Setari Cookie-uri

iubire ?

De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-03 23:06:15LL,e cam liniste pe aici...eu zic sa intram pe neatza k sa nu stricam topiculetzele oamenilor


hai mai fetelor ca le invioram,nu le stricam...

eu inca astept datele solicitate!Daca esti prea mic pentru mine iti mai fac doua oferte..
Am o fata infiata de curand ,are 20 ani...o minune ,nu alta!!
Si mai am una proprie si personala...dar la asta mai trebuie sa astepti...cam 10 ani

Si uite asa tu uiti de durere si poate deschizi un topic "de bine"..
ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 07:08
De la: ella_c, la data 2009-03-04 07:08:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-03 23:06:15LL,e cam liniste pe aici...eu zic sa intram pe neatza k sa nu stricam topiculetzele oamenilor


hai mai fetelor ca le invioram,nu le stricam...

eu inca astept datele solicitate!Daca esti prea mic pentru mine iti mai fac doua oferte..
Am o fata infiata de curand ,are 20 ani...o minune ,nu alta!!
Si mai am una proprie si personala...dar la asta mai trebuie sa astepti...cam 10 ani

Si uite asa tu uiti de durere si poate deschizi un topic "de bine"..



mamiiii
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Martie 2009 08:15
am 21 de ani...inca...acum in martie pe 26 fac 22 de ani...fetelor...sa stiti ca nu ma pot opri din plans...aseara am comis-o...dupa ce am vorbit cu ai ei...am incercat sa ii explic...ca nu e bine ce face...si mi-a inchis telefonul in nas...iar pe net mi-a spus sa o lasam toti in pace pentru totdeauna...zis si facut...am plecat la niste prieteni in regie...iar pe drum....i-am trimis un mesaj ...in care ii spuneam ca imi pare rau pt ce voi face si ca asa cred eu ca e cel mai bine...eram hotarat sa plec sau sa fac o prostie...dar nu sunt atat de tare...a incercat sa ma sune...si m-a tot sunat de vreo 10 ori...dar nu i-am raspuns....decat dupa ce am ajuns in regie...dupa o discutie aprinsa in care i-am spus ca din cauza ei am ajuns asa...distrus pe toate planurile...ea mi-a reprosat ca tot timpul o amenint ca plec ...si ca vrea sa puna punct suferintelor mele...iar de aici incepe calvarul....i-am inchis...si am discutat pe net...i-am spus tot...i-am spus de mesajele din telefon...iar ea mi-a spus ca il iubeste pe acel barbat...si ca isi doreste cu toata fiinta ei sa fie cu el...iar eu i-am spus ca nu va fi...si mi-a raspuns ca stie ca nu va fi...pentru ca nu are de gand sa le ofere moartea pe tava alor ei...i-am spus ca il sun pe acel tip...nu ma credeam nici eu in stare sa o fac...dar am facut-o...l-am sunat si i-am explicat...totul...ea nu m-a crezut pana cand probabil el a sunat-o....binenteles ca acel tip nu stia de relatia noastra de noua luni....de fapt nu stia ca exista cineva in viata ei...el credea ca e singurul...credea ca il iubeste....dar i-am spus ca nu e asa...sau chiar daca il iubeste...am trecut prin momente de vis alaturi de ea...momente in care mi-a spus din tot sufletul ca ma iubeste...momente in care el nu mai insemna nimic pentru ea....am incheiat prima parte a convorbirii cu el la telefon...si am continuat sa vorbesc cu ea pe net...iar ea mi-a spus ca il sunase pe el din primele doua luni in care a fost cu mine...pentru ca eu nu ii acordam atentie...si ca a simtit nevoia sa vorbeasca cu el... atat...dupa aceea mi-a spus ca ma va uita si ma va ura toata viata....si ca blesteama toate clipele petrecute alaturi de ea...si sa plang toata viata...am incercat sa fiu tare...si i-am spus ca mai sunt fete si nu e neaparat nevoie sa mor pentru ea....dar asta o spunea doar capul....pentru ca inima imi era sfasiata la fiecare cuvant mai dur pe care il adresam....mi-a mai spus ca de dragul parintilor ei era dispusa sa fie cu mine...pentru a-i vedea pe ei fericiti...si ca mai tarziu ar fi venit si dragostea pentru mine...dar ea asa facea tot timpul...ma lasa sa spun ce am de spus...iar dupa aceea o intorcea...ca daca nu ai fi facut asta...m-as mai fi gandit...si aici s-a incheiat povestea cu ea...insa a urmat un telefon...din Italia....era tot el...care probabil ranit si nevenindu-i sa creada...m-a sunat sa ma intrebe daca sunt sigur de ce spun...au fost momente in care imi doream sa ii spun ca a fost o gluma...dar pana la urma i-am spus adevarul...si mi-a spus ca o sa vina in bucuresti...sa discutam...si i-am spus ca il astept....nu am dormit toata noaptea...am stat si am plans...si m-am gandit la ea...nu mi-am dorit niciodata sa fac asta...dar cuprins de furie....nush daca era furie...dar era un sentiment urat in sufletul meu....am ranit-o...si am pierdut-o pentru totdeauna...ea mi-a spus ca ma va urmari amintirea ei...dar eu i-am spus ca nu e asa...insa de azi dimineatza...nu mai am pofta de viata ,de nimic..a avut dreptate...nu ma va lasa niciodata in pace amintirea ei....sunt distrus...plansul ma ineaca...si regret tot...dar nu mai am ce face...acum jumatate de ora i-am trimis un e-mail...de fapt vreo 2....in care i-am spus sa ma ierte....si ca nu i-am vrut decat binele...iar in al doilea ....i-am spus ca o vreau inapoi...asa cum e....cu gandul la ala...ca sunt dispus sa nu bag in seama asta...si asa e...daca m-ar suna ...i-as spune ca o astept din nou sa o strang in brate....dar nu cred ca se va mai putea...niciodata...ce o poate face sa isi dea seama cat de mult o iubesc...???ce ?eu nu mai suport...doar la ea mi-e gandul...nu stiu ce sa fac...orice as face...imi apare in cap...in suflet...si ma ia din nou plansul...va multumesc mult...ca aveti timp sa ma ajutati cu o vorba buna...:*

Postat pe 4 Martie 2009 11:03
Ptiuuuu...ce micut esti!
Sa cresti mare ! 21ani???

Nu mai plange ...Stii,barbatii sunt "adorabili" atunci cand plang o data...de doua ori.Dar daca numai se jaluie si plange continuu nu mai ai ce face cu el...Prea multa sensibilitate!

Ia scutura-te de iubirea asta si ridica-ti capul din nisip!Ai sa vezi fete frumoase ,de treaba care abia asteapta sa le bagi in seama...
Irosesti frumusete de sentimente...Prapadesti orzul pe gaste!

ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 11:13
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-04 08:15:30
De la: ella_c, la data 2009-03-04 07:08:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-03 23:06:15LL,e cam liniste pe aici...eu zic sa intram pe neatza k sa nu stricam topiculetzele oamenilor


hai mai fetelor ca le invioram,nu le stricam...

eu inca astept datele solicitate!Daca esti prea mic pentru mine iti mai fac doua oferte..
Am o fata infiata de curand ,are 20 ani...o minune ,nu alta!!
Si mai am una proprie si personala...dar la asta mai trebuie sa astepti...cam 10 ani

Si uite asa tu uiti de durere si poate deschizi un topic "de bine"..



mamiiii


Uite fluturasul lui mami ce baiat...

ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 11:15
de ce preferi sa incerci ceva care esti constient ca nu o sa mai fie nimic cum era inainte, decat sa iti infrunti suferinta si sa gasesti ceva mai bun?daca nu vrea, nu vrea, defapt nu merita.ella are dreptate,esti ink mic ai toata viata inainte sa unosti pe cea care iti merita iubirea.este sfasietor, ai dreptate, dar trec.mai mult doare sa plangi mereu dupa eacu speranta ca o sa va impacati.si asta o sa treaca numai daca iti gasesti pe altcineva.
valentinarhyme
Postat pe 4 Martie 2009 11:26
incearca sa-ti umpli timpul cu altceva,asa nu te vei mai gandi la ea.nu merita suferinta ta.esti tanar,iti va trece si vei merge mai departe.intr-o zi vei gasi pe cineva care sa merite.si ...nu te gandi nici o clipa sa faci vreo prostie.viata e frumoasa,traieste-o!
dana_mv
Postat pe 4 Martie 2009 12:29
Eu cred ca gresesti aratandu-i cat de mult o iubesti; incearca sa fii mai indiferent, sa nu o mai sufoci cu mesaje si telefoane si daca ea tine cu adevarat la tine poate veti reusi sa va continuati relatia. Daca nu... poate ar fi mai bine sa te mai iti in jurul tau si sa descoperi eventual o fata care sa te merite.

Mi-e teama insa ca daca o vei gasi pe acea fata cuminte si care sa te iubeasca tu vei continua sa o iubesti tot pe fata rea care te face sa suferi... Asa e mereu in viata : iubim ceea ce nu putem sa avem.
elfuletz5
Postat pe 4 Martie 2009 22:16
Nu vreau sa fiu rautacios...dar MATURIZEAZA-TE....esti barbat sau fetita...te lasi calcat in picioare asa de e fata care nici nu ii pasa de tn...
Hai sa iti spun si eu despre marea mea iubire...cat pot de scurt
Am iubit si eu candva o fata,am iubit cu tot sufletul si mai mult...am pretuito mai mult ca viata mea,era totul pt mn,nu exista ziua de maine fara ea...
Am stat 2 ani cu ea...2 ani in care am invatato tot ce stiam...am invatato ce era bine si ce era rau...ea fiind mai mica cu 2 ani decat mine si mai prostanaca,fiind obisnuita cu o viata ca in filme,cu fitze,arfe si tot tacamul....dar incetu cu incetu i le-am scos din cap si am aduso cu picioarele pe pamant...am fost primul baiat din viata ei,dragoste mare nene parinti erau impotriva,nimeni nu ne vrea binele etc...
Totul a fost roz pana cand ma inselat (si nush de ce,pt ca ei i-am daruit totul,am sustinuto moral si material,i-am oferit toata dragostea,toata atentia,tot ce am putut)...ma inselat cu fostul ei unu cu care a stat 1 an si ceva....am iertat,ziceam hai ma ca e mica isi revine ea cu timpul... uitasem ca ma inselat....imi era bine....dar iar o comite.. dupa 5 luni,cu unu de la scoala ei..in fine,eu prost fiind m-am dus sa rezolv treburile cu baiatu....el sa ales cu 2 ochi vineti si eu cu inima zdrobita...iar...trec si peste asta,ea ma tot cauta prin prieteni,mesaje,mess isi cerea iertare,se amininta ca se omoara etc...dar numai vream sa aud de ea...dar ca prostu iar am cedat...si ne-am impacat....a mers bine inca 6 luni apoi iar ma inselat cu altu....atunci am pus punct definitiv,daca vrei cu altu dute frate tare... numai am rezistat si i-am dat o palma cat toate zilele...numai am suferit,numai am plans...mi-am vazut de viata in continuare...cu cate ca ea tot mai ma cautat....acum e ca si cum nu ar fi existat pt mn...concluzia...mi-am pierdut 2 ani din viata pt un nimic...esti bun,esti prost...te inseala odata,de 2 ori de 3 ori...da pana cand...nu iti face planuri de viitor cum am facut eu...cu ea...
Asa ca pastreaza-ti iubirea pt cine merita...si maturizeaza-te...sunt mii de femei din care poti sa alegi...
Si numai plange ca nu esti femeie...mult succes in tot ce faci...
BogdanPaul
Postat pe 5 Martie 2009 06:19
desi mi-e f greu fara ea sa stiti ca am inceput sa nu mai fac o drama...mi-o doresc din tot sufletul...dar am ales sa o las pe ea sa imi dea un semn de viata...asta imi va demonstra daca chiar a simtit ceva pentru mine...in rest sunt bine....mai tresar cateodata...dar asta este...sper sa pot uita...dar mai tare sper sa primsec un semn de la ea...cu cat nu o vad mai mult timp...cu atat parca nu mai sunt asa de disperat...viata merge inainte...va poop si va multumesc...

Postat pe 6 Martie 2009 09:54
De la: atomicutzu, la data 2009-03-06 09:54:43desi mi-e f greu fara ea sa stiti ca am inceput sa nu mai fac o drama...mi-o doresc din tot sufletul...dar am ales sa o las pe ea sa imi dea un semn de viata...asta imi va demonstra daca chiar a simtit ceva pentru mine...in rest sunt bine....mai tresar cateodata...dar asta este...sper sa pot uita...dar mai tare sper sa primsec un semn de la ea...cu cat nu o vad mai mult timp...cu atat parca nu mai sunt asa de disperat...viata merge inainte...va poop si va multumesc...


Unde va ascundeti ma mama voi de nu dau si eu peste unul ca voi ..numai baieti misto pe kudika si precoce !
ATOMICUTZULE !!!! Uita-te incoace la mine ce-ti zic( ma rog, citeste ce scriu )( ( daca vrei sa asculti ma bucur, daca nu , eu tot iti zic )IN URMATORULTAU POST VREAU SA-MI SPUI CA INCEPI SA O UITI SI CA TI-AI GASIT PE ALTCINEVA !!!! da ??? Pana nu-mi zici chestia asta nu o sa-ti mai raspunda nimeni la topicul asta !!!FAC APEL CATRE TOTI KUDIKII SI KUDIKELE, SUNTETI DE ACORD ?? vreau sa ti-o scoti pe ''inculpata '' din sistem, fa-ti curatenie in closet si gata ! Mai sufera omul din dragoste dar ajunge ! Poate o sa te superi si o sa ma injuri da ce atata ''tuta bura''. .!!!!

Uite un puuupp dulce pentru un baiat scump si PUTERNIC !!!
__LL__
Postat pe 6 Martie 2009 17:51
Esti fff sensibil,meriti cv m ai bun cat despre ea...........cred ca este deja o cauza pierduta. multa bafta in continuare.Un besito mui grande.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:20
Iarta-ma LL dar totusi eu si tare curioasa ce o mai facut omu.....
__XXX__
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:32
De la: Carina_nohiboke, la data 2009-04-09 20:32:36Iarta-ma LL dar totusi eu si tare curioasa ce o mai facut omu.....



Pentru ce sa te iert puiule ?
__LL__
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:35
De la: __LL__, la data 2009-04-09 20:35:08
De la: Carina_nohiboke, la data 2009-04-09 20:32:36Iarta-ma LL dar totusi eu si tare curioasa ce o mai facut omu.....



Pentru ce sa te iert puiule ?


Ah, da, damn , sincer si eu astept sa -mi spuna ca are pe altcineva ..dar nu vezi ca ne lasa cu ochii in soare ???
__LL__
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:36
De la: , la data 2009-03-06 09:54:43desi mi-e f greu fara ea sa stiti ca am inceput sa nu mai fac o drama...mi-o doresc din tot sufletul...dar am ales sa o las pe ea sa imi dea un semn de viata...asta imi va demonstra daca chiar a simtit ceva pentru mine...in rest sunt bine....mai tresar cateodata...dar asta este...sper sa pot uita...dar mai tare sper sa primsec un semn de la ea...cu cat nu o vad mai mult timp...cu atat parca nu mai sunt asa de disperat...viata merge inainte...va poop si va multumesc...

decat sa ii duci grija mai bine ii duci dorul
sincer
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:52
De la: __LL__, la data 2009-04-09 20:36:37
De la: __LL__, la data 2009-04-09 20:35:08
De la: Carina_nohiboke, la data 2009-04-09 20:32:36Iarta-ma LL dar totusi eu si tare curioasa ce o mai facut omu.....



Pentru ce sa te iert puiule ?


Ah, da, damn , sincer si eu astept sa -mi spuna ca are pe altcineva ..dar nu vezi ca ne lasa cu ochii in soare ???



ne-o lasat...si inca ne-o lasta bine...
eu una stau si ma gandesc de ce ii asa ciudata viata si tot timpu intr-o relatie unu trebuie sa dea mai mult...Sau ceva ce iar nu inteleg...de ce baietii (sau fetele) care merita...dau peste niste pramatii de oameni....??????Oare nu merita ceva mai bun????Oare aici de ce nu se merita sa ”i se plateasca cu aceeasi moneda”???ar fi prea simpu si prea frumos...nu??? Asa ciudata ii viata asta...
__XXX__
Postat pe 10 Aprilie 2009 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare am voie sa-l iubesc?? 55 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 13:59
Substitutie hormonala 22 De la: Fusun_ge 4 Februarie 2014 17:46
cum faci diferenta intre iubirea falsa(iluzorie)si cea adevarata??? 9 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:46
relati imposibile 8 De la: nadia_elena2205 20 Martie 2009 15:00
E ff complicat cu baietii astia...:( 45 De la: flowers_for_girls 10 Mai 2010 22:19