la 10...am iesit din camera si am mers la bucatarie sa bem o cafea...de cand cu chestia asta ceva sa schimbat in sufletul meu...ma simt altfel....nu mai sunt sigura de sentimentele mele pt prietenul meu..nu stiu ce sa fac....nu am putut sa vb cu prietena mea pana ieri despre asta..cand i-am marturisit ca eu cred ca m-am indragostit de varul ei...ca am fost de fapt indragostita in tot acest timp de el...asa cred ... oricum sigur e ca ma simt f aiurea....toata noaptea pe care am petrecut-o cu baiatul asta am simtit numai fluturasi desi...situatia era..f aiurea. acum ma gandesc ca..omul poate era mahmur si stiti cum e ..la bautura omul zice f multe.....ce sa cred>? ce sa fac??oare a zis toate lucrurile acelea pt ca intr-adevar e singur ? sau...ce o fi in mintea lui?nu am avut puterea sa vb cu el ...oricum e plecat la tara acum...miercuri vine..insa cum sa il intreb? daca ..e totul in mintea mea? ma simt penibil....Maria mi-a zis ca varul ei a suferit enorm pt ca mama lui a decedat de f mult timp practic nu o stie tatal la parasit apoi a decedat si el si el nu stie ce inseamna o familie..... ca este f suparat...f matur desi are doar 22 de ani...ce sa ma fac??? eu sunt si mai mare am 26 ani...totul ma sperie acum....ce sfaturi imi puteti da dupa cele povestite? chestia e ca ma simt jenata si de prietena mea....e vb de varul ei...help me please!!!!
ma jur ca am inceput acum dar voi termina maine ......cred!!
adrianoo33
Postat pe 26 Iunie 2009 21:44
De la: black_identity_irene, la data 2009-02-18 23:14:54cata rautate...vai dar ce perfecti sunte-ti voi...e f usor sa razi pe seama cuiva... eu cautam un sfat....dar..ma rog....oricum..multumesc mult..
crisss31
Postat pe 26 Iunie 2009 22:27
sa stii ca ai dreptate/sunt niste rai care vorbesc in bataie de joc despre temerile&problemele altora. nimeni nu ii obliga sa citeasca&raspunda doar ca sa aiba ceva de lucru. eu yic sa ai rabdare, sa astepti sa iti dai seama daca varul merita sa te gandesti la el, iar cu celalalt, daca nu simti @fluturasi@, nu are rost/nu o sa ii simti nici mai tarziu. si nu uita/ timpul nu asteapta pe nimeni. fa ce crezi ca e mai bine pt tine. lasa/te condusa de propriul instinct, nu de parerile de pe topic/ nu ai nevoie decat de propriile raspunsuri.
crisss31
Postat pe 26 Iunie 2009 22:30
cred k ar trebui sa te ajute si prietena ta si nu ar trebui delok s ate simty jenata mai ales de ea.dk nu ai puterea sa vb k el fata i fata,da-i un sms si o sa ity fie mai usor.proprie experienta...nu tr sa te simty in niciun fel ptr k a iubi nu e o rusine,din contra.vb k el kt sunt calde lucrurile
kudika041777
Postat pe 27 Iunie 2009 12:48
vb k el raga mea.dk el nu fce primul pas asa o sa stai toata viata????
kudika041777
Postat pe 27 Iunie 2009 12:51
De la: crisss31, la data 2009-06-26 22:30:18sa stii ca ai dreptate/sunt niste rai care vorbesc in bataie de joc despre temerile&problemele altora. nimeni nu ii obliga sa citeasca&raspunda doar ca sa aiba ceva de lucru. eu yic sa ai rabdare, sa astepti sa iti dai seama daca varul merita sa te gandesti la el, iar cu celalalt, daca nu simti @fluturasi@, nu are rost/nu o sa ii simti nici mai tarziu. si nu uita/ timpul nu asteapta pe nimeni. fa ce crezi ca e mai bine pt tine. lasa/te condusa de propriul instinct, nu de parerile de pe topic/ nu ai nevoie decat de propriile raspunsuri.
ce rautacioasa esti ma jur
adrianoo33
Postat pe 27 Iunie 2009 17:43
despre ce vorbim, ca numai inteleg?
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:53
Fata draga ai 22 de ani( parca)nu esti maritata cu prietenul,daca te-ai indragostit de altul nu e o nenorocire,DAR tu afirmi ca esti atrasa de el. Ce insemna atrasa ca nu inteleg?IL vrei in pat sau vrei mai mult de atat?

Postat pe 27 Iunie 2009 18:02
De la: black_identity_irene, la data 2009-02-19 16:15:19daca sunteti obositi atunci am o idee .....nu e nevoie sa citesti ceva ce nu te intereseaza.eu am scris aici pt ca asta mi se intampla...si aveam nevoie de un sfat de la niste oameni cu experienta ...insa am vazut ca totul e luat in bataie de joc.ok....no problem...


revenind in actualitate.... m-am oripilat citind doar fraza despre tinutul lighenului deci.... parerea mea e acum undeva in buda...
sorry....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 18:21
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 18:27
nu am 22 ani ci 26...si asta e cu atat mai rau..la varsta asta ar trebui sa nu ma las purtata asa de val...adica..chestiile astea care mi s-au intamplat sunt practic niste prostioare. chestia cu ligheanul e..penala..nu stiu ce a fost in capul meu....nu suport chestiile astea...si chestia e ca nu imi doresc de la el ...sex nu asta e problema....pur si simplu il plac...simt niste chestii in stomac cand il vad iar cand vb cu el...sunt f aiurita.noroc ca la mine e pe sens invers: daca plac pe cineva il cam ignor..oarecum..asa functioneaza la mine, ciudat dar..this is me.nu am vb deschis cu el pe tema asta...am lasat sa vina de la sine daca e .suntem aceasi buni prieteni care se simt bine cand se intalnesc , glumim...vorbim...are si ceva probleme de familie acum, deci.....nu ma agit...daca va fi ceva ....nu vreau nici sa fac eu primul pas... stiu ca pierd dar asta sunt. ma tem ca in cazul in care vb cu el...prietenia noastra ..se duce...sau poate nu ma place ...e si asta o varianta.chiar nu stiu ce sa fac
black_identity_irene
Postat pe 27 Iunie 2009 22:51
De la: Georgia99, la data 2009-02-10 22:31:42Cum sa il crezi frate pe unu care te abureste la betie ?

Eu uneori nu ii cred nici pe aia treji
kudika025094
Postat pe 27 Iunie 2009 23:08
De la: adrianoo33, la data 2009-06-27 17:43:01
De la: crisss31, la data 2009-06-26 22:30:18sa stii ca ai dreptate/sunt niste rai care vorbesc in bataie de joc despre temerile&problemele altora. nimeni nu ii obliga sa citeasca&raspunda doar ca sa aiba ceva de lucru. eu yic sa ai rabdare, sa astepti sa iti dai seama daca varul merita sa te gandesti la el, iar cu celalalt, daca nu simti @fluturasi@, nu are rost/nu o sa ii simti nici mai tarziu. si nu uita/ timpul nu asteapta pe nimeni. fa ce crezi ca e mai bine pt tine. lasa/te condusa de propriul instinct, nu de parerile de pe topic/ nu ai nevoie decat de propriile raspunsuri.
ce rautacioasa esti ma jur
crisss31
Postat pe 28 Iunie 2009 09:17
eu? nu-s rautacioasa, dar daca fata asteapta niste sfaturi, de ce sa radem de ea? decat unraspuns aiurea, eu cred ca mai bine deloc, nu? nici tie nu ti-ar place sa rada altii pe seama ta. tin sa te anunt ca imi place f. mult sa rad, dar mai putin pe seama altora.
crisss31
Postat pe 28 Iunie 2009 09:19
nu am 22 ani ci 26...si asta e cu atat mai rau..la varsta asta ar trebui sa nu ma las purtata asa de val...adica..chestiile astea care mi s-au intamplat sunt practic niste prostioare. chestia cu ligheanul e..penala..nu stiu ce a fost in capul meu....nu suport chestiile astea...si chestia e ca nu imi doresc de la el ...sex nu asta e problema....pur si simplu il plac...simt niste chestii in stomac cand il vad iar cand vb cu el...sunt f aiurita.noroc ca la mine e pe sens invers: daca plac pe cineva il cam ignor..oarecum..asa functioneaza la mine, ciudat dar..this is me.nu am vb deschis cu el pe tema asta...am lasat sa vina de la sine daca e .suntem aceasi buni prieteni care se simt bine cand se intalnesc , glumim...vorbim...are si ceva probleme de familie acum, deci.....nu ma agit...daca va fi ceva ....nu vreau nici sa fac eu primul pas... stiu ca pierd dar asta sunt. ma tem ca in cazul in care vb cu el...prietenia noastra ..se duce...sau poate nu ma place ...e si asta o varianta.chiar nu stiu ce sa fac


Nu cred ca e o problema aca te lasi lasata de val 26 de ani o poti face si la 60,numa ca daca ai familie na e mai cu consecinte,in cazul tau trebe sa-i dai papuci prietenului,dar nu te astepta iubire de la cel de care esti atrasa iar restul l-am spus mai sus.

IAR PT CRISS31 CRED CA PUTEM AVEA PARERI DIFERITE DESPRE UN CAZ DAR ASTA NU INSEAMNA CA SUNTEM RAUTACIOASA SI MAI DEGRABA MAI REALISTE CA TINE SAU POATE NU ,DEPINDE UNGHIUL DIN CARE PRIVESTI
Ele_ely
Postat pe 28 Iunie 2009 09:38
hai fii serioasa............................. te iubesc................ma crezi?

cum naiba te dai in vant dupa unul care la betie iti zice.................te iubesc ,te vreau... etc.
cred ca esti o fire usor usuratica
d_a
Postat pe 28 Iunie 2009 16:43
De la: crisss31, la data 2009-06-28 09:19:30eu? nu-s rautacioasa, dar daca fata asteapta niste sfaturi, de ce sa radem de ea? decat unraspuns aiurea, eu cred ca mai bine deloc, nu? nici tie nu ti-ar place sa rada altii pe seama ta. tin sa te anunt ca imi place f. mult sa rad, dar mai putin pe seama altora.
putin imi pasa de lume ......
adrianoo33
Postat pe 28 Iunie 2009 18:24
draga sa stii ca nu sunt deloc o fire usuratica.am o problema si am cerut un sfat..atat.nu ai chef sa citesti ..e ok, nu te obliga nimeni.va multumesc pt sfaturi
black_identity_irene
Postat pe 28 Iunie 2009 20:30
am zis usor usuratica,tu stii cum esti,eu mi am zis parerea din ce am citi
d_a
Postat pe 29 Iunie 2009 16:32
Sa iti pese de lume e una, ai dreptate sa nu iti pese, dar sa nu iti pese de sentimentele cuiva, nu e ok. Sunt sentimentele ei, gandurile ei, uni nu au curajul sa si le expuna in public, chiar daca fac pe desteptii aici. Asa ca, spune-i cu alte cuvinte ce crezi, sa nu se simta luata in ras. Nu e placut pentru nimeni. Poate ei ii pasa de ce crede lumea- sigur- alfel nu intra pe topic, unde spera sa gaseasca un soi de prieteni. Parerea mea.
crisss31
Postat pe 29 Iunie 2009 17:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac...va rog ajutati ma cu un sfat 13 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:25
Familie sau prieten?! 13 De la: NdK 10 Iunie 2012 22:09
Amanta..sau fara o relatie serioasa! 47 De la: mikixsempre 21 Ianuarie 2010 12:14
Persecutiile crestine ale islamistilor 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:37
need help 2 De la: kalevalla 18 Februarie 2009 02:16