Setari Cookie-uri

barbatii de peste 25 dea ni...ce inca stau in casa mamei?!?!?!?!

.....uite...nu am mai vb cu el de 3 zile...(am vrut sa-i vad reactia)...el...e plecat in ceva delegatie...iar eu nici nu l-am sunat..nici nu i-am raspuns la telefon....Si da...m-a sunat..in astea 3 zile de vreo 5 ori..:((...insa..pt mine i se pare prea putin...Oricum...am impresia ca eu vreau de la el..ceva c niciodata el nu o sa-mi poata oferi.....asta tind sa cred....Cat despre mama lui....poate are implicare..sau poate u....si am vorbit-o degeaba...insa am observat ca relatia mea...s-a dus pe apa sambetei de cand a mers el acasa..si din pacate(din nou)....cred ca o sa se aleaga praful!!Toata lumea mi spune ca mai sunt barbati pe lume..insa ca el...mai greu d gasit.... ....Ciudate stari ma trec...si foate ciudata senzatia ce-o am in momentul acesta cand criu ucrurile astea.... .....V-am pupat pe portofel..si sa auzim numai de bine...
__XXX__
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:36
Stii ce cred despre acesti barbati?
Au relatii strict de fatada - intrucat ei vor fi intotdeauna "baiatul mamei"...iar relatiile le au strict pt "necesitati"...oricat de dur ar parea. Mami in schimb le ofera dragoste neconditionat, nu incearca sa le manance banii- dimpotriva! Mami tine banii ca sa-i "chiverniseasca" Pentru ce? Dumnezeu stie....poate ca are nevoie de o masina de spalat noua ca asta veche e demodata....Mami nu il va dezamagi niciodata si va fi MEREU aproape de el atunci cand el va dori sa aiba un umar pe care sa planga.
Aparent toate mamele fac asa si gandesc asa...Dar problema nu e aici....
Problema e ca aceste "supermamici" uita ca sunt MAME DE BAIETI ... SI NU NEVESTELE PROPRIILOR FII! Adica in momentul in care au aflat ca au un baietel...... ar trebui sa constientizeze ca, intr-o zi, el va pleca in lume si se va insura si va avea grija de o FAMILIE A LUI (care include strict: sotie si copii...si ATAT)....Cam greu cu mamicile care nu se detaseaza de baietelul lor care a trecut de cativa ani buni de frumoasa varsta de 25 de ani...si care, de fapt, e ditamai barbatul - incapabil sa intretina o familie...De ce? Pentru ca mami nu l-a educat in acest sens...
Crede-ma, trebuie sa renunti...este pentru binele tau.....Nici macar nu mai incerca nimic....Este un efort in zadar...si iti va aduce doar dezamagiri...
Decat intr-o astfel de relatie....mai bine singura , eventual cu un copil infiat sau"facut in eprubeta":)...pentru ca decat sa ai o viata pe care ti-o controleaza o alta femeie, o viata in care sa astepti ca "neghina sa dispara"....mai bine singurica!
Corina_NS
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:13
inca mai suntem impreuna...insa relatiile sunt foarte tensionate ...Oricum....LA MULTI ANI!!! asa anticipat....si sa vina Mosulik la toata lumea:D
__XXX__
Postat pe 22 Decembrie 2009 13:02
De la: __XXX__, la data 2009-03-23 20:13:56sa iti mai zic ultima noutate...la ultima vizita am observat niste gesturi la el...pe care mie ani buni nu mi le-a facut niciodata...de exemplu...k ii pre fierbinte supa, sau prea sarat pilaful...si faze d genu...la care mi-am permis sa-i spun mamei k el deja intrece masura...ea a inceput sa-mi spuna k eu is vinovata pentru comportamentul lui...ca eu l-am invatat asa.. ...dar precizez inca o data cat o stat cu mine...niciodata no comentat la mancare, la curatenie, spalat vase si haine...iar de cand ii acasa la masa...nimic nu-i mai convine...De ex a venit la mine..si a inceput cu aceleasi figuri k la mama acasa...si logic...nu i-am permis...iar colega mea de apartament i-a zis k ii foarte deplasat...si s-a luat putin la cearta cu el pe tema asta...Eu ce sa mai zic.....Eu il schimb?Eu il influentez...nu cred... Si da....mamasa ii foarte atasata de el...si ii face orice oricand oricat...doar k nu se ”culca” cu el...dar de dormit mai sunt seri cand el adoarme in brate la ea..........................Devin din ce in ce mai confuza... cu toate k-l iubesc din toata inima si cu tot sufletul.... si vad k ii reciproc...cu mici exceptii.....



eu locuiesc singur...


sunt orfaaan
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:26
Daca este atat de dependent de mamica,lasa-l;vrei sa traiesti schimbandu-l sa traind alaturi de el.Aceste mame vor sa-i tina in frau cum nu au putut sa-i tina pe proprii sotisi sa se asigure ca-l vor avea ca sprijin pt.totdeauna.Nu uita ca ele au experienta manipularii timp si rabdarea pe care tu nu o ai.chiar daca ai reusi sa-l schimbi ar fi pt. o perioada scurta pt. ca ele nu-si permit sa esueze,ar avea de pierdut enorm.traieste-ti tineretea,bucura-te de viata,sa nu ajungi sa regreti mai tarziu trecera timpului.Eu m-am straduit 20 de ani sa-l fac sa inteleaga ca mama e mama si familia e famile,dar in final tot ea a avut castig de cauza,nu a contat nici macar fiica noastra.Am pus punct casatoriei si imi pare rau ca nu am facut-o mult mai devreme,dar m-am gandit la copil pana si ea a avut de suferit;nu merita crede-ma.Gandeste-te la tine pana nu-i prea tarziu.Sa fii iubita asa cum meriti.
chihuahua
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divortata dar inca ma cauta 1 De la: kudika_1036002 3 Martie 2019 09:31
sotul si parintii lui 27 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:22
caut persoana de vis ce crede in dragoste si adevar 177 De la: ella13 17 Martie 2010 16:02
lumanari de cununie 9 De la: miss_darine 9 August 2011 16:17
dragoste imposibila??!! eu si sefu'!!?? 92 De la: altex 25 Iulie 2009 13:40