Setari Cookie-uri

Cum sa descoperi orgasmul "pur vaginal"?

Buna tuturor, stiu ca mai sunt topicuri asemanatoare, dar as vrea sa raspunda pe acest topic doar femeile care au avut aceeasi problema. Si anume: nu reuseau sa ajunga la orgasm doar prin penetrare, fara stimulare clitoridiana. Daca sunt printre voi care ati avut multa vreme aceasta problema, dar ati reusit sa scapati de ea, va rog sa-mi raspundeti cu niste sfaturi. Restul, si mai ales cei care aveti de gand sa faceti comentarii rautacioase, va rog sa va abtineti. Va multumesc!
alittlewoman
Postat pe 4 Martie 2009 03:08
cu rabdare si perseverenta....dar nu stiu de ce va macina atat subiectu asta din moment ce atingi orgasmu prin stimulare....oricum ar fi tot orgasm se numeste zic eu...atata timp cat ma simt bine nu-mi pasa cum am orgasm....
bruneagra25
Postat pe 4 Martie 2009 09:10
De la: bruneagra25, la data 2009-03-04 09:10:27cu rabdare si perseverenta....dar nu stiu de ce va macina atat subiectu asta din moment ce atingi orgasmu prin stimulare....oricum ar fi tot orgasm se numeste zic eu...atata timp cat ma simt bine nu-mi pasa cum am orgasm....


mi-ai luat vorbele din gura!
Buttefflypink
Postat pe 4 Martie 2009 09:13
In caz ca nu stiati 70% din femeile acestui glob se confrunta cu problema asta .....lipsa unui orgasm vaginal prin penetrare. Citisem mai de mult un articol in Men's Health ( da trateaza si chestii de genul asta chiar daca e revista pt barbati) despre aceasta problema si cred ca dadea si cateva incercari de remedii pe care partenerul le puteti incerca. Daca mai am numarul pe acasa o sa-ti scriu un rezumat.
anderson
Postat pe 5 Martie 2009 10:20
De la: alittlewoman, la data 2009-03-04 03:08:09Buna tuturor, stiu ca mai sunt topicuri asemanatoare, dar as vrea sa raspunda pe acest topic doar femeile care au avut aceeasi problema. Si anume: nu reuseau sa ajunga la orgasm doar prin penetrare, fara stimulare clitoridiana. Daca sunt printre voi care ati avut multa vreme aceasta problema, dar ati reusit sa scapati de ea, va rog sa-mi raspundeti cu niste sfaturi. Restul, si mai ales cei care aveti de gand sa faceti comentarii rautacioase, va rog sa va abtineti. Va multumesc!


Iti dau sfaturi de la Sfantul Gugal


Diferite tipuri de orgasm. Clitoridian sau vaginal?
Clitorisul si vaginul sunt zone de stimulare capabile sa provoace placeri orgasmice.
Orgasmul clitoridian este mai acut. Datorita masturbarii, femeia poate sa-l obtina in cateva minute. Stimularea clitorisului tinde sa produca orgasme mai intense. Senzatia incercata e foarte puternica.
Acest tip de orgasm pune in joc muschii pelvieni si abdominali.

Orgasmul vaginal. Dat fiind ca peretii vaginului contin terminatii nervoase, o treime din femei sustin ca pot obtine orgasme de acest tip. Stimularea punctului G poate conduce spre orgasme profunde. Senzatii vagi de caldura inunda intregul corp. Unele femei au orgasme provocate de ejaculare: contractiile vaginului sunt provocate de prostaglandina, o substanta continuta in sperma.

Clitoridian si vaginal! Se pare ca nu exista un orgasm exclusiv clitoridian. Insa nici stimularea vaginala nu este suficienta, pentru cele mai multe femei, pentru obtinerea orgasmului. O femeie nu este clitoridiana sau vaginala, ci clitoridiana si vaginala in acelasi timp. Dupa Masters si Johnson, nu exista decat un tip de orgasm, provocat de stimularea clitorisului care se traduce prin contractii vaginale. Unele femei au nevoie de un orgasm clitoridian prealabil pentru a obtine un orgasm vaginal. De fapt, stimularea prelungita a clitorisului se sfarseste in contractii ale platformei vaginale. Orgasmul profund e reprezentat de contractii uterine regulate si procura un sentiment de destindere. Cele doua tipuri de orgasm se pot produce simultan sau succesiv.

rgasmele multiple. Daca stimularea si interesul sexual se continua in orgasm, unele femei (una din zece) pot avea o serie de orgasme, unul dupa altul. Dat fiind ca femeia are nevoie de mai mult timp pentru a obtine orgasmul, ea ramane pentru mai indelungat in faza de excitatie, la care poate sa revina cu usurinta. Spre deosebire de barbat ea nu cunoaste perioada refractara si poate sa-si prelungeasca placerea mai mult timp. Ea poate avea 5, 10 sau chiar 20 de orgasme in decursul unui raport sexual. Insa orgasmele multiple nu au legatura cu satisfactia sexuala. Ca sa le obtii nu trebuie sa ti le propui: de fapt, sunt multe femei care nu gasesc tocmai agreabila stimularea partilor genitale dupa orgasm.

Vibratoarele sunt des utilizate atat de femei cat si de barbati, in cuplu sau singura, ele produc orgasmul dorit, ofera mereu o noutate in jocurile dvs erotice, si reprezinta o sursa de a obtine placere, pentru femeile care inca nu cunosc frumusetea unui orgasm.

http://www.imaginelife.ro/educatie-sexuala/articole-educatie-sexuala/orgasm_clitoridian_sau_vaginal/
*******************************************
Cum sa obtin Orgasme
Cum sa obtin Orgasme
Majoritatea femeilor sunt de acord: orgasmul este placerea absoluta, cataclismul care bulverseaza toate simturile, extazul sublim... Uneori imi spun ca singurul mod de a primi placeri e sa ma sprijin pe masina de spalat in ciclul de stoarcere.Cunoscand placerea, femeile de astazi sunt obsedate de bucuriile sexului, si au dreptate! Cu toate acestea, orgasmul nu se arata mereu, in ciuda celei mai sincere bunavointe.

El cere adesea lungi si laborioase misiuni de auto-explorare. Si, odata invatata tehnica, nu mai suntem fortate sa atingem culmile impreuna cu un amant! Prima constatare: corpul femeii e aproape in totalitate erogen. De unde si importanta preludiului pentru a trezi dorinta. Insa placerea si excitatia nu reprezinta neaparat orgasmul, care se va manifesta prin eliminare lichidelor si prin spasme extraordinare. Toate femeile au in memorie amintirea primei dati cand au obtinut un orgasm, cand au avut sansa sa traiasca acest moment magic.

Eu am cunoscut primul orgasm cand eram tanara, e greu de exprimat in cuvinte ce am simtit. O caldura fulguranta, vulva mea in extaz, muschii vaginului care nu incetau sa se contracteze, corpul meu miscat de spasme, o explozie in josul burtii... ceva de genul unui bing-bang in clipa crearii lumii cu mii de protoni, neutroni si electroni, o aurora boreala cu bombardamentul sau de molecule, o deflagratie, o explozie a cosmosului in mii de stele zburatoare o formidabila degajare de energie.

Chiar daca senzatiile nu sunt aceleasi pentru toate femeile, in plan strict biologic cunoastem cu totii aceasi schema: excitatia sporeste si culmineaza in faza de orgasm, dupa care corpul isi revine la starea normala... Dar ce stare! Orgasmul vaginal este mai greu de obtinut, deorece solicita o mare maiestrie din partea barbatului. De fapt, sexul femeii cere sa fie umplut si activat de un membru viril si abil. Fara o buna penetrare de cel putin douazeci de minute, ne este dificil sa obtinem orgasmul.

Dar azi nu ar trebui sa ne mai facem probleme, exista creme si afrodisiace pentru barbati, care ii pot stimula si intarzia ejacularea pe o durata de circa o ora, iar pentru femei creme excitante: www.sexshop-romantic.ro magazin adulti.

Dat fiind ca media raporturilor e de sase minute, intelegeti de ce nu sunt foarte numeroase femeile care ating extazul numai prin penetrare! Orgasmul vaginal e posibil printr-o stimulare lenta si profunda a peretilor interiori ai vaginului, extrem de sensibili. Acesta se deosebeste de orgasmul clitoridian prin faptul ca acesta provoaca o senzatie numita caldura vaga mai prelungita. Daca aveti norocul de a va afla in prezenta unui amant atent si cu multa rabdare, care in culmea excitatiei si a dorintei va acorda toata atentia miscarilor bazinului, atunci aveti sansa sa cunoasteti acestei delicii rare.

Membrul sau intarit va lovi fundul vaginului cu inflacarare, astfel incat aceste lovituri se vor repercuta in intreaga burta, in timp ce testiculele sale se vor izbi de perineu. El va schimba periodic ritmul, alternand micile lovituri frenetice cu lungi miscari de du-te vino...
http://www.imaginelife.ro/educatie-sexuala/articole-educatie-sexuala/cum_sa_obtin_orgasme/

http://ro.wikipedia.org/wiki/Orgasm
http://www.lady4ever.ro/articol/924_2/Cum-sa-obtii-orgasmul.html

Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Martie 2009 14:48
merci dar stiu si eu sa caut pe google. eu am scris pe acest forum, si am specificat exact ca vreau sfaturi doar de la cele care au fost in aceeasi situatie, dar nu mai sunt. asa oricine poate sa-si dea cu parerea, dar nu ma ajuta cu nimic. de 5 ani tot incerc si chiar ma afecteaza faptul k nu pot avea orgasm vaginal. iar cel clitoridian...e si el destul de greu de obtinut.
alittlewoman
Postat pe 6 Martie 2009 20:16
acu vad ca nu mai raspunde nimeni....
chiar n-ati descoperit nici una orgasmul vaginal dupa indelungi..incercari? nu vrea nimeni sa impartaseasca?
alittlewoman
Postat pe 9 Martie 2009 00:40
ce vrei ma femeie o schema?iti fac una in autocad??? k ma pricep, ce vrei sa-ti zic bagati degetu si cauta-l???wtf....
bruneagra25
Postat pe 10 Martie 2009 08:37
dupa cum vorbesti mi se pare ca si tu ai aceeasi problema, dar ti-e frica sa recunosti.
alittlewoman
Postat pe 12 Martie 2009 00:22
dupa cum vorbeste cine??? care din noi??
bruneagra25
Postat pe 12 Martie 2009 09:33
o plansa la scara 1:1, cu toate dimensiunile...daca ai putea face si un model 3d...
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 09:41
De la: Aladiah, la data 2009-03-12 09:41:50o plansa la scara 1:1, cu toate dimensiunile...daca ai putea face si un model 3d...

ca sa se inteleaga trebuie marita plansa sugerez autocad 2007 sau 2008 pt 3d
coffeeta
Postat pe 12 Martie 2009 09:44
De la: Aladiah, la data 2009-03-12 09:41:50o plansa la scara 1:1, cu toate dimensiunile...daca ai putea face si un model 3d...

sa sti k o sa incerc...de dragul pers de mai sus k altfel mititik moare si nu stie ce e un orgasm vaginal...
bruneagra25
Postat pe 12 Martie 2009 09:44
De la: bruneagra25, la data 2009-03-12 09:44:11
De la: Aladiah, la data 2009-03-12 09:41:50o plansa la scara 1:1, cu toate dimensiunile...daca ai putea face si un model 3d...

sa sti k o sa incerc...de dragul pers de mai sus k altfel mititik moare si nu stie ce e un orgasm vaginal...




sa fiu on topic..pai, cum Dumnezeu sa se obtina orgasmul vaginal...prin vagin, ca doar nu prin ureche..! Da, trebuie sa muncesti un pic, sa ajungi sa se contracte muschiii aia, nu doar sa stai sa astepti...
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 09:47
De la: alittlewoman, la data 2009-03-04 03:08:09Buna tuturor, stiu ca mai sunt topicuri asemanatoare, dar as vrea sa raspunda pe acest topic doar femeile care au avut aceeasi problema. Si anume: nu reuseau sa ajunga la orgasm doar prin penetrare, fara stimulare clitoridiana. Daca sunt printre voi care ati avut multa vreme aceasta problema, dar ati reusit sa scapati de ea, va rog sa-mi raspundeti cu niste sfaturi. Restul, si mai ales cei care aveti de gand sa faceti comentarii rautacioase, va rog sa va abtineti. Va multumesc!


impreuna cu un partener potrivit.
Daca nu-l gasesti, apeleaza la un sex-shop.
veta_13
Postat pe 12 Martie 2009 12:06
De la: veta_13, la data 2009-03-12 12:06:05
De la: alittlewoman, la data 2009-03-04 03:08:09Buna tuturor, stiu ca mai sunt topicuri asemanatoare, dar as vrea sa raspunda pe acest topic doar femeile care au avut aceeasi problema. Si anume: nu reuseau sa ajunga la orgasm doar prin penetrare, fara stimulare clitoridiana. Daca sunt printre voi care ati avut multa vreme aceasta problema, dar ati reusit sa scapati de ea, va rog sa-mi raspundeti cu niste sfaturi. Restul, si mai ales cei care aveti de gand sa faceti comentarii rautacioase, va rog sa va abtineti. Va multumesc!


impreuna cu un partener potrivit.
Daca nu-l gasesti, apeleaza la un sex-shop.


Deci unde ziceai ca e sex-shopul care vinde orgasm vaginal?
elfuletz5
Postat pe 12 Martie 2009 12:18
eu am avut acesta problema toata viata........dar sincer,orgasmul vaginal pur,nici nu ma satisface........adica orgasmul clitoridian ,in acelasi timp cu cel vaginal este mult,mult mai bun........sau mai bine zis nu-mi place doar orgasmul vaginal...........pentru ca uneori,chiar si cu stimulare clitoridiana,se poate obtine doar orgasm vaginal........

acum,trecand la problema ta,ca inca nu ai avut orgasm vaginal.......nu stiu ce varsta ai,dar asta se obtine in timp.......uneori chiar si ajutandu-te de niste exercitii de intarire a muschilor pelvini.........si este necesara si oarecare atmosfera.....fara stress,comunicare,cu preludiu adecvat,un iubit care sa inteleaga problema ta si sa aiba rabdare cu tine........uneori e buna si autosugestia.........si nu incepe partida de amor cu gandul de a obtine orgasmul !!!!......nu fa din asta prioritatea principala !!!........uneori nici macar nu e necesar sa ajungi la orgasm pentru a te simti bine in bratele persoanei iubite.........lasa ca asta sa vina de la sine.......caci cu cat te vei gandi mai mult sa ajungi la orgasm,cu atat mai mult nu-l vei obtine........lasa-te prada simturilor,placerii,uita de orgasm !!!.......iubeste-l ,simte-l ,integreaza-te cu el........musca din el,cum se zice ....si gusta-l.......faceti din doi ,unu' !!!!.........si atunci o sa vina si orgasmul...........

succes..........
etta
Postat pe 12 Martie 2009 13:19
De la: elfuletz5, la data 2009-03-12 12:18:07
De la: veta_13, la data 2009-03-12 12:06:05
De la: alittlewoman, la data 2009-03-04 03:08:09Buna tuturor, stiu ca mai sunt topicuri asemanatoare, dar as vrea sa raspunda pe acest topic doar femeile care au avut aceeasi problema. Si anume: nu reuseau sa ajunga la orgasm doar prin penetrare, fara stimulare clitoridiana. Daca sunt printre voi care ati avut multa vreme aceasta problema, dar ati reusit sa scapati de ea, va rog sa-mi raspundeti cu niste sfaturi. Restul, si mai ales cei care aveti de gand sa faceti comentarii rautacioase, va rog sa va abtineti. Va multumesc!


impreuna cu un partener potrivit.
Daca nu-l gasesti, apeleaza la un sex-shop.


Deci unde ziceai ca e sex-shopul care vinde orgasm vaginal?


din cate produse se vand intr-un sex-shop, poate-poate macar unul ii va putea produce un orgasm vaginal...
daca-si permite, le poate incerca pe toate...( cele destinate a fi utilizate doar de catre femei, pt a suplini disfunctiile barbatilor)
veta_13
Postat pe 12 Martie 2009 14:21
Multumesc Etta, multumesc si celorlalti pt sfaturi. Am 25 de ani...si mi-am inceput viata sexuala la 16 ani...deci am avut destul timp sa..practic. Si destui parteneri priceputi..dar degeaba. Nu e vorba ca mor daca nu simt si eu un orgasm vaginal..dar pur si simplu nu ma pot resemna, pt ca ma simt bine in timpul penetrarii, dar oricat ar dura..nu ajung la orgasm.
Veta, m-ai sfatuit sa apelez la un sex-shop...ironic,, dar chiar am lucrat la unul timp de un an de zile si am incercat destule produse, dar tot fara efect.
alittlewoman
Postat pe 12 Martie 2009 23:28
mama frate da tu esti scolita nu gluma...pai si ne ceri noua sfaturi???
bruneagra25
Postat pe 13 Martie 2009 08:27
De la: alittlewoman, la data 2009-03-12 23:28:59Multumesc Etta, multumesc si celorlalti pt sfaturi. Am 25 de ani...si mi-am inceput viata sexuala la 16 ani...deci am avut destul timp sa..practic. Si destui parteneri priceputi..dar degeaba. Nu e vorba ca mor daca nu simt si eu un orgasm vaginal..dar pur si simplu nu ma pot resemna, pt ca ma simt bine in timpul penetrarii, dar oricat ar dura..nu ajung la orgasm.
Veta, m-ai sfatuit sa apelez la un sex-shop...ironic,, dar chiar am lucrat la unul timp de un an de zile si am incercat destule produse, dar tot fara efect.


in primul rand am intzeles k nu toate femeile pot avea orgasm vaginal, unele au decat clitoridian. incearca sa folosesti un vibrator si vezi daca potzi ajunge la orgasm. daca nu, nu. eu zic sa enjoy the sex si lasa asta. nu face o obeseie din asta. important e sa te simtzi bine in timpul actului k?
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 08:36
De la: alittlewoman, la data 2009-03-06 20:16:10merci dar stiu si eu sa caut pe google. eu am scris pe acest forum, .

Mai bine ai cauta in pantaloni !
Alt sfat ar fi sa schimbi tehnica sau cintezoiul.

Postat pe 13 Martie 2009 08:39
De la: bruneagra25, la data 2009-03-13 08:27:41mama frate da tu esti scolita nu gluma...pai si ne ceri noua sfaturi???


Rautacioasa esti mami...desi nu vad rostul...puteti sa-i dati un sfat constructiv, faceti-o. Si eu am aceeasi problema, nu stiu cum "arata" un orgasm vaginal, cu toate ca tare mi-ar placea, macar sa am ce povesti pe aici pe forum. Iar faza cu punctul G...al meu cred ca era in concediu ori de cate ori a fost cautat. Il mai las o perioada si-am sa-l dau in urmarire generala.
Acum serios vorbind, e nasol sa ai intrebari fara raspuns vis-a-vis de propriul tau corp. Iar un medic sexolog te va baga mai rau in ceata, crede-ma. Initial am crezut ca e de vina partenerul, ca deh asta e natura umana, sa dam vina pe celalalt, dar stupoare! eu sunt defecta cred, ca altfel nu-mi explic. Cinste si respect voua, celor care aveti orgasm vaginal sau combinat.
Jinxutza
Postat pe 13 Martie 2009 11:54
Jinxutza, mi-a placut doza de umor cu care ti-ai condimentat mesajul. Din pacate eu nu pot sa glumesc cand vine vorba de aceasta problema. Voi ziceti sa schimb partenerul...pai m-am cam saturat sa--i schimb. Am gasit in sfarsit unul care sa ma inteleaga si tocmai ca acum sunt sigura ca nu e vina lui ci a mea. Acum ca i-am zis ce problema am e si mai frustrant pt ca el incearca din toate puterile si tot fara nici un rezultat. Eu nu ma mai concentrez pe orgasm..ci pe ceea ce simt , si ma simt bine...dar nu destul... Insa stiu ca lipseste ceva..o idee, o miscare, un gand..si as putea avea. Dar nu stiu ce anume lipseste...de aia vreau sfaturi..
alittlewoman
Postat pe 13 Martie 2009 15:50
Parerea mea e ca te chinui prea mult sa gasesti o solutie care poate nici nu exista. Eu zic sa luam lucrurile ca atare si sa incercam sa ne simtim bine. Viata asta prapadita e asa scurta...nici nu-ti dai seama cand trece pe langa tine. De fapt ce naiba vorbesc prostii ca poate si pe mine ma chinuie la fel de acut ca si pe tine, insa am invatat in timp sa nu ma mai gandesc la ea ca la un handicap, ba din contra sunt mandra sa fiu printre femeile ce alcatuiesc acel procent de 70%, adica cele fara orgasm vaginal. Asa suntem noi astea 70%...speciale!
Jinxutza
Postat pe 14 Martie 2009 01:15
Ai dreptate...ma gandesc prea mult..dar ce sa fac daca ma complexeaza chestia asta? Imi place foarte mult sexul..si as vrea sa ma pot bucura de el pe deplin. Oricum...zic merci ca pot sa am orgasm..fie el si doar cu stimularea clitorisului.
alittlewoman
Postat pe 14 Martie 2009 02:16
De la: Roco, la data 2009-03-13 08:39:55
De la: alittlewoman, la data 2009-03-06 20:16:10merci dar stiu si eu sa caut pe google. eu am scris pe acest forum, .

Mai bine ai cauta in pantaloni !
Alt sfat ar fi sa schimbi tehnica sau cintezoiul.




:)))))
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 02:19
De la: alittlewoman, la data 2009-03-06 20:16:10merci dar stiu si eu sa caut pe google. eu am scris pe acest forum, si am specificat exact ca vreau sfaturi doar de la cele care au fost in aceeasi situatie, dar nu mai sunt. asa oricine poate sa-si dea cu parerea, dar nu ma ajuta cu nimic. de 5 ani tot incerc si chiar ma afecteaza faptul k nu pot avea orgasm vaginal. iar cel clitoridian...e si el destul


Eu am cunoscut primul orgasm cand eram tanara, e greu de exprimat in cuvinte ce am simtit. O caldura fulguranta, vulva mea in extaz, muschii vaginului care nu incetau sa se contracteze, corpul meu miscat de spasme, o explozie in josul burtii... ceva de genul unui bing-bang in clipa crearii lumii cu mii de protoni, neutroni si electroni, o aurora boreala cu bombardamentul sau de molecule, o deflagratie, o explozie a cosmosului in mii de stele zburatoare o formidabila degajare de energie.greu de obtinut.


desi am copiat din reportajul de mai sus asta simt eu cand am orgasm,am un iubit care nu termina pana eu nu am minim doua orgasme,este premiul lui.
adistefi1970
Postat pe 10 Aprilie 2009 05:24
De la: Jinxutza, la data 2009-03-13 11:54:57
De la: bruneagra25, la data 2009-03-13 08:27:41mama frate da tu esti scolita nu gluma...pai si ne ceri noua sfaturi???


Rautacioasa esti mami...desi nu vad rostul...puteti sa-i dati un sfat constructiv, faceti-o. Si eu am aceeasi problema, nu stiu cum "arata" un orgasm vaginal, cu toate ca tare mi-ar placea, macar sa am ce povesti pe aici pe forum. Iar faza cu punctul G...al meu cred ca era in concediu ori de cate ori a fost cautat. Il mai las o perioada si-am sa-l dau in urmarire generala.
Acum serios vorbind, e nasol sa ai intrebari fara raspuns vis-a-vis de propriul tau corp. Iar un medic sexolog te va baga mai rau in ceata, crede-ma. Initial am crezut ca e de vina partenerul, ca deh asta e natura umana, sa dam vina pe celalalt, dar stupoare! eu sunt defecta cred, ca altfel nu-mi explic. Cinste si respect voua, celor care aveti orgasm vaginal sau combinat.

nu sunt rea deloc...dar voi chiar credeti k va poate explica cineva in cuvinte cum se obtine?? acu hai sa fim serioase crezi k poti sa-ti spun eu ce sa-i spui iubitului tau sa faca pt al obtine?? tre sa te cunosti ff bine k sa poti obtine un orgasm indiferent de care e, nu poti face o schema dupa care sa te ghidezi....in plus dak dupa atatia ani de sexuiala nu te cunosti...eu sunt de o varsta cu ea adik cu un anisor mai mare dar am avut mai multa rabdare cand mi-am inceput viatza sexuala dar se pare k ma cunosc mai bine un pic sau el este mai bun....
bruneagra25
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:03
De la: bruneagra25, la data 2009-04-10 09:03:46
De la: Jinxutza, la data 2009-03-13 11:54:57
De la: bruneagra25, la data 2009-03-13 08:27:41mama frate da tu esti scolita nu gluma...pai si ne ceri noua sfaturi???


Rautacioasa esti mami...desi nu vad rostul...puteti sa-i dati un sfat constructiv, faceti-o. Si eu am aceeasi problema, nu stiu cum "arata" un orgasm vaginal, cu toate ca tare mi-ar placea, macar sa am ce povesti pe aici pe forum. Iar faza cu punctul G...al meu cred ca era in concediu ori de cate ori a fost cautat. Il mai las o perioada si-am sa-l dau in urmarire generala.
Acum serios vorbind, e nasol sa ai intrebari fara raspuns vis-a-vis de propriul tau corp. Iar un medic sexolog te va baga mai rau in ceata, crede-ma. Initial am crezut ca e de vina partenerul, ca deh asta e natura umana, sa dam vina pe celalalt, dar stupoare! eu sunt defecta cred, ca altfel nu-mi explic. Cinste si respect voua, celor care aveti orgasm vaginal sau combinat.

nu sunt rea deloc...dar voi chiar credeti k va poate explica cineva in cuvinte cum se obtine?? acu hai sa fim serioase crezi k poti sa-ti spun eu ce sa-i spui iubitului tau sa faca pt al obtine?? tre sa te cunosti ff bine k sa poti obtine un orgasm indiferent de care e, nu poti face o schema dupa care sa te ghidezi....in plus dak dupa atatia ani de sexuiala nu te cunosti...eu sunt de o varsta cu ea adik cu un anisor mai mare dar am avut mai multa rabdare cand mi-am inceput viatza sexuala dar se pare k ma cunosc mai bine un pic sau el este mai bun....


uite de asta tzi s-a spus k esti rautacioasa, bruna nu tzine intotdeauna de partener, mai tzine si de tine, daca itzi zboara gandul la altceva... poate si asta sa fie o cauza, am avut discutzii cu prietenele mele legate de asta si exista , pe langa cele spuse de anderson, k 70% din fomei nu pot avea orgasm, alte cauze poate fi si faptul k nu ai mintea acolo, itzi mai sare la vreo discutzie, sau fapt petrecut in ziua respectiva, eu stiu? shtresul,faptul k nu reusesti sa te relaxezi, multzi factori, poate si pozitzia. asa k pentru cea care a decshis topicul, incearca sa elimini pe rand toate aceste cauze.
cum ai spus bruna, pertinent, ea trebuie sa se cunoasca cel mai bine.
cristi_nne
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta mai mare cu 40 de ani 154 De la: Secretul 29 Aprilie 2015 11:44
Marire penis 17 De la: Indiana_Jones 5 Noiembrie 2011 13:54
Daca ati avea ocazia sa inselati(fara sa se afle) cum ati reactiona ? 162 De la: thadoogback 23 Martie 2011 18:31
Sex, prima experienta, erectie 33 De la: anabriana 11 Septembrie 2010 21:54
de cate ori pe sapt faceti sex cu iubitul stabil?cat timp tine pt voi o partida? 3 De la: anybody 28 Iulie 2009 14:17