Setari Cookie-uri

barbatii de peste 25 dea ni...ce inca stau in casa mamei?!?!?!?!

intr-un final o sa vada ce-i trebe mai mult...:p
__XXX__
Postat pe 28 Martie 2009 23:34
Aveti o perspectiva gresita asupra relatiei dintre o mama si fiul ei... Oare voi , in relatia voastra cu mama , asa procedati ??? Intalniti un barbat , iubirea vietii (??) vreti sa va casatoriti si gata cu familia ta , mama ta , femeia care te-a nascut si crescut nu mai prezinta nici o importanta ...???Oare asa sa fie ? Cand vrem sa formam o familie "a noastra " asta exclude pe cea a celuilalt ??? Nu cred ca sunteti obiective , e drept , sunteti si foarte tinere .....Eu am avut o relatie , politicoasa , cu soacra mea , nu am pretins niciuna ca ne iubim enorm , dar am incercat sa avem o relatie civilizata, de bun simt , pentru binele familiei intregi , adica incluzand familia sotului , frati ,eu , el si fiul nostru...Cand eram si eu ca voi , aveam si eu...pretentii....si ...greseam . Cine platea ponoasele ??? Eu , binenteles , ca eu eram imbufnata ,ma simteam data la o parte...dar el ma iubea , sigur ca da , ma iubeste si acum dupa 23 de ani...dar si pe mama lui o iubea....Iar cand s-a stins din viata , fulgerator , atac cerebral f.grav , a plecat de acasa si... Dumnezeu sa o odihneasca , la doar 56 de ani , sotul meu a suferit enorm...Nu l-am mai vazut niciodata plangand...in hohote ,noaptea ,in pat , langa mine....ditamai omul de 1,85m/95 kg......Nici acum , nu vrea sa mearga la cimitir , spune ca nu are de ce , acolo nu sunt parintii lui , ei sunt in sufletul lui...Si pot sa va spun ca el nu avea o relatie...dependenta de mama lui...erau si 3 frati....Dar , credeti --ma , e o relatie speciala . Si eu am una , la fel , cu fiul meu...Are 22 de ani , locuieste in aceeasi casa cu noi , dar la parter , are acolo un apartament complet separat , insa pot sa va spun ca eu contez foarte mult pentru el , si are un soi de...protectie ,pentru mine....Mai in gluma ,mai in serios , spune ca ..."tu ai avut grija de mine cand eram mic , acum sunt mare si o sa am eu grija de tine..." desi nu e nevoie , noi suntem tineri si suntem OK...
Asa ca , veti avea relatii mult mai frumoase , si armonioase dac veti accepta ca iubirea pentru mama este diferita fata de cea de iubita , sotie , copii , dar ...la fel de mare....!!!!
libra66
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:54
De la: Carina_nohiboke, la data 2009-03-28 23:34:34intr-un final o sa vada ce-i trebe mai mult...:p



Pe langa faptul ca e ...trivial ,superficial si de prost gust ,e si foarte imatur ceea ce ai scris aici...Si cred ca nici nu te reprezinta ,totusi...
Dar , chiar si asa , daca pleci de la aceasta idee ,poti avea si o surpriza neplacuta : sa ti se spuna ca ...p....de f.... sunt cu gramada la tot pasul , dar p....care l-a adus pe lume e una singura ....
libra66
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:01
am intalnit si eu o fata care incerca sa ma indeparteze de familie (care culmea o considerau ca si fiica lor si se purtau foarte frumos cu ea) si am lasat-o urgent !
nu poti pune monopol pe viata unui om.
priest
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:11
Exact prin aceeasi situatie am trecut si eu. El e fiul mamei si gata si cu mikasa a si ramas. E obsedat de ea tot ce face nu face fara sa i spuna ei. Are 29 de ani si e incapabil sa ia o decizie de unul singur. E adevarat ca ea il ajuta si cu bani... ce sa zic de mancare daca el cere clatite la unu noaptea mama lui executa. Mi-a cerut si mie intr-o seara adika era vreo 12.30 noaptea sa merg sa iau pizza ca lui e foame l-am refuzat ,iar raspunsul lui a fost foarte promt.MAMA ar fi mers daca o rugam. Mi-am luat catrafusele si am plecat. Nu merita cand o sa se destepte si o sa vada ca cu masa nu poate avea copii...poate va fi prea tarziu. Eu nu as accepta ca mama mea sa imi spele chiloti de ex. la varsta asta mi-ar fi pur si simplu rusine,dar pt el e un lucru notrmal si da doarme cu ea ba chiar se tin de mana cand merg la cumparaturi. Sincer nu stiu cine e mai obsedat ea sau el , dar cert este ca exista astfel de mama care sunt obserdati de copii lor.
mirona_crina
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:35
cunosc si eu un asemenea caz... el are 28 de anii si pur si simplu nu se poate despartii de ea...daca vrea sa iasa in oras ii cere voie lu maicasa...daca ea ii zice ca nu are voie noua ne zice ca are treaba cu maicasa ... etc... pur si simplu nu iese din cuvantul ei...
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:15
Buna.Eu cred k t inteleg cel mai bine sunt in aceeasi situatie.Singurul sfat e sa fugi cat poti k iti irosesti viata si timpul el nu se schimba iar o casnicie cu soacra la mijloc nu va merge niciodata si vei regreta,mai bine acum decat mai tarziu sunt barbati destui,eu nu l-am putut schimba si m-am luptat mult dar "naravul din fire n-are mantuire"....Multa bafta in viata
adelina_ela
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:15
De la: libra66, la data 2009-04-15 10:01:44
De la: Carina_nohiboke, la data 2009-03-28 23:34:34intr-un final o sa vada ce-i trebe mai mult...:p



Pe langa faptul ca e ...trivial ,superficial si de prost gust ,e si foarte imatur ceea ce ai scris aici...Si cred ca nici nu te reprezinta ,totusi...
Dar , chiar si asa , daca pleci de la aceasta idee ,poti avea si o surpriza neplacuta : sa ti se spuna ca ...p....de f.... sunt cu gramada la tot pasul , dar p....care l-a adus pe lume e una singura ....


Stiti ce imi place....ca eu zic ceva...si totul se interpreteaza altcumva...Uite..niciodata nu am incercat sa il indepartez de mama lui...stiu ce inseamna un fecior...si mai ales singurul pt fiinta ce l-a nascut...si va inteleg pt ca sunteti mame de baieti...si mai ales pt k ma uit la mama...care este si ea la randul ei mama de baiat si are o relatie mai speciala cu fratele meu...decat cu mine...asa cum am eu cu tata!!!!Dar relatia mea cu tata...a ramas aceeasi...insa nu i-am facut pe niciunul sa se simta inferiori...unul in fata celuilalt...si i-am invatat sa se accepte reciproc...Sunt 2 persoane in viata mea...foarte importante....Si acelasi lucru am vazut ca incearca si baiatul asta al meu...insa pt el prima va fi mereu mama...Da si are tot dreptul...nu-l acuz...nu-l judec...nu am nici un drept asupra lui....insa mie nu imi place caci de aproximativ 7 luni de cand sta cu mama lui...relatia noastra s-a racit...si s-a racit mult....Si am vazut k ea il indeparteaza de mine...de aia careia ii multumea (cu cateva luni in urma)ca a reusit sa-l schimbe atat de mult(in bine)...si k l-a ajutat si sustinut cand a avut nevoie...k l-a indrumat si i-a dat un sfat bun in ceea ce priveste cariera lui...dar astea au fost!!Acum baiatul castiga foarte bine...nu cheltuie banii pe prostii..atata stie..lucru si acasa...acasa si lucru!!!Si stau sa ma intreb...oare ei ii place lucrul acesta???Lunile trecute imi zicea k vrea si ea sa abie intr-un final un nepotel al ei...care sa-l stranga in brate si sa-l resfete...iar acu cateva saptamani...k nu ne vede pe noi 2 stand in aceeasi casa...k noi nu o sa rezistam impreuna...Dar de unde si pana unde lucrurile acestea???De unde si pana unde schimbarea asta asa radicala???si la 180grade????
Adevarat zici k nu ma reprezinta ceea ce am scis aici: ”intr-un final o sa vada ce-i trebe mai mult...:p”....Si vad k nu renunta nici la mine....nici alta nu-si cauta (asa ca sa-i placa la mamasa)....si cu toate ca stie ca eu una nu o sa stau in aceeasi casa cu mama lui dk o sa fie sa ne luam...tot incearca sa ma convinga.....
Repet...nu vreau sa il indepartez de mama lui...niciodata nu am vrut asta!!!!Vreau doar sa aibe curajul sa isi ia singur viata in piept si sa nu se bazeze tot timpul k mama il va ajuta!!!Ce se va face cand nu va mai fi mama???Cum va fi???cum va reactiona?cum se va descurca?cui ii va mai comenta ca mancarea ii prea calda?sau k i-o pus prea mult in farfurie???
Chiar acu cate vore am povestit cu mama mea despre el...si fara sa ii spun situatia...mi-a zis k a observat ceva ciudat la el...se poarta altfel..asa...intr-un mod egoist...mod ce ea..nu l-a vazut sau nu l-a simtit la el de cata vreme il cunoaste ....si sunt acum 2 ani jumate de cand il stie....si precizez ca fiecare sarbatoare si-o petrecea la noi...sau faceam cu randul...2 zile la mine...2 zile la el...chiar daca stam in colturi de tara diferite....Deci...???Am eu o probleme???Sau mama lui intervine in ceea ce noi numeam relatie?!...Daca ma credeti...nu l-am m-ai vazut de la 8 martie....si stam la 200 de km unul de celalatl....ce-i asta???si timp si bani...are...multumim lui Dumnezeu...dar...no....asta este situatia....
Si stiu k daca il pun sa aleaga intre mine si mama lui (ceea ce nu o s-o fac niciodata) tot pe ea o sa o aleaga...si asta deoarece...una-i mama...cum bine ai zis....unai p......ce l-o facut....insa....unai si p....mea....k nu o sa mai gaseasca el alta ca a mea....care sa fie numai a lui...(doar dk isi cauta una de 15 ani)......
va pup si sper ca nu v-am plictisit cu lungimea textului!!!
__XXX__
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:40
Ooff ,cred ca agitatia din ultimele zile m-a obosit atat de mult ca nu am reusit sa adorm....si iata-ma cu laptop-ul in fata...
Mai carina , am intuit eu bine, tu esti o fata buna si isteata . Si tare simpatica . M-as bucura din tot sufletul ,ca voi ,cele tinere sa mai invatati cate ceva din experienta noastra ,a celor ,peste 40 de ani...si din greselile noastre , lacrimile noastre . E de retinut ca nu trebuie sa incerci sa desparti un tip de familia lui ,mai ales de mama...In 95 % din situatii ,fata are de pierdut.Trebuie intelegere ,diplomatie , rabdare.Si evident , iubire .
Pe de alta parte , eu nu sunt de acord cu mamele - crampon , care se tin scai de baiatul lor, care-i cocolosesc aiurea ,si dezvolta un comportament anormal ,o dependenta bolnava ,neconstructiva ,care ,il va transforma pe acel baiat ,intr-un barbat,matur,cusurgiu, incapabil de sentimente , si....cred ca si...incapabil de ...altceva...care va ramane burlac pana...cand se imbolnaveste 'mamitza" si are nevoie de o fraiera sa-l ajute sa o ingrijeasca .. Am vazut situatii .Astfel de mame sunt egoiste ,si nu se incadreaza in modelul real de "mama "
Sper sa ai rabdare cu el ,e clar ca tine la tine , ar fi renuntat pana acum....!Toate bune !!

libra66
Postat pe 20 Aprilie 2009 01:18
ia uite draga cum conduce femeia barbatul mai frate oare sa mai ai incredere in ele cand ele face cu tine ce vor ele si culmea barbatii fiind ff orgoliosi zice ca ei is sefuu in familie dar minciuna ca femeia e marele seff in familie si de nu face ce comanda ea ei baiu mare ca pleaca de la tine deci femeia este sefu al mare si trebuie ascultat de ea
cautfericire
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:16
De la: libra66, la data 2009-04-20 01:18:58 Ooff ,cred ca agitatia din ultimele zile m-a obosit atat de mult ca nu am reusit sa adorm....si iata-ma cu laptop-ul in fata...
Mai carina , am intuit eu bine, tu esti o fata buna si isteata . Si tare simpatica . M-as bucura din tot sufletul ,ca voi ,cele tinere sa mai invatati cate ceva din experienta noastra ,a celor ,peste 40 de ani...si din greselile noastre , lacrimile noastre . E de retinut ca nu trebuie sa incerci sa desparti un tip de familia lui ,mai ales de mama...In 95 % din situatii ,fata are de pierdut.Trebuie intelegere ,diplomatie , rabdare.Si evident , iubire .
Pe de alta parte , eu nu sunt de acord cu mamele - crampon , care se tin scai de baiatul lor, care-i cocolosesc aiurea ,si dezvolta un comportament anormal ,o dependenta bolnava ,neconstructiva ,care ,il va transforma pe acel baiat ,intr-un barbat,matur,cusurgiu, incapabil de sentimente , si....cred ca si...incapabil de ...altceva...care va ramane burlac pana...cand se imbolnaveste 'mamitza" si are nevoie de o fraiera sa-l ajute sa o ingrijeasca .. Am vazut situatii .Astfel de mame sunt egoiste ,si nu se incadreaza in modelul real de "mama "
Sper sa ai rabdare cu el ,e clar ca tine la tine , ar fi renuntat pana acum....!Toate bune !!



rabdare...multumesc lui Dumnezeu inca mai am......si am observat ca mai am inca si forta de a lupta pentru noi....si mai ales dorinta!!!Citeam pe alte forumuri despre fluturasii ce ne dau tarcoale la inceputul relatiei, dar pe parcurs se pierd,,,la mine insa...si cand vorbesc de el imi creste inima..apoi knd ma mai atinge!!! Cat despre mama lui chiar nu o inteleg...ehe....cine stie....o fi fost vreun comentariu de-al meu despre fiul ei...ce nu i-o placut...si poate de acolo mi se trage antipatia....:((....dar eu o sa incerc in continuare sa ma port normal...doar ca mai rarut...ca-i mai dragut .....Va multumesc pentru sfaturi...:P
__XXX__
Postat pe 20 Aprilie 2009 20:00
De la: Carina_nohiboke, la data 2009-03-03 20:46:30mai nou traiesc ceva ce nu as fi crezut ko sa traiesc vreodata....si mai ales lucrul de care am fugit cel mai mult in viata...De ceva ani....imi impart viata cu un astfel de barbat..totul a fost bine...o perioada de timp pana cand..din mai multe considerente el a trebuit sa se intoarca in casa mamei sale... De atunci..relatia noastra s-a racit enorm de mult...si de la planuri de nunta..si de bebe....am ajuns sa ma gandesc la extrema opusa...Stiu k nu mama il face asa...nu voit cel putin...insa...ceva ceva ma face s am un gust amar...deoarece el refuza sa mai stea cu mine...aducand in prim plan banii (care logic k nu-i ajung.....k eu pt mine am suficienti) .......Prefera sa mearga sa lucreze in domeniul in care s-a pregatit intr-un colt uitat de lume...dar care i-ar aduce mai multa implinire profesionala si financiara.....Nu stiu la ce sa ma gandesc de ce s-a schimbat asa...voi ce parere aveti???Are totusi aproape 30 de ani...si vrea copii si faze de genu (cel putin vroia acu 3 luni)....dar cu comportamentul lui...m-a dat peste cap...si cred k as fi in stare sa renunt la iubirea ce i-o port numai sa stiu ca nu-l impart cu mama lui...Si spun asta pt k...dk el ar fi casatorit si ar avea copii si casa lui &Co...si mama l-ar ruga ceva...el si-ar lasa copii nevasta familia...pt ea...apoi eu nu pot accepta asa ceva..oricat de mult l-as iubi si oricat de mult stiu k ii foarte ok mamasa....Dar ce ma doare pe mine...de ce a reusit in cateva luni sa se schimbe asa radical in ceea ce ma priveste...El zice ca ma iubeste si mai mult...dar eu mai rar acasa la mine...si muuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai des acasa la el.....Si nu mai stiu ce sa fac....O idee va rog daca aveti....sau ceva...orice.... :



draga mea....situatia ta e cam nasoala...e bine sa ceri sfaturi,dar ai sa auzi lucruri bune si rele de la cei din jur...asculta dar nu lua totul in seama...cel mai bine si corect e sa faci ce simti si crezi e indicat...gandeste-te bine ,analizeaza situatia,si fa exact ce simti.
multe femei au probleme cu soacrele,(eu multumesc lui Dumnezeu am o soacra buna si ne iubim tare)iar barbatii au tendinta de a face ce spun mamele...acum nici o relatie nu ar trebui sa se rupa,ea e mama,tu esti presupusa viitoare nevasta,cred ca r trebui sa fie armonie si intelegere intre toti trei.
ai precizat ca ai bani destui pt cheltuielile tale...probabil ca ai o situatie mai buna ca el ,lucru care la barbati afecteaza enorm...sa se casatoreasca cu o femeie caruia nu ii poate oferi exact ce are nevoie...stiu noi femeile zicem ca e de ajuns iubirea,vrem sa fim mamici,sa avem familie frumoasa,dar pe barbati ii sperie situatia banilor....ia-l usor,poate e spre binele vostru,pur si simplu nu poate sa-ti spun cum sta treaba...Poate mama lui nu are nimic impotriva relatiei voastre,dar de la iubire la ura e scurt drum,iar in ultimii ani majoritatea problemelor vin de la bani,iar mai tarziu se ajunge la divort...
poate ea va vrea binele,daca e sa va casatoriti,sa aveti o situatie materiala cat mai buna.Pt barbat e o responsabilitate mare sa intretina o casa,copii,normal ca si noi ajutam,dar ei stau la "radacinile "casei.
hai te-am pupat.....chiar vreau sa aud de bine,,,,si sa jucati la nunta veseli si frumosi,de mana cu soacra.
gabby_j
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:32
De la: libra66, la data 2009-04-20 01:18:58 Ooff ,cred ca agitatia din ultimele zile m-a obosit atat de mult ca nu am reusit sa adorm....si iata-ma cu laptop-ul in fata...
Mai carina , am intuit eu bine, tu esti o fata buna si isteata . Si tare simpatica . M-as bucura din tot sufletul ,ca voi ,cele tinere sa mai invatati cate ceva din experienta noastra ,a celor ,peste 40 de ani...si din greselile noastre , lacrimile noastre . E de retinut ca nu trebuie sa incerci sa desparti un tip de familia lui ,mai ales de mama...In 95 % din situatii ,fata are de pierdut.Trebuie intelegere ,diplomatie , rabdare.Si evident , iubire .
Pe de alta parte , eu nu sunt de acord cu mamele - crampon , care se tin scai de baiatul lor, care-i cocolosesc aiurea ,si dezvolta un comportament anormal ,o dependenta bolnava ,neconstructiva ,care ,il va transforma pe acel baiat ,intr-un barbat,matur,cusurgiu, incapabil de sentimente , si....cred ca si...incapabil de ...altceva...care va ramane burlac pana...cand se imbolnaveste 'mamitza" si are nevoie de o fraiera sa-l ajute sa o ingrijeasca .. Am vazut situatii .Astfel de mame sunt egoiste ,si nu se incadreaza in modelul real de "mama "
Sper sa ai rabdare cu el ,e clar ca tine la tine , ar fi renuntat pana acum....!Toate bune !!




doamna libra....va ador....foarte adevarat ce spuneti,carina draga de ea trece prin momente grele,chiar ii doresc sa le rezolve...
tineti-o tot asa cu sfaturile,ca ziceti bine....v-am pupat
gabby_j
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:38
cred ca asemenea situatii apar din cauza situatiei economice precare. in ziua de azi apartamentele sunt foarte scumpe, dobanzile foarte mari si salariile mici. foarte multi tineri nu isi permit o casa si in concluzie trebuie sa stea cu parintii, macar o perioada. ma gandesc, referitor la ceea ce s-a spus pe acest forum, ca multi baieti se poarta asa poate si din recunostinta pentru mama care ii gazduieste, nu vor sa o supere. bineinteles ca asemenea situatie nu trebuie prelungita la infinit....dar asa se explica poate faptul ca cei de peste 25 de ani stau in casa mamei.
mkdisk
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:56
mie imi spui cume cu barbatii!! al meu desi vom avea nunta peste nici 3 luni nui in stare sa-i zica nu lu mamasa,si mama sa ce zice aia trebuie facut si daca chiar nu facem nu trebuie sai zicem ei,sau sa o contrazicem,vaisamar,am crezut ca e un basm faza cu soacrele,ca a mea tine la mine si imi face d emancare si sepoarta frumos si ii pasa cik,..dar totul trebuie facut cum vrea ea....mam saturat..plus toate plimbarile in supermarket si in piata de 3 ori pe saptamana cu logodnicul ei,el e prea obosit s ane plimbam sau sa facem ceva impreuna ca trebuie sai faca ei ce vrea ea...m-am saturat..si pot sa zic ceva ..nu ca nam voie sa ma cert sa u sa o contrazic!!uof!
pisimaya
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:34
Buna! Am deschis acest forum in ideea ca o sa fie citit de multa lume...cu mai multa...sau mai putina experienta....si o sa isi dea fiecare cu parerea!Tot timpul am fost genul de persoana pe care nu a afectat-o ceea ce zice lumea, sau sa fie condusa de parerile celorlalti despre mine...insa totdeuna mi-a placut sa le ascult (atat parerile de rau...cat si cele de bine)...Mi-a placut mereu sa vad cum gandeste lumea despre mine...insa niciodata nu m-au influentat!Am luat mereu tot ceea ce am crezut eu ca este bine...si ca ar fi bine sa imbunatatesc ceva la mine ....la atitudinea mea...De aceea vreau sa multumesc la toata lumea pentru sfaturile date (buna...mai putin bune...rautacioase...sau nu...)......
Cat despre cum sunt eu acum...ii bine..deocamdata...Din pacate nu l-am mai vazut de la 8 martie...si nici nu o sa-l vizitez foarte repede....o sa vina saptamana viitoare la mine (pt o saptamana)...si o sa discutam atunci mai in detaliu toate...sper...In schimb cu mama lui....s-a racit foarte mult relatia!Inainte vorbeam la 2 zile cate jumatate de ora la telefon(imi facea ea apel...sau o sunam eu sa o salut)...acum am sunat-o de ziua ei...dupa 2 luni in care nici nu ne-am vazut nici nu ne-am auzit...si asa in 2 minute s-a terminat conversatia!!! Ceva s-a schimbat...simt asta....si ma refer ca s-a schimbat in ceea ce priveste atitudinea ei vis-a-vi de mine...ca al meu facior...asa mi-i de drag si ma roaga sa merg la el...sa mai stam si noi amundoi...linistiti sa ne uitam la un film...Si cand ii propun sa vina la mine...zice ca ii prea departe...si ca nu ne-am putea descurca&Co....in final ca mai bine e la mama acasa!!I-am propus sa ne despartim...(stiu ca nu a fost cea mai buna decizie),,,el insa a zis ca nu e de acord...si ca o sa o scoatem cumva la un capat....si ca a inceput sa isi caute de lucru (cel putin la fel de bine platit ca acum) in orasul in care eu inca sunt studenta...si sa vedem noi cum o sa facem!!Cu el...jos palaria k pe zi ce trece ma face sa ma indragostesc de el din nou...insa ma distruge relatia ce o sa o am cu mama lui!!!!Ni-a reprosat ca baiatul ei din cauza mea s-a ingrasat(dar atat de bine ii sta...),,,si l-a pus sa mearga la sala...si sa nu mai manance seara dupa ora 18...iar acu cand l-am vazut pe camera...m-am speriat cat de slab e....dar de...la mamasa ii place!!Ce-i drept...si eu is slabuta...comparativ cu el...is jumatate ...dar aveam planuri de copii....si am mers inca si la doctor sa il intreb daca sunt in stare...fizic vorbind sa port o sarcina...si am primit acceptul...cu motivatia ca oricum in timpul sarcinii o sa iau foarte mult in greutate....Si cand am vorbit zilele trecute la telefon...imi spune ca asa cum is eu nu is in stare sa aduc un copil pe lume...ca o sa-l nenorocesc...si ca o sa fie vai de capul lui...Dar astea nu sunt vorbele lui....ca il cunosc ca si pe mine...si stiu ce si cum am vb noi...iar asa...dupa putina vreme sa se schimbe radical????nu cred....alea is vorbele mamei...si din pacate simpt antipatia ei... ..........Eu vreau sa am cu el o viata a noastra...doar noi 2....nu cand vreau sa fac dragoste cu el....sa bata mama la usa ca mai venim astazi la mancare...vreau sa merg cu el de manutza prin parc...vreau sa ne facem profesia amundoi bine...(si asta pt ca o sa lucram in acelasi domeniu)....si am curaj sa cred ca o sa fie bine...cu ajutorul lui Dumnezeu....si al Maicii Domnului...
va multumesc inca o data pentru cuvintele scrise...si pt timpul acordat....si imi cer iertare din nou pt lungimea textului....
__XXX__
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:31
sincer niciodata nu mi-as irosi viata alaturi de un barbat care nu se poate desprinde de fustitza mamei aia nu s-ar numi viatza
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:19
De la: _dulcik_, la data 2009-04-22 21:19:20sincer niciodata nu mi-as irosi viata alaturi de un barbat care nu se poate desprinde de fustitza mamei aia nu s-ar numi viatza


nici sa nu o faci:P
__XXX__
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:06
De la: __XXX__, la data 2009-04-22 20:31:55Buna! Am deschis acest forum in ideea ca o sa fie citit de multa lume...cu mai multa...sau mai putina experienta....si o sa isi dea fiecare cu parerea!Tot timpul am fost genul de persoana pe care nu a afectat-o ceea ce zice lumea, sau sa fie condusa de parerile celorlalti despre mine...insa totdeuna mi-a placut sa le ascult (atat parerile de rau...cat si cele de bine)...Mi-a placut mereu sa vad cum gandeste lumea despre mine...insa niciodata nu m-au influentat!Am luat mereu tot ceea ce am crezut eu ca este bine...si ca ar fi bine sa imbunatatesc ceva la mine ....la atitudinea mea...De aceea vreau sa multumesc la toata lumea pentru sfaturile date (buna...mai putin bune...rautacioase...sau nu...)......
Cat despre cum sunt eu acum...ii bine..deocamdata...Din pacate nu l-am mai vazut de la 8 martie...si nici nu o sa-l vizitez foarte repede....o sa vina saptamana viitoare la mine (pt o saptamana)...si o sa discutam atunci mai in detaliu toate...sper...In schimb cu mama lui....s-a racit foarte mult relatia!Inainte vorbeam la 2 zile cate jumatate de ora la telefon(imi facea ea apel...sau o sunam eu sa o salut)...acum am sunat-o de ziua ei...dupa 2 luni in care nici nu ne-am vazut nici nu ne-am auzit...si asa in 2 minute s-a terminat conversatia!!! Ceva s-a schimbat...simt asta....si ma refer ca s-a schimbat in ceea ce priveste atitudinea ei vis-a-vi de mine...ca al meu facior...asa mi-i de drag si ma roaga sa merg la el...sa mai stam si noi amundoi...linistiti sa ne uitam la un film...Si cand ii propun sa vina la mine...zice ca ii prea departe...si ca nu ne-am putea descurca&Co....in final ca mai bine e la mama acasa!!I-am propus sa ne despartim...(stiu ca nu a fost cea mai buna decizie),,,el insa a zis ca nu e de acord...si ca o sa o scoatem cumva la un capat....si ca a inceput sa isi caute de
lucru (cel putin la fel de bine platit ca acum) in orasul in care eu inca sunt studenta...si sa vedem noi cum o sa facem!!Cu el...jos palaria k pe zi ce trece ma face sa ma indragostesc de el din nou...insa ma distruge relatia ce o sa o am cu mama lui!!!!Ni-a reprosat ca baiatul ei din cauza mea s-a ingrasat(dar atat de bine ii sta...),,,si l-a pus sa mearga la sala...si sa nu mai manance seara dupa ora 18...iar acu cand l-am vazut pe camera...m-am speriat cat de slab e....dar de...la mamasa ii place!!Ce-i drept...si eu is slabuta...comparativ cu el...is jumatate ...dar aveam planuri de copii....si am mers inca si la doctor sa il intreb daca sunt in stare...fizic vorbind sa port o sarcina...si am primit acceptul...cu motivatia ca oricum in timpul sarcinii o sa iau foarte mult in greutate....Si cand am vorbit zilele trecute la telefon...imi spune ca asa cum is eu nu is in stare sa aduc un copil pe lume...ca o sa-l nenorocesc...si ca o sa fie vai de capul lui...Dar astea nu sunt vorbele lui....ca il cunosc ca si pe mine...si stiu ce si cum am vb noi...iar asa...dupa putina vreme sa se schimbe radical????nu cred....alea is vorbele mamei...si din pacate simpt antipatia ei... ..........Eu vreau sa am cu el o viata a noastra...doar noi 2....nu cand vreau sa fac dragoste cu el....sa bata mama la usa ca mai venim astazi la mancare...vreau sa merg cu el de manutza prin parc...vreau sa ne facem profesia amundoi bine...(si asta pt ca o sa lucram in acelasi domeniu)....si am curaj sa cred ca o sa fie bine...cu ajutorul lui Dumnezeu....si al Maicii Domnului...
va multumesc inca o data pentru cuvintele scrise...si pt timpul acordat....si imi cer iertare din nou pt lungimea textului....





Te inteleg perfect trec prin aceeasi situatie numai ca la mine comentariile si influentele sunt pe fata,nu are nici o jena in a-si impune dorintele.Din pacate nu prea mai rezist si cred ca o sa pun capat relatiei,cel mai rau imi pare pentru el pentru ca sunt convinsa ca nu o sa se mai casatoreasca,e a doua oara cand masa ii alunga viitoarea sotie,mai grav este ca are 30 de ani.Mi se rupe sufletul ca trebuie sa renunt la el,dar nu am incotro,sper sa ma inteleaga intr-o zi,oricum nu i-am spus nici o clipa sa aleaga intre noi pentru ca nu mi s-a parut corect.Sper ca tu esti mai norocoasa.Bafta!
annk48
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:14
De la: __XXX__, la data 2009-04-22 22:06:56
De la: _dulcik_, la data 2009-04-22 21:19:20sincer niciodata nu mi-as irosi viata alaturi de un barbat care nu se poate desprinde de fustitza mamei aia nu s-ar numi viatza


nici sa nu o faci:P


sa fii sigura ca nu am sa fac prostia asta... are de ales eu sau masa ... si cu asta rezolv tot... o alege pe mami sa ramana linistit cu ea si sa ma lase pe mine in pace sa imi vad in continuare viata alaturi de un baiat care nu sta langa mami
_dulcik_
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:40

__XXX__
Postat pe 6 Mai 2009 16:55
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:35
De la: yumalai, la data 2009-05-07 08:35:26

merci beaucoup gajik....si mergem...cum s nu...
Ultimile noutati....mama lui nu ma suna inca...(nici eu nu o sun)....dar tot intreaba de mine....ce fac cum is si chestii d astea...Cu el....e din ce in ce mai bine...si sper sa fie si mai bine Doamne ajuta...
__XXX__
Postat pe 7 Mai 2009 17:40
:))....a stat la mine o saptamana s-a ingrasat 3 kg... ....asa bn ii sta mai grasut.. ....o sa turbe mamasa...cred knd o sa-l vada k iar o pus pe el....
__XXX__
Postat pe 7 Mai 2009 18:20
De la: __XXX__, la data 2009-05-07 18:20:33:))....a stat la mine o saptamana s-a ingrasat 3 kg... ....asa bn ii sta mai grasut.. ....o sa turbe mamasa...cred knd o sa-l vada k iar o pus pe el....


face scandal si tu atunci ar tb sa o coafezi permanent ... of ce urasc acesti barbati lipiti de fustiza mamici
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 22:25
De la: _dulcik_, la data 2009-05-07 22:25:16
De la: __XXX__, la data 2009-05-07 18:20:33:))....a stat la mine o saptamana s-a ingrasat 3 kg... ....asa bn ii sta mai grasut.. ....o sa turbe mamasa...cred knd o sa-l vada k iar o pus pe el....


face scandal si tu atunci ar tb sa o coafezi permanent ... of ce urasc acesti barbati lipiti de fustiza mamici

Acu cik nu o facut scandal...ci chiar nu i-a zis nimic ...dar de...
__XXX__
Postat pe 8 Mai 2009 18:15
Din pacate si eu am un specimen la usa...sau mai bine zis el ma are pe mine la usa pt ca stam impreuna cu parintii lui si cu familia sora-si (=sor-sa cu barbac-su si cu un copil de aproape 3 ani). Ideea e ca mi s-a cam luat ...eu nu pot sa fac nimik in casa aia de ma-sa si de sor-sa...intimitate=0 pt ca noi dormim in sufragerie, dar doar atat...fiecare are camera lui dar tot in sufragerie stau...asa k mai fa si tu ceva daca ai loc de ei. E groaznic!...ca sa nu mai zic de tac-su care e un alcoolist si vorbeste numai prostii la adresa mea...oricum sfatul meu este pentru toate:NU VA MUTATI CU EL DECAT IN MOMENTUL IN CARE AVETI VOI UN COLTISOR AL VOSTRU!...conteaza enorm de mult
kudika040057
Postat pe 18 Iunie 2009 01:56
De la: kudika040057, la data 2009-06-18 01:56:16Din pacate si eu am un specimen la usa...sau mai bine zis el ma are pe mine la usa pt ca stam impreuna cu parintii lui si cu familia sora-si (=sor-sa cu barbac-su si cu un copil de aproape 3 ani). Ideea e ca mi s-a cam luat ...eu nu pot sa fac nimik in casa aia de ma-sa si de sor-sa...intimitate=0 pt ca noi dormim in sufragerie, dar doar atat...fiecare are camera lui dar tot in sufragerie stau...asa k mai fa si tu ceva daca ai loc de ei. E groaznic!...ca sa nu mai zic de tac-su care e un alcoolist si vorbeste numai prostii la adresa mea...oricum sfatul meu este pentru toate:NU VA MUTATI CU EL DECAT IN MOMENTUL IN CARE AVETI VOI UN COLTISOR AL VOSTRU!...conteaza enorm de mult

Multumesc frumos pt sfat...dar sa stii ca am ajuns sa il conving caci totusi ar fi ma bine sa incercam noi singuri..si asta la o discutie toti 3...(inclusiv mama lui care m-a sustinut...citez ”daca vreti ceva anume..faceti-va cu mana voastra...asta ii casa mea..si mie imi place asa!!!”)Oricum..ideea este ca a inteles si el mesajul...Am incredere in Dumnezeu caci pana la urma o sa fie bine
__XXX__
Postat pe 18 Iunie 2009 22:41
asta e unu de asculta inca de masa...sta dupa fusta ei....mai bine renunta la el....si cu asta baSTA
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 15:30
NORMAL CA O SA ITI IUBESTI PARINTII LA FEL CA INAINTE...INSA SA NU CONFUNDAM IUBIREA DE PARINTE CU CEA DE IUBIT.... SI CIND INCEP SA SE BAGE IN RELATIA VOASTRA NU E BINE....PINA TE INSORI ESTI COPILUL LOR..BUN..RESPECT CA TE-AU CRESCUT...AU AVUT GRIJA DE TINE...INSA O DATA CASATORIT...ACUM NU ARE GRIJA DECIT NEVASTA....SI PARINTII NU TREBUIE SA AI DAI LA O PARTE INSA SA NU PERMITI SA SE BAGE IN RELATIA VOASTRA....DECI NICI MAMA LUI...NICI A TA.....JUST SI LA OBIECT...RESPECTUL TREBUIE SA FIE RECIPROC....
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Misteriosul test de personalitate OCEAN e mai valabil decât credem 149 De la: Adriana_Georgeta 18 August 2009 23:53
domnisoara de onoare 22 De la: oportunity 8 Iunie 2014 22:31
De ceva vreme ma simt tot mai singura 57 De la: kudika125543 22 Martie 2014 21:08
casatorita cu un gay 50 De la: ocgiogi 22 Aprilie 2010 21:42
parerea vostra despre barbatii care le parasesc inainte de nunta 32 De la: __LL__ 1 Aprilie 2009 14:02