Setari Cookie-uri

neincredere

Am o relatie de 6ani si ceva, locuim impreuna de 8 luni intr-un ap. cu chirie ,singuri si de ceva timp prietenul meu a mai plecat si intr-un alt oras pt o saptamana cu serviciul o data pe luna sau uneori chiar la 2 luni. Acolo a cunoscut o colega de servici cu care se intelege bine. ..toate bune si frumoase..cinse stie ce a facut pe acolo ca nu l.am urmarit...am avut incredere in el.am vb la tel .Problema este ca de luna asta tipa a venit in orasul nostru tot la acest proiect pt 6 luni. Ideea e ca el se intalneste cu ea la o bere, merge la ea acasa( sta cu chirie) singura,intr-o seara chiar au privit un film impreuna...si nu vrea sa-l sun pt ca zice ca-l fac de ras..Am respectat cu greu .Intr-o seara chiar a venit pe la 00.45 noaptea,in conditiile in care plecase de la servici la ora 8.00si a trecut direct la o bere si cu inca altii colegi. Eu nu inteleg de ce nu vrea sa-mi faca si mie cunostinta cu ea, sa iesim toti in oras,am tot vb cu el si zice ca nu este nimik intre ei, e doar o amica cu care se intelege bine. Relatia noastra sexuala merge bine, se poarta frumos cu mine, adica normal, doar ca ma deranjeaza iesirile astea ale lui, saptamana trecuta 2 seri a fost cu ea in oras si pe la ea pe acasa.weekend-ul il petrece cu mine la pescuit , iarba verde, ne facem planuri sa ne scoatem actele luna asta. Ce sa mai cred? Am nevoie de parerile voastre, sa-mi fac griji?
Incerc sa fiu calma , sa ma port frumos cu el cand vine, dar nu-mi dispare teama asta.
bendissa
Postat pe 30 Martie 2009 19:34
Lui i-ai povestit ce te doare?Intr-un cuplu trebuie sa existe comunicare.Vorbeste deschis cu el,lasand la o parte toate prejudecatile.
Cel mai bun sfat ti-l poti da tie insuti,dupa ce vei lamurii lucrurile discutand cu el.
Fi curajoasa,deschisa
andreea1976
Postat pe 30 Martie 2009 19:43
De la: andreea1976, la data 2009-03-30 19:43:13Lui i-ai povestit ce te doare?Intr-un cuplu trebuie sa existe comunicare.Vorbeste deschis cu el,lasand la o parte toate prejudecatile.
Cel mai bun sfat ti-l poti da tie insuti,dupa ce vei lamurii lucrurile discutand cu el.
Fi curajoasa,deschisa


Da, am vb despre asta , eu sunt o fire deschisa, dar mi-a explicat ca se intelege pur si simplu foarte bine cu ea doar ca o amica. Ea a terminat o relatie de 5 ani si ca nu are chef de altele acum. I-am zis ca mi-e teama sa nu-l pierd si mi-a zis ca il voi pierde daca continui sa fiu posesiva si geloasa. Eu nu prea ma vad asa de geloasa intrucat il las sa iese cu baietii la fotbal, bere, pescuit, mai merg si eu cateodata pt ca el vrea sa ma ia, nu il urmaresc....

bendissa
Postat pe 30 Martie 2009 19:58
Uite asa tu o sa ramai cu increderea si el o sa ramana cu aia .....stiu ca suna dur ..dar nu o sa aveti viata lunga in continuare ...:((
__LL__
Postat pe 30 Martie 2009 20:03
De la: bendissa, la data 2009-03-30 19:58:26
De la: andreea1976, la data 2009-03-30 19:43:13Lui i-ai povestit ce te doare?Intr-un cuplu trebuie sa existe comunicare.Vorbeste deschis cu el,lasand la o parte toate prejudecatile.
Cel mai bun sfat ti-l poti da tie insuti,dupa ce vei lamurii lucrurile discutand cu el.
Fi curajoasa,deschisa


Da, am vb despre asta , eu sunt o fire deschisa, dar mi-a explicat ca se intelege pur si simplu foarte bine cu ea doar ca o amica. Ea a terminat o relatie de 5 ani si ca nu are chef de altele acum. I-am zis ca mi-e teama sa nu-l pierd si mi-a zis ca il voi pierde daca continui sa fiu posesiva si geloasa. Eu nu prea ma vad asa de geloasa intrucat il las sa iese cu baietii la fotbal, bere, pescuit, mai merg si eu cateodata pt ca el vrea sa ma ia, nu il urmaresc....



Intreaba-l cum ar reactiona el daca si tu ai avea un prieten asa bun
Asa ca amic
Eu nu cred ca o sa-i convina,te asigur.
Pune-l la incercare,iesi si tu fara el,fa-ti amici.
andreea1976
Postat pe 30 Martie 2009 20:13
De la: andreea1976, la data 2009-03-30 20:13:29
De la: bendissa, la data 2009-03-30 19:58:26
De la: andreea1976, la data 2009-03-30 19:43:13Lui i-ai povestit ce te doare?Intr-un cuplu trebuie sa existe comunicare.Vorbeste deschis cu el,lasand la o parte toate prejudecatile.
Cel mai bun sfat ti-l poti da tie insuti,dupa ce vei lamurii lucrurile discutand cu el.
Fi curajoasa,deschisa


Da, am vb despre asta , eu sunt o fire deschisa, dar mi-a explicat ca se intelege pur si simplu foarte bine cu ea doar ca o amica. Ea a terminat o relatie de 5 ani si ca nu are chef de altele acum. I-am zis ca mi-e teama sa nu-l pierd si mi-a zis ca il voi pierde daca continui sa fiu posesiva si geloasa. Eu nu prea ma vad asa de geloasa intrucat il las sa iese cu baietii la fotbal, bere, pescuit, mai merg si eu cateodata pt ca el vrea sa ma ia, nu il urmaresc....



Intreaba-l cum ar reactiona el daca si tu ai avea un prieten asa bun
Asa ca amic
Eu nu cred ca o sa-i convina,te asigur.
Pune-l la incercare,iesi si tu fara el,fa-ti amici.

I-am zis asa...si el mi-a zis ca are incredere in mine, dar o sa ies si eu asa in oras...m-am gandit la varianta asta, de exemplu acum sunt singura..el e in oras la o bere ..stia de sambata, dar faza e ca imi spune unde se duce cu cine si am mai verificat eu ..spune adevarul ..si de aia ma gandeam ca poate e asa cum zice el si nu e ceva grav...
bendissa
Postat pe 30 Martie 2009 20:16
Multumesc pentru incurajari...dar voi ce credeti....e posibil sa fi avut sau sa aibe o aventura cu tipa aia?
bendissa
Postat pe 30 Martie 2009 21:15
mai dar tu ce crezi k face la ea acasa,se uita la desene animate????
SweetHappyButterfly
Postat pe 30 Martie 2009 21:45
Zici ca nu ai incredere in el?Pai cine ar avea?
Tu crezi ca de la 20:00 pana la miezul noptii un barbat si o femeie ,singuri intr-o garsoniera,s-au uitat cuminti la un film si la despartire s-au pupat pe frunte??
Incearca tu sa stai cu un individ de care esti atrasa ...doar tu cu el ,la un film...

Hai ca stii si tu raspunsul...
ella_c
Postat pe 30 Martie 2009 21:55
draga mea barbatii barbatii sunt smecheri,dupa parerea mea te inseala cu cartile pe fata.incearca sa descoperi unde locuieste tipa asta si iesi la o plimbare prin zona,poate ii vezi cand intra sau ies din bloc,si vezi si u cum se comporta cu ea
andra89
Postat pe 30 Martie 2009 22:45
este clar ca buna ziua ca are o relatie pe ascuns cu tipa cu care a stat la acel film......
Baiat_Rezervat
Postat pe 30 Martie 2009 22:49
Salutare tuturor. Acum am citit mesajele voastre. Nu stiu unde sta si nici nu stiu cum sa fac rost pt ca nu pot sa-l intreb pe el ...s-ar prinde.....si in al doilea rand de ce mai vrea sa ne scoatem actele, de ce mai avem o viata sexuala buna, de ce se mai poarta frumos cu mine????? Uneori nu mai inteleg comportamentul lui...
bendissa
Postat pe 31 Martie 2009 11:23
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-30 20:03:07Uite asa tu o sa ramai cu increderea si el o sa ramana cu aia .....stiu ca suna dur ..dar nu o sa aveti viata lunga in continuare ...:((

,din pct meu de vedere e de ingrijorat situatia....sa nu crezi k exista astfel de prietenii k si cum ea ar fi barbat si el se duce sa vada un film la un prieten....mai devreme sau mai tarziu tot vor trece la treaba....
lacrasar
Postat pe 31 Martie 2009 11:36
De la: bendissa, la data 2009-03-31 11:23:38Salutare tuturor. Acum am citit mesajele voastre. Nu stiu unde sta si nici nu stiu cum sa fac rost pt ca nu pot sa-l intreb pe el ...s-ar prinde.....si in al doilea rand de ce mai vrea sa ne scoatem actele, de ce mai avem o viata sexuala buna, de ce se mai poarta frumos cu mine????? Uneori nu mai inteleg comportamentul lui...

dak are o aventura cu aia nu inseamna k renunta la tine ,nu te astepta sa-ti zik adevarul pt el e ceva iesit din cotidian care nu trebuie sa-i afecteze viata personala si planurile de viitor
lacrasar
Postat pe 31 Martie 2009 11:39
De la: bendissa, la data 2009-03-31 11:23:38Salutare tuturor. Acum am citit mesajele voastre. Nu stiu unde sta si nici nu stiu cum sa fac rost pt ca nu pot sa-l intreb pe el ...s-ar prinde.....si in al doilea rand de ce mai vrea sa ne scoatem actele, de ce mai avem o viata sexuala buna, de ce se mai poarta frumos cu mine????? Uneori nu mai inteleg comportamentul lui...

stii unii barbati si nu numai, e posibil si la femei comportamentul, isi vefifica atractia, isi confirma statutul de mascul prin faptul ca au o aventura. Dar nu inseamna neaparat ca renunta la relatia stabila pe care o au, sper pentru binele tau sa fie asa.Succes
azalis
Postat pe 31 Martie 2009 11:47
am citit pe undeva in postarile tale k tipa a iesit dintr o relatie de 5 ani si acum nu vrea nimik serios... asa k o tavaleala ocazionala cu iubi tau e chiar un remediu bine venit... k doar nu il pune ea sa renunte la tine,stai calma!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 31 Martie 2009 12:02
scumpo ia fati si tu un amic exagerat de bun cu care sa stai la film pana noaptea tarziu, sa iesi la bere sa etc...chiar dak e si numai imaginar si tu stai cu o prietena sau mai stiu eu ce...si sa vezi dak atunci ii va convenii....cu el sa te comporti normal dar sa stie k esti mai tot timpul in compania unui alt tip....si dak chiar e iubeste sa vezi cum va reactiona....bafta
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 12:03
eu as mai avea o idee....cand stii ca trebuie sa iasa cu ea prefate bolnava(noi femeile suntem bune sa jucam teatru)cerai sa ramana cu tine,sa aibe grija de tine si o sa il tii mai mult timp pe acasa.apoi poti sa ii propui sa isi i-a concediu sa plecati amandoi intr-o scurta vacanta,poate vei reusi sa ii distantezi:)mult noroc
andra89
Postat pe 31 Martie 2009 13:22
Deocamdata ma calmez si o sa ies in oras cu unele prietene de-ale mele si o sa fiu mai indiferenta, nu-i mai dau atentie, am suferit destul.... dar eu stiu ca tot ce faci mai devreme sau mai tarziu se intoarce impotriva ta. Gandurile noastre sunt ca un bumerang, implicit si actiunile noastre. Eu nu am constiinta incarcata, am facut numai bine... asa ca e problema lui....sa fie atent...
bendissa
Postat pe 31 Martie 2009 13:22
De la: andra89, la data 2009-03-31 13:22:03eu as mai avea o idee....cand stii ca trebuie sa iasa cu ea prefate bolnava(noi femeile suntem bune sa jucam teatru)cerai sa ramana cu tine,sa aibe grija de tine si o sa il tii mai mult timp pe acasa.apoi poti sa ii propui sa isi i-a concediu sa plecati amandoi intr-o scurta vacanta,poate vei reusi sa ii distantezi:)mult noroc

hmmm nu cred k e o idee ff buna asta cu bolnavu,un barbat dak are o aventura e clar k intr-un fel sau altul ii lipseste ceva sau de prea mult bine o ia razna,si cand sunt cu capu in nori tu sa mai faci si pe bolnava s-ar putea sa fuga mancand pamantu....multi barbati nu au puterea sa stea langa o femeie bolnavicioasa sau care face pe bolnava si asta poate agrava situatia....
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 13:32
De la: bruneagra25, la data 2009-03-31 13:32:43
De la: andra89, la data 2009-03-31 13:22:03eu as mai avea o idee....cand stii ca trebuie sa iasa cu ea prefate bolnava(noi femeile suntem bune sa jucam teatru)cerai sa ramana cu tine,sa aibe grija de tine si o sa il tii mai mult timp pe acasa.apoi poti sa ii propui sa isi i-a concediu sa plecati amandoi intr-o scurta vacanta,poate vei reusi sa ii distantezi:)mult noroc

hmmm nu cred k e o idee ff buna asta cu bolnavu,un barbat dak are o aventura e clar k intr-un fel sau altul ii lipseste ceva sau de prea mult bine o ia razna,si cand sunt cu capu in nori tu sa mai faci si pe bolnava s-ar putea sa fuga mancand pamantu....multi barbati nu au puterea sa stea langa o femeie bolnavicioasa sau care face pe bolnava si asta poate agrava situatia....


din ceea ce spune fata ei au o relatie destul de buna deci totusi cred ca o iubeste,daca este asa sigur va ramane acasa,apoi in vacanta ea printr-un miracol nu va mai avea nimic,vor fi doar ei doi iar daca stie sa fie smechera poate sa ii sadisfaca toate placerile ca sa nu fie nevoit sa mai apeleze la amanta,caci oricum cred ca are,nu pot sa cred intr-o asemenea amicizie intre barbat si femeie
andra89
Postat pe 31 Martie 2009 14:17
uf nasol...da....cidat sa ai ca barbat o prietena buna..si tu sa nu o cunosti...eu nu la-si lasa....atita timp cit se fereste sigur e ceva aici de ce nu bea bere acasa la voi....de ce nu impreuna cu tine..nunu...trebuie sa urmaresti bine situatia
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:18
De la: andra89, la data 2009-03-31 13:22:03eu as mai avea o idee....cand stii ca trebuie sa iasa cu ea prefate bolnava(noi femeile suntem bune sa jucam teatru)cerai sa ramana cu tine,sa aibe grija de tine si o sa il tii mai mult timp pe acasa.apoi poti sa ii propui sa isi i-a concediu sa plecati amandoi intr-o scurta vacanta,poate vei reusi sa ii distantezi:)mult noroc


Am fost in weekend la iarba verde , la pescuit , lui ii place foarte mult, am facut planuri sa mergem si in weekendurile urmatoare, numai ca in oras la un suc nu prea vrea , ca e obosit, chiar l-am intrebat...iti e rusine sa mergi cu mine sau de ce? el a zis ca nu. Constat ca viata intr-un cuplu este grea in anumite momente si cand vin cele negative parca iti pare ca nu mai trec niciodata....Dar tipa aia chiar asa sa fie sa nu se simta si ea ...stie ca are o iubita....eu daca as fi in locul ei nu as accepta asa ceva , in cazul ca e ceva...stiu ca sunt prea sensibila si ar trebui sa ma schimb sa fiu mai dura, dar poate ca schimbarea asta poate transforma umanul in ceva urat
bendissa
Postat pe 31 Martie 2009 14:25
femeile sunt perverse rau cind vor sa fure barbatii la altele
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:36
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 14:36:18femeile sunt perverse rau cind vor sa fure barbatii la unii
SI DUPA ACEEA CE LE FAC II LASA DEOPARTE DUPA ACEEA DIN CATE STIU EU
dontworibehapi
Postat pe 31 Martie 2009 14:41
pe dracu....nu stiu ce fac....da nu imi plac femeile perverse...la fel nici barbatii perversii
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:43
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 14:43:03pe dracu....nu stiu ce fac....da nu imi plac femeile perverse...la fel nici barbatii perversii
in sfarsit am dat de tine :*::*
dontworibehapi
Postat pe 31 Martie 2009 14:48
vino iubitule sa aratam noi dragoste adevarata jos pantalonii
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:57
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 14:57:56vino iubitule sa aratam noi dragoste adevarata jos pantalonii
am aruncat tot nu mai e nimic si acum vin dupa tine sa te sarut tandru si apasat
dontworibehapi
Postat pe 31 Martie 2009 15:05
lasa sarutul...ca ma tot saruti de 3 zile...vreau sexxxxxxxxxxxxxxx...acum....acummmmmmmmmmmmmmm...
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afrodisiacele - ce functioneaza? 48 De la: lumeaecolorata 30 Septembrie 2014 16:17
dc se supara sin orce prostie? 13 De la: mihaib 3 Ianuarie 2010 13:54
fantezie 14 De la: florin886 7 Septembrie 2014 17:28
SEX 22 De la: kudika023770 18 Mai 2009 18:41
O mica mare nelamurire! 97 De la: cristi_nne 28 Ianuarie 2011 11:16