Setari Cookie-uri

Sa-l acept / sa-l refuz

Toata povestea a inceput acum 20 ani, am fost prima lui iubita si el mi-a post primul iubit. Timp de 4 ani ne-am iubit enorm(fara sa facem sex), pana si cuvintele erau de prisos, ne intelegeam din priviri.In fine, nimeni nu si-a inchipuit ca nu vom fi impreuna.La scurt timp a aparut o EA care la corupt si intre noi totul s-a sfarsit. S-a insurat cu EA, eu m-am casatorit "de ambitie". Dupa un timp (acum 14 ani) ne-am reintalnit. ne-am dat seama amandoi cat de mult ne-am lipsit unul altuia si pentru prima data ne-am iubit total.eu aveam un copil, el inca nu. Ne-am hotarat sa divortam si sa continuam relatia din trecut- sa ne casatorim. Dar in ziua cand sa ducem la indeplinire - el a aflat ca sotia este insarcinata. Iar eu trebuia sa plec urgent cateva zile din localitate. Nu stiu ce s-a intamplat atunci, nici eu si nici el.Intre timp el a trebuie sa plece din tara cativa ani, eu mi-am continuat casnicia. Acum o luna ne-am reintalnit (si mi-a spus de plecarea lui din tara, de un an s-a reantors si nu a stiut cum sa de-a de mine) dar soarta sau destinul a facut sa ne reantalnim.TOTUL a fost o nebunie, eu nu pot sa-i rezist, sa nu ma intalnesc cu el, sa-l refuz, NU POT - ceva din mine parca tot trage la el. acelasi sentiment il are si el. De o luna ma suna zilnic, vorbim mereu si ne vedem- ne purtam ca doi adolescenti care au descoperit sexul. Eu una nu sunt o fire de "amanta"- inafara lui nu mi-am inselat sotul nici macar cu privirea, dar cu el nu ma recunosc.Amandoi suntem constienti de relatiile pe care le avem si nu ne mai gandim la divort - sunt copii la mijloc, dar nici nu putem renunta unul la altul. Ne iubim prea mult.
Nu stiu cum sa fac, nu stiu cum sa procedez
healthy014909
Postat pe 1 August 2010 15:13
am mai citit povesta asta
faci aceeai greseala k o fosta prietena
in urma cu 11 ani a cunoscut un baiat
timp de 4 ani nau puso de loc (fata incerca orice).dar prostu ala nici sa se uite la ea ,
iar dupa altii 7 anii se trezeste asta k e in limba dupa ea si vrea so ia si de nevasta
a aflat k se marita cu unu in toamna,si ei ii e deajus 5 min cu el, singura k in min 2. e si-n bratele lui,asa de mult tine la el si dupa 7anii.
ce va zice soarta,
alyn27
Postat pe 5 August 2010 23:45
De la: healthy014909, la data 2010-08-01 15:13:21Toata povestea a inceput acum 20 ani, am fost prima lui iubita si el mi-a post primul iubit. Timp de 4 ani ne-am iubit enorm(fara sa facem sex), pana si cuvintele erau de prisos, ne intelegeam din priviri.In fine, nimeni nu si-a inchipuit ca nu vom fi impreuna.La scurt timp a aparut o EA care la corupt si intre noi totul s-a sfarsit. S-a insurat cu EA, eu m-am casatorit "de ambitie". Dupa un timp (acum 14 ani) ne-am reintalnit. ne-am dat seama amandoi cat de mult ne-am lipsit unul altuia si pentru prima data ne-am iubit total.eu aveam un copil, el inca nu. Ne-am hotarat sa divortam si sa continuam relatia din trecut- sa ne casatorim. Dar in ziua cand sa ducem la indeplinire - el a aflat ca sotia este insarcinata. Iar eu trebuia sa plec urgent cateva zile din localitate. Nu stiu ce s-a intamplat atunci, nici eu si nici el.Intre timp el a trebuie sa plece din tara cativa ani, eu mi-am continuat casnicia. Acum o luna ne-am reintalnit (si mi-a spus de plecarea lui din tara, de un an s-a reantors si nu a stiut cum sa de-a de mine) dar soarta sau destinul a facut sa ne reantalnim.TOTUL a fost o nebunie, eu nu pot sa-i rezist, sa nu ma intalnesc cu el, sa-l refuz, NU POT - ceva din mine parca tot trage la el. acelasi sentiment il are si el. De o luna ma suna zilnic, vorbim mereu si ne vedem- ne purtam ca doi adolescenti care au descoperit sexul. Eu una nu sunt o fire de "amanta"- inafara lui nu mi-am inselat sotul nici macar cu privirea, dar cu el nu ma recunosc.Amandoi suntem constienti de relatiile pe care le avem si nu ne mai gandim la divort - sunt copii la mijloc, dar nici nu putem renunta unul la altul. Ne iubim prea mult.
Nu stiu cum sa fac, nu stiu cum sa procedez






... poveste interesanta si foarte raspindita astazi in perioada sloganurilor ''traieste-ti viata'' ... frate, prima iubire se duce greu si nu are rost sa o alterezi cu prostii ... merg lucrurile bune, saiba pe deget si casa de piatra ... asta a fost un soi de morala ... la ceea ce va fost frica sa faceti cind aveati toate atuurile ...


... acum ... ce sa spun ... daca nu va mai ginditi la divort ... atunci ... GINDITI-VA la DEMNITATEA VOASTRA si a FAMILIILOR VOASTRE ... terminati sa va comportati ca niste gaozari care nu stiu sa piarda ... aveti grija de ceea ce aveti ca e mai important decit orice iar restul e ... doar ... ISTORIE ...

marco918
Postat pe 5 August 2010 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac 11 De la: Boca 16 Ianuarie 2010 13:39
Ma iubeste sau doar se joaca? 7 De la: Alllexandra 13 Mai 2013 13:59
o intrebare 2 De la: Ionyssa 24 Februarie 2011 19:54
help! 16 De la: MissMe2 23 Martie 2009 12:52
dragostea 65 De la: Shocata 25 Septembrie 2010 16:41